Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

crazykaro 01.05.2010 18:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 891811)
ona chyba pokazuje,że tylko takie rozmiary ją interesują:D.

ps.
podtzymuję atmosfere rozluźnienia.

Z tego co mówił kierownik od elektryki to ona już jest zajęta:P

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filip74 (Post 891825)
[B]A do mnie gość z Polimexsu powiedział że pod tym betonowym daszkiem na wschodniej będą szyby już niedługo montować , nic nie wspomniał o jakiś barierkach . Dodał że z tamtego miejsca jest naprawdę bardzo fajny widok na Kraków

Pytałem o to dwóch najstarszych kolesi i obaj powiedzieli że nic tam nie będzie poza barierkami. Poza tym gdyby to mieli szklić to już by to zrobili wcześniej kompleksowo z innymi piętrami
To samo tyczy się narożników - też mogą tam się pojawić plexi tylko jest potrzebny jakiś konkretny argument np. względy bezpieczeństwa

SpoXsteR 01.05.2010 18:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filip74 (Post 891825)
Crazykaro
A do mnie gość z Polimexsu powiedział że pod tym betonowym daszkiem na wschodniej będą szyby już niedługo montować , nic nie wspomniał o jakiś barierkach . Dodał że z tamtego miejsca jest naprawdę bardzo fajny widok na Kraków.



jak ktos bedzie chcial fajny widoczek na Krakow to sie wybierze na kopiec Kosciuszki..
stadion za blisko... pół miliarda złotych
(SIC! sam nie wierze ze to pisze) a on w 100% nie bedzie zakryty / zadaszony.. to sa jakies jaja.. wystarczy ze zostawia ochydne szczeliny w naroznikach.. niech chociaz tyly C zakryja (tak jak to jest na D i E) a nie dziura za dziura co dwa kroki rozdupcone na 10 metrow
zeby tego bylo malo elewacja gorsza niz na bloku budowanym po 2 wojnie swiatowej.. i zapewne takie sciany zostawiaja (jakie juz sa na D i E)

zreszta jak sami widzicie.. jednym mowia co innego, drugim co innego.. mnie ma sensu nawet sie pytac co i jak na to wychodzi.. bo chocby powiedzieli 'tak' to za miesiac sie okaze ze jednak 'nie' i takie bledne kolo

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filip74
A ciekawa sprawa tyczy telebimu na głównej z tego co gość mówił na pewno nie będzie tak samo na środku jak na wschodniej , coś mówił o narożniku a potem o okrąglaku .



to bylo by dosc logiczne.. bo ci na srodku na gorze C nie widzieliby telebimu na A/B i na odwrot.. a tak tylko osoby na C nie beda widziec telebimu zamieszczonego na ow trybunie (chyba ze zrobia dwustronny.. obraz na przodzie i na tylach, nie wiem jak to sie fachowo nazywa.. i to jest najlepsze rozwiazanie) no wiec najlepszym rozwiazaniem jest okraglak.. jest tam taki deptak, dosyc spory.. i gra .. bo do naroznika sobie nie wyobrazam.. pol naroznika zaslonilby ... no chyba ze jakis miniaturowy albo zamieszczony na dachu .. zart

chyba ze dadza takie telebimy z obrazem na prodzie i tylach.. to nie bedzie problemu zeby go zamiescic na A/B

SpoXsteR 01.05.2010 19:12

gwoli jasnosci chodzilo mi o to ze jesli telebim bedzie na przeciwleglej trybunie to osoby na A/B beda mialy taki widok jak osoby bedace w tym miejscu jak na C
http://i39.tinypic.com/2i7u2jb.jpg (na samej gorzy na przeciw niego..)
chyba ze zamontuje te telebimy dwustronne to nie bedzie klopotu... bo jesli nie to osoby z miejsca na focie wyzej nie beda nic widziec (chodzi o obraz na telebimie) i tak samo na A/B .. a jesli dadza telebim gdzie indziej najlepiej na ten deptak przy okraglaku to przynajmniej osoby z A/B beda widziec przeciwlegly tel usytuowany na C

crazykaro 01.05.2010 19:16

A po co komu więcej widzieć? Calutkie boisko i jeszcze trochę trybun widać, poza tym zdjęcie robione chyba na stojąco z nawyższego miejsca na C.
Kiedyś ktoś rozrysował to tu bądź na SSC i wyszło że przeciwległęgo telebimu nie będzie widziało 3-5 ostatnich rzędów. Gdyby telebim drugi umieszczono na okrąglaku to nie widziałby go prawie nikt z E

filip74 01.05.2010 19:40

A co sobie jeszcze przypomniałem fosy na D i E będą odkopane .
Za fosami nie będzie już żadnych płotów tylko jakieś barierki nie za wysokie przed pierwszymi rzędami trybun coś na styl tych które są teraz na D i E.
Spytałem się o ten śmiertelny wypadek w którym miejscu budowy miał miejsce , ale oprowadzający nic nie chciał powiedzieć potem powiedział że tym bardziej nic nie powie bo to był jakiś dobry jego znajomy , trochę głupio mi się zrobiło , ale i to spytałem o ten przypadek z jesieni zeszłego roku z przygniecionym przez drzewo . Z tym gościem jest wszystko w porządku , nic mu nie dolega.

Pero 01.05.2010 21:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 891620)
- telebim nie jest w gestii wykonawcy, dlatego nie mają pojęcia jak ma wyglądać jego ostateczna wersja.

Na Cracovii telebimy leżą w gestii wykonawcy jak również takie szczegóły jak plazmy w skyboxach. Dlaczego naszą budowę wszyscy oprócz tego forum mają w głęboko gdzieś??

KOMINEK 01.05.2010 21:08

Jak przyjemnie było znowu przekroczyć progi R 22. Mówcie, co chcecie porównujcie do Gdańska Poznania, gdy stanąłem na dole to poczułem dumę i radość, że mamy taki stadion. Jeśli ktoś pamięta jak wyglądał kiedyś to naprawdę to, co jest teraz to jakby porównywać fiata 125 p do Audi TT.
Z tego, co mówił rzecznik to prawie pewne, że do nazwy stadionu zostanie doczepione jakaś Alianz/Dialog/ Telefonika Arena. Zapewniał, że na pewno nie będzie to ani Biedronka ani tym bardziej Comarch :-) .

Co jeszcze rzucało się w oczy wśród zwiedzających dużo ludzi starszych małżeństw kobiet a to dobrze prorokuje parząc na pojemność stadionu.

rav 01.05.2010 22:04

Tu filmik z dzisiejszego dnia otwartego, w tym słowa prezydenta na otwarcie


Proud 01.05.2010 22:22

- Kołowroty na C będą wewnątrz trybuny.

to mi się jeszcze przypomniało. :)

ps: hehe,to zdj tej ładnej Dziewczyny jest akurat z oprowadzania mojej grupy :) zresztą Rav też grupę 4 na fotach uchwycił :)

SpoXsteR 01.05.2010 23:41

http://stadionwisly.info/fotorelacje...dion_wisly.jpg

zagadka, gdzie jest stadion Cracovii? (a maja ta przewage ze u nas tylko 3 trybuny..)



co do wielkosci... to tu musze pochwalic wykonawcow.. trybuna C od zewnatrz sprawia zajebiste wrazenie.. jak jakis 70-tysiecznik

Pablo84 01.05.2010 23:47

Stadion Icków jest jednak dalej.Perspektywa kłamie

Valdaer 02.05.2010 00:34

Niewiem co ludzie widzą ładnego w stadionie Cracovii... Co prawda być może ładnie się wpasuje w otoczenie to jednak odrębnie patrząc dla mnie jest brzydki bo niesymetryczny, dużo ładniejszy jest dla mnie szczególnie od wewnątrz stadionik Korony a dla tych co nie lubią dwupoziomowości na tak małych stadionach to stadion Zagłębia jest też dużo ładniejszy moim zdaniem i pisząc to nie przemawia przeze mnie niechęć do Cracovii tylko patrze obiektywnie.

A ogólnie co do wszystkich stadionów właśnie budowanych to niestety stadion Wisły troche blado na ich tle wypada ze względu na wygląd(bo funkcjonalnie nie będzie zle, pod wszystkimi trybunami i poziomami trybun bedzie miejsce do zagospodarowania zabudowane w przeciwieństwie do np stadionu Legii), gdyby zamiast okrąglaka był narożnik i dachy byłyby jakoś połączone i oczywiście wszystko osłonięte to byłby bardzo ładny symetryczny stadion w stylu anfield road/stamford bridge i podobałby mi się najbardziej z nowo budowanych stadionów w Polsce, a tak niestety moim zdaniem stadion naradowy, stadion Legii i też stadion w Gdańsku(chociaż jest troche podobny do stadionu Bayernu którego wygląd z zewnątrz czyli ta oponka dla mnie jest odrażający ale jednak stadion Lechii z zewnątr będzie się troche różnił od Allianz areny) będą ładniejsze od stadionu Wisły. Stadion Lecha przez to że trybuny za bramkami diametralnie się różnią też nie będzie zbyt piękny, a stadion we Wrocławiu niestety z zewnątrz też będzie brzydko(jak jakiś supermarket/centrum handlowe w kształcie talerza/naczynia) chociaż nie aż tak brzydko jak oponka w Monachium. Ogólnie preferuje chyba bardziej jednak stadiony prostokątne(szczególnie jeśli chodzi o pojemności do 40-50tys) jednak dobrze zrobione owalne też mi się bardzo podobają, najładniejszy stadion wg mnie to Santiago Bernabeu, a oprócz z nie do końca prostokątnych bardzo mi się podobają też Ashburton groove(Emirates), San Siro, Wembley, Nou Mestalla no i camp nou jeśli by był w pełni zadaszony chociaż jednak troche za duży.


Pomimo sprzecznych niektórych informacji które dziś się dowiedzieliśmy mam troche większe nadzieje, ponieważ wiadomo raczej że miasto nie zrobi żadnego dodatkowego przetargu na murawe tylko zleci ją polimexowi szczególnie że mają zlecone już obniżenie poziomu murawy. Też cieszy to że w zakresie prac są uwzględnione kołowrotki i monitoring. Pozostają tylko problemy wykończenia D i wszystkich instalacji IT, z IT może jeszcze zdążą ale z wykończeniem D już raczej nie :/, jednak mam nadzieje że od lipca już Wisła wróci na Reymonta nawet jeśłi mecze miałyby się rozgrywać przy tylko 2 trybunach.

Jeszcze jedna rzecz mnei cieszy, mam nadzieje że to prawda, mianowicie elewacja ktoś się dowiedział że mają ten surowy beton jakoś lekko oszlifować i pomalować na szaro/niebiesko. Mam nadzieje że tak zrobią bo to jak to teraz wygląda woła o pomste do nieba, a obawiałem się że tak zostanie bo na forum Skyscrapercity widziałem jakąś inwestycje zaprojektowaną przez Obtulowicza z właśnie takim surowym betonem jako elewacją :/

PiotrG 02.05.2010 02:59

http://www.qumak.pl/?page=news&newsid=156
Na trybunie wschodniej faktycznie część prac IT wykonawca miał w zakresie prac, ale nie wszystkie jak widać - telebim, kołowroty, monitoring, o tym nie ma żadnej wzmianki tutaj, zresztą teraz dowiadujemy się sprzecznej rzeczy, w interpelacjach dawno określono, iż wykonawca nie ma w zakresie dostarczenia tych elementów Coś bujali na dniu otwartym. Problemem jest też trybuna zachodnia, gdzie wykonawca nie ma w zakresie prac dosłownie niczego z branży IT - od instalacji słaboprądowych zaczynając, tak wynika z danych z przetargu. A tam przecież będą główne łącza kamer, pomieszczenie dowodzenia obiektem, spięcie wszelkich instalacji do BMS.
Oni muszą kwestię pozostałych prac załatwić w maju, inaczej będzie kicha z otwarciem całego obiektu. Zaplecze północnej, instalacje i wyposażenie IT trybuny zachodniej, północnej, spięcie 4 trybun pod BMS. Te 73mln które przegłosowali radni to nie jest na pielęgnacje trawy, sporo rzeczy brakuje, nawet biorąc pod uwagę to, że trybuna wschodnia część IT ma zapewnione.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 891919)
Dlaczego naszą budowę wszyscy oprócz tego forum mają w głęboko gdzieś??

Liczyli, że Wisła zabuli za pozostałe prace w tym IT, więc nie ujęli tego w przetargu. Teraz mamy maj, a nawet nie zaczęli zlecać tych robót, mimo zapewnienia finansowania.
To jest tragedia, co się dzieje, ukończenie całego obiektu w październiku jest krótko mówiąc nierealne, ale obym się mylił.
W każdym razie do czerwca muszą te prace zlecić i podać Wiśle dokładne terminy ukończenia obiektu - inaczej klub nie wydzierżawi obiektu. Nikt normalny nie podpisze umowy dzierżawy, jeśli nie będzie wiedział ile go ta dzierżawa wyniesie i kiedy obiekt będzie gotowy.

1q2 02.05.2010 03:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 891966)
To jest tragedia, co się dzieje, ukończenie całego obiektu w październiku jest krótko mówiąc nierealne, ale obym się mylił.

Nie mylisz się - ten stadion będzie kończony przez lata - jak ktoś zagra na nim w lipcu - to będzie cud.

Łatwo się wyśmiewać z obiektu parchów, tyle że u nich wszystko jest jasne - u nas to jest jedna wielka prowizorka.
Jak by ktoś nie żył w tym mieście i nie interesował się tym, to by nie uwierzył że coś takiego można odwalić.
Bez trybuny, bez oświetlenia z prowizorycznym zapleczem - reszta stan surowy, bez przetargów, bez operatora, nikt nie wie jakie krzesełka, jaki wzór ,ile kas - A co najlepsze wytyczne są takie że nadal trzeba mówić że wszystko jest ok i idzie zgodzie z planem -Bareja XXI wieku.

PiotrG 02.05.2010 03:36

W sumie nie wiem czy są możliwości prawne, ale najlepiej jakby inwestor usiadł, pomyślał 5 min i przyznał się, że nie ma pojęcia jak dokończyć budowę. Wynająć jakichś ludzi choćby z zagranicy, z doświadczeniem w budowie stadionów, dać im dokumentację projektową (aktualną), dokumentacje przetargowe czyli co zostanie zrobione, po czym niech dojdą czego jeszcze brakuje i dopilnują inwestora, aby ten zlecił te prace czy ogłosił przetargi. Gdyby projekt tworzył jakiś normalny architekt, to on mógłby najzwyczajniej w świecie nadzorować budowę, ale u nas mamy architekta jakiego mamy.
Sytuacja jest taka a nie inna, tutaj trzeba stanowczych kroków. Finansowanie jest, więc problemu ze zlecaniem prac nie będzie.

My tutaj na forum możemy sobie gdybać, czego jeszcze brakuje, ale w sumie to tylko nasze domysły po informacjach z odpowiedzi na interpelację i informacjach z dnia otwartego, a te są sprzeczne. Wiemy mało, ale ZIKIT chyba pogubił się jeszcze bardziej od nas. Ludzką rzeczą jest się mylić, zwłaszcza jeśli powierza się budowę stadionu osobom od infrastruktury komunalnej. Czasem warto otwarcie przyznać się do porażki i oddać tę robotę ludziom, którzy dokończą obiekt, bo inaczej to będzie tylko ciągły burdel i nieukończony obiekt.
Coś czuję, że interpelacje, krzyki, afery w mediach nic nie pomogą, po prostu budowa utknęła w ślepym punkcie i nie ma komu jej z tego wyciągnąć. Jak inaczej spojrzeć na sytuację, skoro w odpowiedziach na interpelacje piszą co innego, co innego deklaruje prezydent, jeszcze coś innego mówią w dniu otwartym na budowie. Pozostałe prace miały zostać zlecone w marcu, a nie są, rozmowy o wynajem obiektu miały zostać zakończone a wygląda na to, że jeszcze daleko do tego. Inwestor obiektu tak się pogubił, że nie wie czego jeszcze brakuje, bez wynajęcia odpowiedniej ekipy która zbada sytuacje i później podejmie kroki mające na celu ukończenie obiektu, ten nigdy nie zostanie skończony. Trzeba zanalizować sytuację formalną budowy ale również projekt, bo znając Obtułowicza to projekt instalacji IT go przerósł, patrząc jak zaprojektował pomieszczenia wewnątrz trybun i betonowy płot dla VIPów, a do spieprzenia już dużo rzeczy.

LukL 02.05.2010 08:47

Kwiecień 2010 w 1min!

http://img42.imageshack.us/img42/5748/filmfd.jpg

wersja do ściągnięcia:
http://www.przeklej.pl/plik/budowa-k...i-0013dm9jtbq4

Specjalne podziękowania dla: Micek14, Hanex, Wislak88 za wsparcie przy zapisywaniu zdjęć.
Jak ktoś jeszcze ma coś z kwietnia to niech spakuje i prześle na priva link
Niedługo będą kłaść stopnice... wówczas naprawdę każda pomoc będzie na wagę złota

Dla przypomnienia:
Link do kamerki:
rtsp://91.213.255.219/live/mpeg4
albo http://www.wisla.krakow.pl/pl/stadion/kamery/

wystarczy zwykły print screean. który można przyciąć do rozdzielczości 640x480px ale NIE MNIEJ !
Mogą być luzy po bokach, grunt żeby nie ucinać fragmentu zdjęcia.

Travaux 02.05.2010 09:00

Uważam że dobrze by było jakby ktoś bardziej kompetentny ode mnie na tym forum napisał do telewizji Kraków żeby zrobiła debatę na żywo z prezydentem miasta, architektem i wykonawcą bo jak się nie spotkają to nic nie będzie ustalone tylko każdy będzie zwalał winę na drugiego.

PrzemyślABG 02.05.2010 11:03

ja mam takie pytanie, mianowicie jak ci robotnicy wyciągnął później te dźwigi co zostały na płycie boiska?
którędy będzie mozna jest wyjąć na zewnątrz?

Fuks 02.05.2010 11:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PrzemyślABG (Post 892009)
ja mam takie pytanie, mianowicie jak ci robotnicy wyciągnął później te dźwigi co zostały na płycie boiska?
którędy będzie mozna jest wyjąć na zewnątrz?


zakopią je pod murawą.






czy ludzie nie mogą wymyslac głupszych pytan? a zastanow sie po co są wjazdy na stadion?!

crazykaro 02.05.2010 11:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fuks (Post 892012)

czy ludzie nie mogą wymyslac głupszych pytan? a zastanow sie po co są wjazdy na stadion?!

Żeby była dobra wentylacja murawy :D

PiotrG 02.05.2010 11:34

Ponoć wczoraj na Cracovii było 5tys osób :garfield:

Kuba 02.05.2010 11:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 892020)
Ponoć wczoraj na Cracovii było 5tys osób :garfield:



napewno :D

statystycy u nich mają mocne zdolności do zawyżania

na meczu z Legią sprzedano 3100 biletów, klub podał oficjalną frekwencje na 5 tys


na Zagłębiu Lubin było ich 250 (wykropkowalem kazdego), oficjalnie stwierdzili, e bylo ich 340

itd, itd

PiotrG 02.05.2010 12:01

Cytat:

7. BMS i automatyka - 3,41.
12. Instalacje niskoprądowe - 0,25.
19. Zabezpieczenie p.poż. - 4,88.
23. BMS i automatyka - 3,66.
21. Obudowa szachtów instalacyjnych, ścianki działowe, stolarka wewnętrzna, systemy kontroli, balustrady, obróbki, schody przez fosę - 3,81.
25. Instalacje elektryczne wewnętrzne - 1,51.
27. Niskie prądy - trybuna zachodnia, północna, południowa, pawilon multimedialny - 2,5.
To wygląda mi na roboty czysto dodatkowe. Część IT jest (jak zabezpieczenia pożarowe, automatyka BMS), wykończeniówka, ale... wygląda na to że w tej kwocie nie ma monitoringu, kołowrotów no i zaplecza północnej. Wynika z tego, że ta kasa poszła dosłownie na dokończenie trybuny zachodniej.
Poczekajmy na odpowiedź na interpelację, jednak wygląda na to, że te 75mln to nie koniec kosztów... Za coś trzeba będzie wykonać zaplecze północnej, zakupić monitoring na 3 trybuny (chociaż coś na dniach otwartych wspominano, że monitoring i kołowroty dla wschodniej ma w zakresie prac Polimex, co jest sprzeczne z odpowiedziami na jedną z interpelacji).
No nic, trzeba czekać, ale sytuacja zbyt ciekawa nie jest.

I jestem ciekaw, jak wygląda docelowy projekt trybuny zachodniej. Patrząc na ilość prac i ich koszt (ponad 50mln), to przetarg oparty był na zupełnie wypatroszonej dokumentacji...

damian755 02.05.2010 12:07

Czy to prawda ze zewnetrzna elewacja trybun ma byc szlifowana i malowana na kolor szaro-niebieski?

Fuks 02.05.2010 12:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 892020)
Ponoć wczoraj na Cracovii było 5tys osób :garfield:

jezeli to prawda to chyba bedzie pierwszy przypadek w historii ustanowienia rekordu frekwencji (na długie lata) jeszcze przed otwarciem obiektu :D:D

Kuba 02.05.2010 12:17

http://www.youtube.com/watch?v=usaez...layer_embedded

1:28

kierownik budowy sam się zaśmiał z tych 5 tys
widać, że ktoś mu kazał palnąć 5 tys i nie wytrzymał przed wyśmianiem tej liczby.

Mario Nh 02.05.2010 12:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez damian755 (Post 892031)
Czy to prawda ze zewnetrzna elewacja trybun ma byc szlifowana i malowana na kolor szaro-niebieski?

Oby bo ten "artystyczny" beton wygląda fatalnie!!!

Arapaho 02.05.2010 12:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 892022)
Wyciągnąłem zestawienie robót dodatkowych, pozostałych, trybuny zachodniej na łączną kwotę 75,06 mln:
1. Konstrukcja żelbetowa trybuny - strop na poz. +23.33, ściany żelbetowe, połączenie ścian i słupów ze ścianą szczelinową, słupy monolityczne (rodzaj robót) - (wartość w mln) 2,81.
2. Konstrukcja prefabrykowana - słupy elewacyjne, dozbrojenie belek od poz. +5.02 - wartość 0,97 (mln).
3. Konstrukcja dachu - konstrukcja, pomosty, kraty pomostowe, drabiny systemowe, elementy telebimu - 4,09.
4. Zabezpieczenie p. poż. - zabezpieczenie trybuny, konstrukcji stalowej, dostosowanie stropu na poz. - 0.23 do wymaganej klasy odporności ogniowej - 4,21.
5. Roboty wykończeniowe - zmiana grubości poliwęglanu, obudowa ścian osłonowych tarasu na poz. +19.45, odwodnienie stropów na poz. +14.91, +19.45, odwodnienie zadaszenia oliwęglanowego - 1,54.
6. Obudowa szachtów instalacyjnych, ścianki działowe, stolarka wewnętrzna, balustrady, obróbki blacharskie, schody przez fosę - 3,86.
7. BMS i automatyka - 3,41.
8. Instalacje elektryczne - 0,89.
9. Instalacje sanitarne wewnętrzne - 3,51.
10. Zmiana agragatów - 1,22.
11. Zasilanie oświetlenia murawy - 0,43.
12. Instalacje niskoprądowe - 0,25.
13. Budowa linii elektr. zewnętrznych - 1,52.
14. Ściana szczelinowa - dozbrojenie, rozpory, izolacja - 0,93.
15. Konstrukcja żelbetowa narożnika - 1,61.
16. Konstrukcja żelbetowa trybuny - szyby windowe, ściany, słupy monolityczne, stropy - 5,82.
17. Rama stalowa główna - 4,74.
18. Konstrukcja dachu, konstrukcja, pomosty, kraty pomostowe, drabiny systemowe, elementy telebimu - 2,13.
19. Zabezpieczenie p.poż. - 4,88.
20. Zmiana grubości poliwęglanu, warstwy wykończeniowe dachu, obróbki, odwodnienie zadaszenia - 0,56.
21. Obudowa szachtów instalacyjnych, ścianki działowe, stolarka wewnętrzna, systemy kontroli, balustrady, obróbki, schody przez fosę - 3,81.
22. Konstrukcja dachu, konstrukcja, pomosty, kraty pomostowe, drabiny systemowe, elementy telebimu - 2,13.
23. BMS i automatyka - 3,66.
24. Instalacje sanitarne wewnętrzne - 5,49.
25. Instalacje elektryczne wewnętrzne - 1,51.
26. Przebudowa zasilania - zmiana za stację 4301 - 0,98.
27. Niskie prądy - trybuna zachodnia, północna, południowa, pawilon multimedialny - 2,5.
28. Przeniesienie za trybune zachodnią montażu elementów dachu wraz z zagospodarowaniem terenu - 5,6.
Wg tego zestawienia pkt 1-2 to roboty dodatkowe, pkt 3-13 roboty pozostałe, pkt 14-28 tr. zach. Przepisałem to literalnie z dokumentu ZIKIT-u tak jak tam jest napisane na papierze. Proszę o analizę, bo ja na sprawach budowlanych się nie znam... Jedynie dla mnie jest to informacja, że ten zakres prac stanowi wartość 75 mln, które przegłosowaliśmy. Poczekajmy też na odpowiedź na interpelację, to zbierzemy całość z tym co było mówione na dniu otwartym i dopytamy o szczegóły w dalszych zapytaniach.
do PiotrG: proszę o pomoc w weryfikacji tych danych z tego zestawienia, w szczególności rodzaju robót.

To co jest tu podane to jakiś żart chyba:rozumiem roboty dodatkowe typu wzmocnienia,dodatkowe słupy,wzmocnienia ścianek szczelinowych ,zmiany detali elewacji,dachu, z trudem ale rozumiem że nie ujęli wcześniej BMS i automatyki - ale co tam robią instalacje sanitarne,elektryczne,niskie prądy,konstrukcje żelbetowe na kwotę kilkunastu mln zł?Jak to tu jest -to co było w przedmiarach i kosztorysach podstawowych?To są prace absolutnie podstawowe na każdej budowie!


Druga sprawa Prezydent publicznie zdeklarował że gmina jest winna Wiśle ok.5 mln i że jest opcja rozliczania barterowego np.za reklamy miasta. To jest idealna okazja żeby Wisłą została operatorem - Prezydent i ZIKiT są pod ścianą bo chcą się problemu w postaci stadionu ewidentnie pozbyć i można się dogadać.Więc brać ten stadion-po dogadaniu końcowych kosztów, podzlecić Sport5 komercje i będzie dobrze.Jak tego SSA nie wykorzysta to znaczy że są kretynami bo lepszej okazji już nie będzie

SpoXsteR 02.05.2010 12:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LukL (Post 891492)
kilka zdjęć z wykończeniówki na C
http://stadionwisly.info/fotorelacje...dion_wisly.jpg

w niedziele obszerniejsza galeria...

tylko przypominam :> bo te wstepne fotki narobily mi smaczkow..

crazykaro 02.05.2010 12:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez damian755 (Post 892031)
Czy to prawda ze zewnetrzna elewacja trybun ma byc szlifowana i malowana na kolor szaro-niebieski?

Dodaliby jeszcze czerwony i byłoby git :D

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 892039)
http://www.youtube.com/watch?v=usaez...layer_embedded

1:28

kierownik budowy sam się zaśmiał z tych 5 tys
widać, że ktoś mu kazał palnąć 5 tys i nie wytrzymał przed wyśmianiem tej liczby.

5000:25 = 200 grup po 25 osób

5h/200 = 0,025 h/grupę

0,025h/grupę * 60min/h = 1,5 min na grupę :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

damian755 02.05.2010 12:33

Mam nadzieje ze Basalaj wreszcie wszystkie te sprawy wyjasni

filip74 02.05.2010 14:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez damian755 (Post 892031)
Czy to prawda ze zewnetrzna elewacja trybun ma byc szlifowana i malowana na kolor szaro-niebieski?

Tak mi odpowiedział oprowadzający beton szlifowany i malowany farbą , z tym że teraz nie jestem już pewny czy mówił o dwóch osobnych kolorach szarym i niebieskim czy jednym kolorze szaroniebieskim.
Ale chyba chodziło o jeden kolor szaroniebieski .

rav 02.05.2010 14:48

Wczoraj też przeczytałem, że 5 tys. i pusty śmiech mnie ogarnął.

Zakładając:
- grupy 25-osobowe
- wpuszczane co 5 minut (mocno naciągane, podejrzewam, że wchodziły co 10-15)

To mamy w 6 godzin zwiedzania (od 10 do 16, bo coś tam przedłużyli) 1800 osób.

Trzeba mieć naprawdę ciężki łeb, żeby rzucić taką ilość.

Dodam, że osoby, które były na obu wizytach podkreślały, że przy Reymonta są znacznie większe tłumy. Ja podszedłem tylko pod stadion przy Kałuży przed 13, nie byłem w środku, ale było tam bardzo "rzadziutko".

Markus 02.05.2010 14:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 892022)
Wyciągnąłem zestawienie robót dodatkowych, pozostałych, trybuny zachodniej na łączną kwotę 75,06 mln:
1. Konstrukcja żelbetowa trybuny - strop na poz. +23.33, ściany żelbetowe, połączenie ścian i słupów ze ścianą szczelinową, słupy monolityczne (rodzaj robót) - (wartość w mln) 2,81.
2. Konstrukcja prefabrykowana - słupy elewacyjne, dozbrojenie belek od poz. +5.02 - wartość 0,97 (mln).
3. Konstrukcja dachu - konstrukcja, pomosty, kraty pomostowe, drabiny systemowe, elementy telebimu - 4,09.
4. Zabezpieczenie p. poż. - zabezpieczenie trybuny, konstrukcji stalowej, dostosowanie stropu na poz. - 0.23 do wymaganej klasy odporności ogniowej - 4,21.
5. Roboty wykończeniowe - zmiana grubości poliwęglanu, obudowa ścian osłonowych tarasu na poz. +19.45, odwodnienie stropów na poz. +14.91, +19.45, odwodnienie zadaszenia oliwęglanowego - 1,54.
6. Obudowa szachtów instalacyjnych, ścianki działowe, stolarka wewnętrzna, balustrady, obróbki blacharskie, schody przez fosę - 3,86.
7. BMS i automatyka - 3,41.
8. Instalacje elektryczne - 0,89.
9. Instalacje sanitarne wewnętrzne - 3,51.
10. Zmiana agragatów - 1,22.
11. Zasilanie oświetlenia murawy - 0,43.
12. Instalacje niskoprądowe - 0,25.
13. Budowa linii elektr. zewnętrznych - 1,52.
14. Ściana szczelinowa - dozbrojenie, rozpory, izolacja - 0,93.
15. Konstrukcja żelbetowa narożnika - 1,61.
16. Konstrukcja żelbetowa trybuny - szyby windowe, ściany, słupy monolityczne, stropy - 5,82.
17. Rama stalowa główna - 4,74.
18. Konstrukcja dachu, konstrukcja, pomosty, kraty pomostowe, drabiny systemowe, elementy telebimu - 2,13.
19. Zabezpieczenie p.poż. - 4,88.
20. Zmiana grubości poliwęglanu, warstwy wykończeniowe dachu, obróbki, odwodnienie zadaszenia - 0,56.
21. Obudowa szachtów instalacyjnych, ścianki działowe, stolarka wewnętrzna, systemy kontroli, balustrady, obróbki, schody przez fosę - 3,81.
22. Konstrukcja dachu, konstrukcja, pomosty, kraty pomostowe, drabiny systemowe, elementy telebimu - 2,13.
23. BMS i automatyka - 3,66.
24. Instalacje sanitarne wewnętrzne - 5,49.
25. Instalacje elektryczne wewnętrzne - 1,51.
26. Przebudowa zasilania - zmiana za stację 4301 - 0,98.
27. Niskie prądy - trybuna zachodnia, północna, południowa, pawilon multimedialny - 2,5.
28. Przeniesienie za trybune zachodnią montażu elementów dachu wraz z zagospodarowaniem terenu - 5,6.

To są jakieś jaja. Rzeczywiście wygląda na to, że radni przegłosowali dodatkowe, ogromne pieniądze 75 mln nie na najważniejsze braki, o których wiele razy rozmawialiśmy, lecz na dokończenie prac w ramach już obowiązującej, wadliwej umowy z Polimexem! Szok.

Jeśli mam rację, wychodzi na to, że trybuna zachodnia, bez instalacji kluczowych dodatków (monitoring, IT, kołowroty) podrożała już o ponad 100 mln (bo trzeba doliczyć jeszcze 30 baniek z zeszłego roku), bez istotnych zmian "specyfikacji" i zawartości tej trybuny!

Osoby odpowiedzialne za przetarg na tą trybunę, rozpisanie zakresu zamawianych prac etc. - jeśli to się potwierdzi - powinny trafić do kryminału, bo to podchodzi pod kolejną ewidentną malwersację. Tu już chodzi o coś więcej niż wyłudzanie pieniędzy i robienie klubu, miasta i kibiców w bu...a.

Zdenerwowałem się.

PiotrG 02.05.2010 14:55

Cytat:

(bo trzeba doliczyć jeszcze 30 baniek z zeszłego roku).
To były pieniądze na trybunę wschodnią, chyba...

rav, cóż, każdy myślący nie uwierzy w tą bajkę o 5tys na Cracovii.

SpoXsteR 02.05.2010 17:15

http://stadionwisly.info/files/gallery/257/23.jpg

a coz to jest... to jest wejscie na trybune na pietrze? takie szerokie...

Proud 02.05.2010 17:37

Tak.

Wejścia musza mieć odpowiednią przepustowość.
Ciekawie jest rozwiązany problem "korków". Ludzie idący środkiem nie będą kolidować z tymi dochodzącymi z boku. Dlatego są takie szerokie.

NHwiernyTS 02.05.2010 17:58

Mnie najbardziej martwi odległość od trybun byłej C i A/B do murawy która ma wynosić 15 i pół metra ;/

SpoXsteR 02.05.2010 18:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 892241)
Tak.

Wejścia musza mieć odpowiednią przepustowość.

chetnie zobaczylbym wejscia na trybune z takiej perspektywy na Lokomotivie Poznan, w Warszawie itd..
bo zauwazylem ze u nas tylko sa jakies zolte przejscia, wejscia tak szerokie ze autokar moglby sie zmniescic, fosy itd.. nigdzie tego nie ma, tylko u nas, a ponoc to niezgodne z jakimis tam przepisami.. my za jakiegos glupiego jasia robimy czy jak... ciagle slysze o jakichs wymaganiach, przepisach.. a nic z tych rzeczy nie widze na innych stadionach

zamiast tak szerokie wejscia robic to chyba lepiej to bylo zmniejszyc i dodac kilkaset miejsc dla kibicow

JrQ- 02.05.2010 19:46

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

pfffffffffffffffffff


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl