Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

L0czek 10.12.2008 14:51

Wie ktoś może czy jeszcze gra i jak tam się wiedzie piłkarsko Kaczorowskiemu :-p ?

pio 10.12.2008 19:27

http://90minut.pl/kariera.php?id=758 ale z tego wynika, że mu się nie wiedzie :)

it 10.12.2008 20:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maćko (Post 640755)
Z faktami się nie dyskutuje, prawda?

Z faktami się nie dyskutuje, natomiast z urojeniami jak najbardziej.

Styk83 10.12.2008 21:41

wywiad z Kryszałowiczem :

http://www.goool.pl/main.php?id=16227

Tiramisu 14.12.2008 11:50

Dziś 23. urodziny obchodzi Kuba Błaszczykowski.
100 LAT (w coraz lepszej formie :))!

lord damien 14.12.2008 15:39

sto lat Kuba! pamiętaj do na nas wrócić, ale na razie Ci tego nie życzę. idź do liverpool'u

Silvestro 14.12.2008 16:44

Kamil rozegrał kolejny cały mecz - Apoel zremisował na wyjeździe z APEP 1:1

nesta 14.12.2008 17:06

Cytat:

Bardzo chciałbym zostać pod Wawelem. Inna sprawa, że kiedyś myślałem, że nie wyjadę nigdy z Poznania, później z Łodzi. Kraków mi się jednak podoba, bo to miejsce, gdzie ludzie są bardzo przyjaźni.
szacuneczek :)

rafalek 14.12.2008 17:32

Czyj to jest cytacik??

szczebrzeszcz 14.12.2008 18:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 642594)
Czyj to jest cytacik??

szacuneczka :)
biega teraz z mikrofonem po stadionach

ziuk_NYC 16.12.2008 01:14

fajny wywiad ( filmowy ) z frankiem z interii

http://sport.interia.pl/wiadomosci-d...franzu,1228087

arti 16.12.2008 07:58

Franek w piątek jedzie do Białegostoku rozmawiać o swojej ew. grze w Jadze (GW).

pietruch 16.12.2008 11:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ziuk_NYC (Post 643194)
fajny wywiad ( filmowy ) z frankiem z interii

http://sport.interia.pl/wiadomosci-d...franzu,1228087

Fajny?
Bez jaj, większej wazeliny Smudzie nie mógł zaaplikować.
Nie zdziwiłbym się, gdyby tak rozczulił Smudę, że na wiosnę grałby w Lechu.
Po wywiadzie widać, że jest zdolny wyżebrać kontrakt u każdego :)

cassius31krakow 16.12.2008 12:10

zgadnijcie kto to?

http://big.photos.nasza-klasa.pl/108...71ad4d816.jpeg

k888 16.12.2008 12:40

Franek ???:)

cassius31krakow 16.12.2008 13:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez k888 (Post 643261)
Franek ???:)

Bingo
myślałem, że będzie trudniej ;)

firstborn 16.12.2008 14:29

Cytat:

Strąk do Polonii?

Paweł Strąk jest kolejnym po Adrianie Mierzejewskim piłkarzem, z którym prowadzi negocjacje Polonia Warszawa.

Defensywny pomocnik jest obecnie zawodnikiem SV Ried. Dwuletnią umowę z austriackim klubem podpisał latem. Przedtem przez dwa lata występował w GKS Bełchatów, a wcześniej w Zagłębiu Lubin i Wiśle Kraków. Z "Białą Gwiazdą" dwukrotnie wywalczył mistrzostwo Polski. W życiorysie ma też wicemistrzostwo Europy do lat 16 wywalczone w 1999 roku.

Letni transfer do Austrii 25-letniego pomocnika okazał się niewypałem. W T-Mobile Bundesliga zagrał zaledwie 356 minut. Niezadowolony zamierza odejść. Polonia prowadzi z nim rozmowy od kilkunastu dni. To realny transfer, choć warszawski klub ma też poważną konkurencję ze strony Górnika Zabrze, gdzie pracuje były trener Strąka z Wisły Henryk Kasperczak.

źrodło: internetowa wybiórcza

leyzer87 16.12.2008 14:32

Zawsze mnie denerwował ten jego cieniutki głosik. Poza tym, jak zauważył kolega wyżej, straszna wazelina...

arti 16.12.2008 15:59

Strąk do Polonii?

Paweł Strąk jest kolejnym po Adrianie Mierzejewskim piłkarzem, z którym prowadzi negocjacje Polonia Warszawa.

Defensywny pomocnik jest obecnie zawodnikiem SV Ried. Dwuletnią umowę z austriackim klubem podpisał latem. Przedtem przez dwa lata występował w GKS Bełchatów, a wcześniej w Zagłębiu Lubin i Wiśle Kraków. Z "Białą Gwiazdą" dwukrotnie wywalczył mistrzostwo Polski. W życiorysie ma też wicemistrzostwo Europy do lat 16 wywalczone w 1999 roku.

Letni transfer do Austrii 25-letniego pomocnika okazał się niewypałem. W T-Mobile Bundesliga zagrał zaledwie 356 minut. Niezadowolony zamierza odejść. Polonia prowadzi z nim rozmowy od kilkunastu dni. To realny transfer, choć warszawski klub ma też poważną konkurencję ze strony Górnika Zabrze, gdzie pracuje były trener Strąka z Wisły Henryk Kasperczak.

Nędzna szybkość i zwrotność spowodowała, że nawet w Austrii nie pograł...
Zamiast siłowni gimnastyka i jakieś sztuki walki rozwijające koordynację bo inaczej będzie coraz gorzej.
A to mógł być moim zdaniem drugi Kałużny.

1q2 16.12.2008 23:09

Taki krociutki wywiad z Francem Maurerem...znaczy sie Smuda:P

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32288,t...wiadomosc.html

Ten fragment mnie rozwalil.


W środowisku często słychać złośliwe opinie, że Smuda to żaden trener, że brakuje mu teoretycznego przygotowania. Ten jednak nie zwraca uwagi na takie głosy.

- Złośliwych nigdzie nie brakuje. Tylko że piłka to praktyka, a nie badania naukowe. Ja też mam laptopa, ale się nim nie chwalę. A znam takich co na jednym ramieniu laptop, na drugim laptop, tylko k... drużyna na ostatnim miejscu w tabeli - odpowiada Smuda.

:D

dav12 17.12.2008 09:44


Jakub Błaszczykowski prawdopodobnie w najbliższych dniach zmieni barwy klubowe! Transfer zamierza sfinalizować FC Liverpool, który od dłuższego czasu interesuje się polskim skrzydłowym. Byłby to największy hit transferowy z udziałem polskiego piłkarza od kilku lat. Rafael Benitez jest gotowy wydać na pomocnika nawet 10 milionów euro!


Jeżeli transakcja rzeczywiście dojdzie do skutku, Błaszczykowski stałby się najdroższym polskim piłkarzem. Jak na razie pierwsze miejsce na tej liście wciąż od siedmiu i pół roku zajmuje Jerzy Dudek, który w 2001 roku przeprowadził się z Feyenoordu Rotterdam właśnie do Liverpoolu za kwotę 9,7 miliona dolarów. Błaszczykowski jest na piątym miejscu, od czasu gdy Wisła Kraków sprzedała go Borussii Dortmund za prawie 4 i pół miliona dolarów.

Na podjęciu decyzji przez Beniteza w dużym stopniu zaważyło wybranie zawodnika w ostatni weekend najlepszym piłkarzem w Polsce. Przeprowadzka wprawdzie nie jest jeszcze przesądzona, ale bardzo bliska realizacji. Lider angielskiej Premier League jest gotowy kupić piłkarza. Błaszczykowski ma ważny kontrakt z Borussią, ale ta wstępnie zaakceptowała już propozycję.

Polak ma za sobą bardzo udaną rundę jesienną na niemieckich boiskach. Wielokrotnie był wyróżniany przez Kickera. W łącznej klasyfikacji piłkarzy znalazł się w czwartej dziesiątce, jako najlepszy z zawodników z Dortmundu.

Transakcja oznaczałaby, że dużo pieniędzy trafi również na konto Wisły Kraków, która ma w poprzedniej umowie transferowej zapisane, że pewna część wartości kolejnej umowy trafi na konto krakowian. Byłaby to prawdopodobnie około dwóch milionów euro.

Narazie zwykłe plotki. Kuba powodzenia

mic 17.12.2008 10:12

Wisła ? Nie ma takiego tematu

http://sport.onet.pl/0,1248675,18823...wiadomosc.html

pio 17.12.2008 10:28

bo nie ma podstaw by był taki temat.
BTW: były pomocnik Wisły Kraków i Jagiellonii Białystok? Kto to pisał?

4fan_player 17.12.2008 13:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 643545)


W Wiśle i tak nikt go nie chciał.

kristos 17.12.2008 13:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4fan_player (Post 643634)
W Wiśle i tak nikt go nie chciał.

Czytałeś wywiad ,czy tylko po tytule mic to napisałeś ?

4fan_player 17.12.2008 15:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kristos (Post 643640)
Czytałeś wywiad ,czy tylko po tytule mic to napisałeś ?

nie interesuje mnie to co on tam gada.. tylko to co zrobił kiedyś.. Zaraz ktoś mu da więcej kasy niż Jaga i zaś tam poleci dla kasy.

pan Dudi 17.12.2008 15:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pio (Post 643555)
BTW: były pomocnik Wisły Kraków i Jagiellonii Białystok? Kto to pisał?

Ekhem- dziennikarz sportowy:lol::lol::lol: Nie chciał w dwóch zdaniach pod rząd pisać "napastnik", to zastąpił synonimem- "pomocnik" :lol:


Ale jest już poprawione na "gracz".

manson777 18.12.2008 12:33

był kiedyś taki piłkarz
Roberto Cunha Edno
środa, 17 grudnia 2008
Bezcenny Edno
Kilka miesięcy temu wspominałem o niejakim Edno, który swego czasu grał w krakowskiej Wiśle. Sygnalizowałem, że ładnie się rozwinął i został jedną z wiodących postaci Portuguesy, beniaminka brazylijskiej pierwszej ligi.
Dzisiaj wracam do tematu, bo choć Portuguesa nie zdołała się utrzymać w ligowej elicie, to Edno ma wiele powodów do dumy: zagrał w 36 spotkaniach (na 38), w których zdobył 9 bramek. To w dużej mierze dzięki niemu, napastnikowi Jonasowi oraz prawemu obrońcy Patricio Lusa tak dzielnie broniła się przed degradacją.
Poza bywalcami stadionu Caninde występy Edno docenili także niezależni eksperci. W prestiżowym rankingu Bola de Prata magazynu Placar wśród rozgrywających były "wiślak" zajął 4 miejsce! Wyprzedzili go wyłącznie liderzy zespołów ze ścisłej czołówki (Tcheco z Gremio i Wagner z Cruzeiro) oraz opromieniony triumfem w Copa Sudamericana reprezentant Brazylii Alex z Interu. Z kolei za Edno znaleźli się m. in. Ibson z Flamengo, Hugo z mistrzowskiego Sao Paulo, Argentyńczyk Dario Conca z Fluminense, Lucio Flavio z Botafogo, czy Diego Souza z Palmeiras. Lokata Edno robi tym większe wrażenie, że wszyscy wymienieni piłkarze to zawodnicy drużyn z górnej połowy ligowej tabeli.
Tuż po zakończeniu rozgrywek w siedzibie Portuguesy rozdzwoniły się telefony, a po jej najlepszego piłkarza ustawiła się niecodzienna kolejka. Otóż Edno zapragneli mieć wśród swoich podopiecznych trenerzy Mauricy Ramalho (trzecie z rzędu mistrzostwo z Sao Paulo), Celso Roth (wicemistrzostwo z Gremio) oraz Adilson Batista (z Cruzeiro zajął w Brasileirao 3 miejsce). Najbardziej zdeterminowane było Sao Paulo, które oprócz odstępnego przedstawiło Portuguesie listę ośmiu piłkarzy, spośród których trzech dowolnych było gotowe wypożyczyć oraz opłacać ich pensje.
Nawet tak hojna propozycja nie zrobiła wrażenia na prezesie Lusy Luisie Iauce, który oznajmił, że Edno zostaje w klubie, by powrócić z nim do pierwszej ligi, chyba że zainteresowany jego usługami będzie jakiś zamożny kupiec zagraniczny. W ten sposób jeden z najlepszych rozgrywających Brasileirao został pozbawiony szansy wystąpienia w Copa Libertadores 2009.
Tak więc kiedyś odprawiony z Wisły Edno stał się obiektem pożądania najlepszych Brazylijskich klubów, a Portuguesa, w której się wypromował, upatruje w nim zbawcy, zdolnego poprowadzić klub do sukcesów w 2009 roku.
Teraz podstawowe pytanie: polska liga taka mocna, czy brazylijska taka słaba?
Swoją drogą ciekawe czy ktoś przy Reymonta jest świadomy tego jak potoczyła sie kariera Edno i czy choć troszkę żałuje, że parę lat temu zabrakło cierpliwości...


tekst jest z : http://futbolin.blox.pl/html


dodam tylko że poza nami Edno w Europie zwiedził ławki PSV i bodajze Viktorii Żiżkov

szprotson 18.12.2008 12:38

Edno w Wiśle znany był jedynie z tego, że wyrywał najlepsze dupy na wyjazdach/zgrupowaniach

piłkarsko sie nie sprawdził

tofik 18.12.2008 13:25

W 1 meczu mial się "sprawdzić" ? Czasami trzeba odważnie na kogoś postawić jak Skorża zrobił to np z Diazem.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl