Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

1q2 19.02.2010 19:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez it (Post 856525)
A co, jeśli jednak jakimś cudem oddadzą stadion w lipcu w stanie pozwalajacym na rozgrywanie meczów ligowych i pucharowych?
Czy wzorem T. Lisa wszyscy wątpiący odgryza sobie część języka? ;)

Jeśli do 31 lipca oddadzą 'elite' to ja się na to piszę :lol:

Natomiast czy w lipcu oddadzą 'coś' na czym będzie można grać mecze, to zależy tylko do tego czy bądź jak dużą prowizorkę będzie można w stanie zrobić.

Pamiętam jak PiotrG który bardzo dobrze siedzi w temacie pisał że ciężko w ogóle zrobić tak by nie zrobić całości a spełniało to wytyczne uefy.
Ja osobiście nie mam pojęcia jak oni mają zamiar z tym wszystkim zdążyć, jak zostało niecałe 5 miesięcy a oni nawet całego projektu jeszcze nie mają.
Mam tylko nadzieje że nie skończy się to tym że w którymś momencie okaże się że jest jakaś gruba wada konstrukcyjna, uniemożliwiająca w ogóle dokończenie stadionu.

ps
To jest tez pytanie jak zachowa się Wisła - czy odbierze to coś co ma być gotowe na lipiec czy też zgodnie z umową poczeka na stadion klasy elite.

luke1906 19.02.2010 19:21

Jest na ten temat również na Onecie, gdzie cytuja Placzyńskiego z SportFive:

Cytat:

Placzyński żałował, że stadion w Poznaniu nie zostanie oddany już w sierpniu. W tym miesiącu jest planowany pojedynek z Włochami. Nie wiadomo jeszcze, które z miast będzie gospodarzem tego spotkania. - Może odbędzie się w Krakowie, jeśli modernizacja stadionu Wisły zostanie ukończona - wyjaśnił Placzyński.
Fajnie by było zobaczyć taki meczyk u nas, choć to będzie po mistrzostwach więc całkiem możliwe, że Włosi zagrają lipnym składem. Chyba, że w umowie jakieś warunki będą postawione i kilku lepszych kopaczy będą zmuszeni wystawić.

W każdym bądź razie cały projekt jak na razie wygląda z lekka utopijnie.

Oldpara 19.02.2010 23:53

W sobotę kładą trawę na Hutniku:

http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...krakow,1441913

Może jednak zagramy tam już od pierwszego meczu na wiosne.

elomike 20.02.2010 09:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 856910)
Mam dwie dobre, sprawdzone i potwierdzone informacje:
1. Jest wniosek i są wolne środki na projekt hali. Teraz trzeba przypilnować, żeby prezydent szybko podpisał i rada przegłosowała.
2. Stadion na suchych stawach będzie gotowy na nasz pierwszy mecz.

można wiedzieć skąd te newsy? bo przerażająco optymistyczne są.

yogul 20.02.2010 10:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez elomike (Post 856922)
można wiedzieć skąd te newsy? bo przerażająco optymistyczne są.

coś niespotykanego na tym forum wśród wszystkich narzekających-wszechwiedzących : " przerażająco optymistyczne newsy " :lol:

rav 20.02.2010 10:20

Skoro właśnie zaczęli kłaść murawę, to teoretycznie jest możliwe dostosowanie stadionu na nasz pierwszy mecz. Ukorzenienie trawy to około dwa tygodnie, za dwa tygodnie gramy z Arką, więc bardzo możliwe. Zresztą z Arka to moglibyśmy jeszcze zagrać w Sosnowcu, skoro i tak mecz bez publiczności.

Ciekawe, co się stało, że nasz prezydent wreszcie zaczął poważnie myśleć o hali... Przez ostatnie miesiące był pierwszym hamulcowym. Być może stwierdził, że się opłaci, bo może liczyć na takie teksty w prasie:
- Prezydent zdecydował o budowie hali. Najlepiej jednak, żeby o decyzji w tej sprawie poinformował sam po powrocie z urlopu - usłyszeliśmy od jednej z osób z jego otoczenia. (Dziennik Polski)
Czyli w skrócie: przez ostatnie miesiące miał na halę wy***ane, a teraz wjedzie na białym koniu i ją Wiśle podaruje.

Ale cóż, dla Wisły to dobrze. Byle wreszcie to, wraz z radnymi, klepnął.

yogul 20.02.2010 10:35

to jest oczywiste że czuje że mu ucieka grunt spod posady i jak szybko zacznie coś z hala robić to odzyska choć część elektoratu.
Ale to jest przecież standard w Krakowie że tuż przed wyborami rozpoczyna się 100 inwestycji w jednym celu.

medyk 20.02.2010 10:39

ja juz dawno mówilem ze najlepszym prezentem od Majchorwskiego były słowa noworoczne teraz za nie musi płacic w formie stadionu i hali jesli chce myslec o wyborach

Zwierze 20.02.2010 15:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 856944)
ja juz dawno mówilem ze najlepszym prezentem od Majchorwskiego były słowa noworoczne teraz za nie musi płacic w formie stadionu i hali jesli chce myslec o wyborach

To samo chciałem napisać. Nie mógł powiedzieć nic lepszego:)

derr 20.02.2010 17:21

1 Załącznik(ów)
własnie oglądam lige angielska, w kazdym razie tu mamy dowód na to ze nie dało sie blizej zrobic trybun stadion mocno podobny http://pl.wikipedia.org/wiki/Molineux_Stadium

derr 20.02.2010 17:25

,,Początki stadionu Molineux datuje się na rok 1889" ha no ale modernizacja była ,,W roku 1979 stadion uległ częściowej modernizacji"no i ,,24 czerwca 2003 r. na stadionie Molineux miał miejsce koncert znanego artysty Bon Jovi z udziałem ponad 34 000 ludzi" czyli coś sie da....................

peterwislak 20.02.2010 17:40

interesuje sie ktoś murawa na Hutniku?? był ktoś w pobliżu ich stadionu???
wiecie czy są zdjęcia w necie z stadionu oprócz tych z Interii

harthausen 20.02.2010 23:22

niespodziewanie miłe wiadomości o hali to nałożenie się trzech spraw: wyniki dziewczyn w Europie, trzymanie za gardło prezydenta JM przez pana Olszówkę przy pomocy madrego trzymania się procedur oraz dym prowadzony przez SKWK po popisach JM na treningu Craxy.
No i wybory ida.
Zeby to tylko nie był medialny szum na teraz i za miesiac, dwa nie rozpłynęło w krętackim odwracaniu kota ogonem.

edytka:
dzięki mozdzierz za poprawkę, dużo czytania o konflikcie ITI - kibice w Legii robi swoje :).

iiYama 20.02.2010 23:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez harthausen (Post 857329)
niespodziewanie miłe wiadomości o hali to nałożenie się trzech spraw: wyniki dziewczyn w Europie, trzymanie za gardło prezydenta JM przez pana Olszówkę przy pomocy madrego trzymania się procedur oraz dym prowadzony przez SKLW po popisach JM na treningu Craxy.
No i wybory ida.
Zeby to tylko nie był medialny szum na teraz i za miesiac, dwa nie rozpłynęło w krętackim odwracaniu kota ogonem.

?? SKWK ??

kot 21.02.2010 01:18

Myślę, że jako kibice zdaliśmy egzamin przed Wisłą. W swoim imieniu dziękuję tym wszystkim kibicom, którzy stanęli na wysokości zadania. Jednak nie wolno nam osiąść na laurach, bo samo nigdy nic się nie stanie i trzeba w życiu klubu uczestniczyć na bieżąco, aby zarówno jego pracownicy, jak i tzw. osoby z zewnątrz dla niektórych spraw Wisły decyzyjne, nigdy już sobie Wisły nie lekceważyły. Stadion i hala razem, to prestiż i rozwój Wisły i mimo, że tak niewielu to rozumiało i połączyło się w jeden Wiślacki zespól, to tak wielu doceni ten fakt w przyszłości. Oby zawsze od teraz, kibice jednoczyli się w działaniu, w momentach dla klubu żywotnych i to w ilosci większej niż ostatnio. Bo Wisła to My. Pilnujmy swoich spraw klubowych, jak oka w głowie, bo wiele jeszcze musi się stać, aby nasze nadzieje, zrealizowały się w pełni. Nie siedźcie już nigdy więcej wyłącznie przed komputerami, kiedy Wisła będzie potrzebować Waszego realnego uczestnictwa w jej sprawach żywotnych, takich jak między innymi ostatnie wizyty w Radzie Miasta. Także dlatego samego, kibice Wisły, nie oglądajcie już meczów Wisły w domu przed telewizorami, bo Wisła będzie Was teraz potrzebowała na stadionie i to wypełnionym po brzegi. Niech każdy prawdziwy kibic Wisły stanie się marketingowym posłańcem klubu i przyprowadzi na nowy stadion swoich znajomych, tych których uzna za właściwych, zarażając ich Wisłą na stałe a nie tylko incydentalnie a wtedy każdy z nas uczyni coś dobrego dla klubu od siebie samego. Niech też, każdy kibic szanuje każdego kibica a wtedy słowa ciałem się staną i frekwencja nas nie opuści, gdyż szacunek ów, tych nowych kibiców, zatrzyma na naszym stadionie na dłużej a tym bardziej, jeśli pracownicy naszego klubu, wreszcie będą wykonywać swoje zadania profesjonalnie.

Ps. po raz pierwszy widzę na kamerkach, że w Sobotnią noc palą się światełka wewnątrz trybuny wschodniej, co mówi mi, że wykonawcy stadionu zaczynają rozumieć presję czasu, gdyż aby dotrzymać terminów, prace muszą być od teraz prowadzone w systemie trzyzmianowym, włącznie z weekendami.

Wicked 21.02.2010 08:09

Mam nadzieje że na projekt hali zostanie rozpisany międzynarodowy konkurs. Co prawda może to troszke wydłużyć procedurę, ale zagwarantuje nam że liczyć będziemy mogli na coś wyższych lotów niż stadion.

Gwiaździsty 21.02.2010 09:29

Wczoraj w krakowskich wiadomościach sportowych M. Starowicz (dziennikarz) zaprosił radnych na mecz z Brnem do hali, ale nie na miejsca VIP tylko żeby stali na ogólnodostępnych miejscach oblepieni kibicami przez cały mecz :).

cassius31krakow 21.02.2010 09:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wicked (Post 857384)
Mam nadzieje że na projekt hali zostanie rozpisany międzynarodowy konkurs. Co prawda może to troszke wydłużyć procedurę, ale zagwarantuje nam że liczyć będziemy mogli na coś wyższych lotów niż stadion.

jaki konkurs???
Wojtek O. nam zaprojektuje - szybko, tanio i bez błędów! :rotfl:

SZYMEK_TSW 21.02.2010 11:24

Co do hali, fajnie by było gdyby ona została zaprojektowana na przekór innym polskim tego typu obiektom sportowym. Chodzi mi o to żeby pole gry to było maksymalnie to 40x20 metrów i w jak najbliższej odległości już były usytuowane trybuny. Natomiast w Polsce wśród tych kilku ostatnich hal które powstają jest taka jakaś maniera żeby pole gry nie wiadomo po co miała ogromne wymiary. Np. ta hala w Łodzi z tego co widzialem na ME w Koszykówce to od jednego bocznego skraju do drugiego ze 100 metrów chyba jest, a i te główne trybuny też nie najbliżej

wrzucam fotkę: http://www.mmwroclaw.pl/rep/newsph/5903/23588.3.jpg Boisko piłkarskie 90x60 metrów spokojnie by weszło :)

barthok 21.02.2010 11:54

bo to są hale wielofunkcyjne stąd tyle miejsca, nie wiem natomiast jak jest w Gdyni - nowa hala na 5 tys więc będzie porównywalna..
http://img.trojmiasto.pl/zdj/fotki_d...800/z21878.jpg

SZYMEK_TSW 21.02.2010 12:14

Generalnie chodzi mi o to żeby wybudować taką raczej typowo koszykarską hale, jak np. ta w Gdyni chociaż ona o 20 mln złotych droższa. A nie brać się na jakieś coś do wszystkiego a zarazem do niczego.
Mając w perspektywie że może za 10-15 lat Kraków doczeka się jakiegoś większego obiektu

WILU TS 21.02.2010 12:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SZYMEK_TSW (Post 857448)
Generalnie chodzi mi o to żeby wybudować taką raczej typowo koszykarską hale, jak np. ta w Gdyni chociaż ona o 20 mln złotych droższa. A nie brać się na jakieś coś do wszystkiego a zarazem do niczego.
Mając w perspektywie że może za 10-15 lat Kraków doczeka się jakiegoś większego obiektu

W perspektywie max 3 lat będzie przecież hala w Czyżynach,już trwa przetarg na wykonawcę.

crazykaro 21.02.2010 12:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SZYMEK_TSW (Post 857426)
Co do hali, fajnie by było gdyby ona została zaprojektowana na przekór innym polskim tego typu obiektom sportowym. Chodzi mi o to żeby pole gry to było maksymalnie to 40x20 metrów i w jak najbliższej odległości już były usytuowane trybuny. Natomiast w Polsce wśród tych kilku ostatnich hal które powstają jest taka jakaś maniera żeby pole gry nie wiadomo po co miała ogromne wymiary. Np. ta hala w Łodzi z tego co widzialem na ME w Koszykówce to od jednego bocznego skraju do drugiego ze 100 metrów chyba jest, a i te główne trybuny też nie najbliżej

wrzucam fotkę: http://www.mmwroclaw.pl/rep/newsph/5903/23588.3.jpg Boisko piłkarskie 90x60 metrów spokojnie by weszło :)

Na hali w Łodzi można zmieścić bieżnie, dlatego jest taka duża. Natomiast Wiśle wystarczyłaby ta centralna o powierzchni boiska do piłki ręcznej i nic więcej.

A co do projektu to wstępny projekt jest już chyba gotowy, bo skąd te wszystkie wizualizacje

madenn 21.02.2010 15:34

A gdzie dokładnie ma powstać nasza hala?? pamiętam że była jakaś mapka ale nie mogę jej znaleźć

PiotrG 21.02.2010 15:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SZYMEK_TSW
Mając w perspektywie że może za 10-15 lat Kraków doczeka się jakiegoś większego obiektu

Właściwie to powinna być za 3 lata, na 15tys hala w Czyżynach. Będzie to prawdopodobnie najlepsza hala sportowa w Polsce, biorąc pod uwagę że nowej hali w Warszawie nie będzie, przynajmniej nie prędko. Kto wie, może do Krakowa zawita finał siatkarskich MŚ 2014.

Żmijka 21.02.2010 17:25

Byłam dziś około 14 na stadionie Hutnika. Było położone prawie pół murawy (może 1/3). Całkiem sprawnie im to szło, chociaż jak to na naszych budowach dużo pustych przebiegów, gadania ect ;) Le na kładzeniu trawy to ja się nie znam, może tak trzeba ;)
Do tego czyścili krzesełka tam gdzie napis Hutnik, pod dachem. Widać szykując pod przyjazd komisji już. Naokoło trybun, jak i na samych (od strony "głownej") syf jak cholera - błoto, kałuże. Ale to w kocu nadal budowa, a i pogoda nie sprzyja.

Tak czy owak wygląda to dość optymistycznie i jak się nic nie zawali to powinniśmy mieć licencją i grać od początku na Hutniku.

Tu kilka moich fotek z kładzenia murawy

http://img.interia.pl/sport/nimg/y/j...ie_3941408.jpg

Mango 21.02.2010 18:00

Będziemy tam chodzić w GUMIORACH na mecze :D hehe

Vinci 21.02.2010 18:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 857542)
Właściwie to powinna być za 3 lata, na 15tys hala w Czyżynach. Będzie to prawdopodobnie najlepsza hala sportowa w Polsce, biorąc pod uwagę że nowej hali w Warszawie nie będzie, przynajmniej nie prędko. Kto wie, może do Krakowa zawita finał siatkarskich MŚ 2014.

Ale na jakiej podstawie twierdzisz, że będzie najlepsza? Wizualizacji, zapewnień radnych i lokalnych polityków?
Stadion też miał być "najlepszy", a jak jest można przeczytać w tym temacie. W przypadku hali niech będzie standardami zbliżona do tej w Łodzi (Atlas Arena), a będzie bardzo fajnie.

Fuks 21.02.2010 18:58

O niee , niech nie bedzie zblizona standardami do tej w Łodzi. Musi byc lepsza. Co zreszta nie jest takie trudne, bo o ile w samym srodku hala w Łodzi jest ok , to zaplecze jest poprostu żałosne, powiedziałbym ze wrecz tragiczne. Byłem tam tydzien temu na dwoch koncertach Depeche Mode i naprawde nie wiem kto wymyslil zeby bylo tam tak mało przestrzeni. W niektorych miejscach było moze 2 metry szerokosci przejscia, z jednej strony szatnia, a z drugiej jakis namiocik z jedzeniem (nie ma tam zadnych miejsc przygotowanych dla punktow gastronomicznych, a szatnia to poprostu wieszaki postawione tak o + jakas lada). Do tego jest tam brzydko i nieprzyjemnie, a wc jest tylko w dwoch miejscach, co sprawia ze przy niekorzystnym ukladzie sektora trzeba obchodzic pol hali zeby tam trafic. Jakiekolwiek poruszanie sie po zapleczu przed/w przerwie/po koncercie czy meczu jest BARDZO utrudnione, nieustanny tłok i ścisk. Zaplecze Spodka jest 100 razy lepsze.

rav 21.02.2010 19:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 857622)
Ale na jakiej podstawie twierdzisz, że będzie najlepsza? Wizualizacji, zapewnień radnych i lokalnych polityków?
Stadion też miał być "najlepszy", a jak jest można przeczytać w tym temacie. W przypadku hali niech będzie standardami zbliżona do tej w Łodzi (Atlas Arena), a będzie bardzo fajnie.

Zapewne na podstawie budżetu tego projektu (469 mln zł)) w porównaniu z budżetami innych hal i wstępnych założeniach (chociażby pojemność). Co oczywiście nie znaczy, że dużego budżetu można nie wykorzystać nieefektywnie, a założenia zmienić...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:10.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl