![]() |
fajnie by było, gdyby tak cały czas gadali o konieczności grania na 6 stadionów w Polsce w przypadku gdy Ukraina da ciała.
Oczywiście Ukraińcy sobie poradzą (przynajmniej z dwoma), turniej będzie 4+2 czyli na czterech stadionach u nas , na dwu u nich. Ale takie gadanie i perspektywa "w razie czego musi być wszystko na ostatni guzik dopięte" trochę podgonią ten nasz bardak , który zawdzięczamy Majchrowi i architektowi Obtułowi. W naszym interesie jest , by co chwilę jakiś dziennikarz taką spekulację wywlekał i rozdmuchiwał :D |
Mam takie luźne przemyślenie odnośnie tego co się mówi wokół opóźnień na Ukrainie. Otóż Kraków musi mieć gorzej niż tragicznie słabe lobby, skoro nawet w kontekście takich problemów u naszych sąsiadów, nie mówi się ani słowem o tym, że kilka meczy można by rozegrać na R22. Jakby komuś na tym na prawdę zależało, to powinien teraz latać za Platinim z wywieszonym jęzorem i łapać go za nogawki zębami, żeby się chociaż nad tym zastanowił. Cóż... inne rzeczy jak widać ważniejsze. Nie dostaliśmy przez to Euro, a wniosków nie wyciągają dalej.
|
Cytat:
|
Obawiam się, ze "robienie swojego", to zbyt mało, jak na tę chwilę. Podzielam zdanie M89. Tutaj potrzebna jest osoba, lub zespół ludzi, którzy agresywnie zaczęliby przypominać o Krakowie, ludzi, którzy chodziliby od gabinetu do gabinetu i cisnęli każdego, kto ma coś do powiedzenia w tej sprawie. Tak, jak robili to Wrocławianie czy osoby odpowiedzialne za promocję Poznania, jako gospodarza.
Potrzeba ludzi energicznych i konsekwentnych. Niestety w Krakowie od dłuższego czasu nie widać za bardzo tego typu postaci, bo każdy zajęty jest wzajemnym wyżynaniem się partii. Przypomnijcie sobie, jak wyglądało głosowanie w sprawie dofinansowania budowy naszego stadionu. Znalazło się kilka osób, które udawały, ze nie ma ich na sali w trakcie obrad, by później zostać zaprotokołowanym, jako nieobecni... przykład Pani Barbara Mirek-Mikuła i jej niedziałający przycisk (sic!). Podobnie jest z innymi miejskimi inicjatywami. Wszyscy działają w myśl zasady: "bo Krakowowi się należy..." niestety nie jest to prawda. Te czasy dawno już minęły. Teraz za wszystkim, za każdym przedsięwzięciem czy projektem trzeba chodzić, walczyć i przekonywać. Do gry o nowe inwestycje czy imprezy masowe dołączyły Wrocław, Poznań czy chociażby Łódź (z nową halą widowiskowo sportową). Tylko czekać, aż w Poznaniu będziemy oglądać finał Pucharu UEFA. Myślę, że do 2015 roku coś takiego już zorganizują. Nadarza się szansa, by stadion Wisły znów został wzięty pod uwagę, w kontekście Euro. Nie ma jednak u nas w mieście ludzi, którzy mogliby pociągnąć dalej ten temat. Chociaż może jeszcze ktoś się obudzi. Bo nawet 1-2 mecze w Krakowie będą niesamowitą promocją i możliwością zysków. Nie może być tak, ze nagle ktoś wpadł na pomysł szybkiego zysku w krajach nam gościnnych i pod przykrywką pomocy mecze, które pierwotnie miały odbyć się na Ukrainie, zostaną rozegrane w Budapeszcie lub Berlinie... |
Wystarczyloby zeby Majchrowski kurtuazyjnie powiedzial, ze nie zyczy innym zle ale jakby co to wyraza gotowosc do zorganizowania meczow w Krakowie. Nie trzeba chyba dodawac, ze moznaby dzieki temu liczyc na pieniadze z budzetu np. na infrastrukture wokol stadionu.
No ale zeby to zrobic to po pierwsze trzeba chciec, a po drugie trzeba w ogole cos robic. Byleby nie skonczylo sie znowu na wyslaniu krowek. |
Co do interpelacji - bo wcześniej nie miałem czasu nic napisać:
Ad 1 i 5. Przed rozegraniem pierwszego meczu trybuna północna będzie zrealizowana w zakresie umożliwiającym kibicom wejście przez nią na widownię oraz zostanie wyposażona w sanitariaty i punkt sanitarny. ..... Przetargi na prace dodatkowe zostaną rozpisane po dostarczeniu przez projektanta projektu. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu wezwał w dniu 5 maja br. projektanta do niezwłocznego uzupełnienia projektu. Natomiast ad.4. Projekt trybuny północnej jest kompletny. ?????? Ciekawe - tylu urzędników to czytalo i dalej nie wiedzą czy jest kompletny czy jednak ma go O. uzupełnić.Żenada ad.13- bez komentarza . Nie zasłoną gratów na dachu bo nie.Pogadaliśmy Sektor gosci - zlokalizowany w narożniku - bo tak sobie ubzdurali. Odpowiedzi unikneli stwierdzeniem że skonsultowali to z Policją , pomineli konsultację z Wisla która traci ileś tam biletow przez zbędny bufor ad.18-19 - 10 maja miały się zacząć prace przy murawie.Jest 13-ty... ławki rezerwowywch nie wiadomo jakie. Reszta jest powiedzmy jasna. |
odnośnie murawy, takie coś pojawiło się na skyscrapercity.com
Cytat:
|
Jeśli to prawda to czemu w interpelacji piszą o pracach od 10 maja?I to samo wcześniej mówią na dniu otwartym?
30 czerwca będzie zapewne info : Z powodu ........ trybuna północna zostanie oddana w późniejszym terminie A że tak spytam : w sierpniu na być mecz miedzypaństwowy z Wlochami . I co bedą sie przebierać w kontenerach :) Padnę jak zobaczę Włochów w barakach |
Cytat:
I znow bedzie afera tak jak z meczu z Lazio, tylko zamiast hasla "Nasza trawa jest ok!!" bedzie haslo "Nasza szatnia jest OK!!" :D |
Od dzis do niedzieli zbieramy z radnym Olszówką pytanie do kolejnej interpelacji.
Zasada jak zwykle ; kopiujemy mój mail i wpisujemy kolejne pytanie. Nie damy im odpocząć :) |
Działa Wam kamerka? ..bo ja od godziny nie mogę się połaczyć
|
No wlasnie, tez probuje od dluzszego czasu..
jak sie zalaczy to wrzuce screena |
Cytat:
Cytat:
|
Ten sektor dla gości mógłby być zlokalizowany TECHNICZNIE przy zachowaniu bezpieczeństwa w innym miejscu, żeby dało się zyskać dodatkowe miejsca na stadionie Wisły dla kibiców ?
Odnośnie możliwości organizacji EURO w Krakowie, to OD RAZU powinny "polecieć" faksy do Warszawy i UEFA o gotowości do zorganizowania meczy w Krakowie. Za inicjatywę nikt nikogo karał nie będzie, a jeżeli tylko pojawiają się takie doniesienia, to wręcz nadaktywnością powinni się wykazać nasi włodarze. I o takim posunięciu powinniśmy być natychmiast poinformowani. Tako rzecze Luke. |
Tak, obok okraglaka, czyli tam gdzie juz byl.. przynajmniej od strony wlasnie okraglaka nie trzeba robic buforow, a jedynie po prawej stronie patrzac w strone boiska , ba.. mozna byloby zarzucic wysoki plot i nie potrzebne bylby bufor.. a naroznik .. tylko z nazwy nie pasuje do przyjezdnych.. to nie jest taki naroznik z prawdziwego zdarzenia jak chocby w Kielcach, Lubinie czy w Warszawie, przede wszystkim jest inny kat nachylenia, brak polaczen trybun, dachu i duzo wyzszy naroznik od trybuny E, przegladalem kilkakrotnie zdjecia z naroznika i ja nie wiem jak oni chca to zabezpieczyc, bedac w nim ze spokojem moge obrzucic cala linie prosta na C i dolne rzeczy E, czy chocby wejsc na dach E.. a do tego nie moga dopuscic.. i nawet plot na 5 metrow nic nie da.. a ze dopuscic nie moga na wszelki wypadek musza zajac zapewne kilka tys miejsc, ktore beda staly puste i wygladac to bedzie masakrycznie, a i przy cisnieniu na jakis mecz wielu zostanie przed brama bo im sie zachcialy narozniczki
|
Powinny zadecydować czynniki ekonomiczne i możliwość maksymalnego wykorzystania stadionu, a nie "nazwy" i tradycje kibicowskie. Innymi słowy decyzję podjął debil, który nie wpadł na jakże błyskotliwy pomysł, że można ten sektor umiejscowić gdzie indziej ?
Jeżeli prawnie jest to możliwe, to Wisła powinna zrobić wszystko co w jej mocy, żeby ten sektor przenieść w inne miejsce. |
http://i42.tinypic.com/eulb9t.jpg
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...7493636101.jpg Zajebiste miejsce wybrali.. |
Cytat:
1. Czy kolejny przetarg na prace dodatkowe bedzie wymagalo dodatkowych nakladow finansowych miasta Krakowa, czy to bedzie z czesci zarezerwowanej kwoty 75 mln? |
[QUOTE=Arapaho;897731]Co do interpelacji - bo wcześniej nie miałem czasu nic napisać:
Ad 1 i 5. Przed rozegraniem pierwszego meczu trybuna północna będzie zrealizowana w zakresie umożliwiającym kibicom wejście przez nią na widownię oraz zostanie wyposażona w sanitariaty i punkt sanitarny. ..... Przetargi na prace dodatkowe zostaną rozpisane po dostarczeniu przez projektanta projektu. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu wezwał w dniu 5 maja br. projektanta do niezwłocznego uzupełnienia projektu. Natomiast ad.4. Projekt trybuny północnej jest kompletny. ?????? Też nad tym myślałem, ale widzę to tak: Ad1. 1. Czy podczas pierwszego meczu (w sierpniu) gotowe będzie zaplecze trybuny północnej, oraz czy w obrębie 3 trybun (północna, południowa, wschodnia) wybudowane i wykończone będą kioski gastronomiczne? odpowiedź Przed rozegraniem pierwszego meczu trybuna północna będzie zrealizowana w zakresie umożliwiającym kibicom wejście przez nią na widownię oraz zostanie wyposażona w sanitariaty i punkt sanitarny Ad5. 5.Kiedy ogłoszone i rozstrzygnięte zostaną przetargi na brakujące elementy i wyposażenie stadionu (tj IT, wyposażenie pomieszczeń trybuny zachodniej, budowa i wykończenie wnętrza trybuny północnej, budowa i wyposażenie kiosków gastronomicznych w obrębie całego obiektu)? odpowiedź: Przetargi na prace dodatkowe zostaną rozpisane po dostarczeniu przez projektanta projektu. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu wezwał w dniu 5 maja br. projektanta do niezwłocznego uzupełnienia projektu. |
To i ja się dopiszę:
1. Czy kolejny przetarg na prace dodatkowe bedzie wymagalo dodatkowych nakladow finansowych miasta Krakowa, czy to bedzie z czesci zarezerwowanej kwoty 75 mln? 2. Czy skyboksy zostały oficjalnie zaliczone do części komercyjnej, czy też sportowej stadionu? 3. Ile dokładnie wynosi (w złotówkach) 1% od wartości sportowej obiektu i 3% od części komercyjnej, które to kwoty mają wedle deklaracji Prezydenta Miasta stanowić cenę najmu? 4. Na jakim etapie są obecnie negocjacje inwestora z Wisłą SSA w sprawie wynajmu obiektu i negocjacje dotyczące ustanowienia przyszłego operatora stadionu? Dlaczego skoro szacunkowy termin oddania obiektu do użytku był znany od lat, nadal nie ma tu żadnych konkretów? 5. Dlaczego deklarowany we wcześniejszych odpowiedziach na interpelacje termin rozpoczęcia obniżania murawy (10 maj) nie został dotrzymany i kto poniesie za to konsekwencje? 6. Kiedy konkretnie rozpocznie się montaż krzesełek na trybunie C? 7. Czy umiejscowienie sektora dla kibiców przyjezdnych było konsultowane z Wisła SSA i klub nie przedstawił innej, bardziej racjonalnej propozycji lokalizacji tegoż? Czy istnieje jeszcze możliwość jej zmiany na życzenie klubu? 8. Czy deklarowany przez Prezydenta Miasta termin oddania do użytku w pełni sprawnego oświetlenia stadionu, o zapisanej w projekcie mocy (sierpień 2010 r.) zostanie dotrzymany, a jeśli nie to dlaczego i kto poniesie tego konsekwencje? |
Przypominam że kto chce dodac pytanie kopiuje post z poprzednimi i dopisuje kolejny numer .tak jak zrobił MArkus. Nikt nie będzie spisywał i numerował luźno zadanych pytań.
Ps.Czy to co tworzą ci mistrzowie : http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...7493652762.jpg http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri..._budowy/37046/http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri..._budowy/37046/ to jakaś loża? i czy było to w projekcie? |
Tak. To loża prasowa.
|
Cytat:
|
1. Czy kolejny przetarg na prace dodatkowe bedzie wymagalo dodatkowych nakladow finansowych miasta Krakowa, czy to bedzie z czesci zarezerwowanej kwoty 75 mln?
2. Czy skyboksy zostały oficjalnie zaliczone do części komercyjnej, czy też sportowej stadionu? 3. Ile dokładnie wynosi (w złotówkach) 1% od wartości sportowej obiektu i 3% od części komercyjnej, które to kwoty mają wedle deklaracji Prezydenta Miasta stanowić cenę najmu? 4. Na jakim etapie są obecnie negocjacje inwestora z Wisłą SSA w sprawie wynajmu obiektu i negocjacje dotyczące ustanowienia przyszłego operatora stadionu? Dlaczego skoro szacunkowy termin oddania obiektu do użytku był znany od lat, nadal nie ma tu żadnych konkretów? 5. Dlaczego deklarowany we wcześniejszych odpowiedziach na interpelacje termin rozpoczęcia obniżania murawy (10 maj) nie został dotrzymany i kto poniesie za to konsekwencje? 6. Kiedy konkretnie rozpocznie się montaż krzesełek na trybunie C? 7. Czy umiejscowienie sektora dla kibiców przyjezdnych było konsultowane z Wisła SSA i klub nie przedstawił innej, bardziej racjonalnej propozycji lokalizacji tegoż? Czy istnieje jeszcze możliwość jej zmiany na życzenie klubu? 8. Czy deklarowany przez Prezydenta Miasta termin oddania do użytku w pełni sprawnego oświetlenia stadionu, o zapisanej w projekcie mocy (sierpień 2010 r.) zostanie dotrzymany, a jeśli nie to dlaczego i kto poniesie tego konsekwencje? 9. Kiedy możemy się spodziewać (chodzi o konkretną datę) oddania do użytku całego stadionu? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Jeszcze jedno:
1. Czy kolejny przetarg na prace dodatkowe bedzie wymagalo dodatkowych nakladow finansowych miasta Krakowa, czy to bedzie z czesci zarezerwowanej kwoty 75 mln? 2. Czy skyboksy zostały oficjalnie zaliczone do części komercyjnej, czy też sportowej stadionu? 3. Ile dokładnie wynosi (w złotówkach) 1% od wartości sportowej obiektu i 3% od części komercyjnej, które to kwoty mają wedle deklaracji Prezydenta Miasta stanowić cenę najmu? 4. Na jakim etapie są obecnie negocjacje inwestora z Wisłą SSA w sprawie wynajmu obiektu i negocjacje dotyczące ustanowienia przyszłego operatora stadionu? Dlaczego skoro szacunkowy termin oddania obiektu do użytku był znany od lat, nadal nie ma tu żadnych konkretów? 5. Dlaczego deklarowany we wcześniejszych odpowiedziach na interpelacje termin rozpoczęcia obniżania murawy (10 maj) nie został dotrzymany i kto poniesie za to konsekwencje? 6. Kiedy konkretnie rozpocznie się montaż krzesełek na trybunie C? 7. Czy umiejscowienie sektora dla kibiców przyjezdnych było konsultowane z Wisła SSA i klub nie przedstawił innej, bardziej racjonalnej propozycji lokalizacji tegoż? Czy istnieje jeszcze możliwość jej zmiany na życzenie klubu? 8. Czy deklarowany przez Prezydenta Miasta termin oddania do użytku w pełni sprawnego oświetlenia stadionu, o zapisanej w projekcie mocy (sierpień 2010 r.) zostanie dotrzymany, a jeśli nie to dlaczego i kto poniesie tego konsekwencje? 9. Kiedy możemy się spodziewać (chodzi o konkretną datę) oddania do użytku całego stadionu? 10. Ile czasu ma Biuro Architektoniczne na "natychmiastowe uzupełnienie projektu", o które wezwał Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu 5 maja? Dlaczego to wezwanie nastąpiło tak późno i jakie kroki zamierza podjąć inwestor w razie braku szybkiej pozytywnej reakcji na to wezwanie? |
Cytat:
z jakiej okazji są w tym miejscu stanowiska prasowe czy z jakiej okazji będzie najpierw zbrojona, a potem zalewana betonem ? |
|
Cytat:
|
Cytat:
btw fajne zdjęcie http://galeria.wislakrakow.com/20100513/kd/IMG_0288.JPG I nawet ten okrąglak mnie nie wkurza |
|
Fajnie ze sa nowe zdjecia, prosilbym jescze tych szanownych fotografow o zrobienie zdjecia dachu, tam gdzie woda przecieka..
|
Wisła chce mieć dwie hale
Wisła chce mieć dwie hale
TS Wisła chce, aby została stara hala przy ul. Reymonta, a za nią budowano nową. Miasto przeprowadzi analizy techniczne, czy jest to możliwie. - Musimy sprawdzić, czy będzie wystarczająco miejsca na powstanie nowej, dużej hali. Obiektu na dwa tysiące widzów nie będziemy budować - mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej. Dalej uważa, że starą halę powinno się wyburzyć, a nową postawić w jej miejscu. - Przekonałem prezydenta Krakowa do tego, aby zostawić obecną halę - przyznaje Ludwik Miętta-Mikołajewicz, prezes TS Wisła. Dodaje, że takie było życzenie kibiców. Obawiano się, że po wyburzeniu dotychczasowego obiektu sekcjom koszykówki i siatkówki grozi upadek. Stara hala nie spełnia już jednak wymogów rozgrywek koszykówki. Klub rozmawia jednak z firmami budowlanymi, gotowymi na wyburzenie pierwszych rzędów hali, aby można było poszerzyć rozmiary boiska do wymaganych nowymi przepisami. Dyrektor Kowal zaznacza, że w tym roku powinno być pozwolenie na budowę nowej hali, bowiem bez niego może przepaść 8 mln euro, jakie z funduszy unijnych wywalczył marszałek województwa. Miasto ma natomiast zamiar modernizować halę Tomexu w Nowej Hucie, która byłaby przystosowana do koszykarskich rozgrywek. Koszt remontu przejętego niedawno przez miasto obiektu szacuje się na ok. 1,8 mln zł. (TYM) http://www.krakow.pl/prasowka/?art_id=11472 |
Cytat:
|
takie mam pytanko techniczne bo nie moge sie dopatrzec na trybunie zachodniej ta loża dla mediów będzie pomiedzy 2 czy 3 reglami??
|
Cytat:
|
Cytat:
http://image.made-in-china.com/2f0j0...Stands-LP-.jpg z zamocowanymi krzeselkami http://image.made-in-china.com/2f0j0...Stands-LP-.jpg Daloby to ekstra (strzelam) 10 miejsc w najdrozszym sektorze. Inwestycja niewielka a jakies dodatkowe pieniazki by sie zarobilo. |
Ktoś wie co oni tam kombinują na tych podnośnikach przy elewacji?
|
Bardzo prosze o obraz z kamerki na okrąglaku bo nie działa mi od wczoraj.Dzieki
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:20. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl