Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

Blaszczu16 14.08.2012 21:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomo (Post 1268808)
Wiem wiem gazeta.pl

http://www.sport.pl/sport/10,67450,1...__Jak_mam.html

Nie do uwierzenia, że gościowi się tak w głowie przewróciło.

Ale o chvj Kubie chodzi? O co on się spina? Na początku odpowiada dziennikarzowi że chciałby zostać kapitanem, a potem go opieprza, że mu coś w "usta wkłada"? Niech wyluzuje gumkę w majtkach i się tak nie spina. Pismaki niech piszą co chcą. I tak od tego nie ucieknie żaden piłkarz. Jak będzie Kuba się tak nerwował na żurnalistów, to nie będzie miał łatwego życia w mediach. Widać po EURO akcja z biletami nic go nie nauczyła. Zamiast skupić się na tym co jest najważniejsze, to on obraża się o głupoty.

wolfy 14.08.2012 21:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 1268985)
Ło Jezu. Nasze ostatnie rozmowy chyba cię zabolały, skoro próbujesz takich żenujących wycieczek osobistych.

Nie ostatnie, tylko sprzed kilku lat. I nie zabolały, tylko zirytowały.

Jest tu jeszcze parę osób które pamiętają jaki był z Ciebie polew ilekroć pojawiło się nazwisko Rumuna. Ktoś pisał Petrescu - po chwili pojawiał się jova i dawał do pieca.

Luz, teraz mamy Probierza, a nie jakiegoś tam zadufanego w sobie Rumuna czy Holendra. Przy nim przynajmniej żaden piłkarz nie będzie narzekał na treningi, a to przecież najważniejsze.


Najbardziej jednak mnie wkurza, że trener który realnie mógł coś zdziałać w naszych warunkach został potraktowany jak szmata, ku radości tobie podobnych znawców. Do dziś w polskiej prasie funkcjonuje on w kontekście: "Petrescu = Wisła to frajerzy".

xanti1906 14.08.2012 21:39

Dla usprawiedliwienia Kuby można napisać, że wcale nie wygląda na zachwyconego tą rozmową i w końcu nie wytrzymał. Wiem, że to jego obowiązek, ale każdy jest tylko człowiekiem i każdemu mają prawo puścić nerwy.

FraMat 14.08.2012 22:00

Petrescu opuścił Kubań, mimo, że miał klauzulę odejścia opiewająca na 15 mln eurów. Nie wiem na jakiej zasadzie klub zgodził sie na jego odejście. Prawdopodobnie uznano, że wszycy potrzebują święzej krwi. Dan, nowego klubu, Kubań, nowego trenera. Nowym trenerem Kubania będzie chyba Juirij Krasnojan z Anży Machaczkała.
Strona Dynamo informuje, że trwają negocjacje z kilkoma trenerami, choć Walerij Gazajew odrzucił już ich ofertę.

jova 14.08.2012 23:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1269002)
Nie ostatnie, tylko sprzed kilku lat. I nie zabolały, tylko zirytowały.
Jest tu jeszcze parę osób które pamiętają jaki był z Ciebie polew ilekroć pojawiło się nazwisko Rumuna. Ktoś pisał Petrescu - po chwili pojawiał się jova i dawał do pieca.
Luz, teraz mamy Probierza, a nie jakiegoś tam zadufanego w sobie Rumuna czy Holendra. Przy nim przynajmniej żaden piłkarz nie będzie narzekał na treningi, a to przecież najważniejsze.

To naprawdę nie moja wina, że nigdy nie nauczyłeś się czytać ze zrozumieniem i do dziś nie rozumiesz z czym tak naprawdę się nie zgadzasz i co atakujesz. Co zresztą sam udowadniasz w dwóch ostatnich zdaniach.

Nigdy nie przeszkadzała mi osobowość Maaskanta. Nie widzę większych podobieństw pomiędzy jego raczej wyluzowanym stylem bycia i wypowiedziami rodem z działów PR, a prostolinijną i niemal choleryczną osobowością Petrescu. Przyznaję, że krytycy mieli trochę racji atakując wypowiedzi Holendra, ale najczęściej wyolbrzymiali problem. Ogólnie jego pracę w Wiśle oceniam i oceniałem zupełnie inaczej niż erę Petrescu.

Od lat atakujesz mnie tym samym bzdurnym sloganem i sugerujesz, że jestem zwolennikiem polskiej myśli szkoleniowej i z założenia odrzucam zagraniczne wzorce. Nieważne ile razy pochwaliłem i broniłem Maaskanta, ile razy napisałem, że powierzenie zespołu zagranicznemu dyrektorowi sportowemu i trenerowi było dobrym pomysłem, że powinniśmy dążyć do systematycznego dostosowywania treningów do zachodnich standardów, że źle oceniam pracę Petrescu w Wiśle, a nie ogół jego kariery, itd. itp. ty i tak wiesz swoje i obrzucasz mnie tymi samymi sofizmatami. Probierza też przywołujesz by zasugerować, że jestem jego zwolennikiem albo, że uważam go za lepszego od Maaskanta i Petrescu.

Gdy przypominam sobie swoje posty z ery Rumuna, to z perspektywy czasu zmieniłbym tylko jedną rzecz. Niepotrzebnie tyle miejsca poświęcałem wypowiedziom i osobowości Dana zamiast skupić się na meritum - jakości gry i wyników zespołu. W zbyt wielu postach podchodziłem do sprawy za emocjonalnie. Zastanawiam się kiedy po raz pierwszy rozszerzysz sens tego akapitu i zasugerujesz, że przyznałem, że ogólnie myliłem się co do Petrescu. Obawiam się, że to tylko kwestia czasu.

wolfy 14.08.2012 23:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 1269028)
Zastanawiam się kiedy po raz pierwszy rozszerzysz sens tego akapitu i zasugerujesz, że przyznałem, że ogólnie myliłem się co do Petrescu.

Że się myliłeś to wiedzą wszyscy - że tak to ujmę - post factum. W sporcie jest jeszcze coś takiego jak wyniki i choćbyś na rzęsach stawał, to ni chuja nie obronisz swoich bredni. Jasne, możesz dorabiać ideologię, podpierać się autorytetami trenerskimi Wdowczyka, Baszczyńskiego czy Błaszczykowskiego i ogólnie pisać co Ci się żywnie podoba. No, ale te wyniki - każdy spojrzy na Twoje posty, potem na osiągnięcia Rumuna i popuka się w czoło.

Ale żebyś się miał przyznać do błędu? Ty? Bez przesady - takiej głupoty nigdy bym nie napisał :rotfl:

Chociaż, gdybyś publicznie przyznał że .......iłeś głupoty, to pewnie bym Ci odpuścił. Popełnić błąd to jedno, ale do końca iść w zaparte... Na razie w Twoich teoriach jest Petrescu w dwóch osobach - w Wiśle i po. Ty oceniałeś tego pierwszego, ten drugi to byt zupełnie niezależny. No i oczywiście - miałeś rację.

jova 14.08.2012 23:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1269031)
Że się myliłeś to wiedzą wszyscy - że tak to ujmę - post factum. W sporcie jest jeszcze coś takiego jak wyniki i choćbyś na rzęsach stawał, to ni chuja nie obronisz swoich bredni. (...) Na razie w Twoich teoriach jest Petrescu w dwóch osobach - w Wiśle i po. Ty oceniałeś tego pierwszego, ten drugi to byt zupełnie niezależny. No i oczywiście miałeś rację.

A co to były za "brednie"? Negatywne oceny aktualnych wyników i aktualnego stylu gry zespołu?
Choćby np. Kasperczak objął Barcelonę i wygrał LM 10 razy, to nie uczyniłoby naszej klęski z Valerengą mniej ch...ą, a zwycięstwa z Schalke bardziej widowiskowym. Jego obecne osiągnięcia nie wpłynęłyby na przeszłość i nie powinny wpływać na ocenę przeszłości. Uważam to rozumowanie za zupełnie logiczne. Tak postrzegam Petrescu i jego obecne sukcesy nie wpływają na moją ocenę jego pracy w Wiśle. Przyznam ci rację jeśli wykażesz, że ten tok rozumowania nie jest logiczny.
Edit
Używając twoich terminów: pierwszy Petrescu jest niezależny od drugiego, ale drugi jest zależny między innymi od pierwszego.

Dariook 15.08.2012 01:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1269012)
Petrescu opuścił Kubań, mimo, że miał klauzulę odejścia opiewająca na 15 mln eurów. Nie wiem na jakiej zasadzie klub zgodził sie na jego odejście. Prawdopodobnie uznano, że wszycy potrzebują święzej krwi. Dan, nowego klubu, Kubań, nowego trenera. Nowym trenerem Kubania będzie chyba Juirij Krasnojan z Anży Machaczkała.
Strona Dynamo informuje, że trwają negocjacje z kilkoma trenerami, choć Walerij Gazajew odrzucił już ich ofertę.

Wydaje mi się że najlepszym posunięciem Dana będzie opuszczenie ligi rosyjskiej. No niby kasa tam jest olbrzymia ale odnoszę wrażenie że nie mają w Europie siły przebicia . Trudno powiedzieć czym to jest spowodowane ale niesamowicie tracą na ogólnym braku zainteresowania tamtą ligą.

murray 15.08.2012 09:42

Ponoć dziś rumuńskie media rozpisują się o tym, że Petrescu przechodzi do Dynama, a nawet podają, ile miałby zarabiać.

Ze wszystkich lig, w których Dan pracował, z rosyjskiej na Zachód jest mu przejść najłatwiej. Wiadomo, że jego marzeniem jest prowadzenie Chelsea i może poprzez pracę blisko Abramowicza uda mu się spełnić swój cel.

tofik 15.08.2012 09:43

No to fakt, z CSKA do Chelsea chyba by mu było najbliżej :)

FraMat 15.08.2012 13:44

Okazało się, że Dan wyjeżdża na wczasy do Hiszpanii. Na razie nie ma nic na rzeczy ani z CSKA ani z Dynamo.
Jest wolny i czeka na nowe propozycje.
Bednarz do dzieła!

wolfy 15.08.2012 14:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 1269036)
Jego obecne osiągnięcia nie wpłynęłyby na przeszłość i nie powinny wpływać na ocenę przeszłości. Uważam to rozumowanie za zupełnie logiczne. Tak postrzegam Petrescu i jego obecne sukcesy nie wpływają na moją ocenę jego pracy w Wiśle.

Nie ma w nim za grosz logiki. Wszędzie Petrescu potrzebował dwóch rzeczy do osiągnięcia sukcesu: czasu i poparcia właściciela. W Wiśle nie otrzymał żadnej z nich.

Bardzo dokładnie opisał Ci to FraMat na przykładzie Unirei. Podobnie było w Kubaniu, który w lidze rosyjskiej to ubogi krewny.

To bardzo proste. Cały Twój post to żałosna demagogia, dorabianie ideologii do bredni jakie wypisywałeś wcześniej. Petrescu udowodnił, że jego metody przynoszą sukces przy umiarkowanych (biorąc poprawkę na ligę i cele) nakładach. Nie ważne co napiszesz - fakty będą świadczyły przeciw Tobie.

A skoro nie umiesz przyznać się do błędu - trudno żebym traktował Cię poważnie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1269118)
Okazało się, że Dan wyjeżdża na wczasy do Hiszpanii. Na razie nie ma nic na rzeczy ani z CSKA ani z Dynamo.
Jest wolny i czeka na nowe propozycje.
Bednarz do dzieła!

Petrescu wie kiedy odejść: jeśli nie widzi możliwości spełnienia postawionych celów lub nie zapewnia mu się odpowiednich środków do ich osiągnięcia. Tym smutniejsze, że u nas go wyrzucono po to, żeby zastąpić Okuką...

jova 15.08.2012 14:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1269122)
Nie ma w nim za grosz logiki. Wszędzie Petrescu potrzebował dwóch rzeczy do osiągnięcia sukcesu: czasu i poparcia właściciela. W Wiśle nie otrzymał żadnej z nich. Bardzo dokładnie opisał Ci to FraMat na przykładzie Unirei. Podobnie było w Kubaniu, który w lidze rosyjskiej to ubogi krewny.

Trzech rzeczy. Czasu, poparcia właściciela i pieniędzy. To, że takich pieniędzy nie mamy, udowodniłem tobie i FraMatowi już kilka miesięcy temu. W kółko powtarzałem, że nie dysponujemy teraz i nie dysponowaliśmy za czasów Petrescu takimi kwotami i ani ty ani FraMat nie potrafiliście się do tego odnieść i pokazać, że to nie jest prawda. Nie stać nas by wpakować w zespół 4 miliony euro przez 3 lata tak jak to zrobiła Unirea lub 6 milionów euro na jednego grajka jak Kuban. Żeby dobić do budżetu transferowego rzędu 2 milionów Basałaj i Valckx musieli rozsprzedać niemal wszystkich wartościowych zawodników w zespole.

By móc pozwolić sobie na politykę transferową choćby w stylu Unirei, Kuban to już w ogóle abstrakcja, potrzebujemy nowego, znacznie hojniejszego właściciela, a znalezienie go to przecież czysta fantastyka.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1269122)
To bardzo proste. Cały Twój post to żałosna demagogia, dorabianie ideologii do bredni jakie wypisywałeś wcześniej.

Nawzajem. Fajnie zmieniłeś temat i uciekłeś od moich argumentów gdy udowodniłem ci, że nie znasz lub nie rozumiesz moich poglądów na temat Probierza i Maaskanta i insynuujesz jakieś bzdury.
Edit: nie przedstawiłeś dowodu no to, że teraźniejszość wpływa na przeszłość, więc zostaję przy swoim stwierdzeniu, że w kontekście wyników i jakości gry przeszłość jest niezależna od teraźniejszości.

ToTylkoJa 15.08.2012 15:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1268833)
Tak zapytam was.... o .... wam chodzi?

Błaszczykowski widać nie chciał udzielić odpowiedzi na to pytanie, dostał inne. Odpowiedział. Na to menda dziennikarska w jego usta wkłada słowa których nie powiedział, przedstawiając gościa w takim a nie innym świetle.

Jak nie powiedział jak powiedział. Polecam dwa fragmenty, od 0:38 i i 1:55.

W pierwszym przypadku - ty chciałbyś być dalej kapitanem reprezentacji Polski? Na co Kuba - oczywiście, wydaje mi się, że to jest dla każdego duże wyróżnienie.

Reasumując - chciałby być kapitanem reprezentacji.

W drugim fragmencie - Kuba wspomina o zupełnie innym fragmencie rozmowy, gdzie oczywiście stwierdził, że taką decyzje podejmie Fornalik. Ale ten fragment nie wyklucza tego, że Kuba rzeczywiście powiedział, że chciałby nim być.

Więc tak naprawdę, to nie za bardzo wiem, o co Tobie chodzi. Wygłupił się jak Lato ze swoimi deklaracjami.

Dobrze, że jest to kadra PZPNu, bo gdyby to była Reprezentacja Polski, to nie chciałbym mieć takiego kapitana.

FraMat 15.08.2012 15:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 1269136)
Trzech rzeczy. Czasu, poparcia właściciela i pieniędzy. To, że takich pieniędzy nie mamy, udowodniłem tobie i FraMatowi już kilka miesięcy temu. W kółko powtarzałem, że nie dysponujemy teraz i nie dysponowaliśmy za czasów Petrescu takimi kwotami i ani ty ani FraMat nie potrafiliście się do tego odnieść i pokazać, że to nie jest prawda. Nie stać nas by wpakować w zespół 4 miliony euro przez 3 lata tak jak to zrobiła Unirea .

Przez trzy lata Unirea zakupiła piłkarzy za około 3,8 nln ale żeby to zrobić sprzedała wczesniej za około 3,3 mln z okładem. Tak więc rzeczywista inwestycja wyniosła niecałe 0,5 miliona euro
Tak wiem. Lepiej kupic jednego Jirsaka za 0.7 mln niż rozsądnie gospodarowac pieniędzmi jak to było w Unirei. Nas nie stać na rozsądne transfery
:mysli:

jova 15.08.2012 15:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1269146)
Przez trzy lata Unirea zakupiła piłkarzy za około 3,8 nln ale żeby to zrobić sprzedała wczesniej za około 3,3 mln z okładem. Tak więc rzeczywista inwestycja wyniosła niecałe 0,5 miliona euro
Tak wiem. Lepiej kupic jednego Jirsaka za 0.7 mln niż rozsądnie gospodarowac pieniędzmi jak to było w Unirei. Nas nie stać na rozsądne transfery

Kiedy my ostatnio reinwestowaliśmy wszystkie pieniądze zarobione na transferach z klubu? Nie wspominając o reinwestowaniu ponad trzech i jeszcze dołożeniu połówki kolejnej bańki.
Uroczo kombinujesz jakby tu nie przyznać mi racji, że taka polityka jest niemożliwa z Cupiałem.
Jeśli dobrze pamiętam, pieniądze na Jirsaka nie wzięły się z normalnej działalności klubu, tylko z reinwestowania ułamka z kwoty zarobionej na Błaszczykowskim. Właśnie takie działania, wydawanie ułamków zarobionych na transferach pieniędzy, są dla nas normalne, a nie inwestycje w stylu Unirei.

murray 17.08.2012 13:34

Petrescu oficjalnie nowym trenerem Dynamo Moskwa.

donecki 17.08.2012 15:48

Wszytkiego najlepszego z okazji urodzin Tomku

http://www.sport.pl/sport/1,125119,1...urodziny_.html

jerry.lii.lewis 17.08.2012 16:58

Najlepsze Urodzinowe, Franiu :)

tomasz_19 17.08.2012 17:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez murray (Post 1269545)
Petrescu oficjalnie nowym trenerem Dynamo Moskwa.

ten gość systematycznie pnie się w górę... i co najważniejsze w pracy trenera, osiąga sukces za sukcesem... jestem przekonany, że spełni się jego marzenie i już wkrótce poprowadzi The Blues.

jerry.lii.lewis 17.08.2012 18:00

Prawdę mówiąc nie należałem do zwolenników Petrescu - teraz wygląda że niesłusznie. Petrescu rozwija się jako trener co udowadnia wynikami. Jednak szkoda, że nie u nas ...

tomasz_19 17.08.2012 20:39

Jean Paulista trenuje z III ligowcem
http://www.90minut.pl/news/194/news1...Piotrowka.html

kornd 17.08.2012 21:48

Dudka zagra w Primera Division:
http://sport.wp.pl/kat,1750,title,Da...wiadomosc.html

TOMEK 11 17.08.2012 21:51

myślę, że warto nadmienić do kogo dołączył nasz Daruś:
http://www.transfermarkt.de/en/keylo...ler_79422.html

DeadOrAlive 17.08.2012 22:04

kto to jest ?

piter116 17.08.2012 22:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DeadOrAlive (Post 1269653)
kto to jest ?

Bramkarz, który był przymierzany do Wisły w czerwcu 2010 roku. Reprezentant Kostaryki. Ostatecznie zamiast Navasa na Reymonta trafił Milan Jovanić.

AYALA 17.08.2012 22:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomasz_19 (Post 1269633)
Jean Paulista trenuje z III ligowcem
http://www.90minut.pl/news/194/news1...Piotrowka.html

ciekawa kariera od Corinthians do LZS Piotrówka

DeadOrAlive 17.08.2012 22:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piter116 (Post 1269654)
Bramkarz, który był przymierzany do Wisły w czerwcu 2010 roku. Reprezentant Kostaryki. Ostatecznie zamiast Navasa na Reymonta trafił Milan Jovanić.

A no fakt, pamiętam była taka sytuacja - suma sumarum mamy SIERGIEJA, więc nie przegoni nas jakaś zawieja :D

Wojtas 17.08.2012 23:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 1269656)
ciekawa kariera od Corinthians do LZS Piotrówka



Jakos mam duzy sentyment do Jaska

nigdy mu tych goli w meczu z Kuchenkami nie zapomne :)

powodzenia!

filemon 18.08.2012 09:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1269664)
Jakos mam duzy sentyment do Jaska

nigdy mu tych goli w meczu z Kuchenkami nie zapomne :)

powodzenia!

No i Bazylea, ahh!


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:28.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl