Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

stalsanok1946 16.02.2015 16:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ulTraS (Post 1390538)
przyszedł w złym momencie

przyszedł w idealnym, odbudować drużynę tak jak to robi w Jadze, dlaczego go u nas nie ma? szatnia i zawodnicy się o to postarali
ciężko było wpłynąć na Głowackiego, Sobolewskiego i kilku innych starszych zawodników jak byłeś kilka lat starszy od nich, taka mentalność i wielu piłkarzy starszych nie umie pracować z młodymi trenerami

mistico 16.02.2015 16:55

Bunoza wypożyczony do Dinamo Bukareszt

http://fcdinamo.ro/oficial-gordan-bunoza-la-dinamo

http://fcdinamo.ro/upload/news/3514_file1_thumb1.jpg

ociec Ciemka 16.02.2015 17:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stalsanok1946 (Post 1390619)
przyszedł w idealnym, odbudować drużynę tak jak to robi w Jadze, dlaczego go u nas nie ma? szatnia i zawodnicy się o to postarali
ciężko było wpłynąć na Głowackiego, Sobolewskiego i kilku innych starszych zawodników jak byłeś kilka lat starszy od nich, taka mentalność i wielu piłkarzy starszych nie umie pracować z młodymi trenerami

Hm, a Probierz starszy jest od Skorży?

Wydaje mi się, że ani Głowacki ani Sobolewski nie mieli problemów z akceptacją Skorży.

Matejas_ 16.02.2015 17:31

Odnośnie Probierza i jego pracy chciałbym przypomnieć, że już w latach 2008-11 w Białymstoku już pracował... nawet zaliczył epizod w Europie. Jednak z dużym hukiem wyleciał by po latach znów wrócić. Prawda jest taka, że w każdej drużynie przy zmianie trenera działa tzw. efekt miotły. Smuda też nieraz był trenerem Wisły i jeśli zdrowie pozwoli nieraz pewnie będzie. Takie polskie realia, że na rynku nie ma trenerów dobrych... są słabi i przeciętni. Jeśli masz wybrać pomiędzy sernikiem a jabłkowcem, bierzesz to co jest pod ręką... z biegiem czasu i tak okazuje się zakalcem.

arti 16.02.2015 18:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ASecond17 (Post 1390571)
W Wiśle, jak na warunki Wisły, Probierz miał dużo czasu. A obecnie jest ledwo 3 punkty przed nami, zobaczymy po 37 kolejkach.

Podobałoby się Wam, gdyby zamiast Buchalika ciągle grał Mateusz Zając? Albo gdyby Stilicia nie wziął na inaugurację do Gdańska, bo mu się kontrakt kończy? A tak robił i robi Probierz. Jego nie przez przypadek najsilniejsze kluby nie chcą, bo trener powinien sprawiać, że drużyna pójdzie za nim, a Probierz często drużyny rozsadza. Nieistotne, u nas jest spalony.

Gdyby MZ grał lepiej od Buchalika to bardzo by mi się podobało:) Gdyby pojechał bez Stilica czy kogokolwiek i wygrał to tak samo.
Oczywiście jest pytanie co będzie dalej, ale tego dziś nie wiemy.

szprotson 16.02.2015 18:52

bardzo fajne stroje Dynama Bukareszti :)

piotrek06 17.02.2015 08:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stalsanok1946 (Post 1390619)
przyszedł w idealnym, odbudować drużynę tak jak to robi w Jadze, dlaczego go u nas nie ma? szatnia i zawodnicy się o to postarali
ciężko było wpłynąć na Głowackiego, Sobolewskiego i kilku innych starszych zawodników jak byłeś kilka lat starszy od nich, taka mentalność i wielu piłkarzy starszych nie umie pracować z młodymi trenerami

Ja mam jak najgorsze zdanie odnośnie mentalności polskich piłkarzy ale Probierz to jest przypadek szczególny, ten gość popadał w konflikt z zawodnikami w każdym klubie w którym pracował więc stwierdzenie, że to tylko i wyłącznie wina złych zawodników to spore przekłamanie. IMO Probierz to trener dla typowego średniaka ligi, klubu bez ambicji i oczekiwań w takich drużynach sprawdza sie idealnie bo może wymądżać sie do woli robić z siebie alfę i omegę. Raz zajmie 10 miejsce to powiedzą że trudno takich ma zawodników innym razem zajmie 3 to będą piać z zachwytu nad jego kunsztem trenerskim ale kiedy idzie do klubu w którym takie wahania formy są nie do przyjęcia, w którym trzeba wygrywać regularnie a 3 miejsce to minimum, w którym nie może traktować zawodników jak szmaty mające sie jedynie dostosować do jego widzimisię bo ci zawodnicy mają status gwiazdy lub nawet legendy klubu to ponosi klęskę na całej linii.
Na pewnym poziomie( nawet w Polsce) trener musi mieć albo niepodważalny autorytet( Probierz nie ma) który pozwoli mu rządzić szatnią twardą ręką albo być elastycznym( Probierz nie jest) i umieć sobie zjednać grupę trzymającą szatnie( w każdym klubie są tacy zawodnicy)

piotek 17.02.2015 09:09

Jaliens rozwiązał kontrakt w Australii.

mistico 21.02.2015 16:11

Nasz były stoper Mateusz Kowalski zakończył karierę i wyjechał do pracy do Norwegii.

Paweł 21.02.2015 16:58

Karierę to już chyba jakiś czas temu zakończył i pracował jako instruktor fitness w Platinium.

mitmichael 21.02.2015 17:09

Wcale sie nie dziwie bo wybitnym pilkarzem nie był. Cos jak Jop ale Jopowi jakos sie udawało, z duzymi problemami ale jednak

!!IRIVER!! 21.02.2015 23:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1391177)
Wcale sie nie dziwie bo wybitnym pilkarzem nie był. Cos jak Jop ale Jopowi jakos sie udawało, z duzymi problemami ale jednak

Ej no bez przesady. Jop, wiadomo niedołęga i słynne derby, ale mimo wszystko coś w Polsce pokopał, a i w Rosji dobrych parę lat posiedział, więc porównywanie drewnianego Kowalskiego choć to wychowanek Wisły, jest nieco nie na miejscu.

Reserve 22.02.2015 00:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Paweł (Post 1391176)
Karierę to już chyba jakiś czas temu zakończył i pracował jako instruktor fitness w Platinium.

Kiedyś go widziałem na Pawiej, ale po 1. nie wiem czy był instruktorem (bo żadnej koszulki z logiem ani nic) a po 2. możliwe że gościu bardzo podobny do niego:-)

R33 22.02.2015 01:03

http://fitnessplatinium.pl/salwator/...eusz-kowalski/

Grisza1 22.02.2015 03:29

Chyba nic z tego nie wyszło, ale odnotować warto - Daniel Sikorski był na testach w FC Vaduz http://www.sportowefakty.pl/pilka-no...ach-w-fc-vaduz

fansorina 22.02.2015 06:00

http://www.fcsg.ch/saison-2014-15/sp...report/single/

Oczywiście nic nie wyszło, ale warto powiedzieć że wczoraj zadebiutował(?) w pierwszej 11 Sankt Gallen.

Kamson 24.02.2015 18:15

Dokładnie 10 lat temu... :)

http://www.90minut.pl/news/24/news249235.html

Polecam pierwsze komentarze pod artykułem :D

Satanoss 25.02.2015 14:01

Czy ktokolwiek wie co robił/robi Stan Valckx od czasu odejścia z Wisły?

mistico 25.02.2015 20:36

nasz były zawodnik Dariusz Wójtowicz ponownie trenerem Sandecji http://www.90minut.pl/news/246/news2...-Sandecji.html

filemon 26.02.2015 02:11

Muszę delikatnie zmienić zdanie o Kirmie. Zapamiętałem go raczej negatywnie (pod kątem niepiłkarskim, zresztą piłkarskim też), a tymczasem zrobił nam małą przysługę ws. Jovicia.

__Cobra__ 26.02.2015 16:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mistico (Post 1391552)
nasz były zawodnik Dariusz Wójtowicz ponownie trenerem Sandecji http://www.90minut.pl/news/246/news2...-Sandecji.html

Będąc trenerem Puszczy Niepołomice często był na trybunach naszego stadionu.

Tomasz Kulawik - Okocimski, Leszek Lipka - Start Brzezie, Moskal z tego co pamiętam bez pracy.

Ktoś jeszcze pracuje w małopolsce ??

tofik 26.02.2015 17:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Satanoss (Post 1391521)
Czy ktokolwiek wie co robił/robi Stan Valckx od czasu odejścia z Wisły?

Po dwóch latach tułaczki, od kiedy pożegnał się z posadą dyrektora sportowego w Wiśle, Stan Valckx znalazł zatrudnienie. Drugoligowe VVV Venlo niedawno przedstawiło Holendra jako doradca do spraw sportowych. W zakresie obowiązku Holendra będzie m.in. zajęcie się skautingiem oraz znalezienie nowego trenera. - FW

fansorina 04.03.2015 20:07

http://m.onet.pl/sport/pilka-nozna/e...asa-news,npnvs

Historia byłego trenera bramkarzy Wisły.

shaggy 04.03.2015 20:55

Jak ktoś ma niskie ciśnienie to artykuł od weszlaków na jego podniesieni o Chrapku z puentą na poziomie Stanowskiego

http://weszlo.com/2015/03/04/michal-...s-goni-kryzys/

Odkąd na miesiąc rzucił tweetera wzmógł hejty na tematy Wiślackie. W tym tygodniu dostało się już m. in. Smudzie, Sadlokowi, Brożkowi i Chrapkowi

Pero 04.03.2015 22:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez shaggy (Post 1392392)
Jak ktoś ma niskie ciśnienie to artykuł od weszlaków na jego podniesieni o Chrapku z puentą na poziomie Stanowskiego

http://weszlo.com/2015/03/04/michal-...s-goni-kryzys/

Odkąd na miesiąc rzucił tweetera wzmógł hejty na tematy Wiślackie. W tym tygodniu dostało się już m. in. Smudzie, Sadlokowi, Brożkowi i Chrapkowi

Kolego troche dystansu. Czy coś w tych artykułach było na wyrost? Wolałbyś żeby pisali że jest dobrze kiedy jest źle i zaklinali rzeczywistość?

shaggy 05.03.2015 09:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 1392400)
Kolego troche dystansu. Czy coś w tych artykułach było na wyrost? Wolałbyś żeby pisali że jest dobrze kiedy jest źle i zaklinali rzeczywistość?

Każdy kto od czasu czytuje ten portal a szczególnie Wiślak musi mieć dystans.
Chrapka puentują tak: " Dla Michała Chrapka poziom outsidera Serie B to jak dotąd zbyt wysokie progi."

Jakoś nie przypominam sobie żeby aż tak kategorycznie oceniano np Furmana, Dawidowicza czy talent nad talentami który nawet w Belgii ma problemy z graniem czyli Wolskiego...

Paweł 05.03.2015 10:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez shaggy (Post 1392425)
(...)

Jakoś nie przypominam sobie żeby aż tak kategorycznie oceniano np Furmana,

http://weszlo.com/2015/01/18/dominik...udana-kariere/
http://weszlo.com/2015/01/16/furman-...gaz-podreczny/

Cytat:

Pierwotnie napisane przez shaggy (Post 1392425)
Dawidowicza

http://weszlo.com/2015/01/01/ktos-ro...go-nie-zaluje/

Cytat:

Pierwotnie napisane przez shaggy (Post 1392425)
Wolskiego

http://weszlo.com/2015/01/16/wolski/


A jednak ...

Co w tym artykule jest nieprawdą? PÓKI CO Serie B okazało się być za wysokimi progami dla Chrapka.

aNouc 05.03.2015 10:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fansorina (Post 1392389)
http://m.onet.pl/sport/pilka-nozna/e...asa-news,npnvs

Historia byłego trenera bramkarzy Wisły.


Pomoc zaoferował mu Patryk Małecki.

sportnh 07.03.2015 00:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1392432)
Pomoc zaoferował mu Patryk Małecki.

Skad info?

Btw. Co tam u Patryka? Kiedy wraca po kontuzji? Patrzac na naszych skrzydlowych gorszy na pewno by nie byl .

wolfu 07.03.2015 11:43

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...f7f800705a05f4

mistico 08.03.2015 09:49

Pareiko zakończył karierę

http://www.eurofutbol.pl/news/820052...nczyl-kariere/

nairda116 08.03.2015 21:36

http://www.90minut.pl/news/247/news2...acji-Mali.html

Witamy ponownie !

KrzychooR 08.03.2015 21:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nairda116 (Post 1392976)

Mało zabawne...

rozarian 09.03.2015 20:58

Wywiad z Kasperczakiem:

http://www.sportowefakty.pl/pilka-no...-kasperczakiem

dynek.pl 11.03.2015 15:56

Dziwna sytuacja z tym Kuba -> http://weszlo.com/2015/03/10/blaszcz...h-wolne-zarty/

Troche jestem zdziwiony, taki glupi powod i co ? nie pojedzie na euro 2016 jakby sie udalo awansowac.

Rob_Zombie 11.03.2015 18:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1393821)
Dziwna sytuacja z tym Kuba -> http://weszlo.com/2015/03/10/blaszcz...h-wolne-zarty/

Troche jestem zdziwiony, taki glupi powod i co ? nie pojedzie na euro 2016 jakby sie udalo awansowac.

Weszło ma jakiś kompleks Kuby - powiem więcej - niszczą chłopaka. Gość od lat zostawia w kadrze najwięcej zdrowia ze wszystkich reprezentantów, w zasadzie jako jedyny godnie reprezentuje barwy swojego kraju. Szarpie, stara się ile może i widać to też w bramkach i asystach. Praktycznie nie ma gola dla naszej kadry żeby Błaszczykowski nie brał udziału w akcji... a mimo to przyjdzie takie weszło (najpoczytniejszy piłkarski portal?) i zrobi z niego biletera, albo obraźliwego burka... albo przy.ierdolą się że za dużo powtórzył 'aczkolwiek' i z gościa który jako jedyny zasługuje w tej kadrze na szacunek stał się pośmiewiskiem.

Swoją drogą nawet ten artykuł może się niewiele mijać z prawdą. Kubie na kadrze zależy jak cholera, jak już pisałem - przez lata dawał jej najwięcej, a tu nagle selekcjoner odbiera mu opaskę na rzecz gościa co wiecznie zawodzi, tylko dlatego że jest klubową gwiazdą. Ma prawo się w....ić, ale dla mnie inny trochę wydźwięk by to mogło mieć - honor i ambicja. A nie jak to weszlo przedstawia - płaczek i obrażalskie dziecko.

Ale mimo wszystko Kuba zagrał... ile? Z 60 minut po rocznej kontuzji? Selekcjoner miał pełne prawo go nie powoływać, natomiast na weszło jakiś anonim, bez podania żadnego źródła czy czegokolwiek uwiarygadniającego te doniesienia, wymyślił sobie jakąś teorię i opisał jakby to była prawda objawiona.
Mnie się wydaje że prawda leży pośrodku, z jednej strony Kuba jest wkur.iony, ale z drugiej Nawałka zwyczajnie stwierdził że na dzień dzisiejszy to on mu wiele nie da. Idę o zakład że na następne zgrupowanie (o ile zacznie grać w klubie) już pojedzie.

dynek.pl 11.03.2015 21:27

Weszło jednak zawsze jest dobrze poinformowane więc pewnie coś jest na rzeczy. Wiadomo, że mógł się w....ić bo Nawałka zmienił zasadę, że ten kto ma najwięcej występów zostaje kapitanem ale z drugiej strony w reprezentacji gra się dla kraju, a nie dla jakiejś głupiej opaski.
Jako alternatywę Nawałka ma Peszkę :D, następnego jeźdźca bez głowy i do tego po kontuzji Grosickiego, a potem chyba Żyrę i Kucharczyka :) tak jak piszą ludzie na forach Kuba nawet bez nogi jest kilka klas lepszym piłkarzem więc powód sportowy jest mało wiarygodny jednak.

fansorina 11.03.2015 21:55

http://www.fcsg.ch/saison-2014-15/sp...report/single/

Najlepszy napastnik Polski ukłuł dwa razy.

silver03 12.03.2015 13:12

Cytat:

Dzisiaj z kolei tenże Trybunał zajmie się sprawą Cwetana Genkowa. Na początku lipca poprzedniego roku były napastnik Wisły wygrał w Izbie ds. Rozstrzygania Sporów w FIFA proces w sprawie zapłaty zaległego wynagrodzenia. W 2013 roku Bułgar zerwał kontrakt z krakowskim klubem, bo trzy miesiące mu nie płacono. Chodziło o blisko 2,5 miliona złotych. Podtrzymanie orzeczenia na korzyść Genkowa wydaje się formalnością.
Coraz lepiej...

http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna...-dlugow/h1xx6x

ArturBarlinek 12.03.2015 13:36

trzeba wygrać w totka, sprzedać samochód i dom i oddać wszystko dla klubu...

oby jak najszybciej wyjść z tych długów, one były znane już dawno, Genkov, Mandziara, miasto oraz inne podmioty, więc raczej nikogo nic nie zaskoczyło.

Pozdrawiam


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:37.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl