Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Krakowskie Inwestycje (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=86)

Gwiaździsty 13.10.2010 10:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 993468)
i odpowiedź ;-)



dodałbym do tego CORT pod Wawelem i stadion Cracovii. Choć nie są to projekty Fostera, czy Hadid, to prezentują światowy poziom pod względem architektury, jakości wykoniania i kompozycji z otoczeniem.

:)

Rozumiem, że to chyba żart był ? Jeśli nie to proponuję pooglądać dziesiątki oddanych niedawno stadionów na świecie i nie tylko np. w Niemczech i porównać.

Siwy_89 13.10.2010 10:52

wstaw te niemieckie obiekty na miejsce stadionu Cracovii ;-) pamiętaj, że stadion nie powinien zasłaniać widoku na Wawel. Takie przynajmniej było założenie.

zwłaszcza, że mówimy o stadionie w samym centrum miasta.

Gwiaździsty 13.10.2010 11:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 993533)
wstaw te niemieckie obiekty na miejsce stadionu Cracovii ;-) pamiętaj, że stadion nie powinien zasłaniać widoku na Wawel. Takie przynajmniej było założenie.

zwłaszcza, że mówimy o stadionie w samym centrum miasta.

Ok. Ale nie nazywajmy czegoś co jest już na samym wstępie ułomne, że prezentuje "światowy poziom architektury...".
Skoro jest to stadion to oceniajmy to jako stadion, a nie obiekt który ma pełnic funkcje stadionu byleby czegoś nie zasłaniał. Bo wtedy wychodzi to co wyszło, czyli pokraczny stadion z trybunami każdą inną, Jedna większa od drugiej z kilkunastoma rzędami. Naprawdę w cywilizowanej części Europy nikt nawet nie spojrzy na ten stadionik, który bardziej przypomina supermarket.

Siwy_89 13.10.2010 12:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 993540)
Ok. Ale nie nazywajmy czegoś co jest już na samym wstępie ułomne, że prezentuje "światowy poziom architektury...".
Skoro jest to stadion to oceniajmy o jako stadion, a nie obiekt który ma pełnic funkcje stadionu byleby czegoś nie zasłaniał. Bo wtedy wychodzi to co wyszło, czyli pokraczny stadion z trybunami każdą inną, Jedna większa od drugiej z kilkunastoma rzędami. Naprawdę w cywilizowanej części Europy nikt nawet nie spojrzy na ten stadionik, który bardziej przypomina supermarket.

to, że ładnie wkomponowali 15-tysięczny obiekt - większy nie miał przecież sensu - w centrum miasta, ułomne nie jest.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 993540)
Ok. Ale nie nazywajmy czegoś co jest już na samym wstępie ułomne, że prezentuje "światowy poziom architektury...".
Skoro jest to stadion to oceniajmy o jako stadion, a nie obiekt który ma pełnic funkcje stadionu byleby czegoś nie zasłaniał. Bo wtedy wychodzi to co wyszło, czyli pokraczny stadion z trybunami każdą inną, Jedna większa od drugiej z kilkunastoma rzędami. Naprawdę w cywilizowanej części Europy nikt nawet nie spojrzy na ten stadionik, który bardziej przypomina supermarket.

wiem, Polska to zaścianek ;-)

Donson 13.10.2010 12:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 991559)
Czyli , co ? Do tej pory ludzie nie mieścili się na chodnikach przechodząc przez most, że musiała powstać tak blisko kładka ?

Kładka kosztowała 38 000 000 PLN
Warto było?

Szczepan_TS 13.10.2010 12:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 993528)
Rozumiem, że to chyba żart był ? Jeśli nie to proponuję pooglądać dziesiątki oddanych niedawno stadionów na świecie i nie tylko np. w Niemczech i porównać.

Ja chętnie pooglądam. Czekam na, ostatnio oddane, 15 tysięczne stadiony ze świata (i nie tylko ze świata?!), np. z Niemiec.

Siwy_89 13.10.2010 12:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donson (Post 993556)
Kładka kosztowała 38 000 000 PLN
Warto było?

w tym dofinansowanie w wysokości 15 mln.

Gwiaździsty 13.10.2010 12:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donson (Post 993556)
Kładka kosztowała 38 000 000 PLN
Warto było?

Nie rozumiem, mnie ta kładka nie przekonuje tak blisko mostu, czemu dałem wyraz w swoim pytaniu. Ktoś zasugerował, że na moście jest taki tłok pieszych, że trzeba było ją wybudować.

Szczepan_TS napisał:
Cytat:

Ja chętnie pooglądam. Czekam na, ostatnio oddane, 15 tysięczne stadiony ze świata (i nie tylko ze świata?!), np. z Niemiec.
Tam raczej 15-tys. kurników na ekstraklasę nie budują. Dlatego nie zachwycałem się tym obiektem przy ul. Kałuży, bo stadionu to on raczej nie przypomina, a i wewnątrz kilkunastorzędowe trybunki mogą robić wrażenie co najwyżej na kibicach np. Odry Wodzisław czy Sandecji.

Siwy_89 napisał:
Cytat:

to, że ładnie wkomponowali 15-tysięczny obiekt - większy nie miał przecież sensu - w centrum miasta, ułomne nie jest.
Zgadza się większy nie miał sensu jak na ten klub, ale to chyba nie o to chodzi aby ładnie ukryć obiekt. Jeśli tak to mogli z niego zrobić podziemny stadion coś jak garaż pod ziemią (Plac na Groblach).
Obiekt ma być ładny i funkcjonalny czy ładnie schowany ?

Cytat:

wiem, Polska to zaścianek ;-)
Nie zaścianek, ale jeszcze długo tą Europę cywilizowaną niestety będzie gonić.

Siwy_89 13.10.2010 13:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 993565)
Nie rozumiem, mnie ta kładka nie przekonuje tak blisko mostu, czemu dałem wyraz w swoim pytaniu. Ktoś zasugerował, że na moście jest taki tłok pieszych, że trzeba było ją wybudować.

Kładka ma ożywić bulwary i Podgórze.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 993565)

Zgadza się większy nie miał sensu jak na ten klub, ale to chyba nie o to chodzi aby ładnie ukryć obiekt. Jeśli tak to mogli z niego zrobić podziemny stadion coś jak garaż pod ziemią (Plac na Groblach).
Obiekt ma być ładny i funkcjonalny czy ładnie schowany ?

Stadion Cracovii jest ładny, funkcjonalny i znakomicie komponuje się z otoczeniem. Przy okazji nie szpeci widoku na Wawel od strony błoń.

Nie bardzo rozumiem, co ma na celu porównanie stadionu do parkingu podziemnego.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 993565)


Tam raczej 15-tys. kurników na ekstraklasę nie budują.

Super. Ale czy to oznacza, że Kraków potrzebuje dwóch wielkich stadionów?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 993565)
. Dlatego nie zachwycałem się tym obiektem przy ul. Kałuży, bo stadionu to on raczej nie przypomina, a i wewnątrz kilkunastorzędowe trybunki mogą robić wrażenie co najwyżej na kibicach np. Odry Wodzisław czy Sandecji.

aleśmy się naoglądali tych znakomitych realizacji stadionów z "cywilizowanej części Europy" :D

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 993565)
. Dlatego nie zachwycałem się tym obiektem przy ul. Kałuży, bo stadionu to on raczej nie przypomina, a i wewnątrz kilkunastorzędowe trybunki mogą robić wrażenie co najwyżej na kibicach np. Odry Wodzisław czy Sandecji.

znasz jakiś 15-tysięczny stadion na świecie, który "robi wrażenie"?

Gwiaździsty 13.10.2010 13:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 993568)

Stadion Cracovii jest ładny, funkcjonalny i znakomicie komponuje się z otoczeniem. Przy okazji nie szpeci widoku na Wawel od strony błoń.

Bo Ty i RoMan z GW tak napisał ? :). Lepiej napisz, że Tobie się podoba, a innym zostaw osąd.

Cytat:

Nie bardzo rozumiem, co ma na celu porównanie stadionu do parkingu podziemnego.
Będzie "lepiej schowany" a tym samym będzie lepiej sie komponował z otoczeniem :).

Cytat:

aleśmy się naoglądali tych znakomitych realizacji stadionów z "cywilizowanej części Europy" :D
No to pojeździj trochę po Europie i pooglądaj, a nawet wstąp na niektóre obiekty to może Ci się trochę oczy otworzą. Bo narazie to chcesz udowodnić , że ten .......niczek na ul. Kałuży to obiekt światowej klasy. Gwarantuję Ci, że na przecietnym kibicu z Europy Zachodniej ten obiekt nie zrobi żadnego wrażenia, chyba że widząc jak bardzo Ci zależy by to pochwalić i nie zrobić przykrości powie, że lepszego na całym świecie nie widział :).

Kocur 13.10.2010 13:39

Siwy_89

litości, ten stadion może i jest funkcjonalny ale nie jest ładny!


Szkoda że dla większości ludzi w Krakowie postawienie oświetlonego kawałka betonu gwarantuje zachwyty i głosy wyborcze :/

Siwy_89 13.10.2010 13:43

to już kwestia gustu ;-)

philips kr 13.10.2010 14:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 993585)
Siwy_89

litości, ten stadion może i jest funkcjonalny ale nie jest ładny!


Szkoda że dla większości ludzi w Krakowie postawienie oświetlonego kawałka betonu gwarantuje zachwyty i głosy wyborcze :/

Co masz do zarzucenia temu obiektowi,idealnie wpisany w otoczenie ,place przed nim zagospodarowane.
Inwestycje miasta powstające w ostatnich latach lub pozwolenia na nie to kpina nie pamietam nic nadzywczajnego lub dobrego w temacie architektury.
Niedawno przechodzilem koło dworca pks,kpina budynek który maił miec 3-4 pietra wyglada jak kurnik bez parkingu ,Galeryja Krakowska koszmar,Plac Matejki w porywach ujdzie,kostka na rynku do wymiany.Dalej hotel Niebieski,Hotel przy rondzie Grunwaldzkim,hotel na Konopnickiej naprzeciw Forum, apartamentoweic na rogu Krakowskiej i Trynitarskiej.To oczywiście formy prywatne ale kto dał zezwolenia na budowę takich gniotów?

Siwy_89 13.10.2010 15:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez philips kr (Post 993603)
Inwestycje miasta powstające w ostatnich latach lub pozwolenia na nie to kpina nie pamietam nic nadzywczajnego lub dobrego w temacie architektury.
Niedawno przechodzilem koło dworca pks,kpina budynek który maił miec 3-4 pietra wyglada jak kurnik bez parkingu ,Galeryja Krakowska koszmar,Plac Matejki w porywach ujdzie,kostka na rynku do wymiany.Dalej hotel Niebieski,Hotel przy rondzie Grunwaldzkim,hotel na Konopnickiej naprzeciw Forum, apartamentoweic na rogu Krakowskiej i Trynitarskiej.To oczywiście formy prywatne ale kto dał zezwolenia na budowę takich gniotów?

wydaje mi się, że na wygląd inwestycji prywatnych miasto ma mały wpływ.

PS. Hotel przy Konopnickiej to wyjątkowy gniot, ale ten przy Grunwaldzkim? Dla mnie jest ok.

http://i53.tinypic.com/8zn0r9.jpg

Ela 13.10.2010 15:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 993468)
dodałbym do tego CORT pod Wawelem i stadion Cracovii. Choć nie są to projekty Fostera, czy Hadid, to prezentują światowy poziom pod względem architektury, jakości wykoniania i kompozycji z otoczeniem.

Do światowego poziomu to jeszcze tym obiektom daleko :)
Pod względem architektonicznym są to ciekawe projekty - owszem.
Ale :
CORT - jak na razie brak małej architektury i zieleni dyskwalifikują inwestycję pod względem "swiatowego poziomu" ( chyba, że już się to zmieniło - nie byłam tam ostatnio )
Stadion Cracovii - bryłą zbyt przypominający hipermarket, okładzina z płytek ceramicznych - średniej jakości ( zamiast kamiennej ) oraz.. kostka bauma wewnątrz.
Zapewniam Cię, że żaden na światowym poziomie obiekt nie ma kostki bauma :)

Cytat:

Projekt Centrum Kongresowego, Hali Widowisko-Sportowej, Centrum Obsługi Inwestora przy Centralnej, czy Cricoteki też wyglądają oryginalnie. No, i oczywiście kładka Lewickiego i Łataka.

Niebawem ocenimy też MSW Claudio Nardiego :)
Poczekajmy na jakość wykonania :)
Zawsze może się zdarzyć, że zamiast" połówki grapefruita dostaniemy jej bliski zamiennik w postaci rogalika z czekoladą " ;)

p.s.
Każdy mający powstać w Krakowie budynek musi zyskać akceptację Głownego Konserwatora Zabytków.
Jego decyzje budzą duuże kontrowersje.
" Nie posmarujesz, nie wybudujesz ".

yogul 13.10.2010 15:42

oczywiście, omawiany przez nas marketo-kurnik jest jak na Kraków dobrą inwestycją, o dziwo wykonaną bardzo szybko i estetycznie. No i oczywiście został bardzo dobrze wkomponowany, najlepiej jakby był cały pod ziemią bo wtedy niczego by nie zasłaniał, nawet pięknego hotelu tuż obok.

ale Siwy jak mozesz napisać ze to prezentują światowy poziom pod względem architektury, jakości wykoniania i kompozycji z otoczeniem.

jezeli w Krakowie powstanie cokolwiek sprawnie i estetycznie to juz jest światowy poziom?...
dla mnie światowym poziomem jest Opera w Sydnej, jak dla Ciebie ta synagoga to nie mam więcej pytan.

Gwiaździsty 13.10.2010 15:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez philips kr (Post 993603)
Co masz do zarzucenia temu obiektowi,idealnie wpisany w otoczenie ,place przed nim zagospodarowane.

Faktycznie pieknie wpisany w otoczenie i jak wspaniale zagospodarowane place :), zwłaszcze te budki muszą wywoływać zachwyt. W niedalekiej cywilizacji takie wybiegi są tylko dla zwierząt hodowlanych. :) Natomiast na stadiony wchodzi się wprost z ulicy, przechodząc przez bramki już w jego wewnątrzu.

http://www.wikipasy.pl/images/2/27/2...ebudowa_25.jpg

Siwy_89 13.10.2010 15:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yogul (Post 993623)
oczywiście, omawiany przez nas marketo-kurnik jest jak na Kraków dobrą inwestycją, o dziwo wykonaną bardzo szybko i estetycznie. No i oczywiście został bardzo dobrze wkomponowany, najlepiej jakby był cały pod ziemią bo wtedy niczego by nie zasłaniał, nawet pięknego hotelu tuż obok.

ale Siwy jak mozesz napisać ze to prezentują światowy poziom pod względem architektury, jakości wykoniania i kompozycji z otoczeniem.

jezeli w Krakowie powstanie cokolwiek sprawnie i estetycznie to juz jest światowy poziom?...
dla mnie światowym poziomem jest Opera w Sydnej, jak dla Ciebie ta synagoga to nie mam więcej pytan.

OK - może przesadzam.

Nie jest to światomy poziom, ale są to projekty ciekawie architektoniczne. I z wysoką jakością wykonania.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 993621)
p.s.
Każdy mający powstać w Krakowie budynek musi zyskać akceptację Głownego Konserwatora Zabytków.
Jego decyzje budzą duuże kontrowersje.
" Nie posmarujesz, nie wybudujesz ".


serio? Każdy? :) Czyli pan Konserwator może zablokować każdą inwestycję w Krakowie? jeśli tak, to szok :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 993621)
CORT - jak na razie brak małej architektury i zieleni dyskwalifikują inwestycję pod względem "swiatowego poziomu" ( chyba, że już się to zmieniło - nie byłam tam ostatnio )
.

stan na wczoraj:

4 drzewka i kilka ławek. Póki co dramat, ale może się zmieni :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 993624)
Faktycznie pieknie wpisany w otoczenie i jak wspaniale zagospodarowane place :), zwłaszcze te budki muszą wywoływać zachwyt. W niedalekiej cywilizacji takie wybiegi są tylko dla zwierząt hodowlanych. :) Natomiast na stadiony wchodzi się wprost z ulicy, przechodząc przez bramki już w jego wewnątrzu.

każdy budynek lub otoczenie można zepsuć umiejętnie zrobionym zdjęciem ;-)

Ela 13.10.2010 16:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 993627)

serio? Każdy? :) Czyli pan Konserwator może zablokować każdą inwestycję w Krakowie? jeśli tak, to szok :)

Cytat:

Zadania powierzone na podstawie Porozumienia (Porozumienie pomiędzy Panem Jerzym Adamikiem ? Wojewodą Małopolskim a Gminą Miejską Kraków reprezentowaną przez Pana Jacka Majchrowskiego ? Prezydenta Miasta Krakowa zawarte w Krakowie w dniu 14 grudnia 2004 r. w sprawie powierzenia prowadzenia niektórych spraw z zakresu właściwości Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (Dz. Urz. Woj. Małopolskiego Nr 54, poz. 372 z dnia 27 stycznia 2005 r.)[/FONT]
1) Na obszarze zespołu zabytkowego miasta pomnika, obejmującego historyczny zespół miasta Krakowa (zgodnie z szczegółowym zapisem w Porozumieniu):

a) ochrona krajobrazu kulturowego oraz zabytkowego układu urbanistycznego poprzez opiniowanie wszelkich działań na obszarze przestrzeni publicznej w rozumieniu art. 2, pkt 6 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717) w zakresie nawierzchni, małej architektury, oświetlenia ulic i placów oraz handlu obwoźnego,

b) wydawanie pozwoleń na wykonywanie wszelkich robót budowlanych w otoczeniu zabytku,

c) wydawanie pozwoleń na umieszczanie na zabytkach wpisanych do rejestru zabytków urządzeń technicznych, tablic, reklam oraz napisów,

d) prowadzenie kontroli przestrzegania i stosowania przepisów dotyczących ochrony zabytków i opieki nad zabytkami w uzgodnionym z Małopolskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków trybie, w tym udział w komisjach konserwatorskich,




2)Poza obszarem, o którym mowa w pkt. 1:

a) ochrona zabytków nieruchomych: krajobrazu kulturowego, zabytkowych układów urbanistycznych i ruralistycznych, zespołów budowlanych, dzieł architektury i budownictwa, dzieł budownictwa obronnego, obiektów techniki, cmentarzy, parków i ogrodów oraz innych form zaprojektowanej zieleni, miejsc upamiętniających wydarzenia historyczne bądź działalność wybitnych osobistości lub instytucji, a także nazw geograficznych, historycznych lub tradycyjnych nazw obiektów, placów, ulic lub jednostek osadniczych,

poprzez:

- przygotowywanie wytycznych do nowelizacji studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Miejskiej Kraków oraz do projektów planów miejscowych


- przygotowywanie materiałów wymaganych do opracowania decyzji o wpisie do rejestru zabytków historycznych układów urbanistycznych, obiektów stanowiących mienie Gminy Miejskiej Kraków oraz zabytków niematerialnych związanych integralnie z Gminą Miejską Kraków,



b) uzgadnianie projektów decyzji o warunkach zabudowy dla obszarów i obiektów objętych ochroną konserwatorską,



c) opracowywanie na wniosek właściciela lub posiadacza zabytku zaleceń konserwatorskich określających sposób korzystania z zabytku, jego zabezpieczenia wykonania prac konserwatorskich, a także zakresu dopuszczalnych zmian, które mogą być wprowadzone w tym zabytku,

d) zatwierdzanie programów prac konserwatorskich oraz programów zagospodarowania zabytków nieruchomych wraz z ich otoczeniem,

e) wydawanie pozwoleń na prowadzenie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru oraz w ich otoczeniu,

f) opiniowanie wszelkich prac przy obiektach ujętych w gminnej ewidencji zabytków, w szczególności znajdujących się w strefach ochrony konserwatorskiej określonych w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego,

g) wydawanie pozwoleń na umieszczanie na zabytkach wpisanych do rejestru zabytków urządzeń technicznych, tablic, reklam oraz napisów, a także na prowadzenie innych działań, które mogłyby doprowadzić do zmiany wyglądu zabytku,
h) prowadzenie kontroli przestrzegania i stosowania przepisów dotyczących ochrony zabytków i opieki nad zabytkami oraz bieżące powiadamianie o jej wynikach Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków,

i) wstrzymywanie wszelkich czynności dotyczących zabytków, podjętych bez uzyskania wymaganego przepisami ustawy pozwolenia konserwatorskiego, we współpracy z Małopolskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, który w ciągu 24 godzin musi potwierdzić decyzję wstrzymującą te czynności,

j) wydawanie zezwoleń na usuwanie drzew lub krzewów z terenu nieruchomości wpisanych do rejestru zabytków.
Na terenie Krakowa chyba tylko osiedla z wielkiej płyty nie podlegają pod działania konserwatora zabytków.
Bo np stara Nowa Huta już tak.

Siwy_89 13.10.2010 16:46

czyli konserwator nie miał wpływu na budowę gniota przy osiedlu Podwawelskim - osiedlu z wielkiej płyty.

Ochronie konserwatorskiej nie podlega również teren między Plantami, a Alejami oraz znaczna część Kazimierza. Dodając do tego osiedla z wielkiej płyty wychodzi na to, że jednak nie każda inwestycja wymaga jego zgody ;-)

Szczepan_TS 13.10.2010 16:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 993565)
Tam raczej 15-tys. kurników na ekstraklasę nie budują. Dlatego nie zachwycałem się tym obiektem przy ul. Kałuży, bo stadionu to on raczej nie przypomina, a i wewnątrz kilkunastorzędowe trybunki mogą robić wrażenie co najwyżej na kibicach np. Odry Wodzisław czy Sandecji.

Kilka godzin temu pisałeś, że tam budują lepsze. Nadal czekam więc, na 15 tysięczniki z, jak to nazwałeś, cywilizowanej Europy.

neq. 13.10.2010 17:03

hmm tak jedziecie ostro że stadnion koleżanek to taki badziew i w ogóle brzydal i że nikt na niego nie spojrzy bo ma tylko 15 tyś miejsc, ale tak w sumie to nasze estadio na 33 tyś miejsc (jeżeli kiedyś go dokończą) to też nie powola i wątpie żeby się nim ktoś zachwycal w europie;) bo duży to też nie jest i wątpie żeby ktoś budował taki stadnion w tych niemczech czy anglii... no może wyjątek to hoffenhaim

także ja proponuje trochę pokory, stadion cracovii dziełem sztuki nie jest, szczególnie w środku z tymi różnymi trybunami, ale elewacja z napisem cracovia mi osobiście się podoba

Ela 13.10.2010 17:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 993646)
czyli konserwator nie miał wpływu na budowę gniota przy osiedlu Podwawelskim - osiedlu z wielkiej płyty.

Proszę Cię. Naturalnie, że miał.
Jest to teren naprzeciw Wawelu - okręg jak najbardziej podlegający działalności konserwatora.
Są tam tuż obok kamienice.
Obiekt musi miec odpowiednią wysokośc itp

Dlaczego są takie walki o metry szkieletora ?

Cytat:

Ochronie konserwatorskiej nie podlega również teren między Plantami, a Alejami oraz znaczna część Kazimierza.
Skąd Ty to bierzesz ??
Oczywiscie, że jest to teren chroniony.

Doczytaj, jakie konserwator ma uprawnienia poza obszarem 1.
Praktycznie wszystko można pod to podciągnąć.

Ba - krakowski konserwator jest również decyzyjny w Wieliczce.
Kolezanka budowala dom - w okolicach rynku w Wieliczce - ale już na terenie zabudowy jednorodzinnej.
Konserwator nie pozwolił jej na dachówkę w kolorze ciemnoszarym ( mimo, że obok pełno jest starych domów krytych eternitem ) - musiała wymieniać na czerwoną - zgodną z zaleceniami dla tego obszaru.

Gwiaździsty 13.10.2010 17:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szczepan_TS (Post 993649)
Kilka godzin temu pisałeś, że tam budują lepsze. Nadal czekam więc, na 15 tysięczniki z, jak to nazwałeś, cywilizowanej Europy.

Jakiś taki przymulony jesteś. Budują lepsze stadiony, nie kurniki na 15 tys. Bez odbioru.

Szczepan_TS 13.10.2010 17:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 993666)
Jakiś taki przymulony jesteś.

Kontroluj bajere, bo chyba Ci się lejce popi*****ły. Nie do mnie z takimi tekścikami.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 993666)
Budują lepsze stadiony, nie kurniki na 15 tys.

W Niemczech mają same molochy na 40 tysięcy. Zapamiętam.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 993666)
Jeśli nie to proponuję pooglądać dziesiątki oddanych niedawno stadionów na świecie i nie tylko np. w Niemczech i porównać.

Piszesz, żeby porównywać, więc czekam na porównania.

Siwy_89 13.10.2010 17:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 993661)
Proszę Cię. Naturalnie, że miał.
Jest to teren naprzeciw Wawelu - okręg jak najbardziej podlegający działalności konserwatora.
Są tam tuż obok kamienice.
Obiekt musi miec odpowiednią wysokośc itp

Dlaczego są takie walki o metry szkieletora ?

Skąd Ty to bierzesz ??

wpływ na wysokość ma.

Ale czy na pewno ma wpływ na ostateczną architekturę budynku?

Pytam, bo nie orientuję się dokładnie w działalności konserwatora.

O objęcie ochroną konserwatorską obszaru pomiędzy układami urbanistycznymi "Wesoła" i "Kazimierz" wnioskują radni z Dzielnicy I Stare Miasto. Małopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków chce pójść jeszcze dalej i wpisać również teren między Plantami Krakowskimi a Alejami Trzech Wieszczów oraz ulice Kazimierza, które nie są w rejestrze.

Żródło: Dziennik Polski.

Dobrze rozumiem, że na wymienionych obszarach konserwator nie ma nic do gadania? Jeśli tak, to wpływu na każdą inwestycję raczej nie ma :)

Gwiaździsty 13.10.2010 17:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szczepan_TS (Post 993667)
W Niemczech mają same molochy na 40 tysięcy. Zapamiętam.

Nie , w małych miasteczkach są mniejsze. Na Bundeslige buduja same takie na 15 tys. Np. "wieśniaki" z Hoffenheimu wybudowały też taki na 15 tys. Zadowolony ?

Cytat:

Piszesz, żeby porównywać, więc czekam na porównania.
To nie czekaj, pakuj kufer i jedź zobacz na własne oczy.

Szczepan_TS 13.10.2010 17:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 993675)
Nie , w małych miasteczkach są mniejsze. Na Bundeslige buduja same takie na 15 tys. Np. "wieśniaki" z Hoffenheimu wybudowały też taki na 15 tys. Zadowolony ?

Nie zadowolony, bo mijasz się z prawdą.

"Kiedy miliarder Dietmar Hopp, sponsor klubu 1899 Hoffenheim otwierał wraz z premierem landu Badenii Wirtembergii w ostatni weekend w Sinsheim nowy stadion "Rhein-Neckar -Arena", dla drużyny beniaminka rozpoczęła się nowa era piłkarska. Wraz z początkiem rundy wiosennej zawodnicy klubu będą mogli grać na własnym, wartym 60 milionów euro stadionie, który pomieści 30.150 kibiców."

Jeśli kiedyś jeszcze będziesz chciał pogadać z kimś o stadionach, tutaj 13 tysięcznik z Niemiec (Wiesbaden), więc podobnych gabarytów co ten u koleżanek zza Błoń. Oddany w 2007 roku. Faktycznie, super piękny, prawdziwa perła architektury:

http://stadiony.net/stadiony/ger/brita_arena

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 993675)
Pakuj kufer i jedź zobacz na własne oczy

Otóż to!

Gwiaździsty 13.10.2010 18:23

[QUOTE=Szczepan_TS;993683]Nie zadowolony, bo mijasz się z prawdą.

"Kiedy miliarder Dietmar Hopp, sponsor klubu 1899 Hoffenheim otwierał wraz z premierem landu Badenii Wirtembergii w ostatni weekend w Sinsheim nowy stadion "Rhein-Neckar -Arena", dla drużyny beniaminka rozpoczęła się nowa era piłkarska. Wraz z początkiem rundy wiosennej zawodnicy klubu będą mogli grać na własnym, wartym 60 milionów euro stadionie, który pomieści 30.150 kibiców."

Celowo minąłem się z prawdą. Nie zrozumiałeś ironii. Wiedziałem dokładnie jaka pojemność ma stadion w Hoffenheim. Ale ty nie możesz pojkąć jak widać, że 15 tys. stadionów nie buduje się w erste Bundesliga. Nie wiem jak mam Ci to wytłumaczyć ?

Cytat:

Jeśli kiedyś jeszcze będziesz chciał pogadać z kimś o stadionach, tutaj 13 tysięcznik z Niemiec (Wiesbaden), więc podobnych gabarytów co ten u koleżanek zza Błoń. Oddany w 2007 roku. Faktycznie, super piękny, prawdziwa perła architektury:

http://stadiony.net/stadiony/ger/brita_arena
W której lidze gra zespół z Wiesbaden ? w najwyższej klasie rozgrywkowej ?
Dalej nie rozumiesz ?

Szczepan_TS 13.10.2010 19:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 993693)
Dalej nie rozumiesz ?

Aż za dobrze, bo albo masz problem z właściwym rozumieniem tego co sam piszesz, albo jesteś wyjątkowym ignorantem. Sam nie wiem co gorsze.

Nie odpisuj, proszę. Nie było tematu.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:11.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl