Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

orzeu 09.02.2010 10:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dagobert (Post 852535)
a może tu chodzi o przepisy pożarowe (polskie), ja kojarzę, że często można spotkać żółte schody. choć na tym forum lepiej zrzucić na pana O:) hehe


Jak nie wiesz to nie gdybaj. Ppoz nie ma z tym nic wspolnego. Ze zolte schody sa wymyslem O lub kogos innego a nie wymogiem to widac na przykladzie KAZDEGO niedawno zbudowanego stadionu w Polsce.
Co do central na dachu, wystarczy troche desek, srub i wpuscic tam grafficiarzy ;) sami nawet mozemy sie zlozyc na taka akcje.

dj_ibutti 09.02.2010 10:31

Był jakiś wymóg UEFA, bodaj który mówił o tym że schody powinny sie wyraźnie odróżniać kolorystycznie (najlepiej białe lub żółte). Ale nie pytajcie mnie gdzie ten przepis jest. Pamiętam, z dyskusji w tym temacie. Jakieś 100 stron temu ;)

mlynek0 09.02.2010 10:44

No to nic nie stoi chyba na przeszkodzie żeby je na biało przemalowali, bo taki zabieg to raczej przy budowie stadionu żaden kosztu. A jesli dzięki temu ma o wiele lepiej wyglądać to już w ogóle nie ma się nad czym zastanawiać tylko pędzle w dłoń i do roboty !!!!!!!!!!!!!!!! :)

zOOn 09.02.2010 11:00

UEFA Stadium Infrastructure Regulations:
str. 6, art. 18, pkt 2:
[...] All public passageways and stairways in the spectator areas must be painted in a bright colour [...]

Co, w wolnym tlumaczeniu, znaczy:
'Wszystkie ogolnodostepne przejscia i schody w strefach widzow musza byc pomalowane na jasny kolor'

Czyli moga byc chocby i rozowe...

Zrodlo: UEFA Stadium Infrastructure Regulations

W polskich przepisach budowlanych nic na ten temat nie ma. Rozporzadzenie 'W sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie" mowi tylko o zmianie poziomu podlogi i o spocznikach w budynkach uzytecznosci publicznej (Bezpieczenstwo uzytkowania § 306. [Oznaczenie różnicy poziomów] )

Pero 09.02.2010 11:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Valdaer (Post 852549)
Na kamerce widać że nadal w miare intensywnie pracują przy dachu wschodniej. Szkoda że na zachodniej nadal chyba nic się nie dzieje przez duży mróz lub niepełny projekt/dokumentacje.

Dla mnie wygląda to tylko i wyłącznie na brak dokumentacji. Widac że pracują tylko przy narożniku, gdyż domyślam się że jego projekt nie odbiega od projektów wykonanych juz narożników. w centrum natomiast od świąt Bożego Narodzenia nic się nie dzieje. No ale Kraków jest miastem cudów i mimo tego zastoju i tak wszyscy twierdzą że się wyrobimy:-p

WILDLIFE 09.02.2010 12:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zOOn (Post 852571)
UEFA Stadium Infrastructure Regulations:
str. 6, art. 18, pkt 2:
[...] All public passageways and stairways in the spectator areas must be painted in a bright colour [...]

Co, w wolnym tlumaczeniu, znaczy:
'Wszystkie ogolnodostepne przejscia i schody w strefach widzow musza byc pomalowane na jasny kolor'

Czyli moga byc chocby i rozowe...

Zrodlo: UEFA Stadium Infrastructure Regulations

W polskich przepisach budowlanych nic na ten temat nie ma. Rozporzadzenie 'W sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie" mowi tylko o zmianie poziomu podlogi i o spocznikach w budynkach uzytecznosci publicznej (Bezpieczenstwo uzytkowania § 306. [Oznaczenie różnicy poziomów] )

rozowe?? gościu, chyba nie chcesz żeby nasz stadion miał kolor różowy, lepiej żeby był biały, ale nie sądzę że tak zrobią

zOOn 09.02.2010 13:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILDLIFE (Post 852602)
rozowe?? gościu, chyba nie chcesz żeby nasz stadion miał kolor różowy, lepiej żeby był biały, ale nie sądzę że tak zrobią

Nie rozumiem, jakie masz zastrzezenia do rozowego?

Kuba 09.02.2010 13:49

wildlife poszukaj definicji słowa ironia

As 09.02.2010 14:28

Wildlife chyba musi sie napic kawy :)
generalnie chodzilo o to ze kolor musi byc jaskrawy aby byl widoczny w wypadku ewakuacji podczas awarii oswietlenia.
jak dla mnie to wzory na poszczegolnych trybunach powinny byc sprzedane sponsorom zeby sobie mogli zainstalowac swoje logo. Wislacki symbol juz jest - biala gwiada na sektorze D - wiec pozostale trybuny moga a nawet powinny byc wykorzystane w celu zgromadzenia funduszy.

tyle.

Arapaho 09.02.2010 15:42

trochę przesadziłes As.Jedna trybuna może ale wszystkie?Jak to by wygladało : wschodnia napis Umbro, południowa - Tyskie, a zachodnia - Salwator :):).Rozumiem sprzedac nazwę stadionu np.Stadion Umbro im.H.Reymana na powiedzmy 15-20 lat.
nazwy firm przypadkowe

PiotrG 09.02.2010 15:48

Zastanawiam się, czy w ogóle będą próby sprzedaży nazwy, jeśli już to czy nazwę sprzeda miasto i ono będzie pobierało opłaty, czy to będzie działka Wisły i to ona będzie pobierać zysk. Ten stadion dobrej opinni w kraju nie ma, jednak nawet te 3mln PLN rocznie za nazwę to byłby już dosyć poważny zastrzyk finansowy.
Ale do sprzedaży nazwy będą pewnie czekać do chwili aż potwierdzone będzie dokończenie stadionu wraz trybuną D.
Trzeba też czekać na odpowiedź prezydenta na interpelację, co będzie z wnętrzami trybuny D i czy całe wyposażenie IT będzie zawarte w przetargu na kołowroty i monitoring.

rav 09.02.2010 15:52

Tak czy siak - moim zdaniem krzesełka zrobić czerwone na całości. Jak się znajdzie jakiś sponsor za dobrą kwotę i zaproponuje estetyczny wzór - podmienić. A te wszystkie napisy "WISŁA Kraków" itp... wcale nie zdobią. Wystarczy świetna Biała Gwiazda na D.

crazykaro 09.02.2010 15:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 852654)
trochę przesadziłes As.Jedna trybuna może ale wszystkie?Jak to by wygladało : wschodnia napis Umbro, południowa - Tyskie, a zachodnia - Salwator :):).Rozumiem sprzedac nazwę stadionu np.Stadion Umbro im.H.Reymana na powiedzmy 15-20 lat.
nazwy firm przypadkowe

Tylko jedna firma może zostać sponsorem tytularnym i "krzesełkowym" stadionu powiedzmy na 15 lat a w zamian daje kasę na utrzymanie stadionu albo wspomaga jego budowe. Przykładowo gdyby to była firma z branży IT czy elektroniki użytkowej (np. Sony, LG) to zasponsorowałaby infrastrukture IT, a w zamian dostałaby sponsora tytularnego, wzór na krzesełkach i banery na stadionie.
Ale taki sponsor to już powinien być znany bo w przypadku reklamy na krzesełkach trzeba dostosować kolorystykę (Pepsi- krzesełka niebieskie, Coca Cola - czerwone, itp).:)

Arapaho 09.02.2010 16:41

PiotrG- Gdańsk jakoś nie czekał na zakończenie i zdążył juz chwilę temu sprzedać prawa do nazwy.Dla firmy z branży sportowej/ czy nawet IT to idealna sprawa mogą mieć nazwę stadionu i nawet siedzibe firmy na stadionie.Częśc kosztów można rozliczyć w barterze (przypadek branży IT) -częśc w gotówce.Do tego tylko i aż potrzebny jest odpowiedni marketing ktory nie istnieje

zbymak 09.02.2010 17:01

Dlaczego tak u nas nie jest ?http://www.90minut.pl/news/115/news1...-stadionu.html

Proud 09.02.2010 17:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 852663)
Tak czy siak - moim zdaniem krzesełka zrobić czerwone na całości. Jak się znajdzie jakiś sponsor za dobrą kwotę i zaproponuje estetyczny wzór - podmienić. A te wszystkie napisy "WISŁA Kraków" itp... wcale nie zdobią. Wystarczy świetna Biała Gwiazda na D.

mam takie samo zdanie.

Krzesełka jednokolorowe na całości. Niebieskie bądź czerwone. Lepiej w tej drugiej barwie, aby ewentualne puste miejsca podczas spotkań nie raziły w oczy :p

Dla mnie te wszystkie napisy troche trącają kiczowatością.

A tak jest cały stadion estetyczny, z centralnym miejscem, prawie jak sercem - Białą Gwiazdą. To Ona ma być najważniejsza na tym stadionie.

PiotrG 09.02.2010 17:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 852679)
PiotrG- Gdańsk jakoś nie czekał na zakończenie i zdążył juz chwilę temu sprzedać prawa do nazwy.Dla firmy z branży sportowej/ czy nawet IT to idealna sprawa mogą mieć nazwę stadionu i nawet siedzibe firmy na stadionie.Częśc kosztów można rozliczyć w barterze (przypadek branży IT) -częśc w gotówce.Do tego tylko i aż potrzebny jest odpowiedni marketing ktory nie istnieje

Dlatego kwestia sprzedaży nazwy stadionu nie ruszy przynajmniej do zakończenia burdelu wokół budowy.
Tam wszystko idzie gładko w kwestiach marketingu ze względu na wydzielenie oddzielnych inwestorów zastępczych z odpowiednimi ludźmi, tutaj tego nie ma. Wystarczy tylko popatrzeć, jak ogłaszane tam są przetargi, mimo wydzielenia IT na drugi przetarg, ten bez żadnych cudów został ogłoszony. Wszędzie, gdzie za sprawy formalne odpowiadają odpowiedni ludzie i jest zapewnienie finansowania nie ma problemów z budową od strony formalności. Znowu inna część spółki zajmuje się przetargami na operatorów/sprzedaż nazwy stadionów.

crazykaro 09.02.2010 17:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zbymak (Post 852687)

Bo u nas zgodnie z tym co mówi prazydent operatorem ma być Wisła jesli będzie chciała. A jesli nie to też będziemy szukać takiego operatora jak Wrocław. Szkoda że w grudniu już operatora nie wyłonili tak jak było mówione rok temu

farben 09.02.2010 22:32

Kraków: chcą budować halę w Czyżynach

http://www.gazetakrakowska.pl/aktual...nach,id,t.html

silver1906ts 10.02.2010 09:25

Jest konkurs na krzesełka! http://stadionwisly.info/aktualnosci/104/Konkurs

arth_ur 10.02.2010 09:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver1906ts (Post 852901)

Tylko szkodaże że ten konkurs nie jest ogłoszony przez inwestora budującego stadion, lub oficjalnej strony Klubu. Bo taki konkurs może zrobić sobie każdy.

silver1906ts 10.02.2010 10:36

Ale skoro jest on prowadzny przez oficjalną strone stadionu to moze jest w tym jakies ziarnko prawdy i bedzie mial on znaczenie przy koncowym wyborze krzeselek. Myśle że gdyby ten konkurs nie miał znaczenie nie rbili by z nas idiotów...ale wszystko mozliwe.

Mixu 10.02.2010 10:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stadionwisly.info
Zaznaczmy iż konkurs jest nieoficjalny. Jego celem jest zebranie różnych rozwiązań, które później będzie można zaprezentować (w formie ankiety połączonej z dyskusją)

I wszystko jasne..

rav 10.02.2010 10:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver1906ts (Post 852927)
Ale skoro jest on prowadzny przez oficjalną strone stadionu to(...)

to nie jest oficjalna strona stadionu. chłopcy chcieli sobie zrobić reklamę to wymyślili powielenie konkursu sprzed kilku miesięcy. tyle.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez arth_ur (Post 852906)
Bo taki konkurs może zrobić sobie każdy.


silver1906ts 10.02.2010 11:27

Chyba ze tak...

crazykaro 10.02.2010 11:48

http://stadionwisly.info/aktualnosci/104/Konkurs
Widzicie to zdjęcie na stronie? Całkiem fajnie to wygląda i znacznie lepsze niż jakieś napisy.

DarekK_11 10.02.2010 12:26

Całkiem ładne ;)

Mixu 10.02.2010 12:41

http://stadionwisly.info/files/konku...kurs_promo.jpg

A mi sie nie podoba. Jesli taki efekt dochodziłby do sektora gdzie jest Biała Gwiazda to ok, jednakże przy całym niebieskim E i bocznych sektorach D wygladałoby to troche pstrokato..

crazykaro 10.02.2010 14:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mixu (Post 852987)
http://stadionwisly.info/files/konku...kurs_promo.jpg

A mi sie nie podoba. Jesli taki efekt dochodziłby do sektora gdzie jest Biała Gwiazda to ok, jednakże przy całym niebieskim E i bocznych sektorach D wygladałoby to troche pstrokato..

To co za problem zamienić kilkadziesiąt siedzisk z niebieskich na białe i się wkomponuje. Kolor czerwony jest i tak powyżej trybuny Di E więc takich nie trzeba tam umieszczać

mlynek0 10.02.2010 14:15

według mnie na zdjeciu wygląda to bardzo dobrze i jestem pod wrażeniem fajneeeeeeeeeeeeee :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:56.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl