Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Temat polityczny (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9207)

Zbychu 28.05.2010 10:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczebrzeszcz (Post 905475)
a to ci proPiSowska gazeta :>

A co masz wątpliwości że "Rzeczpospolita" nie sympatyzuje z PiSem? Owszem można tam znaleźć różny punkt widzenia i za to szanuje ten dziennik co nie zmienia faktu że główny nurt jest raczej pro-pisowski.



W porównaniu na przykład z http://www.gazetapolska.pl/gfx/okladki/okl.jpg


...,,Rz" to dla mnie szczyt obiektywizmu:D

AYALA 28.05.2010 12:22

Jarek ma ochrone.
http://www.fakt.pl/Jaroslaw-Kaczynsk...y,73148,1.html

orzeu 28.05.2010 13:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 905700)

Niesamowite! :lol:

AS82 28.05.2010 14:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 905579)

Co nie zmienia absolutnie niczego w meritum mojej wypowiedzi, a jest zwykłą lewacką próbą grania na uczuciach (pomóżmy biednym dzieciom ze wsi :lol:).

Donek został lewakiem bo budował boiska dla dzieci :lol: Teraz powinien zostać lewakiem po raz drugi bo pomaga biednym powodzianom..Co jeszcze wymyślicie ,żeby z PO zrobić lewice ?

JEDREK76 28.05.2010 14:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 905741)
Donek został lewakiem bo budował boiska dla dzieci :lol: Teraz powinien zostać lewakiem po raz drugi bo pomaga biednym powodzianom..Co jeszcze wymyślicie ,żeby z PO zrobić lewice ?

My nic nie musimy robić, sami w tym kierunku działają co raz zauważasz

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 905741)
pewnie żeby przekonać do siebie lewicowy elektorat

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 905741)
pewnie to sygnał dla wyborców lewicowych na kogo mają głosowac w II turze ,jak beda mieli do wyboru Komorowskiego i Kaczyńskiego

innym razem próbujesz "strugać wariata":>. Zdecyduj się:lol:

AS82 28.05.2010 14:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JEDREK76 (Post 905774)


innym razem próbujesz "strugać wariata":>. Zdecyduj się:lol:

Nie mieszaj dwóch rzeczy. Powołanie Belki to rzeczywiście może być ukłon w strone lewicowego elektoratu,natomiast nazywanie lewicowym budowanie Orlików traktuje jako piramidalną bzdure

JEDREK76 28.05.2010 17:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 905778)
Nie mieszaj dwóch rzeczy. Powołanie Belki to rzeczywiście może być ukłon w strone lewicowego elektoratu,natomiast nazywanie lewicowym budowanie Orlików traktuje jako piramidalną bzdure

Tylko, że Wolfy nie określał lewicowym budowania Orlików, tylko określił "lewacką próbą grania na uczuciach" komentarz usera Zimioka rozpoczynający się od słów "Gdybyś wychował się w małej wsi". Radzę przeczytać całość polemiki userów, aby potem komentować, bowiem odnosząc się do wycinka wypowiedzi można zmienić całkowicie jej sens.

A wracjąc jeszcze do konszachtów PO z lewicą, toć przecież poseł Palikot sam przyznawał się, iż jest z SLD;).

Sędzia 28.05.2010 17:27

ciąg dalszy w kwestii katastrofy

http://niezalezna.pl/photos/d2134beb...c75db89b18.jpg

22 marca 2010 r. pod Moskwą rozbił się Tu-204 (model Tupolewa podobny do Tu-154). Przed upadkiem kilometr obok lotniska - w nocy i podczas mgły - samolot zahaczył o grubą sosnę i stracił skrzydło. Maszyna uderzyła o ziemię i przełamała się w kilku miejscach. Wszyscy... przeżyli.

http://niezalezna.pl/article/show/id/34295


ps. Komorowski - kandydat z ruskiej budy

orzeu 28.05.2010 18:30

Przeciez to oczywiste. Partia liberalna, za podstawowe cele stawiajace sobie gospodarke oddaje minietsrstwo gospodarki koalicjantowi z PSL (Pawlak), a teraz oddaje NBP kolejnemu lewicowcowi, Belce. Rozgarniety wyborca PO, ktory glosowal na nia swiadomie ze wzgledow ekonomicznych powinien czuc sie co najmniej zdradzony.
Fajne tez wytlumaczenie "uklonu w strone lewicowego elektoratu". Jednym slowem fuksem tak sie stalo, ze kandydat na prezydenta jest rownoczesnie p.o. prezydenta i wykorzystuje ta przypadkowo nadana mu funkcje do celow wyborczych. Malo tego, aby zyskac glosy zdradza wlasne idealy jako, bylo nie bylo, liberał. Nazywanie tego "uklonem w strone lewicowego elektoratu" moze co najwyzej smieszyc. PIS tez robil uklony w strone radiomaryjnego elektoratu jezdzac do Torunia ale wtedy to bylo zle. No ale przeciez wiadomo ze zlym jest "klanianie sie" gestami do tych, ktorzy maja troche podobne poglady, a dobrym jest "uklon" przejawiony czynem jakim jest powierzenie bardzo wysokiej funkcji osobie, ktora ma calkiem inne poglady. Normalka.

AS82 28.05.2010 18:34

A PIS co robił,głosząc polityke solidarnego państwa ,z podkreslaniem roli tych najbiedniejszych , uczynił Zyte Gilowska (chyba jedna z najbardziej liberalnych osob z PO) ministrem finansów

orzeu 28.05.2010 18:58

No tak. Nie ze to zla praktyka tylko "inni tez tak robili" :lol:
Jesli Belka w wyborach na jesieni wystartuje z list PO wtedy mozemy pogadac. Tyle ze wiadomo juz dzis ze nie wystartuje.

sambo 28.05.2010 20:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 905576)
Ten samo poziom niezmienny od lat :lol:

miło

Cytat:

Tak walczyliśmy o take Polske że prywatna firma może decydować w jaki film właduje kasę a w jaki nie

i tu się odezwał wykształciuchowski instynkt, który miesza wykształciuchowi pojęcie słowa "może" ze słowami " nie ma wyjścia". Sęk jednak w tym, że w pięknych czasach rządów monopartii słowo - nie ma wyjścia - nie występuje. A już na pewno nie występuje w wykształciuchowskim pojęciu o Polsce - pardon POlsce

Hej młody junaku, smutek zwalcz i strach. Przecież na tym piachu...

wolfy 28.05.2010 20:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zimiok (Post 905616)
Moim skromnym zdaniem zdrowie młodych ludzi również powinno być priorytetem państwa i każdego rządu!

Kosztem życia i dobytku ich i ich rodziców? Paradne.

Co do EURO - zakładamy, że na nim zarobimy (chociaż - kto wie). Wiesz - turystyka sportowa, te rzeczy.

Materiały sobie przejrzę jak będę miał chwilę wolnego czasu.

Illargui 28.05.2010 23:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 905863)
Fajne tez wytlumaczenie "uklonu w strone lewicowego elektoratu".

Im częściej słucham wypowiedzi Komorowskiego, tym bardziej zaczynam przychylać się do tezy, że PO nie chce jednak wygrać wyborów prezydenckich, wystawiając tego kandydata - zdolność do wypowiadania przez niego szkodzących mu słów jest naprawdę niezwykła. Proponuję już powoli tworzyć spis, bo przed nami jeszcze 3 tygodnie kampanii.

Ja osobiście kompletnie nie rozumiem o co chodzi z tym Belką ... co niby ma zyskać na tym PO czy Komorowski skoro podjęli tę decyzję? Poparcie ze strony lewicy w II turze? Ale to bezsensu, bo i tak jeśli wyborcy SLD mając do wyboru Komorowskiego i Kaczyńskiego, na tego drugiego raczej nie zagłosują. Większym problemem w II turze dla Komorowskiego może być mobilizacja jego wyborców, aby w ogóle ruszyli do urn, ale tu planowana nominacja Belki znaczenia nie ma...

1q2 29.05.2010 00:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sambo (Post 905917)
miło



i tu się odezwał wykształciuchowski instynkt, który miesza wykształciuchowi pojęcie słowa "może" ze słowami " nie ma wyjścia". Sęk jednak w tym, że w pięknych czasach rządów monopartii słowo - nie ma wyjścia - nie występuje. A już na pewno nie występuje w wykształciuchowskim pojęciu o Polsce - pardon POlsce

Hej młody junaku, smutek zwalcz i strach. Przecież na tym piachu...

Ja wiem że Ty nie masz żadnej ochoty na jakąkolwiek dyskusje a stać Cię jedynie na odezwy - zrób choć raz wyjątek i napisz normalnie o co Ci chodzi a jak nie masz na to ochoty to o prostu się nie odzywaj bo nikt z ziomków w wierze Ci tego nie napisze ale poprzez taką postawę ośmieszasz tak sprawy o jakich piszesz jak i siebie.

dj_ibutti 29.05.2010 00:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sędzia (Post 905832)
ciąg dalszy w kwestii katastrofy



22 marca 2010 r. pod Moskwą rozbił się Tu-204 (model Tupolewa podobny do Tu-154). Przed upadkiem kilometr obok lotniska - w nocy i podczas mgły - samolot zahaczył o grubą sosnę i stracił skrzydło. Maszyna uderzyła o ziemię i przełamała się w kilku miejscach. Wszyscy... przeżyli.

http://niezalezna.pl/article/show/id/34295


ps. Komorowski - kandydat z ruskiej budy

Tylko jak widać na załączonym obrazku. Tu-204 miał to szczęście, że go nie obróciło. Tu-154 tego szczęścia nie miał.

Romy S. 29.05.2010 00:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marian3a (Post 905588)
to może wypijemy jeszcze brudzia skoro wszyscy są happy <lol>

No już jeden z kandydatów na prezydenta wpadł na taki pomysł.

Cytat:

Jarosław Kaczyński powiedział, że jednym z najważniejszym jego celów jako głowy państwa byłoby "zakończenie wojny polsko-polskiej". Jego zdaniem, pozwoliłoby to zbliżyć się Polsce do 2020 roku w rozwoju gospodarczym do państw zachodnich.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...wiadomosc.html

Tak na marginesie tej wypowiedzi to ciekawe, że nagle w kampanii wyborczej na Prezydenta Polski nasz wschodni sąsiad staje się głównym pionkiem w grze. :-/

1q2 29.05.2010 00:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 906028)
Tylko jak widać na załączonym obrazku. Tu-204 miał to szczęście, że go nie obróciło. Tu-154 tego szczęścia nie miał.

Na prawdę 'internetowy szacun', czyli gówno warty;) ale lepiej tego ująć się nie da i co ważniejsze(jeśli chodzi o ten temat), z Ciebie chyba nie zrobią towarzysza tak jak zrobili ze mnie.

orzeu 29.05.2010 07:20

Illargui nominacja Belki pokazala przede wszystkim slabe zaplecze fachowcow PO. Zreszta to nie tylko ich problem.

ibutti prosze wyjasnij mi jak to jest fizycznie mozliwe zeby samolot uderzjacy w 30-40cm brzoze na wyokosci 7 metrow o rozpietosci skrzydel 35 metrow zdolal sie obrocic wokol wlasnej osi.
Na tyle na ile znam sie na fizyce to takie uderzenie spowoduje skret w lewo (co sie stalo) ale obrot wokol wlasnej osi juz nie bardzo. No i przede wszystkim tam bylo 7 metrow miejsca na obrot, a od osi samolotu skrzydlo ma metrow 17.

Zbychu 29.05.2010 09:30

Ja myśle że PO głaska SLD,gdyż planuje w następnej kadencji koalicje z lewicą,a przynajmniej przygotowuje sobie alternatywe gdyby z PSL coś nie wyszło.

Sędzia 29.05.2010 11:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 906028)
Tylko jak widać na załączonym obrazku. Tu-204 miał to szczęście, że go nie obróciło. Tu-154 tego szczęścia nie miał.

Pierwsza kwestia - to co napisał orzeu, druga kwestia - czy obrócenie samolotu może skutkować aż taką dysproporcją w zniszczeniach?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Illargui (Post 905994)
Ja osobiście kompletnie nie rozumiem o co chodzi z tym Belką ... co niby ma zyskać na tym PO czy Komorowski skoro podjęli tę decyzję? Poparcie ze strony lewicy w II turze? Ale to bezsensu, bo i tak jeśli wyborcy SLD mając do wyboru Komorowskiego i Kaczyńskiego, na tego drugiego raczej nie zagłosują. Większym problemem w II turze dla Komorowskiego może być mobilizacja jego wyborców, aby w ogóle ruszyli do urn, ale tu planowana nominacja Belki znaczenia nie ma...

1. Albo jest to obiektywny sondaż bo PO ma pogłębione badania, z których wynika, że szanse Komorowskiego są co najmniej niepewne. (Na to wskazują też ruchy związane z KRRiTV)

2. Albo jest to gra na zbliżenie z SLD, bo ostatnio Pawlak zaczyna się stawiać

3. Albo jest to gra na wycofanie się Olechowskiego - czytałem wypowiedź (bardzo pozytywną) Olechowskiego na temat tej kandydatury

Więcej pomysłów na razie nie mam.

AYALA 29.05.2010 11:32

zamiast kłócic sie o aborcje i na teczki niech rządzący wezmą się za budowe zbiorników retencyjnych i wałów żeby nas znowu nie zalało.

Janusz Palikot przestrzega przed powrotem Czwartej RP :http://stopczwartejrp.prv.pl/

TRNKRN 29.05.2010 11:40

No akurat zbiorniki retencyjne nie zawsze chronią przed powodzią, co widać było na przykładzie Raby. Także to też jest populizm. Najlepszym działaniem jest wyznaczenie polderów zalewowych i zalesianie obszarów górskich.

Mareq 29.05.2010 14:12

Cytat:

Więcej pomysłów na razie nie mam.
Przypuszczalnie jest to szansa , że Aleksander Kwaśniewski(czytaj polska lewica) nie będzie czarował , tylko powie wyraźnie na kogo głosować i jakie to ważne żeby zagłosować w II turze wyborów.
Jest to jedna z istotnych przesłanek jednak nie należy zapominać o tym , że w kwestiach finansowo-ekonomicznych nie mówimy o człowieku zgarniętym prosto z ulicy.
Wilk syty i owca cała .

dj_ibutti 29.05.2010 14:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 906047)
Illargui nominacja Belki pokazala przede wszystkim slabe zaplecze fachowcow PO. Zreszta to nie tylko ich problem.

ibutti prosze wyjasnij mi jak to jest fizycznie mozliwe zeby samolot uderzjacy w 30-40cm brzoze na wyokosci 7 metrow o rozpietosci skrzydel 35 metrow zdolal sie obrocic wokol wlasnej osi.
Na tyle na ile znam sie na fizyce to takie uderzenie spowoduje skret w lewo (co sie stalo) ale obrot wokol wlasnej osi juz nie bardzo. No i przede wszystkim tam bylo 7 metrow miejsca na obrot, a od osi samolotu skrzydlo ma metrow 17.

Bardzo proste. Na fizyce się nie znam ;) Ale rozmawiałem o tym z pilotem. Mówił, że siła nośna na prawym skrzydle jest większa niż na nieistniejącym lewym. Potem wystarczy że samolot obróci a grawitacja w tym pomaga, potem siła nośna zmienia się w siłę docisku (czy coś takiego) i dlatego oni pierdo... dość mocno w ziemię. Przy czym jednocześnie sami lecieli do góry (coś jak w spadającej windzie), dlatego miałeś ogromne starcie tych dwóch sił. Dlatego nikt nie miał szans przeżyć.

orzeu 29.05.2010 15:21

Nie bardzo rozumiem jak grawitacja moze pomoc w podniesieniu do gory boku ciezszego ze skrzydlem, a w dol lzejszego bez skrzydla.
Obrot i zmieszczenie sie w brakujacych 10 metrach jest mozliwe tylko pod warunkiem urwania (nie naderwania) lewego skrzydla i obciecia go o ponad 10 metrow czyli ponad 70% calego skrzydla:
Schemat:
http://richard.ferriere.free.fr/3vue...v_tu154_3v.jpg
Zatem brzoza o grubosci 30-40cm urwała skrzydlo tuz przed silnikiem lub razem z silnikiem. Z tej brzozy to ja bym chcial dom miec zbudowany, zadne trzesienie ziemi mnie nie ruszy.

http://pjeszke.webpark.pl/drzewa/brzoza/brzoza3.jpg
vs
http://www.airplane-pictures.net/ima...08-7/20557.jpg

Zwyczajnie tego nie kupuje.

dj_ibutti 29.05.2010 15:24

Grawitacja połączona z siłą nośną ;). Nie pamiętam jak on to tłumaczył dokładnie. Kpt. LOT, więc chyba się zna. Z resztą może później mówił coś o tym w Superstacji, trzeba by poszukać. Bo miał mieć wywiad zaraz po naszej rozmowie ;)

Czyli co się stało? Bombe podłożyli?

Mareq 29.05.2010 18:21

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,7..._wyborcza.html

Życzę każdemu państwu takiej lewicy jaką mamy w Polsce :)

wmaster 29.05.2010 18:55

Przecież wiadomo, że samolot leci dzięki temu, że ma specjalny kształt skrzydeł (plus jeszcze ruchome lotki, etc). Cała siła nośna pochodzi od skrzydeł, które ciągną go do góry. Zatem jak urwie jedno skrzydło to nie ma równowagi - to drugie co zostało pcha go do góry względem osi poziomej samolotu. Więc samolot zaczyna obracać się wokół swojej osi.

1q2 30.05.2010 00:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 906192)

Zwyczajnie tego nie kupuje.

Bo zwyczajnie nie masz pojęcia o czym mówisz, tak zresztą jak i ja i wszyscy tu piszący, a jeśli nie ma się pojęcia to jednak trza się zdać na głos ludzi którzy takie pojęcie mają a akurat w tej kwestii sporu nie ma - tzn zawsze się znajdzie taki co zaneguje wszystko ale było mnóstwo wypowiedzi osób siedzących w temacie i wcale nie idących w tą oficjalną wersję - którzy akurat w tej kwestii wątpliwości nie mieli.Gdyby skrzydła były jak nóż to pewnie by ucięły ale nikt nie robi skrzydeł po to by ucinały drzewa

Mareq - ja jednak życzył bym sobie innej lewicy, bo to by dobrze zrobiło tym którzy zajmują się tylko potyczkami między sobą bo wiedzą że nikogo innego nie ma - chyba że system który funkcjonuje w USA, ale do tego to kilkanaście jak nie kilkadziesiąt lat i tez nie wiem czy to po pierwsze jest dobra sprawa a po drugie czy una mogło by się to przyjąć.

ps spot Komorowskiego taką żeną nie jest ale i tak...brak mi słów by go skomentować :lol:


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl