Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

Kluvi 24.05.2012 13:33

jova ja wychodziłem z założenia że Dan widząc jacy są polscy piłkarze chciał zrobić ostry 1 sezon by stworzyć bdb podbudowę pod następne. A sądzę to po tym że miałem możliwość pracowania z trenerem który miał podobą wizję w 4 lidze. chciał ją zdobyć fizycznością i jednocześnie robić podbudowę na 3 ligę i wizja okazała się całkiem niezła tylko że w pewnym momencie trener przesadził i zrobił się klops jeśli chodzi o wyniki, bo wybiegani byli zawodnicy ale skuteczność była licha. Wg mnie patrząc na drużyny Dana on to umiał odp dobrać.

po seoznie 02/03 daliśmy dupy... i nie można powiedzieć że nie da się u nas tak zadziałać. Jestem pewien, że się da! Tylko trzeba mieć wokół siebie odp ludzi którzy siedzą w zarządzaniu klubów i znają sie na tym, a nie brać ludzi którzy dowodzą przedsiębiorstwem gdzie inaczej wszystko się organizuje..
Już mieliśmy takiego człowieka i szkoda że zrezygnowano z niego, Stan by zdziałał więcej jestem tego pewien, ale oczywiście wszyscy mu zarzucają że też szrot sprowadził. Tylko nikt nie pamięta że rok temu jak było MP, to Stan mówił, że już lista graczy do wzmocnienia była gotowa i zawodnicy byli sprawdzeni.. a nagle zrobiono zmianę w zarządzie, Pan B.C. prowadził swojego pionka który znany był z ostrych cięć i nagle okazało się że trzeba brać ludzi z niższych miejsc na liście Stana.. Reasumując transfery letnie i zimowe to były transfery wymuszone przez zarząd a nie transfery które chciał Stan.. chociaż i tak mu kilka z nich wypaliło..
Dopóki pan Cupiał nie otoczy się profesjonalistami i odp doradcami, dopóty będziemy zmuszeni oglądać Wisłę taką jaką widzimy od kilku db lat...

tofik 24.05.2012 13:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1251723)

Rozumiem, że głosisz tezę, iż w Wiśle nie da sie odtworzyć warunków pracy polegających na tym, że ufa się trenerowi i się go popiera? Bo właściciel będzie zawsze sluchał funkcyjnych, Rogalów i Piechniczków zamiast trenera, ktorego zatrudnił?

Ja się z tą tezą zgadzam. Nie udało się i już nie uda takich warunków odtworzyć. Nie z tym właścicielem.

Tominho 25.05.2012 13:02

Jakub Błaszczykowski - sezon 2011/12 :)

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=fxUhFk6ZqfA

Czachaa 25.05.2012 14:32

Coś o Piotrku Brożku :
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/inn...wiadomosc.html

KOALIK 25.05.2012 14:51

http://www.eurofutbol.pl/news/513913...-szesc-meczow/

Szkoda, że w Wiśle nie udało mu się. Był to jedyny profesjonalista z zagranicy wśród trenerów i działaczy, a przewinęło się ich wielu. Nie interesowało go promowanie się w mediach jak Maaskanta, czy opowiadanie bajeczek. Tylko rzeczywista praca. On na pewno by się nie śmiał po przegranych derbach jak Robercik. Mam nadzieję, że kiedyś poprowadzi wielki klub w Europie, a w przyszłym sezonie niech poprowadzi Kubań do jeszcze większych sukcesów.

Lupo 25.05.2012 20:38

Swoją droga Piotr Brożek widziany wczoraj w Multikinie.

laxa 30.05.2012 12:32

Troszkę niusów o Kazku

http://www.sport.pl/sport-krakow/1,1...ej_lidze_.html

oraz

Wśród potencjalnych nowych szkoleniowców Lechii wymienia trzech trenerów: Dariusza Kubickiego, Kazimierza Moskala i Jacka Zielińskiego.

laxa 07.06.2012 07:42

Marcin Baszczyński dziś kończy 35 lat :)

http://www.90minut.pl/kariera.php?id=85

westersyl 11.06.2012 17:33

Dudu Biton podpisał kontrakt ze Standardem Liege.
http://standard.sudpresse.be/?lng=fr

muerte 11.06.2012 18:26

Wiadomo za ile go sprzedali?

Ventigo 11.06.2012 19:41

Według tego 800.000 euro

http://www.elfvoetbal.nl/nieuws/1915...n-bij-standard

ps. jeśli nie mieliśmy 800 tyś na zawodnika klasy Bitona to zapomnijcie o Kupiszu.

Elefant 11.06.2012 19:55

Tu potwierdzenie, albo źródło tamtej informacji.

http://www.one.co.il/Article/11-12/3...,0/201138.html

Dostanie 350 tysięcy za sezon.

Myśle, ze to było zaporą.

mr_kwolf 11.06.2012 19:57

A to ciekawe. Według fachowców z tego forum kwota rzędu 1.6 mln euro powinna zostać bez gadania przelana na konto Charleroi bo taki piłkarz za taką kase to okazja i nieskorzystanie z niej to wielki błąd, pokaz amatorki i kolesiostwa.

domin_czyzyny 11.06.2012 20:26

Z Bogiem, Biton dał nam sporo punktów, ale nie był wart tej ceny, bo nie nadawał sie do kombinacyjnej gry.

R33 11.06.2012 20:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ventigo (Post 1256438)
ps. jeśli nie mieliśmy 800 tyś na zawodnika klasy Bitona to zapomnijcie o Kupiszu.

Skąd wiesz jakie warunki Charleoi postawił Wiśle (o ile nawet klauzuli nie było)? Może teraz skoro już wiedzą, żę Wisła go nie chciała postanowili zejść z ceny.

C@sper 11.06.2012 21:27

Dudu dla Nas zrobił swoje.szkoda jedynie tego,że to My wypromowaliśmy tego piłkarza i nie mamy z tego zupełnie nic.Pora wrócić do czasów kiedy zawodnicy w Wiśle należeli do klubu a nie opieramy pierwszą 11 na wypożyczonych zawodnikach,bo jeśli ich później nie wykupujemy to to zwyczajnie sensu nie ma.:popcorn:

mitmichael 11.06.2012 21:55

Hahaha niezle jaja jak za tyle tylko Biton przeszedł do Standardu. Smiech mnie ogarnia, ze nie mielismy tak małej kwoty na Niego. Teraz trzeba sie martwic

Mario Nh 11.06.2012 22:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 1256441)
Tu potwierdzenie, albo źródło tamtej informacji.

http://www.one.co.il/Article/11-12/3...,0/201138.html

Dostanie 350 tysięcy za sezon.

Myśle, ze to było zaporą.

Zapomnijcie a takich transferach, płacach. Bieda aż trzeszczy.

TymonPRO 11.06.2012 23:55

Poszedł do lepszego klubu,ja mu życzę powodzenia to był fajny gość i bardzo dobry piłkarz z przyszłością
A co do Wisły źle to wygląda,stoimy w miejscu
Klub nie ma kasy czy nie potrafi jej robić? Wisła ma w Małopolsce olbrzymi potencjał na duże zarobki ale niestety właściciel albo się nie zna albo ma złych doradców,strzelam to drugie

Nie wiem czy nie lepiej było pozbyć się słabych a zostawić dobrych a narazie to pozbywamy się wszystkich

Obawy co do polityki pana Bednarza zaczynają się sprawdzać

JrQ- 12.06.2012 08:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1256451)
Z Bogiem, Biton dał nam sporo punktów, ale nie był wart tej ceny, bo nie nadawał sie do kombinacyjnej gry.

lol, nie nadawał się do kombinacyjnej gry w Wiśle, Ty się słyszysz?
powodzenia mu życzę, strasznie go lubiłem, świetny zawodnik, młody, niech nastrzela tam z 20 bramek na sezonie i zagra w jakimś czołowym klubie w Europie, od takiego Lewandowskiego wiele gorszy nie jest, o ile wcale

murray 12.06.2012 08:09

Jest gorszy.
I to zdecydowanie.

westersyl 12.06.2012 08:21

Cytat:

od takiego Lewandowskiego wiele gorszy nie jest, o ile wcale
Jedynie pod względem techniki strzału może się równać z Robertem. Reszty nawet nie ma sensu porównywać...
W grze z drużyną jest już lepszy nawet Genkov, którego gra nogami nie jest specjalnym atutem. Bitonowi brakuje takiej elastyczności, strasznie sztywno biega po tym boisku, unika walki, brakuje mu zrozumienia z kolegami.
Wydawało mi się że to można nadrobić jednak teraz się zastanawiam czy jak się tego nie czuję tego za młodego to czy on jest wstanie to opanować.

Jeśli nawet uzbierałoby się w kasie te 800 k euro to ja osobiście nie wydałbym tej kasy na Bitona, mamy zbyt wiele deficytów na rożnych pozycjach, za te pieniądze może uda się podpisać ze 3 zawodników w tym Brożka, na naszym rynku cały czas teoretycznie do wzięcia jest Dwaliszwili.

mr_kwolf 12.06.2012 08:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JrQ- (Post 1256535)
lol, nie nadawał się do kombinacyjnej gry w Wiśle, Ty się słyszysz?
powodzenia mu życzę, strasznie go lubiłem, świetny zawodnik, młody, niech nastrzela tam z 20 bramek na sezonie i zagra w jakimś czołowym klubie w Europie, od takiego Lewandowskiego wiele gorszy nie jest, o ile wcale

A widziałeś kiedyś akcje kombinacyjną z udziałem Bitona? Jego zagranie z pierwszej piłki dzięki któremu partner z drużyny miał sytuacje bramkową?

A porównanie z Lewandowskim skwituje uśmiechem. Taki dobry był i dlatego przegrał rywalizacje z Genkovem. I proszę nie mów, że grał Genkov tylko dlatego, że było wiadomo, że Biton nie zostanie wykupiony.

pan Dudi 12.06.2012 10:23

Cytat:

Według izraelskich mediów, które powołują się z kolei na agenta zawodnika - dobrze nam znanego Dudu Dahana - Standard zapłacił za transfer byłego wiślaka 800 tys. euro. W swoim nowym klubie napastnik zarabiać ma 350 tys. euro netto za sezon.
Biorąc pod uwagę, że po sezonie w Wiśle i bramkach w pucharach, jego cena powinna wzrosnąć, to nic tylko pogratulować wynegocjowania kwoty pierwokupu na poziomie 1,6 mln €.

fran23 12.06.2012 10:35

350 tys. euro netto
Kwota brutto jest dopiero odstraszająca.

Pablo84 12.06.2012 10:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 1256609)
Biorąc pod uwagę, że po sezonie w Wiśle i bramkach w pucharach, jego cena powinna wzrosnąć, to nic tylko pogratulować wynegocjowania kwoty pierwokupu na poziomie 1,6 mln €.

Mi sie zwyczajnie wydaje, żę ten chłop od samego początku miał być tylko na wypożyczenie.Nas by nie było stać "nawet" na te 800 tyś euro.

_ukoL 12.06.2012 13:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 1256619)
Mi sie zwyczajnie wydaje, żę ten chłop od samego początku miał być tylko na wypożyczenie.Nas by nie było stać "nawet" na te 800 tyś euro.

Zaryzykowali sprowadzając kosztownych piłkarzy "z nazwiskiem", by wbić się do Ligi Mistrzów. Wtedy to wszystko by się zwróciło z nawiązką. Plan był dobry. Nikt nie przewidział, że APOEL okaże się późniejszą rewelacją Ligi Mistrzów, szkoda.

JrQ- 12.06.2012 13:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez westersyl (Post 1256541)
Jedynie pod względem techniki strzału może się równać z Robertem. Reszty nawet nie ma sensu porównywać...
W grze z drużyną jest już lepszy nawet Genkov, którego gra nogami nie jest specjalnym atutem. Bitonowi brakuje takiej elastyczności, strasznie sztywno biega po tym boisku, unika walki, brakuje mu zrozumienia z kolegami.
Wydawało mi się że to można nadrobić jednak teraz się zastanawiam czy jak się tego nie czuję tego za młodego to czy on jest wstanie to opanować.

Jeśli nawet uzbierałoby się w kasie te 800 k euro to ja osobiście nie wydałbym tej kasy na Bitona, mamy zbyt wiele deficytów na rożnych pozycjach, za te pieniądze może uda się podpisać ze 3 zawodników w tym Brożka, na naszym rynku cały czas teoretycznie do wzięcia jest Dwaliszwili.

Wskaż mi bramki Lewandowskiego z 25 metrów.
Zobaczymy jak Dudu będzie wyglądał w o wiele mocniejszym zespole.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1256553)
A widziałeś kiedyś akcje kombinacyjną z udziałem Bitona? Jego zagranie z pierwszej piłki dzięki któremu partner z drużyny miał sytuacje bramkową?

Tak widziałem, ale to inny typ napastnika. Wskaż mi akcje kombinacyjne np. Izaghiego, Drogby etc.

Według mnie Dudu ma ogromny potencjał, czego nie raz udowadniał. Pożyjemy zobaczymy gdzie będzie choćby za rok, dwa.

murray 12.06.2012 13:10

Nikt nie będzie ci wskazywał, bo wyszedłeś z porównaniem Bitona do Lewandowskiego, co samo w sobie jest daremne, a jeszcze poprawiłeś to tym, że w zasadzie to jest ten sam poziom.

No to napiszę:
Lewandowski to poziom takiego Cavaniego.
Biton jest słabszy i to zdecydowanie. W pomocy drużynie, w ustawianiu się, w pracowitości. Stukał bramki i dobrze, bo od tego jest napastnik, ale Lewandowski>>>>>>Biton.

Standard Liege nie jest o wiele mocniejszym zespołem, bo każdy widział, że są cieńcy jak dupa węża.

mr_kwolf 12.06.2012 13:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JrQ- (Post 1256672)
Wskaż mi bramki Lewandowskiego z 25 metrów.
Zobaczymy jak Dudu będzie wyglądał w o wiele mocniejszym zespole.


Tak widziałem, ale to inny typ napastnika. Wskaż mi akcje kombinacyjne np. Izaghiego, Drogby etc.

Według mnie Dudu ma ogromny potencjał, czego nie raz udowadniał. Pożyjemy zobaczymy gdzie będzie choćby za rok, dwa.

Najpierw musi się tam dostać.

No czyli jednak Biton to według Ciebie taki żydowski Inzaghi? Czyli jednak bardziej lis pola karnego niż zawodnik do kombinacyjnej gry? Czyli ogólnie potwierdzasz moją teze?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 1256609)
Biorąc pod uwagę, że po sezonie w Wiśle i bramkach w pucharach, jego cena powinna wzrosnąć, to nic tylko pogratulować wynegocjowania kwoty pierwokupu na poziomie 1,6 mln €.

Z drugiej strony to był majstersztyk, tak zabajerować Charleroi, że odstąpili swojego najlepszego (jednego z najlepszych?) zawodnika za paczkę fajek wmawiając im, że kupimy go po sezonie za 1.6 mln euro.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:02.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl