![]() |
Markus sensowny budżet transferowy to mają w Liverpoolu i w Barcelonie zresztą ostatnio Barcelona pokazała swój cały budżet na transfery i nie tylko więc wątpie by w czasach spłacania długu Wisły wobec właścicela klubu była sensowna kasa na transfery a nawet jeśli to dług będzie większy aż pewnego dnia Wisłe spotka to co ostatnio Real Mallorca z drugiej strony kasa na transfery to nie wszystko by mieć dobrych kopaczy w drużynie czasami wystarczy mieć dobry skauting i wtedy za darmo można znaleść dobrych zawodników(Marcelo) których można potem sprzedać za rozsądną cenę
|
Cytat:
Rzygać się tym chce... |
Cytat:
Karmcie się dalej podobnym sloganami. |
Cytat:
Najlepsze jest to że zawsze długi u Cupiała rosną nam po odpadnięciu z jakichś rozgrywek. Cytat:
|
Cytat:
|
Tylko że do tego trzeba mieć też ludzi. A więc odpowiedni dział sportowy, skauting, ludzi którzy jak będą mieć pieniądze to będą wiedzieć co z nimi zrobić. Najpierw trzeba mieć pion sportowy, później zatrudnić odpowiedniego szkoleniowca a na końcu wymieniać zawodników.
A u nas najpierw wymieniono zawodników, teraz wymieniamy trenera a pion sportowy nie istnieje. Sprowadziliśmy 8 nowych zawodników i już pomijając ich umiejętności nie wiemy czy będą odpowiadać nowemu trenerowi. |
Cytat:
|
Cytat:
Juz dawno zresztą pisałem, że w Wiśle kasa jest co raz bardziej europejska, tylko "zarządzanie" tkwi daleko w tyle. Jest potencjał - Wisła i Lech zarobiły tego lata na 1-2 transferach po ładnych kilka mln euro! Pieniądz spory, wystarczający na potrzeby (2, góra 3 wzmacniające kadrę transfery) klubu aspirującego o miano średniaka europejskiego. Pensje w lidze sięgają już 400 tys, 500 pęknąć powinno lada moment (o ile za Smolarka już nie pękło, przyznam, że nie pamiętam). Stadiony co raz lepsze, euro. Są przesłąnki ku rozwojowi, a mimo to rok w rok solidny wpie***l w Europie... Wnioski nasuwają się same. |
Markus porównałem sytuacje Liverpool i Barcelonyd o Wisły ponieważ mają dobry(nawet bardzo) i sensowny budżet transferowy ale oprócz budżetu mają podobny problem długi/niespłacone pożyczki wobec właścicieli sponsorówi i inych firm ,spółek albo wobec banków Sytuacja Wisły jest trochu podobna ma dobry budżet transferowy(co prawda określony czasem większy czasem mniejszy)ale podobnie jak Barcelona czy Liverpool ma długi z tą różnicą że wobec właścicela więc raczej na wyższy budżet nowy trener nie może liczyć zresztą na Reymonta potwierdzili tylko że nowy trener będzie miał wolną ręke w sprowadzeniu swego sztabu lub doboru współpracowników do sztabu ale nie było mowy że będzie dysponował większym budżetem na transfery niż obecny budżet chyba że powróci B At Home wtedy może sie kasa powiększy
|
Bajki basałajki...
Pomysły z szukaniem trenera w 4 najmocniejszych ligach w Europie traktuje jako kiepski żart. Żaden dobry trener z Hiszpanii, Włoch czy Niemiec nie zechce pracować w Polsce!
Owszem można ściągnąć jakiegoś 4 rzędnego trenera typu Bakero. Tylko pytanie, po co? Rozsądniejszych rozwiązaniem byłoby szukanie w słabszych ligach. np.: w Portugalii. Podejrzewam, że trenerzy z portugalskich średniaków czy drużyn z dołu tabeli nie zarabiają jakichś kroci. Za 300- 500 tyś euro pewnie udałoby się znaleźć kogoś sensownego. Inna opcja to trener z Ameryki Południowej. Taki trener mając dobre rozeznanie w miejscowych ligach mógłby ściągnąć do Wisły jakichś zdolnych zawodników. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Ale manager jest od zarzadzania czyli w tym przypadku siecia skautow. Po co nam manger jak nie ma kim zarzadzac.
|
bajki basałajki
Cytat:
|
Dobrego trenera moze i Cupial skusi duzą kasą ale jak ten go spyta ;
no dobra a ile macie boisk treningowych ile macie szkólek ile macie hal ile macie kompleksów ,basenów,sal ,silowni a jak juz Boguś zrobi sie czerwieńszy niz burak na polu u chłopa,i wyduka mu "mamy jedno boisko za stadionem" to tego trenera juz w pokoju gdzie toczyly sie te negocjacje nie bedzie... wg mnie zaden trener zachodni nie zdecyduje sie na prace bez "srodków" ktore maja mu ta prace ulatwiac.,albo co ja pisze-są dzis standardowym elementem w wiekszosci klubow to tak jakby isc w las po drzewo z zardzewiała piłą... ktos by poszedl? |
... Na koniec Boguś doda:
"Drużyna ma grać widowiskowo i awansować do Ligi Mistrzów... Aha przed kwalifikacjami do LM sprzedam kilku podstawowych graczy, więc przećwicz wariant z juniorami w składzie..." Ps: Jak ktoś znajdzie info na temat zarobków trenerów w lidze portugalskiej to podeślijcie linka. |
Cóż za bzudry!
Trener to też najemnik - pracuje za pieniążki. Dlatego też Bakero pracuje w Polonii a jakby nie było to on prowadził chociazby Valencię (wiadomo jak..., ale prowadził), a taki Henka Larsson jak na razie w CV ma bardzo przeciętny klub Szwedzki. Światem rządzi pieniądz. Niestety jesteśmy na etapie w którym pieniędzmi zapchamy kieszeń takiego Nevio Scali, może nawet Zaccheroniego. Przecież i jeden i drugi już się w mediach przewijał w kontekście trenowania polskich klubów. Trappatoni też poszedł swego czasu trenować Salzburg (dzięki wielkim pieniążkom od Red Bulla). Tyle że pojawia się pytanie czy rzeczywiście 'wypalony' trener coś tutaj da... Byłoby wspaniale powitać Zolę. Nie mówię że jest wirtuozem, ale ten Pan krytykowany tutaj przez wielu ma doświadczenie największe. Grał też w zespole z Danem wywyższanym tu przez wielu. Cóż... Podejrzewam że z Simeone jest dokładnie jak z Maradoną. Jeszcze raz podkreślam że on nigdy nie był typem boiskowego inteligenta a twardo grającego odbierającego piłki defensywnego pomocnika. Z drugiej strony młodszy trener może zrobić kolektyw. Podejrzewam że jak przyjdzie Scala albo Zaccheroni (90%) to piłkarze będą go mieli w d. tak jak to było w ostatnich czasach. |
Cytat:
Jeśli tak robi Wojciechowski to Polonia też ma długi, jeśli robi tak Walter, to w Legii jest tak samo, jak i w Chelesa,M.City itp. To tak w skrócie,jak coś to przenieśmy się do odpowiedniego tematu. |
Podpowiedź dla naszych dzielnych działaczy - jest młody, zdolny trener odnoszący obecnie sukcesy z "reprezentacją" U23. To tak na wszelki wypadek, gdyby "Kula" z jakichś powodów nie pasował.
|
Cytat:
|
Przybyłoby laptopów w klubie...
|
Cytat:
Cytat:
|
doktor Majewski wyleczylby naszych zawodnikow :)
on przeciez wszystkich bardzo dobrze zna! byl prawie trenerem FC Kaiserlautern no i chlop uwaza ze jesli sie ma wiecej rzutow roznych to sie jest lepszym |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Z tymi Larsonami,to sens jest li tylko komercyjny. Musi być ktoś kto by umiał ustawić zespół,dobrać taktykę itd. Z tego co wiem nie stać nas na takie rozwiązania. i fanie by było jakby Henryk Kasperczak gdzieś w Polsce pracę znalazł,bo trochę szrotu można by mu podesłało. |
Cytat:
|
Jedyny sensowny trener jaki może poukładać tak rozbity i rozleniwiony zespół to Bobo Kaczmarek. Nikt z zagranicy nie zna tu realiów ani tego jak specyficzna jest to liga i jej kopacze. Chyba nie tylko ja mam wrażenie oglądając piłkę nożnę w Premiership czy Primera Division, że jest to zupełnie inna dyscyplina niż ta w jaką próbują grać kopacze w naszej lidze.
|
Cytat:
Udało Ci się. Dobry żart jak na pierwszy post. |
Dodalbym pytanie o budzet transferowy, tj. ile mln euro bedzie mial do dyspozycji w jednym okienku :D...
|
|
Cytat:
|
Po raz drugi dowiaduję się o chęci zatrudnienia Bobo Kaczmarka przez kibica Wiłsy.
Z całym szacunkiem ale Bobo też już 'groclińskie' lata ma dawno za sobą, Polonii nie poukładał. Co do Manolo ;D Ciekawe ileż pieniążków kosztowałoby takie rozwiązanie ;-) |
Manuel Jimenez były trener Sevilli poprosił "Przegląd Sportowy" o pomoc w nawiązaniu kontaktu z kierownictwem Wisły Kraków.
dawno nie słyszałem większej bzdury , a i teraz znowu pół forum będzie się tym podniecać 3 dni , tak jak zresztą Simeone i Larrsonem 90% informacji zamieszczony w przekręcie sportowym to zmyślone historyjki paru napaleńców . Niedługo się dowiemy że przekręt zakłada firmę menagerską i będzie odpowiadał za transfery największych zawodników świata , z C. Ronaldo na czele . Kontakt z Manuelem Jimenezem to początek góry lodowej na polskim oceanie futbolu! |
Zanim pokemony zaczną jarać się tym:
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,t...l?ticaid=1ab08 Fragmenty: Cytat:
Już bez fragmentu o bezcennej pomocy PS w kontakcie z Wisłą?... Cytat:
WP podkoloryzowała niusa z dupy wypuszczonego przez PS. |
|
Zostawić Kulawika na cały sezon, niech się wykaże. Sprawdzi się to go zostawić, a jak się nie sprawdzi to niech wróci do ME. Ten sezon na starcie jest już stracony więc warto zaryzykować.
|
Cytat:
|
Co do Kulawika, z calym szacunkiem dla jego warsztatu trenerskiego ktorego notabene nie znam, ja nie widze w nim cech przywodcy ktory moglby prowadzic zespol pokroju Wisly Krakow.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:20. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl