Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Dymisja Kasperczaka. Kto jego następcą? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7522)

JOSE 841 11.08.2010 18:38

Markus sensowny budżet transferowy to mają w Liverpoolu i w Barcelonie zresztą ostatnio Barcelona pokazała swój cały budżet na transfery i nie tylko więc wątpie by w czasach spłacania długu Wisły wobec właścicela klubu była sensowna kasa na transfery a nawet jeśli to dług będzie większy aż pewnego dnia Wisłe spotka to co ostatnio Real Mallorca z drugiej strony kasa na transfery to nie wszystko by mieć dobrych kopaczy w drużynie czasami wystarczy mieć dobry skauting i wtedy za darmo można znaleść dobrych zawodników(Marcelo) których można potem sprzedać za rozsądną cenę

WiślakMyślenice 11.08.2010 18:41

Cytat:

a nawet jeśli to dług będzie większy aż pewnego dnia Wisłe spotka to co ostatnio Real Mallorca
Taa, koniecznie chcę wiedzieć ile tym razem mamy dziury budżetowej po blamażu z azerami i ile urosło nam długu u Bogusia...

Rzygać się tym chce...

Markus 11.08.2010 18:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JOSE 841 (Post 958306)
Markus sensowny budżet transferowy to mają w Liverpoolu i w Barcelonie zresztą ostatnio Barcelona pokazała swój cały budżet na transfery i nie tylko więc wątpie by w czasach spłacania długu Wisły wobec właścicela klubu była sensowna kasa na transfery a nawet jeśli to dług będzie większy aż pewnego dnia Wisłe spotka to co ostatnio Real Mallorca z drugiej strony kasa na transfery to nie wszystko by mieć dobrych kopaczy w drużynie czasami wystarczy mieć dobry skauting i wtedy za darmo można znaleść dobrych zawodników(Marcelo) których można potem sprzedać za rozsądną cenę

Bzdury. Nie trzeba być Barceloną czy Liverpoolem, aby mieć budżet transferowy pozwalający na sprowadzenie lepszych od posiadanych zawodników. I nie jest tak, że takie działanie automatycznie prowadzi z czasem do sytuacji Realu Malllorca.

Karmcie się dalej podobnym sloganami.

tarantulaw2 11.08.2010 19:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 958307)
Taa, koniecznie chcę wiedzieć ile tym razem mamy dziury budżetowej po blamażu z azerami i ile urosło nam długu u Bogusia...

Rzygać się tym chce...

O dziurze budżetowej nie było nic mowy. Zresztą jakby była to skąd by się u nas kasa na kontrakt Chaveza wzieła, i (dopiero przyjdzie no ale będzie) trener zagraniczny? :shock:
Najlepsze jest to że zawsze długi u Cupiała rosną nam po odpadnięciu z jakichś rozgrywek.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 958309)
Bzdury. Nie trzeba być Barceloną czy Liverpoolem, aby mieć budżet transferowy pozwalający na sprowadzenie lepszych od posiadanych zawodników. I nie jest tak, że takie działanie automatycznie prowadzi z czasem do sytuacji Realu Malllorca.

Karmcie się dalej podobnym sloganami.

Popieram.

rw88 11.08.2010 19:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 958309)
Bzdury. Nie trzeba być Barceloną czy Liverpoolem, aby mieć budżet transferowy pozwalający na sprowadzenie lepszych od posiadanych zawodników. I nie jest tak, że takie działanie automatycznie prowadzi z czasem do sytuacji Realu Malllorca.

Karmcie się dalej podobnym sloganami.

Dokładnie. Dobre przykłady to Anderlecht, Basel czy RB Salzburg.

RAFi89 11.08.2010 19:12

Tylko że do tego trzeba mieć też ludzi. A więc odpowiedni dział sportowy, skauting, ludzi którzy jak będą mieć pieniądze to będą wiedzieć co z nimi zrobić. Najpierw trzeba mieć pion sportowy, później zatrudnić odpowiedniego szkoleniowca a na końcu wymieniać zawodników.
A u nas najpierw wymieniono zawodników, teraz wymieniamy trenera a pion sportowy nie istnieje.

Sprowadziliśmy 8 nowych zawodników i już pomijając ich umiejętności nie wiemy czy będą odpowiadać nowemu trenerowi.

AYALA 11.08.2010 19:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RAFi89 (Post 958322)

Sprowadziliśmy 8 nowych zawodników i już pomijając ich umiejętności nie wiemy czy będą odpowiadać nowemu trenerowi.

muszą odpowiadac bo nowych tak prędko nie będzie.Kto wie może Palijc okaże sie drugim Kosą,Bunoza nowym Bogdanem Zającem a Rios nastrzela tyle goli co Franek.Nie ma innej opcji muszą nowi zaskoczyc przecież byli tak długo przez skautów obserwowani a pozatym są bardzo dobrze opłacani jak na te częśc Europy

felipe 11.08.2010 19:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RAFi89 (Post 958322)
Tylko że do tego trzeba mieć też ludzi. A więc odpowiedni dział sportowy, skauting, ludzi którzy jak będą mieć pieniądze to będą wiedzieć co z nimi zrobić. Najpierw trzeba mieć pion sportowy, później zatrudnić odpowiedniego szkoleniowca a na końcu wymieniać zawodników.
A u nas najpierw wymieniono zawodników, teraz wymieniamy trenera a pion sportowy nie istnieje.

Sprowadziliśmy 8 nowych zawodników i już pomijając ich umiejętności nie wiemy czy będą odpowiadać nowemu trenerowi.

No i w tym problem...
Juz dawno zresztą pisałem, że w Wiśle kasa jest co raz bardziej europejska, tylko "zarządzanie" tkwi daleko w tyle.

Jest potencjał - Wisła i Lech zarobiły tego lata na 1-2 transferach po ładnych kilka mln euro! Pieniądz spory, wystarczający na potrzeby (2, góra 3 wzmacniające kadrę transfery) klubu aspirującego o miano średniaka europejskiego. Pensje w lidze sięgają już 400 tys, 500 pęknąć powinno lada moment (o ile za Smolarka już nie pękło, przyznam, że nie pamiętam). Stadiony co raz lepsze, euro.
Są przesłąnki ku rozwojowi, a mimo to rok w rok solidny wpie***l w Europie... Wnioski nasuwają się same.

JOSE 841 11.08.2010 19:23

Markus porównałem sytuacje Liverpool i Barcelonyd o Wisły ponieważ mają dobry(nawet bardzo) i sensowny budżet transferowy ale oprócz budżetu mają podobny problem długi/niespłacone pożyczki wobec właścicieli sponsorówi i inych firm ,spółek albo wobec banków Sytuacja Wisły jest trochu podobna ma dobry budżet transferowy(co prawda określony czasem większy czasem mniejszy)ale podobnie jak Barcelona czy Liverpool ma długi z tą różnicą że wobec właścicela więc raczej na wyższy budżet nowy trener nie może liczyć zresztą na Reymonta potwierdzili tylko że nowy trener będzie miał wolną ręke w sprowadzeniu swego sztabu lub doboru współpracowników do sztabu ale nie było mowy że będzie dysponował większym budżetem na transfery niż obecny budżet chyba że powróci B At Home wtedy może sie kasa powiększy

matys2 11.08.2010 19:56

Bajki basałajki...
 
Pomysły z szukaniem trenera w 4 najmocniejszych ligach w Europie traktuje jako kiepski żart. Żaden dobry trener z Hiszpanii, Włoch czy Niemiec nie zechce pracować w Polsce!
Owszem można ściągnąć jakiegoś 4 rzędnego trenera typu Bakero. Tylko pytanie, po co?
Rozsądniejszych rozwiązaniem byłoby szukanie w słabszych ligach. np.: w Portugalii.
Podejrzewam, że trenerzy z portugalskich średniaków czy drużyn z dołu tabeli nie zarabiają jakichś kroci. Za 300- 500 tyś euro pewnie udałoby się znaleźć kogoś sensownego.

Inna opcja to trener z Ameryki Południowej. Taki trener mając dobre rozeznanie w miejscowych ligach mógłby ściągnąć do Wisły jakichś zdolnych zawodników.

snyrting 11.08.2010 20:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matys2 (Post 958342)
Inna opcja to trener z Ameryki Południowej. Taki trener mając dobre rozeznanie w miejscowych ligach mógłby ściągnąć do Wisły jakichś zdolnych zawodników.

Mylisz pracę trenera z pracą skauta.

forthree 11.08.2010 20:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez snyrting (Post 958361)
Mylisz pracę trenera z pracą skauta.

To jest trener w stylu zachodnim, czyli podchodzący pod managera ;)

As 11.08.2010 21:26

Ale manager jest od zarzadzania czyli w tym przypadku siecia skautow. Po co nam manger jak nie ma kim zarzadzac.

matys2 11.08.2010 21:34

bajki basałajki
 
Cytat:

Pierwotnie napisane przez snyrting (Post 958361)
Mylisz pracę trenera z pracą skauta.

Przecież nie napisałem, że taki trener miałby jeździć po kontynencie i szukać zawodników. Wydaje mi się normalne ze ktoś, kto pracuje w danej lidze zna piłkarzy, którzy tam grają i wie, kogo warto kupić. Traktuje to jako dodatkowy atut. Nie główny!!

Wojtas 11.08.2010 22:11

Dobrego trenera moze i Cupial skusi duzą kasą ale jak ten go spyta ;

no dobra a ile macie boisk treningowych
ile macie szkólek
ile macie hal
ile macie kompleksów ,basenów,sal ,silowni

a jak juz Boguś zrobi sie czerwieńszy niz burak na polu u chłopa,i wyduka mu "mamy jedno boisko za stadionem"

to tego trenera juz w pokoju gdzie toczyly sie te negocjacje nie bedzie...

wg mnie zaden trener zachodni nie zdecyduje sie na prace bez "srodków" ktore maja mu ta prace ulatwiac.,albo co ja pisze-są dzis standardowym elementem w wiekszosci klubow
to tak jakby isc w las po drzewo z zardzewiała piłą...
ktos by poszedl?

matys2 11.08.2010 22:25

... Na koniec Boguś doda:
"Drużyna ma grać widowiskowo i awansować do Ligi Mistrzów... Aha przed kwalifikacjami do LM sprzedam kilku podstawowych graczy, więc przećwicz wariant z juniorami w składzie..."

Ps: Jak ktoś znajdzie info na temat zarobków trenerów w lidze portugalskiej to podeślijcie linka.

Forza 11.08.2010 22:39

Cóż za bzudry!

Trener to też najemnik - pracuje za pieniążki.

Dlatego też Bakero pracuje w Polonii a jakby nie było to on prowadził chociazby Valencię (wiadomo jak..., ale prowadził), a taki Henka Larsson jak na razie w CV ma bardzo przeciętny klub Szwedzki.

Światem rządzi pieniądz. Niestety jesteśmy na etapie w którym pieniędzmi zapchamy kieszeń takiego Nevio Scali, może nawet Zaccheroniego. Przecież i jeden i drugi już się w mediach przewijał w kontekście trenowania polskich klubów. Trappatoni też poszedł swego czasu trenować Salzburg (dzięki wielkim pieniążkom od Red Bulla).

Tyle że pojawia się pytanie czy rzeczywiście 'wypalony' trener coś tutaj da...

Byłoby wspaniale powitać Zolę. Nie mówię że jest wirtuozem, ale ten Pan krytykowany tutaj przez wielu ma doświadczenie największe. Grał też w zespole z Danem wywyższanym tu przez wielu.

Cóż... Podejrzewam że z Simeone jest dokładnie jak z Maradoną. Jeszcze raz podkreślam że on nigdy nie był typem boiskowego inteligenta a twardo grającego odbierającego piłki defensywnego pomocnika.

Z drugiej strony młodszy trener może zrobić kolektyw. Podejrzewam że jak przyjdzie Scala albo Zaccheroni (90%) to piłkarze będą go mieli w d. tak jak to było w ostatnich czasach.

1q2 11.08.2010 22:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JOSE 841 (Post 958331)
porównałem sytuacje Liverpool i Barcelonyd o Wisły ponieważ mają dobry(nawet bardzo) i sensowny budżet transferowy ale oprócz budżetu mają podobny problem długi/niespłacone pożyczki wobec właścicieli sponsorówi i inych firm ,spółek albo wobec banków

Ale wszyscy mają długi, to o niczym nie świadczy.Wiadomo że jak się ma dług w banku to jest przesrane ale każdy klub który ma właściciela który inwestuje i księguje to jako pożyczkę - jest zadłużony.
Jeśli tak robi Wojciechowski to Polonia też ma długi, jeśli robi tak Walter, to w Legii jest tak samo, jak i w Chelesa,M.City itp.

To tak w skrócie,jak coś to przenieśmy się do odpowiedniego tematu.

wolfy 11.08.2010 23:04

Podpowiedź dla naszych dzielnych działaczy - jest młody, zdolny trener odnoszący obecnie sukcesy z "reprezentacją" U23. To tak na wszelki wypadek, gdyby "Kula" z jakichś powodów nie pasował.

mateusz212 11.08.2010 23:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 958495)
Podpowiedź dla naszych dzielnych działaczy - jest młody, zdolny trener odnoszący obecnie sukcesy z "reprezentacją" U23. To tak na wszelki wypadek, gdyby "Kula" z jakichś powodów nie pasował.

nie no Przepraszam Cie Wolfy...ale reprezentacja ta zanotowałaregres z poprzednim meczem.... W pierwszym meczu był remis, dzisiaj porażka 0-2....Stanowcze NIE!!!!! dla tego ,zdolnego,młodego już z doświadczeniem ( min. w Krakowie je zdobył), wybitnego szkoleniowca.:-)

Proud 11.08.2010 23:16

Przybyłoby laptopów w klubie...

wolfy 11.08.2010 23:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mateusz212 (Post 958504)
nie no Przepraszam Cie Wolfy...ale reprezentacja ta zanotowałaregres z poprzednim meczem.... W pierwszym meczu był remis, dzisiaj porażka 0-2....Stanowcze NIE!!!!! dla tego ,zdolnego,młodego już z doświadczeniem ( min. w Krakowie je zdobył), wybitnego szkoleniowca.:-)

Irlandczycy postawili twarde warunki, a sędzia sprzedał mecz. Poza tym - ale z Ciebie fachowiec... Po jednym meczu trenera oceniać:>

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 958506)
Przybyłoby laptopów w klubie...

Czyli co - sugerujesz, że nas nie stać?

qchar90 11.08.2010 23:21

doktor Majewski wyleczylby naszych zawodnikow :)
on przeciez wszystkich bardzo dobrze zna!
byl prawie trenerem FC Kaiserlautern
no i chlop uwaza ze jesli sie ma wiecej rzutow roznych to sie jest lepszym

wolfy 11.08.2010 23:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qchar90 (Post 958510)
no i chlop uwaza ze jesli sie ma wiecej rzutow roznych to sie jest lepszym

To nie on, tylko Piechniczek. Swoją drogą - też wolny...

zbymak 11.08.2010 23:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qchar90 (Post 958510)
doktor Majewski wyleczylby naszych zawodnikow :)
on przeciez wszystkich bardzo dobrze zna!
byl prawie trenerem FC Kaiserlautern
no i chlop uwaza ze jesli sie ma wiecej rzutow roznych to sie jest lepszym

Tak wystarczy tylko kupic mu do laptopa nowsze oprogramowanie :lol:

murray 11.08.2010 23:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qchar90 (Post 958510)
doktor Majewski wyleczylby naszych zawodnikow :)
on przeciez wszystkich bardzo dobrze zna!
byl prawie trenerem FC Kaiserlautern
no i chlop uwaza ze jesli sie ma wiecej rzutow roznych to sie jest lepszym

Poza tym dość dobrze integruje się z piłkarzami podczas obozów i uczestniczy w ich zabawach :lol:

Marszałek 11.08.2010 23:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 958452)
Dobrego trenera moze i Cupial skusi duzą kasą ale jak ten go spyta ;

no dobra a ile macie boisk treningowych
ile macie szkólek
ile macie hal
ile macie kompleksów ,basenów,sal ,silowni

a jak juz Boguś zrobi sie czerwieńszy niz burak na polu u chłopa,i wyduka mu "mamy jedno boisko za stadionem"

to tego trenera juz w pokoju gdzie toczyly sie te negocjacje nie bedzie...

wg mnie zaden trener zachodni nie zdecyduje sie na prace bez "srodków" ktore maja mu ta prace ulatwiac.,albo co ja pisze-są dzis standardowym elementem w wiekszosci klubow
to tak jakby isc w las po drzewo z zardzewiała piłą...
ktos by poszedl?

Dlatego tak ciekawy jestem czym chce przyciągnąć do nas Basałaj. Obstawiam,że będzie to ktoś z Czech lub Słowacji,Słowenii. Albo jakiś ogórek z Włoch,który dawno pracy nie ma i weźmie co się da. Logicznie rzecz ujmując nie ma szans aby ktoś zorientowany trafił do nas. No chyba,że będziemy płacić z 5 mln euro,to i Lippi by tu przyszedł.

Z tymi Larsonami,to sens jest li tylko komercyjny. Musi być ktoś kto by umiał ustawić zespół,dobrać taktykę itd. Z tego co wiem nie stać nas na takie rozwiązania.

i fanie by było jakby Henryk Kasperczak gdzieś w Polsce pracę znalazł,bo trochę szrotu można by mu podesłało.

K4millo 11.08.2010 23:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Forza (Post 958481)
Cóż za bzudry!

Dlatego też Bakero pracuje w Polonii a jakby nie było to on prowadził chociazby Valencię (wiadomo jak..., ale prowadził)

Jaką Valencię? Bakero trenował rezerwy Malagi i Real Sociedad, gdzie na starcie sezonu nie wygrał ani razu w 8 meczach i mu podziękowali.

Kara'Bach 12.08.2010 00:38

Jedyny sensowny trener jaki może poukładać tak rozbity i rozleniwiony zespół to Bobo Kaczmarek. Nikt z zagranicy nie zna tu realiów ani tego jak specyficzna jest to liga i jej kopacze. Chyba nie tylko ja mam wrażenie oglądając piłkę nożnę w Premiership czy Primera Division, że jest to zupełnie inna dyscyplina niż ta w jaką próbują grać kopacze w naszej lidze.

murray 12.08.2010 00:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kara'Bach (Post 958528)
Jedyny sensowny trener jaki może poukładać tak rozbity i rozleniwiony zespół to Bobo Kaczmarek. Nikt z zagranicy nie zna tu realiów ani tego jak specyficzna jest to liga i jej kopacze. Chyba nie tylko ja mam wrażenie oglądając piłkę nożnę w Premiership czy Primera Division, że jest to zupełnie inna dyscyplina niż ta w jaką próbują grać kopacze w naszej lidze.

:rotfl:
Udało Ci się. Dobry żart jak na pierwszy post.

For_FuN_ 12.08.2010 01:25

Dodalbym pytanie o budzet transferowy, tj. ile mln euro bedzie mial do dyspozycji w jednym okienku :D...

pawelo84 12.08.2010 02:15

http://www.sports.pl/Pilka-nozna/Man...847,1,727.html

RAF 12.08.2010 04:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pawelo84 (Post 958538)

Jezeli by to byla prawda to... brac go natychmiast! Ciekawe ile by chcial za sezon? Ale skoro wysyla do nas resume to chyba wie w co sie pakuje :D Ale mowiac powaznie, z takim szkoleniowcem na lawce mozna myslec o sukcesch i o budowaniu dobrego europejskiego klubu. Tylko - znajac zycie - trafi nam sie jakis Slowak albo emerytowany Wloch :(

Forza 12.08.2010 05:25

Po raz drugi dowiaduję się o chęci zatrudnienia Bobo Kaczmarka przez kibica Wiłsy.

Z całym szacunkiem ale Bobo też już 'groclińskie' lata ma dawno za sobą, Polonii nie poukładał.

Co do Manolo ;D Ciekawe ileż pieniążków kosztowałoby takie rozwiązanie ;-)

Karherop 12.08.2010 07:13

Manuel Jimenez były trener Sevilli poprosił "Przegląd Sportowy" o pomoc w nawiązaniu kontaktu z kierownictwem Wisły Kraków.

dawno nie słyszałem większej bzdury , a i teraz znowu pół forum będzie się tym podniecać 3 dni , tak jak zresztą Simeone i Larrsonem

90% informacji zamieszczony w przekręcie sportowym to zmyślone historyjki paru napaleńców . Niedługo się dowiemy że przekręt zakłada firmę menagerską i będzie odpowiadał za transfery największych zawodników świata , z C. Ronaldo na czele . Kontakt z Manuelem Jimenezem to początek góry lodowej na polskim oceanie futbolu!

iq1000 12.08.2010 07:13

Zanim pokemony zaczną jarać się tym:
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,t...l?ticaid=1ab08

Fragmenty:
Cytat:

Manuel (Manolo) Jimenez chce poprowadzić Wisłę Kraków. Hiszpański trener wysłał we wtorek swoją aplikację na Reymonta i teraz czeka na odpowiedź klubu - pisze "Przegląd Sportowy".

Już bez fragmentu o bezcennej pomocy PS w kontakcie z Wisłą?...

Cytat:

Jimenez to kolejne znane nazwisko w trenerskiej krakowskiej giełdzie i jak na razie jedyne potwierdzone.
Przez kogo ****a potwierdzone?!...

WP podkoloryzowała niusa z dupy wypuszczonego przez PS.

LUKAS77 12.08.2010 07:26

http://www.gazetakrakowska.pl/fakty2...miec,id,t.html

Ogin 12.08.2010 07:36

Zostawić Kulawika na cały sezon, niech się wykaże. Sprawdzi się to go zostawić, a jak się nie sprawdzi to niech wróci do ME. Ten sezon na starcie jest już stracony więc warto zaryzykować.

AS82 12.08.2010 07:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogin (Post 958572)
Zostawić Kulawika na cały sezon, niech się wykaże. Sprawdzi się to go zostawić, a jak się nie sprawdzi to niech wróci do ME. Ten sezon na starcie jest już stracony więc warto zaryzykować.

zajeb*ście, to już wole trenera który trenował Seville

LUKAS77 12.08.2010 07:39

Co do Kulawika, z calym szacunkiem dla jego warsztatu trenerskiego ktorego notabene nie znam, ja nie widze w nim cech przywodcy ktory moglby prowadzic zespol pokroju Wisly Krakow.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl