![]() |
Kurde, naprawdę nie mam żadnego interesu w negowaniu osiągnięć Sobolewskiego, życzę mu mistrzostwa Polski z Płockiem i przejęcia reprezentacji, wysoko oceniam to, co zrobił ostatnio w Płocku i chciałbym, żeby było tylko lepiej, ale... no... może chociaż trochę jakiegoś realizmu zachowajmy.
Jeśli był aż tak dobrym taktykiem, to dlaczego nic z tego, czego nauczył Wiślaków przez ostatnie lata w nich nie zostało już jakiś miesiąc po jego odejściu? |
Cytat:
Cytat:
|
Jeśli ktoś wierzy, że odejście Sobolewskiego na stanowisko trenera w Płocku mogło mieć tak natychmiastowy wpływ na wyniki obu drużyn to... No cóż. Nie jest to zbyt rozsądne.
|
Po prostu korelacja nie oznacza przyczynowości. Klasę trenera poznaje się po przynajmniej jednym okresie przygotowawczym. Seria dobrych wyników Płocka to w połowie był przypadek (zwycięstwa mimo kiepskiej gry), a w połowie posiadanie zawodnika, który robi różnicę (Furman). Prawdopodobne również, że fizycznie zespół z Płocka był na fali wznoszącej. Sobolewski oczywiście nie mógł mieć na to wpływu. Natomiast mógł mieć teoretycznie wpływ na zbliżający się ogromny spadek formy fizycznej naszej Wisły. Byłbym więc ostrożny w daleko idących wnioskach.
|
Dokładnie.Forma Płocka to trochę przypadek ale wynika z tego że była całkiem nieźle przygotowana przez poprzednika no i ma prawdziwego lidera. Sobol zmienił trochę ustawienie i okazało się że jest dobrym motywatorem.
My tak na prawdę graliśmy słabo od początku, pewnie kontuzje i odejście Sobola odegrało tu rolę no ale problem był od dawna. Moim zdaniem podstawowym problemem jest słaba kadra. Wiadomo że z kasą było krucho ale jednak Stolar przyklepał te letnie transfery, które na dziś są po prostu fatalne. Największy teraz problem to to że do końca rundy jeszcze sporo gier i możemy grubo osiąść na dnie a liczyć że zimowe okienko, oraz przygotowania do wiosny diametralnie coś zmienią...ciężka sprawa. ps, ja mam tylko nadzieje że panowie nie chcą przejść do historii jako tacy co tylko o rok przesunęli upadek Wisły. |
Sobolewski na pewno ich poukładał taktycznie, co Rzeźniczak przyznał w wywiadzie. Cytując "absolutny TOP taktyczny".
|
odnoszę wrażenie, że ludzie popadają za szybko w skrajne opinie... i nie do końca rozumiem czemu... Przywoływany Berg odszedł z Legii gdy przestał odnosić zadowalające wyniki... Faktem jest, że wcześniejsza jego praca była imponująca, tym bardziej z dzisiejszej perspektywy, gdy przez dłuższy czas nie przegrał żadnego meczu w pucharach europejskich...
Przechodząc zaś do Sobolewskiego i Stolarczyka... osądy są przesadzone w obie strony, tj. trzeba doceniać wyniki Sobolewskiego ale pamiętajmy, że to nie on przygotowywał zespół Wisły Płock do sezonu... poczekajmy na kolejną rundę i oceniajmy grę Wisły Płock z dłuższej perspektywy. Przypominam jedynie nieśmiało, że w każdym sezonie w Eklapie pojawia się cudowny trener, który osiąga wyniki ponad stan! W poprzednich dwóch rundach takim trenerem był Stolarczyk... Chyba każdy się zgodzi, że graliśmy ponad stan... i w sumie wtedy każdy spodziewał się takich oklepów jak teraz... a wtedy graliśmy fajnie mając w składzie młodych graczy.. Niestety obecnie wyczerpała się formuła złotego trenera Stolarczyka i jego cudownych zdolności odbudowywania kolejnych zawodników... Niestety np. taki Janicki jak grał słabo tak teraz gra totalne dno... |
Cytat:
|
Zarząd Wisły Kraków udzielił poparcia trenerowi Stolarczykowi.
|
Cytat:
Już to słyszałem (niekoniecznie od ciebie). Rok temu, dwa lata temu, trzy lata temu, cztery... Co więcej widziałem. Pamiętam Wisłę, która nie potrafiła oddać żadnego strzału w czasie meczu, pamiętam Wisłę, nie potrafiącą wykonywać stałych fragmentów gry. Pamiętam również inne kwestię. To co się teraz dzieje nie jest niczym nowym. Wisła to sinusoida, od czasów Smudy do dzisiaj. Bardzo dobre okresy (trwające czasami pół rundy) przeplatane bardzo słabymi. Gdybyśmy przeżywali to po raz pierwszy szukałbym innych wytłumaczeń, ale to dzieje się ciągle, mimo zmian trenerów. Weźmy na przykład Wdowczyka i problemy z elektryczną obroną. Wykonał ciężką pracę i jakoś wszystko poukładał. Wydawało się, że demony odeszły. Co się dzieje potem. 7 spotkań przegranych i zabawa zaczyna się od nowa, bo zawodnicy wyglądają, jakby po raz pierwszy spotkali się na boisku. Ogólnie od sześciu lat co roku powtarza się ta sama historia. Teraz jednak sportowo zjechaliśmy jeszcze bardziej. Dzisiejsza Wisła jest słabsza od tej z poprzedniego sezonu, a ta z poprzedniego sezonu była słabsza od Wisły Carrillo. Należy więc spodziewać się jeszcze większych problemów. Nie bez powodu piszę o formie kluczowych zawodników. Nie mieliśmy w tym czasie szerokich kadr, więc wszystko zależało od garstki, 4-5, którzy ciągnęli ten cyrk. Cała ta sinusoida, o której wspominam, zależała tylko i wyłącznie od ich dyspozycji. Gasł Brożek, Stilić i jeszcze paru, gasła Wisła. Gasł Brożek, Wolski i jeszcze paru, gasła Wisła. Gdyby ktoś mnie zapytał przed sezonem na kogo najbardziej liczę w Wiśle, powiedziałbym, że na Vullneta, Vukana, Kubę oraz to, że wypali jakiś transfer. Teraz już wiem, że transfery (na tym etapie) to pomyłka. Więc... Gdyby ktoś powiedział mi przed sezonem, że Kuby, Vukana i Vullneta nie będzie, a transfery nie wyjdą, to powiedziałbym, że walczymy o utrzymanie. Dlatego wyniki, które nam się przytrafiają, ani mnie nie dziwią, ani nie bolą. Wszystko co się dzieje teraz jest, niestety, aż do bólu logiczne i przewidywalne. Na temat dostosowywania taktyki do przeciwnika już pisałem. Nie mamy zawodników, żeby się na przykłąd cofnąć i czekać na kontry. Z tymi ludźmy, gdy oddajemy inicjatywę, zaczyna się tragedia. Trener, z ambicjami, który byłby dla nas wartością dodaną nie przyjdzie tutaj, bo nie ma po co. Tym bardziej, że zaciskamy pasa i przez najbliższe 2 lata staramy się po prostu przetrwać. |
Cytat:
Tej hańby nic nie zmyje, zapisała się w historii , pół składu wyp... Kwiecień daje rade z Wieczysta, wole 100 bujanke po wsi niż takie gówno jak w niedzielę. WON szmaciarze - gówno mnie obchodzi, że takich mamy, wywalimy 5,6 to beda inni na ich miejsce i walka będzie, a tego szmaciarstwa nic nie jest w stanie załatać, tpfuuu Ja na Wisłę się nie obrażam, ale na następnym meczu u siebie, każda łajzę biorąca w tym udział zwyzywam jak: Cabaja, Piecha, Grodzickiego, Sasina, Radovica i innych cweli, czym wy sie różnicie od nich? HEH wsparcia oczekują??? Wsparcie było po Płocku, po przegranych derbach, po amica i kilku innych, granica zostałą przekroczona. Ten syf można jedynie porównac do Wójcikowego zwycięstwa u nas w latach 90tych. ========== Dwumecz z TBILISI to PIKUŚ w porównaniu do tego. Legio dziękuję ci, że pokazałaś ile te patałachy są warte TPFUUUUUU |
Cytat:
|
Przecież to durna plotka z Twittera.
|
Cytat:
10 znaków. |
Jeśli jest faktycznie dogadany to niezły gagatek z naszego Macka. Zostawi spalona ziemię ale sam już bezpieczny. Może piłkarze wiedząc że jego nie będzie sami chcą się stad zwinąć i dlatego tak to wygląda
|
Cytat:
Nie jest to jednak w 100% pewne. Nie raz już dogadane transfery upadały na ostatniej prostej. Albo nawet już po, jak Asmir Suljic w Wiśle. |
Cytat:
Niech przy okazji weźmie ze sobą Janickiego, bo to jest Mójta 2. Ten sezon w ogóle bardzo przypomina drugą rundę Wdowczyka. Po obiecującej wiośnie stabilizacja latem, słabe wyniki w sparingach, testowanie nowego ustawienia, pechowiec jako uzupełnienie obrony, a potem pasmo porażek i problemy organizacyjne w klubie. |
Żeby tylko za niego Mamrot nie przyszedł. Mi to się mimo wszystko marzy Nawałka, którego pamiętam z Górnika czy kadry. Finanse wiadomo nie ta półka, ale biorąc pod uwagę, że do Wisły mu blisko, że w Lechu mu nie wyszło to kto wie. Marzyć można :D
|
O ile to prawda w co jednak wątpię bo brzmi to jak niezłe sci-fi, ciekawy jestem ile wcześniej stolar się dogadał z jagą i jak bardzo pełne gacie mają aktualnie w białymstoku widząc co się z nami wyprawia pod jego wodzą :D
|
Cytat:
Cytat:
|
Nie nazwałbym Nawałki Smudą/Dyzmą, ale nie mamy na tego trenera czasu/pieniędzy/cierpliwości/limitu porażek aż zaskoczy, a przede wszystkim - szans.
|
Dlatego też wspomniałem o "starym" Nawałce.
|
dokładnie. Adam Nawałka jest droższy od obcokrajowca. Musiałby porządnie zejść z ceny by się zgodzić teraz na Wisłę. Co do Stolara w Białymstoku to pokazał w Wiśle wynikami jakie miał rezultaty kiedy trenował Imaza, Arsenicia czy Kostala.
|
Stolarczyk ma kontrakt do końca roku? Wg oficjalnej przedłużył umowę o kolejny sezon:
Cytat:
|
Nie ma co srać we własne gniazdo, zobaczymy co będzie w dwóch najbliższych meczach z Rakowem i arką. Raków to taki zagłębie sosnowiec, od którego dostaliśmy oklep w decydującej fazie kiedy walczyliśmy o górną ósemkę.
Trza się rozliczyć z janickim i spółką za niedzielę, a Stolarowi dac spokój. Nie wiem kto jeśli ma dojść do zmiany, ale pewnie ktoś pokroju Kulawika lub co najwyżej Moskala. |
Odnośnie plotek o Stolarczyku w Jagielloni - nie jest tak że jako trener nie może prowadzić dwóch zespołów ekstraklasowych w jednyym sezonie?
Sama plotka wydaje mi się absurdalna... |
Trener może w trakcie jednej rundy sezonu piłkarskiego świadczyć usługi trenerskie lub z nimi
związane tylko w jednym klubie występującym w tej samej grupie danej klasy rozgrywkowej, chyba że rozwiązanie z nim kontraktu nastąpiło przed pierwszym meczem ligowym w danej rundzie. |
|
Czy taki wykres sprzed meczu z Legia mozna gdzies zobaczyc? Tego spotkania do zadnych statystyk wliczac nie mozna, a wplyw na nie ma wiekszy niz 5 zwyklch...
|
W takim razie Stolar musi odejść po meczu z Arka żeby móc prowadzić Jagiellonię bo spotkanie ze Śląskiem jest zdaje się pierwszym kolejnej rundy.
|
Cytat:
Za koniec rundy traktowany w tym wypadku jest koniec roku kalendarzowego Od 2020 może prowadzić inny klub |
Cytat:
Dzięki za sprawdzenie. |
A ja wypowiem się następująco.
Ze sztabu szkoleniowego odszedł Radosław Sobolewski (obecnie Wisła Płock, rewelacja ligi), no i wyniki Stolarczyka zaczęły być rozczarowujące. W Pogoni (bez Sobolewskiego do pomocy) również nie błyszczał jako trener. Może super wiosna 2019 to nie zasługa Stolarczyka, ale Sobolowskiego? Kto wie. W każdym razie teraz Stolarczyka bronią kontuzje. Poczekajmy jak wszyscy wyzdrowieją, i jeśli to nie poprawi gry zespołu, to będzie znaczyć, że trzeba nam Sobolewskiego jako trenera, zamiast Stolarczyka. Cytat:
|
Pierwsze mecze bez Sobola to były wygrane z LKSem i Zagłębiem. Ten argument jest zupełnie nietrafiony.
Problem wyników.jest głębszy niż się wydaje. Kontuzje, zdechniete morale, błędy taktyczne, być może źle przygotowanie fizyczne. Sprowadzanie złych wyników głównie do braku Sobola jest naprawdę naiwne. Tu nikt nagle nie pojawi się z magiczna różdżka i nie zaczniemy wygrywać mecz za meczem. |
Hmm, skoro Sobol jest cudo twórcą to dlaczego Wisła Płock odpadła (tak jak my) z pucharu z drugoligowcem? Oceniajmy trenerów po rundzie, nie po kilku meczach.
"nie chcem, ale muszem" - popatrzcie na Probierza i Cracovię. Można? Można. |
A ile sezonów jest już Probierz po tamtej stronie?
A Pogoń, Sandecja? Jeśli ktoś tego nie ogarnia, to niech sprawdzi sobie wyniki z poprzednich edycji Pucharu Polski. Zbliża się koniec roku, i faktycznie zaczyna być nerwowo u obecnych włodarzy gdyż niestety okazuje się że to nie będzie deal życia dla nie których z nich. |
Tak sie podniecacie super wiosną a myśmy tam 3 dobre mecze zagrali.
|
Skorża kogoś trenuje?
|
Jak dla mnie to wszystko kupy się nie trzyma. Po co Jagiellonii Stolarczyk?
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:58. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl