![]() |
Cytat:
W porównaniu na przykład z http://www.gazetapolska.pl/gfx/okladki/okl.jpg ...,,Rz" to dla mnie szczyt obiektywizmu:D |
Jarek ma ochrone.
http://www.fakt.pl/Jaroslaw-Kaczynsk...y,73148,1.html |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
A wracjąc jeszcze do konszachtów PO z lewicą, toć przecież poseł Palikot sam przyznawał się, iż jest z SLD;). |
ciąg dalszy w kwestii katastrofy
http://niezalezna.pl/photos/d2134beb...c75db89b18.jpg 22 marca 2010 r. pod Moskwą rozbił się Tu-204 (model Tupolewa podobny do Tu-154). Przed upadkiem kilometr obok lotniska - w nocy i podczas mgły - samolot zahaczył o grubą sosnę i stracił skrzydło. Maszyna uderzyła o ziemię i przełamała się w kilku miejscach. Wszyscy... przeżyli. http://niezalezna.pl/article/show/id/34295 ps. Komorowski - kandydat z ruskiej budy |
Przeciez to oczywiste. Partia liberalna, za podstawowe cele stawiajace sobie gospodarke oddaje minietsrstwo gospodarki koalicjantowi z PSL (Pawlak), a teraz oddaje NBP kolejnemu lewicowcowi, Belce. Rozgarniety wyborca PO, ktory glosowal na nia swiadomie ze wzgledow ekonomicznych powinien czuc sie co najmniej zdradzony.
Fajne tez wytlumaczenie "uklonu w strone lewicowego elektoratu". Jednym slowem fuksem tak sie stalo, ze kandydat na prezydenta jest rownoczesnie p.o. prezydenta i wykorzystuje ta przypadkowo nadana mu funkcje do celow wyborczych. Malo tego, aby zyskac glosy zdradza wlasne idealy jako, bylo nie bylo, liberał. Nazywanie tego "uklonem w strone lewicowego elektoratu" moze co najwyzej smieszyc. PIS tez robil uklony w strone radiomaryjnego elektoratu jezdzac do Torunia ale wtedy to bylo zle. No ale przeciez wiadomo ze zlym jest "klanianie sie" gestami do tych, ktorzy maja troche podobne poglady, a dobrym jest "uklon" przejawiony czynem jakim jest powierzenie bardzo wysokiej funkcji osobie, ktora ma calkiem inne poglady. Normalka. |
A PIS co robił,głosząc polityke solidarnego państwa ,z podkreslaniem roli tych najbiedniejszych , uczynił Zyte Gilowska (chyba jedna z najbardziej liberalnych osob z PO) ministrem finansów
|
No tak. Nie ze to zla praktyka tylko "inni tez tak robili" :lol:
Jesli Belka w wyborach na jesieni wystartuje z list PO wtedy mozemy pogadac. Tyle ze wiadomo juz dzis ze nie wystartuje. |
Cytat:
Cytat:
Hej młody junaku, smutek zwalcz i strach. Przecież na tym piachu... |
Cytat:
Co do EURO - zakładamy, że na nim zarobimy (chociaż - kto wie). Wiesz - turystyka sportowa, te rzeczy. Materiały sobie przejrzę jak będę miał chwilę wolnego czasu. |
Cytat:
Ja osobiście kompletnie nie rozumiem o co chodzi z tym Belką ... co niby ma zyskać na tym PO czy Komorowski skoro podjęli tę decyzję? Poparcie ze strony lewicy w II turze? Ale to bezsensu, bo i tak jeśli wyborcy SLD mając do wyboru Komorowskiego i Kaczyńskiego, na tego drugiego raczej nie zagłosują. Większym problemem w II turze dla Komorowskiego może być mobilizacja jego wyborców, aby w ogóle ruszyli do urn, ale tu planowana nominacja Belki znaczenia nie ma... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Tak na marginesie tej wypowiedzi to ciekawe, że nagle w kampanii wyborczej na Prezydenta Polski nasz wschodni sąsiad staje się głównym pionkiem w grze. :-/ |
Cytat:
|
Illargui nominacja Belki pokazala przede wszystkim slabe zaplecze fachowcow PO. Zreszta to nie tylko ich problem.
ibutti prosze wyjasnij mi jak to jest fizycznie mozliwe zeby samolot uderzjacy w 30-40cm brzoze na wyokosci 7 metrow o rozpietosci skrzydel 35 metrow zdolal sie obrocic wokol wlasnej osi. Na tyle na ile znam sie na fizyce to takie uderzenie spowoduje skret w lewo (co sie stalo) ale obrot wokol wlasnej osi juz nie bardzo. No i przede wszystkim tam bylo 7 metrow miejsca na obrot, a od osi samolotu skrzydlo ma metrow 17. |
Ja myśle że PO głaska SLD,gdyż planuje w następnej kadencji koalicje z lewicą,a przynajmniej przygotowuje sobie alternatywe gdyby z PSL coś nie wyszło.
|
Cytat:
Cytat:
2. Albo jest to gra na zbliżenie z SLD, bo ostatnio Pawlak zaczyna się stawiać 3. Albo jest to gra na wycofanie się Olechowskiego - czytałem wypowiedź (bardzo pozytywną) Olechowskiego na temat tej kandydatury Więcej pomysłów na razie nie mam. |
zamiast kłócic sie o aborcje i na teczki niech rządzący wezmą się za budowe zbiorników retencyjnych i wałów żeby nas znowu nie zalało.
Janusz Palikot przestrzega przed powrotem Czwartej RP :http://stopczwartejrp.prv.pl/ |
No akurat zbiorniki retencyjne nie zawsze chronią przed powodzią, co widać było na przykładzie Raby. Także to też jest populizm. Najlepszym działaniem jest wyznaczenie polderów zalewowych i zalesianie obszarów górskich.
|
Cytat:
Jest to jedna z istotnych przesłanek jednak nie należy zapominać o tym , że w kwestiach finansowo-ekonomicznych nie mówimy o człowieku zgarniętym prosto z ulicy. Wilk syty i owca cała . |
Cytat:
|
Nie bardzo rozumiem jak grawitacja moze pomoc w podniesieniu do gory boku ciezszego ze skrzydlem, a w dol lzejszego bez skrzydla.
Obrot i zmieszczenie sie w brakujacych 10 metrach jest mozliwe tylko pod warunkiem urwania (nie naderwania) lewego skrzydla i obciecia go o ponad 10 metrow czyli ponad 70% calego skrzydla: Schemat: http://richard.ferriere.free.fr/3vue...v_tu154_3v.jpg Zatem brzoza o grubosci 30-40cm urwała skrzydlo tuz przed silnikiem lub razem z silnikiem. Z tej brzozy to ja bym chcial dom miec zbudowany, zadne trzesienie ziemi mnie nie ruszy. http://pjeszke.webpark.pl/drzewa/brzoza/brzoza3.jpg vs http://www.airplane-pictures.net/ima...08-7/20557.jpg Zwyczajnie tego nie kupuje. |
Grawitacja połączona z siłą nośną ;). Nie pamiętam jak on to tłumaczył dokładnie. Kpt. LOT, więc chyba się zna. Z resztą może później mówił coś o tym w Superstacji, trzeba by poszukać. Bo miał mieć wywiad zaraz po naszej rozmowie ;)
Czyli co się stało? Bombe podłożyli? |
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,7..._wyborcza.html
Życzę każdemu państwu takiej lewicy jaką mamy w Polsce :) |
Przecież wiadomo, że samolot leci dzięki temu, że ma specjalny kształt skrzydeł (plus jeszcze ruchome lotki, etc). Cała siła nośna pochodzi od skrzydeł, które ciągną go do góry. Zatem jak urwie jedno skrzydło to nie ma równowagi - to drugie co zostało pcha go do góry względem osi poziomej samolotu. Więc samolot zaczyna obracać się wokół swojej osi.
|
Cytat:
Mareq - ja jednak życzył bym sobie innej lewicy, bo to by dobrze zrobiło tym którzy zajmują się tylko potyczkami między sobą bo wiedzą że nikogo innego nie ma - chyba że system który funkcjonuje w USA, ale do tego to kilkanaście jak nie kilkadziesiąt lat i tez nie wiem czy to po pierwsze jest dobra sprawa a po drugie czy una mogło by się to przyjąć. ps spot Komorowskiego taką żeną nie jest ale i tak...brak mi słów by go skomentować :lol: |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:31. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl