Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Książki - ktoś je jeszcze czyta?! (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=89)

Gucio25 15.01.2018 00:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez xanti1906 (Post 1491753)
Też dopiero dorwałem Mroza teraz, ale jak już zacząłem, to nie mogę skończyć. "Behawiorysta" i seria o Forście łyknięte jak pasiaści bracia przez pewnego Hiszpana. Ostatnio aż tak mnie wciągnęło jak byłem w gimnazjum i czytałem Harrego Pottera.

@Gucio czytałeś serię o Chyłce? Jeśli tak to jakie wrażenia?

serii o Chyłce nie czytałem, kończę w sumie dopiero Forsta ze względu na brak czasu..

Barti 23.01.2018 08:28

Orientuje się ktoś, czy Severski pracuje nad kolejną częścią cyklu, nazwijmy go 4N? Kończąc "Niepokornych" zostawił sobie w sumie do tego furtkę...

Vinci 23.01.2018 08:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1492334)
Orientuje się ktoś, czy Severski pracuje nad kolejną częścią cyklu, nazwijmy go 4N? Kończąc "Niepokornych" zostawił sobie w sumie do tego furtkę...

Pracuje nad kolejną częścią pt. "Zamęt". Będzie to już jednak inna historia z innymi bohaterami. Dotychczasowe postacie będą przewijały się w tle głównych wątków.

https://zupelnieinnaopowiesc.com/201...owego-pisarza/

Barti 23.01.2018 08:47

@Vinci
Wielkie dzięki za szybką odpowiedź. Ten artykuł mówi wszystko i odpowiada na moje pytanie. Niemniej jednak, zakończenie jest bardzo intrygujące, no i ciekawe co chłopakami, którzy siedzą w więzieniu w Iranie i aż się prosi, żeby ich wyciągnąć. Gotowy motyw na kolejną część.

Vinci 23.01.2018 08:51

W jednym z wywiadów, jeszcze przed przystąpieniem do promocji Zamętu, Severski powiedział, że planuje ich osadzić w jednym z obozów więziennych na terenie Iranu i ma taką koncepcję, że jeszcze ten wątek ma powrócić.

Polecam, o ile posiadasz FB, dodanie sobie jego konta, publikuje tam co jakiś czas, informacje na temat postępów prac nad książką oraz nad serialem realizowanym przez C+, na podstawie jego twórczości.

Barti 23.01.2018 08:59

W takim razie, będę to monitorował ma FB, dzięki za podpowiedź. W oczekiwaniu na kolejną pozycję, zamierzam poczytać trochę Sapkowskiego, bo kręcą kolejne filmy i stał się już ogólnoświatową klasyką. Teraz pierwsza część sagi o Wiedźminie czeka w kolejce.

pzkwr 04.02.2018 07:12

Czy znacie jakieś grupy czytelnicze z Krakowa? Chętnie bym się przyłączył.

IncognitoTSW 27.02.2018 17:55

"Behawiorysta" Mróz - 8/10

DAVE 06.03.2018 11:56

„Jednym z głównych terenów, gdzie rozgrywa się jej akcja jest Stare Podgórze, którego nie znają turyści, a niekiedy nawet mieszkańcy. Bohaterowie świętują urodziny na Kopcu Krakusa, odkrywają tajemnice na stadionie Korony, spacerują po mieście-ogrodzie, Kalwaryjskiej, bulwarach, Kładce Bernatka. Uciekają przez Kamieniołom Liban i KL Plaszow. A jedna z głównych bohaterek mieszka w „Bursie Jagiellońskiej” przy ul. Śliskiej. Są tu też miejsca nieistniejące i zapomniane, jak choćby „Bar Maryna”.”
Akcja „Wyśnionej jedenastki” rozgrywa się w 2004 i 2016 roku, wśród dziennikarzy, studentów, piłkarzy, siatkarek, ale także w innych środowiskach. Ważną część fabuły i intrygi stanowią tajemnice z historii wielkiego futbolu.

http://sportkrakowski.pl/wysniona-jedenastka-e-book/

Książkę można pobrać za darmo w formie profesjonalnego e-booka lub poszczególnych rozdziałów do przeczytanie na stronie internetowej.

Polecam.

Vinci 11.03.2018 09:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 1492335)
Pracuje nad kolejną częścią pt. "Zamęt". Będzie to już jednak inna historia z innymi bohaterami. Dotychczasowe postacie będą przewijały się w tle głównych wątków.

https://zupelnieinnaopowiesc.com/201...owego-pisarza/

Od wczoraj dostępny w empiku:

http://www.empik.com/zamet-severski-...5356,ksiazka-p

Martinus 11.03.2018 11:33

Cytat:

serii o Chyłce nie czytałem, kończę w sumie dopiero Forsta ze względu na brak czasu..
Czytałem "Kasację" Spoko, ale bez rewelacji.

IncognitoTSW 11.03.2018 12:28

"Krawiec z Panamy" Le Carre - 6/10

Vinci 29.06.2018 09:32

Coś nowego, ktoś coś?

Ja ze swojej strony 3 propozycje, z których przeczytałem dwie:

1) Pole śmierci. Nieznana bitwa Polaków z Czerwonymi Khmerami

http://www.empik.com/pole-smierci-ni...ebooki-i-mp3-p

2) Trylogia zła. Tom 4. Żona doskonała

http://www.empik.com/zona-doskonala-...ebooki-i-mp3-p

i powoli przymierzam się do reportażu o argentyńskiej piłce:

3) Aniołowie o brudnych twarzach. Piłkarska historia Argentyny

http://www.empik.com/aniolowie-o-bru...ebooki-i-mp3-p

Barti 29.06.2018 12:13

"Maria Konopnicka - rozwydrzona bezbożnica" Iwona Kienzler
Biografia Marii Konopnickiej, poparta licznymi listami pisarki do znajomych i bliskich oraz opracowaniami innych badaczy jej życiorysu. Generalnie autorka specjalizuje się w odbrązawianiu historii. Mnie zachęciła do czytania recenzja z Gazety Polskiej znaleziona w necie.

wiesniak842 29.06.2018 16:59

Ja ostatnio co czytalem i w sumie chyba moge polecic to:
- Trylogia arturianska Cornwella
- seria Krolowie przekleci Druona
- "Czerwony alert" Browdera

pzkwr 30.06.2018 07:11

Ukazał się najnowszy kryminał Arnaldura Indridassona "Czarne powietrza". Polecam, jak wszystkie poprzednie części.

Rock'n'Roll Star 30.06.2018 08:21

Ja ostatnio czytałem i mogę polecić klasyki od Alistaira MacLeana, "Działa Nawarony" i przede wszystkim "Tylko dla orłów". Genialne.

pzkwr 30.06.2018 09:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rock'n'Roll Star (Post 1506557)
Ja ostatnio czytałem i mogę polecić klasyki od Alistaira MacLeana, "Działa Nawarony" i przede wszystkim "Tylko dla orłów". Genialne.

Z MacLeana moją ulubioną książką jest "Złote rendez-vous". Jak nie czytałeś to polecam.

Rock'n'Roll Star 30.06.2018 09:48

Też czytałem :D również mega mi się podobało. Teraz czytam H.M.S Ulisses

wiesniak842 12.08.2018 06:45

Co tam drodzy czytelnicy, ciekawego slychac w woluminach:D???

Ja ostatnio:
"Kontra" Mackiewicza
"Kandyd" Voltaire'a
"Zapiski oficera armii czerwonej" Piaseckiego
"Pan raczy żartować, panie Feynman" Feynmana;)
W sumie wszystko moge polecic.

czaro 12.08.2018 15:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1512259)
"Zapiski oficera armii czerwonej" Piaseckiego

Doskonała jest.

Zabawna jest też ta książka, w której Piasecki opisuje historię diabła strąconego na ziemię przez szatana, któremu tak się spodobało w stalinowskiej Rosji/bierutowskiej Polsce (nie pamiętam - sorry), że nie chce potem wrócić do piekła.

No i sam Piasecki b. ciekawa postać.

Rock'n'Roll Star 12.08.2018 17:33

Cesarz i Wojna futbolowa Kapuścińskiego i autobiografia Cruyffa

Vinci 12.08.2018 21:18

Kandyd? :D
Ostro z klasyką pojechałeś :)

Ja obecnie sięgnąłem mocniej po geopolitykę i zarekomendować mogę Bartosiaka:

https://www.nieprzeczytane.pl/Pacyfi...UaAtppEALw_wcB

pzkwr 13.08.2018 04:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 1512288)
Ja obecnie sięgnąłem mocniej po geopolitykę i zarekomendować mogę Bartosiaka:

https://www.nieprzeczytane.pl/Pacyfi...UaAtppEALw_wcB

Brzmi ciekawie, wpisuję na listę.
Ja wybieram się pierwszy raz na Dyskusyjny Klub Książki i czytam Hannah Arendt "Eichmann w Jerozolimie".

Vinci 13.08.2018 06:11

We wrześniu premiera, kolejnego tytułu. Tym razem jednak bardziej poświęconego polskim wątkom:

https://xlm.pl/ksiazka/rzeczpospolit...ojnie-i-pokoju

Więc siłą rzeczy wydaje się ciekawsza. Trochę tylko cena poraża...

master17 21.08.2018 17:38

Ktoś poleci jakąś dobrą fantastykę ? Tylko ramy czasowe gdzie nie ma nowoczesnej broni, a raczej "atrybuty krakowskie", że tak nazwę ;)

pzkwr 22.08.2018 05:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez master17 (Post 1512808)
Ktoś poleci jakąś dobrą fantastykę ? Tylko ramy czasowe gdzie nie ma nowoczesnej broni, a raczej "atrybuty krakowskie", że tak nazwę ;)

Wiedźmin Sapkowskiego, o ile jeszcze nie czytałeś, to oczywista oczywistość. Ja dodatkowo polecam: Frank Herbert "Diuna".

wiesniak842 17.04.2019 05:32

Co taka cisza? Dawać jakieś dobre tytuły. Z tego co ostatnio czytałem i mogę polecić:
"Fabryka oficerów" Kirsta
"Kochanek wielkiej niedźwiedzicy" Piaseckiego
seria o Davidzie Hunterze Becketta
"Profesor Stoner" Williamsa
"Nieszpory sycylijskie" Runcimana
"Heban" Kapuścińskiego

Barti 17.04.2019 07:18

Jak tylko uporam się z dziennikami ustaw, kodeksami i polskimi normami, to przymierzam się do książki "Gaz na ulicach" Mirosława Lewandowskiego i Macieja Gawlikowskiego. Książka opowiada o czasach stanu wojennego w Krakowie. Może kogoś zainteresuje ta tematyka.

JudasPriest 17.04.2019 08:29

Warto dodać, że Kult nagrał piosenkę o tym samym tytule.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:57.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl