![]() |
Chłopaki nie sądzę, iż w pełni rozumiecie:
1) Gram na raz 24 stoły. 2) Korzystam w czasie gry z m.in. wspomagających programów, które pracują na kilkudziesięcioGB bazach danych (PostgreSQL.) 3) Zasilacz co kolega proponuje ma gorszy certyfikat (Certyfikat 80 PLUS Bronze vs GOLD), poza tym jest niedostępny. 4) Procesor(4 rdzenie koniecznie) co wybrałem ma najmocniejszą zintegrowaną grafikę (HD 4600), czasami się przyda, można na niskich detalach ciupnąć w jakieś przyzwoite gierki. Zgadzam się, że dysk 256 byłby lepszy, przemyślę to. Obudowa faktycznie tylko wygląda? Jak tak, to biorę tańszą z przyjemnością :) ! Dzięki za feedback, jazda jazda jazda! |
Cytat:
Jednakże skoro masz zamiar mieć tyle programów pootwieranych na komputerze i 24 stoły, to może warto zainwestować w 16GB ramów z szybkościami dostępy CL7?? Co do obudowy to jest jest też kwestia chłodzenia (ilości wentylatorów) i łatwości dostępu do niej. Jednakże skoro nie ma karty graficznej dla gracza, która zazwyczaj jest małym piecykiem, to nie ma sensu inwestować w taką obudowę (a jak już inwestować to odłączyć wentylatorki bo i tak się nie przydadzą. Ostatnie co Ci poradzę to kup sobie zailacz i płytę z systemem ErP. Wówczas, komputer w stanie spoczynku (wyłaczony) będzie pobierał 0,5W mocy zamiast 10W, a to że zamiast 91% sprawniości (z certygikatem gold) będzie 87% (z certyfikatem bronze) to i tak nie odczujesz bo to tylko 4W przy 100W pobieranych z sieci. Zasilacze Bequiet są wyposażony w ten system a Seasonic nie. Ta płyta MSI chyba też tego nie wspomaga z tego co widzę w danych technicznych. Poza tym zasilać Bequiet 350W możesz kupić za 150 zł czyli już na początku masz oszczędność finansową równą 100kWh zużytej energii;) |
Cześć, mam pewien problem. Od piątku pojawia mnie się taki o to komunikat:
http://i.imgur.com/PPZKLQRl.jpg Wcześniej też tak miałem (z rok temu) usunąłem coś i zniknęło. Ale teraz nie ma czego usunąć, a komputer nie jest zawirusowany. Dodam że nie tylko na tej stronie mnie się pojawia taki komunikat. Pomoże ktoś? |
Spróbuj może zmienić IP, jeśli możesz.
|
Nie ma takiej opcji. Myślałem o formacie systemu, ale nie wiem czy to coś da.
|
Cytat:
Ludzie z innych forów, mający podobny problem polecają skan programem Malwarebytes Anti-Malware. Podobno wykrywa ten syf, spróbuj go użyć. W razie czego jest jeszcze ADWCleaner. |
Cytat:
Malwarebytes też nie pokazał, może ten ADW coś pomoże. Jakby co to dam znać. Edit: Przeszło. ADW coś wykrył w Mozilli, usunąłem i teraz wszystko pięknie chodzi. Dzięki Konrad. |
Pany, zainstalowlem od nowa system ( z jakiejs tam konsoli na dysku). Zjebany Windows 8.najwieksze gowno jakie wydano
problem jest taki ze nagle nie ma napędu cd/dvd?Ktos potrafi pomoc? Od razu dodam ze uruchamialem jzu konsole CMD jako admin i wpisywalem ten cały ciąg add coś tam, i nie pomogło. |
Jakie zabiegi polecacie na komputer z Win7 zaje***** mułem? Avast nic nie pokazuje, umie ktoś loga czytać?
|
ccleaner i Malwarebytes Anti-Malware na początek :)
|
Ja korzystam z trzech tego typu programów na W7: CCleaner (chyba najczęściej używany soft przez wszystkich), JetClean (program b.dobry po którym CCleaner nie ma w zasadzie nic do roboty) oraz Wise Care 365 Pro (ten jest płatny i też dobry. Jeśli ktoś miałby na niego ochotę, to jeszcze przez kilkanaście godzin jest do dostania w promocji za darmo (a normalnie kosztuje 40$) ---> http://sharewareonsale.com/s/free-wi...ro-39-95-value
Żaden z tych programów nigdy nic nie spieprzył mi na kompie. System działa szybko po 2 latach od kupna i nie widzę żadnego spowolnienia. Jednak zastosowanie tzw.czyścików to mało. Trzeba zdefragmentować z optymalizacją dysk odpowiednim programem. najlepszy wg mnie to Auslogics Disk Defrag Pro (niestety płatny, ale zdaje się miesięczny trial jest w pełni funkcjonalny). Jeśli chodzi o darmowe, to dobry jest Puran Defrag. Tak więc najpierw przeczyścić dysk programami, które wymieniłem, a potem defragmentacja z optymalizacją. Powinno znacząco pomóc. |
Cytat:
Wszystko dziala procz -dolby advanced audio pomimo iz sciagnalem najnowszy sterownik. No ale roznica widoczna cholernie. Jedyne co mnie martwi to ze gdy dam "uruchom ponownie" nie uruchamia sie ponownie, tzn wisi na czarnym ekranie az do zdalnego resetu. |
Mam plik video w formacie MP4 o duzej rozdzielczosci. Zachowujac format, chcialbym zmniejszyc jego wielkosc powiedzmy o polowe, zmniejszajac rozdzielczosc ale zachowujac jakosc, bitrate itd. Jaki program ?
|
Dzieki, pobralem VidCoder - spoko program do tego
|
Witam, totalnie nie jestem na bieżąco z częściami PC, chciałbym prosić o pomoc w złożeniu peceta, budzet 1500 - 2500. Komp typowo do gier, bez monitora. Warto kupić za 1500? czy odżałować Tysiaka wiecej i kupić za 2500? Będzie wielka różnica?
|
Ściągnąłem GTA 1,żeby przypomnieć sobie młodzieńcze lata i mam taki problem jak w tym krótkim filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=egdSsB3UvJ0 tzn w menu gry można chodzić a gdy się załącza dalej to obraz świruje. Dlaczego?
|
Ludzie, poszukuję Waszej pomocy. Pękł ekran od netbooka Acer Aspiro 725. Jestem w trakcie pozyskiwania istotnych danych technicznych, ale potrzebuję wiedzy osób z doświadczeniem w tym temacie. Prawdopodobnie chodzi o wymianę matrycy 11,6 cala (sprawdzę poprzez podłączanie lapka pod monitor)
Sama akcja wyglądała tak, że, jak każdemu się zdarza, przyimprezowałem w ten weekend w gospodzie ludzi, których niekoniecznie dobrze znam. Dlatego biorę pod uwagę standardowe kwestie, czy jest możliwe, by zamknięty netbook mógł łatwo pęknąć? Od zdeptania 70 kilowego chłopa? Nie jestem w stanie sobie przypomnieć tego momentu, bo byłem konkretnie zajebany, dlatego proszę o wasze doświadczenie. Czym się kierować przy zamawianiu matrycy? Bo nie ukrywam, cena 90 zł, jaką oferuje jeden allegrowicz jest bardzo atrakcyjna - http://allegro.pl/show_item.php?item...cf77d00be2ff62. Postaram się wyciągnąć więcej informacji, by zminimalizować ryzyko oszukania. Albo gdzie w Krakowie dostanę taki sprzęt? Jeśli chodzi o wymianę, to znam kilka techników/przyszłych inżynierów, którym można by powierzyć montaż. Ich też będę pytał się o potrzebne dane. |
Może być ta matryca cena nowej jest nie wiele wyższa jeśli chodzi o kierowanie się czym kolwiek to w przypadku tak małej matrycy to kieruj się ceną nie ma sensu tu nic lepszego kupować. Wymiana nie jest trudna ale jeśli nic na ten temat nie wiesz to radzę się nie zabierać. A tak ogólnie jeśli byś nikogo nie zanalazł do wymiany tej matrycy lub miał jakieś dodatkowe pytania to pisz na priv:) A taki sprzęt dostaniesz praktycznie w każdym sklepie komputerowym. Polecam sklep Anis na Kobierzyńskiej pawilon Tesco fachowi goście.
|
Mam dwa laptopy do czyszczenia i wymiany pasty ma procesorze bo się grzeją i swoje lata już mają.
Nie wiem czy sam się za to zabierać bo film w necie znalazłem ale orientujecie się gdzie by mi coś takiego porządnie zrobili? I w jakiej cenie? Model to Comapq V6719nr http://www.youtube.com/watch?v=Pxggm5CWnHA |
Jeżeli jesteś osobą BARDZO cierpliwą to sam sobie poradzisz na podstawie tego filmu, ale jeśli nigdy nie rozkręcałeś tego typu sprzętu to nie radzę bo łatwo jest coś zepsuć. Zrobią ci to w każdym komputerowym za dwa lapki wezmą ok 60zł.
PS: A najlepiej to popytaj znajomych zawsze lepiej dać zarobić koledze:) |
Pc rozkrecalem. Pastę na procku tez wymieniałem to chyba spróbuję.
A ty robisz takie eksperymenty? |
Zajmuję się sprzętem PC i konsolami zawodowo:)
|
No to jak mecze dzisiaj pytaniami to jeszcze jedno, mam pamięci kvr667d2s5k2 i one działają.
Czym różnią się one od takich kvr667d2s5. Tylko tym ze te pierwsze działają w dualu? |
Wszystkie kości o tych samych parametrach działają w Dualu nawet te różnych firm. Wszystko zależy od tego czy to sloty na płycie głównej działają w dualu ale takie co nie działają już się raczej nie zdarzają choć ze starszymi laptopami(6 letnie wzwyż) różnie bywa. Co do różnicy to nie ma żadnej:) Oprócz tego że w pierwszym przypadku kości są dwie po 2gb(czyli w sumie 4gb) a drugim jest jedna 2gb
|
Hej, czy możecie polecić jakiś bezpłatny program do tworzenia plików PDF, który będzie działał z Adobe Acrobat Reader?
Chodzi o to, że jedyny komp w pracy, z którego mogę coś wydrukować niezauważenie, nie posiada żadnego programu odczytującego Worda, ale za to ma Adobe Acrobat Reader. Dla odmiany ja mam AAR tylko w wersji odczytującej pliki ale nie mogę utworzyć pliku z rzeczami w formie zdjęć do wydrukowania. |
program do tworzenia pdf? word - zapisz jako pdf
|
Czy ktoś, gdzieś w Krakowie zrobi mi kabel RS 232 - mini jack?
Oczywiście ze schematu. |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Spece z Fergusona zrobili miniaturowy dekoder i najwyraźniej zabrakło im miejsca na normalny RS, to dali gniazdo mini jack i schemat kabelka na stronie. |
Co sądzicie o takim sprzęcie?
http://www.x-kom.pl/p/157834-noteboo...w-7hp64x.html# czy dopłacić do FHD i karty grafiki w takim modelu http://www.x-kom.pl/p/162708-noteboo...670m-fhd.html# Zastosowania przeważnie biurowe, więc ta karta to raczej dodatek a jedynie FHD jest jakimś wyznacznikiem |
Witam,chciałbym się zapytać czy ktoś mógłby polecić mi konsole do miksowania muzyki,chodzi mi o coś dobrego dla nowicjuszy jeżeli ktoś już z takim sprzętem miał do czynienia również proszę o opinie,z góry dziękuje
|
Cytat:
PS. Ja za 3000zł poskładał taką stacjonarkę że pała siada a za 500zł do celów biurowych kupił używanego laptopa:) |
Za taką konfigurację za 2500-3000 tez będę wdzięczny.
Tylko potrzebuję cały zestaw z win 7, klawiatura i myszka. |
Cytat:
http://www.karen.pl/product/130340/S...A_970A_D3.html Płyta główna Gigabyte 287zł http://bitcomputer.pl/pl/p/AMD-FX-41...CESOR-BOX/7018 Procek AMD 4rdzenie 3,6 385zł http://bitcomputer.pl/pl/p/GIGABYTE-...-VGA-PCX/15242 Grafika Radeon 2gb 256bit 720zł http://bitcomputer.pl/pl/p/KINGSTON-...D3B1K28GX/9937 Ram DDR3 2x4gb 290zl http://bitcomputer.pl/pl/p/CAVIAR-1T...WD10JPVX/13348 Dysk 1TB 275zł http://bitcomputer.pl/pl/p/ANTEC-NEO...LACZ-ATX/14774 zasilacz 620w 255zł Obudowa jaka ci się podoba to ju twój wybór ok130zł Klawiatura+Myszka też twój wybór ok 60zł(ale polecam myszkę laserową ceny zaczynają się od 150zł w górę) System ok 300zł(Nigdy nie kupowałem więc się do końca nie orientuję :lol: ) Podsumowanie:Cena bez systemu 2400zł z system ok 2700. Ewntualnie do tego możesz dorzucić drugi zestaw pamięci ram i wyjdą 3 Klocki ale na razie to ci nie potrzebne. |
Więc tak, komputerek chce być złośliwy ( konkretniej MS Word).
Potrzebuję wyjustować fragment tekstu, tak więc zaznaczam go i klikam odpowiedni przycisk. Następnie potrzebuję wyśrodkować podpis pod wykresem, a to bydle nie słucha i wyśrodkowuje również tekst, który chwilę wcześniej wyjustowałem. Taki schemat trafia mi się co jakiś czas, co zrobić? |
Taka lekka zagadka. Szukam ramów do netbooka i trafiłem na taki kwiatek. Ostatni post i screeny z cpu-z. Jak to możliwe?
http://forum.pclab.pl/topic/773888-R...pire-One-d255/ |
Kolejne pytanie:
Mam dwa komputery polaczone w sieci routerem. Komp nr jeden ma program dajmy na to A ktory to odpala aplikacje B, dziieki niej pobiera on dane z urzadzenia podlaczonego do kompa nr 1. Komp nr 2 ma program A i chcialbym zeby odpalal aplikacje B na kompie nr 1 i pobieral sobie te dane za pomoca kompa nr 1. Adresacje w programie A do programu B.exe sam moge podac. Da rade takie cos zrobic? |
Jaki program polecacie do robienia baz danych klientów?
chodzi mi o to żebym mógł wpisać sobie dane klienta,nr.tel. adres, komentarze itp. a później żebym mógł dzięki filtrom wpisywać np. ulicę+ 2km i żeby wyskakiwali tylko klienci z tego obszaru. Chciałbym również mieć możliwość wpisywania historii transakcji przy każdym kliencie. Pełna wersja programu (nie trialowa) w j. PL. Nie chce ściągać wszystkich dostępnych na necie i szukać odpowiedniego, dlatego liczę że któryś z Was mi odpowiednio pomoże czy doradzi. z góry dzięki. |
Mam pytanie mam internet z multimedia http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:A...-4doFVbvHcDYU0 i chciałbym sobie zrobić wifi czy zwykły router wifi starczy ? i czy to zadziała ? I czy dobrze myślę,że podpinam internet do routera wifi i cieszę z niego ?
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:37. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl