Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Donki 18.05.2010 13:51

No tak powoli biorą sie za daszek ;)
A tu jeszcze cos z oficjialnej, na razie opis.
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...ez_na_budowie/

PS: i jeszcze zdjecia http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...bez_przeszkod/

farben 18.05.2010 16:06

Wisła rozpoczęła modernizację starej hali




http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...acje,id,t.html

medyk 18.05.2010 17:05

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...czaca_kamerek/

Info o kamerkach

fifek123 18.05.2010 22:01

Panie Darku można jeszcze coś dorzucić? Jeśli tak to proponuje:

30) Jak mają się zapowiedzi Pana Prezydenta dalszej chęci uczestniczenia Krakowa jako gospodarza miast EURO 2012 do decyzji o pozostawieniu przeszkleń między poszczególnymi sektorami trybun D oraz E ? Jak wiadomo miejsca w ich pobliżu mają ograniczoną widoczność, a takie z kolei UEFA nie wlicza do pojemności stadionu

(jeśli któryś z forumowiczów potrafi to pytanie lepiej skonstruować to oczywiście można pozmieniać)
Nie popuśćmy im tych cholernych pleksi bo będziemy się z nimi potem bujać dziesiątki lat :)

Wicked 19.05.2010 13:05

Na oficjalnej pojawiły się pytania wraz z odpowiedziami które zadawali kibice.

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...yczace_budowy/



Cytat:

Jaki będzie widniał napis na krzesełkach na trybunie C?
Według wersji na dzień dzisiejszy będzie to WISŁA na części górnej i 1906 na części dolnej trybuny wschodniej C.

Kiedy rozpocznie się montaż krzesełek?

Montaż krzesełek na trybunie wschodniej powinien się rozpocząć od przyszłego tygodnia.

Czy beton na zewnątrz trybun będzie pokryty jakąś farbą czy trybuny zostaną w takim 'surowym stanie' i będą wyglądać na nieskończone?

Według wizji architekta i Głównego Projektanta estetyka ma odpowiadać obecnym trendom w budownictwie tzn. goły i surowy beton z elementami szkła i stali. Tak więc wszystkie elementy betonowe pozostaną w takiej formie jak są obecnie i nie będą malowane. Jednak decyzja dotycząca pełnego wykończenia zawsze może się jeszcze zmienić – to zależy już tylko od Zamawiającego.

Czy schody na wszystkich trybunach będą białe i czy możliwe jest przemalowanie tych w kolorze żółtym na trybunie E czy już takie pozostaną?

Schody na trybunie południowej są pomalowane na kolor żółty i ma to związek z oznakowaniem dróg ewakuacyjnych. Myślę, że na pozostałych trybunach ten sposób znakowania też powinien zostać przyjęty.

Jaka będzie odległość między liniami bocznymi a trybunami?
Odległość między liniami bocznymi boiska a trybunami będzie wynosić około 17 metrów, jednak trzeba pamiętać, że pomiędzy trybuną a płytą będzie zlokalizowana fosa o szerokości około 2 metry.

Dlaczego górne rygle są wykonane ze stali a nie z betonu tak jak na innych budowanych stadionach?

Takie rozwiązanie zostało wybrane przez Projektanta i wynika ono przede wszystkim z faktu, że konstrukcja stalowa jest szybsza, łatwiejsza i bezpieczniejsza w montażu od wielkich gabarytowo i bardzo ciężkich elementów prefabrykowanych żelbetowych. Dlatego na poziomie niższej trybuny zastosowano elementy żelbetowe (trochę tańsze), a poziom górny jest oparty na konstrukcji stalowej.

Dlaczego skrajne maszty oświetleniowe mają mniej reflektorów niż pozostałe? Przyczyną nie jest chyba zbyt mocne oświetlenie, czy też zbyt duży zasięg?

Ułożenie reflektorów ma ścisły związek z zastosowaniem systemu bezcieniowego oświetlenia. Oznacza to, że każdy punkt na boisku powinien być doświetlony z każdej strony, aby nie były widoczne cienie od piłkarzy i elementów wyposażenia boiska. Główne oświetlenie jest zlokalizowane na masztach – na trybunie wschodniej i zachodniej. Na skrajnych masztach znajdujących się na wysokości bramek nie ma potrzeby stosować pełnej liczby lamp, a wystarczy ich połowa czyli po 6, dla doświetlenia skrajnego pola boiska (szerokości pola karnego). Dodatkowo pod konstrukcją dachu na każdej trybunie po obwodzie będą zamontowane kolejne reflektory, które mają dopełniać oświetlenie boiska.

Czy możliwe do wykonania byłoby zamontowanie szyb (takich jak po bokach istniejących trybun za bramkami) na skraju dachu trybun wschodniej i zachodniej celem osłonięcia widzów przed złymi warunkami atmosferycznymi?
Projekt wykonawczy nie zakłada takiego rozwiązania. Nie jest przewidziane zasłonięcie, zostaną tylko ścianki balkonowe - już wykonane - i barierki do wysokości 1,1 metra. Przypuszczamy jednak, że ze względów specyfiki obiektu i bezpieczeństwa może zostać to zmienione przez Projektanta.

Czy istnieje z technicznego punktu widzenia opcja rozbudowy istniejących trybun za bramkami, czy bardziej prawdopodobne jest dobudowanie w przyszłości kolejnych rzędów dla wszystkich 4 trybun łącznie z dalszym obniżeniem murawy(biorąc pod uwagę trudne warunki hydrologiczne)?

Obecny projekt stadionu spełnia wszystkie wymogi FIFA i UEFA odnośnie wielkości i pojemności stadionu. W związku z tym obecna realizacja jest ostatnim etapem przebudowy tego obiektu i nie wydaje mi się, aby w przyszłości wystąpiła konieczność powiększania trybun.
Jednak z technicznego punktu widzenia należałoby rozebrać istniejące trybuny i wybudować je od podstaw jako przygotowane pod względem konstrukcyjnym do budowy dwóch lub więcej pięter trybun.

Czy "pleksy" pomiędzy sektorami na sektorach D i E zostaną zlikwidowane?

Trybuny Południowa i Północna nie są w zakresie Wykonawcy pozostałych części Stadionu i to, czy zostaną zdemontowane, czy nie zostaną, nie zależy od nas. Jest to w gestii Zamawiającego.

Czy można podać szczegóły technologii montażu dachu od tyłu trybuny zachodniej? Jak będzie wyglądał ten proces, czy będzie używany większy dźwig niż przy stawianiu trybuny wschodniej, oraz ile będzie trwał ten proces w porównaniu do montażu dachu na trybunie wschodniej?
Montaż dachu trybuny zachodniej w związku z przygotowaniami do rozgrywania meczów zostanie przeprowadzony od tyłu trybuny. Na starym „ceglanym” boisku zostanie zorganizowany plac montażowy, a także ustawiony dźwig – większy od tego, który był na trybunie wschodniej. Jego wielkość jest związana z maksymalnym udźwigiem na bardzo dużym wysięgu ramienia. Elementy dachowe (dźwigary) ważą po kilkanaście ton, tak więc podanie ich na odległość około 100m wymaga dość silnego dźwigu.
Mając wiedzę oraz doświadczenie z trybuny wschodniej uważamy, że montaż dachu zostanie przeprowadzony w krótszym czasie niż odbywało się to na wschodzie.

Czy będą mogły odbywać się na stadionie imprezy masowe typu koncert?
Takie pytanie należy skierować do Zarządcy Stadionu, który będzie głównym użytkownikiem obiektu i decyzje co do charakteru odbywających się imprez będzie podejmował samodzielnie.

Jestem kibicem Wisły na wózku inwalidzkim i chciałbym zapytać, czy na nowym stadionie Wisły są przewidziane miejsca dla kibiców na wózkach?
Tak, na trybunie wschodniej i zachodniej są przewidziane specjalne miejsca dla kibiców na wózkach, o odpowiednich wymiarach, na poziomie +5, czyli na pierwszym piętrze. Dostęp do tych miejsc będzie możliwy za pomocą wind przeznaczonych dla kibiców.

Gdzie będzie znajdywać się trybuna gości? I ile będzie przeznaczone miejsc dla kibiców drużyny przeciwnej?

Trybuna gości, a raczej sektory dla gości, mają być zlokalizowane na narożniku południowo-wschodnim. W tym miejscu znajduje się około 2 tysięcy miejsc.

Jak z boiska po ukończeniu prac wyjedzie ciężki sprzęt?
Po ukończeniu prac od strony boiska i na boisku sprzęt zostanie wywieziony przejściami pomiędzy trybuną północną a narożnikami poza teren stadionu. Duży dźwig, który obecnie podaje prefabrykaty, zostanie zdemontowany, jego wysięgnik rozebrany na części i „tirami” wywieziony na następne miejsce budowy, a podwozie na własnych kołach opuści stadion.

Ile ludzi jest zatrudnionych przy budowie stadionu?
Maksymalna liczba osób pracujących przy budowie stadionu na obydwóch trybunach wynosi około 400 – 500 pracowników.

Czy Polimex-Mostostal ma większą budowę od obecnej w Krakowie?

Na pewno porównywalną budową jest kończąca się już budowa Stadionu Legii, aczkolwiek stadiony to nie największe budowle jakie się buduje w Polsce, także przez Polimex-Mostostal.

PS W związku z bardzo dużym zainteresowaniem zaproponowanym przez nas pomysłem zadawnia pytań inżynierom firmy Polimex-Mostostal, w niedługm czasie powtórzymy taką akcję. Informacje o tym pojawią się na www.wisla.krakow.pl

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA


pan Dudi 19.05.2010 13:11

Zepchnijmy wszystko na "Zamawiającego", a sami miejmy w dupie budowę naszego stadionu. Brawo Wisła SA. ****a, banda debili.

Bartii 19.05.2010 13:12

cos malo tych wybranych pytan, ale przynajmniej odpowiedzi sa "po ludzku", a nie urzedniczym jezykiem..

alkoholik 19.05.2010 13:18

A tak wogole to co z tymi klatkami schodowymi na D???

bravelukas 19.05.2010 13:19

przynajmniej wiadomo ze krzesełka beda montowane juz w przyszłym tygodniu

Wicked 19.05.2010 13:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 901797)
Zepchnijmy wszystko na "Zamawiającego", a sami miejmy w dupie budowę naszego stadionu. Brawo Wisła SA. ****a, banda debili.

Ale o co ci chodzi?

A co do krzesełek, to ciekawe z kiedy są te odpowiedzi i czy ostatnio padający deszcz, nie przesunie tego terminu. Najważniejsze żeby do tego czasu kamerki znowu działały;-)

pan Dudi 19.05.2010 13:28

Tak, najważniejsze, żeby kamerki działały.

O co mi chodzi?

Czy będzie goły beton? Tak, chyba, że "Zamawiający" coś zmieni. Czy zostaną pleksy? Pewnie tak, chyba, że zamawiający coś zmieni. Czy sektor dla gości będzie w narożniku (w domyśle- to bez sensu)? Tak, bo tak chciał zamawiający i taki jest projekt. Itd. Przecież ten projekt i zamawiający, to nie jest dwóch gości w Tybecie, z którymi nie da się skontaktować, tylko wystarczy ruszyć zasiedziałe w gabinecie dupsko i zrobić tak, żeby uratować jak najwięcej z tego stadionu. O inicjatywę pracowników Wisły SA mi chodzi. A raczej o jej brak i "wszystko w dupie manie". ****a, "buduje się?"- Niech się buduje, zajebiście. Tzn nie zajebiście. Nie będziemy za niego płacić. To nasz stadion? Jak to nasz? Róbcie co chcecie, to przecież tylko stadion Wisły Kraków, a my jesteśmy tylko jej pracownikami.

I dajcie znać jak skończycie, wtedy będziemy się martwić... Martwić, a nie poprawiać, bo wtedy będzie już za późno. Poza tym, to nie nasz stadion.

QBAS 19.05.2010 13:32

O kant dupy rozbić takie informacje na stronie głównej. Widać jak bardzo klubowi zależy na stadionie..

Jaki będzie napis na trybunie C? Na obecną chwilę.. Pewnie, bo krzesełka dopiero w przyszłym tygodniu montują. Może by jeszcze coś zmienić

Kiedy zaczną montować owe krzesełka? Od przyszłego tygodnia. Na to mamy jeszcze 7 dni na zmianę koncepcji. Super

Czy beton na zewnątrz trybuny będzie pomalowany? Nie, według wizji architekta i Głównego Projektanta estetyka ma odpowiadać obecnym trendom w budownictwie tzn. goły i surowy beton z elementami szkła i stali. (Ja się pytam, jaka ****a estetyka????)

Czy zasłonięta będzie jakoś przestrzeń na łączeniu trybun wschodniej i zachodniej? Nie, projektant założył że kibicom nie może być za dobrze.. niech z parasolami na mecze chodzą.. Klub oczywiście zgadza się z tą koncepcją. Przecież nie będą się takimi pierdołami (kibicami) zajmować

Czy pleksi na D i E zostaną zdemontowane? To nie zależy od nas.. no pewnie, nie możecie wyra zić swojego zdania i w tak "taniej" kwestii przycisnąć wykonawcę do zmiany, która wymiernie wpłynie na atmosferę na trybunach, co na pewno przełoży się na wyniki drużyny. Wystarczy powiedzieć, że gdyby w obecnym sezonie połowę meczy Wisła nie grała na wyjeździe to jestem na 99% pewny, że te kilka punktów udałoby się urwać.

rabi86 19.05.2010 13:48

Ale na te pytania odpowiadał przecież wykonawca a nie przedstawiciel Wisły. Więc mówi co oni mają zlecone.

MatMario 19.05.2010 13:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 901810)
Tak, najważniejsze, żeby kamerki działały.

O co mi chodzi?

Czy będzie goły beton? Tak, chyba, że "Zamawiający" coś zmieni. Czy zostaną pleksy? Pewnie tak, chyba, że zamawiający coś zmieni. Czy sektor dla gości będzie w narożniku (w domyśle- to bez sensu)? Tak, bo tak chciał zamawiający i taki jest projekt. Itd. Przecież ten projekt i zamawiający, to nie jest dwóch gości w Tybecie, z którymi nie da się skontaktować, tylko wystarczy ruszyć zasiedziałe w gabinecie dupsko i zrobić tak, żeby uratować jak najwięcej z tego stadionu. O inicjatywę pracowników Wisły SA mi chodzi. A raczej o jej brak i "wszystko w dupie manie". ****a, "buduje się?"- Niech się buduje, zajebiście. Tzn nie zajebiście. Nie będziemy za niego płacić. To nasz stadion? Jak to nasz? Róbcie co chcecie, to przecież tylko stadion Wisły Kraków, a my jesteśmy tylko jej pracownikami.

I dajcie znać jak skończycie, wtedy będziemy się martwić... Martwić, a nie poprawiać, bo wtedy będzie już za późno. Poza tym, to nie nasz stadion.

Ja tylko powiem że na te pytania odpowiadał chyba ktoś z raminia Polimex-Mostostalu. Więc tutaj w tym przypadku akurat bym się nie czepiał o formę.

Aczkolwiek podzielam twoje zdanie, zgadzam się z nim i mam identyczny odbiór zachowania SSA przy budowie tego stadionu.

pawelwislak 19.05.2010 14:02

jeśli chodzi o układanie krzesełek na C to chyba deszcz nie przeszkadza bo jest cała zadaszona chyba że problemem będzie dowóź krzesełek na stadion albo nie wiem wnoszenie ich ?? Ale gdzieś czytałem ostatnio że teraz warunki atmosferyczny przy wykańczaniu trybuny C nie mają już żadnego znaczenia.

Mnie martwią tylko te braki zasłon bo jak będzie lało i pizgało to możemy mieć niezły deszczowy "przeciąg" na stadionie.

Ogólnie to się już cholernie doczekać nie mogę żeby zedrzeć gardło na R22

MatixNH 19.05.2010 14:20

sss
 
Cytat:

Pierwotnie napisane przez QBAS (Post 901811)
Czy beton na zewnątrz trybuny będzie pomalowany? Nie, według wizji architekta i Głównego Projektanta estetyka ma odpowiadać obecnym trendom w budownictwie tzn. goły i surowy beton z elementami szkła i stali. (Ja się pytam, jaka ****a estetyka????)

i to jest tragedia... to nie estetyka ale oszczędność ;)

pan Dudi 19.05.2010 14:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 901826)
Ja tylko powiem że na te pytania odpowiadał chyba ktoś z raminia Polimex-Mostostalu. Więc tutaj w tym przypadku akurat bym się nie czepiał o formę.

Aczkolwiek podzielam twoje zdanie, zgadzam się z nim i mam identyczny odbiór zachowania SSA przy budowie tego stadionu.

Rzeczywiście, wszedłem w linka i dopiero teraz się obciąłem, że to odpowiedzi udzielane przez kogoś z Polimeksu. Nie mogli przecież zadać tych pytań nikomu z klubu, bo nikt w Wiśle SA nie znał na nie odpowiedzi. Do Polimeksu oczywiście pretensji nie mam- oni robią swoje i się wynoszą. Szkoda, że nasi działacze nie mogą zrobić ani jednego ani drugiego. :)

Wicked 19.05.2010 14:56

Ale przecież od początku było mówione że kibice zadają pytanie kierownikowi budowy, więc w tym Wisła była od przekazania pytań, a nie na odpowiadanie

piotrekj66unia 19.05.2010 19:21

Witam, orientuje sie ktos czy cos sie moze stalo teraz na budowie stadionu? przed chwilka na stadion wjechala karetka na sygnale

element 19.05.2010 20:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 901854)
Czy Miasto zabezpieczyło nieodpłatne miejsca w lożach VIP dla byłych, zasłużonych piłkarzy Wisły Kraków (wzorem innych stadionów europejskich, gdzie legendy klubowe mogą liczyć na specjalne traktowanie w dowodzie uznania za zasługi dla klubu i miasta)?


Może lepiej nie wysyłać takiego pytania bo się nazbiera 50 Żurawskich, Szymkowiaków, Kosowskich, Zieńczuków czy Frankowskich i zyski Wisła z najbardziej dochodowych miejsc będzie czerpać od dwóch osób.
Kmiecik, rozumiem. Tym bardziej że może go na takie miejsce nie stać. Piłkarze wyżej to żadne legendy, zasłużeni dla klubu, ale nie na tyle żeby im od razu podkładać wolne miejsca VIP z wygrawerowanym nazwiskiem w fotelu. Co więcej mają od zajebania hajsu więc niech wykładają na stół. Skoro takie ikony Wisły to nie będzie dla nich problemem wesprzeć budżet Wisły, a co za tym idzie poziom sportowy klubu, któremu bardzo dużo zawdzięczają i chociaż w taki sposób będą mogli mu się odwdzięczyć.

Wertian 19.05.2010 20:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatixNH (Post 901846)
QBAS napisał(a):
Czy beton na zewnątrz trybuny będzie pomalowany? Nie, według wizji architekta i Głównego Projektanta estetyka ma odpowiadać obecnym trendom w budownictwie tzn. goły i surowy beton z elementami szkła i stali. (Ja się pytam, jaka ****a estetyka)

i to jest tragedia... to nie estetyka ale oszczędność ;)

Nie byłbym tak dramatyczny. Mamy co mamy, mleko się już rozlało i teraz trzeba nauczyć się z tym żyć. Estetyka oczywiście kwestią gustu... ale goły beton też ma swój urok.. zwłaszcza w takie pochmurne dni jak ostatnio. Wygląda wtedy upiornie i na drużynach przyjezdnych może robić wrażenie jak przy wizycie w piekle.

Marceli_szpak 19.05.2010 20:56

Jako, że kamerki z oficjalnej parę dni temu padły... i nie wiadomo kiedy i w jakiej formie ruszą, wrzucam filmik z budowy. Tyle co udało mi się "zprintscren'ować" od 6tego do 14stego maja br.

http://www.youtube.com/watch?v=X7IYGKwcJSk


http://www.youtube.com/watch?v=X7IYGKwcJSk

Valdaer 19.05.2010 23:31

Z tym betonem to tragedia totalna :/ przepraszam jakie obecne trendy zakładają coś takiego? Już nie chce mi się szukać zdjęć ale w niektórych miejscach wygląda to okropnie :/. Stadion za pół miliarda i co prawda w miare funkcjonalny bo jednak dużo powierzchni użytkowej pod trybunami będzie miał, tylko kto będzie chciał wynajmować tą powierzchnie komercyjną jak elewacja będzie totalnie szpeciła :/.

daeclan 20.05.2010 08:26

17 metrów do płyty, szare betonowe ściany, a nawet pleksy na sektorach to można przeboleć, ale fosa?
Nie wiem do czego ma służyć fosa, na nowoczesnych stadionach jakoś nie zauważyłem tego oryginalnego waloru architektonicznego. To chyba jakiś obłęd.

Wertian 20.05.2010 09:07

Nie chcę wyrastać na obrońcę Obtułowicza, ale prawda jest taka, że bardzo wielu architektów, i to nie od wczoraj, romansuje z surowym betonem

Berkeley's Art Museum
http://everywheremag.com/articles/203

London National Theatre
http://www.photoeverywhere.co.uk/bri...tre1049801.htm

The Jewish Museum Berlin
http://www.wayfaring.info/2007/05/07...museum-berlin/

I w końcu uwielbiana Zaha Hadid
http://archide.wordpress.com/2008/11...sberg-germany/
http://www.shuimohua.com/news/e-news.../2007_6/61.htm

Oczywiście to też kwestia tego jak i co się z tego betonu komponuje.

wiertar 20.05.2010 12:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wertian (Post 902110)
Nie chcę wyrastać na obrońcę Obtułowicza, ale prawda jest taka, że bardzo wielu architektów, i to nie od wczoraj, romansuje z surowym betonem


The Jewish Museum Berlin
http://www.wayfaring.info/2007/05/07...museum-berlin/

I w końcu uwielbiana Zaha Hadid


Oczywiście to też kwestia tego jak i co się z tego betonu komponuje.

z tym przykłądem to na drugą strone błoń lepiej;)

tofik 20.05.2010 12:12

Ten beton to trzeba będzie jakimiś reklamami oblepić :D

Wicked 20.05.2010 13:14

Cytat:

Rozpoczęły się przygotowania do obniżania poziomu murawy na stadionie przy Reymonta 22. Obecnie trwa sprzątanie terenu murawy, który stanowi plac budowy trybun wschodniej i zachodniej.

Za trybuną zachodnią przygotowywany jest nowy plac budowy i parking dla pojazdów budowy. To stamtąd układany będzie dach nad trybuną zachodnią. Do końca tego tygodnia z murawy wyjechać ma też dźwig, który służył do przenoszenia prefabrykatów. Wszystkie stopnie drugiego piętra trybuny są już ustawione, więc dźwig z tej strony nie będzie już potrzebny. W najbliższym czasie więc zostanie on rozmontowany i wywieziony z terenu budowy. Na trybunie wschodniej zaczęło się ustawianie barierek przy wyjściach z klatek schodowych. Prace te miały wyglądać zupełnie inaczej, jednak siedziba firmy, która je wykonuje, została zalana, w związku z tym wszystkie elementy są spawane i malowane już przy Reymonta. Od jutra zacznie się też wiercenie otworów, w które wkręcane będą krzesełka. Ich montaż rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

M. Górski
Biuro Prasowe Wisły Kraków SA


Link do artykułu
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...zataja_murawe/

Oraz najnowszej galerii
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...wi_i_barierki/

Sylwek1906 20.05.2010 13:21

Można zrobić akcent kibicowski! Potrzeba farb białej czerwonej i niebieskiej, i kibice wkładają łape do któregoś koloru, po czym przykładają reke na beton i na całej długości bedzie sie fajnie prezentować, ahh sfera marzeń :D

Bronowianin 20.05.2010 14:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez daeclan (Post 902102)
ale fosa?
Nie wiem do czego ma służyć fosa, na nowoczesnych stadionach jakoś nie zauważyłem tego oryginalnego waloru architektonicznego. To chyba jakiś obłęd.

Na wielu nowych stadionach jest fosa, a mogłeś tego elementu nie zauważyć bo np. przy transmisji telewizyjnej meczu zwykle tego nie widać, czasami nawet na zdjęciach stadionów trudno to zobaczyć. Z tego co mi się wydaje głównie sporo stadionów m. in. w Holandii ma takie fosy.

19sebawro06 20.05.2010 17:23

nie zauwazyliscie ze na stadionie manchesteru united jest podobna fosa tylko nie jest ona az tak widoczna bo jest przykryta reklamami ??? pewnie bedzie to inaczej wygladac po obnizeniu murawy

http://stadiony.net/stadiony/eng/old_trafford na tej stronie widac to na niktorych zdjeciach dokladnie
stoja tam ochroniarze

Oxydrene 20.05.2010 17:58

Dzisiaj po wiadomościach na tvp info była reklama programu który ma być emitowany w każdy piątek o godzinie 18:00, pierwszy już jutro. Nazywa sie on "krakowskie stadiony" i z tego co jest napisane w ramówce trwa 10minut. Program jak mówiła reklama będzie mówił o postępie prac na dwóch krakowskich stadionach i pbecności kamery w miejscach do których zwykly kibic nie wejdzie

Donki 20.05.2010 18:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oxydrene (Post 902358)
Dzisiaj po wiadomościach na tvp info była reklama programu który ma być emitowany w każdy piątek o godzinie 18:00, pierwszy już jutro. Nazywa sie on "krakowskie stadiony" i z tego co jest napisane w ramówce trwa 10minut. Program jak mówiła reklama będzie mówił o postępie prac na dwóch krakowskich stadionach i pbecności kamery w miejscach do których zwykly kibic nie wejdzie

Ten program jest już emitowany, było już pare odcinków ;)

filip74 20.05.2010 21:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oxydrene (Post 902358)
Dzisiaj po wiadomościach na tvp info była reklama programu który ma być emitowany w każdy piątek o godzinie 18:00, pierwszy już jutro. Nazywa sie on "krakowskie stadiony" i z tego co jest napisane w ramówce trwa 10minut. Program jak mówiła reklama będzie mówił o postępie prac na dwóch krakowskich stadionach i pbecności kamery w miejscach do których zwykly kibic nie wejdzie

Tu masz ostatni odcinek , był z naszego stadionu tak więc jutro będzie z budowy parchów.

Krakowskie Stadiony - 14 V 2010 TVP 3
http://www.tvp.pl/krakow/sport/krako...v-2010/1797784

Valdaer 21.05.2010 02:41

No dobra jak by ten surowy beton wyglądał jak na 3 ostatnich budynkach co podałeś to by było super, ale jak wygląda można zobaczyć na zdjęciach :/, jak nie będzie chociaż szlifowany to naprawde tragedia imo.

bravelukas 21.05.2010 07:30

słońce nad Krakowem, słońce nad budową.....cuddd

QBAS 21.05.2010 08:14

Surowy beto surowemu betonowi nierówny..

Mishau 21.05.2010 09:24

Beton jak beton ale mnie najbardziej będą drażnić żółte schody:-/

Kuba 21.05.2010 10:36

schody zawsze mozna przemalować

narazie pozostaje walka o biały kolor

może się uda ;)

bravelukas 21.05.2010 13:40

kamerki wrociły


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:02.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl