Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7374)

studio2 08.08.2010 13:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 955800)
A wczoraj WRESZCIE widziałem to czego nie było gdzieś od 2006.

Ale w lidze żadna drużyna nie będzie grała na pół gwizdka z Wami:) Poczekajmy do meczów ligowych.

Pablo84 08.08.2010 13:52

Warszawiaki, czyli Wy tam z tyłu trybuny macie jakieś osłony?

022
Jasne, fajnie że będzie doping itp.
Tylko, że my również wracamy po roku na Reymonta :)).Nie będzie grane po Sosnowcach czy Suchych Stawach.To ile znaczył dla nas stadion mówią statystyki.

GemHZR 08.08.2010 13:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez studio2 (Post 955809)
Ale w lidze żadna drużyna nie będzie grała na pół gwizdka z Wami:) Poczekajmy do meczów ligowych.

W sumie tak, ale z drugiej strony w żadnej nie będzie Chamakha, Ebue, Rosickiego, Walcotta, Nasriego itd



edit
Cytat:

Warszawiaki, czyli Wy tam z tyłu trybuny macie jakieś osłony?
Na tym zdjeciu widać osłony z pleksi
http://legionisci.com/zdjecia/11dzienotwarty1b_f4.jpg


edit 2

Lechia ciśnie ;)

Jaroo1 08.08.2010 14:09

A ja mysle ze to czepianie sie stadionu Legii to takie szukanie dziury w calym ;) Kilka lat temu kazdy kibic z pocalowaniem w reke bralby takie stadiony jak powstaja w Warszawie, Poznaniu czy Krakowie. A to ze sie komus jakis element nie podoba (dach, biale plachty w Poznaniu, jedna niespojna trybuna) wiadomo gusta i gusciki ale ogolnie stadiony Wisly, Lecha, Legii, Narodowy, Lechii i Slaska beda robic fenomenalne jak na nasze warunki wrarzenie. Po prostu dla nas Polakow, zobaczyc takie cos na zywo to jest cudo ale zawsze mozna sie czepiac dachu itp tylko po co? :) Stadiony sa piekne, Polscy kibice sa jednymi z lepszych teraz tylko niech kluby sie podciagna finansowo i sportowo i mozemy zostac taka druga Bundesliga czy Lige1 bo chyba raczej Anglii czy innej Hiszpanii to nie dogonimy nigdy.

WISŁA 1906 NH 08.08.2010 15:05

Bobo Kaczmarek chyba ma jakieś triki nerwowe strasznie jęczy ,,mmmmmm" nie da się tego słuchać, wyłańczam komentarz :).

A żeby nie odbiegać od tematu to Lechia musi wygrać ten mecz, zdecydowanie są lepsi od niebieskich :)

Lechia !

Yoakhim (L) 08.08.2010 15:11

Ilość protestów w sezonie musi się zgadzać...:-/

0 22 08.08.2010 15:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 955815)
Jasne, fajnie że będzie doping itp.
Tylko, że my również wracamy po roku na Reymonta :)).Nie będzie grane po Sosnowcach czy Suchych Stawach.To ile znaczył dla nas stadion mówią statystyki.

Pablo.

Oczywiście, że dla Was to też jest siła, chociaż i w Sosnowcu i na SS mieliście doping, oczywiście o wiele niższym brzmieniu.

Chodzi mi o coś innego. Mamy dwóch rywali. Lecha i Was. Zacznijmy od Ziemniaków. Są znudzeni. Peszko będzie w tym sezonie dołował, nie dostał transferu. Poza tym wyjdzie typowa dla naszej ligi prawidłowośc, że polski piłkarz potrafi grać bardzo dobrze w lidze runde, max sezon. Peszko teraz będzie schodził i przeżywał to w co wpadł Brożek. Dla mnie wielką rolę w naszej lidze odgrywa psychika. Lech jest wypalony i rozczarowany. Zdobył mistrza i potem typowe nic. Nie ma złota, nie ma transferów. Pojawią się kwasy, kłótnie.

Wy. Zmiana trenera to jest rewolucja. Kto nim nie bedzie zacznie się. Narzekania na przygotowania Kasperczaka, narzekanie na transfery Kasperczaka. Wreszcie Wisła rowniez jest wypalona. Brozek, Sobolewski juz sie na wygrywali. Grac bedzie Garguła po bardzo ciezkiej kontuzji. Szałach do dziś nie jest sobą. Za nim u Was będzie normalnie i wspólny cel, minie pare miesiecy.

Lepszej okazji nie będzie. A na Legii jest głód. Nie mielismy na szczescie okazji skompromitować się w pucharach (co zaciązy na psychice Waszych).

Z ostatnimi ocenami wstrzymam się jeszcze do 5 kolejki, ale na razie widze najlepszy sezon od lat dla nas. A naprawde rzadko wychodze z jaskini agnostyka. Zawsze widze ****eczki, kleski i wstyd.

A teraz jest naprawde ok.

Zjemy Was :) :lol:

P.S. Ale derby będą mega cięzkie. Żeby nie było.

Ogryzek 08.08.2010 16:03

Niestety Lechia nie wykorzystała szansy i nie ograła zmęczonego Ruchu wojażami po Europie. Szkoda.

TymonPRO 08.08.2010 16:06

Oj Lechio Lechio i kasa przepadła tak marnować sytuacje, mając taką przewagę :(

martin_6 08.08.2010 16:13

Cytat:

Peszko teraz będzie schodził i przeżywał to w co wpadł Brożek.
Będzie miał kontuzję? Skąd wiesz? :>

jasnyGwint 08.08.2010 16:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 955891)
Lepszej okazji nie będzie. A na Legii jest głód. Nie mielismy na szczescie okazji skompromitować się w pucharach (co zaciązy na psychice Waszych).

co ty gadasz, kompromitowanie się w pucharach to dla naszych chleb powszedni, rok temu z ciążącą Levadią zakończyliśmy rundę na pierwszym miejscu. można nawet powiedzieć że dobra, soczysta kompromitacja na początek sezonu dodaje naszym skrzydeł.

Gwiaździsty 08.08.2010 16:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 955891)
Pablo.

Lepszej okazji nie będzie. A na Legii jest głód. Nie mielismy na szczescie okazji skompromitować się w pucharach (co zaciązy na psychice Waszych).

Z ostatnimi ocenami wstrzymam się jeszcze do 5 kolejki, ale na razie widze najlepszy sezon od lat dla nas. A naprawde rzadko wychodze z jaskini agnostyka. Zawsze widze ****eczki, kleski i wstyd.

A teraz jest naprawde ok.

Zjemy Was :) :lol:

P.S. Ale derby będą mega cięzkie. Żeby nie było.

Może i macie głód, ale to dla Was nie nowina. Od tego głodu brzuch Wam do krzyż przyrósł i dalej może przyrastać. Będziecie tylko jeszcze bardziej głodni :). Pomyśl jaki głodny musi być Górnik czy Ruch :)

Narazie to ITI osiągnęło swój cel. Ulegliście kolejnemu złudzeniu i gadaciie tak jak oni chcieli.

Czyli:
Cytat:

A teraz jest naprawde ok.

Zobaczymy w połowie rundy jak leci :)

Sartre 08.08.2010 16:34

Cytat:

co ty gadasz, kompromitowanie się w pucharach to dla naszych chleb powszedni, rok temu z ciążącą Levadią zakończyliśmy rundę na pierwszym miejscu. można nawet powiedzieć że dobra, soczysta kompromitacja na początek sezonu dodaje naszym skrzydeł.
Właśnie, Wisła dopiero po porządnej kompromitacji czuje się swojsko i bezpiecznie, jak w domu :D Jakbyście nie daj Boże doszli do fazy grupowej, to dla tych chłopaków byłoby nowe, niebezpieczne wydarzenie i trudne, i wymagające, i jakieś oczekiwania, i "ja nie chcę, ja chcę do naszej małej słabej ligi, gdzie my przegrywamy z Karabachem, a i tak jesteśmy lepsi od reszty" ;)

Nam wszystkim brakuje genu zwycięstwa. ;)

Mishau 08.08.2010 16:44

Niedługo trzeba będzie zmienic nazwę forum na "Forum kibiców Legii Warszawa i Wisły Kraków" (kolejnośc nieprzypadkowa).

Co by nie odbiegac od tematu to w tym sezonie jestem optymistą, a moje typy to 1.Wisła 2. Jaga.Chociaz te drugie miejsce to bardziej zyczenie, chociaz kto wie.:P

0 22 08.08.2010 16:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 955925)
Narazie to ITI osiągnęło swój cel. Ulegliście kolejnemu złudzeniu i gadaciie tak jak oni chcieli.

Chcesz byś złośliwy, ale niestety Ci nie idzie. Chyba, że celem ITI było spełnienie wszystkich żądań kibiców. Wszystko na Żylecie było tak jak być powinno. Kazdy stoi gdzie chce, flagi mają treść ustalaną wyłącznie przez kibiców, na bramkach nikt niczego nie sprawdzał. Było luzno jak na przełomie wieków. Czekać tylko aż S. wróci co pewnie prędzej czy poźniej się wydarzy. :>

P.S. Do usłyszenia na priv po połowie rundy :)

EDIT: No, to protest wróci. Luz.

szlaQ 08.08.2010 17:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 955936)
Chcesz byś złośliwy, ale niestety Ci nie idzie. Chyba, że celem ITI było spełnienie wszystkich żądań kibiców. Wszystko na Żylecie było tak jak być powinno. Kazdy stoi gdzie chce, flagi mają treść ustalaną wyłącznie przez kibiców, na bramkach nikt niczego nie sprawdzał. Było luzno jak na przełomie wieków. Czekać tylko aż S. wróci co pewnie prędzej czy poźniej się wydarzy. :>

P.S. Do usłyszenia na priv po połowie rundy :)

Miłe złego początki ;) ... ITI to mistrzowie propagandy i podstępu ;)

GemHZR 08.08.2010 17:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szlaQ (Post 955939)
Miłe złego początki ;) ... ITI to mistrzowie propagandy i podstępu ;)

To że mistrzowie propagandy to widać np po Twoim poście ;)

Jaroo1 08.08.2010 17:16

Moim zdaniem w tej lidze wszystko sie moze zdarzyc. Moze mistrzem bedzie WIsła, moze Legia, Lech, Jaga a moze inny Ruch... Tutaj wystarczy miec Franka, Grosika plus kilku solidnych graczy i jest zajebista ekipa. Wystarczy miec Peszke, Lewgo i masz Mistrza, Wystarczy miec Brozka w formie, Malego i juz masz Mistrza, wystarczy miec Niedzielana i juz jestes w czolowce hehe wiec nie ma co rozdawac mistrzow czy innych miejsc w polowie 1 kolejki! Nie mozna nikogo lekcewazyc. Oczywiscie serce mowi ze Wisla bedzie pierwsza ale jak wyjdzie to sie przekonamy dopiero za jakis czas :)
Jedno moim zdaniem jest pewne, aby klub gral o Mistrza to musi w nim byc zdrowa atmosfera. Czyli np brak konfliktu z ITI bo wtedy pilkarze maja wyjebane na klub... np brak tego co z teraz jest w Lechu, czyli napompowany balonik przez zarzad, co to nie bedzie z tego klubu, ze LM, ze Slawek zostan- bedizesz w LM hehe i co teraz Slawek sie wkurzyl i pewnie jeszcze gorzej bedzie gral niz w tych pierwszych meczach :P Generalnie Lech osiadl na laurach, mysleli ze teraz MP to beda mieli przyznawane z urzedu.
A co do Legii i ITI to mysle ze predzej czy pozniej znowu bedzie goraco. Czekam tylko az dobra atmosfera w Legii wybuchnie i znowu zamiast dopingu bedzie ITI spi... Oczywiscie nie zycze tego Legionistom ale jestem niemal pewien ze tak musi byc. ITI to ku.. i nie wierze ze poszli po rozum do glowy i zechcieli sie ukladac z chulihanami :D

emj10 08.08.2010 17:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 955941)
ITI to ku.. i nie wierze ze poszli po rozum do glowy i zechcieli sie ukladac z chulihanami :D

Też tak myślałem do dnia meczu. Jak ITI zobaczyło prawie komplet na trybunach w sparingu i kilometrowe kolejki po Colę, czy kiełbaskę to zaświeciły im się w oczach $$$

Jeśli ITI zrobi coś w najbliższym czasie, powiedzmy w ciągu roku co mogłoby zerwać porozumienie to będzie to chyba największa głupota w historii i będą to opisywać w książkach pt. "Jak frajersko stracić 10 baniek".

Więcej nie mam do dodania w tym temacie.

tofik 08.08.2010 17:36

Ten Diaz wie jak się ustawić, szuka tego podania pod bramką. Bardzo możliwe, że gdzieś na boliwijskich pastwiskach nastrzelał ile miał nastrzelać. Jeszcze jakby teraz pomyślał i następnym razem nabrał tych "wślizgowców" na tzw. chłopski zwód to bym go pochwalił.
Go WKS :)

studio2 08.08.2010 17:46

Wystarczy, że na Ł3 przyjedzie Wisła, Lech czy Widzew, ciśnienie będzie tak wysokie, że na "Legia klask klask" się nie skończy, co zrobi wtedy Łolter? 22tys zakazów? ;)

ToTylkoJa 08.08.2010 17:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kot (Post 955754)

ToTylkoJa/GemHZR, Pożyjemy, zobaczymy i usłyszymy. Póki co wczoraj ani wiatru ani deszczu ani zimna nie było, więc podziwiam Waszą przewidywalność na przyszłość :D

Kocie, nie bardzo rozumiem, co masz na mysli pisząc ''więc podziwiam Waszą przewidywalność na przyszłość''? Przecież ja nic nie przewiduję. Ulewa była podczas dnia otwartego stadionu i wyszło, że rynny nie dają rady z wiekszymi opadami, więc woda wlewała się na trybuny. Opieram się na tym co było, a nie na tym, co będzie. A co do zimna, to chyba nie sądzisz, że jak będzie na dworzu -15 stopni, to na stadionie będzie ciepło? :D No, chyba, że od wspaniałej atmosfery :D

emj10 08.08.2010 18:00

Kaźmierczak, Sobota i Diaz to ewidentne wzmocnienia WKS. Górna połówka tabeli jak nic.

Jaga wyraźnie bez pary.

Eleusis 08.08.2010 20:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 956029)
Kaźmierczak, Sobota i Diaz to ewidentne wzmocnienia WKS. Górna połówka tabeli jak nic.

Jaga wyraźnie bez pary.

Ale Kupisz prezentował się naprawdę nieźle.

kreseq 08.08.2010 20:21

Mecz Jagi i Slaska rozczarowal. Myslalem ze Jaga wygra na luzie to spotkanie. Slask widac ze uplasuje sie w srodku tabeli i spokojnie sie utrzyma. Nadal uwazam ze Jagiellonia nie raz zabierze punkty faworytom ( oby nie Legii :D )

Ogladalem tez mecz Wisly i stwierdzam ze takiego dna jakie dzisiaj zaprezentowal Boguski, to ja dawno nie widzialem.
Ten zawodnik w tej chwili nie zasluguje by grac w ekstraklasie, o reprezentacji lepiej glosno nie mowic...

legion18 08.08.2010 20:27

3 mecze, 270 minut gry ekstraklasowych grajków w niedzielę i 1 bramka. Wyrazy współczucia dla wszystkich którzy zdecydowali się spędzić dzień oglądając te kabarety...

szlaQ 08.08.2010 21:20

Wie ktoś ile dał Śląsk za tego Sobote ?? a my bierzemy jakichś Paljiciów ...

Swoją drogą nastrzelali się w tej kolejce xD

Angmir 08.08.2010 23:13

Ja spedzilem dzis z liga 8 godzin i ząłuje tylko tych 2 spędzonych na oglądanie Wisły, bo gra Lechi Śląska i Jagi naprawdę fajna.

Deleu, Lukjanovs, Bajic, Surma
Sobota, Celeban, Omar Diaz, Kazimierczak
Kupisz, Grosicki, Burkhardt, Skerla

+ Sadlok

Naprawde ci panowie fajnei zagrali - ogólnie transfery wiele wnosza do naszej lgi w zespołach z poza czołówki, myśle że z naszych też coś bedzie kiedy przyjdzie dobry szkolenioweic.

Serce rośnie jak sie oglada coraz liczniejsza publike na meczach, jednak poziom ligi rośnie z dołu, niestety naszym kosztem.

Dean 08.08.2010 23:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szlaQ (Post 956471)
Wie ktoś ile dał Śląsk za tego Sobote ?? a my bierzemy jakichś Paljiciów ...

Swoją drogą nastrzelali się w tej kolejce xD

Oj tak nastrzelali się. A szanowna Ekstraklasa obiecywała, że "te nowe piłki spowodują, iż będzie padać co raz to więcej bramek, bo o to chodzi przecież w piłce nożnej". Haha:)

noff 09.08.2010 00:06

Sobota przyszedl w wolnym transferze. Czyli tylko kasa za podpisanie kontraktu, a za wiele chyba mu nie placimy, bo widac po chlopaku, ze dopiero wchodzi w "wielki swiat pilki".
Natomiast ja bym sie jeszcze wstrzymal z zachwytami nad nim (obym sie mylil). Ma szybkosc, drubling i przebojowosc. Jest filigranowy i dzieki temu zajebiscie wykorzystuje "platanie sie" pod nogami rywali. Brakuje mu jednak przegladu pola. Na szczescie to jest kwestia obycia z druzyna i doswiadczenia, wiec mam nadzieje, ze sie wyrobi. Jak tak, to jest to material pokroju Blaszczykowskiego.

Kaźmierczak i Celeban byli najlepszymi piłkarzami Śląska w meczu z Jagą. Czyli zaciąg szczeciński ;)
Dzięki Przemkowi WKS ma bezpieczny środek pola, a jako że gramy w "archaicznym" 4-4-2, to jest wazny, by tu zabezpieczac.
Jesli Mila wroci do formy i chlopaki sie zgraja, to 4-4-2, troche niepraktykowane juz, wg mnie moze sie okazac na polska lige strzalem w 10. Prosta taktyka z dobrymi wykonawcami i dwoch klasycznych napastnikow. Przy dobrym rozgrywaniu mozemy robic zamieszanie w szykach obronnych ekip z systemem 4-5-1 (ew. 4-2-3-1).
Ale po pierwszej kolejce na razie nie spekuluje za bardzo.

Przy okazji witam na Waszym forum i pozdrawiam z Wrocka :)

SĘDZIA ZGRED 09.08.2010 06:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 956380)
Mecz Jagi i Slaska rozczarowal. Myslalem ze Jaga wygra na luzie to spotkanie. Slask widac ze uplasuje sie w srodku tabeli i spokojnie sie utrzyma. Nadal uwazam ze Jagiellonia nie raz zabierze punkty faworytom ( oby nie Legii :D )

Ogladalem tez mecz Wisly i stwierdzam ze takiego dna jakie dzisiaj zaprezentowal Boguski, to ja dawno nie widzialem.
Ten zawodnik w tej chwili nie zasluguje by grac w ekstraklasie, o reprezentacji lepiej glosno nie mowic...

My to widzimy , Wy to widzicie... wszyscy to widzą ale nie trener Kulawik, nie trener Smuda a wcześniej nie trener Kasperczak.
Wogóle to co Wisła grała wczoraj to padaka... dobrze że mamy w składzie Małeckiego w wysokiej formie bo była by bieda...

kohprzem'68 09.08.2010 07:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SĘDZIA ZGRED (Post 956655)
My to widzimy , Wy to widzicie... wszyscy to widzą ale nie trener Kulawik, nie trener Smuda a wcześniej nie trener Kasperczak.
Wogóle to co Wisła grała wczoraj to padaka... dobrze że mamy w składzie Małeckiego w wysokiej formie bo była by bieda...

Czyli jaki z tego wniosek ?
A no taki że nie powinni miec wakacji i przerwy urlopowej tylko kadrę i zgrupowania a potem klub i znów szlifowac formę na puchary bo inaczej kichę prezentują na boisku na wakacje to ich stac w każdym zakątku świata więc jak w zimie pojadą poleniuchowac to stratni nie bedą oni , a co najwyżej liga na wiosnę .

Kluvi 09.08.2010 07:56

Ludzie Kulawik wpuścił go na przełamanie, czasem tak się robi że mimo wszystko daje się szansę zawodnikowi. Jednak jak widać chłopak musi wziąć się za treningi i chyba na jakiś czas zapomnieć o grze w 1 składzie..

bridgeburner 09.08.2010 08:14

Ja bym Boguskiego spróbował wypożyczyć
Do Bytomia, Bełchatowa albo Zabrza
Za darmo, na poł roku, nawet opłacając mu pensje,
tyle, że za gwarancje ze zagra w każdym meczu chcociaż połowke
On, żeby wrócić do formy musi grać a u nas w tej formie to nie powinien nawet na ławke sie łapać

rw88 09.08.2010 09:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez noff (Post 956629)
Dzięki Przemkowi WKS ma bezpieczny środek pola, a jako że gramy w "archaicznym" 4-4-2, to jest wazny, by tu zabezpieczac.
Jesli Mila wroci do formy i chlopaki sie zgraja, to 4-4-2, troche niepraktykowane juz, wg mnie moze sie okazac na polska lige strzalem w 10

Myślę, że nowoczesne podejście do taktyki to nie tyle odrzucenie archaicznego, czy stosowanie "popularnego", co dopasowanie taktyki do posiadanego potencjału kadrowego. To jest w tej chwili obowiązujący trend. W Rosji zdarza się nawet że grają 2-4-3-1, z...dwoma libero w obronie, a nikt nie uważa chyba, że tamta liga jest zacofana taktycznie.

Tak że dobrze, że Śląsk te 4-4-2 stosuje, bo po prostu ma do tego ustawienia wykonawców. Podstawą tej taktyki jest dwóch zawodników w środku pola, którzy są w stanie odpowiadać zarówno za defensywę, jak i ofensywę, a i Mila, i Kaźmierczak tak właśnie grać potrafią, ten drugi jest zresztą na tyle dobrym i kompletnym defensywnym pomocnikiem, że sam daje radę pełnić taką rolę bardziej cofniętego pomocnika. Do tej taktyki potrzebne są również dobre skrzydła, bo 4-4-2 to głównie gra skrzydłami i wygląda na to, że Sobota z Ćwielongiem nieźle sobie z tym radzą, szczególnie ten pierwszy zrobił dobre wrażenie po swoim pierwszym meczu w Ekstraklasie. Do tego żeby 4-4-2 miało sens trzeba mieć oczywiście dwóch napastników na sensownym poziomie i ten warunek Śląsk również spełnia, chociaż Sotirovic wczoraj zagrał poniżej swoich możliwości. Diaz za to wyglądał całkiem nieźle.

Ogólnie w Śląsku robi się fajny trzon na przyszłość, zrobili dobre, przemyślane transfery, nie poszli w ilość, tylko w jakość, idą drogą ewolucji, do tego oparli swój skład na Polakach, a nie odbiło się to raczej na poziomie gry drużyny, która będzie w stanie namieszać w czołówce tym sezonie, tego jestem pewien. A w następnym sezonie, po powtórzeniu takiego okienka przed sezonem jak to aktualne mogą już poważnie włączyć się do walki o mistrzostwo. Paluszek zrobił bardzo dobrą robotę we Wrocławiu, widać, że jest to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu, dobre uzupełnienie Tarasiewicza.

Arturo Qr2nów 09.08.2010 10:19

Profesor znowu przemówił...

Cytat:

Na polskiej piłce nie da się zarobić

Właściciel Cracovii specjalnie dla "Przeglądu Sportowego" mówi o kupowaniu zawodników i złej roli menedżerów. Ocenia też niezwykłą aktywność na rynku transferowym Józefa Wojciechowskiego.

Cracovia ma pięciu obcokrajowców, a przez lata byli oni w tym klubie wielką rzadkością. Nie jest już pan przekonany do polskich piłkarzy?
Janusz Filipiak (prezes Cracovii i właściciel Comarchu): Tak. I nie jestem jedyny. Kluby Ekstraklasy w tym okienku kupują za granicą, jeśli pominiemy Polaków z odzysku, jak Żurawski czy Smolarek. Młody polski piłkarz to w tej chwili najczęściej kiepska jakość gry i horrendalne wymagania płacowe. Do tego dochodzą menedżerowie. Często nie są zainteresowani rozwojem piłkarza w danym klubie, bo nic wtedy nie zarabiają. Ich strategią jest zmiana klubu co rundę. Powinni bardziej troszczyć się o długofalowy rozwój zawodnika. Kończy się to tak, że młody polski piłkarz chce wziąć kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych, bo to dla niego bardzo dużo pieniędzy, ale nie myśli o tym, by kiedyś podnieść miliony euro.

Dlaczego wcześniej nie był pan tak dosadny?


- To jest pewna filozofia, którą wyznaję także w biznesie. Odnosimy kolosalny sukces w Europie na tej płaszczyźnie. Podpisujemy duże, znaczące kontrakty i Comarch spokojnie gra w Champions League. To są młodzi, polscy inżynierowie, a średnia wieku w firmie wynosi 27 lat. Chciałem ten model odtworzyć w piłce nożnej, bo głęboko wierzę w to, że Polacy mają talent. I co się okazuje? We wszystkich dziedzinach tak się dzieje... za wyjątkiem futbolu. Trzeba zrezygnować więc z tej strategii, bo trudno w nią brnąć wbrew faktom. Panowie, zaczęliśmy z rynkiem czeskim i słowackim. Tam nie ma przemysłu narodowego. Wszystko zostało sprzedane i nie ma kto wspierać klubów. Finansowo jest gorzej niż u nas, a sportowo lepiej. Odpowiedź nasuwa się sama, dlatego wszyscy polscy prezesi, za wyjątkiem prezesa Wojciechowskiego, sięgają po piłkarzy zagranicznych.
za: onet.pl

... i odnoszę wrażenie, że z każdym wywiadem, z każdym kolejnym słowem gość gada mądrzej.

murray 09.08.2010 10:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 956736)
Profesor znowu przemówił...

za: onet.pl

... i odnoszę wrażenie, że z każdym wywiadem, z każdym kolejnym słowem gość gada mądrzej.

To PS, więc mogli dać coś od siebie :)

Arturo Qr2nów 09.08.2010 10:46

Być może, co nie zmienia faktu, że mogą czekać nas najtrudniejsze derby od wejścia pasiastych do (tfu) ekstraklasy.

felipe 09.08.2010 10:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dean (Post 956601)
Oj tak nastrzelali się. A szanowna Ekstraklasa obiecywała, że "te nowe piłki spowodują, iż będzie padać co raz to więcej bramek, bo o to chodzi przecież w piłce nożnej". Haha:)

A to "szanownej Ekstraklasy" wina, że Boguski nie umie przyjąć piłki w biegu? A Krivets prosto kopnąć w stronę bramki? Albo, że mistrz i vicemistrz kraju stworzyli łącznie może ze 2-3 składne akcje, mimo grania z, z całym szacunkiem, średniakami ligowymi i mimo bycia już w "rytmie meczowym" z racji pucharów europejskich?

Piłka to tylko element układanki... U nas od lat padało mało goli - ale to głównie z powodu właśnie miernot w ofensywie. Którym każda piłka - od szkolnej biedronki do jabulani - zwyczajnie przeszkadza.

Gwiaździsty 09.08.2010 11:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 956736)
Profesor znowu przemówił...

za: onet.pl

... i odnoszę wrażenie, że z każdym wywiadem, z każdym kolejnym słowem gość gada mądrzej.

A ja odnoszę wrażenie, ze gada te same głupoty jak zwykle, tylko w zależności od rozwoju sytuacji stawia na inne akcenty.
Mówi np., że nie jest przekonany do polskich piłkarzy, a jednocześnie walczył o Sobiecha i Sadloka w pakiecie za 1,5 mln. zł., a kiedy przegrał bój o Sobiecha z Wojciechowskim to nagle nie chce polskich piłkarzy. Typowa nowomowa mający ukryć przed publiką fakt, że przegrał aukcję bo przeciez jego firma Comparch jest juz w Champion League :) To o to chodzi. Nieustająca autopromocja, która nie lubi słowa porażka i ogromna chęć ściągnięcia na kurnik jak największej rzeszy naiwnych przypadkowych ogladaczy futbolu. Dlatego każdy kopacz u niego: to "czarna perełka", która strzeliła bramkę Ajaksowi (w ten sposób można jeszcze lepiej zachwalić Gorawskiego, bo strzelił kiedyś gola Realowi Madryt), następny jakiś Słowak, o którego rzekomo Sparta "walczyła", tylko pewnie Czesi do dziś nie wiedzą, ze o niego walczyli. itp.
Facet ma rozbuchane ego i jest łasy na autopromocyjne artykuły o sobie i firmie czyli tzw. darmowej reklamie. Bo w kwestii sportowej to wychodzi raczej na głupa do kwadratu. Taki świetny a jedyne osiągnięcie za kilka lat jego rządów to 4 miejsce w lidze i ogromny i niesamowicie radosny dla całej jego gawiedzi fakt wygrania meczu z Wisłą w Sosnowcu.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:45.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl