![]() |
Cytat:
Faktem jest, że nie będziemy faworytem, ale do tego można się już przyzwyczaić. Rzadko się zdarza, żeby Polska drużyna była faworytem w europejskich pucharach. Tym bardziej na takim etapie rozgrywek. Standard jest lepszy od nas tu nie ma wątpliwości. Mówienie o tym, że ich zdominujemy, że przyciśniemy itp rzeczy to zwykłe bzdury. A co najdziwniejsze bzdury bardzo... realne. W Holandii - z lepszym od Standardu - Twente cisnęliśmy jakieś 30 minut. W efekcie strzeliliśmy gola i mieliśmy szanse na drugiego. Skończyło się 1:4 bo inaczej się skończyć nie mogło. Wszędzie grają ludzie, wszędzie da się powalczyć, ale trzeba mierzyć siły na zamiary. Jak wyjdziemy w Liege tak ustawieni jak w Enschede to popłyniemy, ale jeśli zagramy tak jak na wyjeździe z Odense to jest szansa na korzystny wynik. Mówienie natomiast o tym, że liga belgijska odjeżdża naszej na lata świetlne to przesada. Mają kilka mocnych klubów, mają też grono słabych. Poza Anderlechtem można by powalczyć tam z resztą ligi. POWALCZYĆ ale nie zdominować, czy gładko wygrać. Wygrali swoją grupę LE bez problemu. Tylko, że ta grupa była... inna od naszej. Nie chce powiedzieć że słabsza, ale inna. Prócz Standardu, który jest mocniejszy od reszty, pozostałe kluby są na zbliżonym poziomie. zbliżonym zarówno do siebie jak i do Wisły. Z Kopenhagą graliśmy raz towarzysko, w czasie, kiedy Duńczycy byli na fali wznoszącej. Skończyło się na remisie. Połtawa to jeden ze średniaków ukraińskiej ligi. Hannower zaś, mimo, że najbardziej znany z tego grona to najmniej można o nim powiedzieć. Przegrał ze Standardem, a więc można założyć z dużą dozą prawdopodobieństwa, że jest słabszy. Piszę to jako ktoś kto Bundesligi nie ogląda. Nasze występy w pucharach są najlepsze od niemal 10 lat. awansowaliśmy do 1/16 finału europejskiego pucharu. Mamy przeciwnika do powalczenia i za sobą już 12 meczów, a na forum wciąż lament. Reasumując powiedziałbym że mamy szanse 40:60. Standard jest mocniejszym klubem, cały czas gra o stawkę. Drugi mecz mają u siebie, a Wiśle na wyjazdach idzie słabiutko. Za nami przemawia natomiast świeżość, brak przemęczenia, optymizm po szczęśliwym awansie i mimo wszystko osłabienia przeciwnika. Jeżeli pierwszy mecz wygramy ciut wyżej niż jedną bramką to w rewanżu jest szansa coś wcisnąć. Lepszym od belgów Wisła w tej edycji strzelała. Jeszcze jedno, pisanie o tym, że potrzebujemy dwóch dobrych dni, szczęścia i skuteczności to tragedia. Z jednej strony to oczywista oczywistość. Bez tego i Barcelona może wpiepszyć mecz. Nam przede wszystkim jest potrzebna koncentracja i zaangażowanie. Reszta przyjdzie sama. PS. Jeżeli już cytujecie kogoś to warto by cytować wybitną postać, a nie człowieka co tylko napierdala w mediach na wszystko i wszystkich a sam nic nie zrobi, żeby było lepiej. |
Cytat:
My tu gramy w piłkę nożną co wiąże się z chociażby z tym, że Pareiko może się poślizgnąć podać piłkę napastnikowi i sytuacja stanie się trudna, analogicznie może zrobić bramkarz Standardu... generalnie takich zdarzeń jest multum w każdym meczu... komuś może podskoczyć piłką na kępie co zaważy na wyniku meczu. Zapewniam Cię że Wisła nie jest Lixem - również w tym metaforycznym znaczeniu (radze nie słuchać kolegi Bobka) bo jako drużyna byli lepsi od nas. Gdyby ktoś tam zamiast po słupkach walił do bramki, to Litex przyjechałby z być może skromna zaliczką grałby sobie kontratak tak jak robiliśmy my, i sytuacja mogłaby wyglądać zdecydowanie inaczej. Przypominam że to nie jest jakieś forum bukmacherskie tylko forum Wisły niektórzy o tym zapominają...czy Wisła ma 30% czy 60% - kogo to obchodzi ?/ Myślę że zdecydowana wiekszość kibców zdaję sobie sprawę że Standard jest faworytem tego meczu z racji wielu czynników wiec po co wypisać takie bzdury ? Mecz można wygrać na masę różnych sposobów, grając z kontrataku, pressingiem, strzelić ze stałego fragmentu gry... Prosty przykład wygraliśmy z APOELEm u siebie, a nie sądzę aby Standard był silniejszy od nich... my w tym czasie zaczęliśmy grać w trochę w piłkę w porównaniu do tamgo okresu także można być umiarkowanym optymistom. Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Oglądałem ich w tym sezonie kilka razy z racji tego, że na nich stawiałem :P Wyobraź sobie, że na nas taka długa piła by starczyła, bo nie mamy obrony. I właśnie z takim graniem na afere, mamy najwiekszy problem i wtedy tracimy najwiecej bramek. Cytat:
Otóż nie, nie jest. I tylko walką i pełną determinacją można zatrzeć różnicę klasy, jaka dzieli obie ekipy. Cytat:
odróżnijcie do ....y nędzy realną ocenę szans, a patrzenie przez różowe okulary na każdy mecz bo będzie boleć, problem jest ten, że wy ich widzieliście pewnie pierwszy czy drugi raz, ja widziałem chyba 10 i wiem na co ich stać, wiem, że to baardzo solidna ekipa - zresztą, wyniki w LE mówią wszystko walka, walka, walka, a nie żadne pitolenie Cytat:
Cytat:
|
Gordian
Cytat:
Dalej, obecny sezon w pucharach jest najlepszy dla naszych druzyn od... sezonu 2002/2003 (sic!). 5.875 punktow zdobytych (jak na razie). No wiec, dla porownania belgowie maja tych punktow (za ten sezon)... 9.500. A w sumie, poczawszy od sezonu 2003/2004 osiagneli 5 razy wynik wyzszy od 5.000 punktow, podczas gdy my tylko 2 razy. Fakt, moze z tymi latami swietlnymi przesadzilem, ale nie sposob ignorowac faktu ze liga belgijska jest zdecydowanie lepsza od naszej. ------------------------------------------------------------------ westersyl Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Kurde, takiego postu-trawy to ja dawno nie widzialem. Wygrywa ten kto strzeli wiecej bramek... Tego jeszcze zapomniales napisac... Cytat:
"Oczywiscie mozemy przejsc dalej." " nie jestesmy faworytem." "Bedzie... ciezko. Cholernie ciezko." Ty za to kolejny juz raz pokazujesz ze sztuka czytania ze zrozumieniem jest dla Ciebie za trudna. Wstyd. ---------------------------------------------------------------------------------------- Do reszty kwestii nie chce mi sie odnosic. |
|
Cytat:
To że ktoś chce zagrać pressingiem, odważnie ? Co w tym przesadzonego ? Kto oglądał mecze Standardu ten widział że ich obrońcy pod wpływem większego pressnigu podają piłkę napastnikom. Nie róbmy z naszych zawodników debili którzy nie potrafią przez kilka minut usiąść na przeciwniku grając u siebie. Już pomijam że wplatasz tu Barcelone która grała on nic kompletnie inne drużyn i odstępy czasu. Dodam do tego że piszesz o jakiś latach świetlnych pomiędzy Ligą Belgijska a Polską... nie obchodzi mnie ile wydają na transfery, oglądając tą ligę można odczuć taką samą odrazę jak oglądając szlagiery Ruch Chorzów vs Korona Kielce. Bądź co bądź poważni ludzie jak Biton czy Valckx których wiedza na temat Stanardu jest za pewne większą uważają że faworyt tego meczu nie jest jednoznaczny, ten pierwszy wskazał na Wisłę drugi uważa że ten mecz po prostu nie ma faworyta. Tradycyjnie wszystko zweryfikuję boisko. edit: Z wczorajszego spotkania można łatwo dostrzec kto daję tej drużynie jakość bo wcześniej nie można było tego zaobserwować przynajmniej nie było to takie wyraźne, mianowicie napastnik Meme Tchite stosunek ilości zagrań do jakości jest imponujący. Rzuca się od razu w oczy jak u nas Melikosn. Nie traci głupi piłki, zagrywa precyzyjnie, jest bardzo silny. Na niego trzeba zwrócić szczególną uwagę. |
I jak taki Biton, nie obrazajac tylko wyrobnik, uwaza ze to Wisla jest faworytem, a ktos kto uwaza sie za kibica Wisły pieprzy jacy to przeciwnicy swietni, a my beznadziejni to wedlug mnie cos tu jest nie tak. Jeszcze dziecko zachowaj to dla siebie, a nie siej fermentu na forum. Ogladalem to cale Liege ostatnio, czesto na belgijska trafiam bo akurat mam sportklubtv i dla mnie ta liga jest slaba, podobnie jak i nasza, widac ze jednak pieniadze to nie wszystko. Ogladalem tez nasza koncowke w pucharach, jak i teraz mecze w Atlantic Cup i wyglada to bardzo dobrze. Powiem tak cudze chwalicie swego nie znacie. W czwartek zobaczymy kto tak na prawde jest lepszy, ale dzis jutro pojutrze czy to bedzie Liege czy to bedzie ManU to dla mnie faworytem stuprocentowym jest tylko Wisła.
|
Kto by jeszcze kilka miesięcy temu powiedział, że Michał Czekaj tak w krótkim czasie z piątego środkowego obrońcy stanie się pierwszym. Obecnie zawodnik, który zarabia trzydzieści (może nawet więcej) razy więcej niż Michał nie ma pewnego miejsca w składzie. Gdyby patrzeć na skład ze Sandecji, to ten gracz nie grałby ze Standardem. Miejmy nadzieje, że będzie to wyraźny sygnał, że stawiając na młodych wychowanków, czy ogólnie Polaków można na tym świetnie wychodzić. Co chociażby pokazuje przykład Legii w ostatnich kilkunastu dniach i ilość pieniędzy zarobiona na zawodnikach, których ściągnięto do klubu w młodym wieku. Rzecz jasna, to nie smak jest pewnemu niespełnionemu dziennikarzowi z tego forum, który uważa, że Polacy do niczego się nie nadają. Chciałbym z całego serca, aby Michał zagrał świetną rundę, a w nagrodę Smuda powoła go na Mistrzostwa Europy.
|
Cytat:
-------------------Pareiko----------------- Jovanović---Jaliens---Czekaj------Diaz ---------------Wilk------Nunez------------ -----Małecki-----Garguła-------Iliev----- ------------------Melikson----------------- |
Cytat:
a co do jego umiejętności to ju ż chyba Maaskant wspominał, że niezły, ale kontuzjogenny? co potwierdziła końcówka minionej rundy |
Na papierze jesteśmy słabsi piłkarsko od Standardu, ale to nie oznacza, że Wisła ma klęknąć przed nimi i prosić o jak najniższy wymiar kary. Gramy pierwszy mecz u siebie i to właśnie u nas rozstrzygnie się sprawa awansu. Jeżeli zachowamy maksymalną koncentrację w obronie, precyzję w pomocy i skuteczność w ataku to myślę, że 2:0 dla Wisły jest realnym rezultatem, który daje bardzo duża szansę na dalszą rundę.
Inna sprawa, że zachowanie czystego konta będzie bardzo trudne. Rzeczywiście Tchite to klasowy napastnik, wspierany przed dobrych skrzydłowych. Przypuszczam, że wyjdziemy na ten mecz z takim ustawieniem w obronie: Jovanovic - Jaliens - Czekaj - Diaz ; na temat fizycznej walki z napastnikiem w wykonaniu Jaliensa powiedziano już wszystko (a Tchite do ułomków nie należy), do tego dodać jeszcze Diaza, który inteligencją i zwrotnością nie grzeszy - powstaje prawdziwa mieszanka wybuchowa. Kluczem będzie asekuracja w obronie ze strony Nuneza i Wilka. Liczę na kreatywność Garguły i Meliksona. Zobaczymy, jaką 11 wystawi Kaziu Moskal. Gdybyśmy zagrali w obronie takim ustawieniem : Jovanovic - Czekaj - Diaz - Nunez a w pomocy Sobol i Wilk, byłbym dużo spokojniejszy. No ale Sobol kontuzjowany i trzeba sobie bez niego radzić. Liczę na zaangażowanie i nie odstawianie nogi. Wymarzony wynik 2:0, pewnie jednak coś nam strzelą, dlatego 2:1 dla Wisły po ciężkim meczu. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Bakero już kombinował podobnie... :>
|
Cytat:
albo się komuś ufa i wierzy w jego myśl szkoleniową , albo podważa każdy jego pomysł dziękuję |
Przypomina to sytuację z wystawieniem Stilica na szpicy przeciwko Bradze. To był niewypał Bakero. Tutaj nasuwają się podobne obawy, o ile faktycznie taki wariant był testowany. Ale nawet jeśli był testowany, to święte prawo testować. Jeżeli po tym testowaniu Moskal zdecyduje się na taki wariant, to nie mam zamiaru psioczyć dopóki mecz się nie skończy. Wtedy sie dokona oceny. Z drugiej strony nie jest powiedziane, że to wyglądało OK i może Moskal zadecydował, że to jednak słaby pomysł. W przeciwieństwie do Bakero, Moskal mógł sobie to przetestować.
|
westersyl
Cytat:
Cytat:
I nie, kilka minut pressingu to ty sobie mozesz... no wiadomo. Tylko niepotrzebna strata sil, a przeciwnik nawet nie bedzie mial czasu do bledu. Cytat:
Optymistyczne jest to, ze w tej Europie idzie nam coraz lepiej, ale to wciaz daleko do belgii. Widziales co oni w tym sezonie w pucharach wyprawiaja? Cytat:
Cytat:
------------------------------------------------------ Chcialbym sie oczywiscie mylic. Chcialbym widziec Wisle cisnaca Standart i wygrywajaca powiedzmy 2:0. Naprawde chcialbym. Zobaczymy jak to bedzie... |
No jak kogoś z pomocników wystawiać w ataku to Meliksona który jest w dobrej formie i udowodnił że potrafi zachować opanowanie w sytuacji z bramkarzem. Nie udarze na pałę czy siłę jak zrobiłby to Kirm czy Mały.\Ogólnie powiedziałem sobie, że nie będę tak z marszu krytykował Kazika i tego nie zrobię. Nawet nie ma powodu :)
A gra Wisły Moskala, pomimo wpadek nadal bardziej mi się podoba niż totalna bezjajeczność za Maaskanta. Ewentualnie mogę dodać jak ja bym to widział. Jak dla mnie nie ma sensu akurat w ostatniej chwili kombinować w ten sposób z Meliksonem. Jest Biton, który ma uderzenie, potrafi się dobrze ustawić w polu karnym by trafiła do niego piłka, zdobywał dla nas ważne gole w LE. Jak dla mnie murowany faworyt jeśli chodzi o pozycję napastnika. Ale to trener nie kibic odpowiada głową za skład. Jeśli akurat zdecyduje się na Meliksona na szpicy, a plan nie wypali - możemy się domyślać co się stanie. |
Cytat:
|
Gra z Meliksonem w ataku wprowadzi chaos w obronie przeciwnika, bo przeciez nie będzie on stał między stoperami jak Biton. Środkowi zwykle są wolni, mogą przez to faulować, łapać kartki. Melex może się wymieniać pozycjami, z kimkolwiek. Będą mieli problem z kryciem. Jest wiele atutów takiego ustawienia. Im dłużej będziemy przy piłce tym więcej. Jeżeli będziemy potrafili klepać jak momentami z Twente, będzie dobrze. Bo przeciwnik może liczyć na rewanż i oby się przeliczył.
|
Przypominacie Lecha tylko pamiętajcie że Stilić to może Maorowi buty nosić....więc to się może udać chociaż jakoś nie jestem zwolennikiem i wolałbym Bitona do ataku a Meliksona z Ilievem na skrzydła , do śodka Wil Nunez i Garguła co i tak spowoduje bardzo zagęszczenie środka bo wiadomo jak gra Iliev i Maor, pozyjemy zobaczymy
|
Cytat:
|
Cytat:
Wygraliśmy z wicemistrzem Holandii, który przyjechał z największymi gwiazdami w ofensywie. Przez większą część czasu gnietliśmy ich, ba Twente przegrało wtedy pierwszy mecz od Września. A Wam mało? Ludzie opanujcie się! Przegrywaliśmy z Karabachem i Levadią - źle. Wygrywamy z Twente i Fulham - też źle. Mamy największy sukces w Europie od czasów pamiętnego sezonu 2002/2003 a Wy się zachowujecie jakbyśmy zaraz mieli spaść z T-ME... |
Oczywiście, że mamy sukces, awansowaliśmy z silnej grupy, ale nie czarujmy się , że oni grali na poważnie , bo oni grali w Krakowie w 6.Dlatego porównania tego meczu i naszego składu z Twente do meczu z Standardem są bez sensu.
|
Tak, oni grali tak dla beki, szczególnie ci rezerwowi, którzy się nie wysilali, nie walczyli o pierwszy skład, bo wiedzą, że ważniejsze od sportowej rywalizacji sa piłkarskie jaja (tak jak zresztą wszędzie na zachodzie).
|
Ci rezerwowi nie mieli żadnych szans na pierwszy skład bo to był 3 skład i ten bramkarz, oni się wysilali, oni poprostu byli słabi.To było coś podobnego jak robiła Wisla w pucharze ligi grali ludzie, którzy na karierę w Wiśle żadnych szans nie mieli.Ten mecz nie może być wykładnikiem na Standard, bo mecz z Belgami będzie trzy razy trudniejszy.
|
Cytat:
A co do postawy Twente. Często w meczu bez stawki rezerwowy gra lepiej niż etatowy. Druga sprawa, porażka z drużyną z Azji, a tak odbierane są w Holandii wszystkie polskie drużyny to dla zawodnika Twente wstyd. Więc z tym sparingowym podejściem też bym nie przesadzał. Wiadomo że nie gryźli trawy, ale na bank nie wisiał im wynik. Cornelisse Arnhem 120 (2) Utrecht 179 (11) 2000-2011 78' Bengtsson (S) u-21 13; Herta 4 Twente 13 86' Bart Buysse 80 Waregem 19 Twente 86' Roeseler 92' Jedyny którego można nazwać juniorem. |
Twente: Marsman - Cornelisse, Bengtsson, Buysse, Roeseler - Janssen, Landzaat, de Jong (77. Gouriye) - Bajrami, Janko (21. Berghuis), Chadli (46. John).
Dotychczas Gracze 1 składu(Założenie teoretyczne gdyż pozostaje wymienność graczy jak w Wiśle Biton-Genkov) De Jong,Janko(obecnie FC Porto),Ola John(Chadlii 10 meczy) Jansen, Bajrami ,Berghuis(Za Janko 7 meczy w samej lidze) Chadli Około 7,8 zawodników z 1 składu WISŁA KRAKÓW Wisła: Pareiko - Jovanović, Bunoza, Diaz, Nunez - Boguski (61. Małecki), Wilk, Melikson (89. Kirm), Jirsak (90. +2. Brud) Garguła - Genkow. Z Podstawowej Pareiko,Jovanović,Diaz,Nunez,Wilk,Melikson,Małecki ,Garguła Genkov Około 8-9 z pierwszego składu Brak Osman Chavez Sobolewski Iliev i ktoś jeszcze Biton być może To dla tych co próbują wmawiać że Wisła ograła rezerwowy skład Twente Są też tacy co wmawiają że Wisła ograła Barcelonę B FC Barcelona 26 Sierpnia 2008: Victor Valdes - Daniel Alves, Carles Puyol, Gerard Piquet, Eric Abidal - Seydou Keita, Andres Iniesta (66 Aleksander Hleb), Yaya Toure, Xavi Hernandez (57 Eidur Gudjohnsen), Thierry Henry - Samuel Eto'o (73 Bojan Krkic). Obecnie Valdes Alves Puyol Pique Abidal Keita Iniesta Xavi to gracze 1 składu Barcelony 2012 (minimum 8 graczy) To że obydwie drużyny nie musiały się wysilać bo zarówno dla FCB jak i Twente mecze z Wisłą w Krakowie były formalnością to nie znaczy że grali rezerwami !!! |
przecież czesc z tych ludzi, ktorych wymieniłeś weszla na zmiany pisałem konkretnie BRAMKARZ i OBRONA, to nie byli nawet piłkarze, którzy siedzą tam na ławce.Łacznie pięciu piłkarzy.To tak jakbyś wstawił na Standard ME na bramce w dodatku przyjechał z nimi bramkarz rezerwowy z takiej drużyny i całą obronę, rozumiesz?
|
Cytat:
Ja naliczyłem ich maks 4 a w Wiśle nie grało 3 lub 4 jak kto woli Więc równie dobrze to my też graliśmy rezerwą bo przecież Bunoza Jirsak Boguski i inni to nie gracze 1 jedenastki,oczywiście masz racje że Twente z tych 4 graczy to rezerwa totalna jak np ten ich bramkarz z Marsa |
Cytat:
Jeżeli mamy grać po ziemi kombinacyjnie, to Melikson jak najbardziej się nadaje, mało tego w sparingach strzelił 3x więcej bramek od Bitonów i Genkovów razem wziętych. |
Cytat:
Znakomita technika,szybkość,uderzenie,przegląd pola,celność podań :) Drugiego piłkarza na tym poziomie w tej lidze nie ma,sami piłkarze nie bez powodu na niego głosowali jako odkrycie ligi Sorry ale nie porównujcie Stilicia do Maora bo w każdym aspekcie Izraelczyk go bije PS:Semir chyba tylko lewą nogą potrafi grać a jego brak szybkość powoduje to że w lepszej lidze sobie może nie poradzić Szybkość w dzisiejszym footballu to podstawa |
Cytat:
|
Wszystko pięknie ładnie ale...
Maor Melikson jest jedynym piłkarzem w naszym zespole, który potrafi przytrzymać, rozegrać piłkę dostarczyć do napastnika,skrzydłowego, bez niego nasza gra wygląda strasznie. Boje się, że gdy Melikson będzie grał w ataku, to zostanie odcięty całkowicie od podań, bo Garguła bez Melexa sobie nie radzi tak świetnie. |
Cytat:
|
Cytat:
Jak zagra w ataku to albo jako cofnięty napastnik(4-4-1-1) albo jako wspomagacz drugiego napastnika (kasyczne 4-4-2) który bedzie od napierdalania w bramke i od pomagania drugiemu napastnikowi w odciąganiu obrońców wykładanie piłek ect. w obu przypadkach schodząc i pomagając rozgrywać Gule. Czyli w sumie nic nowego :D Nie liczcie na typową 9 jak Genkov Jaki moze być skład? Obrona Wiadomo... pomoc: No 2 defensywnych bo inaczej sie nie da czyli Wilk- Nunez i teraz pytanie kto: Iliev/Małecki, Garguła(bank), Meleks(nie wiadomo gdzie czy lewy, czy atak, czy srodek)? Wystawi ten sam skład tylko zadania mogą być nieco inne... .... wie co ćwiczyli Obstawiam: Pareiko-Jovanovic(Lamey), Jaliens Czekaj, Diaz - Nunez, Wilk - Iliev(Małecki), Garfuła, Melikson - Biton(Genkov) czyli klasyka |
TymonPRO
Cytat:
Jesli to drugie, to jest to nieprawda. Ljuboja? Rudnevs? Kuciak? I pewnie jak poszukac to cos tam sie jeszcze znajdzie. To pierwsze to akurat prawda. Na tej pozycji i z takimi walorami (szybkosc, przebojowosc) nie ma innego takiego pilkarza w lidze. I podzielam obawe anthonego. To co nasza pomoc potrafi najlepszego odnosi sie do jednego nazwiska: Melikson. To jest jej motor napedowy. Ponosic takie ryzyko w meczu pucharowym? Nie wiem... No chyba ze Gargula jest w zyciowej formie, Malecki zalapal ze pilka to gra zespolowa, a Wilk nauczyl sie podawac do przodu... |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:08. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl