Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Maciej Stolarczyk były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9971)

MaLk 29.10.2019 13:58

Kurde, naprawdę nie mam żadnego interesu w negowaniu osiągnięć Sobolewskiego, życzę mu mistrzostwa Polski z Płockiem i przejęcia reprezentacji, wysoko oceniam to, co zrobił ostatnio w Płocku i chciałbym, żeby było tylko lepiej, ale... no... może chociaż trochę jakiegoś realizmu zachowajmy.

Jeśli był aż tak dobrym taktykiem, to dlaczego nic z tego, czego nauczył Wiślaków przez ostatnie lata w nich nie zostało już jakiś miesiąc po jego odejściu?

Ogryzek 29.10.2019 14:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1545034)
Kurde, naprawdę nie mam żadnego interesu w negowaniu osiągnięć Sobolewskiego, życzę mu mistrzostwa Polski z Płockiem i przejęcia reprezentacji, wysoko oceniam to, co zrobił ostatnio w Płocku i chciałbym, żeby było tylko lepiej, ale... no... może chociaż trochę jakiegoś realizmu zachowajmy.

Jeśli był aż tak dobrym taktykiem, to dlaczego nic z tego, czego nauczył Wiślaków przez ostatnie lata w nich nie zostało już jakiś miesiąc po jego odejściu?

Może dlatego że 07 forsował swoje wizje? Masz jakąś większą wiedzę jak nasz sztab szkoleniowy funkcjonował? Ja nie mam, ale to jednak 07 był szefem i On mógł sie zgodzic lub nie na pomysły Sobolewskiego.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 1545038)
Jeśli ktoś wierzy, że odejście Sobolewskiego na stanowisko trenera w Płocku mogło mieć tak natychmiastowy wpływ na wyniki obu drużyn to... No cóż. Nie jest to zbyt rozsądne.

Lepiej z góry nie wyrokować. Bo jakoś dziwnie zbiegło sie w czasie odejście Sobola i zjazd z naszą grą. Nierozsądne to jest własnie a priori przyjmować za pewnik że tak nie jest. Ja nie wiem jak jest, ale hipoteza jest jak najbardziej racjonalna.

Arked 29.10.2019 14:22

Jeśli ktoś wierzy, że odejście Sobolewskiego na stanowisko trenera w Płocku mogło mieć tak natychmiastowy wpływ na wyniki obu drużyn to... No cóż. Nie jest to zbyt rozsądne.

Arked 29.10.2019 14:50

Po prostu korelacja nie oznacza przyczynowości. Klasę trenera poznaje się po przynajmniej jednym okresie przygotowawczym. Seria dobrych wyników Płocka to w połowie był przypadek (zwycięstwa mimo kiepskiej gry), a w połowie posiadanie zawodnika, który robi różnicę (Furman). Prawdopodobne również, że fizycznie zespół z Płocka był na fali wznoszącej. Sobolewski oczywiście nie mógł mieć na to wpływu. Natomiast mógł mieć teoretycznie wpływ na zbliżający się ogromny spadek formy fizycznej naszej Wisły. Byłbym więc ostrożny w daleko idących wnioskach.

1q2 29.10.2019 16:12

Dokładnie.Forma Płocka to trochę przypadek ale wynika z tego że była całkiem nieźle przygotowana przez poprzednika no i ma prawdziwego lidera. Sobol zmienił trochę ustawienie i okazało się że jest dobrym motywatorem.

My tak na prawdę graliśmy słabo od początku, pewnie kontuzje i odejście Sobola odegrało tu rolę no ale problem był od dawna.
Moim zdaniem podstawowym problemem jest słaba kadra. Wiadomo że z kasą było krucho ale jednak Stolar przyklepał te letnie transfery, które na dziś są po prostu fatalne.

Największy teraz problem to to że do końca rundy jeszcze sporo gier i możemy grubo osiąść na dnie a liczyć że zimowe okienko, oraz przygotowania do wiosny diametralnie coś zmienią...ciężka sprawa.

ps, ja mam tylko nadzieje że panowie nie chcą przejść do historii jako tacy co tylko o rok przesunęli upadek Wisły.

silver03 29.10.2019 16:25

Sobolewski na pewno ich poukładał taktycznie, co Rzeźniczak przyznał w wywiadzie. Cytując "absolutny TOP taktyczny".

kopaczoholik 29.10.2019 16:33

odnoszę wrażenie, że ludzie popadają za szybko w skrajne opinie... i nie do końca rozumiem czemu... Przywoływany Berg odszedł z Legii gdy przestał odnosić zadowalające wyniki... Faktem jest, że wcześniejsza jego praca była imponująca, tym bardziej z dzisiejszej perspektywy, gdy przez dłuższy czas nie przegrał żadnego meczu w pucharach europejskich...

Przechodząc zaś do Sobolewskiego i Stolarczyka... osądy są przesadzone w obie strony, tj. trzeba doceniać wyniki Sobolewskiego ale pamiętajmy, że to nie on przygotowywał zespół Wisły Płock do sezonu... poczekajmy na kolejną rundę i oceniajmy grę Wisły Płock z dłuższej perspektywy. Przypominam jedynie nieśmiało, że w każdym sezonie w Eklapie pojawia się cudowny trener, który osiąga wyniki ponad stan!
W poprzednich dwóch rundach takim trenerem był Stolarczyk... Chyba każdy się zgodzi, że graliśmy ponad stan... i w sumie wtedy każdy spodziewał się takich oklepów jak teraz... a wtedy graliśmy fajnie mając w składzie młodych graczy.. Niestety obecnie wyczerpała się formuła złotego trenera Stolarczyka i jego cudownych zdolności odbudowywania kolejnych zawodników... Niestety np. taki Janicki jak grał słabo tak teraz gra totalne dno...

krzywy 29.10.2019 16:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1545049)
1 celny strzał na mecz. Od kilku spotkań.
SFG. Od kilku spotkań.
Brak schematów, brak pomysłu na grę. To w zasadzie od kilkunastu spotkań, ale regularnie się pogłębia, choć teoretycznie zawodnicy powinni się zgrywać.
Obrona, choć personalnie dostępne te same osoby, kompletnie zdemontowana.

Piast z nami wygrał na stojąco; Legia wygrała z nami na stojąco.

Całkowita racja. Im później Stolarczyk wyleci tym większa będzie strata do bezpiecznego miejsca. Ludzie we władzach Wisły opamiętajcie się póki nie jest za późno.

lucker 29.10.2019 16:57

Zarząd Wisły Kraków udzielił poparcia trenerowi Stolarczykowi.

Kurz 29.10.2019 17:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1545049)
1 celny strzał na mecz. Od kilku spotkań.
SFG. Od kilku spotkań.
Brak schematów, brak pomysłu na grę. To w zasadzie od kilkunastu spotkań, ale regularnie się pogłębia, choć teoretycznie zawodnicy powinni się zgrywać.
Obrona, choć personalnie dostępne te same osoby, kompletnie zdemontowana.

Piast z nami wygrał na stojąco; Legia wygrała z nami na stojąco.

Kilka luźnych uwag.

Już to słyszałem (niekoniecznie od ciebie). Rok temu, dwa lata temu, trzy lata temu, cztery... Co więcej widziałem. Pamiętam Wisłę, która nie potrafiła oddać żadnego strzału w czasie meczu, pamiętam Wisłę, nie potrafiącą wykonywać stałych fragmentów gry. Pamiętam również inne kwestię. To co się teraz dzieje nie jest niczym nowym. Wisła to sinusoida, od czasów Smudy do dzisiaj. Bardzo dobre okresy (trwające czasami pół rundy) przeplatane bardzo słabymi. Gdybyśmy przeżywali to po raz pierwszy szukałbym innych wytłumaczeń, ale to dzieje się ciągle, mimo zmian trenerów. Weźmy na przykład Wdowczyka i problemy z elektryczną obroną. Wykonał ciężką pracę i jakoś wszystko poukładał. Wydawało się, że demony odeszły. Co się dzieje potem. 7 spotkań przegranych i zabawa zaczyna się od nowa, bo zawodnicy wyglądają, jakby po raz pierwszy spotkali się na boisku.

Ogólnie od sześciu lat co roku powtarza się ta sama historia. Teraz jednak sportowo zjechaliśmy jeszcze bardziej. Dzisiejsza Wisła jest słabsza od tej z poprzedniego sezonu, a ta z poprzedniego sezonu była słabsza od Wisły Carrillo. Należy więc spodziewać się jeszcze większych problemów.

Nie bez powodu piszę o formie kluczowych zawodników. Nie mieliśmy w tym czasie szerokich kadr, więc wszystko zależało od garstki, 4-5, którzy ciągnęli ten cyrk. Cała ta sinusoida, o której wspominam, zależała tylko i wyłącznie od ich dyspozycji. Gasł Brożek, Stilić i jeszcze paru, gasła Wisła. Gasł Brożek, Wolski i jeszcze paru, gasła Wisła.

Gdyby ktoś mnie zapytał przed sezonem na kogo najbardziej liczę w Wiśle, powiedziałbym, że na Vullneta, Vukana, Kubę oraz to, że wypali jakiś transfer. Teraz już wiem, że transfery (na tym etapie) to pomyłka. Więc... Gdyby ktoś powiedział mi przed sezonem, że Kuby, Vukana i Vullneta nie będzie, a transfery nie wyjdą, to powiedziałbym, że walczymy o utrzymanie. Dlatego wyniki, które nam się przytrafiają, ani mnie nie dziwią, ani nie bolą. Wszystko co się dzieje teraz jest, niestety, aż do bólu logiczne i przewidywalne.

Na temat dostosowywania taktyki do przeciwnika już pisałem. Nie mamy zawodników, żeby się na przykłąd cofnąć i czekać na kontry. Z tymi ludźmy, gdy oddajemy inicjatywę, zaczyna się tragedia.

Trener, z ambicjami, który byłby dla nas wartością dodaną nie przyjdzie tutaj, bo nie ma po co. Tym bardziej, że zaciskamy pasa i przez najbliższe 2 lata staramy się po prostu przetrwać.

LucjuszWielki 29.10.2019 20:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1545054)
Wszystko co się dzieje teraz jest, niestety, aż do bólu logiczne i przewidywalne.

Doprawdy piękne usprawiedliwienie ... jest sinusoida .. no tak, ale w żadnym z tych okresów ta sinusoida nie zrobiła takiego odchyłu jak w niedzielę.

Tej hańby nic nie zmyje, zapisała się w historii , pół składu wyp... Kwiecień daje rade z Wieczysta, wole 100 bujanke po wsi niż takie gówno jak w niedzielę. WON szmaciarze - gówno mnie obchodzi, że takich mamy, wywalimy 5,6 to beda inni na ich miejsce i walka będzie, a tego szmaciarstwa nic nie jest w stanie załatać, tpfuuu

Ja na Wisłę się nie obrażam, ale na następnym meczu u siebie, każda łajzę biorąca w tym udział zwyzywam jak: Cabaja, Piecha, Grodzickiego, Sasina, Radovica i innych cweli, czym wy sie różnicie od nich?

HEH wsparcia oczekują??? Wsparcie było po Płocku, po przegranych derbach, po amica i kilku innych, granica zostałą przekroczona. Ten syf można jedynie porównac do Wójcikowego zwycięstwa u nas w latach 90tych.


==========

Dwumecz z TBILISI to PIKUŚ w porównaniu do tego.

Legio dziękuję ci, że pokazałaś ile te patałachy są warte TPFUUUUUU

WHITE*STAR 29.10.2019 21:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lucker (Post 1545053)
Zarząd Wisły Kraków udzielił poparcia trenerowi Stolarczykowi.

Udzielili, by do reszty nie zdemotywować drużyny. Stolarczyk jest już dogadamy z Jagiellonią i od nowego roku będzie pracować w Białymstoku.

Ma_niek 29.10.2019 21:39

Przecież to durna plotka z Twittera.

WHITE*STAR 29.10.2019 21:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ma_niek (Post 1545062)
Przecież to durna plotka z Twittera.

Nie.

10 znaków.

MMTS 29.10.2019 22:18

Jeśli jest faktycznie dogadany to niezły gagatek z naszego Macka. Zostawi spalona ziemię ale sam już bezpieczny. Może piłkarze wiedząc że jego nie będzie sami chcą się stad zwinąć i dlatego tak to wygląda

WHITE*STAR 29.10.2019 22:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MMTS (Post 1545065)
Jeśli jest faktycznie dogadany to niezły gagatek z naszego Macka. Zostawi spalona ziemię ale sam już bezpieczny. Może piłkarze wiedząc że jego nie będzie sami chcą się stad zwinąć i dlatego tak to wygląda

Jestem przekonany, że to "dogadanie" działo się w wiedzy i za zgodą zarządu. Wszak nawet kontrakt Stolarczyk ma do końca roku.

Nie jest to jednak w 100% pewne. Nie raz już dogadane transfery upadały na ostatniej prostej. Albo nawet już po, jak Asmir Suljic w Wiśle.

czaro 29.10.2019 22:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WHITE*STAR (Post 1545060)
Udzielili, by do reszty nie zdemotywować drużyny. Stolarczyk jest już dogadamy z Jagiellonią i od nowego roku będzie pracować w Białymstoku.

Nie wyobrażam sobie tego, ale jeśli mam być szczery, to niech idzie. Każdy na tym tylko może skorzystać, a na pewno Wisła nie straci. Utwierdzam się w przekonaniu, że nam jest potrzebny trener, który umie grać słabszym składem. Maciek wydawał się idealny na czas kryzysu. Dopóki przestał być na ten czas idealny.

Niech przy okazji weźmie ze sobą Janickiego, bo to jest Mójta 2.

Ten sezon w ogóle bardzo przypomina drugą rundę Wdowczyka. Po obiecującej wiośnie stabilizacja latem, słabe wyniki w sparingach, testowanie nowego ustawienia, pechowiec jako uzupełnienie obrony, a potem pasmo porażek i problemy organizacyjne w klubie.

konrad123 29.10.2019 23:10

Żeby tylko za niego Mamrot nie przyszedł. Mi to się mimo wszystko marzy Nawałka, którego pamiętam z Górnika czy kadry. Finanse wiadomo nie ta półka, ale biorąc pod uwagę, że do Wisły mu blisko, że w Lechu mu nie wyszło to kto wie. Marzyć można :D

Stelio 29.10.2019 23:14

O ile to prawda w co jednak wątpię bo brzmi to jak niezłe sci-fi, ciekawy jestem ile wcześniej stolar się dogadał z jagą i jak bardzo pełne gacie mają aktualnie w białymstoku widząc co się z nami wyprawia pod jego wodzą :D

Harcownik 29.10.2019 23:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez konrad123 (Post 1545070)
Żeby tylko za niego Mamrot nie przyszedł. Mi to się mimo wszystko marzy Nawałka, którego pamiętam z Górnika czy kadry. Finanse wiadomo nie ta półka, ale biorąc pod uwagę, że do Wisły mu blisko, że w Lechu mu nie wyszło to kto wie. Marzyć można :D

Jasne, Nawałka nas uratuje, ten zgnuśniały i zepsuty przez pieniądze Dyzma 2 vel Smuda 2. Niski pressing a la Polska Japonia. Dziękuję.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stelio (Post 1545071)
O ile to prawda w co jednak wątpię bo brzmi to jak niezłe sci-fi, ciekawy jestem ile wcześniej stolar się dogadał z jagą i jak bardzo pełne gacie mają aktualnie w białymstoku widząc co się z nami wyprawia pod jego wodzą :D

Hahaha, w punkt! Szczerze to byłby cud boski jakby ten cały Mamrot tu trafił za Stolarczyka.

czaro 30.10.2019 00:11

Nie nazwałbym Nawałki Smudą/Dyzmą, ale nie mamy na tego trenera czasu/pieniędzy/cierpliwości/limitu porażek aż zaskoczy, a przede wszystkim - szans.

konrad123 30.10.2019 00:49

Dlatego też wspomniałem o "starym" Nawałce.

Franeklowcabramek 30.10.2019 00:51

dokładnie. Adam Nawałka jest droższy od obcokrajowca. Musiałby porządnie zejść z ceny by się zgodzić teraz na Wisłę. Co do Stolara w Białymstoku to pokazał w Wiśle wynikami jakie miał rezultaty kiedy trenował Imaza, Arsenicia czy Kostala.

Garret 30.10.2019 07:04

Stolarczyk ma kontrakt do końca roku? Wg oficjalnej przedłużył umowę o kolejny sezon:
Cytat:

Trener Maciej Stolarczyk zostaje przy R22! Wspólną decyzją zarządu, dyrektora sportowego i szkolniowca uruchomiono klauzulę zawartą w kontrakcie, który został automatycznie przedłużony o kolejny sezon. Ten ruch pokazał, że trener zamierza kontynuować proces odbudowy Wisły Kraków.
https://www.wisla.krakow.pl/aktualno...j-z-wis-krakow

LucjuszWielki 30.10.2019 12:39

Nie ma co srać we własne gniazdo, zobaczymy co będzie w dwóch najbliższych meczach z Rakowem i arką. Raków to taki zagłębie sosnowiec, od którego dostaliśmy oklep w decydującej fazie kiedy walczyliśmy o górną ósemkę.

Trza się rozliczyć z janickim i spółką za niedzielę, a Stolarowi dac spokój. Nie wiem kto jeśli ma dojść do zmiany, ale pewnie ktoś pokroju Kulawika lub co najwyżej Moskala.

wolfy 30.10.2019 14:43

Odnośnie plotek o Stolarczyku w Jagielloni - nie jest tak że jako trener nie może prowadzić dwóch zespołów ekstraklasowych w jednyym sezonie?
Sama plotka wydaje mi się absurdalna...

caucus 30.10.2019 14:55

Trener może w trakcie jednej rundy sezonu piłkarskiego świadczyć usługi trenerskie lub z nimi
związane tylko w jednym klubie występującym w tej samej grupie danej klasy rozgrywkowej,
chyba że rozwiązanie z nim kontraktu nastąpiło przed pierwszym meczem ligowym w danej
rundzie.

silver03 30.10.2019 20:42

https://pbs.twimg.com/media/EII19A3W4AANAqv.jpg

Wehrmacht 30.10.2019 22:55

Czy taki wykres sprzed meczu z Legia mozna gdzies zobaczyc? Tego spotkania do zadnych statystyk wliczac nie mozna, a wplyw na nie ma wiekszy niz 5 zwyklch...

Merkury 31.10.2019 08:15

W takim razie Stolar musi odejść po meczu z Arka żeby móc prowadzić Jagiellonię bo spotkanie ze Śląskiem jest zdaje się pierwszym kolejnej rundy.

bridgeburner 31.10.2019 08:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Merkury (Post 1545115)
W takim razie Stolar musi odejść po meczu z Arka żeby móc prowadzić Jagiellonię bo spotkanie ze Śląskiem jest zdaje się pierwszym kolejnej rundy.

Poczytaj zanim zaczniesz bzdury pisac
Za koniec rundy traktowany w tym wypadku jest koniec roku kalendarzowego
Od 2020 może prowadzić inny klub

wolfy 31.10.2019 12:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez caucus (Post 1545103)
Trener może w trakcie jednej rundy sezonu piłkarskiego świadczyć usługi trenerskie lub z nimi
związane tylko w jednym klubie występującym w tej samej grupie danej klasy rozgrywkowej,
chyba że rozwiązanie z nim kontraktu nastąpiło przed pierwszym meczem ligowym w danej
rundzie.

Acha, czyli to możliwe.
Dzięki za sprawdzenie.

Dzimi 31.10.2019 22:02

A ja wypowiem się następująco.

Ze sztabu szkoleniowego odszedł Radosław Sobolewski (obecnie Wisła Płock, rewelacja ligi), no i wyniki Stolarczyka zaczęły być rozczarowujące. W Pogoni (bez Sobolewskiego do pomocy) również nie błyszczał jako trener. Może super wiosna 2019 to nie zasługa Stolarczyka, ale Sobolowskiego? Kto wie.

W każdym razie teraz Stolarczyka bronią kontuzje. Poczekajmy jak wszyscy wyzdrowieją, i jeśli to nie poprawi gry zespołu, to będzie znaczyć, że trzeba nam Sobolewskiego jako trenera, zamiast Stolarczyka.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Franeklowcabramek (Post 1545081)
. Co do Stolara w Białymstoku to pokazał w Wiśle wynikami jakie miał rezultaty kiedy trenował Imaza, Arsenicia czy Kostala.

A może to nie Stolarski był odpowiedzialny za ich wyniki, tylko asystent Sobolewski?

Karherop 31.10.2019 23:27

Pierwsze mecze bez Sobola to były wygrane z LKSem i Zagłębiem. Ten argument jest zupełnie nietrafiony.
Problem wyników.jest głębszy niż się wydaje. Kontuzje, zdechniete morale, błędy taktyczne, być może źle przygotowanie fizyczne.

Sprowadzanie złych wyników głównie do braku Sobola jest naprawdę naiwne.

Tu nikt nagle nie pojawi się z magiczna różdżka i nie zaczniemy wygrywać mecz za meczem.

lucker 31.10.2019 23:28

Hmm, skoro Sobol jest cudo twórcą to dlaczego Wisła Płock odpadła (tak jak my) z pucharu z drugoligowcem? Oceniajmy trenerów po rundzie, nie po kilku meczach.
"nie chcem, ale muszem" - popatrzcie na Probierza i Cracovię. Można? Można.

heavy 01.11.2019 01:27

A ile sezonów jest już Probierz po tamtej stronie?
A Pogoń, Sandecja?

Jeśli ktoś tego nie ogarnia, to niech sprawdzi sobie wyniki z poprzednich edycji Pucharu Polski.
Zbliża się koniec roku, i faktycznie zaczyna być nerwowo u obecnych włodarzy gdyż niestety okazuje się że to nie będzie deal życia dla nie których z nich.

!!IRIVER!! 01.11.2019 19:14

Tak sie podniecacie super wiosną a myśmy tam 3 dobre mecze zagrali.

Smyrgu 02.11.2019 17:21

Skorża kogoś trenuje?

kbr 02.11.2019 20:13

Jak dla mnie to wszystko kupy się nie trzyma. Po co Jagiellonii Stolarczyk?

!!IRIVER!! 02.11.2019 20:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Smyrgu (Post 1545190)
Skorża kogoś trenuje?

Reprezentacja Zjednoczonych Emiratow Arabskich.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:58.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl