Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

wienek 24.02.2009 16:15

Moszna :) przy okazji ostatniej wyprawy do Wrocka, zahaczyliśmy o to cudeńko :)

z tej wieży po prawej takie dziwo na ludzi patrzy...

http://img213.imageshack.us/img213/8528/zamek.jpg


http://img9.imageshack.us/img9/8977/obrazek98.jpg

kto to ? i parę zdań o nim

Tom'ash 24.02.2009 17:42

Friedrich Wilhelm Ernst Paulus, współtwórca planu Barbarossa. Dowódca niemieckiej 6 armii. Która walczyła pod Stalingradem. Dzień przed kapitulacją został awansowany przez Hitlera na stopień feldmarszałka co miało skłonić go do samobójstwa. Jako pierwszy feldmarszałek niemiecki oddał się do niewoli.

wienek 24.02.2009 18:45

a zagadka gdzie ? :)

Tom'ash 24.02.2009 19:49

http://i44.tinypic.com/2505pbn.jpg

Kto to?

nowy_piotrek 24.02.2009 19:57

Dönitz

pincset znakow zagadka zaraz

http://img19.imageshack.us/img19/4811/aaav.jpg

prawda ze piekny? gdzie go mozna podziwiac?

Bóg Trybun (objawion) 24.02.2009 20:38

W Rzeszowie.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pomnik_...go_w_Rzeszowie

pieszczotliwej nazwy nie podam : )))

nowy_piotrek 24.02.2009 20:42

racja, te osle oszy mozna podziwiac w Rzeszowie.

w nagrode mozesz zadac zagadke

Bóg Trybun (objawion) 24.02.2009 21:05

Nie za wiele tych hakenkrojców mieliśmy ostatnio w temacie?
Coś z własnego podwórka dla przeciwwagi = )

Prawie dokładnie rok temu umiera ten pan:

http://img258.imageshack.us/img258/2505/zgdk.jpg

Dodam, że był ojcem znanej publicystki.

Kto zacz?

EDIT: Podpowiem co nieco, bo zawijam się w kimono:

Chociaż na zdjęciu wygląda na zahukanego, za młodu był z chłopa radykał = )

http://img4.imageshack.us/img4/669/phalanx.jpg ----> tatuś

http://img223.imageshack.us/img223/4937/flaga.png ----> tatuś & córa

http://img22.imageshack.us/img22/6688/logocjd.jpg ----> córa

W jakimś stopniu połączyła ich polityka.

Ela 25.02.2009 09:49

Witold Staniszkis

http://prawy.pl/r2_index.php?dz=feli...id=37144&subdz

Zagadka:

Co to za miejsce ?

http://img10.imageshack.us/img10/1663/zamekn.jpg

http://img172.imageshack.us/img172/2787/69992183.jpg


Związana z nim jest legenda o złej niewieście, która dla zabawy narażała na śmierć młodych konkurentów do jej ręki.
Wielu zginęło.
Okrutną próbę przeżył w zasadzie tylko jeden rycerz - z Krakowa ;)
I on upokorzył piękną acz złą panią.

Bóg Trybun (objawion) 25.02.2009 11:22

Wygląda na Chojnik i musi być Chojnik (zamek - miejscowość to Sobieszów)

http://dolnyslask.poland.com/uploads...ojnik_maly.jpg

ale... czy Adalbert z Turyngii był Wojtusiem z Krakowa - tego nie wiem. Jedyny element który nie pasuje do puzzli.

O fochach panny Kunegundy tu:

http://www.zamkipolskie.com/chojnik/chojnik.php

tu też rycerz szprecha zamiast "idze idze" ---> http://sudety.blox.pl/2006/10/Legend...negundzie.html . Fraulein Ela, antworten Sie bitte :)

---------------------------------------------

Zamek jednak stoi jak byk więc pozwolę zdać sobie pytanie.

Z kategorii "i nie tylko...":

http://img509.imageshack.us/img509/4609/mealike.jpg

Tego pana przedstawiać trzeba (bo na tym polega zagadka). Dodatkowo, prosiłbym o rozszyfrowanie nazwy zespołu, w którym grał i śpiewał przez 15 lat.

skojarzenia: xXx (już widzę to szukanie po googlach :D )

http://img518.imageshack.us/img518/2289/cetyzapani.jpg

Krissu 25.02.2009 12:34

Ian MacKaye z Fugazi :)

http://www.youtube.com/watch?v=SGJFWirQ3ks
:muzyka:

Bóg Trybun (objawion) 25.02.2009 12:44

:pobity: O, Bwana Kubwa !

zna to ktoś jeszcze? No Krissu, bo któż inny : ) COYI. Zadajesz.

PS. AAA... rozszyfruj akronim w nazwie jeszcze.

Krissu 25.02.2009 12:50

Fucked Up, Got Ambushed, Zipped In

Pozostaniemy przy szarpidrutach wszelkiej maści :)
http://i42.tinypic.com/34xgv7r.jpg

?

puchaty1906 25.02.2009 12:54

Maynard James Keenan - wokalista Tool'a?

Dla fana Toola na pewno zbyt proste :D

Krissu 25.02.2009 12:56

Zbyt proste :(

Twoja zagadka

puchaty1906 25.02.2009 13:00

http://i39.tinypic.com/2lbjck8.jpg

Kto to taki i co najważniejsze w pytaniu co w nim takiego niezwykłego/charakterystycznego?

Podpowiedź:

Okręt mój płynie dalej, gdzieś tam
Serce choć popękane, chce bić
Nie ma cię i nie było, jest noc
Nie ma mnie i nie było jest dzień

Podpowiedź 2:do donPedro23: Dobrze odcyfrowałeś moją podpowiedź, nie wiem tylko dlaczego kata kojarzysz z kimś negatywnym (zbrodniarzem)?

Podpowiedź 3: Co łączy tego pana z Johannem Reichhartem?


Aha to nie jest Józef Kostrzewski.

WISŁAZWE 26.02.2009 14:18

Może jakaś podpowiedź :)??

donPedro23 26.02.2009 17:40

Skojarzyła mi się podpowiedź z "Rozmowami z KATem", ale to na pewno nie jest Jurgen Stroop, Franz Kutschera zwany "katem Warszawy" też nie.

Ewentualnie Stanisław Kociołek, "kat Trójmiasta".

Ale to wszystko były parszywe świnie, a pan ze zdjęcia wygląda sympatycznie (pozory mylą?? - pytanie do puhatka;))

Tom'ash 26.02.2009 21:55

A może Józef Kostrzewski?



Już wiem Albert Pierrepoint :] ostatnia osoba która nosiła tytuł Naczelnego Kata Zjednoczonego Królestwa. Powiesił ponad 400 osób. Autor najszybszej egzekucji- 7 sekund.

WISŁAZWE 27.02.2009 21:09

Raczej się zgadza Tom'ash zadawaj zagadkę :D

Tom'ash 27.02.2009 21:19

Kto to taki?

http://i40.tinypic.com/2e21gmu.jpg

Furbyy 27.02.2009 21:29

Lesław Maleszka.
Kto to ?
http://img150.imageshack.us/img150/8584/abce.jpg
podpowiedź: za bitwę pod Tczewem, otrzymał krzyż Virtuti Militari i Legię Honorową.

Tom'ash 27.02.2009 21:30

Twoja zagadka :)

wienek 28.02.2009 12:58

Dezydery Adam Chłapowski, herbu Dryja (ur. 23 maja 1788, zm. 27 marca 1879) - polski generał, działacz gospodarczy, prekursor pracy organicznej, oficer sztabowy Napoleona, niewątpliwie honorowy Wielkopolanin.

Furbyy 28.02.2009 13:08

zgadza się, Twoja kolej.

wienek 28.02.2009 13:22

http://img204.imageshack.us/img204/4...razek99.th.jpg

z miastem tym był związany jeden z naszych podróżników i odkrywców
co to za miasto ? oczywiście Europa.

Krissu 28.02.2009 13:31

Haga

Tylko nie bij :(

wienek 28.02.2009 13:40

miałeś nie zgadywać, policzymy się w środę :D

Krissu 28.02.2009 13:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wienek (Post 684072)
miałeś nie zgadywać, policzymy się w środę :D

Nie mogłem się powstrzymać..
Wiesz.. zew zagadek :(

http://i44.tinypic.com/2lwp3ib.gif

?

Podpowiedź:
http://www.archeologia.w.toruniu.pl/...ura/moneta.gif

No to kolejna podpowiedź.
Amerykanin, noblista.

WISŁAZWE 28.02.2009 20:28

Czy ten pan to Clifford Shull??

Krissu 28.02.2009 20:35

Nie.


Zupełnie inna dziedzina wiedzy.

wienek 28.02.2009 20:39

Milton Friedman,od monetaryzmu :D ale z tą naszą monetą to było utrudnienie, a nie podpowiedź :)

Krissu 28.02.2009 20:41

Eeee tam utrudnienie od razu. :D

wienek 28.02.2009 20:48

za karę będzie taki o to stwór ? :)

http://img518.imageshack.us/img518/7849/obrazek100.jpg

http://img7.imageshack.us/img7/806/obrazek101.jpg

EDIT: słodkowodna rybka jesiotrokształtna z rodziny wiosłonosowatych.

sorki nie miałem dostępu do neta, poczekam ze 2 godz. i podam odpowiedź jak coś...

nooo dobra, Krissu możesz odpowiedzieć :D
nic Ci nie zrobię ;)

Krissu 01.03.2009 21:43

Polyodon spathula vel Wiosłonos amerykański

I zagadka:

http://i40.tinypic.com/aw6o1c.jpg

?

wienek 01.03.2009 23:05

skoro nikt nie odpowiada to ja odpowiem, Wilhelm III Orański.

Krissu 01.03.2009 23:07

Tak Wienku :)

wienek 01.03.2009 23:11

http://img214.imageshack.us/img214/6870/obrazek102.jpg
co to i gdzie to ?
dodam, że nie w Europie.

puszek06 01.03.2009 23:35

Korea Północna - hotel który miał być najwyższy na Świecie , prac nigdy nie dokończono chyba lata 80/90(to chyba we fragmencie tej dzielnicy, która była budowana od podstaw i miała stanowić idealne socrealistyczne założenie)

wienek 01.03.2009 23:47

TAK, to Ryugyong Hotel.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:49.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl