Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

zig 07.06.2010 23:23

Myślę, że ważna kwestia- skoro jutro nowy prezes ma spotkać się z urzędnikami w sprawie stadionu, dobrze by było aby był nieco lepiej zorientowany w problemach stadionowych. Jeśli ktoś ma możliwość podesłania mu treści interpelacji Darka Olszówki wspólnie tu tworzonej to niech działa. Być może jest możliwy kontakt osobisty radnego z prezesem co też ułatwiłoby rozmowy "świeżemu" szefowi. Wreszcie ma kto rozmawiać w imieniu Wisły więc trzeba to wykorzystać, żeby później nikt nie powiedział, że za późno, że już się nie dało itd.

maxim 08.06.2010 07:45

Frekwencja
 
Prezes mówi:
W pesymistycznym wariancie budżetu zakładam średnio 23 tys. widzów. To 70-procentowe wypełnienie, realna liczba, pamiętając wiele meczów Wisły przy komplecie 16 tys. Optymalnie byłoby pod 30 tys.

Mnie się wydaje, że średnia 23 tysiące to wersja dalece optymistyczna- niestety. Zbyt wiele rzeczy zburzono w tym klubie. Jedynie sukces sportowy mógłby powoli budować frekwencję.

Jak się wam wydaje, kiedy na tym stadionie będzie po raz pierwszy- na meczu ligowym- 30 tysięcy?

Arapaho 08.06.2010 08:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zig (Post 910406)
Myślę, że ważna kwestia- skoro jutro nowy prezes ma spotkać się z urzędnikami w sprawie stadionu, dobrze by było aby był nieco lepiej zorientowany w problemach stadionowych. Jeśli ktoś ma możliwość podesłania mu treści interpelacji Darka Olszówki wspólnie tu tworzonej to niech działa. Być może jest możliwy kontakt osobisty radnego z prezesem co też ułatwiłoby rozmowy "świeżemu" szefowi. Wreszcie ma kto rozmawiać w imieniu Wisły więc trzeba to wykorzystać, żeby później nikt nie powiedział, że za późno, że już się nie dało itd.


Zgadzam się w 100%. Może Kuba da radę zaaranżowac coś takiego? Nie ma czasu do stracenia a Basałaj pewnie nie jest w temacie problemów o których tu już rok dyskutujemy

ewcia 08.06.2010 08:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 910311)
Poważnie? Specjalnie dziś o to pytaliśmy (bo z okrąglaka nie widać na tyle dobrze, by być tego pewnym) i uzyskaliśmy odpowiedź, że krzesełka zamontowane są całe, a tak właśnie wyglądają złożone.

Jednak chyba są same oparcia, albo czegoś nie dostrzegam.

http://i49.tinypic.com/2zjl6rl.jpg
foto. SKWK

madziar 08.06.2010 08:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Emilio (Post 910085)
Ludzie.. spokojnie! Dajcie im dokończyć montaż krzesełek a dopiero później oceniajcie.
Tam będą krzesełka!

Cieszy Twoja pewnosc;p ale patrzac na "kunszt" pana O to duze prawdopodobienstwo ze moze ich tam nie byc...

Arapaho 08.06.2010 08:33

Ile lepiej wygląda stadion z iluminacją świetlna której tak nie chcą u nas zrobić mimo sugestii w interpelacjach?
Najlepszy przykład u krawaciarzy.I nawet central wentylacyjnych nie widać, na trybunach żółtych przejść ewakuacyjnych nie musi być....da się- jak się chce?

http://legia.com/www/galerie/wydarze...y/big/1020.JPG

Fogi 08.06.2010 09:29

W kwestii montażu krzesełek:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez La Furia Dell' Est (Post 906761)
Potwierdzam,że najpóźniej w środę zobaczymy pierwsze krzesełka.:-) Z powodów technicznych-najpierw będzie zamontowany stelaż+oparcie krzesełka, a na końcu siedzisko.
Jeżeli chodzi o te nieszczęsne barierki- będą wyłącznie na sektorach górnych.

I chyba w tej chwili nie jest najważniejszą sprawą to jak montują krzesełka a co poniektórym persen by się przydał.

Kuba 08.06.2010 09:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 910442)
Zgadzam się w 100%. Może Kuba da radę zaaranżowac coś takiego? Nie ma czasu do stracenia a Basałaj pewnie nie jest w temacie problemów o których tu już rok dyskutujemy

Spokojnie. Wszystko będzie grane :). Tylko takie rzeczy nie musza płynąc przez media.

Oczywiście mówie od spotkaniu odpowiednich osób ws stadionu, interpelacji etc.
Ja akurat jestem zwykłym szarakiem i w takich spotkaniach uczestnyczyć nie będe. Ale jestem niemal pewny, że one nastąpią.
Narazie powiewa optymizmem :)

Co do stadionu to najprawdopodobniej część elewacji będzie malowana na niebiesko tak jak w projekcie. Jest też duża szansa na to, że najwyższe piętro również będzie mieć przeszklenie a nie wolny tarasa tak jak jest teraz. Powtarzam nie gwarantuje, ale jest na to bardzo duża szansa :).
Co do D i Reymana narazie nie wiem nic.

La Furia Dell' Est 08.06.2010 10:11

Witam.Po raz kolejny potwierdzam, że ze względów technicznych kolejność montażu krzesełek wygląda nastepująco: nawiercanie-stelaż-oparcie a na samym końcu siedzisko.Bez paniki-wszystko idzie zgodnie z harmonogramem.

harthausen 08.06.2010 11:39

dobry los nam La Furię zesłał, bo panikarstwo i czarnowidztwo niektórych kolegów jest zbyt mocne.

A tak - ma nas kto uspokoić :)

rafal777 08.06.2010 11:43

No i są już pierwsze zdjęcia w pełni zamontowanych krzesełek
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...eselek//37442/
Moim zdaniem wyglądają ok! Barierki chyba tez nie są za wysokie. Ładny, niebieski kolor, oby czerwony tez był intensywny.

Pero 08.06.2010 11:44

Wiadomo o której miało się dzisiaj odbyć spotkanie z miastem? Trudno o jakieś wiążące decyzje skoro Basałaj dopiero wczoraj przejął stery ale jakby ktoś coś wiedział to pisać.

Pero 08.06.2010 11:49

Odkopują fose przed E. http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...zeselek/37434/ Jeśli zrobią coś takiego przed D to nici z wchodzenia z boku :( Będzie zapewne nieczynna :(

Fuks 08.06.2010 11:54

Uświadomcie sobie, ze i tak byłyby nici, bo nikt normalny nie dopuści trybuny D do uzytku z tylko jednym wąskim wejsciem z boku. 6 tysiecy osob i jedyne wejscie o szerokosci 3 metrow?.. taa..
Jedyne co mogłoby miec sens to wchodzenie przez wejscia naroznika, ale tam przeciez nawet połączenia z D nie ma, tylko jest ta przerwa miedzy trybunami, wiec to tez odpada.

Oldpara 08.06.2010 11:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maxim (Post 910436)
Prezes mówi:
Jak się wam wydaje, kiedy na tym stadionie będzie po raz pierwszy- na meczu ligowym- 30 tysięcy?

Na 1-szym meczu

Proud 08.06.2010 12:02

1 Załącznik(ów)
A może zrobią tymczasowe kładki przez fose? :D
i ogrodzenie tymczasowe na poziomie murawy?

mIcHaL666 08.06.2010 12:10

Czy dzisiaj czasami nie mija termin, w którym miasto miało odpowiedzieć na interpelacją Pana Olszówki?

Tenzen 08.06.2010 12:11

Te barierki obok wejść będą zielone? Lekko dziwne ;)

kolumb 08.06.2010 12:16

http://krak.tv/kategoria-9,film-1320.html

filmik chyba z wczoraj ?

FevPL 08.06.2010 12:26

@mIcHaL666 dostałem informacje od Pana Darka, że termin mija jutro, ale kiedy odpowiedzą to już inna sprawa.

gooro33 08.06.2010 12:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maxim (Post 910436)
Prezes mówi:
W pesymistycznym wariancie budżetu zakładam średnio 23 tys. widzów. To 70-procentowe wypełnienie, realna liczba, pamiętając wiele meczów Wisły przy komplecie 16 tys. Optymalnie byłoby pod 30 tys.

Mnie się wydaje, że średnia 23 tysiące to wersja dalece optymistyczna- niestety. Zbyt wiele rzeczy zburzono w tym klubie. Jedynie sukces sportowy mógłby powoli budować frekwencję.

Jak się wam wydaje, kiedy na tym stadionie będzie po raz pierwszy- na meczu ligowym- 30 tysięcy?


Pewnie na stronie o historii Wisly sobie to poogladasz, jak to bylo kiedys.
Ja teraz troche przy tym pomagam i uwierz mi ze mam po II WŚ w latach 40-80 frekwencje na poziomie 18000-25000 .Sezon '78 srednia frekwencja 30000. I to nie zaleznie od tego czy to bylo miejsce 1-4 czy 10-12.
Widac ze mamy to do siebie jako kibice Wisly ze jestesmy wierni klubowi niezaleznie od wynikow.
Wiec nie widze przeszkod zeby majac sezon w LE dobra druzyne ktora od lat przynosi temu miastu dume, przy odpowiednim marketingu,cenach za bilety/karnety i polityce historycznej zapelnic caly stadion.

Arturo Qr2nów 08.06.2010 12:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 910524)
A może zrobią tymczasowe kładki przez fose? :D
i ogrodzenie tymczasowe na poziomie murawy?

Ale na takowe też trzeba się dostać i nadal pozostaje jedno przejście przy C, gdyż na A/B trwa budowa i tamtędy nie ma szans by przechodzić. Wiec jak na te kładki się dostać, z nowego C?

mIcHaL666 08.06.2010 13:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FevPL (Post 910536)
@mIcHaL666 dostałem informacje od Pana Darka, że termin mija jutro, ale kiedy odpowiedzą to już inna sprawa.

Dzięki za info. Mam nadzieję, że zdążą, tym razem pewnie nie wybronią się urlopami ;).

Konrad. 08.06.2010 13:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fuks (Post 910519)
Uświadomcie sobie, ze i tak byłyby nici, bo nikt normalny nie dopuści trybuny D do uzytku z tylko jednym wąskim wejsciem z boku. 6 tysiecy osob i jedyne wejscie o szerokosci 3 metrow?.. taa..

A jak wychodziliśmy ze starego C? Na początku była otwierana jeszcze bramka na Reymana, później wszyscy musieliśmy przechodzić przez wąskie przejście pod wieżą... Problemów z dopuszczeniem trybuny nie było, nawet w pucharach.

Zresztą problem z jednym wąskim wyjściem na X tysięcy ludzi, jest na wielu stadionach w Polsce.

palikot 08.06.2010 14:05

kurde sciagnęli pleksi na E... nie spodziewałem się :)

mIcHaL666 08.06.2010 14:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 910592)
kurde sciagnęli pleksi na E... nie spodziewałem się :)

Skąd to info? bo na kamerkach tego nie widzę.

Szymek_R22 08.06.2010 14:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mIcHaL666 (Post 910594)
Skąd to info? bo na kamerkach tego nie widzę.

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...zeselek/37434/ - stąd

palikot 08.06.2010 14:13

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...zeselek/37433/
stąd... wygląda jakby do połowy były ściągnięte...

kolarz90 08.06.2010 14:13

A te niebieskie belki na których była pleksi też zdemontują czy to już zostanie?

palikot 08.06.2010 14:15

w ich miejsce zostanie zamontowana barierka

Fogi 08.06.2010 14:30

Palikot jak już wyciągasz takie wnioski to popatrz dokładnie na to zdjęcie które sam wkleiłeś...ani jedna "szyba" nie jest zdjęta więc nie szalej

palikot 08.06.2010 14:37

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...zeselek/37434/ to sobie zobbacz te zdjęcie koleżko... a dokładnie to ty popatrz... sciagniete są pleksy do połowy... na razie

Fuks 08.06.2010 14:39

sciagneli ale to boczne, oddzielające E od C, moze komus sie jedno z drugim myli ..

FevPL 08.06.2010 14:44

do której połowy bo od strony c na pewno są

Bartii 08.06.2010 14:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mIcHaL666 (Post 910528)
Czy dzisiaj czasami nie mija termin, w którym miasto miało odpowiedzieć na interpelacją Pana Olszówki?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FevPL (Post 910536)
@mIcHaL666 dostałem informacje od Pana Darka, że termin mija jutro, ale kiedy odpowiedzą to już inna sprawa.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mIcHaL666 (Post 910555)
Dzięki za info. Mam nadzieję, że zdążą, tym razem pewnie nie wybronią się urlopami ;).

mam wrazenie ze odpowiedz bedzie z conajmniej tygodniowym opoznieniem, a wytlumacza to tak ze maja powodz na glowie i te procedury pomocy

maxim 08.06.2010 14:46

Kamerka pokzuje, że pleksy w środku sektora zostały- http://kamera2012.eu/krakow4/

Fogi 08.06.2010 14:47

Tutaj zaznaczyłem miejsca w których najwyraźniej widać że nic nie było demontowane:

http://img97.imageshack.us/img97/8084/aaafz.jpg

koleżką Twoim nie jestem wiec przeprosin też nie oczekuje

palikot 08.06.2010 14:47

jednak chyba nie ściagneli, bo wlepki widać :) ale, złudzenie jest mocne!!

Grzesiek7 08.06.2010 15:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 910612)
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...zeselek/37434/ to sobie zobbacz te zdjęcie koleżko... a dokładnie to ty popatrz... sciagniete są pleksy do połowy... na razie

Palikot, wystarczy się przyjrzeć na zdjęcie, by zobaczyć, że jest wszystko po staremu, a jeśli ja i parę innych osób mamy ponadprzeciętnie dobry wzrok i Ty nie widzisz szyb na zdjęciu, to przeszukaj temat (niestety może to być już wiele stron wstecz, bo ludzie na tym forum piszą, jakby za aktywność dostawało się dobre oceny, niezależnie od jakości wypowiedzi..., więc to pewnie kweswtia wieku) i odszukaj interpelacje radnego Olszówki wraz z odpowiedziami, w którejś z nich znajdziesz informację nt. barierek zamiast szyb/pleksy - nie ma tego w planach dla trybun D i E...

Kordel_Walker 08.06.2010 16:09

Pojawiły się kolejne krzesełka http://kamera2012.eu/krakow4/
Wg. projektu powinny być tam chyba czerwone krzesełka? Czy przespałem i była zmiana koncepcji?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:15.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl