Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Sprzęt komputerowy, programowanie itd. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=710)

nero 25.05.2012 08:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1251642)
Trudno powiedzieć. Nikt tu zapewne nie ma takiego kompa a tym bardziej nie probował zmieniać w nim komponentów. Osobiście myślę że nawet jesli to jest mozliwe to jednak mało prawdopodobne, bo te komputery są upakowane jak mało co.

Rozumie, dzięki za odpowiedz. Lepsza taka niż żadna.
Ktoś mi kiedyś napisał że te komputery to coś jak laptopy tylko w innej obudowie.
Więc tutaj pytanie... w laptopie da się wymieniać napęd ?

WislaFan123 25.05.2012 09:21

W laptopie tak, ogolnie jesli chodzi o te sprawy to ludzie staneli troche 4-5 lat temu.

Obecnie w laptopach w zasadzie jedyna rzecz ktorej nie wymienisz to plyta glowna, bo zazwyczaj jest robiona przez firmy od konkretnych laptopow i jest dopasowana rozmaiarami, ale mozna wymienic:
- naped
- dysk
- pamiec
- procesor
- peryferia typu BT, WIFI
- grafike, choc tutaj zazwyczaj jest spore ograniczenie, ale samemu mozna to zrobic.
- ekran
- klawiature

W all-in-one tez raczej mozna - w koncu to są stale komponenty, nikt nie robi specjalnie ich pod all-in-one, powinienes miec napisane w opisie jego, jakis masz naped, sprawdzasz wielkosc i rozkrecasz. No chyba ze to stary all-in-one, to moze byc problem z obudowa

nero 25.05.2012 18:21

KaSzTaN, nie mam jeszcze all-in-one. Przymierzam się do zakupu, chciałbym żeby komputer trochę lat posłużył. Wszystkie komputery mają zwykłe nagrywarki DVD, a wydaje mi się że już wkrótce te Blu-ray będzie standardem. Stąd moje pytanie czy jest możliwość wymienić napęd na inny.
Pozdrawiam

rendkamp 25.05.2012 22:20

Witam panowie telewizor samsung lcd le 32e420 za 1000 zł opłaca się?

Sialalalala 10.07.2012 19:06

Witam, szukam głośników do kompa tv muzyki ponieważ manty triton 5.1 szlag trafił ;)

zna się ktoś na tym, które wybrać 2.0 2.1 5.1 najlepsza jakość w najniższej cenie max 250zł

myślałem nad :
MICROLAB FU530, MC-HF32, Logitech 5.1 X-530, Genius SW-HF5.1 4500, Logitech Z506

Kamil_mchw 11.07.2012 13:08

http://allegro.pl/monitor-22-samsung...456390269.html

opłaca się...?? nie jest to jakieś gówno, które przestanie działać po kilku miesiącach?? jak jest tutaj jakiś znawca to prosiłbym o krótką opinię typu : "kupuj" albo "nie kupuj"
monitora potrzebuje do pracy, bardzo delikatna i wąsko rozumiana grafika... czytałem masę opinii na forach itp. i jest różnie... poza tym kto wie czy te opinie nie piszą jakieś dzieciaki...

cfa 11.07.2012 13:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamil_mchw (Post 1262599)
http://allegro.pl/monitor-22-samsung...456390269.html

opłaca się...?? nie jest to jakieś gówno, które przestanie działać po kilku miesiącach?? jak jest tutaj jakiś znawca to prosiłbym o krótką opinię typu : "kupuj" albo "nie kupuj"
monitora potrzebuje do pracy, bardzo delikatna i wąsko rozumiana grafika... czytałem masę opinii na forach itp. i jest różnie... poza tym kto wie czy te opinie nie piszą jakieś dzieciaki...

Ja osobiście bym nie kupował, poszukaj coś z HDMI np http://allegro.pl/lg-22-led-full-hd-...454148215.html

felipe 11.07.2012 19:59

Planuję zakup netbooka. Budżet - do 1500 zł (z Windowsem). Przeznaczenie - najprostsze czynności, tj. internet, jakieś pisemko napisać, od czasu do czasu muzyka, film. Gry mnie nie interesują.
Co polecicie ? Na co zwracać uwagę? Wszelkie porady mile widziane :)

neq. 16.07.2012 18:07

paany potrzebuje jakiegoś taniego routera do zrobienia bezprzewodowej sieci w domu ;)
mam internet od UPC i modem webstar w domu
czy coś takiego się nada ? http://allegro.pl/modem-router-wi-fi...489574586.html
albo
http://krakow.gumtree.pl/c-Sprzedam-...AdIdZ381847326

wanda99 18.07.2012 10:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 1262667)
Planuję zakup netbooka. Budżet - do 1500 zł (z Windowsem). Przeznaczenie - najprostsze czynności, tj. internet, jakieś pisemko napisać, od czasu do czasu muzyka, film. Gry mnie nie interesują.
Co polecicie ? Na co zwracać uwagę? Wszelkie porady mile widziane :)

W takim budżecie nie będzie łatwo znaleźć, ale jak poszukasz w jakimś sklepie internetowym to pewnie uda sie coś ciekawego dorwać. Zobacz np. coś takiego:
http://www.okazje.info.pl/km/kompute...210-058pl.html lub http://www.okazje.info.pl/km/kompute...722-c52rr.html

A jeśli trochę dołożysz to będziesz mieć soniaka;
http://www.okazje.info.pl/km/kompute...pc-yb2m1e.html

emailowiec 18.07.2012 10:47

W cenie około 1500 zł z systemem najlepsze będą:
http://www.x-kom.pl/p/82022-notebook...f610metui.html
http://www.x-kom.pl/p/78666-notebook...-rw-7hp64.html
http://www.agito.pl/laptop-acer-aspi...51-523773.html

Sialalalala 28.07.2012 23:06

FOXCONN RS690M2MA

jakie ramy i ile max można włożyć
jaki procek max można włożyć

??

(nie ma opisu płyty na stronie producenta lol )

cfa 29.07.2012 11:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sialalalala (Post 1265371)
FOXCONN RS690M2MA

jakie ramy i ile max można włożyć
jaki procek max można włożyć

??

(nie ma opisu płyty na stronie producenta lol )

Proszę bardzo, proszę Pana http://www.hardwaresecrets.com/artic...d-Review/466/2

g_o_l_d_i 02.08.2012 00:06

a co myślicie o takim sprzęcie ?
http://allegro.pl/samsung-core-i7-8x...507647770.html

czy dać 300 zł mniej za 8GB RAMU bo nie wiem czy 16GB to trochę przesada

MatMario 03.08.2012 10:04

Dobra jest ta oferta? Ładnie wygląda ale ma ktoś doświadczenia z tymi procesorami AMD?


http://gruper.pl/x.php/1,25429/Cala-...irus-2012.html

piotrek1325 09.08.2012 20:19

Ma ktoś jakiś pomysł jak sprawić by moja kamerka zaczęła działać? Po przeinstalowaniu systemu nie działa, zainstalowałem amcap bo kiedyś chyba ten programik wystarczał żeby działała. Nazwa kamerki easy touch ET-445.

Sialalalala 09.08.2012 22:26

nie ma ktoś do sprzedania modemu usb ? niepotrzebnego :)

sndr 10.08.2012 14:14

Cześć,
Jestem na kupnie nowego laptopa, mogę przeznaczyć na ten cel do 3000 zł. Ma on służyć głównie do przeglądania stron w sieci, oglądania filmów i co najważniejsze pracy. Żeby się nie okazało, że po otworzeniu AutoCADa, Math Cada, MS Worda i jakiegoś odtwarzacza muzyki w jednym czasie, będzie trzeba się modlić przez pół godziny podczas przełączania aplikacji tam i z powrotem żeby dało się cokolwiek zdziałać. Jeśli chodzi o pojemność dysku to 500 GB jest absolutne minimum a prawdę mówiąc skłaniałabym się bardziej ku temu, żeby było to więcej niż 500 GB.

Na oku mam np. coś takiego:
http://www.komputronik.pl/product/16...5C_T02PL_.html
http://mediamarkt.pl/krakow-solvay-p...0v5a,id-153833
http://www.vobis.pl/notebook-samsung...-2-100106.html
http://www.vobis.pl/notebook-samsung...-2-115513.html

Jak widać same Samsungi. Nie mam żadnego doświadczenia z ich komputerami (do tej pory jedynie HP) więc nie wiem czy warto się pakować w ich sprzęt. Może jest dla nich jakaś sensowna alternatywa? Proszę o pomoc :)

EDIT: Dzięki @K-TSW :)

K-TSW 10.08.2012 14:24

Temat z forum internetowego o laptopach w tym miesiącu:
http://forum.pcformat.pl/Polecane-la...ierpien-2012-t
Od razu wyłapany pewien temat o AutoCAD i lapku do niego
http://forum.benchmark.pl/topic/5464...tocad-2500-zl/
Miłego czytania ;]

Amptiq 27.08.2012 22:13

Zna ktoś jakiś dobry (nie za drogi ale pewny) serwis laptopów? mam problem z włączaniem lapka: raz na czas nie działa przycisk "power" (zasilacz i bateria w miarę nowe) i chciałbym to rozwiązać a przy okazji nie płacić jak za zboże

R33 29.08.2012 14:06

Chciałbym kupić urządzenie wielofunkcyjne. Chodzi o to, żeby nie było drogie, nawet nie wiem w jakich cenach się kształtują. Możecie coś polecić?

Awe 08.09.2012 13:51

Czy na tablecie z androdiem 4.0 możliwe jest oglądanie filmów/seriali przez strony typu iitv.info?
Poszukuję tabletu w cenie około 1000 zł. Potrzebny na wyjazdy do przeglądania netu, obejrzenia filmu. Na razie skłaniam się ku apollo quicki 1035, jakieś inne propozycje?

szprotson 11.09.2012 13:06

awe- nie odpowiem na 100% ale chyba tak, bo ja na komorce iitv odpalałem.

Pytanie: mam w domu router z wifi i dotychczas bylem podpiety pod ruterek kablem. teraz go oddaliłem i przeszedłem na wifi i ....internet o wiele gorzej śmiga. Jak zaradzic?

crazykaro 11.09.2012 18:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1275480)
awe- nie odpowiem na 100% ale chyba tak, bo ja na komorce iitv odpalałem.

Pytanie: mam w domu router z wifi i dotychczas bylem podpiety pod ruterek kablem. teraz go oddaliłem i przeszedłem na wifi i ....internet o wiele gorzej śmiga. Jak zaradzic?

Nic nie działa lejpiej na jakość internetu niż kabelek. Jak można zaradzić bez kabelka:
- ograniczyć ilość przeszkód typu ściany, dzwi pomiędzy wi-fi a komputerem (zmienić umiejscowienie routera);
- zaopatrzyć się w router wi-fi nadający w paśmie N (będzie zauważalna różnica)
- niektóre routery mają chyba możliwośc podpięcia anteny zewnętrznej ale na tym to sie nie znam

Samuelson 11.09.2012 19:06

Możecie mi doradzić w sprawie kupna nowego laptopa? Szukam właśnie takiego w przedziale 2500-3000zł, aby odpalił mi co najmniej na średnich wymaganiach większość nowych produkcji. Dysk twardy koniecznie pojemność 500Gb+ oraz co najmniej 4 Gb RAM.

serek.c2 11.09.2012 19:36

Dlaczego akurat laptop?

Samuelson 11.09.2012 19:46

Bo jestem studentem(2 rok Polibuda) i po prostu na chwilę obecną bardziej potrzebny mi laptop do zajęć. Poza tym denerwuje mnie ten cały bajzel z kablami.

Kolumbus 11.09.2012 19:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Samuelson (Post 1275495)
Możecie mi doradzić w sprawie kupna nowego laptopa? Szukam właśnie takiego w przedziale 2500-3000zł, aby odpalił mi co najmniej na średnich wymaganiach większość nowych produkcji. Dysk twardy koniecznie pojemność 500Gb+ oraz co najmniej 4 Gb RAM.

szukaj HP Pavilion z grafiką Radeon 6770, całą resztę będzie spełniał

Amptiq 11.09.2012 22:33

Ja w czerwcu kupiłem HP Pavilion dv6-6b70ew A6L51EA i jestem bardzo zadowolony, wszystkie gry mi chodzą płynnie (z nowszych grałem tylko w BFa 3 (działa wręcz idealnie), wiedźmina 2 (o dziwo się przycina na wysokich detalach, ale na średnich idzie bardzo płynnie), nową fife demo - na maksymalnych detalach w fullHD (na zewnętrznym monitorze) i wodotryskami działa idealnie). Na podkładce chłodzącej działa dosyć cicho przy niskich temperaturach (przy obciążeniu włącza się dodatkowy wentylator ale do zniesienia, przy temperaturze w granicach rozsądku), dobrą rzeczą jest odtwarzacz blu-ray. Ogólnie polecam, jedyną kwestią może być cena bo raczej poniżej 3000 nie znajdziesz.

szprotson 14.09.2012 12:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1275492)
Nic nie działa lejpiej na jakość internetu niż kabelek. Jak można zaradzić bez kabelka:
- ograniczyć ilość przeszkód typu ściany, dzwi pomiędzy wi-fi a komputerem (zmienić umiejscowienie routera);
- zaopatrzyć się w router wi-fi nadający w paśmie N (będzie zauważalna różnica)
- niektóre routery mają chyba możliwośc podpięcia anteny zewnętrznej ale na tym to sie nie znam

z komputera do routera wifi mam jakies 5 metrów, dzielą mnie 2 scianki z dykty ....a :) nie jakies pustaki tylko takie pseudo ściany, a mimo tego net szaleje. Co jakis czas po prostu nie mam pinga, musze sie ponownie łączyć. Nie da sie temu jakos zaradzic etc? Moze w ustawieniach routera sie cos gdzies daje zeby mi szmaciarz pakietów nie gubił??


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:28.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl