![]() |
he, he, he. legioniscie cięzko zrozumieć jak zespół, który ich sprał 3:0 przegrywa aż 5:1 z Wisłą. Winą juniorów Wisły ma być to, że z braku laku grają w rezerwach zamiast się szkolić tak jak to robią w Warszawie czy Poznaniu. Już wiemy, że nasz T. Zając , który strzela bramki jak najęty nie zrobi kariery a zrobią nią kopacze z Warszawy czy POznania, którzy zapewne będa próbowali z czasem wyjąć nam kilku z nich.
P.S. Inna sprawa, ze dziwię się (albo i nie wiedząc z kim mamy do czynienia w trenerce), ze kiedy graliśmy w końcówce ligi, czyli o nic Smuda nie wystawiał T. Zająca w ataku (poza kilkunastominutowym epizodem) tylko kontuzjowanego (niezaleczonego) Pawła Brożka. Obawiam, sioę że jak tak dalej pójdzie to chłopak zamiast strzelac bramki dla Wisły, będzie to robił gdzieś indziej. Oby tak się nie stało. |
Ból dupy go legiunia odpadła, przypierdalają się że nasi chłopacy grają w 3 lidze a ja się k*rwa pytam kto broni im juniorom też w niej grać? To nawet nie jest śmieszne tylko żenujące.
|
O zesz k.u.r.w.a !!!
Ten Stanowski to faktycznie jakis jebniety jest. Boli dupa,oj boli. I o to codzi,ma bolec !!! |
"Oparta na wiedzy, a nie emocjach"
I cała puenta (która powinna być podsumowaniem) to domysły... Nóż się w kieszeni otwiera. Temu człowiekowi profilaktycznie powinno się odrąbać ręce, żeby nie miał czym pisać. Czyli Wisła gorzej szkoli, bo jej zawodnicy weszli szybciej do rezerw czy nawet Ekstraklasy? Wisła szkoli gorzej, bo pozwala dzieciakom nabywac doświadczenie? Głównym argumentem jest tu chyba możliwość zbytniego eksploatowania młodych. A policzył on, ile faktycznie spotkan rozegrali w tym sezonie? Co on w ogóle pali, że porównuje Linettego z Ekstraklasy do grających w III Lidze?! Składam wniosek o zachowanie mózgu Pana Stanowskiego po śmierci. Na pewno będzie bardzo ciekawym dla tęgich głów obiektem badań. PS dzięki Kamson za wklejenie. Nie mam ochoty nabijać tym antydziennikarzom wejść. |
To nie Stanowski tylko niejaki Piotr Jóźwiak.
Chyba nie. |
Syn Marka ?
|
Cytat:
Widzę, że hasło "mimo tego, że grał w Wiśle, a nie dlatego, że grał w Wiśle" w Warszawie przyjęło się bardzo dobrze. Niezła propaganda, tylko czekać na następnych Stolarskich. |
Ok, no to się trochę zagalopowałem ze Stanowskim.
|
Jak zwal tak zwal.Czesc odpowiedzialnosci za ten stek bzdur ponosi rowniez Stanowski.To on tam w koncu rzadzi.Z reszta jeden wart drugiego.
|
To pisał Piotr Jóźwiak, był w redakcji portalu legia.net, gdzie na co dzień się udzielał.
Kiedyś prowadził swojego bloga zaczynającego się od słów "Witaj na moim autorskim blogu poświęconemu warszawskiej Legii." Skupiał się przede wszystkim na legijnej młodzieży - hiper mega fantastycznej dlatego gul mu skacze. A od Stanowskiego też zbyt wiele nie oczekujcie, koleś niegdyś pisał dla gazety "Nasza Legia". Mogą pie.rdolić, starać się być obiektywnym (i często są) ale serduchem zawsze będą z Legią bo są jej kibicami i zawsze będą stać za tym klubem. Zrozumcie to. I pamiętajcie, że jak piszą coś krytycznego o Legii to robią to w konstruktywny sposób tak, aby pomóc temu klubowi, a jak piszą np. o Wiśle to z reguły tak, żeby zbesztać i tyle. Teraz płaczę, że kilku zawodników Wisły było starszych od gości z innych zespołów o 3 miesiące. Jakby to była różnica na poziomie 20 latka z 80 latkiem. |
Jednym słowem rozsypała im się koncepcja tzw. "obiektywnego pierdo,,,,nia". Bo psikusa zrobili im juniorzy Wisły, którzy zamiast kapkować piłkę, czy gonić slalomem między słupkami .......grają na serio w rezerwach, rywalizując skutecznie ze zdecydowanie starszymi od siebie przeciwnikami, będącymi często kopaczami ekstraklasy.
Gong, gong, a potem ping-pong ! |
Problem polega na tym, ze oczywiscie zaden z tych pilkarzy powaznie nie zagra w Ekstraklasie. Ci mlodzi zdolni stana sie potem Czekajami.
|
No, przy Smudzie to faktycznie tak może być. Tomek Zając po kilkunastominutowym występie w ekstraklasie pokazał, że będą z niego ludzi. Kiedyś Paweł Brożek został wpuszczony na boisko bo nie miał kto grać w ataku i się zaczęło. Tylko czy to będzie możliwe przy Smudzie ?
|
Zając ma ogromne szanse by zaistnieć w drużynie. Podobnie zresztą jak Żemło czy Kościelniak. Teoretycznie nie odmawiam szansy nikomu z tej drużyny, bo to są fantastyczne chłopaki ( mówiąc jezykiem Smudy), ale realia zawsze takie że więcej niż 2-3 zawodników z jednej drużyny się nie wybije.
To co na pewno na starcie będzie malym problemem dla młodych, to fakt że pierwsza drużyna rozpoczyna przygotowania bodajże 19 czerwca, a oni nawet do 25 czerwca będą w grze o MPJ. Pytanie teraz czy będą mieli jakiś urlop czy bez przerwy będą trenowali z pierwszą drużyną. Zawsze to 3-4 tygodnie mniej na zgranie z drużyną, ale jakiś odpoczynek muszą mieć. |
Musi ich zabrać czy chce czy nie, bo inaczej nie miałby kogo trenować ;)
|
Cytat:
|
Nie spinajcie się tym tekstem bo i nie warto. Argument pana dziennikarza można z resztą z łatwością obrócić. Nasze chłopaki są bardziej ograni w meczach ze starszymi zawodnikami. Czyli jakby nie patrzeć w spotkaniach których mają docelowo występować. Na tyle ograni że równoległy rocznik(jeden z najlepszych ponoć w Polsce) klepią bez żadnego problemu 5:1 a z relacji wynika że mogło być i 9.
Czy to prawda że przez złe szkolenie zawodnicy osiągają maks swojego potencjału w wieku 17-18 lat? Pozostawię ten argument bez komentarza. Tak jak redaktor napisał, czas pokaże, niczego nie możemy być teraz pewni. |
Wynik 5:1 z Lechem - super sprawa
ale co z tego że wygrali W tekście czuć ból dupy ale tekst tez porusza waznego tematu. Ilu z tych chłopaczków zostanie piłkarzami? nie zapominajmy że mieliśmy np. Mistrza Młodej Ekstraklasy w bodajze pierwszym sezonie jej trwania i gdzie są teraz Ci piłkarze? Taki Smółka to w Norwegii domy ociepla.... Tak samo mieliśmy przeciez mistrzów Europy w u-17 w 2001 roku. Od 2004 ta kadra powinna miażdzyć a raczej było odwrotnie. Reasumując fajnie ze mamy juniorów, ale Wisła której kibicujemy gra w piłce seniorskiej.Oby takie Zające czy Kościelniaki były filarami tego klubu. Oby. |
Nie można, muszą to wygrać i zgarnąć bodaj 100 tyś. złotych, co będzie dużym zastrzykiem gotówki dla Akademii Piłkarskiej Wisły, która nie cuchnie groszem. To sukces tych chłopaczków od samego początku.. i tak ma pozostać. Ciężką pracą do tego doszli i należy im się ten tytuł.
Zresztą Smuda nie nadaje się do trenowania młodzieży. Dopóki on jest trenerem to młodzi będą mieć przej.ebane. |
Cóż, przynajmniej chłopaki mają blisko do pierwszego składu. Pauza za kartki/kontuzja i już grają w ekstraklasie w przyszłym sezonie.
|
Mam nadzieję ,że Bednarz już pracuje nad profesjonalnym 5-letnim kontraktem dla Tomka Zająca bo jeśli będziemy zwlekać i najpierw ogrywać go to później może być tak jak ze Stolarskim ...
|
Lech Poznań może stracić mistrzostwo Polski juniorów młodszych!
Piotr Leśniowski Lech Poznań - Legia Warszawa 3:0 w meczu juniorów starszych (Fot. Piotr Skórnicki / Agencja Gazeta) Tytuł mistrzowski dla Kolejorza zagrożony. Trzech piłkarzy Lecha Poznań wystąpiło bowiem zarówno w rozgrywkach finałowych mistrzostw Polski juniorów młodszych, jak i juniorów starszych. To naruszenie regulaminu rozgrywek. Uchwalony latem ubiegłego roku regulamin PZPN mówi m.in.: "W przypadku awansu do rozgrywek finałowych o Klubowe Mistrzostwo Polski Juniora Starszego lub Młodszego zawodnik tego klubu może brać udział w rozgrywkach tylko w jednej kategorii wiekowej". Lech Poznań awansował w tym sezonie do finałów mistrzostw Polski w obu kategoriach wiekowych - do lat 17 i do lat 19. W tej pierwszej o tytule decydował zakończony w poniedziałek turniej w Warszawie. Lechici wygrali go po dwóch zwycięskich meczach - z Hutnikiem Nowa Huta i Górnikiem Zabrze. Bramki w tych meczach strzelali Krzysztof Gładosz i Robert Janicki, a w podstawowym składzie wychodził też Kamil Szubertowski. Cała trójka zagrała też w ostatnim meczu, przeciwko Concordii Elbląg. Problem w tym, że wszyscy ci 17-letni gracze pomogli wcześniej awansować Lechowi Poznań do półfinału rozgrywek o mistrzostwo Polski juniorów starszych. Mało tego, Robert Janicki strzelił nawet drugiego gola w meczu przeciwko Legii Warszawa (2:2). W stolicy zagrał również Krzysztof Gładosz. Obaj weszli na boisko z ławki rezerwowych. W rewanżu z Legią zagrali Robert Janicki i Kamil Szubertowski. Nie ma wątpliwości - regulamin rozgrywek został naruszony. Za "rozgrywki finałowe" regulamin uznaje turniej finałowy wśród juniorów młodszych oraz fazę pucharową, a więc mecze ćwierćfinałowe, półfinałowe i finałowe - wśród juniorów starszych. Zgodnie z przepisami taka sytuacja oznacza występ nieuprawnionego zawodnika i jest podstawą do ukarania zespołu walkowerem. Wygląda na to, że w sztabie szkoleniowym "Kolejorza" zabrakło znajomości przepisów. Trener juniorów młodszych Wojciech Tomaszewski był pytany po zdobyciu mistrzostwa, czy zawodnicy, którzy biorą też udział w rywalizacji juniorów starszych, dostaną wolne w poniedziałek, by mogli odpocząć przed rewanżem z Wisłą Kraków. "Myślę że dostaną wolne, chcielibyśmy ich oszczędzić, lecz póki co jest jeszcze za wcześnie na podejmowanie decyzji. Być może jeszcze zagrają, przydadzą się trenerowi Śledziowi [prowadzi zespół juniorów starszych] w rewanżowym meczu półfinałowym, a myślę że i w finale - odpowiedział Wojciech Tomaszewski na lech**.pl Z dedykacją dla Wesz(*)o ... |
A PZPN twierdzi ze wszystko ok
http://www.poznan.sport.pl/sport-poz...zgodnie_z.html Fragment "(..)Od tego sezonu nie ma już rozgrywek juniorów starszych. Jest Centralna Liga Juniorów, która zastąpiła starą formułę wyłaniania mistrza Polski w najstarszej kategorii - tłumaczy Jakub Kwiatkowski.(..)" Czyli napisali regulamin ktory nie odnosi sie do niestniejacych rozgrywek |
gdzie jest finał Centralnej Ligi Juniorów?
|
System mecz i rewanż.
|
Bilety na finał do kupienia jutro w restauracji "U Wiślaków" w godz. 13 - 18. Bilety w cenie 15 zł.
Spotkanie odbędzie się na stadionie Wisły w najbliższą niedzielę o godz 15:00. * Jeżeli awansują ;-) |
Liczba biletów tak jak ostatnio ograniczona.
|
Podoba mi się relacja na stronie Amici gdzie zakazdym razem przywoluje się ze Wisła ma starszy skład który gra w 3 lidze itd....
|
Cytat:
za kuchenkorz.pl: "W składzie Wisły większość stanowią zawodnicy z rocznika 1995, młodszych jest tylko trzech graczy z rocznika 1996 (minimalna liczba wymagana przepisami). W Lechu głównie zawodnicy rocznika 1996 i 1997, z rocznika 1995 jedynie dwóch graczy." "16` W pierwszym kwadransie lepiej poczynają sobie zawodnicy Wisły. Lechici starają się rozgrywać piłkę, lecz silniejsi fizycznie goście przerywają akcje." "45` Koniec 1. połowy, Lech remisuje z Wisłą 0:0. Gospodarze starają się prowadzić grę i sprawiają wrażenie zespołu piłkarsko nieco lepszego. Mający zdecydowaną przewagę fizyczną wiślacy skupiają się na obronie i kontratakach." |
Cytat:
|
No Zając to silny jak pudzian, 110kg i 2 metry wzrostu.
Śmieszne kuchenki... |
A ja trochę żałuję, że gramy praktycznie rezerwami, a nie juniorami. Trochę to zakłamuje rzeczywistość, ciekawe jakbyśmy sobie poradzili, wystawiając młodszy skład, a nie tych, co grają w trzeciej lidze.
Tak czy inaczej wielkie gratulacje, trzymam kciuki w niedzielę :) |
Cytat:
Legia: 2-8-1 Cracovia: 8-3-0 Ruch: 6-2-3 Pogoń: 8-1-2 Wisła: 7-4-0 Lech: 3-6-2 GKS: 5-6-0 Zagłębie: 3-3-5 Jak widać Cracovia z Pogonią też mają conieco na sumieniu, ale dupę piecze tylko Warszawę i Poznań! Prawda jest taka a nie inna i nic rzeczywistości nie załamuje. Są to zawodnicy w wieku jak najbardziej juniorskim, a że kadra jest jaka jest to trzeba grać takimi zawodnikami w III lidze! Fajnie, że chłopaki potrafią pogodzić III ligę i ligę juniorów i jeszcze mają siłę! Jakoś nikt nie upatrywał słabych wyników Wisły w ME rocznikiem zawodników! Wisła też nie płakała jak dostawała w dupę grając chłopakami 2-3 lata młodszymi od innych drużyn! ps. Nikomu się nie chce sprawdzić, tylko powtarzają głodne kawałki serwowane w stolycy i wtórowane przez kuchenkorzy. |
Cytat:
Wiec czy ich nazwiesz rezerwami czy juniorami to sa i tym i tym.... |
Bilety na finał w cenie 20 zł., do kupienia jutro w restauracji u Wiślaków w godz. 13 - 18
Niepotrzebna jest Karta Kibica |
Brawa dla chłopaków za awans:)
Teraz tylko zakompleksionych w paski pokonać w dwumeczu i będzie świetnie:D |
Cytat:
Gramy drużyna juniorów, Ci chłopcy grali zarówno w CLJ jak i w 3 lidze mają w nogach bardzo dużo spotkań w tym sezonie, a i tak przejechali się po kuchenkorzu bez mydła. Jaka przewaga fizyczna ? Zając, Kuczak, Koscielniak, Gulczynski, Kolanko, żaden z nich nie ma nawet 170 cm! Znacznie wyższa i silniejsza drużynę miała Amica. Zresztą i tak prawdziwym wyznacznikiem będzie ilu z tych gości przebije się do poważnej piłki, na pewno kilku z tej drużyny ma ogromne papiery na grę. A w niedziele trzeba spełnić swój święty obowiązek. Wygrać z zydami. |
Cytat:
|
Świetnie się czyta takie informacje. Gratulacje i słowa uznania dla młodych piłkarzy! Powodzenia w finale :)
|
Cytat:
Cytat:
Juniorzy wygrali i radzą sobie nawet w III lidze. Dla mnie temat zamknięty. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:45. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl