![]() |
Mecz niczym różniący się od poprzednich , kopanina , granie na alibi , chujowa dokładność , bida i nędza.
|
No z taką grą to my faworytem na Euro nie będziemy.
|
Cytat:
:D Ludzie, mamy marnych kopaczy, kiepskiego trenera, czego Wy oczekujecie? |
Cytat:
|
Cytat:
Już nawet pomijając Niemcy, Francję, Hiszpanię, Holandię, Włochy, Anglię czy Portugalię, czyli blisko połowę drużyn, które zagrają na EURO 2012, to kadrowo jesteśmy słabsi również od Duńczyków, Szwedów, Rosjan, czy w szczególności Chorwatów. Powiedzmy sobie szczerze, na ten moment, z drużyn grających na mistrzostwach porównywalną kadrę mają może Ukraińcy, może Czesi, może Irlandczycy, może Grecy, ale oni są akurat bardzo specyficzną drużyną, większośc gra w czołowych klubach ligi greckiej, więc trudno o obiektywne porównanie. Więc spójrzmy prawdzie w oczy - na papierze nasza kadra jest na starcie przegrana w walce o awans z grupy, jesteśmy przy dobrych lotach tak trzecią czy czwartą od końca (dwunastą, trzynastą licząc od początku) drużyną pod względem potencjału kadrowego, stąd wejście do ósemki byłoby olbrzymim sukcesem. No chyba że dopisze nam szczęscie w losowaniu i trafimy powiedzmy na grupę z Rosją, Szwecją i Czechami, to wtedy szanse nieco wzrosną. Faktem jest, że mamy ciekawych piłkarzy, jest duża ilość pomocników pasujaca jak ulał do gry z kontry, jak Peszko, Jeleń, Błaszczykowski, Mierzejewski, Piszczek czy Grosicki (również Boenisch, o ile wróci do formy), mamy dwie młode gwiazdy w postaci Lewandowskiego i Szczęsnego, solidnych defensywnych pomocników. Zgadzam się, że z bardziej wykfalifikowanym szkoleniowcem ta drużyna mogłaby grać lepiej. Niemniej jednak mam wrażenie, że polityka Weszło! nieco oślepia ludzi i przy tej całej krytyce nie wspomina zbyt często, że Smuda tak naprawdę dysponuje średnim materiałem. Tzn., krytykują go słusznie, bo wiadomo jaki jest Smuda, niekończąca się historia, ale ja osobiście patrząc już konkretnie na grę naszej drużyny nie byłbym aż tak krytyczny. Mieliśmy fragmenty równej gry z Niemcami, Francją i Włochami, ograliśmy silną kadrę Wybrzeża Kości Słoniowej, zremisowaliśmy z bardzo dobrymi (prawdopodobnie silniejszymi) reprezentacjami Meksyku, Korei Południowej, USA i Serbii, regularnie ogrywamy w sparingach drużyny z nami porównywalne, europejskich średniaków takich jak Gruzja, Białoruś, Węgry, Norwegia czy też Bułgaria. Trudno więc jednoznacznie negatywnie oceniać to, co prezentują nasi kadrowicze za kadencji Smudy. Osobiście nie skreślałbym jeszcze Smudy, bo mając tych kadrowiczów przez miesiąc, dzień w dzień w treningu, być może jeszcze zrobi z nich niezłą ekipę. Patrząc na nasze szanse w czerwcu 2012, czy też poziom gry przeciwko Niemcom lub Włochom, po prostu trzeba też wziąć pod uwagę to, że te osiem, czy też dziewięć europejskich drużyn ZDECYDOWANIE przewyższa nas potencjałem kadrowym, przynajmniej o dwie klasy! A przecież właście osiem drużyn znajdzie się w ćwierćfinałach EURO 2012. Zresztą czy patrząc na poniższe zestawienie... Hiszpania, Holandia, Niemcy, Włochy, Francja, Anglia, Portugalia, Polska. ...nie macie natychmiastowego wrażenia, że jest to popularna zabawa polegająca na wykreśleniu niepasującego wyrazu w szyku? No właśnie... |
Cytat:
|
Cytat:
Może i Żewłakow jest nieco lepszy od Wasilewskiego - chociaż ja osobiście tak nie twierdzę, bo Żewłak grał chyba jeszcze bardziej na alibi w meczach przed jego wywaleniem z kadry, niż aktualnie robi to Perquis, o czym wszyscy zdołali zapomnieć po jego przyzwoitej grze w ligowych rozgrywkach - ale jak zawodnicy z Legii, Sivassporu czy też Sevastopolu mają się do podniesienia naszego poziomu gry w kontekście czołowych drużyn Europy? Bądźmy poważni... Mam też duże wątpliwości, czy Grosicki byłby dla kadry lepszym zawodnikiem niż Peszko, dla mnie jeden pies jak mam być szczery, bo grają na porównywalnym poziomie (bo przecież Grosik za Kubę do składu nie wskoczy). Z tym, że Peszko gra mimo wszystko w dużo lepszej lidze, ale tak czy siak mogę się zgodzić, że w szerokiej kadrze w dalszym ciągu z pewnością powinno być stałe miejsce dla Grosika. Już pomijam fakt, że nie mówiłem o materiale, który Smuda sobie wybiera, tylko raczej o dysponowanym materiale ludzkim. |
Cytat:
Jedyny plus tego meczu to oczywiście transparent kiboli dotyczący Polski i Węgier, bo ten mecz powinien mieć inną oprawę. Nawet niech w mediach nie próbują szukać wymówek. Ukraina przy padającym śniegu grała z Austrią i stadion we Lwowie wypełniony po brzegi tętnił życiem. Jedyna nadzieja na ich jakiekolwiek szanse to wylosowanie Grecji i Irlandii. |
Wiekszosci chodzi chyba o to, ze po 2 latach ten zespol gra taka sama kupe(za przeproszeniem), jak wczesniej. Nie ma wizji, nie ma ladu i skladu, a pilkarze nie wiedza co maja grac(bo chyba nie wysoki pressing? co skonczy sie utrata 4 czy 5 bramek z powaznym przeciwnikiem). Co powinno byc nasza sila? Nie zadna gra ofensywna, nie rzucanie sie na rywala...ale konsekwentna obrona, doskonale dopracowane stale fragmenty gry i szybkie kontry. Gdzie to jest? Nie mowiac o tym, ze niewiadomo, jak bedzie wygladala pierwsza 11-stka, a zostalo pol roku do turnieju! Smuda mial 2 lata na zbudowanie solidnego bloku obronnego + zmiennicy, a rotuje stoperami, jak szalony. Mi sie "marzy" zebys osiagneli poziom i dyscypline taktyczna Szwajcarow czy swego czasu Grekow...
Boruc, Zewlakow, Borysiuk, Grosicki - to pilkarze, ktorzy MUSZA byc w kadrze. Nie wyobrazam sobie, zeby na EURO np. dwaj pozostali bramkarze byli rezerwowymi w klubie. Zewlakow, to najlepszy stoper w polskiej lidze. Borysiuk, to 20-letni chlopak - POLAK...a nie Niemiec, ktory w meczu Polska - Niemcy, bedzie kibicowal tym drugim. Grosicki - wiadomo, najwieksze kluby tureckie zaczynaja sie o niego bic. Kosecki mowil, ze w przerwie zimowej najprawdopodobniej trafi do Galatasaray. |
Cytat:
Co do grupy to niechce ani grupy marzen ani smierci - jakis silny zespol i jakis, z ktorym mozna nawet zdobyc punkty. Mam nadzieje tylko, ze nie trafimy na Niemcow - juz ostatnio nam dwa razy posuli start w wielkich turniejach, niech spadaja na Ukraine. |
te, spamer!
|
Cytat:
|
Skrót meczu z Węgrami z komentarzem live pl:
http://www.filesonic.pl/file/3702098..._dawidex44.avi |
Cytat:
|
Cytat:
Więc nawet jeśli uznamy, że Lewandowski był nieco forowany, to było to moim zdaniem jak najbardziej na miejscu, szczególnie że bogactwa w ataku to w ostatnich czterech latach nie bardzo mamy, natomiast Grosicki czy Małecki muszą i musieli się okazać lepsi od Błaszczykowskiego, Peszki, czy też Mierzejewskiego. Ja osobiście bardziej nie rozumiem forowania Rybusa kosztem Grosickiego, bo skrzydłowy bez dryblingu nie ma prawa bytu na poziomie międzynarodowym, a Rybus, mimo że dośrodkowania i podania miewa wręcz świetne, drybling ma dosyć słaby, czego o Grosickim powiedzieć nie można - na poziomie międzynarodowym żeby wykorzystywać umiejętność celnego dogrania, dokładnego podania w tempo, to trzeba rywala minąć, lub też od rywala się urwać, bo tu nie ma miejsca na dokładne przyjęcie - skrzydłowy musi umieć sobie wypracowywać pozycję do podania dzięki indywidualnym umiejętnościom, tak jak to robi Błaszczykowski, przykładowo choćby przy drugim golu przeciwko Węgrom. Trzymanie Rybusa na boisku na takim poziomie miałoby sens, gdyby wykonywał od w kadrze stałe fragmenty gry (a robi to bardzo dobrze), natomiast z tego co widzę, u Smudy za to odpowiada ktoś inny. Podejrzewam, że z tego powodu w rywalizacji Obraniaka z Mierzejewskim forowany jest ten pierwszy, bo co jak co ale Mierzejewski nie dość że drybling ma niezły, jest zawodnikiem bardziej dynamicznym od Ludo, to mimo że miewa trochę strat, jest jednak piłkarzem który potrafi błysnąć dobrym, celnym, czasem wręcz świetnym dograniem. U Obraniaka, nie licząc stałych fragmentów gry, za bardzo jeszcze tej umiejętności nie dostrzegłem. Mierzej bardziej też pasuje do gry z kontry, ze względu na swoją szybkość, umiejętność urwania się od rywala, mając go 'na plecach'. |
http://www.fanslask.fuckpc.com/?p=8425 ciekawy artykuł na temat odwagi piłkarzy.
|
http://euro2012.onet.pl/wiadomosci/g...9,artykul.html
Ten debil jest zdrowo rąbnięty,, jak dziecko żyjące we własnym świecie,,typowy autyzm,, śmiać się czy płakać. Piłkarze bez jaj nie potrafiący wyrazić swojego zdania. Ot i cała ta zbieranina WARTA SIEBIE. PS. PIERDZIELIĆ TEN ZWIĄZEK I CAŁĄ NIKE... NIE KUPIE JUŻ ICH PRODUKTÓW |
Cytat:
|
napiszcie Sobie do nich co myślicie o tych szmatkach.
|
Dobrze że zdążyłem jeszcze z orłem kupić ;)
http://www.megabuty.pl/data/gfx/pict...5/6/3865_2.jpg 119 zł bodajże w Inter Sporcie na Zakopiance. Replika niewiele różni się od oryginału (oryginał nie ma metki tylko naprasowane napisy)... |
Cytat:
|
Mnie tam się podoba ;) I tak już nie idzie kupić tej z MŚ 2006, najlepsza była.
|
Orzeł wraca na koszulki :D
|
No i dobrze! Wraca tam gdzie Jego miejsce.
|
Dobrze ,że było zamieszanie z tym godłem bo przynajmniej sie dowiedzieliśmy jakie piłkarzyki to pajacyki z Błaszczykowskim na czele..Bali sie powiedzieć co naprawde myślą bo smuda by sie jeszcze obraził i nie pokopaliby piłeczki na śmiesznym turnieju.Cała spina o Mecz rozpoczecia-o wszystko-i o honor
|
Orzeł wraca! Bardzo dobrze. Każdy wie, że z Polakami się nie zadziera. Nie zdziwiłbym się jakby Polacy wzniecili jakieś powstanie na rzecz braku Orła ...
|
Afera goni aferę - teraz podobno nagrali Grzesia i Zdzisia jak kręcą lody.
|
Nike jednak potrafi projektować super koszulki, zobaczcie na modele innych drużyn:
http://euro2012.wp.pl/title,W-tych-k...d7b5&_ticrsn=5 |
Jutro bedzie arcyciekawe losowanie
|
to jaka grupe typujecie?:D
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:51. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl