Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Matura//Po maturze...?? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2848)

kaftan 04.05.2009 06:51

KoleŻanki I Koledzy !

WyŁĄcznie MyŚlenie ! MyŚlcie Zgodnie Z Kluczem ;-)

igor1906 04.05.2009 07:02

hehehe :D ja mam motyw, skupic ise bardziej na czytaniu ze zrozumieniem, napisac na jakies 15pkt, a wypracowanie tylko dobrze stylistycznie, zgodnie z zasadami ortografii, zgodnie z forma :D 22 pkt powinny byc :D

Zola 04.05.2009 10:28

do usunięcia

ABG NH 04.05.2009 10:35

A JA PISAŁEM Chłopów poszło średnio jestem 2 ja dałem epitet tam ;d;d

AMF 04.05.2009 10:39

cóż oni się tak uczepili tych "Chłopów"? chyba co roku są, nie?

igortsw 04.05.2009 10:42

Kurde tak liczyłem, że akurat może wam nie dadzą Pana Tadka i uchowa się dla nas za rok, bo jak narazie to jedna książka z niewielu które mam w dobrym stopniu opanowane(dobrze że jeszcze rok:D).

Ogólnie jak oceniacie dzisiejszy egzamin?? Trudny??

MacieqLeo 04.05.2009 10:45

Też sobie tak pomyślałem że warto byłoby zachowac Pana Tadeusza na za rok :P

Zola 04.05.2009 10:48

do usunięcia

fanTS1906 04.05.2009 11:00

Widze ze fajne tematy Wam sie trafily, w tamtym roku mialem takie poje... z ktorych prawie nic nie wiedzialem a teraz Chlopi i Pan T czyli ksiazki ktore mialem rok temu chyba najlepiej opanowane

pirat.z.karaibow 04.05.2009 11:05

Phi! Matura to bzdura :-)

Nerwy nie warte, mamę musiałem przeprosić. Teraz no stress!

Chłopi oczywiście :-)

Partition 04.05.2009 11:12

Cóż...

Nie spełniły się żadne przepowiednie dotyczące rocznicy wybuchu wojny, czy roku Słowackiego. Przynajmniej na podstawie. Tematy banalne - można było pisać nawet bez znajomości lektury. A czytanie ze zrozumieniem było najłatwiejsze od czasów egzaminu gimnazjalnego. Jutro angielski... już bez stresu.. :)

Dla tych, co pisali o Chłopach. Też pisaliście, jaka dobra była Hanka, a jaką su*ą była Weronika? ;-)

pirat.z.karaibow 04.05.2009 11:18

Tak jest. Weronika była straszną suką. Pojechałem ją trochę w tej pracy :D

Cia 04.05.2009 11:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Partition (Post 720042)
Cóż...

Nie spełniły się żadne przepowiednie dotyczące rocznicy wybuchu wojny, czy roku Słowackiego. Przynajmniej na podstawie. Tematy banalne - można było pisać nawet bez znajomości lektury. A czytanie ze zrozumieniem było najłatwiejsze od czasów egzaminu gimnazjalnego. Jutro angielski... już bez stresu.. :)

Dla tych, co pisali o Chłopach. Też pisaliście, jaka dobra była Hanka, a jaką su*ą była Weronika? ;-)

Widzę, że tak jak ja popełniliście błąd... To była Weronka, a nie Weronika :] Mam nadzieje, że to nie unieważni matury...

pirat.z.karaibow 04.05.2009 11:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cia (Post 720051)
Widzę, że tak jak ja popełniliście błąd... To była Weronka, a nie Weronika :] Mam nadzieje, że to nie unieważni matury...

OMG, faktycznie! Bądź co bądź jest to błąd rzeczowy. Ale taki błąd to nie błąd... Może nie dopatrzą się "i".

:lol:

Idę kopać w tych całych CKE'sowskich papierach czegoś o tym.

Coolpick 04.05.2009 11:26

powiem tyle: phi! :)
do maturki podszedlem z kompletnym luzem, oplacilo sie nic nierobienie przez 3 lata :) no i dobrze, ze poezji nie powtarzalem ;p najgorsze dopiero przed nami :)

Ola7 04.05.2009 11:32

Chłopi oczywiście ;)

I pisałam Weronka, a nie Weronika :P

Też zwróciliście uwagę na to, że Hanka powiedziała, że Bylica może zamieszkać u niej, ale na wiosnę? A nie od razu (bo przecież I tom to jesień :P)

Majkel1906 04.05.2009 11:37

oczywiscie Pan Tadeusz

Partition 04.05.2009 11:38

Ej, to mnie z tą Weronką zaskoczyliście.

A to nie jest czasami tak jak z Hanką? Hanka = Hanna, Weronka = Weronika? Niektóre źródła mówią, że siostra Hanki miała na imię Weronika, inne, że Weronka. :S

Chociaż Weronka to chyba od Wery.... fak.

pirat.z.karaibow 04.05.2009 11:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Partition (Post 720068)
Ej, to mnie z tą Weronką zaskoczyliście.

A to nie jest czasami tak jak z Hanką? Hanka = Hanna, Weronka = Weronika? Niektóre źródła mówią, że siostra Hanki miała na imię Weronika, inne, że Weronka. :S

Chociaż Weronka to chyba od Wery.... fak.

Będzie dobrze :-)

Nic nam za to nie zrobią. Musieliby unieważnić pracę już 5 osobom. A przecież nie tylko my zapewne zrobiliśmy ten błąd :-p

A poza tym za takie coś unieważnić? Nie, to nie jest możliwe :-)

Cia 04.05.2009 11:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pirat.z.karaibow (Post 720055)
OMG, faktycznie! Bądź co bądź jest to błąd rzeczowy. Ale taki błąd to nie błąd... Może nie dopatrzą się "i".

:lol:

Idę kopać w tych całych CKE'sowskich papierach czegoś o tym.

Jeśli konsekwentnie pisałeś wszędzie Weronika zamiast Weronka to egzaminator się powinien skapować(tak mi nauczyciel powiedział;]) I zaliczy to jako jeden błąd rzeczowy. A że ten błąd jest nieistotny to nie bedzie unieważnienia ;d

kaftan 04.05.2009 11:44

ja pisałem o Panu Tadeuszu.

Ogólnie oceniam pozytywnie maturę, text o hipnozie nie był trudny ale jedno pytanie...


WYMIEŃ 3 RODZAJE HIPNOZY:

- lekka ( wymieniam 2 cechy )
- średnia ( wymieniam 2 cechyy )
- największa napisałem że wtedy człowiek WIDZI, CZUJE I SŁYSZY...

to są 3 cechy...a miałem wypisać po 2 do każdego i jak uważacie ?

Zaliczą to ?

Coolpick 04.05.2009 11:48

nie wiem, czy nie jest tak, ze jak masz polecenie, ze wypisz 2, a wypiszesz 3, to jesli masz wszystkie 3 dobrze, to zaliczaja, natomiast jakbysm mial 2 dobrze a jedno zle, to nie. jako, ze masz wszystkie 3 dobrze, powinni zaliczyc, ale moge sie mylic ;]

godzilla 04.05.2009 11:49

tez nad tym kminilem ale jednak musza byc jakies haczyki wiec pewnie 2 to 2 a nie 3

Mistel 04.05.2009 11:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kaftan (Post 720080)
WYMIEŃ 3 RODZAJE HIPNOZY:

- lekka ( wymieniam 2 cechy )
- średnia ( wymieniam 2 cechyy )
- największa napisałem że wtedy człowiek WIDZI, CZUJE I SŁYSZY...

to są 3 cechy...a miałem wypisać po 2 do każdego i jak uważacie ?

Zaliczą to ?

Trzeba było wymienić cechy charakterystyczne dla danej. W lekkiej też człowiek widzi i słyszy, więc to raczej masz źle. Musisz wypisać to co jest w tej, a nie ma w dwóch pozostałych.


Ja jestem bardzo zadowolony!! Najlepiej powtórzyłem właśnie Pana Tadeusza i Chłopów. A ten tekst o hipnozie czytałem 6 lat temu z "Focusie".

kaftan 04.05.2009 11:52

no też tak myślałem - CHCĄ 2 ? PODAJ 2.

No ale jak jest kuźwa jedno za drugim wymienione:

słyszy i czuje i widzi podczas hipnozy...

no to dałem w tym te wszystkie 3.


A co daliście jeśli chodzi o środki które miały na celu podtrzymanie tezy o hipnozie czy coś takiego..
2 przykłady,że autor jakby podtrzymuje swoje zdanie - kojarzycie ?

Ja dałem, że cytuje jakieś osoby i podbiera się faktami ( np. napad )

wojtek90059 04.05.2009 11:58

I co mówiłem, że nie warto tracić czas na lektury itp:P:D Oczywiście Pan Tadeusz, tak w ogóle tam chyba nawet nie było napisane, że należy odwołać się do lektury... Więc ogólnie jest okey, 30 % będzie:D hehe

Ja dałem też cytaty i zdania wykrzyknikowe:), a w 9 z tym środkiem to dałem metaforę:) a w ogóle kiedy będzie jakiś klucz?

Aro1234 04.05.2009 12:03

Spoko lajt :D Pisałem Pana Tadeusza, tekst o hipnozie prosty. W środku stylistycznym dałem metaforę. :-) stadia hipnozy - lekki, średni, głęboki ;] generalnie 1:0 dla mnie :D jutro ciężej - angielski rozsz. ;]

South 04.05.2009 12:06

tematy nawet proste ,ale wole nie zapeszać, zobaczymy :)

teraz już z górki ...

PaluchTSW 04.05.2009 12:11

okiem bukmahera:

Moje typy:

Pan Tadeusz - V
Dżuma - X

:D

pozdro oczywiscie pisalem temat 2

Q13SON 04.05.2009 12:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Q13SON (Post 719449)
Jak dla mnie
Wesele/Pan Tadeusz/Nie boska komedia


Powodzenia wszystkim jutro :)


:lepper:

10 znaków


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:21.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl