![]() |
Cytat:
|
Cytat:
Gdyby robili inaczej, byłoby to działanie na szkodę spółki. A czy sami uwierzyli - być może ale to i tak nic nie zmienia |
@sandomingo
A ja myślę, że w klubie uwierzyli w to, że możemy namieszać. Bo czemu niby nie? Tylko wyszło jak zawsze i musimy dalej kombinować. Ktoś tu wymyślił termin roszczeniowca, dziecka Cupiała. Ja nim nie jestem. Ja po prostu uważam, że jak grać w tej lidze to tylko o całą pulę, bo to nie jest jakaś la liga czy inna premiership. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Bredzisz Malk.
To nie tendencja do mitologizowania. Można powiedzieć, że za wdowczyka graliśmy ładny futbol, styl był oparty na grze piłką, nastawienie ofensywne. Oczywiście w niektórych meczach nam to nie wychodziło, ale założenia były jak trzeba. Jak był gorszy okres to waliliśmy głową w mur jak ostatnio z Sandecją. Można również powiedzieć, że za Kiko futbol celowo zabijaliśmy, oddawaliśmy piłkę, nastawialiśmy się na kontry i na tym bazowaliśmy. Przyznać też trzeba, że zdarzały się nam mecze widowiskowe, w których łatwo dochodziliśmy do sytuacji i stwarzaliśmy dogodne okazje strzeleckie w dużej ilości (szczególnie na początku jego pracy przy Reymonta). Niestety za późnego Kiko nasza gra często przypominała obronę Częstochowy, czyli futbol rodem z gminy Żabno. Za Carillo znowu gramy bardzo nietypowo. Zagęszczamy środek, gramy piłką, ale ataki - niestety (albo jak kto woli - na miarę naszego potencjału) - wyprowadzamy zza podwójnej gardy. Trochę mi to zajeżdża Maaskantem momentami (tylko, że on bazował na skrzydłowych), trochę Wdowczykiem. Na pewno styl jest bardzo rozpoznawalny. I na pewno bardziej widowiskowy niż to co uskuteczniał Kiko. Jeżeli nie widzisz tych podstawowych różnic w naszej grze za poszczególnych trenerów no to sorry, nie mamy o czym rozmawiać. Naprawdę. Wyniki są ogólnie podobne. Jak mam oglądać Wisłę na miejscach 5-8 to wolę jednak oglądać Wisłę, która przeważa i próbuje dominować niż męczyć bułę w stylu Bruk-Betu licząc na błąd przeciwnika i szybką kontrę. Przykro mi. Tak mam. I myślę, że nie tylko ja. Wszak Kiko nie wyleciał bez powodu. |
Weźcie mi tutaj już nie wspominajcie o tym przygłupie spod Tarragony.
|
Każdy ma swoje prawo do wyrażania swojego zdania
|
Cytat:
".. i każdy ma prawo mieć to zdanie głęboko w poważaniu" Rok temu wygraliśmy 1 (słownie jedno) spotkanie w grupie mistrzowskiej. Nie wyobrażam sobie takiego samego rezultatu teraz. Mamy szersza kadrę, gwiazdę ligi Carlitosa (wtedy graliśmy Brozkiem, Zachara i Ondraskiem) i lepsza sytuacje finansowa. Daliśmy dupy z Sandecja i mam nadzieję że piłkarze to wiedzą. Możemy przegrać z Płockiem, ale po walce a nie ma stojaco jak przedwczoraj. |
Nie jest powiedziane, ze w tym sezonie w grupie mistrzowskiej wygramy więcej spotkań niż jedno
|
Cytat:
W drugim sezonie, w meczach przeciwko Legii i Lechowi ugrał mniej niż Carillo. Pierwsze 8 meczów z powodów oczywistych przemilczę. A i potem, blisko połowa meczów to zasługa nie Wdowczyka i magicznej taktyki, tylko szczęśliwych bramek w ostatniej minucie. Swoją drogą, trochę zbyt proste jest twierdzenie, że za kiepską grę kiedy zawodnicy byli załamani sytuacją w klubie trener nie odpowiada, ale za dobrą grę, kiedy sytuacja ta się już wyjaśniła to już zdecydowanie. Cytat:
Nie zgadzam się z mitologizowaniem jego osiągnięć w naszym klubie. |
Miejssca na podium sa 3....jest co najmniej 5-6 klubów bardziej poukładanych zarówno pod wzgledem organizacyjnym, finansowym,sportowym i personalnym...natomiast zdecydowanie jest spora rozbieżność między oczekiwaniami a możliwosciami we wszystkich powyższych aspektach...jak dla mnie obecna pozycja adekwatna do realiów... poza 8 rozczarowanie - około podium niespodzianka...
|
Cytat:
Wdowczyka można szanować lub nie za to jakim był człowiekiem ale trzeba mu oddać, że jako nieliczny z trenerów potrafił wyprowadzić drużynę z kryzysu. |
To jest wlaśnie to mitologizowanie osiągnięć trenerów. A nie pomyślałeś, ze w polskich warunkach to żaden trener po prostu nie dostaje szansy na przetrwanie takiego kryzysu, bo po siedmiu kolejnych porażkach każdy inny zostałby wywalony na zbity pysk. A Wdowczyk trwanie na posadzie zawdzięczał tylko zamieszaniu z rowerzystą i niechęci do powiększania zamętu w sytuacji gdy trzeba było gasić większe pożary i nie wiadomo było czy nas na zmianę trenera stać.
|
Cytat:
|
|
Wisła nie gra lepiej dla oka?
Iwan, ja cię proszę.... |
Za Kiko bywały mecze, że chciało się wydłubać sobie oczy.
Teraz chce się wydłubać tylko jedno. |
Chyba nie oglądałeś meczu z Sandecją.
|
Cytat:
Wygralismy w tej rundzie 3 mecze: - 3:2 z Arka (2 zwyciestwa tej druzyny w tej rundzie) po przynajmniej dwoch wielbladach Steinborsa - 3:1 ze Slaskiem (0 zwyciestw w tej rundzie tej druzyny!), gdzie wiekszosc meczu meczylismy bule, Slask mial pare dobrych syutacji. Uratowaly nas indywidualne akcje Carlitosa i beznadziejna obrona Slaska - 2:0 z Legia - tutaj rzeczywiscie nasz dobry mecz, gole po karnym i pieknej akcji Carlitosa (z ewidentnym bledem Eduardo). Nie potrafilismy wygrac z beznadziejna Lechia, u siebie z oslabiona Korona, grajaca z czerwona, Sandecja, ktora nie wygrala 20 meczow z rzedu, czy bardzo przecietnym Piastem (ktory mial lepsze okazcje od nas i mogl spokojnie ten mecz wygrac). Wielu tutaj powtarza, ze "gramy lepiej dla oka". Ja tego nie widze, zupelnie. Ciezko mi sobie przypomniec z tej rundy bramke po jakies fajnej, zespolowej akcji, z wymiennoscia pozycji, podan. Wiekszosc bramek strzela nam Carlitos, stale fragmenty (tutaj jest jakas poprawa i to brawa dla Carillo) albo ewidentnie pomaga nam blad przeciwnika. Zagralismy w tej rundzie niezla 2 polowe z Korona, dobry poczatek z Jaga i bardzo dobry mecz z Legia. Reszte lepiej przemilczec. Wielu na tym forum podkreslalo, ze Kiko ma swoich "wyznawcow" (zaliczano mnie rowniez do tego grona). Ale ja nie bylem wyznawca przecietnego warztatu trenerskiego Kiko, tylko uwazalem, ze zmiana trenera i jego zwolnienie w takim momencie nie przyniesie wymiernych korzysci. Dochodzi do tego tez aspekt finansowy, gdzie musimy mu placic do konca sezonu 18/19, bo wedlug zapisow w kontrakcie spelnil wymagany od niego wynik (!). Nie mylilem sie - przecietnia srednia punktow Carillo jest wrecz identyczna jak Kiko z tym ze gra w pierwszej osemce dopiero przed Carillo... |
Kur.wa mać a ile nas trenuje ten trener? minęły 2-3 miesiące odkąd zaczął z nami treningi i Wy już oczekujecie cudów. Czy Wy macie rozum?!
|
Cytat:
|
Cytat:
Zarzuty odnoszą się tylko do wyborów personalnych i taktycznych trenera (tzn. ludzie do taktyki, nie taktyka do ludzi - gdy wyraźnie widać, że nie mamy swobody w doborze kadry). W pozostałym zakresie niektórzy porównują pierwszy okres Kiko do pierwszego okresu Carillo, chociaż każdy rozumie, że takie porównania są niemiarodajne i trzeba je brać w nawias. Tylko tyle. A jeśli ktoś napisze coś więcej, to pewnie pod wpływem emocji, ewentualnie jest pokemonem i szkoda na niego klawiatury. |
Cytat:
Na tej samej zasadzie moge odwrocic pytanie - czemu ktos spodziewal sie cudow na jesieni, kiedy praktycznie w trakcie sezonu sprzedano caly srodek pomocy, sprowadzono tabun pilakrzy z roznych stron geograficznych, a wielu kluczowych pilkarzy bylo czesto kontuzjowanych (Llonch, Gonzalez, Valez czy Basha)? Kazdemu byloby ciezko to poskladac. Carillo mial czas (prawie 2 miesiace przerwy miedzy rundami), nie sprzedano mu ani jednego kluczowego pilkarza, do tego sprowadzono prawego obronce i pomocnika. Wiekszosc zarzutow wybrow personalnych kierowanych do Kiko za jego kadencji, rownie dobrze mozna kierowac do Carillo. Mamy Mitrovica zamiast Pereza, mlodzi (Balanyuk, Kolar) dalej nie graja, Halilovic zagral dobry mecz z Legia, ale juz fatalny z Lechem i potwierdzil to o co Kiko mial do niego pretensje i dlaczego na niego nie stawial - glupie straty pilki, niepotrzebne holowania. Boguski wrocil do zdrowia to Halilovica juz w skladzie nie ma. Gleboko wierze, ze runda finalowa bedzie lepsza niz wiosna w rundzie zasadniczej. Oby, bo inaczej Carillo bedzie mial srednia punktow na poziomie nizszym niz Okuka czy Moskal. |
Cytat:
A pozniej uzywali kilku dyzurnych argumentow,ktore byly (dalej sa...) osmieszane przez kilku czy kilkunastu z nas,ale wiadomo,gadal dziad do obrazu... Zabawne jest to,ze niektorzy mysliciele zabraniaja wrecz teraz porownywac jeden okres do drugiego,a sami kiedys porownywali np. trenera do trenera... No to znowu sprawdzmy... Trener Brosz - tak wyslawiany na tym forum nawet przez niektore forumowe tuzy :p - wiecie ile osiagnal z Gornikiem na wiosne ? Cale 11 punktow. A przypominam,ze ma zaliczone 3 punkty za walkower w meczu,w ktorym przeciez przegrywal 1:0 juz w koncowce... wiecie,ile mialby w sytuacji porazki z Piastem ? Cale 8 punktow,gorsze od niego bylyby tylko Termalica,Lechia Slask i Sandecja,mialby tez koszmarny bilans bramkowy na wiosne. Nomen omen stracil 14 bramek,gorszy wynik znowu mialy tylko 4 zespoly w lidze... (oprocz Pogoni). Jak pisalem kiedys o tym,ze w pilce potrzeba jest troche szczescia a Gornikowi ciezko bedzie utrzymac taka forme na wiosne - to niektorzy widzieli juz p. Marcina w druzynie... I jak - powinni zwolnic Brosza ? I co - swietny to trener czy kiepski ? Dlatego Ci,co pisza o zwolnieniu Carillo to tacy sami,a czesto ci sami ignoranci,co gardlowali przeciw Ramirezowi. Na obecne warunki wislackie obydwaj to b. dobrzy trenerzy,kazdy z nich z inna filozofia wygrywania meczow,ale skutecznie gromadzili punkty,moim zdaniem na miare aktualnych kadr druzyny. Czasem brakowalo szczescia,innym razem zawodzili zawodnicy,co na ich poziomie sportowym nie jest zadna niespodzianka. Zmienia sie warunki finansowe - bedziemy wymagac. A na razie o poziomie sporej czesci kibicow swiadczyly gwizdy w kierunku Mitrovicia po kilku meczach w Wisle. Nie ma co,gwizdacze,pomagacie druzynie :rotfl::rotfl: |
Porównując Carillo do Kiko, to gra za tego pierwszego wygląda o niebo lepiej. Nie ma przypadkowych zwycięstw w końcówkach, rozpaczliwej obrony Częstochowy. Widać, że próbujemy coś grać do przodu, na tyle na ile umożliwiają to wykonawcy. No właśnie, wykonawcy. Jeżeli klub serio deklaruje, że celem są puchary, a moim zdaniem bzdurą jest pisanie, że to tylko marketing, bo było to powtarzane kilkakrotnie w mediach, to trzeba wyskrobać kasę na wzmocnienia. Cytując klasyka: z tym składem to i Mourinho czy inny Guardiola nie pomoże. Nie sądzę, że w klubie ośmieszaliby się i narażali na irytację kibiców deklarując pewne rzeczy bez pokrycia. Serio każdy wierzył, że z tym składem możemy. Życie odpowiada - nie możemy! i trzeba zweryfikować albo cele, albo szukać pieniędzy na transfery.
|
I pod ostatnim zdaniem podpisuję się obiema rękami
|
Cytat:
Carillo cudotwórcą nie jest, niepotrzebnie klub tak go przed publiką chwalił, teraz milczą, od czasu do czasu Kiewicz nada, że coś się nie podoba (wiadomo, że pisze to, czego nie może DUKAT lub SARAPATA). Carillo może wie coś czego my nie wiemy, ale jednak myślę, że ma WYYYYSSSSOOOOKIE EGOOOO, które nie znosi krytyki, pytań, itp. Niestety na szkodę klubu.... On i tak ma kontrakt, kasa będzie się zgadzać, dostanie wypłatę, a jak go wyjebią, to nawet dostanie kasę bez pracy.... |
@domin_czyzyny
Tylko odnosząc się do tego co napisałeś, to jak sam trener podkreśla: " to ja będę rozliczany ze swoich decyzji". I to mi się podoba. Zachowuje się jak mężczyzna i bierze swoje decyzje na klatę. |
Wielokrotnie już pisałem, że bez obiektywnej oceny potencjału naszej drużyny problem z trenerami się nie skończy. I o ile my, jako kibice możemy fantazjować, jacy to na papierze jesteśmy silni, nie powinny robić tego osoby zarządzające klubem. Niestety, to robią... Kolejne zmiany trenerów pokazują, jak bardzo ich oczekiwania rozmijają się z rzeczywistością.
|
A ja coś czuje, że Carrillo zostanie tu na parę sezonów. Zarząd zatrudnił swojego TOP1 trenera, tego którego chcieli od początku. Ciśnienie z Kiko wytrzymali dość długo (jak na Polskie warunki) i tylko okazja, że Joan był wolny sprawiła, że doszło do zmiany.
|
Cytat:
Wtedy byłoby OK, ale jak wiemy mało który trener tak robi.... Oczywiście nie twierdze, że ma się podawać do dymisji teraz lub w najbliższej przyszłości. Tamto było tylko rozważaniem czysto teoretycznym... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Halo, halo Panie deszczpies. Jakbys jeszcze nie zwrocil uwagi Arka dzisiaj grala derby w grupie spadkowej, co w skrocie rowna sie byciem druzyna spoza pierwszej osemki. Halo, halo.
Sprezentuj nam jeszcze laskawie swoje "punkciki" do reszty spotkan bo zem niezmiernie ciekaw. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
- z Jagą przegraliśmy mając w pierwszej połowie doskonałe okazje do objęcia prowadzenia. Potem strzeliła Jaga i mecz się zakończył - z Lechem prowadziliśmy wyrównaną grę. Wynik nie odzwierciedla przebiegu gry (to znaczy, fakt, że Lech w drugiej połowie stworzył sobie mnóstwo sytuacji, ale tylko dlatego, że musieliśmy się odsłonić). |
Czyli wniosek taki, ze trzeba strzelac i wykorzystywac sytuacjie. Geniusz!!!
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:23. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl