![]() |
Cytat:
Jak nie wiesz to nie gdybaj. Ppoz nie ma z tym nic wspolnego. Ze zolte schody sa wymyslem O lub kogos innego a nie wymogiem to widac na przykladzie KAZDEGO niedawno zbudowanego stadionu w Polsce. Co do central na dachu, wystarczy troche desek, srub i wpuscic tam grafficiarzy ;) sami nawet mozemy sie zlozyc na taka akcje. |
Był jakiś wymóg UEFA, bodaj który mówił o tym że schody powinny sie wyraźnie odróżniać kolorystycznie (najlepiej białe lub żółte). Ale nie pytajcie mnie gdzie ten przepis jest. Pamiętam, z dyskusji w tym temacie. Jakieś 100 stron temu ;)
|
No to nic nie stoi chyba na przeszkodzie żeby je na biało przemalowali, bo taki zabieg to raczej przy budowie stadionu żaden kosztu. A jesli dzięki temu ma o wiele lepiej wyglądać to już w ogóle nie ma się nad czym zastanawiać tylko pędzle w dłoń i do roboty !!!!!!!!!!!!!!!! :)
|
UEFA Stadium Infrastructure Regulations:
str. 6, art. 18, pkt 2: [...] All public passageways and stairways in the spectator areas must be painted in a bright colour [...] Co, w wolnym tlumaczeniu, znaczy: 'Wszystkie ogolnodostepne przejscia i schody w strefach widzow musza byc pomalowane na jasny kolor' Czyli moga byc chocby i rozowe... Zrodlo: UEFA Stadium Infrastructure Regulations W polskich przepisach budowlanych nic na ten temat nie ma. Rozporzadzenie 'W sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie" mowi tylko o zmianie poziomu podlogi i o spocznikach w budynkach uzytecznosci publicznej (Bezpieczenstwo uzytkowania § 306. [Oznaczenie różnicy poziomów] ) |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
wildlife poszukaj definicji słowa ironia
|
Wildlife chyba musi sie napic kawy :)
generalnie chodzilo o to ze kolor musi byc jaskrawy aby byl widoczny w wypadku ewakuacji podczas awarii oswietlenia. jak dla mnie to wzory na poszczegolnych trybunach powinny byc sprzedane sponsorom zeby sobie mogli zainstalowac swoje logo. Wislacki symbol juz jest - biala gwiada na sektorze D - wiec pozostale trybuny moga a nawet powinny byc wykorzystane w celu zgromadzenia funduszy. tyle. |
trochę przesadziłes As.Jedna trybuna może ale wszystkie?Jak to by wygladało : wschodnia napis Umbro, południowa - Tyskie, a zachodnia - Salwator :):).Rozumiem sprzedac nazwę stadionu np.Stadion Umbro im.H.Reymana na powiedzmy 15-20 lat.
nazwy firm przypadkowe |
Zastanawiam się, czy w ogóle będą próby sprzedaży nazwy, jeśli już to czy nazwę sprzeda miasto i ono będzie pobierało opłaty, czy to będzie działka Wisły i to ona będzie pobierać zysk. Ten stadion dobrej opinni w kraju nie ma, jednak nawet te 3mln PLN rocznie za nazwę to byłby już dosyć poważny zastrzyk finansowy.
Ale do sprzedaży nazwy będą pewnie czekać do chwili aż potwierdzone będzie dokończenie stadionu wraz trybuną D. Trzeba też czekać na odpowiedź prezydenta na interpelację, co będzie z wnętrzami trybuny D i czy całe wyposażenie IT będzie zawarte w przetargu na kołowroty i monitoring. |
Tak czy siak - moim zdaniem krzesełka zrobić czerwone na całości. Jak się znajdzie jakiś sponsor za dobrą kwotę i zaproponuje estetyczny wzór - podmienić. A te wszystkie napisy "WISŁA Kraków" itp... wcale nie zdobią. Wystarczy świetna Biała Gwiazda na D.
|
Cytat:
Ale taki sponsor to już powinien być znany bo w przypadku reklamy na krzesełkach trzeba dostosować kolorystykę (Pepsi- krzesełka niebieskie, Coca Cola - czerwone, itp).:) |
PiotrG- Gdańsk jakoś nie czekał na zakończenie i zdążył juz chwilę temu sprzedać prawa do nazwy.Dla firmy z branży sportowej/ czy nawet IT to idealna sprawa mogą mieć nazwę stadionu i nawet siedzibe firmy na stadionie.Częśc kosztów można rozliczyć w barterze (przypadek branży IT) -częśc w gotówce.Do tego tylko i aż potrzebny jest odpowiedni marketing ktory nie istnieje
|
Dlaczego tak u nas nie jest ?http://www.90minut.pl/news/115/news1...-stadionu.html
|
Cytat:
Krzesełka jednokolorowe na całości. Niebieskie bądź czerwone. Lepiej w tej drugiej barwie, aby ewentualne puste miejsca podczas spotkań nie raziły w oczy :p Dla mnie te wszystkie napisy troche trącają kiczowatością. A tak jest cały stadion estetyczny, z centralnym miejscem, prawie jak sercem - Białą Gwiazdą. To Ona ma być najważniejsza na tym stadionie. |
Cytat:
Tam wszystko idzie gładko w kwestiach marketingu ze względu na wydzielenie oddzielnych inwestorów zastępczych z odpowiednimi ludźmi, tutaj tego nie ma. Wystarczy tylko popatrzeć, jak ogłaszane tam są przetargi, mimo wydzielenia IT na drugi przetarg, ten bez żadnych cudów został ogłoszony. Wszędzie, gdzie za sprawy formalne odpowiadają odpowiedni ludzie i jest zapewnienie finansowania nie ma problemów z budową od strony formalności. Znowu inna część spółki zajmuje się przetargami na operatorów/sprzedaż nazwy stadionów. |
Cytat:
|
|
Jest konkurs na krzesełka! http://stadionwisly.info/aktualnosci/104/Konkurs
|
Cytat:
|
Ale skoro jest on prowadzny przez oficjalną strone stadionu to moze jest w tym jakies ziarnko prawdy i bedzie mial on znaczenie przy koncowym wyborze krzeselek. Myśle że gdyby ten konkurs nie miał znaczenie nie rbili by z nas idiotów...ale wszystko mozliwe.
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Chyba ze tak...
|
http://stadionwisly.info/aktualnosci/104/Konkurs
Widzicie to zdjęcie na stronie? Całkiem fajnie to wygląda i znacznie lepsze niż jakieś napisy. |
Całkiem ładne ;)
|
http://stadionwisly.info/files/konku...kurs_promo.jpg
A mi sie nie podoba. Jesli taki efekt dochodziłby do sektora gdzie jest Biała Gwiazda to ok, jednakże przy całym niebieskim E i bocznych sektorach D wygladałoby to troche pstrokato.. |
Cytat:
|
według mnie na zdjeciu wygląda to bardzo dobrze i jestem pod wrażeniem fajneeeeeeeeeeeeee :)
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:56. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl