Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

jaszczur90 14.02.2010 15:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 854673)
można ew stworzyć opcje alternatywną tj zbudować duży pub-piwiarnie z podłużnymi stołami na styl CK-Browaru właśnie od strony Reymonta a sklepik zmieścić gdzieś na stadionie - tak, żeby ew oprowadzanie wycieczek lub osób prywatnych kończyło się w sklepiku (jak w 90 % muzeów i obiektów na świecie).


Ubolewam nad tym, że nikt narazie nie wspomniał o tym, że wokół stadionu mamy bardzo dużo miejsca do zagospodarowania.
Tak naprawdę wystarczyłoby tutaj miejsca np. na sale gimnastyczną, 2 korty (wyłączane na czas meczów np) i conajmniej odkryte boiska do gry w koszykówkę.
W wypadku stworzenia swoistego parku sportu wokół stadionu (mógłby być administrowany przez miasto lub np przez jedną z uczelni) zarówno młodsze jak i starsze pokolenie mogłoby przebywać w bezpiecznym, ogrodzonym i fajnie zorganizowanym miejscu przez cały rok.

Poniżej wkleiłem na teren przy Reymonta całkiem niemałą halę Polibudy.
http://i46.tinypic.com/5fg2ee.jpg

Za trybunami E i D nic nie powstanie ( będą póki co chodniki ) bo tam jeśli znajdą inwestorów to mają być podziemnie parkingi, a nikt teraz tam nie zbuduje kortów, boisk jeśli za chwilę mieli by to burzyć.

Kuba 14.02.2010 15:33

Tak naprawdę boiska treningowe powiny być zlokalizowane na terenach Tele-Foniki po lewej stronie zamieszczonego obrazka. Tylko nie wiadomo czy tele-fonika i Cupiał ostatnimi czasy nie zainteresowani przyszłością Wisły będą chcieli przeznaczyć teren na nieopłacalną finansowo inwestycję.

Obawiam się, że w miejscu w którym wkleiłem hale boisko treningowe nie zmieściłoby się. To samo tyczy się terenów między stadionem a Reymonta.
Kierując się tym właśnie założeniem przyjąłem, że można spróbować wcisnąć tam coś mniejszego jak właśnie, sale gimnastyczną, korty (chociaz tutaj utrzymanie byłoby pewnie drogie) albo boiska do koszykówki - tak żeby okolice stadionu w końcu ożyły.
Co do samych boisk do koszykówki - ich atutem jest to, że spokojnie można je wyznaczyć na drogach dojścia do trybun - w koncu otwarte boiska.



Jaszczur - droga do podziemnych parkinów w tamtym rejonie jest jeszcze daleka niestety.

Grzesiek7 14.02.2010 16:23

Prezes LMM o hali (bez konkretów, ale nadzieję przywraca) :

http://wislakosz.pl/n/465.html

Fuks 14.02.2010 16:37

popraw link bo ten nie dziala.

DarekK_11 14.02.2010 16:39

przecież działa :)

MarciN90 14.02.2010 22:32

medyk jacy kibice Ruchu? nie skumałem a ogladałem galerie :D

medyk 14.02.2010 22:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MarciN90 (Post 854876)
medyk jacy kibice Ruchu? nie skumałem a ogladałem galerie :D

http://img138.imageshack.us/img138/4219/ruch.jpg

gooro33 15.02.2010 11:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 854888)

Pewnie to kibice ruchu radzionkow.

arth_ur 15.02.2010 13:44

Proszę o usinięcie posta

arth_ur 15.02.2010 13:49

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,7547892.html - Murawa z Narodowego będzie na stadionie Hutnika. Kurcze wydaje mi się że ten obiekt składany jest z "odpadów" nie stety.

Artykuł z dzisiejszego Dziennika Polskiego


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dziennik Polski
Kraków przegra organizację koncertów gwiazd z Wrocławiem?

Dziennik Polski, 2010.02.15

Nadal nie wiadomo, kto będzie operatorem stadionu Wisły, który sprawi, że obiekt zacznie przynosić dochody, a nie będzie skarbonką. Nie rozwiązano jeszcze tego problemu.

Specjaliści uważają, że powinno się to zrobić już dawno.

- Tylko profesjonalny operator jest w stanie sprowadzić na taki obiekt sponsorów i duże imprezy. Zarządca stadionu Wisły powinien być już dawno wybrany, aby mieć czas na zaplanowanie funkcjonowania obiektu - uważa Jacek Bochenek, dyrektora grupy sportowej z międzynarodowej firmy konsultingowej Deloitte, zajmującej się m.in. doradztwem dla sektora sportowego.

Jako przykład podaje Wrocław, gdzie stadion ma być gotowy w przyszłym roku, a już w zeszłym tygodniu na oficjalnej stronie miasta poinformowano o wyborze operatora obiektu. Jest nim konsorcjum firm SMG, SMG Europę Limited Ltd. i SMG Deutschland GmbH. Kontrakt podpisano na 12 lat po półtorarocznych negocjacjach. Operator ma sprawić, że na wrocławskim obiekcie (profesjonalnie przystosowanym do różnych imprez) będą się odbywać nie tylko mecze piłkarskie. Władze Wrocławia spodziewają się, że stadion rocznie będzie przynosił około 25 mln zł dochodu. Liczą na to, ponieważ firma SMG ma duże doświadczenie. Zarządza ona ponad 200 obiektami na całym świecie, w tym 9 stadionami, 75 arenami, 52 salami koncertowymi, 67 centrami kongresowymi. W 2008 roku zorganizowano na nich ponad 50 tys. imprez, które przyciągnęły ponad 50 milionów gości.

- Taki operator jest w stanie zorganizować na zarządzanym przez siebie obiekcie koncerty w ramach międzynarodowych tras największych gwiazd muzyki pop, jak Sting, Madonna czy The Rolling Stones - podkreśla Jacek Bochenek. Przyznaje, że Krakowowi pod tym względem będzie więc ciężko wygrać rywalizację z Wrocławiem. Do koncertów specjalistycznie ma być dostosowany stadion Cracovii. Ma on jednak pomieścić na trybunach 15 tys. widzów. Nowe stadiony we Wrocławiu, Warszawie czy Gdańsku będą trzy razy większe.

- Stadion Wisly będzie miał odpowiednią aranżację. Więcej będę mógł powiedzieć na ten temat za tydzień - informuje Wojciech Obtułowicz, projektant stadionu Wisły, który na bieżąco, w trakcie budowy stadionu, poprawia dokumentację projektową. W raporcie sporządzonym na zlecenie Krakowa przez holenderską firmę ADD+ bv, zapisano m.in., że stadion Wisły powinien być dostosowany do innych wydarzeń sportowych (rugby i futbol amerykański), sportów automobilowych (spektakle o charakterze rozrywkowym, np. Stadium Su-per-Cross, Monster Trucks, ciągnięcie traktorów, łtp.), koncertów (muzyki popularnej, rockowej, klasycznej, imprezy taneczne) oraz imprez firmowych. - Stadion Wisły daje możliwość organizacji innych imprez niż piłkarskie, w tym koncertów - zapewnia Barbara Janik, doradca prezydenta Krakowa ds. sportu. Podkreśla, że na każdym stadionie można zorganizować koncert. Jako przykład podaje stadion Śląski w Chorzowie.

- Na stadionie w Chorzowie mecze piłkarskie odbywają się rzadko. Można więc na nim zorganizować koncert, zasłaniając murawę tradycyjnym sposobem, co naraża ją jednak na zniszczenie. Trudno byłoby o to na obiektach Wisły czy Cracovii, gdzie drużyny klubowe grają co dwa tygodnie. Na nich do organizacji innych imprez niż piłkarskie powinno się więc zastosować technologię zasłaniania płyty boiska, albo jej wysuwania - przekonuje Jacek Bochenek. Dodaje również, że tak jak we Wrocławiu wybór operatora stadionu budowanego za gminne pieniądze powinien poprzedzić przetarg, tak aby zastrzeżeń nie miała Komisja Europejska

- Mamy podpisaną umowę na dzierżawę stadionu przy ul. Reymonta z Wisłą Kraków S.A. Umowa obowiązuje do roku 2012 - informuje wiceprezydent Krakowa Tadeusz Trzmiel. Przyznaje, że umowa podlega aneksowaniu w zależności od wartości obiektu. Miasto przyjęło zasadę, że za powierzchnie sportowe klub powinien płacić 1% wartości obiektu, a za komercyjne - 3%. Na takiej zasadzie podpisano wstępną umowę z MKS Cracovia na dzierżawę powstającego stadionu przy ul. Kałuży. - Wisła miała przedstawić swoje propozycje, co do zagospodarowania stadionu. Na razie ich nie otrzymaliśmy - mówi wiceprezydent Tadeusz Trzmiel. Ustaliliśmy, że Wisła ma przeanalizować sytuację i dać odpowiedź do końca marca W klubie nie ma jednak specjalistów, którzy zajęliby się zarządzaniem stadionu, tak aby zapewniał przychody i można było na niego sprowadzać muzyczne gwiazdy. A za dzierżawę całego obiektu Wisła musiałaby rocznie płacić ponad 4 mln zł, a więc około 10% swojego budżetu. Można się więc spodziewać, że klub będzie chciał wynajmować od miasta tylko część pomieszczeń na biura oraz klubowe muzeum. Pozostałą część obiektu może przejąć miejska jednostka - Zarząd Infrastruktury Sportowej, która będzie szukać kontrahentów dla powierzchni komercyjnych. A kto sprowadzi muzyczne gwiazdy? Wiceprezydent Tadeusz Trzmiel wspomina o poszukiwaniu operatora dla hali widowiskowo-sportowej w Czyżynach na 15 tys. widzów. Jego znalezienie nie jest jednak łatwą sprawą.


Pero 15.02.2010 14:03

Bez obrazy ale Wisła pokazała jakim jest wspaniałym operatorem gdy przez 4 lata nie potrafiła zagospodarować trybuny południowej jakimś porządnym punktem gastronomicznym mimo, że są do tego dobra warunki.

SpoXsteR 15.02.2010 14:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 854995)
Bez obrazy ale Wisła pokazała jakim jest wspaniałym operatorem gdy przez 4 lata nie potrafiła zagospodarować trybuny południowej jakimś porządnym punktem gastronomicznym mimo, że są do tego dobra warunki.

Ale co Wisła miała zrobić skoro tą trybunę nikt nie wykończył?

Wisła z własnej kieszeni miała wyłożyć kilka mln zł ?

miasto czy Wisła buduje ten stadion? miasto ma za obowiązek wykończyć ten stadion na cacy.. a Wisła nie powinna żadnych haraczy płacić

barthok 15.02.2010 14:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SpoXsteR (Post 854997)
Ale co Wisła miała zrobić skoro tą trybunę nikt nie wykończył?

Wisła z własnej kieszeni miała wyłożyć kilka mln zł ?

miasto czy Wisła buduje ten stadion? miasto ma za obowiązek wykończyć ten stadion na cacy.. a Wisła nie powinna żadnych haraczy płacić

otóż ta trybuna jest wykończona od ładnych kilku lat..

jaszczur90 15.02.2010 14:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SpoXsteR (Post 854997)
Ale co Wisła miała zrobić skoro tą trybunę nikt nie wykończył?

Wisła z własnej kieszeni miała wyłożyć kilka mln zł ?

miasto czy Wisła buduje ten stadion? miasto ma za obowiązek wykończyć ten stadion na cacy.. a Wisła nie powinna żadnych haraczy płacić

Trybuna południowa czyli "E" już dawno jest wykończona.. ale zamiast w środku gastronomii to była budka z kiełbaskami przed trybuną :D

MatMario 15.02.2010 15:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jaszczur90 (Post 855002)
Trybuna południowa czyli "E" już dawno jest wykończona.. ale zamiast w środku gastronomii to była budka z kiełbaskami przed trybuną :D

No ale co buda ładna przed trybuna nie jest zła, kiełbase za 10zł sprzedadzą czy tu czy tu to co za biznes wykładać kasę na stworzenie punktu wewnątrz?

:)

Oczywiście żartuje ale takie jest podejście w tym klubie do zarządzania, dlatego jestem jak najbardziej za oddaniem Wiśle SSA stadionu na normalnych warunkach nie robienia jakiś promocji bo to naszych działaczy utrwala w przekonaniu że jakoś to będzie.

Pero 15.02.2010 16:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 855021)
Oczywiście żartuje ale takie jest podejście w tym klubie do zarządzania, dlatego jestem jak najbardziej za oddaniem Wiśle SSA stadionu na normalnych warunkach nie robienia jakiś promocji bo to naszych działaczy utrwala w przekonaniu że jakoś to będzie.

Ale przecież Wisła miała uregulowany czynsz z miastem czyli cały czas mogła operować powierzchnią trybuny południowej. Mogła sprawę gastronomii dostosować do jakiegoś europejskiego poziomu. Rozumiem że jest bardzo wielu smakoszy kiełbaski, ale przecież w środku mogło znaleźc się miejsce na kilka stolików żeby zjeść ją w cywilizowany sposób. Nie wspomną o tym że oprócz kiełbaski w środku można zaserwować hot-doga czy zapiekanke które cieszyłyby się zapewne takim samym wzięciem jak kiełbaska.
No ale niestety tak w naszym klubie podchodzi się do kwestii stadionu. Dlaczego przez 2 lata Wisła nie naciskała miasta w sprawie zaplecza trybuny D?? Bo w sumie jaki miałaby na tym interes. Cena wynajmu pewnie wyższa i jeszcze wc i zaplecze do wysprzątania.
Zasataniawiam się czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby oddanie stadionu profesjonalnej firmie która umozliwiłaby organizacje meczu na europejskim poziomie. No chyba że do czerwca zmieni się myslenie klubu w tej kwestii.

Assurbanipal 15.02.2010 17:31

A kto Krakowowi pożyczy na to pieniądze?

zloty1906 15.02.2010 17:59

Stadion Hutnika bez licencji na ekstraklasę

http://sportowetempo.pl/all/artykul/...na_ekstraklase

63.5 Kg 15.02.2010 18:37

Wiec ja wdze to tak.

Runda wiosenna w Sosnowcu bo Hutnik nie ma licencji.
Runda jesienna nastepnego sezonu albo w Sosnowcu albo na Hutniku bo opzonienia na naszym stadionie nikt nie nadrobi.

CZyli reasumujac rok bez Reymonta ...to juz bylby cyrk...

rafil 15.02.2010 19:18

Półtora roku gwoli ścisłości. Ale wg tego artykułu nie jest przesądzone, że nie będziemy grać na Hutniku, są na to szanse.

63.5 Kg 15.02.2010 19:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafil (Post 855083)
Półtora roku gwoli ścisłości. Ale wg tego artykułu nie jest przesądzone, że nie będziemy grać na Hutniku, są na to szanse.

Tak tak
Chodzilo mi o dodatkowy rok.

Bronex 15.02.2010 20:42

Eeeeeee tam.... Ludzie nikomu nie zależy na tym ,żeby sprawę stadionu Wisły Kraków pod względem wielopłaszczyznowym doprowadzić do końca w sposób profesjonalny. Piaskownica i tyle. Dla mnie rzeczą nie pojętą jest jak można budować dwa stadiony jednocześnie. Porąbany pomysł organizacyjnie. Skupić się na jednym pod każdym względem dopiero następny zaczynać. A tak to mamy dwa rozgrzebane place budowy i perspektywę kolejnego roku w Sosnowcu. To jest poważne podejście do sprawy. Jaja jakieś. Ile klub na tym traci a wszyscy zadowoleni z siebie. Jak sobie pomyśle ,że 2010 rok znowu spędzimy w jakieś dziurze w ziemi to mnie szlag trafia. Śmieszne jest to ,że ktoś liczy ,że nasi Wiślaccy zarządcy zrobią tutaj jakiś mega pomysł na eksploatacje tego stadionu. Z czym do gości? Cała ta organizacja to wygląda jak ta "buda z kiełbasą". Jeszcze tylko przyczepy kempingowej brakuje.

jaszczur90 15.02.2010 20:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronex (Post 855111)
Eeeeeee tam.... Ludzie nikomu nie zależy na tym ,żeby sprawę stadionu Wisły Kraków pod względem wielopłaszczyznowym doprowadzić do końca w sposób profesjonalny. Piaskownica i tyle. Dla mnie rzeczą nie pojętą jest jak można budować dwa stadiony jednocześnie. Porąbany pomysł organizacyjnie. Skupić się na jednym pod każdym względem dopiero następny zaczynać. A tak to mamy dwa rozgrzebane place budowy i perspektywę kolejnego roku w Sosnowcu. To jest poważne podejście do sprawy. Jaja jakieś. Ile klub na tym traci a wszyscy zadowoleni z siebie. Jak sobie pomyśle ,że 2010 rok znowu spędzimy w jakieś dziurze w ziemi to mnie szlag trafia. Śmieszne jest to ,że ktoś liczy ,że nasi Wiślaccy zarządcy zrobią tutaj jakiś mega pomysł na eksploatacje tego stadionu. Z czym do gości? Cała ta organizacja to wygląda jak ta "buda z kiełbasą". Jeszcze tylko przyczepy kempingowej brakuje.

Ironia w tym, że budowa stadionu Cracovii idzie zgodnie z planem.. są fundusze.. termin oddania to wrzesień ( część sportowa) . Wszystko jest zaplanowane, Cracovia już podpisała umowę dzierżawy.. tam włodarze myślą z wyprzedzeniem.. Więc o parodii budowy można tylko mówić w przypadku naszego stadionu ( notabene budowany już 6 lat )

PiotrG 15.02.2010 22:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 855034)
Ale przecież Wisła miała uregulowany czynsz z miastem czyli cały czas mogła operować powierzchnią trybuny południowej.

Jeśli nie ma wybudowanych wewnątrz punktów gastronomicznych (a te będą na trybunach E/W) nie ma jak tam prowadzić sprzedaży, więc automatycznie ta wyleciała poza trybunę. Budowa (o ile zostawiono na nie miejsce) to też niemały koszt.

Co do trybuny północnej. Tam nie ma czego zagospodarować - wewnątrz nie ma dosłownie nic, poziom 00 to najnormalniejszy grunt, poziom +1 nie jest zalany - to tylko stalowe dźwigary pod budowę kondygnacji.
Do tego trzeba zrobić wszelkie łącza wodne, kanalizacyjne, elektryczne, zakupić klimatyzację. Koszt tych prac sięgnie pewnie ponad 10mln PLN.
Co trzeba wewnątrz zbudować? 00 - toalety, punkty gastronomiczne z zapleczem, punkt medyczny, magazyny.
+1 - tutaj jest przestrzeń do wykorzystania, oficjalny sklep Wisły Kraków + klub kibica (w tym pub).

Co do operatora stadionu - wprost TRZEBA wyłonić zewnętrznego jak chociażby we Wrocławiu, bez niego stadion będzie nierentowny. Gdyby Wisła została operatorem stadionu mogłaby kosić niezłą kasę, bo jest na czym - ponad 30 skyboxów, sporo przestrzeni biurowej, można na stadionie zorganizować inne imprezy. Jakoś nie wierzę, że zarząd Wisły podoła temu zdaniu patrząc na sposób prowadzenia marketingu i zabieganie chociażby o dokończenie budowy stadionu pod klucz.

1q2 15.02.2010 23:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jaszczur90 (Post 855117)
Ironia w tym, że budowa stadionu Cracovii idzie zgodnie z planem.. są fundusze.. termin oddania to wrzesień ( część sportowa) . Wszystko jest zaplanowane, Cracovia już podpisała umowę dzierżawy.. tam włodarze myślą z wyprzedzeniem.. Więc o parodii budowy można tylko mówić w przypadku naszego stadionu ( notabene budowany już 6 lat )

No niestety.Najbardziej człowieka nosi jak sobie pomyśli że całe gówno w które wdepnęliśmy zaczęło się od wyboru projektanta.
żydki podeszły do sprawy w sposób profesjonalny - firma która wygrała projekt jest znanym projektantem stadionów w Hiszpanii, a u nas....wybrano dziada Obtułowicza, słynnego z budowy kościoła i muzeum.
Druga sprawa - profesur łazi koło stadionu jak koło jajka - u nas wygląda na to że nie ma ani 1 kompetentnej osoby, która by się tym zajmowała.

Mam takie wrażenie że to co się będzie działo z naszym stadionem , przebije wszystkie inne niechlubne historie z ostatnich lat nastu w naszym klubie.

crazykaro 15.02.2010 23:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 855152)
Co do operatora stadionu - wprost TRZEBA wyłonić zewnętrznego jak chociażby we Wrocławiu, bez niego stadion będzie nierentowny. Gdyby Wisła została operatorem stadionu mogłaby kosić niezłą kasę, bo jest na czym - ponad 30 skyboxów, sporo przestrzeni biurowej, można na stadionie zorganizować inne imprezy. Jakoś nie wierzę, że zarząd Wisły podoła temu zdaniu patrząc na sposób prowadzenia marketingu i zabieganie chociażby o dokończenie budowy stadionu pod klucz.


Co do skyboxów to Wisła będzie z nich kosiła kasę. Przestrzeń biurową to nie problem wynająć, ale imprezy to już ciężki orzech do zgryzienia dla Wisły. Bo niby jak klub piłkarski miałby się zająć organizowaniem koncertów muzycznych itp?? Chyba że podpisałby umowę z jakąś inną firmą zajmującą się tego typu imprezam to może by coś z tego wyszło.

Wojtas 15.02.2010 23:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 855193)
Druga sprawa - profesur łazi koło stadionu jak koło jajka - u nas wygląda na to że nie ma ani 1 kompetentnej osoby, która by się tym zajmowała.

Mam takie wrażenie że to co się będzie działo z naszym stadionem , przebije wszystkie inne niechlubne historie z ostatnich lat nastu w naszym klubie.



Bo u nas w zarzadzie sami madrale ktorzy potrafia zmieniac prezesow i ich stołki.

A jak przyjdzie cos zrobiic,cos dac od siebie,czyms sie zainteresowac,cos zadzialac w koncu dla dobra klubu w ktorym sie pracuje to nie ma nikogo .

MatMario 16.02.2010 02:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 855152)
Jeśli nie ma wybudowanych wewnątrz punktów gastronomicznych (a te będą na trybunach E/W) nie ma jak tam prowadzić sprzedaży, więc automatycznie ta wyleciała poza trybunę. Budowa (o ile zostawiono na nie miejsce) to też niemały koszt.

Byłeś ty kiedyś na stadionie na trybunie E? Widziałeś co jak jest doprowadzone czy tak piszesz że nie ma. Z tego co ja widziałem to podłączenia są wyprowadzone z posadzki, wystarczy to obudować i zamontować potrzebne urządzenia, ale o to chodzi że nikt nie widział na razie potrzeby aby przymusić Aspen do tego. Bo kibice mogą kupić sobie kiełbache przed trybuną i też będzie. Nie wyobrażam sobie że punkty gastronomiczne będą wykończone na 100% że będzie kucharza w środku tylko brakować.

PiotrG 16.02.2010 03:02

Na trybunie E nie byłem, jeśli są tam tego typu pomieszczenia lecz po prostu nie wykorzystane, a gastronomia jest w namiocie przed trybuną, to wolę tego nie komentować. Zdrowy rozsądek mi po prostu podpowiada, że w sytuacji gdy na trybunie są punkty gastronomiczne to są one wykorzystywane, gdy nie ma wtedy mała gastronomia ląduje w namiotach.
http://img715.imageshack.us/img715/3059/gastr.th.jpg
(jeden z punktów gastronomicznych trybuny zachodniej, na wschodniej są takie same)

W internecie brak jakichkolwiek informacji na temat tej trybuny, tym bardziej rzutów pokazujących rozmieszczenie pomieszczeń.

medyk 16.02.2010 11:14

wogole ten aspen to ma jakis dozywotni monopol na 'catering' na naszym stadionie? przydal by sie jakis nowy przetarg moze jakas firma z troche innym lepszym podejsciem do tego by to wygrała


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:21.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl