![]() |
ja byłem na G3 prze pleksie z G4 i rzeczywiście była szarpanina a nawet coś więcej ale o co chodziło to zabardzo nie wiem. chyba raczej nie była to piłka wykopana na trybuny koło mnie goście już po akcji mówili że ktoś nie śpiewał i została mu zwrócona uwaga i dalej to już poszło, a druga wersja to że ktoś komuś krzyczał prosto w uszy (na złośc) bo ten na śpiewał. W każdym razie przyczyną było raczej właśnie śpiewanie.
A tak nawiasem mówiąc to na G4 kątem oka widziałem gości którzy: a - nie mieli czerwonych koszulek b - nie śpiewali c - nie bawili się przez cały mecz(nawet po bramkach) d - nie mieli szalów!!! no sorry ale idąc na G to wypadało by te 4 punkty spełniać. Jeśli dostał po ryju za to że nie śpiewał to bardzo dobrze, koniec kropka |
Cytat:
rozdupcaja mnie tutaj wpisy typu "kolo mnie stali kibice Legii" i co ....a patrzyliscie sie na nich jak szpak w cipe zamiast w morde lac , pare stron .......enia o niczym |
nie żale się i nie chwale tylko zwracam uwagę że na G jest dalej dużo przypadkowych osób i tyle
|
Nie wiem czy już było,ale kiedy ostatnio sklepaliśmy Legię 4:0?
|
U siebie w 1949 roku...
|
uuuu to wielka zasługa dla Maaskanta!:)
|
Zagłębie 1;1 Bełchatów - wyniki układają się dla nas bajecznie :)
Jeszcze tylko remis - wygrana Korony |
Cytat:
Swoją.drogą, jak słuchałem pana Antoniego w liga + extra, to myślałem, że walnę popielniczką w telewizor. Wyszło na to, że Legia grała zajeb....e, a Wisła miała megafuksa, że wygrała. I oczywiście karny, który wypaczył wynik meczu, bo przecież przy 0:2 Legia by się.na 100% podniosła i wyciągnęła na 2:3... |
ma ktoś link do całego meczu na necie -> chętnie na spokojnie i po emocjach bym sobie oglądnął ..
z góry dzięki :) ABG!!! |
Mecz chyba z dedykacją dla ludzi, którzy nie mają pojęcia o czym piszą a wyrokują przed pierwszym gwizdkiem!
Ile to już razy forumowicze jechali po kimś w trakcie meczu i okazało się, że musieli odszczekać swoje wyroki?? Ku przestrodze zacytuję pewną wypowiedź: Cytat:
Wpierw Robert M. wystawiał notorycznie Żurawskiego by po kilku spotkaniach zrozumieć, że jego gra nie wygląda najlepiej i najlepszym miejscem dla Maćka jest ŁAWKA, tak też się stało. Potem Branco, dwa beznadziejne mecze i wskoczył Cikos. Następny Bukhari na środku, grał do momentu wyczerpania limitu i usiadł na ławie. Dla naszego trenera jedynym pewniakiem w środku jest Sobol, który zresztą był MVP piątkowego spotkania (nie żaden Brożek, czy Patryk). Trener próbował różnych wariantów w środku by wybrać ten optymalny, z pejsami zagrał niby Piotrek..(średni pomysł, ale by mogł zagrać Irsak wcześniej właśnei grali Bukhari i inni) Holender wyraźnie mówił, że bacznie obserwował piłkarzy w tym tygodniu i zagrają Ci którzy prezentują NAJWYŻSZĄ formę, stąd min. Irsak. Nie jesteśmy w klubie na co dzień, nie jesteśmy na każdym treningu, nie wiemy jak kto wykonuje polecenia i co sobą reprezentuje w każdym dniu, dlatego nie rozumiem, przedczesnych wyroków i zdziwienia/oburzenia dlaczegho ten i ten gra.... Dlatego na raz następny proponuję milczeć zanim napisze się bezmyślnego posta parenaście minut przed pierwszym gwizdkiem! |
Cytat:
http://wislakrakow.pl.pl/live/images/logo/wisla2.gif 4 - 0 http://www.90minut.pl/logo/dobazy/legia.gif 1 Połowa part 1 - http://www.fileserve.com/file/TWATyFX part 2 - http://www.fileserve.com/file/rC6pRHW 2 Połowa part 1 - http://www.fileserve.com/file/6VZkfFr part 2 - http://www.fileserve.com/file/GP7jADT "W przerwie meczu" i "po meczu" http://www.fileserve.com/file/uBCGn9e Jak ściągnąć plik: Zjeżdżamy na dół strony. Po prawej klikamy "Pobieranie plików" następnie przepisujemy kod. Czekamy parę sekund, i klikamy na Wolne pobieranie. Które nie jest takie wolne :-) Bramki i skrót do ściągnięcia TUTAJ |
A ja się uśmiałem, jak dzis o meczu Wisła - Legia wypowiadali się w Lidze + extra ... boze jak jeszcze koło siebie mieli Arielka, to zobaczyłem jak można sobie głęboko do pup wchodzic :|||| Jak pan redaktor Tomasz W. doradzał po fachu Arielkowi ... :D komedia ... i jeszcze to porownanie, ze lepiej wypadł niż nasz Sobol ... wypas :D
|
Gratuluje zwyciestwo wszystkim - tak musi grac Wisla w kazdym meczu i bedziemy mistrzami :) Pozdrawiam z Bulgarii :)
|
Cytat:
|
Cytat:
Po za tym powiedzieli przeciez ze jak widac statystyki nie grają. nie ma sie co denerwowac ;) |
Panowie jaki jest wynik...
Warszawa nadal nie może się pogodzić iż dostali takie manto od Krakusów...:D:D:D a tak z innej beczki wyniki się układają pod nas i pod Legię więc końcówka rundy będzie mega ciekawa... |
Cytat:
Kto miał prawo przypuszczac że Jirsakowi wyjdzie ten mecz? Tym bardziej jeśli weźmie się pod uwagę jego dotychczasowe występy. Przecież ten chłopak do tej pory regularnie zawodził. Pokaż mi mecz z jego udziałem w którym porwał reszte ekipy do wygranej... Nie ma takiego... Każdy miał prawo byc zaniepokojonym. |
Jak to mawiają, prawdziwe zespoły rodzą się w bólach...dużo nie pokoju i nerwów...ale w meczu z Cracovią coś pękło, ta radość po strzelonej bramce, frustracja nie mocą- przelała się, chłopaki uwierzyli w siebie trochę bardziej,
w piątek Cikos szalał na prawej jak Alves, Sobol był wszędzie. Co mnie chyba najbardziej cieszyło to ilość wygranych zagrań przez Chaveza-> może piłki kopnąć nie umie ale chłop czyścił jak miło. Podniosłem się na duchu... teraz czekam na zagłębie i zobaczymy czy chłopaki podtrzymają passe.. |
Jirsak to ten który niby potencjał zawsze miał, i nigdy, ale to nigdy, go nie wykorzystał (poza jakimiś drugorzędnymi incydentalnymi meczami z ogórkami)
Może po zmianie systemu przez Maskaanta z 4-4-2 na 4-3-3 albo 4-5-1 będzie mu się grało lepiej? Inne zadania dla środkowych pomocników, inne ustawienie i będzie to jako-tako funkcjonować. Po meczu z Legią należy dać chyba szanse tej opcji :) P.S. Tak naprawdę to nie wierze w Jirsaka, ale nie raz okazywało się, że gracze inaczej ustawiani, przygotowani przez innego trenera okazywali swoje lepsze oblicze. |
Jirsak to moim zdaniem była zagrywka też psychologiczna, podobnie jak Piotrek Brożek z parchami, tam nie wypaliło, tu całkiem nieźle to wyszło.
|
Jirsak jest bardzo chimeryczny. Wiadomo, że ma bardzo duże umiejętności, ale co z tego skoro pokazuje je raz na 6,7 meczów. W polskiej lidze nie ma zawodnika, który dysponuje tak precyzyjnym podaniem jak Czech, a do tego ma świetny strzał z dystansu i to z obydwu nóg. Niestety Jirsak zbyt często chowa się przed piłką, nie pokazuje się partnerom i jest słaby fizycznie. Do tego dochodzi kiepska gra w defensywie i kondycja na 60 - 70 minut meczu.
Niemniej jednak przy ustawieniu z 3 środkowymi pomocnikami łatwiej będzie mu się odnaleźć. Ciężar rozgrywania piłki będzie spoczywał bardziej na Gargule, więc Tomas nie będzie musiał liderować i dyrygować grą Wisły. Przy takich dwóch pomocnikach jak Jirsak i Garguła można grać znacznie bardziej kombinacyjnie, gdyż każdy z nich ma świetny przegląd pola i dobrą technikę. Ja bym ten wariant spróbował w następnych 3 meczach i później dokonał oceny, czy zostawiamy Jirsaka, czy też się z nim żegnamy. |
Tez się uśmiałem oglądając (L)ige + Extra heh
Dostać 4-0 i zamiast chować głowę w piasek, to ci jeszcze zachwalają grę Legii... A to porównanie Sobola do Borysiuka, to żenada. Nie można oceniać kto lepszy po liczbie przechwytów. Tutaj ważna jest taktyka zespołów. Wisła grała piłką, przez środek, przez co Borysiuk miał ich dużo. Legia grała długimi podaniami i w odbiorze mogli się pokazać nasi obrońcy. Ciekaw jestem jak wypadły w odbiorze obie drużyny ogółem. Tego Wieszczyckiego po prostu nie da się słuchać. |
Cytat:
W ogóle to podoba mi się ten nowy system, że mamy tylu środkowych pomocników i gramy przede wszystkim środkiem. Nawet jeśli jednemu nie idzie, to odpowiedzialność się rozmywa, i gra może wyglądać dalej w miarę OK. W ten sposób Urban zrobił w balona Skorże podczas naszego zeszłorocznego meczu z Legią w Sosnowcu. A przy 4-4-2 jak się nie ma skrzydłowych klasy Uche/Kosowsk/Zieńczuki to wygląda to słabawo. A nasi pseudo- skrzydłowi Małecki czy Kirm wyglądają dobrze dopiero jak zchodzą do środka. |
Problem z Irsakiem był taki że przychodził do nas jako Playmaker następca Szymkowiaka. Szybko jednak okazało się że jest to typowy CM do ustawienia z trzema pomocnikami w środku pola, a że Wisła nigdy tak nie grała to ciężko było go wykorzystać. Skorża często wystawiał go za napastnikiem i tam nie dawał rady gdyż jest to zawodnik wolny, słaby fizycznie, bez dryblingu i kondycji, jedyne co ma to bdb przegląd pola, podania prostopadłe,podania górą,przyzwoity odbiór i strzał z dystansu. Tego typu zawodnik przy 4-3-3 ma za zadanie regulować tempo rozgrywania akcji, pokazywać się jak najczęściej do gry i wykorzystywać to co ma najlepsze czyli podania.
http://this11.com/boards/1289770523875338.jpg Do obecnego systemu gry może być bardzo przydatny zakładając że utrzyma taką formę jak w meczu z legią. |
Cytat:
edit Pamiętajmy o tym że oprócz Kirma i Małeckiego jest jeszcze Rios i Boguski(jak się wyleczy) czyli czterech zawodników którzy najlepiej prezentują sie grając za Pawłem a nie przy linii. Równie dobrze tak mogłoby wyglądać ustawienie. http://this11.com/boards/1289772262581650.jpg |
Gdzieś ostatnio przeczytałem wypowiedź Maaskanta na temat taktyki i stylu gry Wisły, bodajże podczas chat'u organizowanego na głównej.
Na pytanie odnośnie 4-4-2 odpowiedział że Wisła nie będzie tak grać gdyż do takiej taktyki potrzeba 4 dobrych i wszechstronnych zawodników. Inna jego wypowiedź to stwierdzenie że wciąż szuka najlepszego ustawienia i odpowiedniego balansu pomiędzy obroną a atakiem. I należy się z nim zgodzić, my takich nie posiadamy. Nasi skrzydłowi nie są demonami prędkości i wirtuozami dryblingu. Nasi środkowi pomocnicy nie są uniwersalni. O ile Sobola i Wilka można chwalić za walkę, odbiór i kopyto to rozegranie piłki i przegląd pola mają nie najlepszy. Podobnie ma się sytuacja z ofensywniej usposobionymi Gargułą i Jirsakiem. Technika, podania ok ale męska gra w defensywie nei bardzo. Szczególnie Czech aby przerwać akcję rywala musi się uciekać do fauli. Nie mamy w drużynie Gerarda, Lamparda itp. |
W "Szybkiej Piłce" również wygraną Wisły z Legią przedstawiają w obrazie szczęścia Wisły...
|
Nie mogę patrzeć na tego pana, który stwierdził, że to fart jak w meczu z Lechią oraz pana Sokołowskiego mówiącego że tylko pierwszą bramkę wypracowała Wisła. Hahah, reszta to niby co było?
|
Przy dwóch golach i przy sytuacji z karnym duży udział Małeckiego i zobaczmy w którym miejscu boiska się znajdował.
gol na 2:0 http://img46.imageshack.us/img46/3962/24506053.jpg doskonałe podanie do Kirma w sytuacji z karnym http://img209.imageshack.us/img209/238/68119012.jpg rajd środkiem boiska przy 4:0 http://img716.imageshack.us/img716/6388/61723390.jpg Wydaję się że dużo większy pożytek z Małego jest gdy schodzi do środka tak jak w tym meczu. |
Cytat:
|
Jakbyście na spokojnie obejrzeli mecz (nie patrząc na piłkę ;P), to byście zobaczyli jaką dużą wymienność pozycji wprowadził Maaskant. Często Brożek się cofał do tyłu, gdy Jirsak wchodził na jego pozycję. Często Kirm schodził do środka, a ktoś inny na jego miejsce szedł (np. Jirsak przy golu na 1.0). Pajlic i Cikosz też parę razy zamieniali się w pomocników, ale co najważniejsze w 90% przypadków, ktoś wtedy schodził na ich miejsca w obronie.
Wreszcie gra bez piłki zaczyna wyglądać, tak jak ma wyglądać. Oby to nie był jednorazowy wyskok. |
Cytat:
Wieszczycki to zaden ekspert ,jego analizy taktyczne przyprawiaja o zawrót głowy ,jak jeszcze walnie jakis zarcik to normalnie boki zrywac.Niewiem po co C+ go trzyma. CO do Ligi + Extra to nie myslcie tez ze niby po 4;0 wszyscy beda zachwycac sie Wisla,a obwiesczą ze to koniec Legii. Przeciez u nas jest duzo do poprawy a sam wynik gdyby strzelil setka Komorowski ...kto wie jaki by byl. cieszmy sie ale chyba wszytscy dobrze wiemy ze to 4;0 jest troche mylace.,jak 5;2 z Lechią. |
Równie dobrze Paweł mógł strzelić już w 2 czy 3 minucie meczu, też by inaczej wyglądał.
Rzecz polegała na tym, że my po 10-15min ataku Legii wróciliśmy do kontroli meczu, co zaowocowało najpierw akcją Małeckiego i Garguły, później golem Brożka. Druga połowa - nasi wyszli znowu zmotywowani, zaatakowali i rozbroili Legię. Coś, czego nie potrafiliśmy w poprzednim sezonie, przegrywając w rundzie jesiennej wszystkie 3 prestiżowe mecze. W meczu z Lechią mieliśmy farta, w meczu z Lechem mimo objęcia prowadzenia, jeden tylko gol potrafił wytrącić nas z równowagi. Mam wrażenie, że ten zespół po prostu uczy się na własnych błędach, krok po kroku rozwijając się taktycznie, fizycznie i tworząc ducha zespołu. Maaskant mimo złej sytuacji nie robi przedstawień typu usuwanie zawodników ze składu, a spokojnie analizuje i wprowadza delikatne zmiany jednocześnie dalej pracując ze wszystkimi. Jeśli chodzi o podejście do zespołu i zawodników, to jest on tego mistrzem. Pracuje z zespołem, tworzy zespół i nie widać buntów przeciwko niemu. |
Jej, przecież po coś są ci panowie, którzy stoją przed bramką (notabene ma ona określone wymiary). Jeśli przeciwnikowi brakuje umiejętności, to oznacza, że był (jest?) SŁABSZY. Nie można tutaj mówić o farcie. Opowiadanie bzdetów typu "co by było, gdyby..." to po prostu szczyt nieprofesjonalizmu tych panów z tv. Moim zdaniem to było zwycięstwo jak najbardziej zasłużone i solidnie wypracowane przez naszych piłkarzy. Oby nie zabrakło im sił i woli walki, a może obejrzymy jeszcze nie jeden taki mecz.
Abstrahując od telewizyjnych panegiryków na temat Legii, muszę zgodzić się z tą wypowiedzią: Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Czech to pilkarz niestety ale bardzo slaby. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Widzę że co po niektórzy dalej nic nie kumają. Powtarzam jeszcze raz w meczu z Legią graliśmy 4-3-3(lub 4-3-2-1 jak kto woli) gdzie Kirm z Małym grali podwieszonych napastników, więc nie musimy grać 4-4-2 żeby w pełni wykorzystać takich graczy jak Mały/Boguski/Kirm/Rios.
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:12. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl