![]() |
i tak największym hitem było powitanie pani prezydent Warszawy "brawami" ahahahahaha
|
Koko spoko euro piosenką na ojro pasuje do tej kadry :lol:
|
AHAHAHAHAHA a z oficjalnej piosnki na Euro też ludzie dobre sobie jaja zrobili nie moge xD
|
Polacy to jednak pogodny naród ! HAHAHAHAHAHAHAH
|
Pomijając już całkowicie sposób przedstawienia tej kadry (festyn w stylu programów Jak oni spiewają itp...), co w tej kadrze robią Fabiański, Kamiński, Matuszczyk(ławka w 2 Bundeslidze), Kucharczyk? Naprawdę nie mamy lepszych piłkarzy?
|
Cytat:
|
Piłka reprezentacyjna sięgnęła dna,a raczej oprawa całego tego cyrku...to już nawet nie jest poziom piknictwa...
Co to za piosenka??? ....FUCK....... Skład? Zaskoczony jestem Glikiem i Brożkiem. Reszta raczej ok. Plus, że postawili na małolatów. Kamiński, Komorowski itp. Szkoda, że nie ma Czarka Wilka. Za Fabiańskiego chyba lepiej było wybrać kogoś z dwójki Boruc/Sandomierski... |
Nie wiem czy być dumnym z Polaków, że sobie jaja zrobili z wyboru hymnu czy załamać się, że oni to jednak zrobili na serio:)
|
aż się boję co wymyślą na pokazie artystycznym przed meczem otwarcia :D
|
Cytat:
Kamiński , Kucharczyk - mimo mlodego wieku już solidnie ograni ligowcy. I to nie w, z całym szacunkiem, Podbeskidziu czy Lechii, ale w ekipach ze ścisłego topu Ekstraklasy. Matuszczyk - tu faktycznie troche słabszy typ. Ale też trzeba patrzeć na to, że chłop Smudy do tej pory nie zawiódł. Grać potrafi, jako rozwiązanie awaryjne w sam raz. Wszak sporo już na wysokim poziomie zagrał - czy to w kadrze, czy w Bundeslidze. Najsłabszym typem Brożek. Reszta w miarę. Widaomo, że 2-3 dodatkowych kandydatów byśmy znaleźli, ale przecież nigdy nie zadowoli się wszystkich. I druga sprawa - na turnieju (który w przypadku Polski oznacza na 80% 3 mecze, maksymalnie 4) zagra max 15 chłopaków. Wolę zatem, by atmosferę mistrzostw przeżył Kucharczyk lub Wolski niż ew. Piech. I takim tokiem idzie wielu trenerów, nic odkrywczego. |
Cytat:
Festyn faktycznie, jak na dożynkach. Co do Kuszczaka - rzeczywiście, gra ostatnio świetnie. Ale tu chyba Smuda się bał, że (podobno) niepokorny Kuszczak będzie domagał się gry. A wiadomo, że numerem jeden jest Wojtek. Tytoń jako numer dwa, bo PSV to półka niżej. No więc dobrał trzeciego, który jak wiadomo i tak nie zagra :) Rezerwowy z dobrego klubu to w tym przypadku strzał w dziesiątkę - Fabian akceptuje swa pozycję w klubie, zaakceptuje w kadrze. |
Sandomierski,Głowacki,Komorowski,Borysiuk,Piech,Ży ro,Jeleń-rezerwa
|
Z tego składu i tak chyba jeszcze odpadnie 6 zawodników...
|
Dłuuugi urlop daleko poza granicami kraju zaplanowałem na czas euro. Zwisa mi to i powiewa kogo on tam powołał, podobało mi się natomiast wygwizdanie i "wypierdal aj" gdy HGW coś tam przemawiała (nie wiem o co chodziło bo skakałem po kanałach i akurat trafiłem na nią).
|
Co sie działo że tak się smiejecie? Co z tą piosenką i jak przyjeli pani prezydent stolycy?
|
Co sie działo że tak się smiejecie? Co z tą piosenką i jak przyjeli pani prezydent stolycy?
|
Patrząc na naszą kadrę i porównując ją głównie z silnymi rywalami to mamy:
1.dobrych bramkarzy 2. mega chujową obronę 3. słaby środek pomocy 4. niezłych skrzydłowych 5. przecietny/ niezły atak |
ta kadra to największa porażka Wisły!! ile jest tam zawodników z byłej albo aktualnej drużyny Białej Gwiazdy?
3?? (Błaszczykowski, Dudka, Brożek) Co to ma być? Zawodnicy Wisły zawsze znaczyli na jakości drużyny narodowej. Tylko nasz piękny zarząd zrobił rewolucje kadrową i postawił na obcokrajowców tuż przed Euro i nici z zarobku z transferów do lepszych klubów. A legia? 6 zawodników... |
Powołania jak dla mnie ok. Co do bramkarzy to jestem w stanie zrozumieć Smudę - Szczęsny jest niekwestionowanym numerem jeden, a jeśli zdarzy się mu jakaś kontuzja, to mamy grającego regularnie pierwszego bramkarza PSV Eindhoven, który nie dość, że prezentuje odpowiedni poziom, to nie narobi kwasu, gdy przegra rywalizację i usiądzie na ławce - wszak rok temu jeszcze byłby niewątpliwie niesłychanie rad z samego powołania do tej kadry.
A jako numer trzy na tej pozycji mamy pogodnego chłopaka, który miał okazję pograć na najwyższym poziomie, a charakter ma taki, że się do tej rywalizacji na pewno nie będzie w.p.i.e.r.d.a.l.a.ł, tym bardziej że od lat pełni rolę numeru dwa w topowym klubie świata. Pod względem dbania o atmosferę w drużynie dobór bramkarzy jest odpowiedni. Nie zapominajcie, że piłkarze to nie zawsze są rozgarnięci ludzie i niektórzy w imię indywidualnych ambicji, przegranej rywalizacji, nawet w takim przypadku potrafiliby narobić kwasu w drużynie. Nie wiem, czy Boruc i Kuszczak do takich ludzi należą, ale niewątpliwie jestem w stanie zrozumieć tok myślenia Smudy w tej kwestii. Chce dać Szczęsnemu spokój. Nie dziwi mnie też brak Piecha. Piech to 26-letni zawodnik, który w swojej karierze strzelił mniej więcej tyle goli co kaleki Bartłomiej Grzelak, ma przyzwoity sezon, ale strzelał głównie "Bełchatowom". Taki Brożek to gość, który jest dla Piecha niedoścignionym wzorem, jestem pewien, że Paweł nawet w kiepskiej dyspozycji w tylu meczach, ile rozegrał w tym sezonie Piech strzeliłby więcej niż te 9 bramek, bo po prostu jest LEPSZYM PIŁKARZEM. Można mówić o doborze kadry pod kątem aktualnej formy, że powinni jechać tylko ci, którzy są w formie, strzelają gole itd., ale nie zapomnijcie, że nie jesteśmy Hiszpanią, czy Francją i nie wybieramy wśród kilku równorzędnych piłkarzy na danej pozycji. Forma to jedno, gra w klubie to jedno, ale umiejętności nie przeskoczysz. Kucharczyk natomiast będzie tam robił za murzyna na treningach, który ambitnie podejdzie do sprawy i będzie wzmagał rywalizację na etapie przygotowań, natomiast przed samym turniejem pewnie z tej kadry wypadnie. Jest też od Piecha, czy Jankowskiego bardziej doświadczony, strzelał gole w LE, a i też całkiem młody i uniwersalny - zagra praktycznie na każdej pozycji w ofensywie. Gdyby Skorża go stawiał na ataku, to tych bramek miałby pewnie więcej. Sam bym go na pewno nie powołał, ale widzę tutaj myśl, tym bardziej, że Smuda kierował się również przyszłością tej kadry, a w ataku jest generalnie bieda i przerwa pokoleniowa - albo mamy młodych i niedoświadczonych napastników, jak na przykład Sobiech, Świerczok, Jankowski, Milik, albo nawet Stępiński, albo zbyt starych, w stylu Frankowskiego, Żewłakowa, Rasiaka i Jelenia. Nie ma sensu powoływanie dwudziestokilkuletnich dziadów na pozycję numer cztery w polskim ataku. Sobiech natomiast jest dla mnie naturalnym numerem dwa. Ludzie się śmieją, że mało gra, że zanikł, ale gra w drużynie, która pod względem konkurencji w linii ataku - śmiało to mogę powiedzieć - jest w trójce, czwórce najlepszych w Bundeslidze. Mimo to regularnie tam wchodzi z ławki, zmienia około 60 minuty gwiazdę drużyny Abdellaoue, strzelał gole w LE, wygrał im nawet w pojedynkę awans z Club Brugge. Jego problemem jest kontuzjogenność, ale stylem gry pasuje idealnie na naturalnego zmiennika dla Lewandowskiego w taktyce 4-2-3-1 - silny, wysoki napastnik, dobry w powietrzu. Jeśli ktoś mi powie, że Piech jest lepszy, to go z czystym sumieniem wyśmieję. Sobiech będąc ekstraklasowycm żółtodziobem, mając 19 lat pobił życiowy rekord bramkowy starego konia Piecha w Ekstraklasie, potem powtórzył wynik, zaliczał sporo asyst, był zbyt utalentowany na naszą ligę i awansował do Bundesligi, do klubu gdzie generalnie na młodzież się specjalnie nie stawia. Kto wie, gdzie byłby teraz gdyby nie kilka drobnych kontuzji, problemy z kolanem. Na pewno więcej zyskał piłkarsko będąc zawodnikiem Hannoveru 96, niż gdyby został w Ekstraklasie i cieszył się z goli przeciwko Widzewowi, czy Jagiellonii. Kamiński jest w świetnej dyspozycji, jak cała defensywa Lecha, jest to duży talent i dobrze, że Smuda pomyślał o przyszłości na pozycji gdzie również jest bieda, powołując Marcina do tej kadry. Jak tak dalej pójdzie to razem z supertalentem Horoszkiewiczem kiedyś będą tworzyć mocny środek defensywy w tej kadrze. |
|
Cytat:
A tak podsumowując fakty - Glik ma 24 lata, jest środkowym obrońcą, gdzie w naszej kadrze jest ogółem bieda, ma doświadczenie z gry na poziomie Serie A (16 spotkań) przeciwko światowej klasy piłkarzom. Aktualnie gra regularnie w Torino w parze z reprezentantem Włoch Angelo Ogbonną, Glik wygryzł ze składu Di Cesare, kapitana Torino w poprzednim sezonie - grali mniej więcej równo (z przewagą Kamila), ale to kwestia rotacji stosowanej przez trenera Venturę. Jego drużyna jest aktualnym liderem Serie B i jest na dobrej drodze do powrotu do Serie A, a w 22 meczach, w których grał Glik stracili zaledwie...12 goli (w pozostałych 15 meczach stracili 13 bramek). Fakty, jak widać, przemawiają za Glikiem, szczególnie że będzie zapewne tylko zmiennikiem dla Perquisa i Wasilewskiego. |
Powołania żałosne:
Fabiański, Matuszczyk, Brożek, Boenisch i Sobiech -> nie grają. Ba dodatek Benisz połamany przez rok, ledwo co wszedł do składu Werderu i już im zjebał a Matuszczyk ława w 2 BUNDESLIDZE. Śmiech na sali ale idziemy dalej: Benisz, Obraniak i Perquis nie znają słowa po polsku a Ojgen Polański nawet nie kryje się z tym, że czuje się Niemcem. Dalej mamy Rafała 'nadaje się do Barcelony' Wolskiego, z którego robi się drugiego Zidane'a a tak naprawdę liczbę dobrych meczy można mu na palcach jednej ręki policzyć (tu nie będe się specjalnie czepiał bo chłop ma potencjał i nich chociaż zobaczy wielką imprezę z bliska). I na sam koniec BEZNADZIEJNI Kamiński i Kucharczyk - jeden popełnia chyba tyle błędów i jest tak samo drewniany jak nasz Czekaj a drugi narazie zajmuje się bardziej profesjonalnym symulowaniem, bo gra w piłkę mu ewidentnie nie wychodzi. Jeszcze raz powtórzę: śmiech na sali. |
Cytat:
Powołanie Matuszczyka to rzeczywiście najbardziej kontrowersyjna decyzja, no ale każdy selekcjoner ma swojego Sibika. A Matuszczyk w kadrze zawsze grał lepiej, niż w klubie. |
i co w tej reprezentacji robi Fabiański, Matuszczyk, Kucharczyk??? Wytłumaczy mi ktoś?
Fabiański rezerwowy w Arsenalu, niby Arsenal wielka marka piłkarska, ale nie gra, a na bramce to jest najważniejsze. Matuszczyk- siedzi na ławce w drugiej Bundeslidze, lepszymi od niego zdecydowanie są Borysiuk, Gol albo Wilk... Kucharczyk- cienki jak barszcz, o wiele lepszymi są Piech i Jankowski. |
Mozna podsumowac ze jaka piosenka na Euro takie powołania Smudy ,czyli ciszej nad ta trumną.
Przynamniej bylo sie z czego posmiac,a moze dopiero bedzie ..... |
jak dla mnie brak Wilka, Głowackiego, Sandomierskiego, Piecha i Małeckiego (choć to było nierealne) więc kadra taka sobie..
|
Cytat:
Ja bym wzial takich zawodnikow jak Piech, Makuszewski, Madera, Modelski czy tez Boruc, Majewski i Peszko zamiast niektorych, ale nie dziwi mnie przy takim trenerze. Dziwne tez, ze wszyscy "z zagranicy" (Boenisch, Perquis, etc.) znalezli sie w kadrze. |
Cytat:
|
Cytat:
Sobiech natomiast miał jeden sezon, w którym strzelił zaledwie 2 gole w 19 spotkaniach, ale to był jego debiutancki sezon, kiedy był raptem 18-letnim młokosem. Potem w wieku 19 lat skończył sezon z 10 bramkami, a następnie rok później miał 9 goli i 8 asyst w 23 spotkaniach, po czym przeniósł się do reprezentanta Bundesligi w Europejskich Pucharach. Tam rywalizował z trzema napastnikami względnie bliskimi klasy Lewandowskiemu, czyli Ya Konanem, pierwszym napastnikiem Wybrzeża Kości Słoniowej, Diouf'em, pierwszym napastnikiem Senegalu i Abdellaoue, gwiazdą reprezentacji Norwegii, plus doświadczonym Schlaudraff'em, który grał raz jako cofnięty napastnik, a raz jako skrzydłowy. Sobiech mimo wielu drobnych kontuzji regularnie wchodził z ławki, raz uratował im remis, w lidze europejskiej w 6 meczach strzelił 2 gole i zaliczył 1 asystę. Można się natomiast spierać co do obecności w kadrze Kucharczyka czy Matuszczyka, ale tutaj dla mnie kwestia jest jasna. To tak, jakby jeszcze pół roku stwierdzić, że Genkow jest słabszy od Aleksandra z Sandecji, bo nie gra za dużo i nie strzela wielu bramek, w odróżnieniu od tego drugiego. |
Kadra w większości jest odpowiednia, ale oczywiście są pewne dziwne decyzje. Czemu w kadrze znaleźli się nie mówiący w Naszym języku, sprzedawczycy z innych krajów - Perquis, Boenisch, Obraniak i Polanski? Co robi rezerwowy z drugiej ligi niemieckiej - Matuszczyk? Oprócz nich dziwi obecność takich zawodników jak: Fabiański, Wojtkowiak, Sobiech, Jodłowiec, Mierzejewski, Kucharczyk i Brożek. Brakuje dwóch z trzech najlepszych bramkarzy, brakuje dwóch najlepszych środkowych obrońców oraz Wilka, czy Piecha. Ogólnie kadra może być, bo oprócz trójki z Dortmundu i Szczęsnego, tylko brakuje Boruca z piłkarzy reprezentujących solidny poziom, a reszta to gracze, którzy są na miarę podobnym poziomie.
EURO w TVP będzie pokazem propagandy, pokazem komunistycznych aparatczyków, ogłupiania społeczeństwa ( w wykonaniu, np. dziennikarza, który klęczał przed Beenhakkerem), bronienia PZPN-u, Smudy, itp. W czasie tego festynu była już tego próbka, kiedy przemawiał dawny funkcjonariusz SB, zwalczający kościół Adam Olkowicz. Piosenka została dostosowana do trenera kadry. Skoro Smuda wygląda i zachowuje się jak osiedlowy pijaczek proszący o złotówkę na tanie wino, to należało wybrać taki przebój, aby był na poziomie Franka. Mam nadzieję, że Smuda nigdy nie będzie w Wiśle. Obecność tego szkoleniowca i tej piosenki pachnie sporą kompromitacją na EURO. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:31. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl