Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Carrot 23.02.2010 20:24

"Na obiekcie tym wiosną ligowych rywali będzie mogła podejmować też Wisła Kraków, ale póki co - jak wyjaśnił rzecznik tego klubu Adrian Ochalik - nie została jeszcze podpisana umowa między Wisłą a Hutnikiem."

źródło:http://www.sport.pl

filoo 23.02.2010 20:31

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że Wisła się chce Zabezpieczyć w pewien sposób:
N SS zagra pierwszy mecz Cracovia i wtedy Wisła zobaczy jak to wygląda, czy Hutnik się wywiązuje, czy murawa nie ucieka, czy wszystko jest w porządku, To jednak jest Wydatek, tu chodzi pewnie o sporą kasę, której ,jak dobrze wiemy, w Wiśle brakuje, więc każda inwestycja, każde przesunięcie pieniędzy z konta na inne konto musi się odbywać dokładnie, oszczędnie i precyzyjnie. Wydaje mi się że Wisła Czeka, i dlatego nie ma jeszcze pewności w tej kwestii

Gordian 23.02.2010 20:37

Hutnik to się może cmoknąć w... Mecze organizują na Hutniku kluby Wisła i Cracovia, więc Hutnik zbiera jedynie kasę za wynajem, a nie za organizację.

crazykaro 23.02.2010 21:10

Hutnik to by chciał kasę za samo wynajęcie bez organizacji czegokolwiek. Zachowują się co najmniej jakby sami sfinansowali przebudowę swojego stadionu

rav 23.02.2010 21:36

Z tą umową na Hutnika nie ma co wariować. Starozakonni mają mecz za trzy dni, a umowę podpisywali wczoraj. My do pierwszego meczu mamy półtora tygodnia. Do końca tygodnia a najpóźniej w poniedziałek wszystko powinno być klepnięte także ze strony Wisły.

Natomiast płacenie Hutnikowi za cokolwiek to jakiś absurd. Przecież te pieniądze wsiąkną gdzieś u komornika...

Pero 23.02.2010 22:33

Troche odbiegnę od tematu Hutnika. Wydaje mi się że jeżeli zostanie podjęta decyzja o budowie hali to powinni zostać powtórzone przetargi na parkingi podziemne, a na pewno na te od strony ul. Reymonta. Zwłaszcza że jesli się nie mylę to hala ma powstać w miejscu gdzie obecnie podczas meczów mogą parkowac samochody. A chociaz dzisiejszy mecz pokazał jak tego miejsca jest niewiele.
Ponadto jeśli powstanie porządne muzeum to myśle że w ciągu tygodnia niejeden autokar z wycieczką klasową lub inną zawita na Reymonta.

Gordian 23.02.2010 23:02

Tak sobie myślę, że może lepszym i tańszym rozwiązaniem byłoby wybudowanie parkingu naziemnego, kilkupoziomowego. Koszt zapewne mniejszy niż budowa podziemnego. Parter (czy jak to się fachowo nazywa zostawić dla kibiców (w przyszłości może jakieś sklepiki, czy inne punkty usługowe), aby można było z ulicy dojść do wejścia na trybunę. Drugie, trzecie i czwarte piętro i może dach to już parkingi. Moim zdaniem rozwiązanie o tyle dobre, że mniejszy koszt budowy. Gdyby to miało sensowny wygląd mogło by zasłonić trybunę za bramką, przez co zyskałby wygląd stadionu. elewacja takiego parkingu mogła by nawiązywać w miejscach styku ze stadionem do trybun wschodniej i zachodniej, by później łagodnie przekształcić się w coś extra. Coś co dodałoby kolorytu ulicy Reymonta.

pan Dudi 23.02.2010 23:22

O budowie tych parkingów powinno się też mówić w kontekście problemów organizacyjnych Lwowa. Dziś wstrzymano tam budowę stadionu. Niby nic poważnego, ale zawsze jakiś to sygnał, że może się coś Ukraińcom nie udać i wtedy wszedłby Kraków, cały na biało i mamy Euro2012 (którego decydującego wpływu na rzeczy typu parking przy R22 lub jego brak nie jestem w stanie pojąć, ale to już materiał na osobną bajkę).

filoo 24.02.2010 01:24

W takim wyadku (Czego nie życzymy Ukrainie) Parking najprawdopodobniej może zostać założony tymczasowo na Błoniach, jednak jest to na tyle odległa historia i sprawa, że myślę, że powinniśmy skupić się an problemach bieżących czytaj bardziej przyziemnych :)

orzeu 24.02.2010 11:06

Problemy Lwowa oznaczac beda raczej wejscie do gry Dniepropietrowska czy innej Odessy. Na miejsce dla Krakowa raczej bym w tym wypadku nie liczyl.

borsuk 24.02.2010 11:15

A tymczasem przy Reymonta panowie posegragowali klocki na (byłej) murawie i koncza montaz dachu. Na dole za to juz widac maszty pod oswietlenie naszej białogwiezdnej areny :)

Wicked 24.02.2010 11:34

mogli by tą kamerkę z AGH przenieść na dach nowej trybuny, bo na zachodniej będzie teraz co oglądać

Oldpara 24.02.2010 11:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez borsuk (Post 858654)
A tymczasem przy Reymonta panowie posegragowali klocki na (byłej) murawie i koncza montaz dachu. Na dole za to juz widac maszty pod oswietlenie naszej białogwiezdnej areny :)

Maszty na oświetlenie? A nie przypadkiem oświetlenie na koronie dachu?

borsuk 24.02.2010 12:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 858658)
Maszty na oświetlenie? A nie przypadkiem oświetlenie na koronie dachu?

Oświetlenie na koronie dachu tez musi byc na czyms zamocowane. Piszac maszty nie mialem na mysli 30-to metrowych slopow tylko wlasnie maszty - szare ramy dla reflektorow i niebieskie wysiegniki do przymocowania tych ram do konstrukcji dachu.

Kaan 24.02.2010 12:52

A'propos wznowienia manewrów na A/B....

Wiem ze była dyskusja ale cirka 2000 postów stąd, trudno odgruzowac, więc zamiast wyrażac oburzenie, prosze zignorowac mojego posta.

Czy ze strony oficjalnej czy ze stony Krakowa nie ładuje mi sie widok z kamerki z okraglaka. Wiem, ze działa bo ktoś niedawno wrzucał tutaj screena. Ona chyba nadaje "na zywca" wiec pewnie stąd problem. sprawdzałem na 2 komputerach, operą i explorerem. Cos z ustawieniami?

Edit. Dziękuję jaszczur90

jaszczur90 24.02.2010 12:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kaan (Post 858676)
A'propos wznowienia manewrów na A/B....

Wiem ze była dyskusja ale cirka 2000 postów stąd, trudno odgruzowac, więc zamiast wyrażac oburzenie, prosze zignorowac mojego posta.

Czy ze strony oficjalnej czy ze stony Krakowa nie ładuje mi sie widok z kamerki z okraglaka. Wiem, ze działa bo ktoś niedawno wrzucał tutaj screena. Ona chyba nadaje "na zywca" wiec pewnie stąd problem. sprawdzałem na 2 komputerach, operą i explorerem. Cos z ustawieniami?

Zainstaluj sobie quick time.. potem jak wbijesz na stronę Wisły i będziesz chciał kamerkę włączyć z okrąglaka to prawy przycisk myszki na miejsce gdzie się powinno wyświetlać i klikasz "Otwórz to łącze"

Gordian 24.02.2010 13:49

A jak klikniesz to "otwórz to łącze" to ci się wyświetli że "rozłączono" i dupa...

Fuks 24.02.2010 13:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 858697)
A jak klikniesz to "otwórz to łącze" to ci się wyświetli że "rozłączono" i dupa...

klikaj do skutku.

FraMat 24.02.2010 14:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 858697)
A jak klikniesz to "otwórz to łącze" to ci się wyświetli że "rozłączono" i dupa...

dokładnie.
mam to samo

A klikanie "do skutku" powoduje, że jedynym skutkiem jest uraz klikajacego palca

rafal777 24.02.2010 14:02

Panie Darku kiedy możemy się spodziewać odpowiedzi na pytania w sprawie kosmetyki stadionu (tynki, iluminacja świetlna, itp.)

Arapaho 24.02.2010 16:07

Jak wytną numer że pieniądze (część) ze stadionu przekażą na halę to już mi ręce kompletnie opadną.Przecież nie trudno się domyslić że jeszcze fundusze są potrzebne na murawę i IT.
Teraz przesuną- być może- a za 1-1,5 miesiąca bedą szukać na nowy przetarg/zlecenie...coś jest nie tak

crazykaro 24.02.2010 16:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 858752)
Jak wytną numer że pieniądze (część) ze stadionu przekażą na halę to już mi ręce kompletnie opadną.Przecież nie trudno się domyslić że jeszcze fundusze są potrzebne na murawę i IT.
Teraz przesuną- być może- a za 1-1,5 miesiąca bedą szukać na nowy przetarg/zlecenie...coś jest nie tak

Bo jak się jest inteligentym inaczej jak radny B. to można na takie ciekawe pomysły wpaść

Zwierze 24.02.2010 16:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 858702)
dokładnie.
mam to samo

A klikanie "do skutku" powoduje, że jedynym skutkiem jest uraz klikajacego palca

Kliknijcie na ten trójkącik po prawej stronie, ustawienia, przekaz strumieniowy na automatycznie. I jeszcze w zaawansowane ustawienia przesyłania na własne, protokół przesyłania HTTP.
Powinno działać

farben 24.02.2010 17:07

Prezydent znalazł kasę na halę Wisły Kraków

http://www.krakow.naszemiasto.pl/art...akow,id,t.html

PiotrG 24.02.2010 17:15

http://www.bieg2012.pl/page/pl/aktua...ogicznego.html
Ciekawostka, ceny IT w Gdańsku. Khy, oby w Krakowie koszt nie przekroczył tego co było na Legii, czyli 35mln PLN...

sandbender 24.02.2010 17:17

Przestańcie już z tymi tynkami na stadionie. Moze jeszcze styropianem obłożyć?

tofik 24.02.2010 17:19

Niech wpuszczą graficiarzy :D

Grzadq 24.02.2010 18:01

Z innej paki - byłem dzisiaj na Reymonta koło 12, stanąłem sobie koło nowej hali i tak patrzyłem z zadowoleniem ... panowie, co by nie mówić, kawał porządnego stadionu nam powstaje. Skończmy już z dywagacjami co by było gdyby, naprawdę, powstaje nam "twierdza 22" :) Już za pół roku, oby oby oby!!!

peterwislak 24.02.2010 19:23

czyli mam rozumieć że 3 marca się zdecyduja radni o przyznaniu pieniędzy lub nie przyznaniu??

seba 24.02.2010 19:53

dzis w radiu Kraków po 17ej Ochalik mowil ze od 1 marca na budowe wchodzi 250 osob i praca na 3 zmiany


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:21.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl