![]() |
zgadza się można robić 5 serii jednym ciężarem, wtedy w następnym tygodniu dokładamy (to to samo, tylko progresja jest co tygodniowa, a nie po każdej serii na treningu), wszystkiego trzeba sprobować bo na każdego to działa inaczej. Wg. mnie lepsza jest progresja na każdym treningu, bo lepiej jak mięsień się męczy stopniowo, ponadto przy pierwszych seriach na lekkich ciężarach mięśnie się przygotowują i rozgrzewają do ostatniej serii naszych 5 maxymalnych powtórzeń. Zmniejsza to ryzyko kontuzji. Zresztą poprostu (mi przynajmniej) się ćwiczy jak dokładam co serie :)
przy zwykłym FBW też można robić progresję co tydzień, nie co serie, chodzi tylko o to żeby dokładać i się rozwijać |
A)
-wyciskanie na płaskiej 5 x 5 -podciąganie 5 x 5 -przysiad 5 x 5 -pompki na poręczach 3 x max + brzuch/łydki B) -wyciskanie na skosie 5 x 5 -przysiad 5 x 5 -klasyczny MC 5 x 5 -wyciskanie w staniu 5 x 5 + brzuch/łydki a taki plan może być? :) priorytet klata oczywiście :) |
Nie jest to zły trening Tylko wiosło to jest jedno z ćwiczeń bazowych treningu, bardzo ważne dla niego. Zmieniłbym jednak trochę w A dałbym wiosło, a w B podciąganie jako dodatek. A kolejność: przysiad, wyciskanie, MC i dalej wiosła
|
Cytat:
ok zastosuję się do Twojej propozycji :) jeszcze jedno, pasowałoby mi aby trening rozbić na 3 dni, a nie chciałbym robic systemem aba bab... masz jakiś pomysł na 3 dzień? można wplątać jakieś łatwiejsze ćwiczenie np francuzy albo na bicepsy. Byłbym wdzięczny abyś mi coś zaproponował na 3 dzień treningowy :) i tak dzięki już za wielką pomoc! |
Rozpisalem sobie trening dzielony i w ten dzien kiedy robie barki i nogi troche malo czasu mam, a nogi mi troche zajmuja. I pytanie takie mam - robic koniecznie calosc nog w ten dzien czy same łydki moge przerzucic na inny raz ?
|
mam pytanie odnośnie ćwiczeń na klate na ławce prostej-podczas tego ćwiczenia lepiej położyć nogi na ziemi normalnie czy ugięte nogi położyć na samym końcu ławki,żeby całe plecy przylegały do ławki podczas ćwiczenia ? pytam,bo mało osób stosują tą drugą opcję,ale np.podczas podnoszenia sztangi już na maxymalnym wykończeniu wiele osób się wygina tak,że bardziej pracują im mięśnie nóg niż klata.
|
Cytat:
Jasne że możesz :) tylko musisz mieć te ćwiczenia bazowe i idea jest taka że im mniej dodatków, tym lepiej więc tak w planie A masz już pompki na poręczach na triceps więc w 3 dniu nie jest francuz potrzebny wystarczy biceps. Ale być może będzie tak że już po ćwiczeniach bazowych będziesz silnie czuł bic, wtedy możesz odpuścić ten "dodatek" -Przysiad 5x5 -Wyciskanie 5x5 -Wiosłowanie 5x5 -uginanie ramion ze sztanga 5x5 a i przy robieniu pompek na poręczach warto pamiętać, że jak ta seria ma być na triceps to ręce prostuj do końca i trzymaj je przy tułowiu (wtedy najlepiej triceps pracuje) bo gdy pochylisz tułów lekko do przodu i nie będziesz wykonywał pełnego wyprostu, wtedy będzie mocniej pracowała klata a triceps odciążysz. I jak będziesz czuł że nie dajesz rady na tym 5x5 to nie męcz się, bo to bardzo ciężki trening i trzeba być na niego dobrze przygotowanym. Wtedy rozsądnie zabrać się za FBW texas method, on doskonale przygotowuje do 5x5 żeby można było w pełni wykorzystać jego potencjał. Jak tak będzie to wal na priv albo pisz w temacie, postaramy się ułożyć coś nowego ;) tylko że trochę mnie nie będzie na forum teraz bo mam dużo nauki i ogólnie zajeb a jak nie ja to inne osoby w temacie napewno coś doradzą ;) pozdro |
Cytat:
i czy lepiej robić systemem 2 dniowym cz rozbić trening na 3 dni? i czy zażywać glukozaminę jeśli miałem kontuzję kolana? |
Cytat:
a można brać clena we wszystkie dni tyg oprócz czw, pt i sob?? i np. bym brał w ten sposób przez 3 tyg. a później 2 tyg przerwy i znowu 3 tyg bym brał po 4 dni w tyg... dałoby to coś czy nie ma sensu?? |
Cytat:
jak priorytetem jest klatka, to tak na początku , co do systemów to jest indywidualna kwestia, ja wole 3 dniowy :) i glukozamina jak najbardziej jak miałeś kontuzję |
Polecacie jakieś ćwiczenia w warunkach domowych? W sensie, że bez sprzętu. Czy w ogóle takie ćwiczenia nie mają sensu.
|
Cytat:
poczytaj o treningu domatora :) |
reksio kup sobie drążek(30zł) i dwie hantle(20-50/szt) i masz mini domową siłownie - ręce/brzuch/klata można całkiem fajnie wyrobić tylko przez te dwa przyrządy ;) w mens-health był fajny trening rozpisany na drążek właśnie kiedyś jak komuś będzie zależało to zeskanuje o ile znajdę.
a tak to tutaj masz link z ćw bez sprzętu: http://wloczykij.wordpress.com/2007/...ych-smieciach/ z filmikami |
A polecacie jakieś konkretne te drążki i hantle, na coś zwracać uwagę czy wszystkie są podobne? W jakim sklepie można kupić w Krk, żeby były w miarę dobre i w miarę tanie (jak na swoją wartość).
|
Cytat:
|
Dla amatorów sportów siłowych szykuje się w Krakowie ciekawa impreza:
http://62.111.156.90/krakowskiw.jpg |
P.S.
Chodzi ktoś na siłke do NCKu? :) |
a co w sytuacji, gdy ktos jest uziemiony?
za chwil pare bede mial operację kolana i 3 miesiace bez biegania, w zwiazku z czym chcialbym wiedziec co moge robic, zeby sie nie zamienic w kupę tłuszczu? :) jakies cwiczenia na górę do wykonywania na leżąco? |
Cytat:
każde przy którym da się usiąść i położyć |
Jadl ktos z Was Animal Test ta nowa wersje? Dobre rezultaty i czy cena odpowiada wynikom i jakosci?
|
Cytat:
Hantle byle jakie tutaj to nic się nie może chyba popsuć ja kupiłem w tesco za jakieś grosze ( w porównaniu z decathlonem na przyklad gdzie zestaw 2 hantli kosztował 100 zeta) możesz sobie zafundować takie z gumową rączką to ci się nie będą "nieroby" na rękach robiły. |
albo zainwestuj po prostu w rękawice. Bardzo dobra rzecz to te z usztywnieniem nadgarstka... stabilizują ręce podczas ćwiczeń
|
No właśnie. 30-40 zł, a masz pewność że nie narobisz sobie odcisków i jeszcze ochronisz nadgarstki.
|
Cytat:
|
moze ktos doradzi jak leczyc zerwany przyczep miesnia obreczy barkowej, tak zwany syndrom bolącego barku? Nasi lekarze sa tak opieszali ze szkoda na nich slow, powiem tylko ze lecze to od miesiaca i jeszcze nie zrobili mo zadnych badan, wyslali mnie tylko na rehabilitacje (jonoferoza, pole magnetyczne i krioterapia)
|
cortezz, powiem tak:
http://www.trytek.pl/pl/3/7/14/Janusz-Trytek jeśli ten gość Ci nie pomoże, to nie wiem kto Ci pomoże :) Przyprowadziłem do niego już kilka osób od narciarki po piłkarzy, więc kostki, kolana, biodra, kręgosłupy i WSZYSCY zachwyceni |
pytanie
ćwiczę na siłowni regularnie od przynajmniej 3 miesięcy, ostatnio zauważyłem że ciągle prawa łapę mam silniejszą zauważyłem tez np. przy ćwiczeniu bicepsa pod koniec sztangielkami, że lewa rękę mam wtedy trochę silniejsza, czyli wygląda na to jakbym mocniej uzywał prawej w w treningu gdzie dwie ręce ćwicza jednocześnie. jest na to jakaś rada? :) |
Cytat:
90% bywalców siłki tak ma |
no o tym już pomyślałem, wydaje mi się, że techike utrzymuje niezłą,ale jak widać nie bardzo
a np. więcej ćwiczeń izolowanych i mocniejsze obciażanie lewej strony? |
np.
jak masz prawą silniejszą to możesz zrobić normalnie np. 3 serie i dodatkową 1 serie na słabszą łapkę. |
pan_premier:
Normalna rzecz, wynika z tego, że jesteś praworęczny po prostu... |
Cytat:
|
Jak jeszcze na Lea pracował to tak ok. 50zł brał, ale u niego to raczej tak wygląda, że Cię obejrzy wcześniej i dopiero przy nastepnej wizycie jak zacznie coś działać to będziesz płacił.
|
Reksio tu masz jeszcze coś z minimum sprzętu ;)
http://www.menshealth.pl/fitness/Tre...zetu-3800.html |
Cytat:
zdecydowanie popieram, pracował za czasów Kasperczaka z piłkarzami Wisły i odszedł razem z Kasperczakiem, świetny gość, solidny i profesjonalny. |
Do sprzedania
ławeczka-3 poziomy regulacji gryf 180 cm(10kg) obciążęnie 80 kg 2x20kg,2x10kg,4x5kg (body building-aran sport) cena500 zeta moze kogos zainteresuje sprzet wart swej ceny no chyba ze ktos woli marketowe go...o :) http://www.allegro.pl/item974768206_...bciazenia.html wystawione rowniez na allegro |
potrzebuje rady kogoś kto na prawdę się na tym zna...
szukałem już odp. na moje pytanie na necie na wielu forach i nie do końca jestem usatysfakcjonowany... od 10 miechów chodzę na siłkę... 3 razy w tyg, czasem zdarzy się 2 razy... od miesiąca biegam i również od miesiąca przed siłownią stosuje No Shotgun, i No Synthsize po treningu. Mimo że biegam przytyłem już 20 kg :/ (dodając to że rzuciłem palenie i dużo jem) Załatwiłem sobie już Clenbuterol... i tutaj zaczynają się moje pytania. Ponieważ chciałbym zrzucić kilka kg nie tracąc masy mięśniowej, mało tego... chciałbym dalej brać shotguna, ponieważ fajną pompę daje na siłce. Czy jedno wyklucza drugie (chce spalić tłuszcz i dalej budować mięśnie) Czy mogę biegać/pływać jedząc clena?? Na innych forach ludzie różne rzeczy pisali o tym połączeniu... że ani jedno ani drugie nie działają tak jakby działały obrane osobno itp. czekam na fachową pomoc na prv. pozdro |
witam.
Panowie mam pytanie odnośnie cen karnetów na poszczególne siłownie , jakie siłownie polecacie ? dzięki West. .chciałem się też zorientować jak się przedstawiają ceny w innych siłowniach ;) |
Xtreme Fitness Reymonta 22 studencki (ulgowy - będąc w liceum z niego się korzysta) normalny chyba 120-kilka. Polecam
|
przeciez ZUMa masz pod nosem.
60zl open |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:09. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl