Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

lukaszsz86 05.07.2017 11:01

albo po prostu Kiko usłyszał od mąki to samo co pisał do kibiców na TT i w c+

silver03 05.07.2017 11:40

Sądzę, że było bardzo gorąco na linii zarząd - piłkarz. I włodarze najzwyczajniej świecie nie mogli już nic zrobić jak się ugiąć i gościa sprzedać.

BlurgH 05.07.2017 12:04

Gorąco na linii zarząd - piłkarz ? Zapłacić zaległości i posadzić na trybunach... Ciekawe, gdzie jeszcze Krzysiu by się wypłakał...

master777 05.07.2017 12:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BlurgH (Post 1474219)
posadzić na trybunach...

Z pewnością dobrze by to o Wiśle świadczyło i zachęciło innych piłkarzy do podpisywania kontraktu. Z niewolnika nie ma zawodnika, a płacić komuś wysoką pensję za siedzenie na trybunach też nie byłoby ekonomicznie zasadne.

BlurgH 05.07.2017 12:41

Zgadzam się, ale tylko z drugim zdaniem.

Rob_Zombie 05.07.2017 13:43

Cytat:

Gorąco na linii zarząd - piłkarz ? Zapłacić zaległości i posadzić na trybunach... Ciekawe, gdzie jeszcze Krzysiu by się wypłakał...
Na złość mamie odmrożę sobie uszy, czyli nie będziemy mieli ani piłkarza ani pieniędzy. No bo na co to komu?

Karherop 05.07.2017 17:30

Nie ma co mieć pretensji do Kiko za jego słowa, po prostu jemu też KM kłamał w żywe oczy.

Oczywiście mogliśmy iść na miecze z KM i np posadzić go na trybunach, ale po co? Komu by się to opłacało? To nie czasy wczesnego Cupiała gdy wysyłaliśmy piłkarzy do rezerw z byle powodu (np Tomasza Kłosa). Teraz liczymy każdą złotówkę.

emjot 05.07.2017 17:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1474256)
Nie ma co mieć pretensji do Kiko za jego słowa, po prostu jemu też KM kłamał w żywe oczy.

Oczywiście mogliśmy iść na miecze z KM i np posadzić go na trybunach, ale po co? Komu by się to opłacało? To nie czasy wczesnego Cupiała gdy wysyłaliśmy piłkarzy do rezerw z byle powodu (np Tomasza Kłosa). Teraz liczymy każdą złotówkę.

Jakby sytuacja finansowa Wisły była inna można byłoby ewentualnie pokazać KM kto rządzi (choć ja jestem takim gierkom przeciwny) jest jak jest
kasa się przyda, przynajmniej część zaległości w stosunku do miasta powinni spłacić

arti 05.07.2017 17:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 1474259)
Jakby sytuacja finansowa Wisły była inna można byłoby ewentualnie pokazać KM kto rządzi (choć ja jestem takim gierkom przeciwny) jest jak jest
kasa się przyda, przynajmniej część zaległości w stosunku do miasta powinni spłacić

... albo nie puścić go do L za mniej niż 700-800 t

Smuga 06.07.2017 16:31

A kto da taką kasę za 30-letniego przeciętniaka ze skąpym CV, któremu zostało jeszcze około 2 lata gry na jako takim poziomie? W Polsce poza Legią nie było chętnych, by go kupić nawet za te 500 tysięcy ojro, które za niego dostaniemy. W zachodnich ligach młodszych i lepszych piłkarzy o podobnej charakterystyce co Mączyński jest na pęczki, więc tamtejsze kluby mają w czym wybierać i nie potrzebują przepłacać.

KrzychooR 06.07.2017 16:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Smuga (Post 1474381)
A kto da taką kasę za 30-letniego przeciętniaka ze skąpym CV, któremu zostało jeszcze około 2 lata gry na jako takim poziomie? W Polsce poza Legią nie było chętnych, by go kupić nawet za te 500 tysięcy ojro, które za niego dostaniemy. W zachodnich ligach młodszych i lepszych piłkarzy od podobnej charakterystyce co Mączyński jest na pęczki, więc tamtejsze kluby mają w czym wybierać i nie potrzebują przepłacać.

No ale pomocnik 6 reprezentacji świata...




:rotfl:

bridgeburner 08.07.2017 09:59

http://www.tomaszcwiakala.pl/dostaje...ckovia-no-nie/

lektura obowiązkowa, wydaje sie bardzo rozsadnym facetem, mam nadzieje, ze dostanie caly sezon do przepracowania po swojemu nim bedziemy go oceniac

Karherop 09.07.2017 17:10

Fajnie gada, ale po czynach go poznamy. Jeśli będzie trzymał się uporczywie taktyki z trzema/pięcioma obrońcami i przypłacimy to niekorzystnymi rezultatami jak za Wdowczyka to będzie można wysnuć śmiałą tezę, że nie potrafi wyciągać wniosków ze swoich błędów.

Póki co każdy wokół mu mówi że ta taktyka w Wiśle nie ma sensu, a jednak ciągle to próbujemy w sparingach. Obyśmy tak nie wyszli na Pogoń....

foxtrot_green 09.07.2017 17:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1474641)
Fajnie gada, ale po czynach go poznamy. Jeśli będzie trzymał się uporczywie taktyki z trzema/pięcioma obrońcami i przypłacimy to niekorzystnymi rezultatami jak za Wdowczyka to będzie można wysnuć śmiałą tezę, że nie potrafi wyciągać wniosków ze swoich błędów.

Póki co każdy wokół mu mówi że ta taktyka w Wiśle nie ma sensu, a jednak ciągle to próbujemy w sparingach. Obyśmy tak nie wyszli na Pogoń....

Dokładnie, Wdowczyk na początku ubiegłego sezonu też uparcie trwał w systemie z 3 środkowymi obrońcami i skutkiem tego byliśmy czerwoną latarnią ligi przez kilka kolejek...

RAFi89 09.07.2017 17:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez foxtrot_green (Post 1474644)
Dokładnie, Wdowczyk na początku ubiegłego sezonu też uparcie trwał w systemie z 3 środkowymi obrońcami i skutkiem tego byliśmy czerwoną latarnią ligi przez kilka kolejek...

Wdowczyk na 3 obrońców grał przez całe 3 kolejki. Dwie porażki, wyjazdowe gdzie przez cały sezon bez względu na system wygraliśmy całe 3 spotkania.

pietruch 09.07.2017 18:27

A może to nie nowa taktyka była problemem dla zawodników, a zbieżne ze startem nowego sezonu perturbacje w klubie?
Dostaliśmy 7 meczów z rzędu baty, a po zmianie właściciela z Meresińskiego na TS nagle drużyna zaczęła się przełamywać jak w meczu z Piastem.
Moim zdaniem ciężko patrzeć na tamte rezultaty wyłącznie przez pryzmat taktyki i ustawienia zawodników.

wolfy 09.07.2017 18:38

Też mi się nie podoba ten system, ale nie ma sensu narzekać zanim zagramy kilka meczy. A Wdowczyk szybko z niego zrezygnował, więcej zła narobili Cupiał z Meresińskim niż ten nieszczęsny system...

Lemoniadowy Joe 09.07.2017 18:39

Pewnie wcale nie będziemy grali trójką obrońców spokojnie.

tsw biała gwiazda 09.07.2017 18:58

Dobrze, że testuje teraz ustawienie z 5 obrońcami w sparingach oraz na treningach. Drużyna musi się rozwijać i stać się dzięki temu bardziej nieprzewidywalna. Jednak obecnie w naszej kadrze brakuje drugiego pomocnika jak Llonch, który może biegać przez całe spotkanie na 100% i nie obca mu gra w odbiorze piłki. Myślę, że w tej rundzie zobaczymy to ustawienie kilka razy, ale dopiero po przerwie zimowej stanie się naszym wyjściowym systemem.

mitmichael 09.07.2017 19:07

Im szybciej Kiko dojdzie do tego, ze na gre na 3 obroncow sobie pozwolic nie mozemy tym lepiej

Karherop 09.07.2017 19:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tsw biała gwiazda (Post 1474651)
Myślę, że w tej rundzie zobaczymy to ustawienie kilka razy, ale dopiero po przerwie zimowej stanie się naszym wyjściowym systemem.

W takim systemie powinniśmy mieć w kadrze nawet 6 środkowych obrońców, a my ledwo 4 mamy z czego dwóch świeżaków w drużynie. Jak to się udać?

Oby Twoje słowa się nie sprawdziły.

w4syl 09.07.2017 19:44

Ja myślę, że tu wcale nie chodzi o ustawienie z trójką obrońców na cały mecz tylko o zmianę ustawienia/taktyki w trakcie meczu w oparciu (lub nie) o sytuację, wynik na boisku, tak aby móc tym zaskoczyć przeciwnika, być nieprzewidywalnym. Dlatego to ćwiczą aby umieli to wprowadzać w trakcie meczu. Czwórką obrońców to oni grać potrafią, nie trzeba ich tego uczyć.
Tak ma wyglądać nowoczesny futbol a nie sztywne np. 4:5:1. I jedyne zaskoczenie dla przeciwnika to zamiana pozycjami dwóch skrzydłowych.

Karherop 09.07.2017 19:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez w4syl (Post 1474658)
Ja myślę, że tu wcale nie chodzi o ustawienie z trójką obrońców na cały mecz tylko o zmianę ustawienia/taktyki w trakcie meczu w oparciu (lub nie) o sytuację, wynik na boisku, tak aby móc tym zaskoczyć przeciwnika, być nieprzewidywalnym. Dlatego to ćwiczą aby umieli to wprowadzać w trakcie meczu. Czwórką obrońców to oni grać potrafią, nie trzeba ich tego uczyć.
Tak ma wyglądać nowoczesny futbol a nie sztywne np. 4:5:1. I jedyne zaskoczenie dla przeciwnika to zamiana pozycjami dwóch skrzydłowych.

Jakby trenowanie sprowadzało się do tego, że trener pisze na tablicy system i karze grać to każdy mógłby być trenerem. Mówienie, że tylko to może zaskoczyć przeciwnika to podważanie istnienia czegoś takiego jak taktyka, schematy rozgrywania akcji itp

Na razie zdaje się, że ten system jest większym zaskoczeniem dla nas niż przeciwników. Póki co nic z tego nie wychodzi i piłkarze siłę bronią systemu szukają pozytywów po porażce, na przekór tego co naprawdę myślą. Nie sądzę, że Głowacki, który ponad 20 lat gra na czterech obrońców skacze z radości, że musi dostosować się do fanaberii trenera.

MB1906 09.07.2017 21:08

Piast w sezonie wice mistrzowskim potrafil zmieniac ustawienie w trakcie meczu. Tak tylko mowie.

emjot 09.07.2017 21:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MB1906 (Post 1474662)
Piast w sezonie wice mistrzowskim potrafil zmieniac ustawienie w trakcie meczu. Tak tylko mowie.

za Petrescu zmienialiśmy ustawienie 2-3 razy w meczu
w zależności od sytuacji i wyniku

JrQ- 10.07.2017 14:01

Nie placzcie, przypomnijcie sobie co za ludzie grali na srodku obrony w tych meczach ;)

ashkeczup 10.07.2017 14:12

Długofalowo na pewno dobre są takie rozwiązania. Pytanie, czy nas stać na podejmowanie takiego ryzyka? Moim zdaniem od pierwszych minut na pewno nie. Nie dziwne, że się gubiły nasze grajki, bo kto to widział grać inaczej niż na 4 obrońców. Co do Sadloka na lewym wahadle też mam pewne wątpliwości, chyba już bardziej Małecki

cancer 10.07.2017 18:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1474701)
Długofalowo na pewno dobre są takie rozwiązania. Pytanie, czy nas stać na podejmowanie takiego ryzyka? Moim zdaniem od pierwszych minut na pewno nie. Nie dziwne, że się gubiły nasze grajki, bo kto to widział grać inaczej niż na 4 obrońców. Co do Sadloka na lewym wahadle też mam pewne wątpliwości, chyba już bardziej Małecki

Małecki i wahadło to się nie dodaje wg mnie. Gość zbyt szybko by łapał kartki, a do tego nie ma kultury defensywnej

ashkeczup 10.07.2017 19:45

Płuca ma, za często w obronie mu nerwy puszczają i idzie na raz, ale przecież na wahadle nie musi grać top obrońca. Do przodu na pewno zrobiłby więcej niż Sadlok. Ciężko wywróżyć jakby to wyglądało. Taka opcja mogłaby być niewypałem sezonu, ale z równym prawdopodobieństwem postrachem ligi. Gdyby jednak zdecydować się na Sadloka przy tymże ustawieniu, to ciężko znaleźć na boisku miejsce dla Małeckiego. Pare razy był próbowany do gry w środku pomocy i raczej mu nie leży gra w ścisku.

xanti1906 10.07.2017 20:31

Mieliśmy już Mójtę, który nie był top obrońcą na wahadle. Po co cofać gościa, który w przodzie robi największy zamęt spośród wszystkich naszych ofensywnych zawodników?

ashkeczup 10.07.2017 20:36

Po to, żeby miał miejsce na boisku. Środkowy ofensywny z niego gorszy niż Boguś i to sporo i wcale tu nie godzę w Rafała, bo na tej pozycji bym go widział. Nie można grać wahadłami + skrzydłowymi, bo przecież by się po piętach deptali, a w środku boiska powstałaby wyrwa. Ta formacja z miejsca okroiła by Małeckiego z jego największych atutów, bo przecież żaden z niego Stilić i gdy przychodzi mu grać na małej przestrzeni najczęściej nic korzystnego z tego nie wynika.

JrQ- 10.07.2017 21:55

Malecki niestety nie umie bronic i jest zbyt nerwowy, mozna sprobowac, ale raczej nic nie wskazuje na powodzenie.

FraMat 10.07.2017 22:15

To Małecki, kiedy cofał się pod pole karne prokurował najwięcej rzutów wolnych po faulu na rywalach. Lepiej niech za blisko naszej bramki nie wraca

Arkadiusz.Czerepach 11.07.2017 10:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1474753)
Po to, żeby miał miejsce na boisku. Środkowy ofensywny z niego gorszy niż Boguś i to sporo i wcale tu nie godzę w Rafała, bo na tej pozycji bym go widział. Nie można grać wahadłami + skrzydłowymi, bo przecież by się po piętach deptali, a w środku boiska powstałaby wyrwa. Ta formacja z miejsca okroiła by Małeckiego z jego największych atutów, bo przecież żaden z niego Stilić i gdy przychodzi mu grać na małej przestrzeni najczęściej nic korzystnego z tego nie wynika.

a kto to "wahadłowy" :> ?

matiuszek 11.07.2017 10:29

tzw. cofnięty skrzydłowy który pofrafi się podłączyć zarówno do ataku jak i obrony. Przeważnie na takich pozycjach są obsadzani boczni obrońcy z ciągiem do ofensywy, J.Bartosz i Boban Jović są przykładami takich piłkarzy, szkoda, że tego drugiego już u nas nie ma.

wester 11.07.2017 12:49

Ustawienie na trójkę środkowych obrońców jest czymś co mogłoby zrobić różnice w ekstraklasie. Wszystko jest kwestią czasu, nie rozumiem jak można już teraz oceniać ze coś nie wypali. Jeśli wykonujemy pewną czynność po raz pierwszy, drugi i trzeci to zawsze będzie wyglądało to tak sobie. Jeśli potworzymy tą samą czynność 200 razy dopiero wtedy zrozumiemy czy mamy predyspozycje ku temu aby to robić. Kiko nareszcie ma wykonawców jeśli chodzi o ten system mam tu namyśli 4 środkowych obrońców.

s1mone 11.07.2017 12:55

Gówniany system dla drużyn grających praktycznie tylko z kontry. W paru miejscach się udało, ale pokaż mi jaki % drużyn z topowych lig gra tym systemem.

Ja uważam, że to nie jest dobry system, bo gdyby tak było wszyscy by się na niego przestawiali, a tak są jedynie wyjątki potwierdzające regułę.

Nasze wyniki to odzwierciedlają, ja np. nie mam ochoty czekać przez 5-6 kolejek aż się nauczą, a wcale system sam w sobie nie jest efektywniejszy ani lepszy od tradycyjnego 4-5-1 czy nawet 4-4-2. To już bardziej trendy jest gra 4-3-3 z dwoma skrzydłowymi napastnikami niż ten wynalazek.

Griszka30KR 11.07.2017 13:55

I już temat podchwycony...

http://www.przegladsportowy.pl/pilka...299,1,727.html

Rob_Zombie 11.07.2017 14:05

Trzema obrońcami grywa Conte, grywa Klopp, grywa Guardiola, grywa Zidane a Piast zdobył wicemistrzostwo... ale co tam, "gówniany system". Jakby był dobry to przecież wszyscy by nim grali, bo tak to działa w piłce że wszyscy grają jednym jedynym dobrym systemem. Szkoda że zupełnie inaczej gra Real, inaczej Barca a jeszcze inaczej Atletico. Ale pewnie przynajmniej 2 z 3 trenerów tych drużyn nie wie co robi, zamiast się przestawić na ten 'dobry system gry'.

Karherop 11.07.2017 14:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wester (Post 1474793)
Jeśli potworzymy tą samą czynność 200 razy dopiero wtedy zrozumiemy czy mamy predyspozycje ku temu aby to robić. Kiko nareszcie ma wykonawców jeśli chodzi o ten system mam tu namyśli 4 środkowych obrońców.

Czyli dajemy sobie 5-6 lat eksperymentow na system niezważając na wyniki? Kiko raczej tak dlugo nie popracuje.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl