![]() |
Cytat:
|
Cytat:
Jest tu jeszcze parę osób które pamiętają jaki był z Ciebie polew ilekroć pojawiło się nazwisko Rumuna. Ktoś pisał Petrescu - po chwili pojawiał się jova i dawał do pieca. Luz, teraz mamy Probierza, a nie jakiegoś tam zadufanego w sobie Rumuna czy Holendra. Przy nim przynajmniej żaden piłkarz nie będzie narzekał na treningi, a to przecież najważniejsze. Najbardziej jednak mnie wkurza, że trener który realnie mógł coś zdziałać w naszych warunkach został potraktowany jak szmata, ku radości tobie podobnych znawców. Do dziś w polskiej prasie funkcjonuje on w kontekście: "Petrescu = Wisła to frajerzy". |
Dla usprawiedliwienia Kuby można napisać, że wcale nie wygląda na zachwyconego tą rozmową i w końcu nie wytrzymał. Wiem, że to jego obowiązek, ale każdy jest tylko człowiekiem i każdemu mają prawo puścić nerwy.
|
Petrescu opuścił Kubań, mimo, że miał klauzulę odejścia opiewająca na 15 mln eurów. Nie wiem na jakiej zasadzie klub zgodził sie na jego odejście. Prawdopodobnie uznano, że wszycy potrzebują święzej krwi. Dan, nowego klubu, Kubań, nowego trenera. Nowym trenerem Kubania będzie chyba Juirij Krasnojan z Anży Machaczkała.
Strona Dynamo informuje, że trwają negocjacje z kilkoma trenerami, choć Walerij Gazajew odrzucił już ich ofertę. |
Cytat:
Nigdy nie przeszkadzała mi osobowość Maaskanta. Nie widzę większych podobieństw pomiędzy jego raczej wyluzowanym stylem bycia i wypowiedziami rodem z działów PR, a prostolinijną i niemal choleryczną osobowością Petrescu. Przyznaję, że krytycy mieli trochę racji atakując wypowiedzi Holendra, ale najczęściej wyolbrzymiali problem. Ogólnie jego pracę w Wiśle oceniam i oceniałem zupełnie inaczej niż erę Petrescu. Od lat atakujesz mnie tym samym bzdurnym sloganem i sugerujesz, że jestem zwolennikiem polskiej myśli szkoleniowej i z założenia odrzucam zagraniczne wzorce. Nieważne ile razy pochwaliłem i broniłem Maaskanta, ile razy napisałem, że powierzenie zespołu zagranicznemu dyrektorowi sportowemu i trenerowi było dobrym pomysłem, że powinniśmy dążyć do systematycznego dostosowywania treningów do zachodnich standardów, że źle oceniam pracę Petrescu w Wiśle, a nie ogół jego kariery, itd. itp. ty i tak wiesz swoje i obrzucasz mnie tymi samymi sofizmatami. Probierza też przywołujesz by zasugerować, że jestem jego zwolennikiem albo, że uważam go za lepszego od Maaskanta i Petrescu. Gdy przypominam sobie swoje posty z ery Rumuna, to z perspektywy czasu zmieniłbym tylko jedną rzecz. Niepotrzebnie tyle miejsca poświęcałem wypowiedziom i osobowości Dana zamiast skupić się na meritum - jakości gry i wyników zespołu. W zbyt wielu postach podchodziłem do sprawy za emocjonalnie. Zastanawiam się kiedy po raz pierwszy rozszerzysz sens tego akapitu i zasugerujesz, że przyznałem, że ogólnie myliłem się co do Petrescu. Obawiam się, że to tylko kwestia czasu. |
Cytat:
Ale żebyś się miał przyznać do błędu? Ty? Bez przesady - takiej głupoty nigdy bym nie napisał :rotfl: Chociaż, gdybyś publicznie przyznał że .......iłeś głupoty, to pewnie bym Ci odpuścił. Popełnić błąd to jedno, ale do końca iść w zaparte... Na razie w Twoich teoriach jest Petrescu w dwóch osobach - w Wiśle i po. Ty oceniałeś tego pierwszego, ten drugi to byt zupełnie niezależny. No i oczywiście - miałeś rację. |
Cytat:
Choćby np. Kasperczak objął Barcelonę i wygrał LM 10 razy, to nie uczyniłoby naszej klęski z Valerengą mniej ch...ą, a zwycięstwa z Schalke bardziej widowiskowym. Jego obecne osiągnięcia nie wpłynęłyby na przeszłość i nie powinny wpływać na ocenę przeszłości. Uważam to rozumowanie za zupełnie logiczne. Tak postrzegam Petrescu i jego obecne sukcesy nie wpływają na moją ocenę jego pracy w Wiśle. Przyznam ci rację jeśli wykażesz, że ten tok rozumowania nie jest logiczny. Edit Używając twoich terminów: pierwszy Petrescu jest niezależny od drugiego, ale drugi jest zależny między innymi od pierwszego. |
Cytat:
|
Ponoć dziś rumuńskie media rozpisują się o tym, że Petrescu przechodzi do Dynama, a nawet podają, ile miałby zarabiać.
Ze wszystkich lig, w których Dan pracował, z rosyjskiej na Zachód jest mu przejść najłatwiej. Wiadomo, że jego marzeniem jest prowadzenie Chelsea i może poprzez pracę blisko Abramowicza uda mu się spełnić swój cel. |
No to fakt, z CSKA do Chelsea chyba by mu było najbliżej :)
|
Okazało się, że Dan wyjeżdża na wczasy do Hiszpanii. Na razie nie ma nic na rzeczy ani z CSKA ani z Dynamo.
Jest wolny i czeka na nowe propozycje. Bednarz do dzieła! |
Cytat:
Bardzo dokładnie opisał Ci to FraMat na przykładzie Unirei. Podobnie było w Kubaniu, który w lidze rosyjskiej to ubogi krewny. To bardzo proste. Cały Twój post to żałosna demagogia, dorabianie ideologii do bredni jakie wypisywałeś wcześniej. Petrescu udowodnił, że jego metody przynoszą sukces przy umiarkowanych (biorąc poprawkę na ligę i cele) nakładach. Nie ważne co napiszesz - fakty będą świadczyły przeciw Tobie. A skoro nie umiesz przyznać się do błędu - trudno żebym traktował Cię poważnie. Cytat:
|
Cytat:
By móc pozwolić sobie na politykę transferową choćby w stylu Unirei, Kuban to już w ogóle abstrakcja, potrzebujemy nowego, znacznie hojniejszego właściciela, a znalezienie go to przecież czysta fantastyka. Cytat:
Edit: nie przedstawiłeś dowodu no to, że teraźniejszość wpływa na przeszłość, więc zostaję przy swoim stwierdzeniu, że w kontekście wyników i jakości gry przeszłość jest niezależna od teraźniejszości. |
Cytat:
W pierwszym przypadku - ty chciałbyś być dalej kapitanem reprezentacji Polski? Na co Kuba - oczywiście, wydaje mi się, że to jest dla każdego duże wyróżnienie. Reasumując - chciałby być kapitanem reprezentacji. W drugim fragmencie - Kuba wspomina o zupełnie innym fragmencie rozmowy, gdzie oczywiście stwierdził, że taką decyzje podejmie Fornalik. Ale ten fragment nie wyklucza tego, że Kuba rzeczywiście powiedział, że chciałby nim być. Więc tak naprawdę, to nie za bardzo wiem, o co Tobie chodzi. Wygłupił się jak Lato ze swoimi deklaracjami. Dobrze, że jest to kadra PZPNu, bo gdyby to była Reprezentacja Polski, to nie chciałbym mieć takiego kapitana. |
Cytat:
Tak wiem. Lepiej kupic jednego Jirsaka za 0.7 mln niż rozsądnie gospodarowac pieniędzmi jak to było w Unirei. Nas nie stać na rozsądne transfery :mysli: |
Cytat:
Uroczo kombinujesz jakby tu nie przyznać mi racji, że taka polityka jest niemożliwa z Cupiałem. Jeśli dobrze pamiętam, pieniądze na Jirsaka nie wzięły się z normalnej działalności klubu, tylko z reinwestowania ułamka z kwoty zarobionej na Błaszczykowskim. Właśnie takie działania, wydawanie ułamków zarobionych na transferach pieniędzy, są dla nas normalne, a nie inwestycje w stylu Unirei. |
Petrescu oficjalnie nowym trenerem Dynamo Moskwa.
|
|
Najlepsze Urodzinowe, Franiu :)
|
Cytat:
|
Prawdę mówiąc nie należałem do zwolenników Petrescu - teraz wygląda że niesłusznie. Petrescu rozwija się jako trener co udowadnia wynikami. Jednak szkoda, że nie u nas ...
|
Jean Paulista trenuje z III ligowcem
http://www.90minut.pl/news/194/news1...Piotrowka.html |
Dudka zagra w Primera Division:
http://sport.wp.pl/kat,1750,title,Da...wiadomosc.html |
myślę, że warto nadmienić do kogo dołączył nasz Daruś:
http://www.transfermarkt.de/en/keylo...ler_79422.html |
kto to jest ?
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Jakos mam duzy sentyment do Jaska nigdy mu tych goli w meczu z Kuchenkami nie zapomne :) powodzenia! |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:28. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl