Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła w Pucharze Polski i Pucharze Ekstraklasy 2008/2009 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4744)

Fernando Redondo 26.11.2008 19:35

Gdyby nie ta czerwona nieodpowiedzialnego Clebera to by nie było kontuzji Głowackiego. Pozdrowienia dla małpujących zawodników bo niektórym odbiło

unpredictable_wislaczka 26.11.2008 19:36

Nie zapominajcie,że ten sam trener potrafił zmobilizować te same gwiazdy po zakończeniu sezonu na 8 miejscu i zdobyć z nimi mistrza z dużą przewagę. A przecież jak się mobilizuje,to raczej trudno zapomnieć. Także na pewno cała wina nie leży na Skorży. Przecież to nie on fauluje na boisku. Najbardziej szkoda mi po tym meczu Arka,nie jest dobrze:(

ja_ka_ 26.11.2008 19:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 634458)
Załatwili nas przyjaciele....
Sląsk 1;2 Piast, no to po zawodach

to nie przyjaciele nas załatwili tylko nasza marna gra. Chyba że masz na myśli to 0:4...
Dla mnie dramat, nie dajemy rady 20 latkom w 70% pierwszym składem. :(

I jeszcze jedno: po co płacić grubą kasę Niedzielanowi jak gra na poziomie 16-letniegho Leszczaka?

gigant 26.11.2008 19:36

Jeszcze jedno, Chojnackiego żona zostawiła dla jakiegoś Wiślaka?

Arkas 26.11.2008 19:38

Oby kontuzja Głowy to nic poważnego...
I widac że potrzebujemy ofensywnego pomocnika oraz dobrej kalsy napastnika. Bez nich to h*ja ugramy (nie wspominając Pawełka).
I mam nadzieję że Cupiał nie wpadnie na genialny pomysł i nie zwolni Skorży.
Ale brawo za walkę do końca.

mic 26.11.2008 19:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fernando Redondo (Post 634514)
Gdyby nie ta czerwona nieodpowiedzialnego Clebera to by nie było kontuzji Głowackiego. Pozdrowienia dla małpujących zawodników bo niektórym odbiło

:lol:
szacun kolego, jestes lepszy niz Ani Mru Mru i Moralnego niepokoju razem :D

Fernando Redondo 26.11.2008 19:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 634522)
:lol:
szacun kolego, jestes lepszy niz Ani Mru Mru i Moralnego niepokoju razem :D

po prostu szkoda Głowy, ma pewnie rok gry za sobą

westersyl 26.11.2008 19:41

Widzieliśmy dzisiaj w czym tkwi problem polskiej piłki ligowej, jeśli murujemy dostęp do braki i gramy na lagę to jest wszystko super, a jeśli przyjdzie wymienić dwa podania podania pod bramką przeciwnika to już problem. Jak oni mają cokolwiek osiągnąć w piłce skoro już za młodu nauczony jest gry tylko defensywnej i na lagę.

Kontuzja Głowy coś strasznego, kartki głupie, nie którym zawodnikom nie za bardzo się chciało, tak można skomentować ten mecz. W kwestii mojego poparcia dla Skorży to jest one niezmienne.

4fan_player 26.11.2008 19:42

Huj z tym śmiesznym Pucharem. Przynajmniej będziemy mogli się skupić na lidze i na PP. To że źle dzieje to druga sprawa. Ale mam nadzieję że nikt nie będzie chciał zwolnić trenera.

harthausen 26.11.2008 19:43

co do tego czy awansowaliśmy czy nie w tym całym PE, to nie ma co sobie teraz za dużo wyrzucać, wszyscy zgodnie tu pisaliśmy, że puchar gówniany więc mamy go z głowy.
Jeśli by się chciało wyżej przejść ot trzeba było od pierwszych meczy wystawiać skład a nie młodzież i nie brać w tyłek i to wysoko.

Kto się miał ograć i pokazać to zrobił to . Że mecz z Craxą będzie jak wojna wyglądać to żaden nius czy niespodzianka, zawsze tak jest, szczególnie w okolicach Mlaskotów :)

Szkoda Głowy, może nie będzie tragicznie , przerwa zimowa na rekonwalescencję jest. Jakoś te dwa mecze trzeba porządnie rozegrać, by trzymać się w lidze w czubie.

Podstawowy wniosek: Napastnika!!!!
Nie ma Brożka lub on sam w słabszej formie - nie ma kto strzelać goli.
Więcej nauk z tegorocznej edycji dla BC i Bednarza nie trzeba, wystarczy, że to zrozumieją i zadziałają.

Wasiu 26.11.2008 19:45

Kontuzja Glowy niestety strasznie wygladala. Obawiam sie, ze bedzie trzeba jeszcze stopera w zimie poszukac. A najblizszym oknie transferowym szykuje sie nam rewolucja kadrowa, a przynajmniej musi byc zeby zaczelo sie lepiej dziac. Bardzo slabo nasi zagrali i nawet nie ma sensu sie rozpisywac nad poszczegolnymi zawodnikami.
Odpadniecie Mistrza Polski w tak haniebnym stylu z tego pucharu to wstyd i kompromitacja, nie wazne jak niska renome ten puchar ma.

westersyl 26.11.2008 19:47

Zapomniałem dodać, dla mnie Andrzej Niedzielan był najlepszy na boisku, chciałbym aby w Chorzowie dostał szansę od pierwszej minuty. Ładnie pokazał się Leszczak, dużo biegał czasami nie potrzebnie, ale widać, że technicznie jest świetnie wyszkolony.

vilgefortis 26.11.2008 19:47

do skorży nic nie mam, modle się żeby nerwowy boguś c. go nie skreślił z listy płac

ale nie jest to trener, który umiałby nasze piłkarzyny za jaja złapać, może im
rzeczowo wytłumaczyć ale nie huknie na nich, nie wydrze sie
a tego chyba naszym trzeba

jasnyGwint 26.11.2008 19:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez harthausen (Post 634531)
Podstawowy wniosek: Napastnika!!!!

ja to widze tak:
napastnika, drugiego napastnika, lewego pomocnika, prawego pomocnika, rozgrywającego, bramkarza, w obliczu kontuzji Głowackiego środkowego obronce
i można grać :-)

Wiślak_358 26.11.2008 19:51

Nie oglądałem meczu,a z Głową to tak źle wygląda?

djjamajczyk 26.11.2008 19:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasiu (Post 634532)
Kontuzja Glowy niestety strasznie wygladala. Obawiam sie, ze bedzie trzeba jeszcze stopera w zimie poszukac. A najblizszym oknie transferowym szykuje sie nam rewolucja kadrowa, a przynajmniej musi byc zeby zaczelo sie lepiej dziac. Bardzo slabo nasi zagrali i nawet nie ma sensu sie rozpisywac nad poszczegolnymi zawodnikami.
Odpadniecie Mistrza Polski w tak haniebnym stylu z tego pucharu to wstyd i kompromitacja, nie wazne jak niska renome ten puchar ma.

po częsci sie z toba zgadzam że to troche "nie teges" odpaśc tak wczesnie ale patrzac na ligi kótre sa dla nas wzorem to nie tudno zauwazyc że Arsenal Chelsea czy Liverpool tez maja wypadki przy pracy i potrafią odpaśc z ich pucharu ekstraklasy a jak już dubelt nie pójdzie to i FA Cup wiec z tego nie ma robić tragedii.
Trzbea przeprowadzić nie rewolucja w składzie a korekty na kilku pozycjach ale to offtop.
Narazie jest źle ale jak nam sie uda zdobyć 6pkt do końca nie bedzie tak xle ;)

Lechista69 26.11.2008 19:55

Starcie Glowackiego nasuwa mi pewna mysl ze faktycznie mogl zerwac wiazadla, widac jak wyskakuje do pilki i upada na ta noge w bardzo akrobatycznym stylu, obym sie mylil :/!!!!

fst 26.11.2008 19:59

No dokładnie, do tego nie był w stanie się nawet podnieść, znosili go na noszach. Przykładowo w Jerozolimie też doznał jakiegoś urazu kolana, mecz dograł do końca, a i tak wypadł na 6 tygodni. Oby to nie było aż tak poważne jak wygląda, bo wtedy stracimy, jak by na to nie patrzeć, klasowego jak na polskie warunki obrońce i przy okazji kogoś kto raczej jest dość pewnym punktem naszej defensywy. ;/

Wasiu 26.11.2008 19:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez djjamajczyk (Post 634539)
po częsci sie z toba zgadzam że to troche "nie teges" odpaśc tak wczesnie ale patrzac na ligi kótre sa dla nas wzorem to nie tudno zauwazyc że Arsenal Chelsea czy Liverpool tez maja wypadki przy pracy i potrafią odpaśc z ich pucharu ekstraklasy a jak już dubelt nie pójdzie to i FA Cup wiec z tego nie ma robić tragedii.
Trzbea przeprowadzić nie rewolucja w składzie a korekty na kilku pozycjach ale to offtop.
Narazie jest źle ale jak nam sie uda zdobyć 6pkt do końca nie bedzie tak xle ;)

Pomijajc fakt, ze w lidze angielskiej czesto sie zdarza, ze zespoly teoretycznie slabsze wygrywaja z mocniejszymi to ich puchar ekstraklasy jest "drabinkowy". Zalicza sie jedna wpadke i wyjazd. My tych wpadek zaliczylismy 4 z czego 2 (u siebie Slask i wyjazd Piast) byly tak zalosne, ze az przykro to wypominac.

element 26.11.2008 19:59

Pretensji do Wisły mieć nie można, jedynie można mieć pretensje do Śląska, wrrr...


joke ;)

Perek 26.11.2008 20:01

Głowacki w szpitalu
 
Cytat:

W zremisowanym meczu w Pucharze Ekstraklasy z Cracovia bardzo poważnie wyglądającej kontuzji doznał Arkadiusz Głowacki. W 90 minucie spotkania walcząc o piłkę został uderzony w kolano. Zawodnik opuścił murawę na noszach zwijając się przy tym z bólu. Pozostali zawodnicy, a także sztab medyczny wyglądał na mocno zaniepokojonych.

Udało nam się ustalić, że Głowacki został odwieziony do szpitala z obandażowanym prawym kolanem. Nie wygląda to dobrze.
http://tsw.com.pl/index.php?dzial=news&id=4152

djjamajczyk 26.11.2008 20:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasiu (Post 634544)
Pomijajc fakt, ze w lidze angielskiej czesto sie zdarza, ze zespoly teoretycznie slabsze wygrywaja z mocniejszymi to ich puchar ekstraklasy jest "drabinkowy". Zalicza sie jedna wpadke i wyjazd. My tych wpadek zaliczylismy 4 z czego 2 (u siebie Slask i wyjazd Piast) byly tak zalosne, ze az przykro to wypominac.

dlatego napsiałem po części :)

prober 26.11.2008 20:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emsi (Post 634504)
A potem policzymy Ci w ten sam sposób ilość klepek.
Dowcipny jak grabarz.

Jestem pewny, że twój licznik zatrzymałby się na zerze.
Co inteligencie widzisz niestosownego w zapytaniu ile punktów zdobędzie Wisła w dwóch meczach i wypisaniu wszystkich możliwości?

harthausen 26.11.2008 20:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jasnyGwint (Post 634536)
ja to widze tak:
napastnika, drugiego napastnika, lewego pomocnika, prawego pomocnika, rozgrywającego, bramkarza, w obliczu kontuzji Głowackiego środkowego obronce
i można grać :-)

czy ja wiem? Oczywiście może masz rację, ale ja to widzę tak, że nie ma kto strzelić tego pierwszego gola przy dziesiątkach stworzonych stuprocentowych sytuacji.
Jak już ta pierwsza buda jakoś się wciśnie to rywale przestają murować a nasi robią co chcą.

Na pewno zgoda co do bramkarza, Mariusz dobry chłopak ale jego cabajady gwarantują od czasu do czasu jakąś śliczną wtopę.

Lechista69 26.11.2008 20:08

Kupcie od nas Bąka, tyle mozemy dla was zrobic ;d!

Pan Jotka 26.11.2008 20:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 634487)
No przy szanownym Cupiale porównywalnie długo co Skorża ,chyba nie masz co do tego wątpliwosci ?
Nie mam nic do Pana Macieja ale jego czas po prostu się skonczyl,nie potrafi zmobilizować a to klucz do zwycięztw

Latwej zmienic trenera niz zwolnic siebie. Kazda decyzja musi miec jakis cel---zwolnienie Skorzy ma jakis? Bo ja nie widze jakos nastepcy chcacego obiecac MP.

ciacho 26.11.2008 20:11

Czy Skorża jest tak naiwny i wierzy w Kmiecika wystawiając go do składu czy ktoś nim steruje? Jeśli jest tak naiwny i nie widzi, że z Kmiecika żaden piłkarz to trenerem jest żadnym, a jeśli to drugie to jeszcze gorzej.

Arturo Qr2nów 26.11.2008 20:11

Jak już zauważyliście gra naszego zespołu nie rzuca na kolana. Jeśli już to rozkłada na łopatki. Kiepsko to wygląda, na "pocieszenie" można powiedzieć tyle, że z meczu na mecz jest coraz gorzej. Poważnie zaczynam się zastanawiać nad tym ile winy, a właściwie większości winy leży po stronie Skorży. Wyrzucenie go teraz, to żadne rozwiązanie. Zostawiłbym Maćka do końca sezonu. Może w zimie ktoś się pojawi, a do tego będzie czas popracować spokojnie z piłkarzami. Zobaczymy co z tego wyniknie. Oczywiście niektórzy tu piszący są nadwornymi malkontentami, ale taki stan rzeczy w obecnej sytuacji nie jest absolutnie nieuzasadniony. Rzeczywiście gramy - co tu dużo mówić - słabo. Być może w ataku pozycyjnym radzimy sobie stosunkowo dobrze jak na nasze realia, ale powolna gra czy beznadziejne wrzutki od obrońców "na aferę" lub "na zapalnie płuc" sprawiają, że w człowieku się gotuje. Uprzedzając coś w stylu "nie pierd***", "oglądaj se Amice" - dajcie spokój. Oglądałem mecz Lecha z Polonią W. i co rzucało się w oczy, to to, iż Lechici wolą wdawać się w grę 1 na 1 aniżeli wrzucać na ślepo piłkę byle dalej czy cofać do obrońców. Poza tym grają szybciej i wydaje się jakby mieli więcej wariantów rozgrywania ataków oraz widać u nich po prostu większe chęci do gry. U nas tego brakuje. I ciężko zrozumieć jeszcze jedno, a mianowicie skąd nagle taki wysyp kartek. Wygląda to na zwykłą frustrację. Tylko czym?

Ciacho:
Co do Kmiecika - syn piłkarza. Podobnie z resztą jest z Janikiem, który co prawda sporadycznie dostaje szanse, ale jednak podczas gdy w Młodej Wiśle jest kliku lepszych od niego zawodników, którzy nie dostają nawet owych sporadycznych szans.

Lechista69 26.11.2008 20:12

Kmiecik ma 2 metry, i chcial sprawdzic bo moze bylby tym jego wysokim napastnikiem na szpice, tera wie ze Kmiecik sie do tego nienadaje. :D

Uran235 26.11.2008 20:12

Do tych, co chcą zwalniać Skorżę.
Problemem Wisły nie jest trener tylko wielu marnych kopaczy, którzy raz w życiu mieli przebłysk lepszej gry. Na zachodzie, kiedy piłkarze grają poniżej oczekiwań, to się ich sprzedaje i kupuje nowych, a nie zwalnia trenera. Jeżeli ktoś myśli, że uratują nas Garguły, Gancarczyki i inne o wiele gorsze ligowe wynalazki to też jest w błędzie, bo to też są piłkarze z przebłyskami, a nie trzymający równy poziom. W jednym sezonie wypalą tak jak Zieńczuk, a w pozostałych będą grali tak jak Zieńczuk albo przyzwoicie alebo do d***. My musimy podnieść nasz poziom sportowy, a nie szukać rozwiązań, które utrzymają u nas status quo. W tej chwili w składzie mamy kilku piłkarzy na miarę naszych oczekiwań: Brożków, Clebera, Diaza, Baszczyńskiego i Sobolewskiego. Ci piłkarze coś sobą prezentują, są w stanie wzbić się na poziom nieosiągalny dla większości ligowców, a i w każdym spotkaniu poniżej pewnego poziomu nie schodzą. Cała reszta nie gwarantuje, że jak wyjdzie na boisko, to nie zagra padaki. O ile w wypadku młodzieży( tu zaliczam również Marcelo i Małeckiego) jest to zrozumiałe, o tyle reszta piłkarzy w szerszej perspektywie powinna zostać zastąpiona kimś lepszym i tyle w temacie.

W temacie meczu:
Kończyliśmy w 8 i nie przegraliśmy, to w każdym normalnym kraju postrzegane byłoby za sukces, a nie porażkę.
Odpadliśmy z PE, trudno, Lech też odpadł, nie jest to wielka strata.
Komentator to debil, nie ma pojęcia o piłce, nie ma pojęcia co dzieje się na boisku, nie wie nawet jak nazywają się piłkarze.
Kartki, które dostaliśmy nijak się mają do tego, co było w niedzielę. Tutaj były kartki za walkę, choć powiedzmy sobie szczerze, że arbiter wyskoczył z nimi jak diabeł z pudełka.

Lechista69 26.11.2008 20:14

To sympatyk legly, pan borek :D!

kot_dżinks 26.11.2008 20:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 634557)
Czy Skorża jest tak naiwny i wierzy w Kmiecika wystawiając go do składu czy ktoś nim steruje? Jeśli jest tak naiwny i nie widzi, że z Kmiecika żaden piłkarz to trenerem jest żadnym, a jeśli to drugie to jeszcze gorzej.

A kogo ma wystawić, Dawidowskiego? ****a cały czas jest mowa o tym, że nie ma godnego zmiennika dla Brożka, to jeszcze ktoś nie rozumie.

Lechista69 26.11.2008 20:19

Ja dalej bede twierdzil ze Diaz by sie idealnie na napastnika nadawal.

element 26.11.2008 20:23

Jeszcze Głowa kontuzja, do końca roku raczej nie zagra.
Oby nie dłużej.

MACIEJ!SKORŻA!, w meczu z Odrą poparcie dla Macieja obowiązkowe!

Kibic_1906 26.11.2008 20:27

Jeżeli już o Dawidowskim mowa , to ostatnio widziałem go z jakąś panią i panem w Galerii Krakowskiej w jednej z restauracji - żarł tak jakby miesiąc jedzenia nie widział :):):)

Eustachy 26.11.2008 20:28

Do tego, ze od jakiegos czasu Wisla gra piach zdazylem juz przywyknac.
Do tego, ze ma olbrzymie problemy ze zdobywaniem goli, niestety takze.

Obronic to bysmy sie dali rade pewnie nawet grajac w siodemke, szczegolnie z takimi leszczami jak pasiaki.
Ale juz gdy nie ma na boisku Brozka, to chyba nawet gra w pietnastu na jedenastu nic by nam nie dala.
Inna sprawa, ze sam Brozek od kilku spotkan gra slabiej i nie zawsze mozna na niego liczyc tak jak uprzednio.

Tak na marginesie, wyskok Lobodzinskiego do glowki, to bylo cos niesamowitego :)
Zwracam na to uwage, poniewaz calkiem niedawno Flamengista probowal mnie przekonac, ze jest to zawodnik swietnie grajacy glowa (w rzeczywistosci nie umie nia grac wcale, ale to szczegol :) )

Czesław 26.11.2008 20:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 634565)
...

MACIEJ!SKORŻA!, w meczu z Odrą poparcie dla Macieja obowiązkowe!

Proponuję zacząć już na Ruchu :>
w grudniu moze być już a za późno

Coach 26.11.2008 20:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lechista69 (Post 634562)
To sympatyk legly, pan borek :D!

Nie, to Marcin Feddek

Ala1955 26.11.2008 20:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 634568)
...Inna sprawa, ze sam Brozek od kilku spotkan gra slabiej i nie zawsze mozna na niego liczyc tak jak uprzednio...

Jesli chodzi o Pawła to nie zapominaj:
1. Od pewnego czasu Paweł jest pilnowany non stop przez 2 obrońców (co teoretycznie powinno ułatwić życie DRUGIEMU napastnikowi, a jak jest wszyscy widzą)
2. Pod koniec sezonu jak obecnie u napastnika grającego we wszystkich meczach i walczącego jak Paweł może, a właściwie musi nastąpić "zmeczenie materiału"
Myślę, że Paweł jeszcze te 2 mecze jakoś wytrzyma ale na dłuższą metę grać tylko jednym skutecznym napastnikiem się po prostu nie da, niestety nie do wszystkich to dociera :-(

Eustachy 26.11.2008 20:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ala1955 (Post 634573)
(...)

Alez ja o niczym nie zapominam.
Mniej wiecej to samo co ty, pisalem juz duzo wczesniej. Pewnie nie zauwazylas...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:36.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl