![]() |
Cytat:
Arkusz gotowy. Wpisać dane i będziemy patrzeć dokąd zmierzamy. :pala: Jeszcze stałe średnie dla E-klapy na ten sezon: Kod:
pkt meczów średnia |
ale pisz też w meczowych ile pkt pozostało do wymienionych celów to bardzie unaocznia sytuacje
|
Wisła po 6 kolejce:
11 punktów 29 brakuje do utrzymania się po 37 kolejkach 29 brakuje do 8 miejsca po 30 kolejkach 1,83 - dotychczasowa średnia punktów na mecz wymagana średnia (w kolejnych kolejkach) na mecz: 0,94 - 14 miejsce (37) - po 37 kolejkach 1,21 - 8 miejsce (30) - po 30 kolejkach 2,07 - 8 miejsce (20) - po 20 kolejkach czyli na koniec roku, przed zimowym okienkiem, w którym możemy się spodziewać wyprzedaży. Dwie statystyki dla świrów: wymagane średnie (w kolejnych kolejkach) na mecz: 1,68 - 3(37) 2,00 - 1(37) Tu są założenia dla statystyk: https://wislakrakow.com/forum/showpo...&postcount=960 |
Przestań z tym utrzymaniem bo mam ciebie dość
|
mowie ci podawaj w formie pkt potrzebnych do konkretnego celu , a nie sredniej, jak znadje chwile wolnego to policze srednie wartosci dla ostatnich 10 lat, bo te zalozenia na ktorych bazujesz sa troche mało miaro dajne , tylko troche to zajmie czasu bo ESA grala przez ten czas roznymi systemami
|
Wg mnie liczenie w ten sposób niebezpiecznie (średnie) zbliża się już do takiego stosowania statystki, jak w 3 stopniu ze znanego powiedzenia, spopularyzowanego przez Marka Twaina ;)
W tej chwili ilość zmiennych (prawdopodobnych zdarzeń mogących wpłynąć na końcowy rezultat) jest tak duża, że w zasadzie nie sposób brać tego na poważnie. Odliczanie brakujących punktów do średnich wieloletnich miałoby trochę większy sens, z naciskiem na "trochę". ;) A jak już się tak bawimy się w te "prognozy" to zacząłbym przynajmniej od jakichś prób choćby minimalnej "normalizacji" wyników. Np. uwzględniłbym to, że inaczej punktuje się u siebie i na wyjeździe, bo w naszym przypadku, w momencie gdy mamy 2 mecze więcej rozegrane u siebie, wpływa to trochę na otrzymany wynik. |
Cytat:
Brakuje 29 punktów zarówno do top8 jak i do top14. Jak zrobisz statystyki za wszystkie sezony 3 rundowe to wychodzi magiczne 40 punktów. Tu to opisuję ale post poszedł na koniec strony: https://wislakrakow.com/forum/showpo...&postcount=960 Ile brakuje do top3 czy do majstra nie podaję, bo nie chcę by komuś odp...ło, że "idziemy po mistrza" czy też "Wisła w pucharach". Tam są tylko potrzebne średnie. Procenty, które robiliśmy z Adasssem to da się dopiero kilka kolejek przed zdarzeniem, bo inaczej komputery się przycinają ;) |
To jeszcze raz, na czym bazuję obliczenia:
Porównując sezony 3 rundowe (od 2013/14) mam następujące wnioski. 1. 40 punktów wystarczy by utrzymać się po 37 kolejkach 2. 40 punktów wystarczy by zająć 8 miejsce po 30 koejkach 3. 3 miejsce (puchary) dają średnio 63 punkty 4. Na mistrza średnio wystarczają 73 punkty Średnie dla E-klapy na ten sezon: Kod:
pkt meczów średnianp: http://www.90minut.pl/liga/0/liga6826.html Inne kolejki, klikamy w Statystyki i tabelę po 30 kolejce. itd. |
Tu są statystyki sezonów 3 rundowych:
Kod:
2013/14 2014/15 2015/16 2016/17 2017/18 To panowie, do dzieła ;) Cytat:
Z tym, że o ile 40 punktów wydaje się dość dobra granicą to próba normalizacji po 6 kolejkach będzie IMHO obarczona większym błędem. |
Akurat "normalizacja" uwzględniająca wyniki u siebie i wyjazdowe jest tak prosta, że nawet nie sądziłem, że muszę to pisać ;)
Ale proszę bardzo, poniżej przykładowe obliczenia dla wyniku po 30 kolejkach : Kod:
"średnia punktowa u siebie"*15 + "średnia punktowa na wyjeździe"*15 = 2*15 + 1,5*15 = 52,5 |
Mając w pamięci, że graliśmy 4 mecze w domu i 2 na wyjeździe to średnia wyjazdowa jest oparta na wielkiej próbie :D
Z 6 kolejkowej średniej mamy wartość oczekiwaną 55 po 30 kolejce i 68 po 37. A teraz powodzenia w obliczaniu 37 kolejki wg algorytmu "śr.dom+śr.wyjazd" :D Chwilowo to możemy podyskutować czy 40 punktów jest takie magiczne, a reszta to faktycznie za jakiś miesiąc. |
Drugi Probierz z ciebie :lol: ;)
|
Jaki problem? ;)
Kod:
19*2+18*1,5 = 65 (85% szans na miejsce 1-4 po 30 kolejce)To chyba byłoby na tyle tego czytania z fusów ;) |
Nie wiem czy ktoś zwrócił na to uwagę w innym temacie, ale po sześciu kolejkach mamy najlepszy w lidze bilans bramkowy.
Wydaje mi się, że nie było takiej sytuacji z 8 lat. |
Pepe , gdzie staty po 6 kolejce ?
to ile brakuje do pucharów :P ? |
Cytat:
Tu: https://wislakrakow.com/forum/showpo...&postcount=965 Do pucharów potrzebna jest średnia 1,68 w pozostałych 31 meczach. Ew. licząc od początku sezonu, utrzymania średniej powyżej 1,70. Na razie mamy wyższą. Do zdobycia 40 punktów nie podaję odliczania do wyższych celów bo patrz tekst w moim podpisie. |
Pany, przede wszystkim to wszystko to jest matematyka! Czysta teoria, a jak wiadomo w piłce matematyka znaczy niewiele, a w naszej lidze wręcz nic...
Mimo wszystko Pepe bardzo fajne, profesjonalne podejście do sprawy jeżeli chodzi o podawanie danych dotyczących tej "magicznej" poniekąd bariery 40 punktów do utrzymania. Taka mała prośba z mojej strony jakby ten drobny poniekąd watek był gdzieś tam drobnym druczkiem wypisywany na koniec np. pod tematem dotyczącym analizy kolejnego meczu i przeciwnika |
@Arek95 - od początku sezonu wpisuję to jako komentarz w temacie meczowym ale po meczu. W sobotę byłem w domu szybciej, bo z dzieckiem więc było to jeszcze w sobotę. Po ostatnim meczu ktoś napisał to również drugi raz.
I niezależnie od tego ile osób to wk...i niech w tym roku zarząd przede wszystkim zbilansuje budżet. Paka się zrobiła niezła, wyniki wyrabia, że aż miło. Ale audyt licencyjny będzie koszmarem. Być może Rudy i spółka nam trochę odpuszczą, bo Wisła. Ale praw ekonomii nie przeskoczymy. Przed meczem byłoby to trochę dołujące więc nie odbierajmy sobie przyjemności :) |
Wisła po 7 kolejce (ponoć mecz był *ujowy, nie mogłem oglądać):
14 punktów Do 40 magicznych punktów: - 26 brakuje do utrzymania się po 37 kolejkach - 26 brakuje do 8 miejsca po 30 kolejkach 2,0 - dotychczasowa średnia punktów na mecz 2,0 - dotychczasowa średnia punktów na mecz w domu 2,0 - dotychczasowa średnia punktów na mecz na wyjeździe wymagana średnia (w kolejnych kolejkach) na mecz: 0,87 - 14 miejsce (37) - po 37 kolejkach 1,13 - 8 miejsce (30) - po 30 kolejkach 2,00 - 8 miejsce (20) - po 20 kolejkach czyli na koniec roku, przed zimowym okienkiem. Wróżenie z fusów ew. statystyki dla świrów: wymagane średnie (w kolejnych kolejkach) na mecz: 1,63 - 3(37) 1,97 - 1(37) |
@pepe72, co Ty tak ciągle z tą wyprzedażą? Zima nigdy nie przynosi aż takich rotacji w zespole.
Jedyna refleksja z tych statystyk, to że nie ma szans na zagwarantowanie sobie 8 do zimy. Musielibyśmy punktować jak byśmy szli na mistrzostwo. A tu trzeba tonować nastroje. Ale jednocześnie spadek nam raczej nie grozi. |
na jakiej stronce można sobie wygnerować tabele za dowolny okres czasu ?
wiecie, czasem ktoś wrzuca np tabele tylko dla okresu jak był jakiś trener , albo konkretnie od ktorejs do ktorejs tabelki ? mam chwilke czasu wiec chcialbym policzyc statystyczne srednie pkt jakie sa potrzebne do 1 ,3 i 14 miejsca za dłuższy okres czasu , jaki uwazacie za miarodajny? 10 lat ? |
Na 90minut mozna było tak zrobić. W sensie ze jakiś przedział czasowy można było ustawić.
|
tylko gdzie znalesc te opcje ?
|
|
Cytat:
http://www.90minut.pl/liga/0/liga9937.html i kliknąć statystyki. Tam są dwie opcje - albo wg dat albo (to trzyma kontekst sezonu, więc ważne którędy wchodzisz) "tabele ligowe wg kolejek" |
Cytat:
|
Czy jest gdzieś wykaz ile przebiegliśmy za Carillo a ile za Stolarczyka?.Ciekawe jak wyszłoby porównanie.
|
pepe obliczam te srednia na 1 miejsce 4 i 14 (bo tylko esa37 to za krotki okres imho), ale nie wiem od kiedy robic , najpierw myslalem za 10 lat , ale teraz mysle albo od wejscia TF , albo od powrotu do 1 ligi w 96
|
Ambitne zadanie. Powodzenia.
Jak będziesz miał wnioski to się nad nimi popastwimy :> |
ok, już wiem za datę startową przyjmujemy sezon 1995/1996 , dla wiarygodności statystyk rozmiar próby ma znaczenie więc im więcej seoznów tym lepiej , jednak do sezonu 1994/1995 byly 2pkt za zwycięstwo to już mi się nie chce przeliczać , chociaż z esa37 też było troche roboty no i ten wynalazek z 2001/2002 :)
|
Duża praca własna zawsze mile widziana.
Zwłaszcza u premiera, bo to w RP rzadko spotykane :D |
kurde skasowało mi długiego posta :(
w każdym razie ku przestrodze pamiętajcie: statystycznie wychodząc z psem na spacer macie po 3 nogi ;) więc np fenomenalny wynik widzewa z 95/96 (srednia 2,59 w 34 meczach 88pkt! kosmos!) i niewiele gorszy nasz z 07/08 (2,57 w 30 meczach 77pkt) troche podbijają wynik ogólnie widać że spadł zdecydowanie poziom sportowy kolejnych mistrzów polski w ostatnich latach lata 96-00 srednia mistrza 2,3 (przy esa 37 dałoby to 85pkt) lata 01-10 srednia mistrza 2,28 (przy esa 37 dałoby to 84pkt) lata 11-18 srednia mistrza 1,99 (przy esa 37 dałoby to 74pkt) a np jaśnie aktualnie nam panująca Legia zdobyła teraz całe 70pkt niechlubną ciekawostką jest fakt że za cały ten badany przeze mnie okres , najsłabszym mistrzem byliśmy my w 10/11 ex aequo ze Śląskiem rok póniej (srednia 1,87 przy esa37 dałoby to 69pkt) widać więc że tegoroczny wynik Legii to też ścisła czołówka au rebours więc lepiej wspominać sezon 07/08 , bo 24z 5r 1p , naprawdę robi wrażenie ale naprawde czapki z głów przed przyjaciółmi z Łodzi , bo to co wtedy wykręcił z nimi Franek Smuda to jest KOSMOS 27z 7r 0p , a dodajmy że przy 34 kolejkach trudniej o wyższą średnią niż przy 30 , zawsze to przy dłuższym sezonie łatwiej coś się może spi.dolić no ale do rzeczy podsumowując statystycznie w naszej kopanej potrzeba 81pkt do mistrza 62pkt do pucharów 39pkt do utrzymania (przy 37 kolejkach bez podziału pnkt po rundzie zasadniczej) jeszcze raz podkreslam że jest to średnia arytmetyczna, jak ktoś się chce bawić w ważone to zapraszam |
W temacie utrzymania to się różnimy 1 punktem. Czyli w zasadzie nie ma się o co spierać, choć Podbeskidzie w 2015/16 spadło z 39 [20(38)] punktami.
Ale jeszcze 9 zwycięstw i spokój. :rotfl: Zaś z ciekawostek ekstraklapy to 7 zespołów po 7 kolejkach ma średnią poniżej "utrzymania". Przy 40 punktach to jest 1.08, przy 39 1.05: Kod:
# mecz pkt średnia |
Tylko, że za czasów PBB dzielono punkty w rundzie finałowej.
Jakby ich nie dzielono to by spokojnie się utrzymało, mimo katastrofalnych wyników w kluczowej części sezonu. Spadek świetnie punktującego PBB był jednym z kluczowych argumentów przy usuwaniu podziału punktów. Tak samo średnia arytmetyczna na mistrzostwo i puchary wg AC jest nieaktualna. Zawyżają ją kluby z lat wcześniejszych, a od paru ostatnich sezonów mistrz ma lub prawie ma 2 punkty w meczu. Obecnie punktowanie z siłą 2 pts / mecz niemal gwarantuje walkę o mistrzostwo do ostatniej kolejki (często udaną). Bardziej aktualna jest liczba 74 pts, którą podał jako średnią za lata 11-18. 81 punktów praktycznie gwarantuje mistrzostwo w cuglach z dużą przewagą punktową nad resztą stawki. |
Cytat:
|
pamiętajmy o powiedzonku Marka Twaina ;)
|
W zeszłym sezonie od kolejki 8 do 15 [8 kolejek] zdobyliśmy 11 pkt.
Średnia 1,375 pkt, jeśli teraz będziemy zdobywać więcej średniej na mecz, możemy naprawdę włączyć się do gry o wyższą stawkę. |
I za Kiko rok temu i za Smudy przeszlo 4 mieliśmy podobny stan posiadania jak teraz. A skończyło sie tylko i az 2x 6 miejscem.
Niech to będzie lekkim kublem zimnej wody dla tych którzy przeliczaja punkty potrzebne do zdobycia mistrzostwa. |
Cytat:
Jakby się ktoś chciał doktoryzować to przypominam, że z jednej strony próba 37 (kolejek) jest dość mała. Z drugiej strony na tyle duża, że nie możemy (jeszcze) bawić się na wszystkich możliwych rozwiązaniach. Wszystkich możliwych wyników jest (3^8)^37 - 3 możliwe wyniki (w-r-p) - 8 meczów w kolejce - 37 kolejek Po 7 kolejce komp pokazuje mi 3,23E+114 |
Tak z innej bajki, ale również statystycznie - po tych 7 kolejkach wygląda na to, że strzelamy dokładnie 1 gola na mecz więcej, niż tracimy ;)
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:29. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl