![]() |
Cytat:
Przepisy są po to żeby je zmieniać. Skoro na najlepszym stadionie świata (subiektywny ranking Timesa), uznawanym za wzór bezpieczeństwa i mającym najwyższą średnią widzów w Europie (78 tys) można to nie widzę racjonalnych argumentów przeciwko zmianie zbyt rygorystycznych przepisów. |
Oj, martwmy się, żeby nasze estadio co mecz przyjmowało 30 tys., a nie jak powiększyć D...
|
A czy nie jest tak, że jakaś procentowa ilość miejsc na stadionie ma być siedząca, żeby stadion został dopuszczony do rozgrywek Ekstraklasy? A tylko w europejskich pucharach wszystkie miejsca muszą być siedzące?
Poza tym o czym my mówimy. "Nie grozi" nam, żeby w ekstra tempie zostały zamienione siedzenie na takie, które można łatwo demontować. Niech budowlańcy (szeroko rozumiani) zajmą się przyśpieszeniem prac na każdym odcinku i oddaniu stadionu w połowie roku |
Może to głupie pytanie, ale jakoś nie ogarnełam tej wiadomości - cz murawa na Hutniku jest podgrzewana?
|
Cytat:
|
No to ja wiem :) Tylko pytałam, bo w sumie jak tam byłam wczoraj to ni chu nie wyglądało, że pod trawą jest podgrzewanie ... Pamiętam jak kładli na Wiśle i jakoś zupełnie inaczej to wyglądało ... ale widać niedopatrzyłam czy coś.
Dzięki! |
Cytat:
Nawet nie źle, jak na taką prowizorkę to wygląda: http://foto.terazpasy.pl/d/23730-1/2...hutnika-43.JPG |
a propos murawy na Hutniku, pomóżcie zrozumiec dyletantowi: wczoraj zakonczono ja kłaść, a w piątek odbędzie się tam pierwszy mecz... To norma w szybkości zakorzeniania, czy mamy do czynienia z genialną murawą, albo genialnymi pracownikami? Czy może chodzi po prostu o to, żeby polożenie murawy "odfajkować" dla potrzeb Komisji licencyjnej, i nie ważne, że po meczu Cracovii z Legią, murawa pójdzie się j...ć ?
|
Cytat:
|
Do momentu zakorzenienia sie murawy nie wolno nawet na nią wchodzic. Przy tej temperaturze na pewno dłużej, zakładając, ze podgrzewanie murawy chodzi całą noc.
FraMat mnie to też zdziwiło okrutnie. Po kliku meczach murawa bedzie zaorana, w opłakanym stanie. I to bez koniecznych "odpoczynków" murawy, bo co tydzień bedzie mecz, ze o treningach nie wspomnę (nawet tych przedmeczowych). Dlatego dla dobra wspólnego dobrze zeby mecz jeszcze tej kolejki najblizszej odbył sie w Sosnnowcu. |
wg. skyscraper forum dzisiaj przyjechal kolejny żuraw na A/B i mają go składac jutro, szkoda tylko ze jak wreszcie zaczeli cos tam robic, to kamerka nie działa, a dwa miesiace nic nie robienia pokazywała non-stop :D
jednak działa, no i rzeczywiscie, juz skladają tego zurawia w samym rogu kamery. w koncu cos pozytywnego na tej trybunie. |
Wczoraj mnie uświadamiano, że jest to jakaś inna technologia i że murawa nie musi się zakorzeniać dwa tygodnie, tylko dużo krócej. Wierzyć mi się w to nie chce - trawa to trawa.
Żeby było śmieszniej, to pasy, które wczoraj podpisały umowę na najem stadionu, chcą w środę przeprowadzić tam trening (sic...). Ja bym zdecydowanie poświęcił pierwszy mecz, żeby tylko ta murawa wytrzymała do końca sezonu i dłużej... Zagramy teraz, a w kwietniu i maju, w decydujących meczach, będziemy grać na pastwisku... Nie mówiąc już o tym, że ta trawa powinna potem komuś służyć, czy to Hutnikowi, czy komukolwiek kto to wynajmie. Rozumie to ZIS, ale są naciski z góry, żeby było zgodnie z terminem. Czyli, jak za komuny, będą jeszcze trawę malować na zielono, byle w piątek można było rozegrać mecz... |
Jak mnie oczy nie mylą to składają już tego żurawia, widać podstawę z kamerki na okrąglaku
|
przepraszam, ze tak spytam moze glupio, ale czy caly stadion ma byc oddany w lipcu? Z czterema nowymi trybunami? Bo patrzac na aktualne zdjecia to w miejscu dawnej trybuny A i B nic nie ma, czy pol roku wystarczy na jedna trybune??
|
Masz racje spytałeś bardzo głupio nawet.Wystarczy poczytać choćby 2-3 ostatnie strony.
|
Jeszcze odnośnie murawy.......
Marek Wypychowski, właściciel Zielonej Architektury, która jest odpowiedzialna za położenie murawy, zapewnia, że trawa nie potrzebuje czasu, by zakorzenić się i zaraz po położeniu mogą na nią wbiec piłkarze. Ciekawa sprawa... |
Myślę, że miasto będzie się starać o pozwolenie na użytkowanie w stosunku do trybuny wschodniej znacznie wcześniej niż skończy się budowa trybuny zachodniej, a więc jeśli o tą inwestycję chodzi to pozwolenie na użytkowanie i całą resztę niezbędnej dokumentacji powinni zdążyć przygotować i załatwić przed lipcem. Natomiast zapewne osobno miasto wystąpi o warunkowe pozwolenie na użytkowanie w stosunku do niedokończonej trybuny zachodniej. W ten sposób pewnie uda się nieco przyspieszyć formalne zakończenie budowy.
|
Cytat:
|
Moim zdaniem nie musi się zakorzeniać gdyż ona jest przewożona przecież z ziemią i już ukorzeniona.
|
Nie była przewieziona z ziemią. Na zdjęciach z ukladania murawy widać, że była w rolkach. A do tych rolek nie była przymocowana żadna gleba.
W ogóle po raz pierwszy czytam, żeby murawę przewozić razem z glebą... jaka jest niby grubość warstwy tej ziemi pod murawą? No chyba, że murawę gwoździkami do podloża przybili |
jakos wątpie czy ta firma co to układa (" zielona architektura " czy jak oni sie tam nazywają) dałaby gwarancje na taką murawe, biorac pod uwage fakt ze ma sie odbyc na niej mecz w kilka dni po ułożeniu. Więc musi byc cos na rzeczy... chyba ze olewamy gwarancje i gramy.
ten nowy żuraw niezle wyglada w kamerce, jakby sie mial zaraz przewrocic :D |
Lepiej ten jeden mecz wiecej odcierpieć w Sosnowcu, niż grać później na klepisku. Pamiętamy jakie narzekania graczy były na murawę przy Reymonta.
|
Cytat:
|
Gleby jest tyle, że prawie całe korzonki się w niej "chowają".
Jest to kilka-kilkanaście cm. |
Stadion Hutnika otrzymał licencję. Taką informację podają portale starozakonnych. A nasz portal ? Oczywiście coś wręcz przeciwnego. Po kilkunastu minutach informacja została usunięta. Ktoś celowo wprowadził w błąd czy nierzetelność ?
|
Szukałem tej informacji ale znaleźć nie mogłem.
Wybaczcie moją ignorancję, ale rzadko zaglądam do tego tematu. Brzydsi dostali pozwolenie na grę na SS. A co z nami? Nigdzie nie widzę czarno na białym napisane: Wisła też gra na Hutniku. |
Cytat:
|
W kronice właśnie powiedzieli że stadion hutnika dostał tylko warunkową licencje i w czwartek jeszcze raz będą wizytowali i ma być poprawione boisko.
|
W czwartek ma być ponownie ogladany przez komisje i jak wszystkie usterki bedą zrobione to stadion bedzie dopuszczony
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:08. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl