![]() |
Cytat:
Pomijając fakt jak się może reprezentantowi "nie chcieć"? To przecież gorzej niż gdyby był za słaby. |
Jak Estonia strzeliła cieszyłem się jak dziecko i ja Pareiko na konie obronił:) też byłem jak koledzy wyżej ostro naje.....
|
Waldek King przewali te trzy jesienne mecze i pewnie beda prosili Skorże ale czy to pomoże ??
|
A gdzie sie schował ten co namaścił Fornalika czyli Piechniczek ? Antonii, gdzie jesteś ? Chetnie posłuchałbym twoich wywodów ale nie publikuje ich żadna medialna szmata.
Ale w końcu pewnie i tak cie dopadną, niie teraz to po Czarnogórze lub innej Armenii. Na całe szczęście od lat nie ogladam (poza jednym wyjatkiem) tego kabaretu objazdowego i mam zaoszczędzone wiecej nerwów na mecze Wisły. |
Cytat:
Próbujesz mnie przekonać, że Lewandowski, Piszczek, Szczęsny, Kuba czy też druga linia kadry tj. Rybus, Sobiech etc. są słabsi od amatarów. Że nie stanowimy drużyny? I tak i nie. Nie stanowimy - bo nie mamy stylu (hello Franz). Stanowimy - grają ze sobą od kilku lat w bardzo podobnym składzie - chyba sam grałeś na podwórku i bardziej się kumałeś ze swoimi z dzielnicy, aniżeli z kim innym - nawet gdy nie było taktyki, trenera etc - po prostu kojarzy się kto jaki ma styl gry. Oni po prostu siebie znają. Kuba wie co z piłką zrobi Robert, Robert wie co z piłką zrobi Rybus. Przy odrobinie większej chęci ze strony kopaczy, taki rywal jak Estonia to powinien być spacerek. Co do ostatniego akapitu to zgoda. Takie jednak mamy pokolenie, takie wychowanie, taką obecną mentalność. Za dużo pieniędzy, za dużo sławy, za duże lenistwo. |
Na temat meczu z Estonią tylko jeden komentarz: buahahahahahahaha hłe hłe hłe :D
|
Najwięcej piany na ryju mają ci, co chcą jak najgorszych wyników reprezentacji kraju, w którym żyją. Trochę to dziecinne. Nie macie naprawdę innych zmartwień, tylko czyhacie na każde potknięcia kadry? Wynik z Estonią jest gówno warty, bo to był mecz towarzyski. Dopiero po Czarnogórze uzasadniona będzie jazda po reprezentacji w przypadku porażki.
A już goście cieszący się z porażek reprezentacji Polski to zwykli... |
Cytat:
PS. Dwa lata przed Euro też tak mówiono, że te mecze są nieważne blablabla, a potem wszyscy zaskoczeni, że na Euro była taka kompromitacja. |
Nikt chyba przy zdrowych zmysłach nie wierzy, że ta wesoła kompania zagra w Brazylii. Są tacy naiwni na tym forum ? :)
|
Cytat:
|
Cytat:
Skoro od lat nic sie nie zmienia to chyba czas się pogodzić z tym, ze taki jest nasz poziom piłkarski - stać nas na pojedyncze dobre mecze i pojedyncze niespodzianki. Oczywiście może i na papierze mamy jakiś tam potencjał ale jeszcze dochodzą inne czynniki - to tutaj w kraju, w naszej lidze wychowujemy cale grupy zmanierowanych, przepłacanych miernot (To chyba znamienne, ze na euro najwięcej ambicji pokazali i najbardziej przezywali niepowodzenie goście, którzy nigdy w Polsce nie grali - Perquis i Polanski). Coz, trudno wymagać od kogoś ambicji skoro dostaje pieniądze kilka razy większe od jego umiejętności. Przecież taki gość wie, ze pewnego poziomu już nie przeskoczy tak i sportowego jak i finansowego. I niestety sam tez się do tego przykładasz wiec proponuje nie obrażać się na rzeczywistość bo to trochę śmieszne. Cytat:
|
Komentarz
Ostry i złośliwy komentarz do meczu z Estonią i "występu polskich" reprezentantów.
http://polskapilkanozna.com/panie-pi...ily-z-estonia/ Tylko, czy oprócz złośliwości nie ma tu ziarna prawdy? Jak to jest, że ci sami którzy wygrywają Bundesligę, tak marnie prezentują się w kadrze (wcześniej Euro, teraz mecz towarzyski). Czyżby za mało biletów / ptasiego mleka dostali? |
Cytat:
Podstawowa sprawa to "selekcjoner". Benchaker jakoś dziwnym trafem wygrał eliminacje z Portugalią, dało się ? Popatrz jakim składem. Jak to sie stało? Ano powoływał najambitniejszych tych którym się chce a nie tych których podpowiada stado leśnych dziadków. Jeżeli jedyną reakcją na skandaliczną postawę jak w ostatnim meczu nie mówiąc już o euro, będzie chyba czas się pogodzić z tym, ze taki jest nasz poziom piłkarski To strzelmy sobie o razu w łeb, bo taki jest poziom. Albo cieszmy się, bo przecież mogliśmy z Estonią przegrać 0:5. Myslisz że takim tumiwisizmem wspierasz nasze barwy? Tolerowanie olewactwa to Twoim zdaniem wsparcie? Nie rozśmieszaj mnie. Cytat:
|
Cytat:
Przecież największy procent przychodów polskich klubów jest przejadany przez pensje tych miernot. |
Kadra Czarnogory na mecz eliminacji z kadra PZPN
BRAMKARZE: Srdan Blażić (Anorthosis Famagusta), Mladen Bożović (Videoton), Vukasin Poleksić (Debrecen); OBROŃCY: Marko Basa (Lille), Vladimir Bożović (Rapid Bukareszt), Miodrag Dżudović (Spartak Nalczyk), Milan Jovanović (Crvena Zvezda Belgrad), Savo Pavićević (Omonia Nikozja), Stefan Savić (Manchester City); POMOCNICY: Marko Ćetković (Buriram United), Luka Djordjević (Zenit Sankt Petersburg), Nikola Drincić (FK Krasnodar), Mitar Novaković (Amkar Perm), Milorad Peković (Greuther Fürth), Vladimir Volkov (Partizan Belgrad), Simon Vukcević (Blackburn Rovers), Elsad Zverotić (Young Boys Berno); NAPASTNICY: Fatos Bećiraj (Dinamo Zagrzeb), Aleksandar Boljević (Zeta Golubovci), Dejan Damjanović (FC Seul), Andrija Delibasić (Rayo Vallecano), Stevan Jovetić (Fiorentina), Filip Kasalica (Crvena Zvezda Belgrad) Mirko Vucinić (Juventus Turyn). No to jednym słowem - umarł w butach |
Zobaczcie jaki maja wybor napastnikow.
|
U nas bedzie Lewandowski i... Saganowski :lol: i Piech...do tego Wawrzyniak...heh ;)
Bramkarze: Łukasz Fabiański (Arsenal), Wojciech Szczęsny (Arsenal), Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven) Obrońcy: Marcin Komorowski (Terek Grozny), Damien Perquis (Betis Sevilla), Kamil Glik (Torino), Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Marcin Wasilewski (Anderlecht), Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa), Grzegorz Wojtkowiak (TSV 1860 Monachium Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Ariel Borysiuk (1.FC Kaiserslautern), Kamil Grosicki (Sivasspor Kulübü), Grzegorz Krychowiak (Stade de Reims), Adrian Mierzejewski (Trabzonspor Kulübü), Rafał Murawski (Lech Poznań), Ludovic Obraniak (FC Girondins Bordeaux), Eugen Polanski (1.FSV Mainz), Maciej Rybus (Terek Grozny), Waldemar Sobota (Śląsk Wrocław) Napastnicy: Robert Lewandowski (Borussia Dortmund), Arkadiusz Piech (Ruch Chorzów), Marek Saganowski (Legia Warszawa) |
Cytat:
Co do naszej kadry - chyba pierwszy raz od kilku lat została powołana rzeczywiście najsilniejsza kadra, a nie ludzie za zasługi jak u Smudy. Fornalik nie bał się postawić na Komorowskiego, Glika, Saganowskiego i Sobotę, którzy rzeczywiście ostatnio są w formie, czy z młodych Borysiuka i Krychowiaka, którzy popisują się dobrą formą w Kaiseslautern i Reims. Myślę, że skład powinien wyglądać następująco: Tytoń - Piszczek, Glik, Perquis, Komorowski - Krychowiak, Polański - Błaszczykowski, Obraniak, Grosicki - Lewandowski |
Trzeba przyznać, że powołania Saganowskiego czy Soboty jednak są pewnym rodzajem zaskoczenia, choć z ligowców to takie dwie postaci, które prezentują się ostatnio naprawdę dobrze. Szkoda mi troszkę, że nie ma jeszcze miejsca dla Milika lub Makuszewskiego, ale to chyba nie czas na tego typu eksperymenty. Na pewno należy się spodziewać jakichś przetasowań w "11", zobaczymy co Fornalik wymyśli. ;)
|
Milik jest w kadrze "rezerwowej". Jak dla mnie - nadal za wcześnie, w zeszłym sezonie nie był jakimś nadzwyczajnym objawieniem, a w tym rozegrał dwa mecze i też bez przesady, że jakoś rzucił na kolana. Nie lubię tego pojękiwania, że jak ktoś zagra dwa mecze na solidnym poziomie, to od razu jego miejsce jest w kadrze. Milik jak będzie dalej się rozwijał, to jeszcze zdąży w tej kadrze sobie pograć. Póki co i tak wątpliwe, byśmy wystawili więcej niż jednego nominalnego napastnika Lewandowskiego, więc jego zmiennicy to sprawa drugorzędna.
|
Zgadzam się, robienie na siłe z chłopaka młodej gwiazdy. Niech pogra na równym poziomie chociaż pół rundy tj. strzeli z 7 bramek i zaliczy kilka asyst..
|
Szkoda Sagana na tą drużynę. Fajny kopacz z fajnych czasów w drużynie frajerów, Niemców, Francuzów, przestępców, piłkarzyków - pajacyków, nieambitnych lalusiów. Przecież to tak jakby Kosowskiego powołać. Nie znosiłem gościa, ale facet kompletnie mentalnie nie pasuje do tej śmiesznej ekipki. Z kim on tam będzie grał? Pił? Kopał? Gryzł trawę? Goli frajerów? Nawet.... śpiewał hymn?
|
Piech ostatniego gola strzelił chyba miesiąc temu i on ma nas zbawić w meczu z Czarnogórcami. Toż to jakaś kpina... Fornalik jeśli już jako były trener Ruchu mógłby powołać przynajmniej Jankowskiego. Plus się należy za powołanie Saganowskiego, jest w gazie zobaczymy tylko jak to będzie wyglądać na boisku.
|
A Jankowski to strzelił 2 gole w całym 2012 roku. :lol:
|
Skoro powołanie otrzymał Saganowski, to na miejscu Fornalika poszedłby dalej i wysłał zaproszenie Sylwkowi Patejukowi. Ostatnio dość często oglądałem w akcji, skrzydłowego Śląska i myślę, że zasłużył na powołanie. Jest dynamiczny, odważny, fighter, z dobrym dryblingiem. Żałuję, że go Waldek nie powołał, a jeszcze bardziej, że my go nie sprowadziliśmy do siebie w obliczu odciętych skrzydeł (Małecki i Kirm).
|
Cytat:
Cytat:
Sagan trafił do kadry ze względu na okrutną posuchę wśród napastników w niej, ale nie uleczymy tej posuchy powołując takie tuzy współczesnej piłki nożnej jak Piech, Jankowski, czy Brożek. I tak naprawdę nie uleczymy jej też Saganowskim, ale ten przynajmniej akurat w tym konkretnym momencie ma jakiś moment dobrej formy. |
Nie jedną udaną akcję miał Patejuk. Obserwuję Sylwka od pewnego czasu i mi imponuje walecznością, odwagą i dynamiką. A i strzał ma przyzwoity. Wydaje mi się, że na Patejuka patrzy się przez pryzmat jego przeszłości, że długo kopał się w niższych ligach. Nie, nie brzmi to komicznie. Z tych piłkarzy co wymieniłeś, tylko Kuba przewyższa Patejuka i nie tylko jego ale i pozostałych skrzydłowych, o głowę. A poza tym, co Peszko, Mierzejewski, Grosicki czy Rybus osiągnęli w reprezentacji, żeby Patejuk miał przed nimi klękać? Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek wygrali nam mecz, głównie zawodzili w reprezentacji. Jedyny Błaszczykowski pokazywał wielokrotnie że ma jaja w kadrze - piszę o stronie sportowej oczywiście. Uważam, że Patejuk jak najbardziej nadaje się do reprezentacji.
|
Cytat:
Na niższe ligi Patejuka patrzę tylko o tyle, o ile chodzi o jeden aspekt jego piłkarskiej kariery - doświadczenie. Największy mecz jaki Patejuk w życiu rozegrał był tydzień temu, dzisiaj powtórka. To jest absolutny szczyt, na jakim się znalazł - bęcki 3:5 od Hannoveru. Natomiast jeżeli chodzi o umiejętności, to ja nie mam wątpliwości co do tego że Rybus, Grosicki, Peszko i Mierzejewski są od niego lepsi, bo jak grali w ekstraklasie, to grali lepiej niż on teraz. A potem poszli każdy w swoją stronę, z różnym skutkiem. Rybus jest podstawowym zawodnikiem zaliczającego naprawdę świetny start sezonu Tereka Grozny, Grosicki również solidnie sobie radzi w tureckiej lidze. Nawet Peszko coś tam czasem szarpnie w nieco lepszym świecie, jedyny Mierzej łąwuje póki co. Po co tam pchać jeszcze Patejuka, skoro lepiej od niego grający Sobota już jest w reprezentacji. Ile mamy mieć tych skrzydłowych? Bo jak dla mnie kolejność jest dosyć jednoznaczna - Błaszczykowski, Rybus/Grosicki, potem Mierzejewski/Peszko, potem jeszcze Sobota. A przecież jest jeszcze Obraniak. Dopiero na szarym końcu Patejuk. |
No może i masz rację :D. Za dużo tych skrzydłowych. Ale nic by się nie stało, jakby Fornalik wypróbował Sylwka w jakimś sparingu. Ciekaw jestem co by pokazał.
|
Watpie czy ten klown doczeka meczu z Anglią.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:08. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl