![]() |
Cytat:
|
wstaw te niemieckie obiekty na miejsce stadionu Cracovii ;-) pamiętaj, że stadion nie powinien zasłaniać widoku na Wawel. Takie przynajmniej było założenie.
zwłaszcza, że mówimy o stadionie w samym centrum miasta. |
Cytat:
Skoro jest to stadion to oceniajmy to jako stadion, a nie obiekt który ma pełnic funkcje stadionu byleby czegoś nie zasłaniał. Bo wtedy wychodzi to co wyszło, czyli pokraczny stadion z trybunami każdą inną, Jedna większa od drugiej z kilkunastoma rzędami. Naprawdę w cywilizowanej części Europy nikt nawet nie spojrzy na ten stadionik, który bardziej przypomina supermarket. |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Warto było? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Szczepan_TS napisał: Cytat:
Siwy_89 napisał: Cytat:
Obiekt ma być ładny i funkcjonalny czy ładnie schowany ? Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Nie bardzo rozumiem, co ma na celu porównanie stadionu do parkingu podziemnego. Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Siwy_89
litości, ten stadion może i jest funkcjonalny ale nie jest ładny! Szkoda że dla większości ludzi w Krakowie postawienie oświetlonego kawałka betonu gwarantuje zachwyty i głosy wyborcze :/ |
to już kwestia gustu ;-)
|
Cytat:
Inwestycje miasta powstające w ostatnich latach lub pozwolenia na nie to kpina nie pamietam nic nadzywczajnego lub dobrego w temacie architektury. Niedawno przechodzilem koło dworca pks,kpina budynek który maił miec 3-4 pietra wyglada jak kurnik bez parkingu ,Galeryja Krakowska koszmar,Plac Matejki w porywach ujdzie,kostka na rynku do wymiany.Dalej hotel Niebieski,Hotel przy rondzie Grunwaldzkim,hotel na Konopnickiej naprzeciw Forum, apartamentoweic na rogu Krakowskiej i Trynitarskiej.To oczywiście formy prywatne ale kto dał zezwolenia na budowę takich gniotów? |
Cytat:
PS. Hotel przy Konopnickiej to wyjątkowy gniot, ale ten przy Grunwaldzkim? Dla mnie jest ok. http://i53.tinypic.com/8zn0r9.jpg |
Cytat:
Pod względem architektonicznym są to ciekawe projekty - owszem. Ale : CORT - jak na razie brak małej architektury i zieleni dyskwalifikują inwestycję pod względem "swiatowego poziomu" ( chyba, że już się to zmieniło - nie byłam tam ostatnio ) Stadion Cracovii - bryłą zbyt przypominający hipermarket, okładzina z płytek ceramicznych - średniej jakości ( zamiast kamiennej ) oraz.. kostka bauma wewnątrz. Zapewniam Cię, że żaden na światowym poziomie obiekt nie ma kostki bauma :) Cytat:
Zawsze może się zdarzyć, że zamiast" połówki grapefruita dostaniemy jej bliski zamiennik w postaci rogalika z czekoladą " ;) p.s. Każdy mający powstać w Krakowie budynek musi zyskać akceptację Głownego Konserwatora Zabytków. Jego decyzje budzą duuże kontrowersje. " Nie posmarujesz, nie wybudujesz ". |
oczywiście, omawiany przez nas marketo-kurnik jest jak na Kraków dobrą inwestycją, o dziwo wykonaną bardzo szybko i estetycznie. No i oczywiście został bardzo dobrze wkomponowany, najlepiej jakby był cały pod ziemią bo wtedy niczego by nie zasłaniał, nawet pięknego hotelu tuż obok.
ale Siwy jak mozesz napisać ze to prezentują światowy poziom pod względem architektury, jakości wykoniania i kompozycji z otoczeniem. jezeli w Krakowie powstanie cokolwiek sprawnie i estetycznie to juz jest światowy poziom?... dla mnie światowym poziomem jest Opera w Sydnej, jak dla Ciebie ta synagoga to nie mam więcej pytan. |
Cytat:
http://www.wikipasy.pl/images/2/27/2...ebudowa_25.jpg |
Cytat:
Nie jest to światomy poziom, ale są to projekty ciekawie architektoniczne. I z wysoką jakością wykonania. Cytat:
serio? Każdy? :) Czyli pan Konserwator może zablokować każdą inwestycję w Krakowie? jeśli tak, to szok :) Cytat:
4 drzewka i kilka ławek. Póki co dramat, ale może się zmieni :) Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Bo np stara Nowa Huta już tak. |
czyli konserwator nie miał wpływu na budowę gniota przy osiedlu Podwawelskim - osiedlu z wielkiej płyty.
Ochronie konserwatorskiej nie podlega również teren między Plantami, a Alejami oraz znaczna część Kazimierza. Dodając do tego osiedla z wielkiej płyty wychodzi na to, że jednak nie każda inwestycja wymaga jego zgody ;-) |
Cytat:
|
hmm tak jedziecie ostro że stadnion koleżanek to taki badziew i w ogóle brzydal i że nikt na niego nie spojrzy bo ma tylko 15 tyś miejsc, ale tak w sumie to nasze estadio na 33 tyś miejsc (jeżeli kiedyś go dokończą) to też nie powola i wątpie żeby się nim ktoś zachwycal w europie;) bo duży to też nie jest i wątpie żeby ktoś budował taki stadnion w tych niemczech czy anglii... no może wyjątek to hoffenhaim
także ja proponuje trochę pokory, stadion cracovii dziełem sztuki nie jest, szczególnie w środku z tymi różnymi trybunami, ale elewacja z napisem cracovia mi osobiście się podoba |
Cytat:
Jest to teren naprzeciw Wawelu - okręg jak najbardziej podlegający działalności konserwatora. Są tam tuż obok kamienice. Obiekt musi miec odpowiednią wysokośc itp Dlaczego są takie walki o metry szkieletora ? Cytat:
Oczywiscie, że jest to teren chroniony. Doczytaj, jakie konserwator ma uprawnienia poza obszarem 1. Praktycznie wszystko można pod to podciągnąć. Ba - krakowski konserwator jest również decyzyjny w Wieliczce. Kolezanka budowala dom - w okolicach rynku w Wieliczce - ale już na terenie zabudowy jednorodzinnej. Konserwator nie pozwolił jej na dachówkę w kolorze ciemnoszarym ( mimo, że obok pełno jest starych domów krytych eternitem ) - musiała wymieniać na czerwoną - zgodną z zaleceniami dla tego obszaru. |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Ale czy na pewno ma wpływ na ostateczną architekturę budynku? Pytam, bo nie orientuję się dokładnie w działalności konserwatora. O objęcie ochroną konserwatorską obszaru pomiędzy układami urbanistycznymi "Wesoła" i "Kazimierz" wnioskują radni z Dzielnicy I Stare Miasto. Małopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków chce pójść jeszcze dalej i wpisać również teren między Plantami Krakowskimi a Alejami Trzech Wieszczów oraz ulice Kazimierza, które nie są w rejestrze. Żródło: Dziennik Polski. Dobrze rozumiem, że na wymienionych obszarach konserwator nie ma nic do gadania? Jeśli tak, to wpływu na każdą inwestycję raczej nie ma :) |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
"Kiedy miliarder Dietmar Hopp, sponsor klubu 1899 Hoffenheim otwierał wraz z premierem landu Badenii Wirtembergii w ostatni weekend w Sinsheim nowy stadion "Rhein-Neckar -Arena", dla drużyny beniaminka rozpoczęła się nowa era piłkarska. Wraz z początkiem rundy wiosennej zawodnicy klubu będą mogli grać na własnym, wartym 60 milionów euro stadionie, który pomieści 30.150 kibiców." Jeśli kiedyś jeszcze będziesz chciał pogadać z kimś o stadionach, tutaj 13 tysięcznik z Niemiec (Wiesbaden), więc podobnych gabarytów co ten u koleżanek zza Błoń. Oddany w 2007 roku. Faktycznie, super piękny, prawdziwa perła architektury: http://stadiony.net/stadiony/ger/brita_arena Cytat:
|
[QUOTE=Szczepan_TS;993683]Nie zadowolony, bo mijasz się z prawdą.
"Kiedy miliarder Dietmar Hopp, sponsor klubu 1899 Hoffenheim otwierał wraz z premierem landu Badenii Wirtembergii w ostatni weekend w Sinsheim nowy stadion "Rhein-Neckar -Arena", dla drużyny beniaminka rozpoczęła się nowa era piłkarska. Wraz z początkiem rundy wiosennej zawodnicy klubu będą mogli grać na własnym, wartym 60 milionów euro stadionie, który pomieści 30.150 kibiców." Celowo minąłem się z prawdą. Nie zrozumiałeś ironii. Wiedziałem dokładnie jaka pojemność ma stadion w Hoffenheim. Ale ty nie możesz pojkąć jak widać, że 15 tys. stadionów nie buduje się w erste Bundesliga. Nie wiem jak mam Ci to wytłumaczyć ? Cytat:
Dalej nie rozumiesz ? |
Cytat:
Nie odpisuj, proszę. Nie było tematu. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:11. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl