![]() |
Wie ktoś może czy jeszcze gra i jak tam się wiedzie piłkarsko Kaczorowskiemu :-p ?
|
http://90minut.pl/kariera.php?id=758 ale z tego wynika, że mu się nie wiedzie :)
|
Cytat:
|
|
Dziś 23. urodziny obchodzi Kuba Błaszczykowski.
100 LAT (w coraz lepszej formie :))! |
sto lat Kuba! pamiętaj do na nas wrócić, ale na razie Ci tego nie życzę. idź do liverpool'u
|
Kamil rozegrał kolejny cały mecz - Apoel zremisował na wyjeździe z APEP 1:1
|
Cytat:
|
Czyj to jest cytacik??
|
Cytat:
biega teraz z mikrofonem po stadionach |
|
Franek w piątek jedzie do Białegostoku rozmawiać o swojej ew. grze w Jadze (GW).
|
Cytat:
Bez jaj, większej wazeliny Smudzie nie mógł zaaplikować. Nie zdziwiłbym się, gdyby tak rozczulił Smudę, że na wiosnę grałby w Lechu. Po wywiadzie widać, że jest zdolny wyżebrać kontrakt u każdego :) |
|
Franek ???:)
|
Cytat:
myślałem, że będzie trudniej ;) |
Cytat:
|
Zawsze mnie denerwował ten jego cieniutki głosik. Poza tym, jak zauważył kolega wyżej, straszna wazelina...
|
Strąk do Polonii?
Paweł Strąk jest kolejnym po Adrianie Mierzejewskim piłkarzem, z którym prowadzi negocjacje Polonia Warszawa. Defensywny pomocnik jest obecnie zawodnikiem SV Ried. Dwuletnią umowę z austriackim klubem podpisał latem. Przedtem przez dwa lata występował w GKS Bełchatów, a wcześniej w Zagłębiu Lubin i Wiśle Kraków. Z "Białą Gwiazdą" dwukrotnie wywalczył mistrzostwo Polski. W życiorysie ma też wicemistrzostwo Europy do lat 16 wywalczone w 1999 roku. Letni transfer do Austrii 25-letniego pomocnika okazał się niewypałem. W T-Mobile Bundesliga zagrał zaledwie 356 minut. Niezadowolony zamierza odejść. Polonia prowadzi z nim rozmowy od kilkunastu dni. To realny transfer, choć warszawski klub ma też poważną konkurencję ze strony Górnika Zabrze, gdzie pracuje były trener Strąka z Wisły Henryk Kasperczak. Nędzna szybkość i zwrotność spowodowała, że nawet w Austrii nie pograł... Zamiast siłowni gimnastyka i jakieś sztuki walki rozwijające koordynację bo inaczej będzie coraz gorzej. A to mógł być moim zdaniem drugi Kałużny. |
Taki krociutki wywiad z Francem Maurerem...znaczy sie Smuda:P
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32288,t...wiadomosc.html Ten fragment mnie rozwalil. W środowisku często słychać złośliwe opinie, że Smuda to żaden trener, że brakuje mu teoretycznego przygotowania. Ten jednak nie zwraca uwagi na takie głosy. - Złośliwych nigdzie nie brakuje. Tylko że piłka to praktyka, a nie badania naukowe. Ja też mam laptopa, ale się nim nie chwalę. A znam takich co na jednym ramieniu laptop, na drugim laptop, tylko k... drużyna na ostatnim miejscu w tabeli - odpowiada Smuda. :D |
Jakub Błaszczykowski prawdopodobnie w najbliższych dniach zmieni barwy klubowe! Transfer zamierza sfinalizować FC Liverpool, który od dłuższego czasu interesuje się polskim skrzydłowym. Byłby to największy hit transferowy z udziałem polskiego piłkarza od kilku lat. Rafael Benitez jest gotowy wydać na pomocnika nawet 10 milionów euro! Jeżeli transakcja rzeczywiście dojdzie do skutku, Błaszczykowski stałby się najdroższym polskim piłkarzem. Jak na razie pierwsze miejsce na tej liście wciąż od siedmiu i pół roku zajmuje Jerzy Dudek, który w 2001 roku przeprowadził się z Feyenoordu Rotterdam właśnie do Liverpoolu za kwotę 9,7 miliona dolarów. Błaszczykowski jest na piątym miejscu, od czasu gdy Wisła Kraków sprzedała go Borussii Dortmund za prawie 4 i pół miliona dolarów. Na podjęciu decyzji przez Beniteza w dużym stopniu zaważyło wybranie zawodnika w ostatni weekend najlepszym piłkarzem w Polsce. Przeprowadzka wprawdzie nie jest jeszcze przesądzona, ale bardzo bliska realizacji. Lider angielskiej Premier League jest gotowy kupić piłkarza. Błaszczykowski ma ważny kontrakt z Borussią, ale ta wstępnie zaakceptowała już propozycję. Polak ma za sobą bardzo udaną rundę jesienną na niemieckich boiskach. Wielokrotnie był wyróżniany przez Kickera. W łącznej klasyfikacji piłkarzy znalazł się w czwartej dziesiątce, jako najlepszy z zawodników z Dortmundu. Transakcja oznaczałaby, że dużo pieniędzy trafi również na konto Wisły Kraków, która ma w poprzedniej umowie transferowej zapisane, że pewna część wartości kolejnej umowy trafi na konto krakowian. Byłaby to prawdopodobnie około dwóch milionów euro. Narazie zwykłe plotki. Kuba powodzenia |
|
bo nie ma podstaw by był taki temat.
BTW: były pomocnik Wisły Kraków i Jagiellonii Białystok? Kto to pisał? |
Cytat:
W Wiśle i tak nikt go nie chciał. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Ale jest już poprawione na "gracz". |
był kiedyś taki piłkarz
Roberto Cunha Edno środa, 17 grudnia 2008 Bezcenny Edno Kilka miesięcy temu wspominałem o niejakim Edno, który swego czasu grał w krakowskiej Wiśle. Sygnalizowałem, że ładnie się rozwinął i został jedną z wiodących postaci Portuguesy, beniaminka brazylijskiej pierwszej ligi. Dzisiaj wracam do tematu, bo choć Portuguesa nie zdołała się utrzymać w ligowej elicie, to Edno ma wiele powodów do dumy: zagrał w 36 spotkaniach (na 38), w których zdobył 9 bramek. To w dużej mierze dzięki niemu, napastnikowi Jonasowi oraz prawemu obrońcy Patricio Lusa tak dzielnie broniła się przed degradacją. Poza bywalcami stadionu Caninde występy Edno docenili także niezależni eksperci. W prestiżowym rankingu Bola de Prata magazynu Placar wśród rozgrywających były "wiślak" zajął 4 miejsce! Wyprzedzili go wyłącznie liderzy zespołów ze ścisłej czołówki (Tcheco z Gremio i Wagner z Cruzeiro) oraz opromieniony triumfem w Copa Sudamericana reprezentant Brazylii Alex z Interu. Z kolei za Edno znaleźli się m. in. Ibson z Flamengo, Hugo z mistrzowskiego Sao Paulo, Argentyńczyk Dario Conca z Fluminense, Lucio Flavio z Botafogo, czy Diego Souza z Palmeiras. Lokata Edno robi tym większe wrażenie, że wszyscy wymienieni piłkarze to zawodnicy drużyn z górnej połowy ligowej tabeli. Tuż po zakończeniu rozgrywek w siedzibie Portuguesy rozdzwoniły się telefony, a po jej najlepszego piłkarza ustawiła się niecodzienna kolejka. Otóż Edno zapragneli mieć wśród swoich podopiecznych trenerzy Mauricy Ramalho (trzecie z rzędu mistrzostwo z Sao Paulo), Celso Roth (wicemistrzostwo z Gremio) oraz Adilson Batista (z Cruzeiro zajął w Brasileirao 3 miejsce). Najbardziej zdeterminowane było Sao Paulo, które oprócz odstępnego przedstawiło Portuguesie listę ośmiu piłkarzy, spośród których trzech dowolnych było gotowe wypożyczyć oraz opłacać ich pensje. Nawet tak hojna propozycja nie zrobiła wrażenia na prezesie Lusy Luisie Iauce, który oznajmił, że Edno zostaje w klubie, by powrócić z nim do pierwszej ligi, chyba że zainteresowany jego usługami będzie jakiś zamożny kupiec zagraniczny. W ten sposób jeden z najlepszych rozgrywających Brasileirao został pozbawiony szansy wystąpienia w Copa Libertadores 2009. Tak więc kiedyś odprawiony z Wisły Edno stał się obiektem pożądania najlepszych Brazylijskich klubów, a Portuguesa, w której się wypromował, upatruje w nim zbawcy, zdolnego poprowadzić klub do sukcesów w 2009 roku. Teraz podstawowe pytanie: polska liga taka mocna, czy brazylijska taka słaba? Swoją drogą ciekawe czy ktoś przy Reymonta jest świadomy tego jak potoczyła sie kariera Edno i czy choć troszkę żałuje, że parę lat temu zabrakło cierpliwości... tekst jest z : http://futbolin.blox.pl/html dodam tylko że poza nami Edno w Europie zwiedził ławki PSV i bodajze Viktorii Żiżkov |
Edno w Wiśle znany był jedynie z tego, że wyrywał najlepsze dupy na wyjazdach/zgrupowaniach
piłkarsko sie nie sprawdził |
W 1 meczu mial się "sprawdzić" ? Czasami trzeba odważnie na kogoś postawić jak Skorża zrobił to np z Diazem.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:27. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl