Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Arapaho 26.05.2010 13:16

Wracając do meritum tematu zna ktoś powód dlaczego część dla prasy na tr.zachodniej jest wylewana a nie układana z prefabrykatów (PiotrG może ty?) ,na zdjęciach nie widze jakiś wielkich różnic w układzie stopnic, a trwa to juz 2 tygodnie.

PiotrG 26.05.2010 13:45

Cytat:

Wracając do meritum tematu zna ktoś powód dlaczego część dla prasy na tr.zachodniej jest wylewana a nie układana z prefabrykatów (PiotrG może ty?) ,na zdjęciach nie widze jakiś wielkich różnic w układzie stopnic, a trwa to juz 2 tygodnie.
Trzeba się pytać projektanta, podobnie jak w kwestii narożników, które również można byłoby wykonać z prefabrykatów.

crazykaro 26.05.2010 14:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez licoo (Post 904655)
Co w końcu z tym sektorem gości? Jest szansa że go jednak przeniosą tam gdzie był do tej pory? I dlaczego liczba miejsca dla gości jest tak duża 2 tys.? Dojdą do tego sektory buforowe to nasz stadion zmniejszy się o 3 tys.:/ Mam nadzieję że jednak ktoś tam myśli o tym w klubie.

Kibice przyjezdni mają mieć do dyspozycji przynajmniej 5% wsztstkich miejsc czyli ok 1650. Gdyby ten sektor powstał na E to trzeba by udostępnić przynajmniej przynajmniej 2 sektory tej trybuny czyli 2100 miejsc. W narożniku jest to natomiast 1900.
Inną kwestią są sektory buforowe, które nie wiadomo czy będą a jesli tak to jak będą rozwiązane

Bronowianin 26.05.2010 15:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez licoo (Post 904655)
Co w końcu z tym sektorem gości? Jest szansa że go jednak przeniosą tam gdzie był do tej pory? I dlaczego liczba miejsca dla gości jest tak duża 2 tys.? Dojdą do tego sektory buforowe to nasz stadion zmniejszy się o 3 tys.:/

Nie rozumiem tej dyskusji o miejscu sektora gości. Od początku przewidywano go w narożniku południowo-wschodnim i było wiadomo że tam się znajdzie. Poza tym popatrzcie na nowo budowane stadiony - na większości z nich sektor gości jest w narożniku, a nie np. na środku trybuny za bramką.

Co do liczby miejsc przeznaczonych dla przyjezdnych to również pytanie, które zadałeś jest co najmniej dziwne... Ma być 5% miejsc według przepisów, więc trudno żeby dać na sektor gości np. 500 miejsc na obiekcie o pojemności blisko 35 tys.

Arapaho 26.05.2010 15:38

Lokując gości w dotychczasowym miejscu zajmują oni 1,5 sektora + 0,5 sektora na bufor.
W narożniku beda minimum 2 x 0,5 sektora buforowego.W najgorszym razie 2 x 1 sektor tj.od ok.1 tys do 2 tyś miejsc siedziących
Przy meczach ze średniakami polskiej ligi nie ma to znaczenia, ale na derby,Legie czy Puchary - będzie więc od ok.500 do 1,5 miejsc mniej w tym wariancie (w zależności od tego jak zadecyduje policja i klub)

Karherop 26.05.2010 15:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 904785)
Lokując gości w dotychczasowym miejscu zajmują oni 1,5 sektora + 0,5 sektora na bufor.
W narożniku beda minimum 2 x 0,5 sektora buforowego.W najgorszym razie 2 x 1 sektor tj.od ok.1 tys do 2 tyś miejsc siedziących
Przy meczach ze średniakami polskiej ligi nie ma to znaczenia, ale na derby,Legie czy Puchary - będzie więc od ok.500 do 1,5 miejsc mniej w tym wariancie (w zależności od tego jak zadecyduje policja i klub)

Można się pocieszyć że przynajmniej na 3 meczach przy Reymona w lidze nie będziie buforu , z Lechią , Śląskiem i Jagiellonią . Na pozostałe 12 tylko w meczach z Lechem , Cracovią i Legią powinien być komplet i bufor będzie stanowił większy problem .

QBAS 26.05.2010 17:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 904788)
Można się pocieszyć że przynajmniej na 3 meczach przy Reymona w lidze nie będziie buforu , z Lechią , Śląskiem i Jagiellonią . Na pozostałe 12 tylko w meczach z Lechem , Cracovią i Legią powinien być komplet i bufor będzie stanowił większy problem .

Nie można tymi kategoriami patrzyć, budując obiekt na dziesiątki lat

Charlie 26.05.2010 18:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 904788)
Można się pocieszyć że przynajmniej na 3 meczach przy Reymona w lidze nie będziie buforu , z Lechią , Śląskiem i Jagiellonią . Na pozostałe 12 tylko w meczach z Lechem , Cracovią i Legią powinien być komplet i bufor będzie stanowił większy problem .

Na Legie chyba nie, bo oni nie jeżdżą do Krakowa ;)

Arapaho 26.05.2010 18:13

I cieszy że na budowie zapieprzają na 10 zmian.
O 18 zeszli wszyscy :( a jeszcze w marcu przy dolnym narożniku siedzieli do 22-iej

Karherop 26.05.2010 19:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez QBAS (Post 904849)
Nie można tymi kategoriami patrzyć, budując obiekt na dziesiątki lat

nie zdziwi mnie , jesli za 10 lat , będzie potrzeba modernizacji obiektu ( o ile jest ona możliwa , a imo jest )

Plus tego , że przyjezdni będa w narożniku jest też taki że gdyby na stadion miało przyjechać dajmy na to tylko 100 kibiców jakiegos mniejszego kluby ( ala Groclin ) oddało by mu się do dyspozji tylko dolna , bądz górna kondygnacje . Na E , tak czy siak musiałby to byc cały duży sektor .


Oczywiście optymalnym rozwiązaniem byłby całkowity brak buforu i pełne wykotrzystanie pojemności stadionu , ale przy 'polskiej kulturze kibicowania ' nie jest to możliwe .

zbymak 26.05.2010 19:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 904868)
I cieszy że na budowie zapieprzają na 10 zmian.
O 18 zeszli wszyscy :( a jeszcze w marcu przy dolnym narożniku siedzieli do 22-iej

Pomijając fakt ,ze idzie budowa jak krew z nosa to najpierw pomyśl trochę zanim coś napiszesz .Jest godzina 20:55 i pracują co widać na kamerce a o 18 zeszli wszyscy bo maja przerwe .Pracuja od 6 do 22 i przerwy maja o 10, 14 , 18 godzinie

QBAS 26.05.2010 23:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 904895)
nie zdziwi mnie , jesli za 10 lat , będzie potrzeba modernizacji obiektu ( o ile jest ona możliwa , a imo jest )

Plus tego , że przyjezdni będa w narożniku jest też taki że gdyby na stadion miało przyjechać dajmy na to tylko 100 kibiców jakiegos mniejszego kluby ( ala Groclin ) oddało by mu się do dyspozji tylko dolna , bądz górna kondygnacje . Na E , tak czy siak musiałby to byc cały duży sektor .


Oczywiście optymalnym rozwiązaniem byłby całkowity brak buforu i pełne wykotrzystanie pojemności stadionu , ale przy 'polskiej kulturze kibicowania ' nie jest to możliwe .

Nie mam czasu szukać, ale kojarzę wypowiedź jakiegoś budowlańca z naszej budowy, który mówił że jeśli chodzi rozbudowę stadionu (czyt. rozbudowę trybun za bramkami) to najprostszym rozwiązaniem u nas jest... rozbiórka D i E i budowa od nowa trybun dwupiętrowych. Ale obyśmy takie problemy mieli tylko ;)

Sinoos 27.05.2010 00:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez QBAS (Post 904993)
Nie mam czasu szukać, ale kojarzę wypowiedź jakiegoś budowlańca z naszej budowy, który mówił że jeśli chodzi rozbudowę stadionu (czyt. rozbudowę trybun za bramkami) to najprostszym rozwiązaniem u nas jest... rozbiórka D i E i budowa od nowa trybun dwupiętrowych. Ale obyśmy takie problemy mieli tylko ;)

Biorąc pod uwagę to, jak "długo" mieliśmy nowe A i B, to nie zdziwię się, jeżeli do tego dojdzie. Ale prawdę mówiąc, z tej budowy zrobił się już istny tasiemiec, więc wolałbym, aby nie burzyli już tego zbyt szybko. Nie mam ochoty znowu oglądać przez kilka lat na koszmarnej jakości webkamerkach, w dodatku beznadziejnie ustawionych, jak trzech robotników w ciągu godziny przykręca cztery śrubki.

Swoją drogą, jak się tak pomyśli, że 6 lat temu zaczynali ... niby dużo czasu, ale jakby to było wczoraj :). W perspektywie tych lat, te półtora miesiąca do pierwszego meczu i 5 miesięcy do końca trybun ( bez zaplecza) wydają się tak niewiele. A w rzeczywistości ciągnie się niemiłosiernie.

QBAS 27.05.2010 01:08

Gdy czasem patrzę na tempo obecnych (trwających ostatnie 5,6 lat?) robót to dla poprawy nastroju przypominam sobie jak "stadion" wyglądał choćby 10 lat temu. Jak cieszyliśmy się z jupiterów na meczu z Polonią, jak przyjechała Barcelona i nie mogli powstrzymać śmiechu gdy zobaczyli nasze estadio itd

Tak więc głowa do góry! :)

grogoriogreg 27.05.2010 08:29

Żeby rozbudować stadion, na conajmniej 70% meczów w sezonie musiałby być komplet, a powiedzmy sobie szczerze, poza hitami, meczami przyjaźni i jakimiś meczami decydującymi o miejscu w tabeli ciężko będzie przyciągnąć komplet widzów.
Żeby na każdy mecz chodziło 25.000, to byłoby świetnie

Kuba 27.05.2010 11:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez QBAS (Post 904993)
Nie mam czasu szukać, ale kojarzę wypowiedź jakiegoś budowlańca z naszej budowy, który mówił że jeśli chodzi rozbudowę stadionu (czyt. rozbudowę trybun za bramkami) to najprostszym rozwiązaniem u nas jest... rozbiórka D i E i budowa od nowa trybun dwupiętrowych. Ale obyśmy takie problemy mieli tylko ;)


Jest jeszcze inne rozwiązanie, które wydaje mi się najbardziej prawdopodobne.
Tj zburzenie okraglaka i zabudowanie naroznika (ok 2 tys miejsc na plusie) plus wzmocnienie sektora D i przerobienie go na sektora stojacy (przynajmniej na lige jak sie przepisy zmienia). Zmieniłby wtedy pojemnosć do ok 10 tysięcy*.

Do tego dobudowanie dodatkowych rzędów na wszystkich sektorach, przy jeszcze większym obniżeniu murawy (max 1-1,5 tys)

Zatem nie zmieniając bryły obecnych trybun zyskalibyśmy 2 tys + 5 tys + 1 tys. Co dawałoby 40 tys pojemności na meczach ligowych.
Jednak do tego nam jeszcze brakuje.



* Opinie tą opieram na korespondencji z jednym z pracowników Borussi. Po przerobieniu jednej z trybun na stojąca pojemność zwiększyła się z 12 tys na 24 tys (za bramką)

Bartii 27.05.2010 11:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 905090)
Jest jeszcze inne rozwiązanie, które wydaje mi się najbardziej prawdopodobne.
Tj zburzenie okraglaka i zabudowanie naroznika (ok 2 tys miejsc na plusie) plus wzmocnienie sektora D i przerobienie go na sektora stojacy (przynajmniej na lige jak sie przepisy zmienia). Zmieniłby wtedy pojemnosć do ok 10 tysięcy*.

Do tego dobudowanie dodatkowych rzędów na wszystkich sektorach, przy jeszcze większym obniżeniu murawy (max 1-1,5 tys)

Zatem nie zmieniając bryły obecnych trybun zyskalibyśmy 2 tys + 5 tys + 1 tys. Co dawałoby 40 tys pojemności na meczach ligowych.
Jednak do tego nam jeszcze brakuje.



* Opinie tą opieram na korespondencji z jednym z pracowników Borussi. Po przerobieniu jednej z trybun na stojąca pojemność zwiększyła się z 12 tys na 24 tys (za bramką)

To nie takie proste, i gdzie byłby pawilon medialny?

Fuks 27.05.2010 11:42

sale konferencyjne bedą w trybunach, wiec to akurat najmniejszy problem.

PiotrG 27.05.2010 12:14

Cytat:

Test krzesełek

Data publikacji: 27-05-2010 12:45

W narożniku pomiędzy trybuną C a E stoją już pierwsze krzesełka. Na razie to oczywiście tylko testowe siedziska, więc niech nie dziwią nikogo ich kolory.


Fot. Maks Michalczak
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/w...9571552627.jpg

Krzesełka zostały zamontowane, żeby sprawdzić, czy dziury wiercone pod śruby, które będą je mocowały, wiercone są w odpowiednich miejscach. Wygląda na to, że wszystko jest w porządku. Siedziska będą montowane w wraz z barierką , która stanowić będzie zabezpieczenie dla kibiców siedzących rząd wyżej. Układanie właściwych krzesełek rozpocznie się dopiero za klika dni. Na razie przed robotnikami nie lada wyzwanie – wywiercenie około 40 tysięcy dziur, w które będą potem wkręcane śruby mocujące krzesełka.


W okolicy tego samego narożnika, w którym stanęły próbne siedziska, trwają też prace porządkowe. Wycinane są drzewa, usuwane są wszelkie elementy budowlane. Już niedługo bowiem rozpocznie się budowa parkingu i wejść do tego narożnika. Zajmować go będą kibice drużyn przyjezdnych.

Tymczasem przy trybunie zachodniej zamontowany został już dźwig, który wywieziony został z murawy. Najprawdopodobniej to on, razem z drugim podobnym dźwigiem, podnosić będzie elementy dachu, które montowane będą tym razem od strony elewacji trybuny.

M. Górski
Biuro Prasowe Wisły Kraków SA
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...est_krzeselek/

Wygląda na to, że barierka będzie mocowana oddzielnie, a nie wychodziła jako poręcz z siedzisk.

Arturo Qr2nów 27.05.2010 12:18

W kwestii tej barierki, to czy ona będzie przed lub za - zależnie od punktu siedzenia - każdym rzędem siedzisk?

Proud 27.05.2010 12:27

A na dniu otwartym mówiono że nie będzie barierek . Na 100% pamiętam, bo sam się pytałem o to przedstawicieli Polimexu.

Szkoda. Ładniej byłoby bez tych barierek.

rafal777 27.05.2010 12:31

Eeee wiadomo nie ma co narzekać, ważne że w końcu są jakieś krzesełka, ale te barierki na moje oko lepsze aluminiowe, lekkie, srebrne, te wyglądają jak dla mnei trochę za masywnie. Ale dość narzekania, ważne że są :D

Bronowianin 27.05.2010 13:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 905111)
A na dniu otwartym mówiono że nie będzie barierek . Na 100% pamiętam, bo sam się pytałem o to przedstawicieli Polimexu.

Dzień otwarty (właściwie to 'zamknięty', bo info o nim było dzień wcześniej, trwał raptem kilka godz., a wejść można było tylko na gotową od kilku lat trybunę południową i okrąglaka, pomijając że jego termin ustalono na majowy długi weekend żeby czasami tłumów nie było i ludzie nie zobaczyli na własne oczy jaką fuszerę przy naszym stadionie odwalają) był farsą, a osoby w kaskach które odpowiadały na zadawane im pytania, które podobno pracują przy budowie stadionu mówiły jakieś zbędne ogólniki, bez konkretów, w dodatku często nie mając pojęcia o podstawowych rzeczach związanych z obiektem Wisły (np. jeden z inżynierów którego postawili na tym dniu otwartym na schodach na E nie wiedział kto dokładnie jest właścicielem gruntów na których stoi stadion Wisły, nie znał docelowej dokładnej pojemności obiektu i domniemywał że stadion przy ul. Kałuży jest własnością Cracovii, a nie obiektem miejskim).

Podejrzewam, że osoba która trochę częściej śledzi internetowe doniesienia o budowie stadionu Wisły wie na ten temat więcej niż osoby które miały wtedy udzielać informacji zwiedzającym. Więc nie sugeruj się tym co usłyszałeś na tym pseudo-dniu otwartym, a poza tym większość najistotniejszych kwestii związanych z budową naszego stadionu to niewiadome i jak pewnie wiele osób się przekonało - nie ma żadnego źródła informacji na ten temat, żadnych osób od których można by się dowiedzieć czegoś w 100% pewnego. Sytuacja z budową tego stadionu rozwija się po prostu spontanicznie, że tak to ujmę...

medyk 27.05.2010 13:24

http://www.stadionwisly.info/fotorel...dion_wisly.jpg

crazykaro 27.05.2010 13:36

Takie może troche głupie pytanie ale na ile te barierki będą zasłaniały boisko?

someonewisp 27.05.2010 13:39

Właśnie mnie to też interesuje. Nie było przecież mowy o żadnych barierkach.

medyk 27.05.2010 13:49

i oni chcą zeby ludzie siedzieli na tych krzesełkach.. przeciez bedzie sie miało barierke na wysokosci oczu ://

element 27.05.2010 13:58

Najwyżej będziemy baunsować łbami
http://www.youtube.com/watch?v=fA1TO...eature=related

medyk 27.05.2010 14:16

Kwintesencja budowy tego stadionu

http://www.stadionwisly.info/fotorel...dion_wisly.jpg
http://www.skyscrapercity.com/showpo...ostcount=11335

rece opadają

Wicked 27.05.2010 14:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 905158)
i oni chcą zeby ludzie siedzieli na tych krzesełkach.. przeciez bedzie sie miało barierke na wysokosci oczu ://

A siedziałeś na nich że Ci zasłaniało, czy tylko tak Ci się wydaje?? Tak jak niektórym że wejścia na trybuny są za niskie dla dorosłego człowieka, czy że dach w narożniku będzie zasłaniał boisko??

PiotrG 27.05.2010 14:29

A według mnie te barierki nie będą zasłaniać widoczności biorąc pod uwagę odległość II poziomu trybun od boiska i kąt nachylenia. Barierka na pewno nie przetnie widoku na boisko.

Fuks 27.05.2010 15:16

Ten gosc co robi zdjecia dla oficjalnej to sie nie popisał, jedno zdjecie krzesełek, i to jeszcze z boku, w całej galerii.. brawo. dobrze ze jest stadionwisly.info to przynajmniej widac jak to wyglada.

blackluk 27.05.2010 15:16

A jak będzie siedzieć dziecko też gwarantujecie ze nie będzie zasłańiać. Nie było słowa o jakiś barierkach troszkę ro dziwne. Miło by było jak by się wypowiedział kolega który zajmuje sie montażem. Czekam na wypowiedz kolegi La Furia Dell' Est

pan Dudi 27.05.2010 15:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Belzebub (Post 905227)
No i jeszcze jedno..Będziemy patrzeć nad czy pod barierka?
Jesli "pod" to nie wiem jakim cudem bo miedzy głową a barierką(patrzac na foto z oficjalnej) nie bedze za wiele miejsca, plus jeszcze ograniczajce widok barierki poprzeczne.
Jeżeli "nad"..no właśnie barierki wydaje sie ze sa zbyt wysoko, aby patrzyc z nad nich na boisko...
Suma sumarum znając nasze szczęscie barierki beda idealnie na wysokości oczu :)
Ale chyba takimi dyletantami nie są, żeby zrobić aż taka głupotę...

Jakby nie było, to moim zdaniem jest chory pomysł. Barierka na dole, na piętrowej trybunie- oczywista sprawa. Barierki przed każdym rzędem krzesełek? Kretynizm. Mam nadzieję, że da się jeszcze to jakoś wyprostować.

arth_ur 27.05.2010 15:41

A czasem jak był wybieranych wzór krzesełek i było pokazanych kilka wzorów to też był barierki, ale ktoś tam powiedział że w ich oryginale ma nie być . Z racji tego iż te krzesełka są testowe (kolor) myślę że ostateczne siedziska tego udogodnienia nie będą mieć. Chyba aż tak ludzie odpowiedzialni za projekt głupi nie są ...

63.5 Kg 27.05.2010 15:41

barierki...:shock:

Nie wiem czy sie z czyms takim gdzies spotkalem...:shock:

...:foch:

Hudy 27.05.2010 15:45

no właśnie o co chodzi z tymi barierkami??
zgłupiałem

miasto za to płaci czy to jakiś bonus do krzesełek??

joshi 27.05.2010 15:51

blackluk
a jak by nie było barierek i Twój dzieciak spadłby i rozbił sobie głowę ( odpukać w niemalowane ) to pewnie byłbyś pierwszym który miałby pretensje że nie było zabezbieczeń!

felipe 27.05.2010 15:56

Żółte schody, dziura między trybuną A (starą) pawilonem multimedialnym, teraz znowu jakieś zamurowane przejście, barierki na trybunach...Ciekawe czym nas jeszcze zaskoczą?

No rzygać się chce, za pół miliarda buduje się w tym przedziale pojemnościowym stadiony wymuskane, oparte na jakiejś wizji... Dramat.

63.5 Kg 27.05.2010 15:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez joshi (Post 905253)
blackluk
a jak by nie było barierek i Twój dzieciak spadłby i rozbił sobie głowę ( odpukać w niemalowane ) to pewnie byłbyś pierwszym który miałby pretensje że nie było zabezbieczeń!

Ale kolego o czym Ty piszesz??
Byles kiedys na stadionie z barierkami bo ja nie.
Widzisz barierki na D i E bo ja nie .
Slyszales kiedys o takim sposobie zabezpieczenia bo ja nie .

A jak sie ma taka barierka do ewakuacji ludzi z trybuny?? przeciez ludzie beda wchodzili w rzedzy jak w jakies boxy i sie przeciskali miedzy soba a barierkami..

Szopka trwa..


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:54.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl