Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Rezerwy Wisły Kraków, Centralna Liga Juniorów, pozostałe grupy wiekowe. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=920)

KoPer 31.08.2013 18:20

tak. od 11

JacobCFC 31.08.2013 19:05

A kasy od której otwarte? Nie dałem rady jechać dziś do Szczecina, nie dałem rady być na koszu i futsalu, więc jutro na rezerwy się przejdę

Barti 14.10.2013 11:48

Po sobotnim meczu z Hutnikiem nasuwa mi się jedno zasadnicze pytanie. Dlaczego w rezerwach Wisły nie grają zawodnicy z podstawowego składu? Korona by im z głowy spadła? Widziałem już Burdenskiego w akcji na meczu z Koroną II Kielce, ale czy nie powinno dać mu się wykazać w rezerwach, czy ktoś się boi może blamażu? Rezerwy będą odpowiedzią - nadaje się czy nie. Mecz o ligowe punkty to o wiele lepszy sprawdzian niż sparing, więc jeśli mecz pierwszego składu nie koliduje z meczem składu drugiego, obowiązkiem graczy jest grać jeśli grzeją na codzień ławę, a obowiązkiem trenerów jest ich wystawiać. Po to chyba do licha te rezerwy zostały utworzone... Poza tym od kogo młodzi mają się uczyć? A może zadaję pytania retoryczne?
P.S.
Chyba że zmieniły się zasady wystawiania zawodników z pierwszego składu, więc będę wdzięczny jeśli ktoś mnie oświeci.

tommiyacht 14.10.2013 11:54

moze nie chca ich wystawiac do rezerw zeby im morale nie popsuc ? (mowie o zawodnikach z pierwszego skladu).

szprotson 14.10.2013 12:47

a to Burdenski jest zawodnikiem pierwszego składu? której druzyny???

Kocur 14.10.2013 12:51

Największy problem to ryzyko kontuzji. W niższych ligach jest większa kopanina.

Poza tym podstawowym zadaniem rezerw jest umożliwienie gry właśnie tym spoza pierwszego składu. Co przyjdzie Smudzie jak zobaczy Brożka wbijającego 5 bramek jakieś drużynie spod Krakowa?
On woli zobaczyć tych napastników w akcji co w przyszłości mogliby się nadawać do 1 składu.

Mnie tu nic nie dziwi w obecnym składzie.

tommiyacht 14.10.2013 12:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1335482)
a to Burdenski jest zawodnikiem pierwszego składu? której druzyny???



poczekaj.. mam na koncu jezyka.. a juz wiem, Wisły Kraków.

http://www.wisla.krakow.pl/pl/kadra/pierwsza_druzyna/

Barti 14.10.2013 12:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1335482)
a to Burdenski jest zawodnikiem pierwszego składu? której druzyny???

wis.la/lean2

Rozumiem argument kontuzji, dlatego powinni grać chociaz jedną połowę a w drugiej ich przyszły naturalny zamiennik do pierwszego składu. Niestety jakieś ryzyko trzeba ponosić, i nie chodzi tu o robienie statystyk, o nastrzelanie goli jakimś bęcorom, tylko o realny test danego zawodnika...

Ubiegłeś mnie tommiyacht :D

Kocur 14.10.2013 13:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1335485)
wis.la/lean2

Rozumiem argument kontuzji, dlatego powinni grać chociaz jedną połowę a w drugiej ich przyszły naturalny zamiennik do pierwszego składu. Niestety jakieś ryzyko trzeba ponosić, i nie chodzi tu o robienie statystyk, o nastrzelanie goli jakimś bęcorom, tylko o realny test danego zawodnika...


No ale właśnie kogo w rezerwach chcesz testować bo się lekko zamotałem :)
Drugi skład właśnie gra w rezerwach i każdego zawodnika można przetestować.

Barti 14.10.2013 13:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1335489)
No ale właśnie kogo w rezerwach chcesz testować bo się lekko zamotałem :)
Drugi skład właśnie gra w rezerwach i każdego zawodnika można przetestować.

W takim razie wróćmy do mojego pierwszego postu. Uważam że powinno się testować zawodników "grzejących ławę" przez dłuższy czas - np. Burdeński Fryc. Gdziesz chcesz sprawdzać ich realne możliwości w danym momencie i czy są gotowi do wejścia na zmianę? Trening i sparing to żaden test. Po drugie zawodnicy wracający po kontuzji w tym momencie np. Jovanovic, Brożek etc. No i jeszcze raz podkreślę - zawodnicy rezerwowi też muszą dostać możliwość gry z zawodnikami podstawowymi, a gdzie im dasz tą możliwość jak nie w meczu trzeciej ligi? Uważam że rezerwy nie są na 100% wykorzystane w tym momencie.

Kocur 14.10.2013 13:53

Ok - napisałeś "pierwszego składu" czyli Brożek, Głowa czy Sarki :)

Co do zawodników jak Fryc - czy rezerwowych pełna zgoda.

Barti 14.10.2013 14:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1335493)
Ok - napisałeś "pierwszego składu" czyli Brożek, Głowa czy Sarki :)

Co do zawodników jak Fryc - czy rezerwowych pełna zgoda.

Może nie do końca sprecyzowałem, kwestia nomenklatury:
Rezerwa - Wisła II Kraków
Rezerwa - ławka rezerwowych I-go składu.

Dodam jeszcze do swojej wypowiedzi że zawodnik lądujący z I-go składu na ławkę też powninien zagrać w rezerwach, i nie powinien się obrażać ani traktować tego jako kary. Mam na tu na myśli np. Sarkiego czy Patryka Małeckiego. Ławka rezerwowych, brak gry w meczach o punkty to śmierć dla piłkarza. Z tego powodu mądry piłkarz zamieni klub z wyższej półki na klub z niższej byle grać. No i przy okazji można przetestować takiego gracza w ustawieniu z innymi młodymi. Dla dobrego gracza, problemem nie powinien też być strach przed blamażem w niższej lidze i przy młodych, bo musi czuć zawsze swoją wartość i wierzyć w swoje umiejętności. Oczywiście wszystko to pod warunkiem że mecze rezerw i pierwszej drużyny nie kolidują ze sobą....Takie moje zdanie - mam nadzieję że jasno się wyraziłem.

Rob_Zombie 14.10.2013 16:44

Nie wydaje mi się żeby np. Kaka grał w rezewach Realu... Bo niby co starym otrzaskanym bykom typu Mały czy Sarki ma dać gra rezerwach?

serek.c2 14.10.2013 17:02

Utrzymanie rytmu meczowego?

gypsy 20.11.2013 21:35

Zakończyła się runda jesienna Centralnej Ligi Juniorów oraz III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. Wklejam więc tabele, które jasno pokazują, na jakich miejscach Wisła spędzi całą zimę.

Tabela grupy D CLJ
http://i42.tinypic.com/17bn2b.jpg

Tabela III ligi małopolsko-świętokrzyskiej
http://i39.tinypic.com/15gbcbp.jpg

Kocur 14.01.2014 06:46

Gazeta Krakowska:

Cytat:

Wszystko wskazuje na to, że już wiosną juniorzy Wisły będą grać pod szyldem TS Wisła, a nie Wisła SA. Wkrótce powinna zostać podpisana umowa między piłkarską spółką "Białej Gwiazdy" i Towarzystwem.

Już wkrótce w Wiśle Kraków SA pozostaną tylko dwie drużyny - pierwsza i rezerwowa. Całość szkolenia młodzieży przejmie natomiast Towarzystwo Sportowe Wisła. Wszystko wskazuje na to, że umowa w sprawie powstania przy ul. Reymonta akademii piłkarskiej powinna zostać podpisana w najbliższych dniach.

Do tej pory sprawa powstania w Wiśle akademii kończyła się na projektach. Gdy pojawił się pomysł przenosin seniorów do ośrodka treningowego w Myślenicach, przy ul. Reymonta zaczęto zastanawiać się, jak rozwiązać sprawę szkolenia młodzieży. I tak narodziła się koncepcja przeniesienia całości szkolenia do TS-u. Rozmowy toczyły się od wielu miesięcy. Teraz są już na finiszu.

Na razie w piłkarskiej spółce nie chcą jednak wypowiadać się na temat akademii. - Mogę potwierdzić, że takie rozmowy się toczą. W momencie gdy się zakończą i gdy podpiszemy umowę, poinformujemy o szczegółach - mówi jedynie prezes Wisły SA, Jacek Bednarz.

Trochę więcej światła rzuca na sprawę wiceprezes TS Wisła, Robert Szymański, który mówi: - Jesteśmy blisko podpisania umowy. Gdy to nastąpi, przejmiemy od spółki drużyny juniorskie i w nowej akademii będzie w sumie dwanaście zespołów młodzieżowych.

Podpisanie umowy to dopiero pierwszy krok. Wszystko musi być bowiem zorganizowane w taki sposób, żeby Wisła SA mogła wykazywać grupy młodzieżowe, za które odpowiadać będzie TS, we wniosku licencyjnym. Żeby było to możliwe, musi być spełniony warunek powiązania kapitałowego i personalnego.
Pierwszy element zostanie rozwiązany w ten sposób, że Wisła SA będzie przekazywać określoną sumę pieniędzy na działalność akademii oraz zapewni sprzęt sportowy. O jakiej kwocie mowa? Nikt nie chce tego ujawnić, ale na pewno jest to znacznie mniej niż 600 tysięcy złotych rocznie, a taka kwota już pojawiała się w mediach. Żeby zatem funkcjonować w profesjonalny sposób, akademia będzie musiała znaleźć sponsorów.
Dodajmy również, że do zarządu akademii wejdą dwie osoby z SA, dzięki czemu spełniony zostanie warunek powiązania personalnego.

W akademii mają pracować też trenerzy, których dotychczas zatrudniała spółka. Propozycję nowych umów dostaną Dariusz Marzec, Jacek Matyja i Paweł Regulski. Jeśli je przyjmą, zostaną w Wiśle. - Z każdym z trenerów będziemy rozmawiać indywidualnie - dodaje Szymański.

Trenerem koordynatorem w akademii będzie natomiast Cezary Bejm, który taką funkcję sprawuje w działającej od lat Szkółce Piłkarskiej TS Wisła.

Znacząco poprawi się baza treningowa. Młodzi zawodnicy będą mieli do dyspozycji boczne boisko przy ul. Reymonta, na którym do tej pory trenował pierwszy zespół. Nieodpłatnie wydzierżawione zostanie akademii również boisko na terenie należącym do Tele-Foniki (dawny stadion lekkoatletyczny), które ma zostać wyremontowane. Do tego dojdzie plac w miejscu dawnego basenu odkrytego oraz dwa boiska w Pychowicach.

Dodajmy, że najlepsi zawodnicy po skończeniu wieku juniora będą nieodpłatnie przekazywani do piłkarskiej spółki. Jeśli jednak rozegrają określoną w umowie liczbę spotkań w pierwszej drużynie, spółka wypłaci akademii pieniądze. Akademia dostanie również swój procent od potencjalnych transferów.

dynek.pl 15.04.2014 18:35

Czemu mecze rezerw w tej rundzie są bez udziału publiczności ?

kucharz_77 15.04.2014 18:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1358236)
Czemu mecze rezerw w tej rundzie są bez udziału publiczności ?

Bo łysy boi się bandytów i huliganów...:D

63.5 Kg 15.04.2014 19:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kucharz_77 (Post 1358237)
Bo łysy boi się bandytów i huliganów...:D

Smutne ale prawdziwe...Jacek walczy na wielu frontach...:foch:

dynek.pl 22.04.2014 08:49

No to komedia. Nie rozumiem jak takie kluby, ktore chcac rozgrywac mecze bez publicznosci sa w ogole dopuszczane do rozgrywek.

syryls 05.06.2014 15:47

2:0 dla Wisły w pierwszym meczu przeciwko Zagłębiu, brawo.
Szkoda że dla SA ważniejsze są urodziny Jacka

muerte 05.06.2014 17:22

Juniorzy starsi nie należą przecież do SA. A meczu w Lubinie nikt z Wisły nie oglądał. Pojechał tylko chłopak z konkurencyjnego forum.

GaoFeng 07.06.2014 13:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez syryls (Post 1363664)
2:0 dla Wisły w pierwszym meczu przeciwko Zagłębiu, brawo.
Szkoda że dla SA ważniejsze są urodziny Jacka

Juniorzy starsi, Zaglebie Lubin vs. Wisla Krakow (0:2), caly mecz:

http://www.youtube.com/watch?v=zsLn0FXvy_A

silver03 07.06.2014 18:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez muerte (Post 1363682)
Juniorzy starsi nie należą przecież do SA. A meczu w Lubinie nikt z Wisły nie oglądał. Pojechał tylko chłopak z konkurencyjnego forum.

Takie smutne czasy, że klubu nie stać nawet na napisanie marnego newsa o wyniku juniorów... Nie ma znaczenia czy należą do SA czy nie, Wisła to jedna rodzina do której zalicza się między innymi SA jak i również Ci juniorzy.

wiesniak84 07.06.2014 18:52

No wlasnie miedzy innymi na tym przykladzie dorze widac jak SA i jej zarzad dba o ta jedna rodzine, drugi dobry przyklad to dzielenie kibicow i dzialania lysego.

element 14.06.2014 12:47

Bilety na Wisła vs Lech do kupienia dzisiaj w SK do godz. 15:00.
I jutro od 10:00 przy wejściu na sektor C.

muerte 14.06.2014 13:29

Będą jeszcze jutro? Bo dzisiaj nie dam rady kupić...

St Yabol 14.06.2014 13:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Manhunt (Post 1363864)
Pytanie.
Czy nasza akademia może podpisać kontrakt z młodym ,że w przypadku nastepnego trasnferu akademia dostaje 10% kwoty ?

wątpliwe, jedynie ekwiwalent za wyszkolenie

z młodym kontrakt można podpisać dopiero jak skończy 18 lat

rav 14.06.2014 18:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez St Yabol (Post 1364599)
z młodym kontrakt można podpisać dopiero jak skończy 18 lat

Nieprawda. Jak skończy 15, lecz na nie więcej niż na 3 lata. Zawodnik mający skończone 18 lat może podpisać kontrakt na maksymalną długość 5 lat.

pan Dudi 14.06.2014 20:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez muerte (Post 1364597)
Będą jeszcze jutro? Bo dzisiaj nie dam rady kupić...

Tak jak napisał kolega wyżej. Jutro od 10 bilety do nabycia przed wejściem na stadion.

rafalek 15.06.2014 14:40

No to się pięknie nasi rozprawili z Lechem...5:1 a gdyby nie ślepy sędzia byłoby jeszcze wyżej... tak trzymać!.

shaggy 15.06.2014 16:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 1364667)
No to się pięknie nasi rozprawili z Lechem...5:1 a gdyby nie ślepy sędzia byłoby jeszcze wyżej... tak trzymać!.

Wynik piękny, ale krew zalewa że już na tym poziomie mamy do czynienia z takim stronniczym sędziowaniem. Nie przyjmuję do wiadomości, że sędzia był słaby i się mylił. Jakby tak było to by mylił się w obydwie strony tzn raz by gwizdnął spalonego którego nie było a innym razem taka sytuację na styku puściłby. A tutaj mieliśmy na linni gościa który chyba połknął niebieską pastylkę przed meczem bo przynajmniej 5 razy chorągiewka wędrowała do pionu nuesłusznie... Żenua...

mitmichael 15.06.2014 16:08

Pieknie rozjechany Lech i Tomasz Zajac po raz kolejny najlepszy na boisku. Teraz wydaje sie, ze w Poznaniu powinnismy na spokojnie awansowac do Finału bo Lechowi ciezko bedzie sie odkuc. Brawo

Kamson 15.06.2014 17:16

Brawo!!! Jednak mamy szanse na mistrzostwo w tym sezonie ;)

piotek 15.06.2014 18:36

I niech nikt nei mówi, że nie mamy zdolnej młodzieży. Nasi młodzi rozjechali swoich równieśników ze "słynącego ze stawiania na młodzież" Kolejorza. Dawać więcej szans i powoli wprowadzac do zespołu, a nie czekac na kontuzje i dopiero wtedy na głęboką wodę.

Kocur 15.06.2014 19:52

garbaci dzisiaj dostali od Pogoni 3:5 i raczej tego nie odrobią. Można obstawiać finał :)

Gwiaździsty 15.06.2014 20:00

Oby tylko w POZnaniu nie było kumulacji ślepych sędziów. Wszak to rodzinne strony Fryzjera.

shaggy 15.06.2014 20:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotek (Post 1364690)
I niech nikt nei mówi, że nie mamy zdolnej młodzieży. Nasi młodzi rozjechali swoich równieśników ze "słynącego ze stawiania na młodzież" Kolejorza. Dawać więcej szans i powoli wprowadzac do zespołu, a nie czekac na kontuzje i dopiero wtedy na głęboką wodę.

Wejdź na wesz(L)o a dowiesz się z podsumowania tego meczu, że:
- Wisła nie ma zdolnej młodzieży
- Wisła nie szkoli
- Wisła wygrała bo wystawiła chłopaków starszych i z rezerw

No i ogólnie ten wynik sprawił, w tej redakcji ogromny ból dupy...

Gwiaździsty 15.06.2014 20:55

W POZnaniu też płaczą, ze kilku z tych chłopaków grało w ....ekstraklasie :) . Chodziło zapewne o kilkunastominutowy epizod T. Zająca i chyba Żemły wtedy kiedy mieliśmy problem ze składem.
Tak czy siak trzeba uważać bo amikowcy wygrali u siebie z Legią 3:0, czyli wniosek, ze można wyciągnąć wynik. Tym bardziej, ze przy gospodarskim fryzjerskim sędziowaniu wynik jest sprawą otwartą. Oby nasi chłopcy zachowali czujność we Wronkach i nie dali się sprowokować bo tam się mogą cuda dziać, bo przecież scenariusz miał być inny, a tu gong po pierwszym meczu.

Kamson 15.06.2014 21:02

Cytat:

wesz(7)o.com

Po półfinale CLJ: Wisła gromi, Lech szkoli. Ostatni będą pierwszymi...

15 czerwca 2014 - 20:52


Wczoraj, na kolejkę przed końcem, juniorzy młodsi Kolejorza zapewnili sobie mistrzostwo Polski, wygrywając z Górnikiem Zabrze - jedyną drużyną realnie mogącą im zagrozić, gładko, bo 4:1. Gdyby starsi koledzy z CLJ nie dali plamy w Krakowie, w pierwszym półfinałowym starciu przyjmując od wiślaków aż 5:1, co chyba wyklucza ich z dalszej zabawy, szklanka byłaby pełna. Wszyscy ci, których mundial kręci średnio, mówiliby o poznańskim weekendzie. O wielkim triumfie konsekwentnie udoskonalanej akademii. Ale że z odsieczą przyszła akurat Wisła, gdzie akademię najpewniej pomylili z akademikiem, coś logicznie przestało się zgadzać. Dlatego stwierdziliśmy, że oto nadszedł idealny moment, abyśmy wyrazili własne zdanie. Poparte wiedzą, nie zaś emocjami.

Kiedy potrzeba uporu i żelaznej wręcz konsekwencji - jak w długofalowym szkoleniu młodzieży - nie ma drogi na skróty. To znaczy - wielu łudzi się, że ją znajdzie, niektórzy nawet brną w byle co, sądząc, że już im się udało. Tyle tylko, że jedynym "czasoprzyspieszaczem", jeżeli chodzi o efekty, są ogromne nakłady finansowe, na jakie żadnego klubu w Polsce jeszcze długo nie będzie stać. Czyli, można powiedzieć, i to rozwiązanie odpada w przedbiegach.

Wisła - Lech 5:1.

Ładnie daje po oczach, nie? Ale na moment o tym zapomnijmy, by te dwa najstarsze roczniki akademii Kolejorza wziąć za fajny przykład, traktując je razem, jako integralne elementy pewnej spójnej całości. Ca-łoś-ci. Pomysłu, wdrożonego ładnych parę lat temu, na krótko po fuzji Amiki z Lechem. Uczciwa rywalizacja, konkretny, zoptymalizowany i wypracowany plan treningowy, staranne monitorowanie rozwoju nie tylko umiejętności kandydata na piłkarza, lecz również - co w przyszłości może być kluczowe - samego organizmu.

Bajka, bo jest wszystko zbyt cacy - odezwą się krytycy. A u nas nie może być cacy. Nie ma systemu, nie ma pieniędzy, nie ma żadnego zaplecza. No właśnie, z reguły nie ma, ale tam... są. Wszystko jest na porządnym, europejskim poziomie.

Więc skoro wychowankom Lecha brakuje li tylko ptasiego mleka, czemu przyjęli sromotne baty od wiślaków, czyli od chłopaków, których klub ma w dupie? Zanim się nad tym mocniej zastanowimy, czas na krótką retrospekcję. Cofnijmy się o siedem-osiem lat. Amica, z racji posiadania świetnego ośrodka i jak najbardziej wypłacalnego właściciela, inwestuje w młodzież. W jaki sposób? Siła razy gwałt. Sprowadzają hurtowo, na kilogramy reprezentantów Polski w różnych kategoriach wiekowych, chłopaków, którzy uchodzą za duże talenty. Wszyscy razem w juniorskiej poczekalni mają okrzepnąć, by najpierw stworzyć młodzieżowego hegemona, a później raz po raz dostarczać zawodników do pierwszego zespołu.

Ale większość decyzji podejmowana jest na opak. I teraz wróćmy już do teraźniejszości. Tych, którzy wówczas przyszli - poza Możdżeniem - z większą, ekstraklasową piłką łączą dziś jedynie dekodery nc+. Dlaczego? Ponieważ Amica koszarowała u siebie takich gości, co właśnie wtedy - w wieku 16-17 lat - robili swoje maksimum, wyczerpywali potencjał. Zwyczajnie odbijali się od ściany, niekiedy zresztą poznańskich nocnych klubów. We Wronkach, bez treningowego podejścia indywidualnego, szybko osiągali stagnację. Fuzja z Lechem to był dla tej wesołej gromadki dosłownie ostatni dzwonek, by zrobić duży krok naprzód, jednak pech chciał, że trafili akurat na Smudę. Ten zaś korzystał z nich nad wyraz oszczędnie, dlatego z czasem - niczym w "kolejno odlicz" - przepadali jak kamień w wodę.

Akademia Lecha dzisiaj to przede wszystkim praca zindywidualizowana. Po prostu wyciągnięto wnioski z "wielbłądów" Amiki, gdzie wszystkich - bez wyjątków - wrzucano do jednego worka. Kolejorz chce wygrywać, lecz przede wszystkim chce szkolić. Nic za wszelką cenę, a już na pewno nic kosztem czegoś, co ma ręce i nogi.

Linetty, Kownacki, Formella, Bednarek - oni mogliby dziś zagrać w Krakowie, ale przebywają na urlopach. Dostali wolne, ponieważ cały rok występowali w dorosłym Lechu bądź jego rezerwach. Znak czasów, bo jeszcze parę lat temu bankowo musieliby grać. A później kilka dni przerwy, z kopyta prosto na przygotowania do nowego sezonu i seria powtarzających się przeciążeniowych kontuzji... Dokładnie tak to kiedyś wyglądało, niestety.

To przejdźmy teraz do dzisiejszej, sromotnej - przynajmniej na papierze - porażki z Wisłą w CLJ. Czy ona świadczy o tym, że Biała Gwiazda szkoli lepiej i niedługo przekaże większą liczbę zawodników zdolnych do gry na poważnym poziomie? Albo nie, jednak walmy na całość. Podbijamy stawkę: czy ten rezultat świadczy o tym, że jest tam jakikolwiek plan, pomysł, konkret? Cokolwiek? Oczywiście, kibice z Krakowa stwierdzą, że sukcesy - dzisiejszy wynik oraz zeszłoroczne mistrzostwo Polski juniorów młodszych (część obecnej drużyny CLJ) - skutecznie zadają kłam teorii, jakoby w Wiśle brakowało szkolenia.

Ale wcale nie zadają. Jeżeli któryś z tych chłopaków zostanie dobrym piłkarzem, to będzie tak mimo tego, że grał w Wiśle, a nie dlatego, że grał w Wiśle. Subtelna różnica, co?

Z ręką na sercu: wolelibyśmy z Lechem przegrać, aniżeli z Wisłą wygrać. Ogromne brawa dla wiślaków za determinację, za bardzo efektywny rocznik, dla tego filigranowego napastnika Zająca, który w trzech meczach fazy finałowej CLJ wsadził sześć goli - oklaski największe, jednak całą tę ekipę najlepiej zrecenzuje upływający czas. Wszystkie błędy popełnione po drodze wypłyną na wierzch. Góra dwóch ruszy śladami Burligi (piłkarskimi) czy Chrapka, natomiast reszta zgodnie zasili małopolskie klubiki lub znajdzie sobie coś innego do roboty. Jedna jaskółka - jak powszechnie wiadomo - wiosny jeszcze nie czyni, a domy zbudowane bez solidnych fundamentów prędzej czy później kończą jak domki z kart.

Wiślacy zwyciężyli ograniem. Można rzec, że drużyna, ukrywająca się teraz pod kryptonimem "Wisła CLJ" to zaszyfrowana wersja "Wisła II" z całego sezonu. Nie wierzycie?

- czterech podstawowych obrońców - w sumie 88 meczów w rezerwach;
- pięciu podstawowych pomocników - 128 meczów w rezerwach;
- podstawowy napastnik - 27 meczów w rezerwach;
- ledwie dwóch zawodników Lecha w miarę regularnie grało w rezerwach;
- w podstawowym składzie Wisły wystąpiło ośmiu zawodników z rocznika 1995 i jedynie trzech z rocznika 1996;
- w podstawowym składzie Lecha wystąpiło dwóch zawodników z rocznika 1995, siedmiu z rocznika 1996 i dwóch z rocznika 1997.

Jak sami widzicie, różnica jest kolosalna i - chyba nikt nie ma wątpliwości - niepodważalna. Wisła się spięła - to żaden zarzut, wynik idzie w świat, natomiast nikt nam nie wmówi, że teraz to szkolą, aż miło. Co więcej: nikt nie wmówi nam, że Wisła to poziom Amiki sprzed dekady. A Lech? Porażkę przyjął z godnością, dzień wcześniej został mistrzem Polski juniorów młodszych (z regionu Wisły wszedł Hutnik Nowa Huta), zaś najmłodsze roczniki, dzięki specjalnym technologiom treningowym, za jakiś czas wyprodukują paru porządnych piłkarzy.

Tego akurat możemy być pewni, zresztą... przecież właśnie o to w tym "sporcie" chodzi, prawda?















:haha::haha::haha::haha::haha:


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:45.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl