![]() |
Cytat:
|
Orientuje się ktoś, czy Severski pracuje nad kolejną częścią cyklu, nazwijmy go 4N? Kończąc "Niepokornych" zostawił sobie w sumie do tego furtkę...
|
Cytat:
https://zupelnieinnaopowiesc.com/201...owego-pisarza/ |
@Vinci
Wielkie dzięki za szybką odpowiedź. Ten artykuł mówi wszystko i odpowiada na moje pytanie. Niemniej jednak, zakończenie jest bardzo intrygujące, no i ciekawe co chłopakami, którzy siedzą w więzieniu w Iranie i aż się prosi, żeby ich wyciągnąć. Gotowy motyw na kolejną część. |
W jednym z wywiadów, jeszcze przed przystąpieniem do promocji Zamętu, Severski powiedział, że planuje ich osadzić w jednym z obozów więziennych na terenie Iranu i ma taką koncepcję, że jeszcze ten wątek ma powrócić.
Polecam, o ile posiadasz FB, dodanie sobie jego konta, publikuje tam co jakiś czas, informacje na temat postępów prac nad książką oraz nad serialem realizowanym przez C+, na podstawie jego twórczości. |
W takim razie, będę to monitorował ma FB, dzięki za podpowiedź. W oczekiwaniu na kolejną pozycję, zamierzam poczytać trochę Sapkowskiego, bo kręcą kolejne filmy i stał się już ogólnoświatową klasyką. Teraz pierwsza część sagi o Wiedźminie czeka w kolejce.
|
Czy znacie jakieś grupy czytelnicze z Krakowa? Chętnie bym się przyłączył.
|
"Behawiorysta" Mróz - 8/10
|
âJednym z głównych terenów, gdzie rozgrywa się jej akcja jest Stare Podgórze, którego nie znają turyści, a niekiedy nawet mieszkańcy. Bohaterowie świętują urodziny na Kopcu Krakusa, odkrywają tajemnice na stadionie Korony, spacerują po mieście-ogrodzie, Kalwaryjskiej, bulwarach, Kładce Bernatka. Uciekają przez Kamieniołom Liban i KL Plaszow. A jedna z głównych bohaterek mieszka w âBursie Jagiellońskiejâ przy ul. Śliskiej. Są tu też miejsca nieistniejące i zapomniane, jak choćby âBar Marynaâ.â
Akcja âWyśnionej jedenastkiâ rozgrywa się w 2004 i 2016 roku, wśród dziennikarzy, studentów, piłkarzy, siatkarek, ale także w innych środowiskach. Ważną część fabuły i intrygi stanowią tajemnice z historii wielkiego futbolu. http://sportkrakowski.pl/wysniona-jedenastka-e-book/ Książkę można pobrać za darmo w formie profesjonalnego e-booka lub poszczególnych rozdziałów do przeczytanie na stronie internetowej. Polecam. |
Cytat:
http://www.empik.com/zamet-severski-...5356,ksiazka-p |
Cytat:
|
"Krawiec z Panamy" Le Carre - 6/10
|
Coś nowego, ktoś coś?
Ja ze swojej strony 3 propozycje, z których przeczytałem dwie: 1) Pole śmierci. Nieznana bitwa Polaków z Czerwonymi Khmerami http://www.empik.com/pole-smierci-ni...ebooki-i-mp3-p 2) Trylogia zła. Tom 4. Żona doskonała http://www.empik.com/zona-doskonala-...ebooki-i-mp3-p i powoli przymierzam się do reportażu o argentyńskiej piłce: 3) Aniołowie o brudnych twarzach. Piłkarska historia Argentyny http://www.empik.com/aniolowie-o-bru...ebooki-i-mp3-p |
"Maria Konopnicka - rozwydrzona bezbożnica" Iwona Kienzler
Biografia Marii Konopnickiej, poparta licznymi listami pisarki do znajomych i bliskich oraz opracowaniami innych badaczy jej życiorysu. Generalnie autorka specjalizuje się w odbrązawianiu historii. Mnie zachęciła do czytania recenzja z Gazety Polskiej znaleziona w necie. |
Ja ostatnio co czytalem i w sumie chyba moge polecic to:
- Trylogia arturianska Cornwella - seria Krolowie przekleci Druona - "Czerwony alert" Browdera |
Ukazał się najnowszy kryminał Arnaldura Indridassona "Czarne powietrza". Polecam, jak wszystkie poprzednie części.
|
Ja ostatnio czytałem i mogę polecić klasyki od Alistaira MacLeana, "Działa Nawarony" i przede wszystkim "Tylko dla orłów". Genialne.
|
Cytat:
|
Też czytałem :D również mega mi się podobało. Teraz czytam H.M.S Ulisses
|
Co tam drodzy czytelnicy, ciekawego slychac w woluminach:D???
Ja ostatnio: "Kontra" Mackiewicza "Kandyd" Voltaire'a "Zapiski oficera armii czerwonej" Piaseckiego "Pan raczy żartować, panie Feynman" Feynmana;) W sumie wszystko moge polecic. |
Cytat:
Zabawna jest też ta książka, w której Piasecki opisuje historię diabła strąconego na ziemię przez szatana, któremu tak się spodobało w stalinowskiej Rosji/bierutowskiej Polsce (nie pamiętam - sorry), że nie chce potem wrócić do piekła. No i sam Piasecki b. ciekawa postać. |
Cesarz i Wojna futbolowa Kapuścińskiego i autobiografia Cruyffa
|
Kandyd? :D
Ostro z klasyką pojechałeś :) Ja obecnie sięgnąłem mocniej po geopolitykę i zarekomendować mogę Bartosiaka: https://www.nieprzeczytane.pl/Pacyfi...UaAtppEALw_wcB |
Cytat:
Ja wybieram się pierwszy raz na Dyskusyjny Klub Książki i czytam Hannah Arendt "Eichmann w Jerozolimie". |
We wrześniu premiera, kolejnego tytułu. Tym razem jednak bardziej poświęconego polskim wątkom:
https://xlm.pl/ksiazka/rzeczpospolit...ojnie-i-pokoju Więc siłą rzeczy wydaje się ciekawsza. Trochę tylko cena poraża... |
Ktoś poleci jakąś dobrą fantastykę ? Tylko ramy czasowe gdzie nie ma nowoczesnej broni, a raczej "atrybuty krakowskie", że tak nazwę ;)
|
Cytat:
|
Co taka cisza? Dawać jakieś dobre tytuły. Z tego co ostatnio czytałem i mogę polecić:
"Fabryka oficerów" Kirsta "Kochanek wielkiej niedźwiedzicy" Piaseckiego seria o Davidzie Hunterze Becketta "Profesor Stoner" Williamsa "Nieszpory sycylijskie" Runcimana "Heban" Kapuścińskiego |
Jak tylko uporam się z dziennikami ustaw, kodeksami i polskimi normami, to przymierzam się do książki "Gaz na ulicach" Mirosława Lewandowskiego i Macieja Gawlikowskiego. Książka opowiada o czasach stanu wojennego w Krakowie. Może kogoś zainteresuje ta tematyka.
|
Warto dodać, że Kult nagrał piosenkę o tym samym tytule.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:57. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl