Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Krakowskie Inwestycje (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=86)

nbp 26.12.2010 20:31

a wiecie może moi mili, czy już zakończył się remont tego zjazdu z A4 na chyżne / zakopane ?

Sensej 26.12.2010 20:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nbp (Post 1028494)
a wiecie może moi mili, czy już zakończył się remont tego zjazdu z A4 na chyżne / zakopane ?

Dziś jechałem i wygladało że tak :)

Siwy_89 27.12.2010 05:55

Coś o planowanych inwestycjach w polskie lotniska.


Wartość inwestycji do 2015 r. wynosi na wszystkie lotniska w Polsce 4.726 mln zł, z tego środki przeznaczone przez Unię Europejską 1.274 mln zł. Rozbudowa tylko krakowskiego lotniska ma kosztować miliard :-)

MPL Kraków – Balice sp. z o.o.

Ogółem zaplanowano inwestycje za ok. 988 mln zł, w tym finansowanie z UE wyniesie ok. 248 mln zł, w tym POIS ponad 223 mln zł.
W 2009 r. rozpoczęto budowę drogi kołowania, zakończenie IV kw. 2010 r. Rozpoczęcie pozostałych inwestycji, w tym rozbudowę terminalu, zaplanowano na 2011 r. Do końca 2011 roku Kraków Airport zamierza uzyskać pozwolenie na budowę nowego przystanku szybkiej kolejki, który zostanie usytuowany przy wielopoziomowym parkingu.

Wizualizacja:
http://i53.tinypic.com/2rylt2q.jpg

picasso 27.12.2010 08:49

żeby Balice się rozwijały tak jak powinny,to należałoby zacząć od wydłużenia pasa startowego.to zawsze była bolączka tego lotniska.

Pablo84 27.12.2010 11:09

Ewentualnie zbudować drugi pas.
By przedłużyć pas, trzeba wyrównać teren od strony zachodniej.Poza tym, co to za szkaradztwo?To chyba nie nowa koncepcja architektoniczna?
Najpierw niech miasto z województwem dogadania się by dobudować drugą nitkę torów no i tą linię zelektryzować bo śmiech na sali jest z tym węglem.Jak Majchrowski zaczął się chwalić "otworzeniem" szynobusa do Balic, w kontekście kolei aglomeracyjnej,to mnie dławiło ze śmiechu.

Kocur 27.12.2010 12:33

Dojazd do Balic jest faktycznie poniżej krytyki.
Nie dość że pociąg kursuje czasami jak chce to trzeba zapieprzać 500 metrów pod gołym niebem.

Drugi pas na pewno w Balicach nie powstanie - chyba raczej wydłużą ten co jest. Na drugi pas trzeba by ponad połowę terenu jednostki wykosić.

Jurand 27.12.2010 12:43

Trudności w wydłużeniu pasa to jeden z najwięszych problemów Balic. Niestety lokalizacja lotniska jest tak pechowa, że trzebaby albo wyrównać Morawicę, albo przesunąć obwodnicę. W polskich warunkach ani jedno ani drugie nie jest realne.

orzeu 27.12.2010 13:20

Siwy na zarzut ze Krakow staje sie centrum tanich uslug dla biznesu odpowiada rankingiem w ktorym Krakow jest.... liderem centrum tanich uslug dla biznesu po czym ktos mu przyklaskuje ze jestesmy przeciez liderem!
To jakis kabaret swiateczny byl czy co?
Moze trzeba niektorym wytlumaczyc taki banal, ze kwintesencja tej rozmowy jest to ze Krakow nie stawia na uslugi i firmy zwiazane z wysokiej klasy specjalistami tylko na proste klepanie danych w komputerach. Idz jeden z drugim do takiej pracy, a po 5-10 latach bedziesz mial doswiadczenie zerowe, wiedzy nabytej zadnej, awans minimalny, wzrost pensji na poziomie troche wyzszym od inflacji, a na rynku pracy twoja wartosc bedzie zadna bo nikt nie szuka takich ludzi. Przy okazji bedziesz z kredytem ktory zamiast zzerac coraz mniej pensji utrzymuje sie na podobnym poziomie bo taki sobie zawod wybrales. Normalny wysoko wykwalifiowany pracownik w swojej branzy po 10 latach stazu pracy zarabia 200% tego co na starcie. Czy to w biznesie, czy w IT czy w budowlance. W outsorcingu zarabia moze ze 30% wiecej. Normalny wysoko wykwalifikowany pracownik chcac godnie zyc, pracowac w swoim zawodzie za dobra pensje musi wyjechac z Krakowa. I wsrod moich znajomych w wieku 30+ mam na to dziesiatki przykladow. Siwy i paru innych, wroccie do tego tematu za 10 lat, jak juz pobedziecie troche na rynku pracy i zobaczycie jak wyglada zycie w praktyce a nie w teorii i rankingach. Przedstawicie sie w roku 2020 jako przedstawiciele preznej branzy outsorcingu ktora wlasnie sie z Krakowa wynosi do Moldawii i wtedy bedziecie nam mogli prawic moraly jak to slusznie pan prezydent "umozliwil" w Krakowie rozwoj tej branzy kladac lage na inne. Outsorcing zas nie wymaga zadnych zachet bo dosaje w miescie tysiace osob z wyzszym wyksztalceniem, dla ktorych takie firmy sa jedyna mozliwoscia znalezienia zatrudnienia bo konkurencji ze strony lepszych firm brak. To jest klucz do zrozumienia skad u nas tyle tzw. "uslug dla biznesu" zamiast samego, prawdziwego biznesu. To zrobilo sie w Krakowie "samo" bez zadnej ingerencji naszych wladz, ktos kto uwaza to za sukces miasta nie ma zielonego pojecia o czym mowi.

Matejas_ 27.12.2010 13:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 1028644)
Idz jeden z drugim do takiej pracy, a po 5-10 latach bedziesz mial doswiadczenie zerowe, wiedzy nabytej zadnej, awans minimalny, wzrost pensji na poziomie troche wyzszym od inflacji, a na rynku pracy twoja wartosc bedzie zadna bo nikt nie szuka takich ludzi. Przy okazji bedziesz z kredytem ktory zamiast zzerac coraz mniej pensji utrzymuje sie na podobnym poziomie bo taki sobie zawod wybrales.

Właśnie taka sytuacja sprawiła, że Kraków nie jest atrakcyjnym rynkiem pracy, bo 1500zł można sobie zarabiać mieszkając pod jednym dachem z seniorami rodziny, gdzie tak naprawde nie masz żadnych wydatków związanych z życiem. Zbyt wielu wykwalifikowanych ludzi pracuje za marne 1500zł i może liczyć na 100zł jałmużnę, bo trudno to nazwać pożyczką :rotfl: Ponadto pracują nie w swojej branży, nie dlatego że w swym fachu gówn* wiedzą, ale dlatego że nie ma miejsc pracy które wymagają ich kwalifikacji! I tak geodeci handlują mieszkaniami, geolodzy pracują w przewozie osób, ludzie po prawie są przedstawicielami marketingowymi! Dla mnie w tych branżach powinni robić ludzie po szkołach średnich a nie wyższych, a wyjeżdżać na zachód za pieniędzmi powinni Ci, którzy nie potrafią nic oprócz zbierania owoców i przekładania kartonów z palety na paletę!

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 1028644)
Normalny wysoko wykwalifiowany pracownik w swojej branzy po 10 latach stazu pracy zarabia 200% tego co na starcie. Czy to w biznesie, czy w IT czy w budowlance. W outsorcingu zarabia moze ze 30% wiecej. Normalny wysoko wykwalifikowany pracownik chcac godnie zyc, pracowac w swoim zawodzie za dobra pensje musi wyjechac z Krakowa. I wsrod moich znajomych w wieku 30+ mam na to dziesiatki przykladow.

W naszym mieście normalny wysoko wykwalifikowany pracownik w swojej branży obiera azymut na Skandynawię, bądź te zasr@ne (tfu!) Wyspy Brytyjskie. Ja w swoim fachu mam doskonałe rozeznanie co, gdzie i ile... i przykre jest że w WWA za to samo dostaje się 4 razy więcej, z tym że tu masz gówn* i umowę na czas nieokreślony, a w Stolycy witają Cię półrocznymi kontraktami :-P No niech będzie, że tam w pół roku zarobisz tyle co tu w 2 lata ale co potem? Mając na utrzymaniu dom i rodzinę nie mozna sobie pozwolić na skakanie z kwiatka na kwiatek.

Siwy_89 27.12.2010 13:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 1028644)
Siwy na zarzut ze Krakow staje sie centrum tanich uslug dla biznesu odpowiada rankingiem w ktorym Krakow jest.... liderem centrum tanich uslug dla biznesu po czym ktos mu przyklaskuje ze jestesmy przeciez liderem!

Zarzut był, że Kraków stawia tylko na turystykę, a nie przyciąga inwestorów.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 1028644)
Przedstawicie sie w roku 2020 jako przedstawiciele preznej branzy outsorcingu ktora wlasnie sie z Krakowa wynosi do Moldawii i wtedy bedziecie nam mogli prawic moraly jak to slusznie pan prezydent "umozliwil" w Krakowie rozwoj tej branzy kladac lage na inne. Outsorcing zas nie wymaga zadnych zachet bo dosaje w miescie tysiace osob z wyzszym wyksztalceniem, dla ktorych takie firmy sa jedyna mozliwoscia znalezienia zatrudnienia bo konkurencji ze strony lepszych firm brak. To jest klucz do zrozumienia skad u nas tyle tzw. "uslug dla biznesu" zamiast samego, prawdziwego biznesu. To zrobilo sie w Krakowie "samo" bez zadnej ingerencji naszych wladz, ktos kto uwaza to za sukces miasta nie ma zielonego pojecia o czym mowi.

Już teraz mogą wybrać Mołdawię. I "samo" mogło się również zrobić w Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu i innych miastach.

PS. Ericpol, Onet, ITI, to nię sa tanie firmy outsorcingowe.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1028622)
Dojazd do Balic jest faktycznie poniżej krytyki.
Nie dość że pociąg kursuje czasami jak chce to trzeba zapieprzać 500 metrów pod gołym niebem.

Ostatnio czekał autobus, który dowoził ludzi pod terminal. Nie zawsze tak jest?

Jarza 27.12.2010 13:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 1028644)
. Outsorcing zas nie wymaga zadnych zachet bo dosaje w miescie tysiace osob z wyzszym wyksztalceniem, dla ktorych takie firmy sa jedyna mozliwoscia znalezienia zatrudnienia bo konkurencji ze strony lepszych firm brak. To jest klucz do zrozumienia skad u nas tyle tzw. "uslug dla biznesu" zamiast samego, prawdziwego biznesu. To zrobilo sie w Krakowie "samo" bez zadnej ingerencji naszych wladz, ktos kto uwaza to za sukces miasta nie ma zielonego pojecia o czym mowi.

Święte słowa.. po roku/dwóch latach pracy w Outsourcingu na tzw przeczekanie i danie sobie czasu na znalezienie pracy "w swojej branży" po prostu wypada się z obiegu. Jaka firma produkcyjna zatrudni specjalistę, który może i ma wykształcenie kierunkowe, ale dwa lata hibernował się za biurkiem klepiąc faktury?

Niestety pełno u nas centrów klepaczy, a brak miejsc pracy gdzie realnie wykorzystywane są umiejętności nabywane na studiach. Może to właśnie brak współpracy na płaszczyźnie Uczelnie-Miasto-Inwestorzy? U nas kształci się praktycznie pod każdym kątem, więc dlaczego co drugi absolwent krakowskich uczelni jest księgowym?!!!

Matejas_ 27.12.2010 14:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 1028651)
Ostatnio czekal autobus, ktory dowozil ludzi pod terminal. Nie zawsze tak jest?

Siwy autobus stoi... ale do cholery jasne jak to wygląda? Stolica sztuki, miasto królów i kultury i już na wstępie turyści zszokowani panującym na lotnisku burdelem, a transport w postaci 500 metrowej wycieczki autobusowej połączonej z oczekiwaniem na szynobus pod wiatą przystankową w szczerym niemalże polu dają do myślenia "co nas jeszcze w tym Krakowie zaskoczy?" .Szynobus, autobus... szkoda że jeszcze z autobusu pod kasy biletowe nie wożą rykszami kitajce z Tandety! To jest powód do wstydu! Niestety niektórzy odbierają to jako szczyt organizacyjny transportu zbiorowego na linii Kraków - Balice.

Endrju 1906 27.12.2010 14:10

Tutaj info odnośnie dróg w tym też dotyczących Małopolski ! http://www.tvn24.pl/-1,1687363,0,1,t...wiadomosc.html

Kocur 27.12.2010 14:22

Być może jest to jeden autobus, który nie jeździ zbyt często - ostatnio odwoziłem kumpla - niestety nie mogłem wziąć auta tylko pociągiem i po 10 min czekania poszliśmy z buta do terminalu.


ps. Ericpol nie jest firmą stricte outsourcingową bo głównie wytwarza produkty ale niestety jest tani :)

Siwy_89 27.12.2010 14:26

Moje doświadczenia z szynobusem do Balic są jak najbardziej pozytywne.

Z osiedla "50", schody ruchome na peron, szynobus już czeka, po 15 minutach wysiadka w "lesie", gdzie stał już autobus i w dwie minuty dowiózł mnie pod drzwi :) Ale wiadomo, te 400 metrów dodatkowych torów jest potrzebne i mam nadzieję, że szybko je podciągną pod sam terminal.

Na dojazd autem też nie narzekam, bo jadąc z południa miasta wystarczy wjechać na A4, by po 10 minutach zostawić auto na nowym parkingu wielopoziomowym :)


Wszystko idzie w dobrym kierunku :-)

Matejas_ 27.12.2010 14:27

Połączenie stacji PKP w Kłaju z pętlą autobusową w Soboniowicach :rotfl:

Europa po krakowsku, według Jacku Majchrowsku
http://michaljaros.pl/blog/wp-conten...08/balice1.jpg

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 1028673)
Moje doświadczenia z szynobusem do Balic są jak najbardziej pozytywne.

Z osiedla "50", schody ruchome na peron, szynobus już czeka, po 15 minutach wysiadka w "lesie", gdzie stał już autobus i w dwie minuty dowiózł mnie pod drzwi :)

Masz to szczęście, że od nas akurat jedzie tramwaj tunelem :rotfl:
Jeśli zaś chodzi o same Balice... nie każdego rajcują czasy głębokiej komuny :P Chyba, że władze miasta chcą w ten sposób podkreślić, iż przez dziesiątki lat byliśmy za "żelazną kurtyną" i zawsze mieliśmy ze wszystkim pod górkę, a turysta przyjeżdżając do Krakowa może się w ten sposób solidaryzować z naszymi problemami :lol:


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 1028673)
Na dojazd autem też nie narzekam, bo jadąc z południa miasta wystarczy wjechać na A4, by po 10 minutach zostawić auto na nowym parkingu wielopoziomowym :)

Wszystko idzie w dobrym kierunku :-)

Ja również nie narzekam, bo od granicy z RFN dzieli mnie zaledwie jedno skrzyżowanie ze światłami :D
Jednak pamiętaj, że nie każdy ma ten komfort co my.

Siwy_89 27.12.2010 14:42

Wiem, dlatego mówię o swoich doświadczeniach ;-)

5 i 51 też jeździ tunelem :-p

Matejas_ 27.12.2010 14:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 1028679)
Wiem, dlatego mówię o swoich doświadczeniach ;-)

5 i 51 też jeździ tunelem :-p

Żeby te plusy nie przesłaniały Ci minusów to pamiętaj, że 1 2 3 4 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 i 40 nie jeżdżą tunelem :rotfl:




OT: Był ktoś ostatnio na RDA? Zrobili coś z tą elewacją i płytkami które spadły na klatkach schodowych?

Siwy_89 27.12.2010 14:56

Ode mnie z osiedla na Dworzec Główny Tunel, jeżdzą tylko dwie linie. Siedem z nich jeździ inną trasą.

A że Kraków to nie Malta, to można sprawdzić w rozkladzie, o której jedzie właściwa linia ;-)

I pamiętaj, że istnieją w Krakowie węzły przesiadkowe, choćby Rondo Mogilskie :)


PS. Wam się w ogóle coś podoba w Krakowie? :)

Matejas_ 27.12.2010 15:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 1028687)
PS. Wam się w ogóle coś podoba w Krakowie? :)

Gdybym miał wymieniać wszystko co mi się podoba musiał bym siedzieć ze 2 dni... niestety jednak wszystko co mi się podoba powstało przed XIX wiekiem :rotfl:

orzeu 27.12.2010 15:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 1028651)
Zarzut był, że Kraków stawia tylko na turystykę, a nie przyciąga inwestorów.

Już teraz mogą wybrać Mołdawię. I "samo" mogło się również zrobić w Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu i innych miastach.

Nie przyciaga. Outsorcing to inwestor za przeproszeniem padlinożerczy, pojawia sie tam gdzie nie ma innych bo wie ze nie bedzie mial duzej konkurencji i latwiej pozyska ludzi wyksztalconych (chocby i w miare).
Tam sie samo nie zrobilo bo wiedzieli ze bedzie trudniej znalezc pracownikow za 2 tys. niz u nas.

Siwy_89 28.12.2010 02:51

http://i54.tinypic.com/25kkgb7.jpg

Remont parkingu za kilka milionów. Genialne.

A parking na groblach niech stoi pusty ;-)

adam_09 28.12.2010 17:39

jak kosztuje 7 zł za h to niech sp...lają

iiYama 28.12.2010 22:47

Droga S7: będą blokady z Palikotem w tle?
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...-tle,id,t.html

Inicjatorzy walki o przywrócenie finansowania budowy drogi S7 z budżetu państwa dają małopolskim samorządowcom dwa dni na podjęcie efektywniejszej walki o drugi odcinek wschodniej obwodnicy Krakowa. W przypadku bezczynności polityków zapowiadają pikiety i blokady dróg. Pomoc przy organizacji manifestacji zaproponowali im już członkowie Ruchu Poparcia Palikota.

7 kotów 29.12.2010 08:58

polaczenie Lotnisko - dworzec glowny to sluszna koncepcja, ale do dupy wykonanie. To mniej wiecej tak jak ta nieszczesna fontanna na Rynku.

dj_ibutti 29.12.2010 14:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adam_09 (Post 1029042)
jak kosztuje 7 zł za h to niech sp...lają

Nawet 3,5 za h. to by było za dużo... W strefie za 3'ke się parkuje, a znaleźć miejsce wcale tak trudno nie jest...

Siwy_89 02.01.2011 02:56

http://i56.tinypic.com/200fk2e.jpg

WOW NIGHT, był ktoś? Jak wrażenia?

Siwy_89 07.01.2011 06:04

Ruszyła budowa Małopolskiego Parku Technologii Informacyjnych, nowej inwestycji Krakowskiego Parku Technologicznego na terenie kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Pychowicach.

Głównym celem projektu jest:
Stworzenie ośrodka wspierającego tworzenie i rozwój przedsiębiorstw ICT aktywnie uczestniczących w tworzeniu gospodarki opartej na wiedzy w Polsce poprzez wzmocnienie instytucjonalne i infrastrukturalne Krakowskiego Parku Technologicznego.

http://i56.tinypic.com/5wgz1g.jpg

Kocur 08.01.2011 10:40

Cytat:

Władze Krakowa podpisały Kartę Brukselską, gdzie zobowiązano się do osiągnięcia minimum 15-proc. udziału rowerów w ruchu miejskim do 2020 roku
Cytat:

W projekcie tegorocznego budżetu na samodzielne inwestycje w infrastrukturę rowerową nie zarezerwowano ani złotówki.

Szkoda, zwłaszcza że "w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu, że do realizacji właściwie od ręki są projekty dróg rowerowych za ponad 3,3 mln zł" już nie mówią że sam jeżdżę i jesteśmy sto lat za murzynami jeśli chodzi i infrastrukturę rowerową :-/

Siwy_89 10.01.2011 18:27

Opublikowano raport firmy doradczej PwC (wcześniej: PricewaterhouseCoopers), która zmierzyła kapitał rozwojowy polskich miast na podstawie rozmaitych danych z lat 2006-2010. Podobnie jak cztery lata temu, gdy powstał pierwszy raport o miastach, PwC zmierzył w nich: jakość życia, inwestycji, finansów, infrastruktury, wizerunku i kultury, instytucji oraz potencjał ludzki.

Generalnie prezentujemy się tak:

http://i53.tinypic.com/10xuhj7.jpg


Więcej:

http://prawo.uni.wroc.pl/~kwasnicki/...t%20Polski.htm

Kocur 10.01.2011 18:42

Szkoda że nie napisali nigdzie jakie współczynniki biorą pod uwagę licząc "jakość życia".
No i wyszło szydło z wora - niestety "finanse".

Liczenie średniej z wymienionych czynników uważam za totalny idiotyzm. Ale widocznie lepiej brzmi na raporcie - PwC jest znane z zamiłowania do produkowania raportów :)



edit:ok, przeoczyłem to o jakości.

Siwy_89 10.01.2011 19:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1034286)
Szkoda że nie napisali nigdzie jakie współczynniki biorą pod uwagę licząc "jakość życia".
No i wyszło szydło z wora - niestety "finanse".



Napisali.

"Przy pomiarze KJZ bierzemy pod uwagę cztery aspekty jakości życia: stan środowiska naturalnego, poziom usług medycznych, poziom usług edukacyjnych i poczucie bezpieczeństwa."


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1034286)
No i wyszło szydło z wora - niestety "finanse".

Zadłużenie się kłania. Niestety.

adam_09 10.01.2011 20:07

już kilkakrotnie o tym pisałem i będę pisał aż do usr..nej śmierci. Niech w końcu podadzą medianę tych zarobków a nie średnią. Średnio to u mnie w firmie zarabia się 5 tys netto. A mediana wynosi 2 tys netto. Z psem na spacerze mamy średnio po 3 nogi. Tyle w temacie.
Ja nie wiem skąd są te wszystkie czerpane. Z kimkolwiek ze swoich znajomych nie rozmawiam to średnie wynagrodzenie to 2 tys/netto.

Siwy_89 10.01.2011 21:03

adam, ale w tym raporcie, jeśli chodzi o punkt "finanse" chodzi w głównej mierze o finanse miasta :-)

"Kapitał Źródeł Finansowania należy rozumieć jako zdolność miasta do sfinansowania projektów niezbędnych do rozwoju. Dobrze rozwinięty KZF oznacza, że miasto jest w stanie zdobyć odpowiednio duże fundusze na ten cel, a jednocześnie umiejętnie zróżnicować źródła ich pochodzenia."

adam_09 10.01.2011 22:45

wiem, ale tak mi się przypomniało to napisałem :D

Kocur 10.01.2011 22:50

Może pod koniec pierwszego kwartału podadzą dane o zarobkach dla największych miast Polski.

Chociaż biorąc pod uwagę ostatnie dane gdzie dogania nas Bydgoszcz, "największe" nie brzmi już tak dumnie ;)

OSC.N. 11.01.2011 08:55

Jak z tego raportu wyłączymy "Kultura i wizerunek", gdzie obecna sytuacja i bieżące zasługi mają minimalne znaczenie, bo dzięki zabytkom Kraków jest "samograjem", to plasujemy się na szarym końcu...

Siwy_89 11.01.2011 14:33

Budżet Krakowa przeznaczony na kulturę, w przeliczeniu na głowę mieszkańca należy do najwyższych w Polsce. Liczba przedstawień i koncertów kształtuje się na poziomie średniej dla 7 miast, natomiast liczba festiwali teatralnych oraz festiwali muzyki poważnej jest znacznie wyższa od średniej.

Też się samo zrobiło?


Średnia bez kultury i wizerunku:

Warszawa: 136
Poznań: 109
Wrocław:106
Kraków: 104
Katowice: 100
Trójmiasto: 96
Łódź: 87

Proponuję wyłączyć jeszcze "Infrastrukturę" i "Inwestycje". A najlepiej zostawić jeden dział - Finanse. Wtedy twe słowa o "plasowaniu się na szarym końcu" będą miały sens.

Kocur 11.01.2011 14:52

A wiesz że mamy najmniejsze imprezy ale najdroższe :)

Wiele razy było pisane w różnych mediach że Krakowskie festiwale pożerają masakryczne pieniądze w odniesieniu do efektów i promocji jaką niosą ze sobą. Poza tym porównaj ceny wejściówek na nasze imprezy do imprez w Spodku czy na Torwarze czy na Malcie w Poznaniu oraz zespoły czy pojedynczych artystów biorących udział w imprezach.

Najwyższe nakłady akurat mogą świadczyć o niegospodarności ;)

Post OSC.N daje oddaje właśnie bieżący obraz sytuacji.

Siwy_89 11.01.2011 15:42

Ja akurat czytałem kompletnie odmienne teksty na temat krakowskich festiwali i działalności Krakowskiego Biura Festiwalowego. Nawet Kracik vel "zrobię wszystko" zachwalał tę instytucję.


Przy pomiarze kapitału kultury i wizerunku wzięto pod uwagę:
- generalne opinie o mieście
- kulturę wysoką
- kulturę życia codziennego

Nie można więc mówić, że wszystko "samogra" dzięki zabytkom.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1034447)
Post OSC.N daje oddaje właśnie bieżący obraz sytuacji.

Si. Jedno zdanie OSC.n oddaje bieżący obraz sytuacji. Wszelkie inne raporty i opinie nie mają znaczenia ;-)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:03.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl