![]() |
Cytat:
Albo oni tacy durni na górze. Nadal nie oceniam pracy Probierza definitywnie, bo za krótko. Tak jak nie da się rzetelnie ocenić pracy Kazia Moskala. Nadal jednak twierdzę, że zmiana była bez sensu bo Probierz nie jest z racji doświadczenia i osiągnięć na tyle lepszym i pewniejszym trenerem od Moskala, żeby był sens odbierać Kaziowi możliwość sprawdzenia się. |
Co by tu nie dywagowac,to nawet najlepszy trener ze złomu,lub nawet dobrego towaru,ale z góry z nedznym podejsciem, nic porzadnego (liczacego) nie zrobi.Ile to juz druzyn zdobywało MP i w ilu przypadkach zachwycalismy sie tymi trenerami.Tak naprawde to trener z silnym autorytetem i umiejętnoscia motywacji moze wykrzesac duzo wiecej niż nawet b.dobry taktyk,ale bez tych atrybutów.To pilkarze graja ,a nie trener i od nich zależy jak to wygląda.Jezeli juz widzimy,ze niektorzy sie wypalaja,to jak najszybciej trzeba "swiezej krwi",bo to wypalenie dosiega innych i potem sa takie ,a nie inne wyniki.
|
Cytat:
|
Problemem w Wiśle (i nie tylko) od jakiegoś czasu jest to, że nawet jak przychodzą do nas piłkarze (nieważna narodowość) z niezłym CV to w krótkim czasie stają się "złomem". Wniosek = mamy uwstecznianie. Co ciekawe ci sami piłkarze zmieniając klub nierzadko znowu wracają na pierwsze strony gazet. Ci ludzie przychodzą do Wisły i po paru przyzwoitych meczach zaczynają równać do średniej ligowej, a potem coraz gorzej.
Winny takiego uwsteczniania jest niestety zazwyczaj trener, a dokładniej prowadzony przez niego trening. Wczoraj podczas meczu Milanu z Barcą Borek z dwa razy wspominał o jakiejś gierce (w dziada) treningowej Katalończyków, którą akurat podpatrywał. Podkreślał, że imponowała nie tyle technika co perfekcyjne wychodzenie pod grę! Proste ... tylko tyle i aż tyle! Gra bez piłki nie jest jednak uwzględniania w biblii PMSz i dlatego z małymi wyjątkami polskie kluby grają w pucharach jak widać co roku. |
Cytat:
Mysle,ze mógłbym zaryzykowac zakład,ze jakby przyszedł a do nas Fornalik ,to duzo wyzej bysmy nie byli,a jak bysmy zamienili teraz zespoły z Ruchem,zostawiając Moskala lub Probierza,to wyniki były by lepsze.Uwazam piłkarzy Ruchu za gorszych pilkarsko od naszych,ale za to tworzacych druzyne i kolektyw na boisku,a przede wszystkim im się chce... |
"Wczoraj podczas meczu Milanu z Barcą Borek z dwa razy wspominał o jakiejś gierce (w dziada) treningowej Katalończyków, którą akurat podpatrywał. Podkreślał, że imponowała nie tyle technika co perfekcyjne wychodzenie pod grę!"
Nareszcie ktoś zauważył na czym polega prawdziwa siła Barcelony:-) to jest przemieszczanie się bez piłki i chęć posiadania piłki - w każdym momencie są 2 lub 3 opcje BEZPIECZNEGO, krótkiego podania. Oczywiście że technika też, ale naprawdę warto przyjrzeć się temu jak ta drużyna porusza się po boisku bez piłki. Nie ma wcale szaleńczego biegania, jest ruch ale w sumie dosyć spokojny. Nie męcząc się z piłką Barca ma siłę na szybki pressing i odbiór. Niestety do tego potrzebna jest również inteligencja zawodników ;-). Niemal schematem w ataku jest mała gierka po jednej ze stron, ściągnięcie 4-5 obrońców, po czym długa piła na przeciwległe skrzydło. Oczywiście szerokość Nou Camp ma kolosalne znaczenie :-). Warto zauważyć że naprawdę ryzykowne podania zdarzają się dopiero w okolicach pola karnego przeciwnika. |
Cytat:
Jest jedna kolosalna różnica między naszymi kopaczami, a tymi z górnej półki (którzy przejawiają większą ambicję w poczynaniach boiskowych) i jeśli nikt im tego nie uświadomi, to nigdy nie pójdziemy naprzód. Nasz piłkarz myśli tak: Podam do Jirsaka, a on pewnie poda do kogoś innego, bo dlaczego miałby zwalniać akcję i wracać z piłką w moją stronę? Na wszelki wypadek nie będę zmieniał pozycji, bo Jirsak może się pogubić i pójdzie kontra. Piłkarz Barcy myśli trochę inaczej: Podam do Iniesty i wykonam 3 kroki w bok lub naprzód, żebyśmy mogli ładnie pograć z klepy. |
Cytat:
Genkov, nie sprawdził sie w Dynamie,kiedyś coś tam grał. Ewidentny spad. Diaz, wyciągnięty z zadupia, grający w słabej reprezentacji mający problemy w Bruggi, też ewidentny spad. Nigdzie wcześniej poważnie nie grał. Chavez, z pół amatorskiej ligi, już ukształtowany, nigdzie poważnie nie grał. Iliev, emeryt z dobrego klubu, który jednak grał zawsze na przeciętnym poziomie Melikson, większość dobrych drużyn w Izraelu go nie chciała a w jednej jak był to się nie sprawdził. Wiekowy, kontuzjogenny wyciągnięty z zadupia. Kirm, szkoda słów, dla niego karierą jest to ,ze trafił do Wisły. Bieda. Jirsak, skąd przyszedł, jak gra? Bieda Pereiko, emeryt, który nigdzie poważnie nie grał. Spad, bo gdzieś trzeba jeszcze pokopać. Bunoza, to nie spad nawet to dramat. Już jest w sumie odpowiedź czemuż to Wisła za Kosowskiego czy Zurawskiego, Uche grała jak grała. Bo byli głodni sukcesów i mieli motywacje do lepszej gry, aby wyjechać na zachód. I to była nasza sila. Teraz jak się patrzę na niektórych gości co u nas kopia, to mam wrażenie, że ich uratowaliśmy przed bezrobociem lub przebranźowieniem się. |
Cytat:
Cytat:
Nie oceniam zwolenienia Petrescu. Chcę tylko, żeby go specjalnie gloryfikowano, bo CV miał wówczas przeciętne, a gra Wisly wcale nie napawała optymizmem. Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Rozmowa z Probierzem o jego miesiecznej pracy jako trenera Wisły:
http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/...57/story.shtml Najbardziej utkwiło mnie to pytanie i odpowiedz zarazem Czy pojawienie się w klubie Jacka Bednarza ma na celu zmianę polityki Wisły na taką, dzięki której w zespole będzie więcej polskich graczy? Dobrych piłkarzy. To jest najważniejsze. Ida zmiany tylko ciekawe jakie |
Jak to jakie takie jakie były w poprzednich latach. Znów to błędne koło chciałym nie krytykowa tego wszystkiego co się dzieje w klubie ale są do tego powody większosc z nas juz jest zmęczonych tymi zawirowaniami ale niestety one zawsze będą do czasu aż Cupiał nie odsprzeda komuś Wisły.
|
Cytat:
Ściągnął Polaków po pierwszej porażce będzie malkontenctwo że Polski szrot jest leniwy i trzeba piłkarzy z zagranicy. W Wiśle mieliśmy od 1997 roku chyba wszystkie możliwe kombinację. Ja chciałbym stabilizacji rozwoju a nie rewolucji co pół roku. Tak jak mówiłem że zatrudnienie Moskala miało jeden cel (sprzedaż karnetów) Zapowiedzi zmiany i Polacy w składzie mają zagwarantować to samo sprzedaż karnety zanim zobaczymy Wisłę w akcji. |
Flamaster
Cytat:
Cytat:
Petresceu radzi sobie dobrze nie tylko w Rumunii. W Rosji, kraj duzo silniejszy futbolowo, tez mu nie idzie najgorzej... Cytat:
Ladna pilka... Spytaj sie kibicow FC Porto czy zamiast LM woleliby ogladac ladna pilke (sezon 03/04). O to samu mozesz sie spytac Grekow (Euro 2004). Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
To Ci się udało. Grecy grali podczas Euro prawie antyfutbol, którym te mistrzostwa wygrali. Piłka do Charisteasa, temu jakoś udawało się strzelić bramkę i 1-0 ciągnięte do końca spotkania. Skoro gloryfikujesz taką postawę, to nie wiem, dlaczego krytkujesz Probierza. Musisz sie zdecydować za czym jesteś - albo za skutecznym futbolem (ocierającym się o antyfutbol), albo za ładnym klepaniem Moskala, które to wyników za bardzo nie przynosiło. To albo to. Twoja krytyka jest ewidentnie wymierzona w osobę Probierza, a nie jego pracę. Wiem, że łatwo jest krytykować i czasem nawet całkiem przyjemnie, ale odpuść sobie. Cytat:
Cytat:
Gwoli ścisłości - Petrescu prowadził ten zespół przez nieco ponad rundę. Przegrał mistrzostwo i był o krok od porażki w pierwszej rundzie Pucharu Uefa. Toż to Maskaant bije go swoimi osiągnięciami na głowę. |
Flamaster
Cytat:
Co innego jest inteligente bronienie gdzie kazdy zawodnik wie jak i gdzie ma sie poruszac, przy rownoczesnym ataku (chocby i dzidami) gdzie tez wszystko jest dopiete na ostatni guzik; dzidy nie leca gdzies i na chybil trafil, dzidy leca dokladnie wtedy i tam gdzie sytuacja boiskowa wyglada "obiecujaco", przy czym za tymi dzidami cala formacja ofensywna "gra" jednoczesnie i WIE jak ma grac. Gra jednoczesnie, czyli nie ma czego takiego ze dwoch zawodnikow atakuje, a reszta ofensywnych nie uczestniczy w akcji (gra bez pilki). Oczywiscie skutecznosc tego zalezy potem od poziomu pilkarzy. To co serwuje nam obecnie Probierz nie ma z tym nic wspolnego. To jest zwykla gra podworkowa. W tym przypadku dzidy sa zwykla pilka wykopana do przodu, bez zadnego wiekszego pomyslunku. "Ot, a moze ktos to przejmie". Przy czym formacja ofensywna gra jak na podworku, czyli to zawodnicy przesuwaja sie do pilki, a nie pilka do nich. Czyli, tzw. "biegamy tam gdzie pila". A potem to juz improwizacja; "kto wyjdzie, temu podam". Obrona wyglada podobnie, chaos. Nie ma rownoczesnej realizacji taktyki przez caly blok, jest realizacja taktyki przez zawodnikow w poblizu pilki. Cytat:
Cytat:
Cytat:
To rozni profesjonalne kluby, od tych nieprofesjonalnych. Oczywiscie pomylki zdarzaja sie wszedzie. Tylko na litosc Boska, zadnego decydowania na chybil trafil! A mam wrazenia ze u nas tak jest. Cos jak w Polonii. Cytat:
Wszystko zalezy od pilkarzy jakimi dysponuje, czasie jaki pracuje, itd. Cytat:
Tak pozatym powtorze sie: Nie, tu nie chodzi o liczenie na fart. Tu chodzi o to by klub mial ludzi ktorzy sa kompetentni, ktorzy potrafia dostrzec ktory szkoleniowiec ma jakas wizje i umiejetnosci, a ktory jest analfabeta trenerskim. To tak jak z wyszukiwaniem talentow. Te talenty nie maja tabliczki na czole. Ten talent poprostu trzeba dostrzec. To rozni profesjonalne kluby, od tych nieprofesjonalnych. Oczywiscie pomylki zdarzaja sie wszedzie. Tylko na litosc Boska, zadnego decydowania na chybil trafil! Cytat:
Cytat:
Cytat:
Awans do ekstraklasy rumunskiej i potem LM z Unirea (tam 3 miejsce w grupie)? Awans do rosyjskiej ekstraklasy z ....(nie pamietam nazwy zespolu) i uplasowanie sie w gornej polowie tabeli? Nie, Maskant go nie bije. No chyba ze lubisz oceniac trenerow po polrocznym- rocznym epizodzie. Czyli pewnie dla Ciebie Maskant w czerwcu to byl super trener, a w listopadzie to juz byl piekny Robert, co? |
Cytat:
|
Probierz na dzisiejszej konferencji:
Cytat:
Póki co to od jego pierwszego meczu oglądamy dzidy i kopaninę... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Też uważam, co kilkakrotnie pisałem, że Kazia trzeba było zostawić. Jeśli nawet nie dlatego, że gwarantował poprawę to choćby dlatego, że Probierz nie gwarantuje nic. Zmiana trenera dla samej zmiany więc po co było zabierać Moskalowi okazję do wykazania się , tym bardziej, że zaczęli grać ładnie choć skuteczności brakowało. Łatwiej dopracować skuteczność do posiadania i ładnej gry niż do chaosu i kopaniny bez posiadania. Jak nie mają piłki przy nodze to nic z nią zrobić nie mogą. |
Cytat:
|
Cytat:
Po prostu założył, że przez przenoszenie szybko piłki pod bramkę przeciwnika dwójka bardzo dobrych napastników w polskich warunkach będzie tworzyć więcej okazji bramkowych i jak widzimy, nie licząc meczu z Ruchem było to słuszne założenie. Natomiast jestem pewien, że w kontekście przyszłości gra zacznie wyglądać inaczej, bowiem Probierz w Jagiellonii udowodnił, że potrafi stworzyć drużynę (ze słabszych piłkarzy, niż ma Wisła) grającą BARDZO efektownie, a przy tym dosyć skutecznie. Tylko że nie da się szybko wprowadzić efektownej i skutecznej gry co mimo wszystko potwierdzał Moskal. Niektórzy się zachowują tak, jakby świat się kończył na Wiśle i to, co Probierz pokazuje aktualnie w Krakowie było jego całym dorobkiem w karierze trenerskiej. A przecież to nie przypadek, że jest jednym z niewielu polskich trenerów, których ostatnio chciano zatrudnić w lepszej lidze. I gdyby nie fakt, że Aris miał poważne problemy finansowe i Probierz nie widział tam dla siebie przyszłości, to pewnie nadal by tam pracował, bo wyniki miał dużo lepsze niż poprzednik. |
Ciężko na razie oceniać pracę Probierza, wyniki ma takie jaki ma zespół i warunki. Ale jest jedna rzecz która mnie uderzyła, zbulwersowała, a nawet w....iła. Mianowicie zmiana Meliksona w przerwie poprzedniego meczu. Dla mnie to wręcz oznaka jakiejś choroby umysłowej! Maor to przecież najlepszy zawodnik ligi! O Wiśle nie wspominając. Każdy trener powinien układać taktykę i grę zespołu specjalnie pod takiego gracza, bo jest jedynym który robi u nas różnicę. Jak to mawiał Kasperczak "dobra taktyka to taka która uwypukla zalety i ukrywa wady". Tymczasem Probierz nawet nie spróbował wykorzystać jego atutów. Ściągnął go bo nie walczył w defensywie? Czy to jest poważne? Czy Cristiano w Realu ma zadania defensywne? Albo Messi w Barcie? Wiem, wiem, gdzie Rzym a gdzie Krym, ale myślę że zachowując proporcję Maor to taki nasz Ronaldo/Messi.
Nasz trener chyba ma problem z gwiazdami, stara się im udowodnić za wszelką cenę że nie są tacy dobrzy jak są... Wszyscy pamiętają jak sadzał na ławie dwóch swoich zdecydowanie najlepszych graczy w Jadze (Franka i Grosickiego). Mourinho też lubi być największą gwiazdą w klubie ale do głowy mu nie przyszło żeby Cristiano sadzać na ławie, ot tak, dla zasady. Ba, całą grę układa pod niego! |
No tylko że pytanie czy Meliksonowi jeszcze się chce, bo gołym okiem widać, że to klasa niżej niż początkowo. Przede wszystkim irytuje mnie u niego wykładanie się. Z racji swojego stylu gry jest często faulowany, ale kiedy przyszedł próbował ciągnąć akcję mimo kontaktu z rywalem, a teraz 90% jego kontaktów z piłką kończy się na glebie. Ogólnie zresztą Melikson nie robi już szału w ostatnich meczach.
|
Wydaję mi się że to pokłosie spadku formy całego zespołu. Nie znajduje powodu dla jakiego miałoby mu się nie chcieć. Przecież nie ma dogadanego żadnego transferu, więc nawet jeśli za pół roku chce odejść to musi grać jak najlepiej żeby dostać poważną ofertę.
|
3 trener w sezonie i jesli chodzi o taktyke , jest jeden wielki ch*j .Nikt nie wie dalej co ma robić na boisku , jak zagrac , do kogo podać, gdzie pobiec . Grajac w 11 na 9 dalej nie wiadomo co grac jak stworzyc przewage.
|
Jeden postep - w koncu jakis trener zauwazył, ze Kirm jest słaby jak barszcz i nawet go na boisko nie wpuscił.
|
Probierz po spotkaniach z Ruchem może się pakować to jest pewne a że z Ruchem nie wygramy to czas już zacząć szukać trenera a nie brać po ME Dyzmy z Reprezentacji.
|
Smialismy sie z Lecha, tymczasem jestesmy w tej samej sytuacji co oni rok temu. Niestety, ale jak nic sie nie zmieni to skonczymy bez pucharow...
Jesli Ruch bedzie gral tak jak ostatnio, to bedzie zdecydowanym faworytem. Ech, dobrze ze to jest tylko futbol i tu... wiele jest mozliwe (ale wbrew powszechnemu przekonaniu, nie wszystko). Coz... wielkich nadziei, mimo wszystko, nie radze sobie robic... |
Wszystko sklada sie w jedna calosc - Probierz przychodzi na poł roku a potem witaj Smudo
|
Całe szczęście - drużyny Smudy przynajmniej mają jakąś koncepjce gry. Chyba nikt nie ma wątpliwości,że Smuda > Probierz.
|
Cytat:
Odniosłem wrażenie, że dziś miało się skończyć jak się skończyło, a jeśli nie to drużyna i trener są b.słabi = 11 na 10, 11 na 9, a my - strzałów tyle co kot napłakał, a jeśli już to 2 metry nad albo obok, wrzuty albo podania prosto w legionistę. Brak słów na tą żenadę. |
Serce się kraja widząc taką gre Wisły. Po sezonie jest , puchary tylko fuksem .... . Ale panowie troche mniej płaczu !
Kolejke wstecz myślałem, że L zasługuje na mistrza , wszyscy zachwycają sie Ruchem , a ja cos czuje ,że Korona idzie na " majstra ". I chyba się im należy . I tylko smutno oglądać tak grający mój klub :( |
Czy tylko ja mam wrażenie że mamy najbardziej niefafuśnego trenera od czasów drugiego Henia?? Nigdy wcześniej bym w to nie uwierzył ale z niecierpliwością czekam na koniec sezonu i trzecie wejście Franza do Wisły. Boguś to jednak ma łeb, chyba od początku wiedział że Probierz w Wiśle to zero problemów ze strony kibiców przy powrocie Smudy.
I jeszcze Bahra zwolnił :) |
Wislak68 masz rację jeszcze parę takich meczów i będziemy rozpaczliwie wyć by przyszedł Franz i uratował przed dekonstrukcją zespołu.
|
Ten klub chyba rzeczywiście może odmienić tylko i wyłącznie Smuda, jak nie on to kto ma mieć wpływ na Bossa? Ciężkie czasy nas czekają...
|
Cytat:
|
Cytat:
Tak jak napisał to już ktoś mądry: boss to naprawdę porządny facet ale niestety cierpi na ADHD. |
Wszystko fajnie, tylko weźcie pod uwagę że odkąd Smuda poszedł do reprezentacja to jest kawałem ....y, a nie twardym, stanowczym facetem z jajami jakim był 5-10 lat temu.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:49. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl