Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

qazwsx123 19.02.2009 22:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez puszek06 (Post 677668)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Carl_Gustaf_Mannerheim o nawet potwierdzeni jest na wiki... więc pozwole sobie zadać zagadkę :

http://img11.imageshack.us/my.php?image=zameknd7.jpg gdzie ta budowla?

BTW :Hartman strącił około 352 samoloty ruskie a nie 200 :)

Sorry, że rozmywam.

352- łącznie wszystkich samolotów. 200 myśliwców radzieckich i kilka bombowców radzieckich(nieudokumentowane). Reszta to samoloty alianckie. To tak dla ścisłości i pogłębienia wiedzy :)

puszek06 19.02.2009 23:07

hmmm - musze sprawdzić ale na zachodnim froncie to on przeciez niewiele działał :) - pogłebienie wiedzy jak najbardziej , musze jeszcze raz po jego biografię sięgnąc:)

RAPH 20.02.2009 18:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tom'ash (Post 677699)
opactwo Święty Krzyż a pochowany jest tam ponoć tytułowy kniaź Jarema?

MASZ RACJE ZADAWAJ

WISŁAZWE 21.02.2009 19:49

Żeby temat nie umarł pozwolę sobie zadać zagadkę zadaję zagadkę :)
http://img529.imageshack.us/img529/5905/laja.jpg
gdzie to jest i co to jest.

qazwsx123 21.02.2009 20:26

Turca-Istambuł, Błękitny Meczet

WISŁAZWE 21.02.2009 21:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qazwsx123 (Post 679026)
Turca-Istambuł, Błękitny Meczet

Dobrze zadawaj ;)

qazwsx123 21.02.2009 21:19

Cos łatwiejszego :)

http://s2.zapodaj.net/38698896.jpg.html

W jakim mieście i co to jest.?

WISŁAZWE 21.02.2009 21:26

Pomnik Neptuna w Poznaniu:)


Co to jest i gdzie takie cacko się znajduje??
http://img11.imageshack.us/img11/4734/kkkololo.jpg
Powodzenia...

wienek 22.02.2009 00:17

Tokio - Odaiba. Centrum wystawowe "Big Sight"

http://img147.imageshack.us/img147/5231/obrazek94.jpg

co to za znaczek i co symbolizuje ?

Krissu 22.02.2009 00:43

Baskijski krzyż.
Jeden z symboli Kraju Basków.

wienek 22.02.2009 00:50

Krissu do spania :)
taaak to Lauburu, dawaj zagadkę.

Krissu 22.02.2009 00:57

A Ty co?
Nocna zmiana? ;)

Skoro już jesteśmy przy Baskach to moja zagadka:

"Wolę mieć na rękach krew niż wodę, jak Piłat"
To zdanie wypowiedział pewien polityk. Czego dotyczyło?

wisl@k_TS 22.02.2009 01:29

Wypowiedział to lider opozycji Manuel Fraga na wieść o tym, że w koalicji rządzącej znajduje się osoba która kierowała akcja przeciwko ETA (za cichym przyzwoleniem służb specjalnych).

Czy mam rację? :)

Krissu 22.02.2009 01:32

Tak.
Właściwie to połowa rządu wiedziała o akcjach Grupas Antiterroristas de Liberacion.

wisl@k_TS 22.02.2009 01:37

Na szybkości. Poproszę miejsce i funkcję tego budynku.

http://img54.imageshack.us/img54/6343/82272819.th.jpg

Podpowiedź: kryzys gospodarczy
Podpowiedź 2: Eminem :)

wienek 22.02.2009 18:20

Główna siedziba firmy General Motors w Detroit.

Krissu nie mogłem zasnąć, nawet znałem odpowiedz na Twoją zagadkę, ale zasnąłem :D
nowa stronka WHU ok. :)

http://img205.imageshack.us/img205/3844/obrazek95.jpg

kto to ?

Tom'ash 22.02.2009 18:31

Generał Tadeusz Komorowski pseudonim Bór.

Jako, że jestem pewien.
http://i39.tinypic.com/2148p7b.jpg
Kto to?

Podpowiedź: Był następcą gen W. Sikorskiego. Jeżeli ktoś będzie pewny to zadawajcie bo mnie nie będzie do wieczora :)

maxiums 23.02.2009 09:03

Stanisław Mikołajczyk

EDIT: http://i39.tinypic.com/ws8qr8.jpg

Ela 23.02.2009 09:13

Ermitaż

http://www.matrioszka.info/Turystyka...ZRosji-Ermitaz

I tak na szybko zagadka.

Kto jest autorem ? :

http://img136.imageshack.us/img136/3356/57783597.jpg

wisl@k_TS 23.02.2009 09:37

Bartolome Esteban Murillo :)


Jako że jestem pewien, wklejam zagadkę:

http://img8.imageshack.us/img8/313/tsw.th.jpg

Kto?

paola87 23.02.2009 10:19

Sean Penn?

wisl@k_TS 23.02.2009 13:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez paola87 (Post 680069)
Sean Penn?

Jasne, zdobywca tegorocznego Oscara w kategorii najlepszy aktor.

paola87 23.02.2009 13:53

1 Załącznik(ów)
W takim razie moja zagadka:

http://039_4072%7EAl-Pacino-Posters

kto to?

nowy_piotrek 23.02.2009 14:02

wyglada jak mlody Al Pacino ;)


edyta: jesli znajdzie sie chetny to niech wrzuca nastepna zagadke

jak sie nikt chetny nie znajdzie to wrzuce cos po powrocie z Uniwerku ;)

paola87 23.02.2009 14:05

Zgadza się :)

donPedro23 23.02.2009 17:43

Cytat:

jesli znajdzie sie chetny to niech wrzuca nastepna zagadke
http://img403.imageshack.us/img403/5853/zagadkaws2.jpg

jakie to miasto??

wienek 23.02.2009 18:09

hehe, Oświęcim :)

donPedro23 23.02.2009 18:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wienek (Post 680365)
hehe, Oświęcim :)

Tak jest, zadajesz.

wienek 23.02.2009 18:20

http://img11.imageshack.us/img11/8748/obrazek96.jpg

co to i gdzie to ?

Krissu 23.02.2009 18:26

Johan Strauss II we Wiedniu

wienek 23.02.2009 18:57

Krissu, czy musisz zgadywać wszystkie moje zagadki ;)

Krissu 23.02.2009 19:13

Już nie będę :(

http://i39.tinypic.com/2nq7328.jpg

Ten po lewej.
Kto?

Etiop 23.02.2009 19:32

Z lewej Vinnie Jones. A z prawej Paul Gascoigne bodajże.

Krissu 23.02.2009 19:34

Twoja zagadka

Etiop 23.02.2009 19:42

http://i42.tinypic.com/153veow.jpg

Co to za postać?

Podpowiedź: większość swoich awansów zawdzięczał Himmlerowi. Życie stracił poprzez powieszenie.
wienek nie.

wienek 23.02.2009 21:57

Hans Albin Rauter, SS-Obergruppenführer, zbrodniarz niemiecki.

hm...

Etiop 23.02.2009 22:03

wienek nie.Jak ktoś będzie pewny swojej odpowiedzi niech zadaje zagadkę. Ja będę dopiero jutro po południu.
Pojawiła się pewna nieścisłość. Mianowicie ja znalazłem inną informację o postaci ze zdjęcia http://postacie.ovh.org/stroop.htm
Jak chcesz to teraz Twoja zagadka.

wienek 23.02.2009 22:27

po mojemu http://postacie.ovh.org/stroop.htm są w błędzie :)
ale nie chce mi się tego udowadniać

Krissu może się wypowiesz ? ;)

http://img152.imageshack.us/img152/1220/obrazek97.jpg

chcę moją zagadkę ;)
cóż to za zamczysko

Krissu 23.02.2009 22:51

Dziękuję za pozwolenie na zabranie głosu. :)

Po mojemu to Rauter.

Ela 24.02.2009 09:14

Angers :-)

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...rs_chateau.jpg

A ten ?
Gdzie ?

http://img9.imageshack.us/img9/8528/zamek.jpg


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:46.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl