Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

63.5 Kg 02.05.2010 20:10

Majcher zasuwaj do swoich pasiasta rozkapryszona damo...

Arapaho 02.05.2010 21:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 892131)
To są jakieś jaja. Rzeczywiście wygląda na to, że radni przegłosowali dodatkowe, ogromne pieniądze 75 mln nie na najważniejsze braki, o których wiele razy rozmawialiśmy, lecz na dokończenie prac w ramach już obowiązującej, wadliwej umowy z Polimexem! Szok.

Jeśli mam rację, wychodzi na to, że trybuna zachodnia, bez instalacji kluczowych dodatków (monitoring, IT, kołowroty) podrożała już o ponad 100 mln (bo trzeba doliczyć jeszcze 30 baniek z zeszłego roku), bez istotnych zmian "specyfikacji" i zawartości tej trybuny!

Osoby odpowiedzialne za przetarg na tą trybunę, rozpisanie zakresu zamawianych prac etc. - jeśli to się potwierdzi - powinny trafić do kryminału, bo to podchodzi pod kolejną ewidentną malwersację. Tu już chodzi o coś więcej niż wyłudzanie pieniędzy i robienie klubu, miasta i kibiców w bu...a.

Zdenerwowałem się.

Akurat IT to jest BMS i automatyka więc wygląda że na to jest kasa.Ale....gdzie murawa i zaplecze północnej? Na 100% byłem pewny że jest to właśnie w tych 75 bańkach a tu zonk.Za to pojawiają się instalacje sanitarne , elektryczne,niskoprądowe itd czego nikt tu się nie spodziewał
Jeszcze co do wczorajszego dnia rozwalił mnie gość z Polimexu twierdząc że Obtułowicz jeszcze projektuje kilka rzeczy w tym przeszkleniana ostatniej kondygnacji wschodniej i jakieś zabezpieczenia narożników (cokolwiek to znaczy).4 miesiące po umownym terminie oddania wschodniej i na 2,5 przed umownym oddaniem zachodniej (chyba jeszcze aneksu nie ma).

Wojtas 02.05.2010 22:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 892025)
napewno :D

statystycy u nich mają mocne zdolności do zawyżania

na meczu z Legią sprzedano 3100 biletów, klub podał oficjalną frekwencje na 5 tys


na Zagłębiu Lubin było ich 250 (wykropkowalem kazdego), oficjalnie stwierdzili, e bylo ich 340

itd, itd




pasiasci to mistrzowie swiata w manipulowaniu swoimi statystykami ,ktore sa tak marne ze poprostu muszą je zawyzac zeby siary nie bylo.

Oni są jak wino i chleb ,czyli cudownie rozmnozeni.:lol:

sory za ot

WislaFan123 02.05.2010 22:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 892383)
Akurat IT to jest BMS i automatyka więc wygląda że na to jest kasa.Ale....gdzie murawa i zaplecze północnej?

Hmm to mozna podzielic, bylo wspomniane ze obnizenie murawy bedzie zamiast tych robot przy parkingach, jesli zrobiliby podziemne, ale nie wiadomo czy w tym wlicza sie tez koszt samej muirawy...

kot 02.05.2010 23:48

Ciekawe, jakim sposobem będzie wyjmowany z tego włazu sprzęt do obsługi murawy ?

http://w.fotka.pl/4b44c81813.jpg

http://w.fotka.pl/404f6ae5b4.jpg

maciekTSW 03.05.2010 00:15

Murawa ma być niżej o 90cm, a z tego co widzę, to pasuje idealnie... :p
Tematu nie śledzę(czas zacząć ^^), mogę się mylić. :P

kot 03.05.2010 00:21

Z tego co ja widzę, to murawa już jest 80 cm niżej i w tym sęk ?

buczo1985 03.05.2010 00:45

Podejrzewam, że zostanie wykonany stalowy podjazd...

As 03.05.2010 01:20

moe tez byc podnosnik hudrauliczny

Genio 03.05.2010 01:40

i winda


a tak poważnie, nie bójcie się, wyciąganie sprzętu na murawę było już obmyślone 2 lata temu i cobyście nie zauważyli, jest zaprojektowane tak jak należny, po prostu czekajcie na efekt końcowy :)

Wicked 03.05.2010 07:14

Było już, będzie tam podnośnik nożycowy

krakus76 03.05.2010 09:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakus76 (Post 891731)

ps. Jak został przywitany "Pan" Majchrowski ? Po jego kilku wyskokach (noworoczny trening Cracovii, hala Wisły, mataczenie ze stadionem) raczej nie jest personą dobrze widzianą na stadionie Wisły.


Jeszcze raz zapytam .... A z tego co wiem miał się już nigdy nie pojawić na Wiśle. Tylko jak zwykle za gadaniu sie skończyło ?

Arapaho 03.05.2010 12:30

POdziękowania będą na otwarciu i przy wyborach.
W tej wnęce na wschodniej będzie podnośnik hydrauliczny dla sprzętu do murawy.Po co tam- kosztem miejsc na trybunie- to wie tylko mistrz O.

SpoXsteR 03.05.2010 16:10

dla osob o mocnych nerwach : D

Cytat:

Zadaj pytanie na temat budowy inżynierom!

Zachęceni ogromnym sukcesem dnia otwartego stadionu Wisły Kraków, proponujemy wszystkim kolejną możliwość lepszego poznania tajników budowy stadionu przy Reymonta 22. Za naszym pośrednictwem możecie zadać pytanie inżynierom firmy Polimex-Mostostal!
Jeśli nie byliście na dniu otwartym, albo nie zdążyliście o coś dopytać, teraz pojawia się na to szansa. Na wasze pytania czekamy pod naszym numerem gg (1906). Przed pytaniem prosimy o wpisanie słów [pytanie budowa].

Spośród wszystkich pytań wybierzemy te najciekawsze i zadamy je inżynierom firmy Polimex-Mostostal. Zapraszamy!
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...wy_inzynierom/

najciekawsze.. czyli ile metrow bedzie od trybuny do linii boiska, jaka dlugosc ma dach i ile bedzie toalet

Markus 03.05.2010 16:43

Mam nadzieję, że znakomita frekwencja i zainteresowanie, jakie wzbudził stadion podczas dnia otwartego zostanie teraz szeroko podkreślone w całej krakowskiej "po weekendowej" prasie i innych mediach. Byłoby niezrozumiałym skandalem, gdyby tego zabrakło, albo klub zaniedbały okazji do podpromowania tej sprawy. To daje nam istotny efekt propagandowy i pokazuje osobom typu radnej Jantos, że los budowy stadionu nie jest ważny tylko dla jakiejś marginalnej grupki kibiców, lecz tysięcy Krakowian.

Tłumy, które pojawiły się na Reymonta sa najlepszym świadectwem faktu, jak bardzo stadion jest potrzebny i wyczekiwany. Jak wielu ludzi interesuje, jakie ma znaczenie, jaką kompromitacją byłyby dalsze błędy, opóźnienia, traktowanie budowy po macoszemu, robienie kogokolwiek "w konia". To szalenie istotny argument także w okresie przedwyborczym. Grzechem byłoby go teraz nie wykorzystywać.

Mam nadzieję, że do paru ludzi, przeciwników budowy, coś teraz dotrze i zobaczą, że nie opłaca im się robienie kapitału na negowaniu zasadności i nieustannej krytyce tej inwestycji.

PiotrG 03.05.2010 16:58

Co prawda miało być jedno pytanie, ale wysłałem 10, może któreś się przedrą. Są to pytania typowe dla wykonawcy:
Cytat:

1. Czy w zakresie prac generalny wykonawca ma dostarczenie i montaż systemu monitoringu oraz kołowrotów dla trybun wschodniej i zachodniej?
2. Jak wyglądać będzie szatna gospodarzy na stadionie? Czy zawierać będzie elementy charakterystyczne Wisły Kraków (kolorystyka, herb)?
3. Czy po zagwarantowaniu pieniędzy przez Krakowskich radnych, wykonawca ma w zakresie prac dostarczenie, montaż oraz rozruch telebimów?
4. Jak wyglądać będzie obsługa cateringowa kibiców na trybunach wschodniej oraz zachodniej?
5. Jak wykończona będzie przestrzeń przed trybunami zachodnią, północną oraz południową?
6. Kiedy zostanie ukończona przebudowa ulicy Reymana w deptak?
7. Gdzie znajdować będą kołowrotki trybuny wschodniej?
8. Jaki system nagłośnienia zostanie zamontowany na trybunach wschodniej i zachodniej?
9. W jaki system podgrzewania oraz zraszania zostanie wyposażona nowa murawa na stadionie? Czy będzie to system nowoczesny, czy tańsza konstrukcja jak w wypadku stadionu Hutnika Kraków?
10. Kiedy można spodziewać się ukończenia wnętrza trybuny wschodniej?

damian755 03.05.2010 17:17

Pytanie 2,4 pewnie napiszą ze te sprawy nalezą do operatora stadionu.

anthony09 03.05.2010 17:18

Uprzedziłeś mnie ;p miałem to samo dodać ;) Wszystko zależy od operatora

PiotrG 03.05.2010 17:30

Cytat:

Wszystko zależy od operatora
Ponoć wyposażenie szatni zawodników jest w zakresie prac wykonawcy, a zaprojektował je Obtułowicz, więc muszą wiedzieć. Czemu ponoć? Tak twierdzono na daniach otwartych, ponoć znajduje się to w tych 75mln.Co do cateringu - jak mówili na dniach otwartych, kioski mają zostać wybudowane, tylko bez wyposażenia, więc wykonawca musi wiedzieć, jak to będzie wyglądać w stanie bez wyposażenia.
Jeśli szatnie będą w kwestii operatora, to będzie też reszta wyposażenia trybuny zachodniej, a wtedy wolę nie krakać, kiedy Wisła wróci na stadion.
Trzeba pytać gdzie się da, interpelacje + wykonawca jeśli jest możliwość. Jeśli dostaniemy odpowiedź od wykonawcy, że szatnie nie leżą w ich zakresie, to będzie istny cyrk, ale też pewność.
Jutro odpowiedź na interpelację, później być może na te pytania. Takie męczenie inwestora daje wyniki, koszta IT wziął na siebie, teraz zlecił jego montaż na trybunie zachodniej, dowiadujemy się dzięki temu coraz to nowszych faktów na temat tej budowy.
Beton to niestety tylko wnętrze północnej, którego chyba nie zamierzają budować.

filip74 03.05.2010 19:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 892776)
Co prawda miało być jedno pytanie, ale wysłałem 10, może któreś się przedrą. Są to pytania typowe dla wykonawcy:

p3

Co do telebimów pytałem w sobotę oprowadzającego jaki będzie duży względem przygotowanej konstrukcji , odpowiedział że nie wie bo Polimex nie ma w kosztorysie telebimów i nie oni je będą montować.

Przypomniałem sobie co do fos ścianki będą jeszcze wykańczać tak że będą trochę lepiej wyglądać , a spadki poziomu po obniżeniu boiska będą schowane w wjazdach pod trybunami.
No i ten obniżony teren przy fosie wschodniej gdzie stoi to białe urządzanie do zagęszczania gruntu to mniej więcej poziom przyszłej płyty boiska.

Arturo Qr2nów 03.05.2010 20:04

PiotrG:

"4. Jak wyglądać będzie obsługa cateringowa kibiców na trybunach wschodniej oraz zachodniej?"

To pytanie jest w moim odczuciu nietrafione albo zbyt ogólnikowe. Gdzieś w relacji z dnia otwartego, było napisane, że punkty gastronomiczne będą wyposażone w takim stopniu, że firma wprowadzi jedynie swój sprzęt. A więc obsługa cateringowa będzie zgodna z zasadami owej firmy.

Myślę, że warto zapytać o otocznie stadionu. Co stanie się z zardzewiałymi zasiekami oraz starymi budkami biletowymi, placem manewrowym oraz basenem.

kot 03.05.2010 20:08

Cytat:

Stadion Cracovii odwiedziło ok. 2 tys. ludzi, a stadion Wisły - 5,5 tys. - podsumował pierwszomajowy dzień otwarty na stadionach Filip Szatanik, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta Krakowa.
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357...stadionow.html

filip74 03.05.2010 20:22

Z tych 2 tys. większość pewnie ciekawych Wiślaków którzy mieli po drodze .

PiotrG 03.05.2010 20:23

Cytat:

To pytanie jest w moim odczuciu nietrafione albo zbyt ogólnikowe. Gdzieś w relacji z dnia otwartego, było napisane, że punkty gastronomiczne będą wyposażone w takim stopniu, że firma wprowadzi jedynie swój sprzęt. A więc obsługa cateringowa będzie zgodna z zasadami owej firmy.
Trudno, najwyżej nie przejdzie.

Arapaho 03.05.2010 20:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 892646)
do Arapaho, PiotrG i Markus: dziękuję za weryfikację tych danych.
Z tego co wiem to murawa ma być obniżona 80 cm ze środków, które już są, bo pozostały z planowanych parkingów podziemnych. IT ma być w tych 75 mln. Ale nie ma środków na wykończenie trybuny północnej D. Nie widzę też środków na kołowroty i monitoring. To jest kolejny poważny problem! Ponoć nie będzie przetargu ma murawę i te dodatkowe prace, ale zlecenie obecnemu wykonawcy. Nie wiem co z krzesełkami, bo mieli wystawić na dniu otwartym, a nie wystawili. Poczekajmy na odpowiedź na interpelację, zobaczymy co prezydent odpowie i będziemy pytali dalej o te sprawy, które nie zostały teraz ujęte lub mamy sprzeczne informacje...
ps. z tych wyliczeń wynika, że na te prace potrzeba 75,06 mln, a rada ostatnio przegłosowała 72,9 mln, czyli kolejna nieścisłość... bo brakuje więc 2,16 mln na te zadania, a co z pozostałymi?!

Monitoring - mam nadzieje jest w zakresie IT.Mam nadzieje ze jest tam tez telebim.
Wykończenia północnej nie ma - i jak stwierdził gośc z Polimexu - nawet jak im to teraz zlecą to nie zdażą więc czekaja nas jeszcze trudne chwile.NA telebim prawdopodobnie czeka sie min. kilka miesięcy więc na 100% też nie będzie go na wschodniej w lipcu br.
Kilka pytan skreslilem do Wykonawcy na gg ale chetnie bym sie spytal SSA o co oni pytaja i co robią w kwestii stadionu bo wyglada na to żę przez brak prezesa od listopada więc niestety bezpośrednio przez B.C. o którym nigdy złego slowa nie powiedziałem - SSA zachowuje się jakby zarzadzała klubem z okręgówki

kolumb 04.05.2010 16:02

majówka na stadionie
 
http://krak.tv/kategoria-9,film-1275.html dorwali Majchrowskiego i znowu zapewniał, że w lipcu będzie meczyk :)

peterwislak 04.05.2010 18:12

ciekawostka z dnia otwartego jest ze konstrucja pod nebieskie kwadratowe czesci dachu na trybunie zachodniej nie beda z betonu wylewane tylko montowane stalowe czesci
widać juz po slupach mowil tak pracownik Polimexu

Mario Nh 04.05.2010 18:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kolumb (Post 893032)
http://krak.tv/kategoria-9,film-1275.html dorwali Majchrowskiego i znowu zapewniał, że w lipcu będzie meczyk :)

2:09 tak, tak, tak poznaje go, to ten "wyekspediowany pracownik" :rotfl:

Tak jak Majchrowski nie wierzy w słowa i zapewnienia UEFA tak i ja nie wierze w jego obietnice. :-)

QBAS 04.05.2010 19:00

A co niby Majcher ma mówić.. teraz musi trzymać się wersji lipcowej. Osobiście bardziej naciskałbym i wypytywał prezydenta o termin oddania WSZYSTKICH TRYBUN DLA KIBICÓW oraz termin oddania ich zaplecza. Żeby nie skończyło się tak, że w lipcu zagramy mecz bez jupiterów przy trzech trybunach i tak nam zostanie na przez kolejny rok...

filip74 04.05.2010 19:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez peterwislak (Post 893102)
ciekawostka z dnia otwartego jest ze konstrucja pod nebieskie kwadratowe czesci dachu na trybunie zachodniej nie beda z betonu wylewane tylko montowane stalowe czesci
widać juz po slupach mowil tak pracownik Polimexu

Może byliśmy w tej samej grupie bo ja też o tym z oprowadzającym rozmawiałem , tylko ja go zrozumiałem że słupy połączą jakimiś metalowymi elementami które potem ułatwią i przyspieszą im szalowanie i wylewanie tego daszku.

filip74 04.05.2010 20:00

ITI widzi że ciężko będzie zapełnić nowy stadion piknikami i zaczyna odpuszczać , ponoć z nowym sezonem rezygnują z herbu trumiennego wracając do starego .

bravelukas 04.05.2010 20:56

i gdzie ta odpowiedz na interpelacje?czyzby znow zwlekali z jej przesłaniem

SpoXsteR 05.05.2010 10:41

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/b...ualny_1024.jpg
byly glosy ze od prawej strony juz zrobili dach... jak widac jeszcze nie :)
ale bedzie ****zialo w tych naroznikach, chyba ze czyms te otwory zaslonia

bravelukas 05.05.2010 15:39

Czyli jezeli prezydent podpisze dzis interpelacje to jutro powinno byc wszystko jasne??

PiotrG 05.05.2010 17:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bravelukas (Post 893375)
Czyli jezeli prezydent podpisze dzis interpelacje to jutro powinno byc wszystko jasne??

Gdyby oni pisali prosto z mostu, a nie owijali w bawełnę, to już dawno wszystko byłoby jasne i wystarczyłaby jedna interpelacja, a nie kilka. Zobaczymy co odpowiedzą, jak znowu będą unikać rzeczowych odpowiedzi to trzeba będzie zapytać znowu, w inny sposób, aby uniemożliwić im unikanie konkretów.

wooojo 05.05.2010 17:03

Majówka na stadionie Wisły Kraków

http://www.krak.tv/kategoria-9,film-1275.html

wojti11795 05.05.2010 17:36

Zobaczcie co robi dzieciak w 25 sekundzie filmiku za Majchrowskim

Belzebub 05.05.2010 17:45

Na krak.tv jest tez filmik z majówki w Kałuży,no i ten ich architekt mówi ze do 12 odwiedziło stadion około 1000 osob(co i tak pewnie juz wtedy zawyrzyl:) ) Biorąc pod uwage że zazwyczaj wszyscy przychodzą na początek,to jakim cudem pózniej w 3-4 godziny przyszlo ponad 4000 tysiace osob? Oj parchate kłamczuchy...

W wywiadzie Majchrowski, mówi ze miasto zalega Wiśle 5 mln zl,i ze to styknie na 2-3 lata czynszu za stadion?
Za co konkretnie miasto ma oddac Wisle pieniadze?i czy oznacza to ze czynsz bedzie wynosił + - 2 mln zl?
Fajnie by było,bo zawsze to mniej niż 5 mln(1% z 500 mln).
Jaka była szacowana wartość działki, którą Wisła przekazała miastu pod budowe stadionu?

wojtas19162 05.05.2010 20:06

witam :) wiadomo coś z kim będzie mecz na rozpoczęcie na R22 ??

PiotrG 05.05.2010 20:09

Najpierw musimy poznać datę oddania obiektu, później martwić się z kim zagramy na otwarcie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:13.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl