![]() |
I co z tego, że mamy co tydzień jakiś festiwal czy koncert jak pewnie promil społeczeństwa to obchodzi. Kocur wywołał wilka z lasu i w dzisiejszym dzienniku jest artykuł jak to się w Krakowie zarabia. W mojej opinii to miasto niech skupi się na stwarzaniu ludziom możliwości rozwoju a w dalszej kolejności kasa powinna iść na kulturę. Aż żal bierze jak się widzi ile przepierdalanych jest pieniędzy w kategorii odchamiania społeczeństwa.
|
Rozwijając post powyżej:
Cytat:
Cytat:
|
Rozumiem, że trzeba jakoś ukryć kompleksowy i korzystny dla Krakowa raport, który ocenia miasto w sześciu różnych działach i zacząć znowu żalić się nad tymi zarobkami, które w Katowicach są średnio o 1%, w Poznaniu o 5%, a we Wrocławiu o 8% większe niż w Krakowie...
A tak w ogóle, to daj boże, by każdy zarabiał te 3 700, o których piszą w tym rankingu ;-) Cytat:
|
Cytat:
|
O cenach mieszkań już rozmawialiśmy.
Teraz o produktach codziennego użytku: Z danych dziennika “Polska” wynika, że do najtańszych miast należą Lublin, Kraków i Gdańsk. Najdrożej natomiast jest w Warszawie i we Wrocławiu. Dziennikarze gazety wzięli pod lupę osiem największych aglomeracji. Sprawdzili w nich ceny najczęściej kupowanych jedenastu produktów spożywczych, zarówno na bazarach, jak i w supermarketach. Dodatkowo porównali koszt usług, z których mieszkańcy korzystają niemal każdego dnia. W sumie w koszyku znalazły się m.in. chleb, masło, warzywa, mleko, ale także podróż taksówką, cena biletu komunikacji miejskiej i cena... piwa w pubie. Produkty i usługi wchodzące w skład koszyka: chleb - 1 kg, bułka kajzerka, pomidory - 1 kg, ogórki - 1 kg, twaróg półtłusty - 1 kg, mleko 2 proc. - 1 litr, kiełbasa krakowska - 1 kg, kurczak - 1 kg, jajka - 10 sztuk, jabłka - 1 kg, kostka masła, taksówka - wejście do auta plus 1 km kursu, bilet komunikacji miejskiej - normalny, kufel piwa w pubie - 0,5 l. To są dane z czerwca 2008 roku. Aktualniejszych nie znalazłem. A poniżej z 2010 roku na temat cen usług komunalnych, w których pod względem "drożyzny" prowadzi bezapelacyjnie Poznań. http://i56.tinypic.com/2lw822q.jpg |
Ktoś wie co z ul.Lema? Jechałem dziś Aleją Pokoju i Lema wydaję się być ukończona..
|
Lema to dopiero otworzą jak wybudują tam apartamentowce... przynajmniej tak coś słyszałem, że droga prowadzi donikąd teraz:)
|
Cytat:
Wtedy ma skończyć się budowa pozostałego fragmentu, czyli kluczowego połączenia z Mogilską. |
Biorąc pod uwagę że średnie zarobki w Krakowie z roku na rok nieznacznie ale jednak maleją w 2010 byliśmy dużo niżej w rankingu.
Proponuję dane sprzed niecałego roku: http://www.se.pl/media/pics/2010/03/...aj__k02_03.jpg Warszawa - potem Kraków - a potem długo długo nic :) Doklejając tabelkę z zarobkami gdzie jesteśmy na 6 miejscu - można łatwo wrzucić to do Excela i zobaczyć gdzie tak naprawdę jesteśmy. Ta tabelka jest chyba za duża więc link: http://www.newsweek.pl/bins/media/pi...42107292be.jpg Widać jeszcze lepiej: średnia pensja brutto, centra badawcze wielkich koncernów, powierzchnia mieszkania do kupienia za średnią pensję - jesteśmy dokładnie na końcu listy :) Obiekty sportowe na 1000 mieszkańców - środek stawki, ilość ofert dla ludzi z wyższym wykształceniem - daaaleko na liście. itp itd. |
Cytat:
Ranking, gdzie godzina pracy pani sprzątającej w Krakowie kosztuje 40 złotych? :rotfl: Tak dobrze u nas zarabiają? :) Zastanawiam się również, gdzie w Krakowie za strzyżenie męskie płaci się 45 zł? Chyba tylko w HAIR COF w przeróżnych galeriach. Normalna cena to 15-20 zł. Zgodzi się każdy, kto chodzi do normalnego fryzjera na osiedlu. To samo tyczy się myjni ręcznej i wymiany opon. O kosztach wymiany oleju lepiej nie wspominać. Dla Wrocławia przyjęto 10 zł za samą wymianę, a u nas 92 zł :lol: Rzetelność tabelki poraża. Fakt czy Super Express? ;-) Cytat:
Co do ceny mieszkań. Sam podałeś link, z którego wynika, że w Krakowie osoby z wyższym wykształceniem zarabiają 4 200. Jakim cudem wyszło więc w tym rankingu, że takie osoby kupią za jedną pensję 0,56 metra kwadratowego mieszkania? Rozumiem, że założono, że dany obywatel kupi mieszkanie za 8 000 zł za metr? A czemu nie za 6 500? Albo za 5 tysięcy za metr? Przecież i za taką cenę można kupić mieszkanie w Krakowie. |
Cytat:
A tak przy okazji czytałem ostatnio taki artykuł: http://www.wprost.pl/ar/225042/Zawod-wzmacniacz/?I=1456 Nie wiem czemu, Siwy_89, ale jakoś od razu mi się z Tobą skojarzyło... Ciekawi mnie tylko, ile bierzesz za posta i czy jesteś na liście płac Urzędu Miasta? :-) pozdr |
Architektura do nagrody. Wzorcowa renowacja się opłaca
http://bi.gazeta.pl/im/4/8933/z8933564X.jpg Krakowskie kamienice to często architektoniczne perełki. Pod grubą warstwą brudu i łuszczącego się tynku skrywają eleganckie detale, kwieciste ornamenty i renesansowe dekoracje. Rzadko jednak ich właściciele, poza pierwszą obwodnicą, podejmują trud odtworzenia piękna. Spółka Domy Polskie pokazała, że ten trud się opłaca. "Inwestycja stanowi świetny przykład rewaloryzacji zabytkowego obiektu, która przy skrupulatnym zachowaniu jego historycznych wartości realizuje nowoczesny, technologicznie zaawansowany, efektowny pod względem architektonicznym budynek" - napisał do redakcji "Gazety" Daniel Brud, który zgłosił kamienicę do Nagrody im. prof. Janusza Bogdanowskiego. Narożna kamienica to dwa budynki o numerach 33 i 35. Od strony dworca nie sposób nie dostrzec jej okazałej, neobarokowej wieży, zwieńczonej kopułą. Po remoncie zakończonym w lutym 2010 roku kamienica wygląda jak na widokówkach sprzed 100 lat. Wzniesiona w latach 1899-1902 na zlecenie rodziny Machaufów, według projektu architekta Karola Scharocha, przetrwała w formie niemal niezmienionej. Do wybuchu II wojny światowej wraz z położonym obok pałacykiem Pod Gackiem należała do rodziny Götzów, właścicieli browaru. Przez lata budynki popadły w ruinę. Ich stan był tak zły, że nadzór budowlany zlecił zabezpieczenie. Gruntownego remontu podjęła się spółka Domy Polskie, właściciel nieruchomości. Nad jej przebiegiem czuwał wojewódzki konserwator zabytków. W odnowionym budynku zachowano oryginalne podziały elewacji, odtworzono kopułę i kolorystykę. Nieznacznie podniesiono dach, który przeszklono. Poszycie dachu ze stali miedzianej dodało elegancji. Więcej zmieniło się wewnątrz. Zmieniono układ mieszkań, istniejące lokale zostały przeprojektowane na nowoczesne apartamenty. W piwnicach powstało m.in. niewielkie centrum spa dla mieszkańców budynku. Za projekt przebudowy kamienicy odpowiedzialny jest architekt Andrzej Rymarczyk. - Bez wątpienia to silna przeciwwaga dla Galerii Krakowskiej - ocenia inwestor Krzysztof Kron. "Rozsypującą się ruderę przekształcono z dużym pietyzmem w nowoczesny obiekt stanowiący wizytówkę centrum" - chwali Daniel Brud. Czekamy na zgłoszenia budynków, których budowa bądź remont trwał między 1 stycznia a 31 grudnia 2010 roku. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: [email protected]. Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków A widzieliście jeszcze to cudo? http://bi.gazeta.pl/im/9/8912/z8912249X,Hotel-Forum.jpg Może zrobimy składke i go wykupimy :p |
Cytat:
Zwłaszcza, jak widzę wklejane tabelki z Faktu, z których wynika, że niektóre uslugi w Krakowie są 10 razy droższe niż we Wrocławiu :lol: Cytat:
Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że średnią cenę mieszkania w Krakowie zawyżają liczne "apartamentowce". |
Cytat:
http://www.newsweek.pl/bins/media/pi...42107292be.jpg - Fakt :lol: Najwidoczniej wszyscy się uwzięli na Kraków i wszędzie podają że relacje zarobków do kosztów życia są u nas na kiepskim poziomie. Kilka stron było wałkowane że Wrocław ma dużo większe zaplecze korporacyjne - teraz jest to pokazane czarno na białym ale kiedyś Siwy twierdził że w Krakowie jest dużo więcej ciekawych ofert w centrach outsourcingowych :-) |
A ta tabelka z kosztami życia, to niby z jakiej gazety?! :lol: O nią mi chodzi, bo o sile nabywczej pieniądza rozmawialiśmy. Chyba, że znowu chcecie zmienić temat?
Zaczęło się od nieszczęsnego kompleksowego raportu, w którym Kraków wypadł dość dobrze. To przeszliśmy na to, że kultura "samogra". Jak się okazało, że budżet na kulturę mamy bardzo wysoki, a miasto dotuje najwięcej imprez kulturalnych w Polsce, to z kolei piszecie "że to nikogo nie obchodzi, a w ogóle to mamy drogie festiwale". Potem przeszło na siłę nabywczą pieniądza. Okazało się, że ceny uslug komunalnych i produktów podstawowych mamy niższe niż np. w Poznaniu, to znowu zaczyna się gadka o outsorcingu. :D Zaraz będziemy rozmawiać o Rondzie Ofiar Katynia i stadionie Wisły :-p Cytat:
Kocur, ty lepiej usuń tę tabelkę, bo to jest śmiech na sali, co do niej wpisano. |
Zaczęło się od tego Siwy że zacząłeś wciskać kit że Kraków jest zaraz za Warszawą jeśli chodzi o warunki zatrudnienia a we Wrocławiu jest dużo gorzej.
Kilka osób pracujących Cię przekonywało ale nie odpowiedziałeś na żadne argumenty. Teraz masz wyniki badań z Nesweeka - jest wyraźnie pokazane że: 1. Wrocław jest daleko do przodu jeśli chodzi o wielkie centra - dwukrotnie to olbrzymia przwaga 2. Liczba ofert dla ludzi z wyższym wykształceniem jest na poziomie Opola czy Częstochowy, dwukrotnie mniejsza niż np. w Poznaniu czy Wrocławiu 3. Mamy bardzo wysoki wskaźnik osób po studiach na bezrobociu 4. Biorąc pod uwagę średnie zarobki i średnie ceny mieszkań jesteśmy na końcu - każde miasto ma tak samo liczone ceny mieszkań więc nie chrzań tutaj że można w Krakowie kupić za 4 tys. bo w Warszawie też można kupić za 4 tysiące - a średnia wychodzi jaka wychodzi 5.Obiektów sportowych jak na tak duże miasto mamy jak na lekarstwo. 6. Mamy mnóstwo studentów psujących potem rynek pracy - niestety taka jest prawda ale gość po studiach jak nie ma pracy to weźmie wszystko za 1 tysiąc miesięcznie Raz, nie odpowiedziałeś TAK / NIE na pytanie czy masz coś wspólnego z Urzędami Krakowskimi, dwa ile jeszcze musisz danych zobaczyć żeby przyznać że tracimy kontakt z czołówką polskich miast? |
Cytat:
Jak zarabiasz 3000 zł, a twój kolega z Poznania(ten od drożyzny) 3150, to też żalisz mu się, że zarabiasz fatalnie? ;-) Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Przypomnę ci naszą dyskusję o zarobkach w branży IT. Przedstawiłem Ci dane, z których wynikało, że zarobki w Krakowie są na podobnym poziomie do innych miast, czasami nawet wyższe. Ty potrafiłeś skwitować to jedynie stwierdzeniem: "Tabelka z zarobkami jest nieprawdziwa i tyle". |
Kod:
Tak. Wrocław ma najwięcej centrów. A my jesteśmy z Warszawą na drugim miejscu. Czy to, że wyprzedzamy Gdańsk, Poznań, Łódź inne miasta oznacza, że tracimy kontakt z czołówką miast?Kod:
Akurat bezrobocie w Krakowie jest jednym z niższych w Polsce. Wyższe jest choćby we Wrocławiu.Kod:
Średnia wychodzi, jaka wychodzi, ale tylko u nas i w Warszawie średnią zawyża ogromna ilość "apartamentowców". Podaż mieszkań apartamentowych w roku 2009 była w Krakowie sześciokrotnie wyższa niż w Poznaniu.Kod:
Więcej niż Warszawa, Poznań, Łódź, a tyle samo co Gdańsk. Rzeczywiście w porównaniu do dużych miast porażka. :lol:Kod:
a ty ile musisz zobaczyć danych, żeby przyznać, że koszty życia w Krakowie są niższe niż w innych miastach? Czy nadal będziesz wrzucać koszmiczne tabelki z Faktu? |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Ale basenów mamy więcej niż we Wrocławiu. :-) Cytat:
PS. Proponuję skończyć tę naszą gadkę, bo i tak się nie dogadamy raczej ;-) Skupmy się na temacie, czyli na krakowskich inwestycjach :-) |
Mozecie pisac i wklejac co chcecie i tak Siwy_89 bedzie twierdzil ze jest zajebiscie w Krakowie, ja nie patrze na zadne rankingi itp bo mam to daleko - patrze co sie dzieje i wiem tylko z wlasnego doswiadczenia i znajomych z roku uczelni (rok temu skonczylismy UE) ze z DOBRĄ praca w Krakowie jest straszna lipa i zarobki tak samo, Ci co zarabiaja naprawde dobrze 2-3 lata po studiach to sa jednostki
|
ja też mogę wklejać dużo rankingów, raportów, tabelek, a i tak reszta będzie sądzić, że w Krakowie jest chu*owo, a w innych miastach zajebiscie, dlatego właśnie powinniśmy skończyć już tę gadkę ;-)
|
Siwy, nie warto już tutaj z nimi dyskutować. Dla Kocura wszędzie będzie lepiej niż w Krakowie. A tabelka, którą wrzucił, jest z Super Expressu.
Btw na pewno widzieliście centra handlowe "Factory" http://sdp1.polecamniepolecam.pl/upl...c2d8280de5.jpg podobno ma takie coś powstać w okolicach Krakowa, wiecie coś na ten temat? |
Cytat:
|
Cytat:
|
plac pod budowe sporego "czegos" jest w borku fałęckim na przeciwko świateł pod góre borkowską... to może pod wspomniane factory... chociaż to nie są okolice tylko Kraków
|
koło Borku budują z tego co sie orientuje drugie Makro
|
Nad czym wy sie kurcze zastanawiacie...? Wszedzie w Polsce jest do dupy. Wszedzie dookoła jest syf.. Warszawa, Wroclaw, Krakow- jedne wielkie gowno. jedyne co jest ladne to sa nielicznie budynki wybudowane przez zaborców i naszych królów. Zarobki sa takie ze tylko sie zalamac. Na zachodzie sprzataczki maja wieksza sile nabywcza niz nasi "specjalisci ds. (tu mozecie wkleic co chcecie)" . Na miejscu studentow uczylbym sie trzech jezykow na raz, robil prawo jazdy wszystkich kategorii, uprawnienia na wozek widlowy itp itd... Tutaj mozna sie dorobic tylko garba w tych wszystkich state streetach, shellach i intelach. Menadzerowie to prawie wylacznie anglicy.. Nasz kraj jest wielkim Murzynowem!
Wszyscy z zachodu maja w dupie papiery z naszych uczelni. Wystarczy popatrzec na ktorym miejscu jest UJ w rankingach europejskich. Jeśli ktoś jest naprawdę mądry to powinien zwiewać stad zaraz po LO i robic studia za granica.. Siwy nie mogę słuchać co Ty opowiadasz. Jak zaczniesz pracowac za 3 tys brutto to zobaczymy czy bedzie Ci tak dobrze. Rata za mieszkanie 2 tysiace, czynsz 300zl, jedzenie 1 tys zl, samochod 300zl. No i wychodzi niezly deficyt...a jeszcze jakies wakacje, tv i inne duperele by sie przydaly. Chociaz przyznaje ze na 4 roku mialem jeszcze nadzieje ze zostane w Polsce i ze jest tu fajnie. Na zachodzie idziesz ,dajmy na to do PWC i dostajesz na reke 12 tys zl i pracujesz 8 godzin dziennie. tutaj pracujesz 10-14 godzin dziennie i zarabiasz 3 tys... Mowie o absolwentach. pozniej dysproporcje sie zmniejszaja:) bo dyrektor tutaj zarabia 15 tys a na zachodzie 30:P |
ok. szczerze to niewidziałem tylko codziennie widze ten plac jak dojeżdżam do Krakowa i tak mi sie nasunęło. pozdro
|
ja słyszałem opcję Zabierzowa...
|
W Borku będzie albo Makro albo Selgros już nie pamiętam.
O centrum outletowym w Modniczce był artykuł już jakiś czas temu. Na dole outlet (coś takiego jak w Sosnowcu) a na piętrze zwykłe sklepy. O nawet mam: http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,444...t_Factory.html |
Cytat:
Junior, Siwy. Faktycznie dyskusje z wami nie mają sensu i to nie dlatego że jesteście niereformowalni :-). Poprostu jestescie teoretykam. Siwy, skoncz szkole zacznij szukac pracy to wtedy pogadamy. Chcesz fakty. Skonczylem studia techniczne, pracuje od 4 lat jako doradca techniczno - handlowy w jednej z krakowskich firm. I dostaje 2,5k co miesiąć mimo że obracam na inwestycjach milionami. Poziom mojego wk**wienia przekroczyl pewna granice więc od jakiegos czasu szukam pracy. I wiesz co sie okazalo. Szukając np na portalu www.pracuj.pl ofert z zakresu "Inżynieria Konstrukcje Technologia" przewaga Śląska nad Malopolska wynosi zawsze 2 do 1 lub 3 do 1. To są fakty, a nie teoria i rankingi. Pozdrowienia Siwy, i życze Ci mimo wszystko abys za kilka lat jak skonczysz szkole nie zderzyl sie ze swoim idealnym światem. Bo to wtedy moze zaboleć. Miro |
Cytat:
Zejdź na ziemię Siwy. |
My swoje a Siwy swoje. Już parę stron wcześniej pisałem, że sam rozglądam się za zmianą pracy i 2/4 ofert to Warszawa, 1/4 Wrocław, 1/4 Poznań. Ale nie Siwy swoje...
Siwy... gdzie pracujesz i co tam robisz ? Odpowiedź na to proste pytanie. |
obronie Siwego.on nie napisał,że u nas jest super.wydaje mi się,że codzi mu bardziej o to,że podobnie jest w całym kraju.powiem tym wszystkim ktorzy patrząc na rankingi myślą,że gdzie indziej placa więcej.z racji wykonywanej pracy podrożuje po olsce i wszędzie zarabia sie podobnie,a ta lepiej płatna praca owszem jest,ale nie dostaniecie jej tak samo ani w Krakowie,ani Wrocławiu,ani Gdańsku nie mając znajomości.prychodząc z "ulicy" mniej więcej dostaniecie podobne propozycje czy u nas czy gdzie indziej.
z innej bezcki.też słyszałem o Makro w borku.zastanawia mnie jak teraz tam się będzie jeździć,gdy powstanie jeszcze jeden moloch.dzięki (wg mnie) debilnej decyzji tworzmy jeszcze jedno ognisko korków |
W borku na wysokosci petli jest juz koledzy zrobiony pas lewoskretny do makro i to od dluzszego czasu:)
|
Cytat:
Tomo, Miro. W takim razie Wrocław i Poznań, raje na ziemi, czekają na Wasz przyjazd :-) A tak w ogóle, to kategoria powszechności rozpoczyna się od 70%, więc nie bardzo widzę sens rozpatrywać wasze pojedyncze przypadki... Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Jutro właśnie jadę do Poznania na rozmowę. Zobaczymy jak to wygląda w praktyce :) Jadę z ogłoszenia, nie z polecenia. |
Cytat:
|
Krótki wtręt do tematyki centrów w Krakowie >> najwięcej centrów jest w Warszawie, na drugim miejscu jest Kraków (>50), Wrocław, Łódź, Poznań jest za nami. Problemem Krakowa nie są centra (jeszcze) tylko to, że zajmują się prostymi procesami biznesowymi, a nie procesami opartymi na wiedzy. A z wolna, Kraków dla tego typu centrów/procesów staje się za drogi - ale o tym już kiedyś pisałem.
Co do wspaniałych zarobków: http://www.infopraca.pl/praca/poszuk...n=ofertas_push http://www.infopraca.pl/praca/poszuk...n=ofertas_push W nazwie firmy consulting, w opisie stanowiska call center > 1800 netto >> gdzie mam podpisać? I w którym ze znanych mi języków? Wstyd po prostu. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:13. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl