Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

PvD 05.06.2010 16:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 909324)
Pamiętaj, że w południowej mieli np. przeciekający basen.
Ale zaraz... Wybudowanie? To tam nie ma stanu surowego? Tj. ścian, schodów, stropów?

no ni ma :D

gooro33 05.06.2010 16:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 909324)
Pamiętaj, że w południowej mieli np. przeciekający basen.
Ale zaraz... Wybudowanie? To tam nie ma stanu surowego? Tj. ścian, schodów, stropów?

Poczytaj pare stron wstecz.. Z tego co PiotrG pisal to nie ma ani klatek schodowych ani wylewek...jedna wielka dupa..

SpoXsteR 05.06.2010 16:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Emilio (Post 909325)
No, jadą z krzesełkami w narożniku C/E co widać z tej kamerki: http://kamery.2012.org.pl/images/kra...ualny_1024.jpg :)

nie wiem jak innym, ale mi link nie dziala.. ale prawdopodobnie rozchodzi Ci sie o to
http://i47.tinypic.com/2hx0ysy.jpg

wonski_eNHa 05.06.2010 16:14

Trybunę północną powinni zagospodarować kibice. Mogło by się tam znajdować więzienie dla obcych kibiców, którzy zostali namierzeni na sektorze ABG. A po meczu chodziły by tam wycieczki i oglądały 'zagubione' okazy!

Jeżeli to prawda że D jest golusieńka w środku po ponad roku od jej 'ukończenia' to nie mam pytań.... Skandal!

PiotrG 05.06.2010 16:19

Cytat:

Ale zaraz... Wybudowanie? To tam nie ma stanu surowego? Tj. ścian, schodów, stropów?
Tam nie ma niczego, trzeba wszystko zrobić od początku - podciągnąć instalację, zbroić i zalewać stropy i posadzki, wybudować klatki schodowe, wybudować wewnętrzne pomieszczenia, zrobić wykończeniówkę, wyposażyć trybunę w urządzenia klimatyzacji, monitoring, kołowroty itd. Ta trybuna teoretycznie nie została oddana do użytku Wiśle Kraków.
W chwili obecnej mija 3 lata od daty zakończenia budowy tej trybuny, a miasto przez ten czas nie pomyślało aby wybudować wnętrze...

Wewnątrz do dzisiaj nic się nie zmieniło: http://img718.imageshack.us/img718/8259/dscf3338qm3.jpg
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...0_09_89/11918/

Zwitter 05.06.2010 16:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wonski_eNHa (Post 909335)
Jeżeli to prawda że D jest golusieńka w środku po ponad roku od jej 'ukończenia' to nie mam pytań.... Skandal!

Tak niestety jest. Ja to się zastanawiam kto zlecił przeterg na takie wykonanie "połowy" trybuny? Miasto takie dziadostwo odstawiło? Dlaczego w ogóle takie coś miało miejsce? Myślałem, że jak jest przetarg to na całą trybunę, z klatkami schodowymi, łazienkami, pomieszczeniami dla... itp. Przecież D miała być tańsza od E bo bez basenu i czegoś tam jeszcze.

PiotrG 05.06.2010 16:27

Cytat:

Dlaczego w ogóle takie coś miało miejsce? Myślałem, że jak jest przetarg to na całą trybunę, z klatkami schodowymi, łazienkami, pomieszczeniami dla... itp. Przecież D miała być tańsza od E bo bez basenu i czegoś tam jeszcze.
Chodziło o brak pieniędzy na to, wnętrze miało być zrobione później (tj zaraz po skończeniu głównej konstrukcji, tylko dzisiaj widzimy jak to "później" wyszło). Już w trakcie budowy samej trybuny były afery o jakieś przerwanie budowy, ze względu na brak pieniędzy, kombinowano coś z kredytami.

Arturo Qr2nów 05.06.2010 16:38

Z takiego stanu rzeczy nie zdawałem sobie sprawy. Myślałem, że tam konieczna jest bardziej taka stricte wykończeniówka jak wylewki, płytki, tynki, kable, gniazdka, kible itp.

Wydaje mi się też, że w przypadku D pojawia się inny problem. Mianowicie, że zostanie ona wyłączona z użytku... Ile szerokości mają przejścia w tych wycięciach pomiędzy D, a nowymi trybunami? Obawiam się, że za mało jak na trybunę na przeszło 5,5tys. osób... :/

PvD 05.06.2010 16:39

Jakby kogoś interesowało na którejś z wizyt u prezydenta dawno dawno temu.

Dotyczy D.
Cytat:

Drugi etap inwestycji obejmuje budowę trybuny północnej i pawilonu multimedialnego. W styczniu 2006 Miasto zawarło umowę z wykonawcą na budowę trybuny pólnocnej w zakresie obejmującym wykonaniu góry trybuny na 5690 miejsc siedzących, zadaszenia trybuny oraz elewacji zamykającej pomieszczenia pod trybuną (bez stropów, ścian wewnętrznych i wyposażenia wnętrza) wynagrodzenie zostało ustalone na kwotę 35 325 361 zł a termin realizacji umowy na 30 czerwca 2008.

na dokończenie realizacji zadania obejmujące dokończenie budowy trybuny północnej wraz z wyposażeniem części pod trybuną, budowę pawilonu multimedialnego oraz zagospodarowanie terenu niezbędna jest kwota ok 13 000 000 zł.
Brak wykończenia pod D zaskoczeniem nie jest..

filip74 05.06.2010 16:50

Piszecie o braku klatek schodowych na D a to co niby jest ?

http://stadionwisly.info/files/gallery/71/15.jpg

PvD 05.06.2010 16:55

hmmmm schody?

z wiki
Cytat:

Klatka schodowa to wydzielone ścianami z budynku lub dobudowane w postaci dobudówki, wieży pomieszczenie przeznaczone dla schodów.

wojti11795 05.06.2010 16:58

A jak otworzy sie te drzwi na D to jest tam ziemia czy jest wylany beton?

Zwitter 05.06.2010 17:06

To nazywasz klatką schodową? To są same schody. Przez takie schody mają wchodzić kibice na jedną z trybun na stadionie który kosztował prawie pół miliarda złotych?

filip74 05.06.2010 17:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zwitter (Post 909361)
To nazywasz klatką schodową? To są same schody. Przez takie schody mają wchodzić kibice na jedną z trybun na stadionie który kosztował prawie pół miliarda złotych?

http://picasaweb.google.pl/trrogdor....27806744544658

PvD 05.06.2010 17:21

Na żadnym zdjęciu nie doszukałem się klatki schodowej.

PiotrG 05.06.2010 17:52

To wygląda bardziej jak jakieś schody techniczne, niż klatka schodowa dla kibiców. Wybudowane jedynie boczne zewnętrzne ściany trybuny. Gdyby faktycznie zaplecze powstało i wymagało jedynie wykończeniówki, to byśmy o tym wiedzieli, a na stronie klubu była fotorelacja. Budowę trybuny północnej obserwowałem (miałem już wtedy stałe łącze) i nie przypominam sobie ani galerii ani informacji odnośnie budowy wnętrza trybuny. Były za to deklaracje o jego wykonaniu zaraz po skończeniu głównej konstrukcji. Gdyby faktycznie brakowało jedynie wykończeniówki, to raczej wątpię że do tej pory nie skończyliby tego wnętrza. Tu rozchodzi się o większy koszt, czyli wybudowanie wnętrza od podstaw, inaczej by tyle czasu nie zwlekano z tym. Gdyby był stan surowy, to zapewne kibice wchodziliby wnętrzem już teraz, nie problem zamontować barierki aby spełnić wymogi bezpieczeństwa.
Cytat:

A jak otworzy sie te drzwi na D to jest tam ziemia czy jest wylany beton?
Diabli go wiedzą, nikt tam raczej nie był. Na pewno jest kawałek wylewki w miejscu przy elewacji, inaczej nie obsadziliby szyb i drzwi.

filip74 05.06.2010 18:01

Te schody na 100% nie są technicznymi tylko docelowymi .

PvD 05.06.2010 18:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filip74 (Post 909380)
Te schody na 100% nie są technicznymi tylko docelowymi .

niech będą nawet i docelowymi. Nie ma klatek,a jeśli nie wykonano nic poza tym co był w umowie, którą zaprezentował prezydent na spotkaniu lata temu to i stropów nie ma i ścian wewnętrznych.

filip74 05.06.2010 18:40

A czy ja napisałem gdzieś o stropach czy ściankach , mnie chodziło tylko o schody że są .
A do klatek schodowych brakuje im parę rurek jako barierki , tak jak kiedyś na A i B.

PvD 05.06.2010 18:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filip74 (Post 909397)
A czy ja napisałem gdzieś o stropach czy ściankach , mnie chodziło tylko o schody że są .
A do klatek schodowych brakuje im parę rurek jako barierki , tak jak kiedyś na A i B

ale klatek schodowych nie ma

Cytat:

A do klatek schodowych brakuje im parę rurek jako barierki , tak jak kiedyś na A i B
na A/B to chyba też nie były klatki schodowe

gigant 05.06.2010 21:40

Marco, macie tam pisarza od głupich tekstów, więc niech się wysili i pismo gotowe. Nie wiem czy Kempes pamięta, że budowę symbolicznie rozpoczął Kasperczak, a jedno z pierwszych krzesełek "przykręcał" Frankowski. Bojkotujemy stadion?

Oczywiście żartuję, by pokazać bzdurność niektórych zachowań.

maci0s 05.06.2010 21:48

Powiem tak, jak sie potwierdzą informacje dotyczące wzięcia trybuny D przez tą organizacje o której nie wolno tu pisac...( a dzisiaj jeszcze Zbymak z zupełnie innego zródła mi o tym napisał) to będzie ciekawie..

Ciekawy jestem czy sobie z tym poradzą... Chociaż mimo tego co sie tu mówi jest tam kilku łebskich facetów, a przede wszystkim ludzi sukcesów i mogą to zrobić naprawde nieźle...

Czyzby sie szykowala rewolucja w klubie na miare "wiary lecha" ?

Z zaznaczeniem, ze nasi są sporo normalniejsi...

Zobaczymy... ale w zasadzie pomysl z taką trybuną mi się nawet podoba...

royalmichael 05.06.2010 22:04

Czy musisz pisać tak tajemniczo?:P

maci0s 05.06.2010 22:05

Daj spokój, napisałem to tak, ze nawet średnio ogarnięty Wiślak po minucie zorientuje się o co chodzi::)

Mario Nh 05.06.2010 22:07

Szok. To byłoby naprawdę "coś".

rav 05.06.2010 22:07

Że to SKWK ma sobie zarządzać D (utrzymywać porządek wśród ludzi w taki sposób jaki chce, organizować catering) to pomysł dość stary - miło, że nowy prezes, z tego co piszesz, ma kontynuować ten kierunek.

Ale chyba nie wpadli z miastem przypadkiem na to, żeby to SKWK sobie samo klatki schodowe zbudowało...? :]

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maci0s (Post 909438)
przez tą organizacje o której nie wolno tu pisac...

nie siej psychozy, pisząc takie pierdoły.

PvD 05.06.2010 22:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 909436)
Marco, macie tam pisarza od głupich tekstów, więc niech się wysili i pismo gotowe. Nie wiem czy Kempes pamięta, że budowę symbolicznie rozpoczął Kasperczak, a jedno z pierwszych krzesełek "przykręcał" Frankowski. Bojkotujemy stadion?

Oczywiście żartuję, by pokazać bzdurność niektórych zachowań.

czepiając się szczegółów to symbolicznego rozpoczęcia dokonali Ci:

Żuraw z Majchrowskim
http://www.wislasoccer.com/foto/galeria/401.jpg

Miętta i Czerwiński
http://www.wislasoccer.com/foto/galeria/403.jpg

Kasperczak obecny jak cała drużyna i ja :D

Nie traktować poważnie bo znów się burza rozpęta :D

zbymak 05.06.2010 22:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 909454)
Że to SKWK ma sobie zarządzać D (utrzymywać porządek wśród ludzi w taki sposób jaki chce, organizować catering) to pomysł dość stary - miło, że nowy prezes, z tego co piszesz, ma kontynuować ten kierunek.

Ale chyba nie wpadli z miastem przypadkiem na to, żeby to SKWK sobie samo klatki schodowe zbudowało...? :]


nie siej psychozy, pisząc takie pierdoły.

Klatki i wc zrobi miasto co zostało juz zlecone .Maci0sowi chodziło o reszte trybuny

maci0s 05.06.2010 22:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 909454)
Że to SKWK ma sobie zarządzać D (utrzymywać porządek wśród ludzi w taki sposób jaki chce, organizować catering) to pomysł dość stary - miło, że nowy prezes, z tego co piszesz, ma kontynuować ten kierunek.

Ale chyba nie wpadli z miastem przypadkiem na to, żeby to SKWK sobie samo klatki schodowe zbudowało...? :]


nie siej psychozy, pisząc takie pierdoły.

No własnie wpadli... Ale w sumie zastanow sie... mało tam mają firm które mogą im pomóc? Choćby producenta "Białej Gwiazdy"...
Myślę ze oni prędzej sobie znajdą partnerow gotowych w to zainwestowac niż miasto, lub klub... a w dodatku zagwarantują im porządek i niezły zbyt...

Co do tej psychozy to mialo być tak na pół serio... Zeby sie każdy zorientował o kogo chodzi:D

rav 05.06.2010 22:18

Zlecone mówisz... no to się wreszcie w odpowiedzi na interpelacje czymś pochwalą.

Resztę trybuny = mówisz o zagospodarowaniu zaplecza, np. na pub, si?

maci0s 05.06.2010 22:23

a skąd my to mamy wiedziec? :)

kto będzie sprzedawał napoje, kiełbaski itd... wyjdzie w praniu... na pewno będzie tam zaplecze bufetowe... moze "u wiślaków" przeniosą lub zrobią filie? Przeciez to mekka skwk...

ale az takich szczegółów to nie znamy

PvD 05.06.2010 22:25

Z Kopca Kościuszki

http://i47.tinypic.com/2ev9k5k.jpg
http://i49.tinypic.com/333db1y.jpg

rav 05.06.2010 22:28

Powiem tak: najważniejsze, żeby miasto rzeczywiście oddało tą trybunę tak, żeby dało się tam wejść od pierwszego meczu w lipcu. Na dzień dzisiejszy najważniejszy "nius" to to, co napisał Zbymak, że zlecono te niezbędne prace.

A już urządzenie tego i oddanie kibicom - jak wspomniałem nie jest to pomysł nowy. I na pewno pomysł bardzo rozsądny.

zbymak 05.06.2010 22:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 909462)
Zlecone mówisz... no to się wreszcie w odpowiedzi na interpelacje czymś pochwalą.

Resztę trybuny = mówisz o zagospodarowaniu zaplecza, np. na pub, si?

Mam na myśli zagospodarowanie trybuny czyli kiełbaska piwko fajna muza i dochodzik dla klubu .Kto to bedzie dokładnie dowiemy sie nie długo być moze "U Wislakow" ja jestem za

PiotrG 05.06.2010 22:34

Cytat:

Powiem tak: najważniejsze, żeby miasto rzeczywiście oddało tą trybunę tak, żeby dało się tam wejść od pierwszego meczu w lipcu.
To jest raczej nie realne, chyba że w opcji przygotowania jedynie dojścia przez trybunę do klatek schodowych i z klatek na trybunę, przy czym równocześnie będą się toczyć niezbędne prace żelbetowe, murarskie itd. Do zrobienia jest mnóstwo rzeczy.

Pablo84 05.06.2010 22:36

Ciekawy jestem, jak będzie stadion wyglądał z kopca w nocy przy zapalonych jupiterach.
Będzie miazga

QBAS 05.06.2010 22:37

Najlepiej jeśli konkretna osoba/organizacja jest odpowiedzialna za konkretne sprawy. Więc jeśli ten news z SKWK i trybuną D się potwierdzi to będzie fajny ruch ze strony klubu. O ile nie zgadzam się z publikowanymi czasami tekstami na stronie internetowej stowarzyszenia (o czym piszę w innym temacie), to myślę że są tam osoby, które poradzą sobie z tym zadaniem. Szczególnie, że będzie im na pewno bardzo zależeć, żeby wszystko wyszło jak należy.

Czekamy zatem na potwierdzenie tejże informacji i szczegóły współpracy. No i tak jak już ktoś pisał, obyśmy na pierwszy mecz ligowy mogli korzystać z D i mieli choćby klatki schodowe oddane do użytku

Kuba 05.06.2010 23:12

Ze swojej strony nic więcej nie powiem oprócz tego, że moim zdaniem zagospodarowanie i inwestycja w sektor D to naprawde bardzo ciężkie zadanie. Począwszy od tego, że nie ma i nie będzie tam szczególnie dużo miejsca na catering i inną komercję a skończywszy na tym, że na dzisiaj trybuna jest praktycznie pusta pod spodem (co może się oczywiście zmienić).

royalmichael 05.06.2010 23:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maci0s (Post 909451)
Daj spokój, napisałem to tak, ze nawet średnio ogarnięty Wiślak po minucie zorientuje się o co chodzi::)

Faktycznie, troche zalany jestem :D

Kiedy można się spodziewać jakiś konkretów w tej sprawie?

WRzŚ 06.06.2010 00:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Simao1 (Post 909293)
Dla rozluźnienia atmosfery:

http://i46.tinypic.com/25h1url.png

Chyba jakiś szaleniec pracuje na budowie :D

KKS Karpaty akurat w tym miejscu.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:28.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl