![]() |
Cytat:
Cytat:
To samo tyczy się narożników - też mogą tam się pojawić plexi tylko jest potrzebny jakiś konkretny argument np. względy bezpieczeństwa |
Cytat:
jak ktos bedzie chcial fajny widoczek na Krakow to sie wybierze na kopiec Kosciuszki.. stadion za blisko... pół miliarda złotych (SIC! sam nie wierze ze to pisze) a on w 100% nie bedzie zakryty / zadaszony.. to sa jakies jaja.. wystarczy ze zostawia ochydne szczeliny w naroznikach.. niech chociaz tyly C zakryja (tak jak to jest na D i E) a nie dziura za dziura co dwa kroki rozdupcone na 10 metrow zeby tego bylo malo elewacja gorsza niz na bloku budowanym po 2 wojnie swiatowej.. i zapewne takie sciany zostawiaja (jakie juz sa na D i E) zreszta jak sami widzicie.. jednym mowia co innego, drugim co innego.. mnie ma sensu nawet sie pytac co i jak na to wychodzi.. bo chocby powiedzieli 'tak' to za miesiac sie okaze ze jednak 'nie' i takie bledne kolo Cytat:
to bylo by dosc logiczne.. bo ci na srodku na gorze C nie widzieliby telebimu na A/B i na odwrot.. a tak tylko osoby na C nie beda widziec telebimu zamieszczonego na ow trybunie (chyba ze zrobia dwustronny.. obraz na przodzie i na tylach, nie wiem jak to sie fachowo nazywa.. i to jest najlepsze rozwiazanie) no wiec najlepszym rozwiazaniem jest okraglak.. jest tam taki deptak, dosyc spory.. i gra .. bo do naroznika sobie nie wyobrazam.. pol naroznika zaslonilby ... no chyba ze jakis miniaturowy albo zamieszczony na dachu .. zart chyba ze dadza takie telebimy z obrazem na prodzie i tylach.. to nie bedzie problemu zeby go zamiescic na A/B |
gwoli jasnosci chodzilo mi o to ze jesli telebim bedzie na przeciwleglej trybunie to osoby na A/B beda mialy taki widok jak osoby bedace w tym miejscu jak na C
http://i39.tinypic.com/2i7u2jb.jpg (na samej gorzy na przeciw niego..) chyba ze zamontuje te telebimy dwustronne to nie bedzie klopotu... bo jesli nie to osoby z miejsca na focie wyzej nie beda nic widziec (chodzi o obraz na telebimie) i tak samo na A/B .. a jesli dadza telebim gdzie indziej najlepiej na ten deptak przy okraglaku to przynajmniej osoby z A/B beda widziec przeciwlegly tel usytuowany na C |
A po co komu więcej widzieć? Calutkie boisko i jeszcze trochę trybun widać, poza tym zdjęcie robione chyba na stojąco z nawyższego miejsca na C.
Kiedyś ktoś rozrysował to tu bądź na SSC i wyszło że przeciwległęgo telebimu nie będzie widziało 3-5 ostatnich rzędów. Gdyby telebim drugi umieszczono na okrąglaku to nie widziałby go prawie nikt z E |
A co sobie jeszcze przypomniałem fosy na D i E będą odkopane .
Za fosami nie będzie już żadnych płotów tylko jakieś barierki nie za wysokie przed pierwszymi rzędami trybun coś na styl tych które są teraz na D i E. Spytałem się o ten śmiertelny wypadek w którym miejscu budowy miał miejsce , ale oprowadzający nic nie chciał powiedzieć potem powiedział że tym bardziej nic nie powie bo to był jakiś dobry jego znajomy , trochę głupio mi się zrobiło , ale i to spytałem o ten przypadek z jesieni zeszłego roku z przygniecionym przez drzewo . Z tym gościem jest wszystko w porządku , nic mu nie dolega. |
Cytat:
|
Jak przyjemnie było znowu przekroczyć progi R 22. Mówcie, co chcecie porównujcie do Gdańska Poznania, gdy stanąłem na dole to poczułem dumę i radość, że mamy taki stadion. Jeśli ktoś pamięta jak wyglądał kiedyś to naprawdę to, co jest teraz to jakby porównywać fiata 125 p do Audi TT.
Z tego, co mówił rzecznik to prawie pewne, że do nazwy stadionu zostanie doczepione jakaś Alianz/Dialog/ Telefonika Arena. Zapewniał, że na pewno nie będzie to ani Biedronka ani tym bardziej Comarch :-) . Co jeszcze rzucało się w oczy wśród zwiedzających dużo ludzi starszych małżeństw kobiet a to dobrze prorokuje parząc na pojemność stadionu. |
|
- Kołowroty na C będą wewnątrz trybuny.
to mi się jeszcze przypomniało. :) ps: hehe,to zdj tej ładnej Dziewczyny jest akurat z oprowadzania mojej grupy :) zresztą Rav też grupę 4 na fotach uchwycił :) |
http://stadionwisly.info/fotorelacje...dion_wisly.jpg
zagadka, gdzie jest stadion Cracovii? (a maja ta przewage ze u nas tylko 3 trybuny..) co do wielkosci... to tu musze pochwalic wykonawcow.. trybuna C od zewnatrz sprawia zajebiste wrazenie.. jak jakis 70-tysiecznik |
Stadion Icków jest jednak dalej.Perspektywa kłamie
|
Niewiem co ludzie widzą ładnego w stadionie Cracovii... Co prawda być może ładnie się wpasuje w otoczenie to jednak odrębnie patrząc dla mnie jest brzydki bo niesymetryczny, dużo ładniejszy jest dla mnie szczególnie od wewnątrz stadionik Korony a dla tych co nie lubią dwupoziomowości na tak małych stadionach to stadion Zagłębia jest też dużo ładniejszy moim zdaniem i pisząc to nie przemawia przeze mnie niechęć do Cracovii tylko patrze obiektywnie.
A ogólnie co do wszystkich stadionów właśnie budowanych to niestety stadion Wisły troche blado na ich tle wypada ze względu na wygląd(bo funkcjonalnie nie będzie zle, pod wszystkimi trybunami i poziomami trybun bedzie miejsce do zagospodarowania zabudowane w przeciwieństwie do np stadionu Legii), gdyby zamiast okrąglaka był narożnik i dachy byłyby jakoś połączone i oczywiście wszystko osłonięte to byłby bardzo ładny symetryczny stadion w stylu anfield road/stamford bridge i podobałby mi się najbardziej z nowo budowanych stadionów w Polsce, a tak niestety moim zdaniem stadion naradowy, stadion Legii i też stadion w Gdańsku(chociaż jest troche podobny do stadionu Bayernu którego wygląd z zewnątrz czyli ta oponka dla mnie jest odrażający ale jednak stadion Lechii z zewnątr będzie się troche różnił od Allianz areny) będą ładniejsze od stadionu Wisły. Stadion Lecha przez to że trybuny za bramkami diametralnie się różnią też nie będzie zbyt piękny, a stadion we Wrocławiu niestety z zewnątrz też będzie brzydko(jak jakiś supermarket/centrum handlowe w kształcie talerza/naczynia) chociaż nie aż tak brzydko jak oponka w Monachium. Ogólnie preferuje chyba bardziej jednak stadiony prostokątne(szczególnie jeśli chodzi o pojemności do 40-50tys) jednak dobrze zrobione owalne też mi się bardzo podobają, najładniejszy stadion wg mnie to Santiago Bernabeu, a oprócz z nie do końca prostokątnych bardzo mi się podobają też Ashburton groove(Emirates), San Siro, Wembley, Nou Mestalla no i camp nou jeśli by był w pełni zadaszony chociaż jednak troche za duży. Pomimo sprzecznych niektórych informacji które dziś się dowiedzieliśmy mam troche większe nadzieje, ponieważ wiadomo raczej że miasto nie zrobi żadnego dodatkowego przetargu na murawe tylko zleci ją polimexowi szczególnie że mają zlecone już obniżenie poziomu murawy. Też cieszy to że w zakresie prac są uwzględnione kołowrotki i monitoring. Pozostają tylko problemy wykończenia D i wszystkich instalacji IT, z IT może jeszcze zdążą ale z wykończeniem D już raczej nie :/, jednak mam nadzieje że od lipca już Wisła wróci na Reymonta nawet jeśłi mecze miałyby się rozgrywać przy tylko 2 trybunach. Jeszcze jedna rzecz mnei cieszy, mam nadzieje że to prawda, mianowicie elewacja ktoś się dowiedział że mają ten surowy beton jakoś lekko oszlifować i pomalować na szaro/niebiesko. Mam nadzieje że tak zrobią bo to jak to teraz wygląda woła o pomste do nieba, a obawiałem się że tak zostanie bo na forum Skyscrapercity widziałem jakąś inwestycje zaprojektowaną przez Obtulowicza z właśnie takim surowym betonem jako elewacją :/ |
http://www.qumak.pl/?page=news&newsid=156
Na trybunie wschodniej faktycznie część prac IT wykonawca miał w zakresie prac, ale nie wszystkie jak widać - telebim, kołowroty, monitoring, o tym nie ma żadnej wzmianki tutaj, zresztą teraz dowiadujemy się sprzecznej rzeczy, w interpelacjach dawno określono, iż wykonawca nie ma w zakresie dostarczenia tych elementów Coś bujali na dniu otwartym. Problemem jest też trybuna zachodnia, gdzie wykonawca nie ma w zakresie prac dosłownie niczego z branży IT - od instalacji słaboprądowych zaczynając, tak wynika z danych z przetargu. A tam przecież będą główne łącza kamer, pomieszczenie dowodzenia obiektem, spięcie wszelkich instalacji do BMS. Oni muszą kwestię pozostałych prac załatwić w maju, inaczej będzie kicha z otwarciem całego obiektu. Zaplecze północnej, instalacje i wyposażenie IT trybuny zachodniej, północnej, spięcie 4 trybun pod BMS. Te 73mln które przegłosowali radni to nie jest na pielęgnacje trawy, sporo rzeczy brakuje, nawet biorąc pod uwagę to, że trybuna wschodnia część IT ma zapewnione. Cytat:
To jest tragedia, co się dzieje, ukończenie całego obiektu w październiku jest krótko mówiąc nierealne, ale obym się mylił. W każdym razie do czerwca muszą te prace zlecić i podać Wiśle dokładne terminy ukończenia obiektu - inaczej klub nie wydzierżawi obiektu. Nikt normalny nie podpisze umowy dzierżawy, jeśli nie będzie wiedział ile go ta dzierżawa wyniesie i kiedy obiekt będzie gotowy. |
Cytat:
Łatwo się wyśmiewać z obiektu parchów, tyle że u nich wszystko jest jasne - u nas to jest jedna wielka prowizorka. Jak by ktoś nie żył w tym mieście i nie interesował się tym, to by nie uwierzył że coś takiego można odwalić. Bez trybuny, bez oświetlenia z prowizorycznym zapleczem - reszta stan surowy, bez przetargów, bez operatora, nikt nie wie jakie krzesełka, jaki wzór ,ile kas - A co najlepsze wytyczne są takie że nadal trzeba mówić że wszystko jest ok i idzie zgodzie z planem -Bareja XXI wieku. |
W sumie nie wiem czy są możliwości prawne, ale najlepiej jakby inwestor usiadł, pomyślał 5 min i przyznał się, że nie ma pojęcia jak dokończyć budowę. Wynająć jakichś ludzi choćby z zagranicy, z doświadczeniem w budowie stadionów, dać im dokumentację projektową (aktualną), dokumentacje przetargowe czyli co zostanie zrobione, po czym niech dojdą czego jeszcze brakuje i dopilnują inwestora, aby ten zlecił te prace czy ogłosił przetargi. Gdyby projekt tworzył jakiś normalny architekt, to on mógłby najzwyczajniej w świecie nadzorować budowę, ale u nas mamy architekta jakiego mamy.
Sytuacja jest taka a nie inna, tutaj trzeba stanowczych kroków. Finansowanie jest, więc problemu ze zlecaniem prac nie będzie. My tutaj na forum możemy sobie gdybać, czego jeszcze brakuje, ale w sumie to tylko nasze domysły po informacjach z odpowiedzi na interpelację i informacjach z dnia otwartego, a te są sprzeczne. Wiemy mało, ale ZIKIT chyba pogubił się jeszcze bardziej od nas. Ludzką rzeczą jest się mylić, zwłaszcza jeśli powierza się budowę stadionu osobom od infrastruktury komunalnej. Czasem warto otwarcie przyznać się do porażki i oddać tę robotę ludziom, którzy dokończą obiekt, bo inaczej to będzie tylko ciągły burdel i nieukończony obiekt. Coś czuję, że interpelacje, krzyki, afery w mediach nic nie pomogą, po prostu budowa utknęła w ślepym punkcie i nie ma komu jej z tego wyciągnąć. Jak inaczej spojrzeć na sytuację, skoro w odpowiedziach na interpelacje piszą co innego, co innego deklaruje prezydent, jeszcze coś innego mówią w dniu otwartym na budowie. Pozostałe prace miały zostać zlecone w marcu, a nie są, rozmowy o wynajem obiektu miały zostać zakończone a wygląda na to, że jeszcze daleko do tego. Inwestor obiektu tak się pogubił, że nie wie czego jeszcze brakuje, bez wynajęcia odpowiedniej ekipy która zbada sytuacje i później podejmie kroki mające na celu ukończenie obiektu, ten nigdy nie zostanie skończony. Trzeba zanalizować sytuację formalną budowy ale również projekt, bo znając Obtułowicza to projekt instalacji IT go przerósł, patrząc jak zaprojektował pomieszczenia wewnątrz trybun i betonowy płot dla VIPów, a do spieprzenia już dużo rzeczy. |
Kwiecień 2010 w 1min!
http://img42.imageshack.us/img42/5748/filmfd.jpg wersja do ściągnięcia: http://www.przeklej.pl/plik/budowa-k...i-0013dm9jtbq4 Specjalne podziękowania dla: Micek14, Hanex, Wislak88 za wsparcie przy zapisywaniu zdjęć. Jak ktoś jeszcze ma coś z kwietnia to niech spakuje i prześle na priva link Niedługo będą kłaść stopnice... wówczas naprawdę każda pomoc będzie na wagę złota Dla przypomnienia: Link do kamerki: rtsp://91.213.255.219/live/mpeg4 albo http://www.wisla.krakow.pl/pl/stadion/kamery/ wystarczy zwykły print screean. który można przyciąć do rozdzielczości 640x480px ale NIE MNIEJ ! Mogą być luzy po bokach, grunt żeby nie ucinać fragmentu zdjęcia. |
Uważam że dobrze by było jakby ktoś bardziej kompetentny ode mnie na tym forum napisał do telewizji Kraków żeby zrobiła debatę na żywo z prezydentem miasta, architektem i wykonawcą bo jak się nie spotkają to nic nie będzie ustalone tylko każdy będzie zwalał winę na drugiego.
|
ja mam takie pytanie, mianowicie jak ci robotnicy wyciągnął później te dźwigi co zostały na płycie boiska?
którędy będzie mozna jest wyjąć na zewnątrz? |
Cytat:
zakopią je pod murawą. czy ludzie nie mogą wymyslac głupszych pytan? a zastanow sie po co są wjazdy na stadion?! |
Cytat:
|
Ponoć wczoraj na Cracovii było 5tys osób :garfield:
|
Cytat:
napewno :D statystycy u nich mają mocne zdolności do zawyżania na meczu z Legią sprzedano 3100 biletów, klub podał oficjalną frekwencje na 5 tys na Zagłębiu Lubin było ich 250 (wykropkowalem kazdego), oficjalnie stwierdzili, e bylo ich 340 itd, itd |
Cytat:
Poczekajmy na odpowiedź na interpelację, jednak wygląda na to, że te 75mln to nie koniec kosztów... Za coś trzeba będzie wykonać zaplecze północnej, zakupić monitoring na 3 trybuny (chociaż coś na dniach otwartych wspominano, że monitoring i kołowroty dla wschodniej ma w zakresie prac Polimex, co jest sprzeczne z odpowiedziami na jedną z interpelacji). No nic, trzeba czekać, ale sytuacja zbyt ciekawa nie jest. I jestem ciekaw, jak wygląda docelowy projekt trybuny zachodniej. Patrząc na ilość prac i ich koszt (ponad 50mln), to przetarg oparty był na zupełnie wypatroszonej dokumentacji... |
Czy to prawda ze zewnetrzna elewacja trybun ma byc szlifowana i malowana na kolor szaro-niebieski?
|
Cytat:
|
http://www.youtube.com/watch?v=usaez...layer_embedded
1:28 kierownik budowy sam się zaśmiał z tych 5 tys widać, że ktoś mu kazał palnąć 5 tys i nie wytrzymał przed wyśmianiem tej liczby. |
Cytat:
|
Cytat:
Druga sprawa Prezydent publicznie zdeklarował że gmina jest winna Wiśle ok.5 mln i że jest opcja rozliczania barterowego np.za reklamy miasta. To jest idealna okazja żeby Wisłą została operatorem - Prezydent i ZIKiT są pod ścianą bo chcą się problemu w postaci stadionu ewidentnie pozbyć i można się dogadać.Więc brać ten stadion-po dogadaniu końcowych kosztów, podzlecić Sport5 komercje i będzie dobrze.Jak tego SSA nie wykorzysta to znaczy że są kretynami bo lepszej okazji już nie będzie |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
5h/200 = 0,025 h/grupę 0,025h/grupę * 60min/h = 1,5 min na grupę :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: |
Mam nadzieje ze Basalaj wreszcie wszystkie te sprawy wyjasni
|
Cytat:
Ale chyba chodziło o jeden kolor szaroniebieski . |
Wczoraj też przeczytałem, że 5 tys. i pusty śmiech mnie ogarnął.
Zakładając: - grupy 25-osobowe - wpuszczane co 5 minut (mocno naciągane, podejrzewam, że wchodziły co 10-15) To mamy w 6 godzin zwiedzania (od 10 do 16, bo coś tam przedłużyli) 1800 osób. Trzeba mieć naprawdę ciężki łeb, żeby rzucić taką ilość. Dodam, że osoby, które były na obu wizytach podkreślały, że przy Reymonta są znacznie większe tłumy. Ja podszedłem tylko pod stadion przy Kałuży przed 13, nie byłem w środku, ale było tam bardzo "rzadziutko". |
Cytat:
Jeśli mam rację, wychodzi na to, że trybuna zachodnia, bez instalacji kluczowych dodatków (monitoring, IT, kołowroty) podrożała już o ponad 100 mln (bo trzeba doliczyć jeszcze 30 baniek z zeszłego roku), bez istotnych zmian "specyfikacji" i zawartości tej trybuny! Osoby odpowiedzialne za przetarg na tą trybunę, rozpisanie zakresu zamawianych prac etc. - jeśli to się potwierdzi - powinny trafić do kryminału, bo to podchodzi pod kolejną ewidentną malwersację. Tu już chodzi o coś więcej niż wyłudzanie pieniędzy i robienie klubu, miasta i kibiców w bu...a. Zdenerwowałem się. |
Cytat:
rav, cóż, każdy myślący nie uwierzy w tą bajkę o 5tys na Cracovii. |
http://stadionwisly.info/files/gallery/257/23.jpg
a coz to jest... to jest wejscie na trybune na pietrze? takie szerokie... |
Tak.
Wejścia musza mieć odpowiednią przepustowość. Ciekawie jest rozwiązany problem "korków". Ludzie idący środkiem nie będą kolidować z tymi dochodzącymi z boku. Dlatego są takie szerokie. |
Mnie najbardziej martwi odległość od trybun byłej C i A/B do murawy która ma wynosić 15 i pół metra ;/
|
Cytat:
bo zauwazylem ze u nas tylko sa jakies zolte przejscia, wejscia tak szerokie ze autokar moglby sie zmniescic, fosy itd.. nigdzie tego nie ma, tylko u nas, a ponoc to niezgodne z jakimis tam przepisami.. my za jakiegos glupiego jasia robimy czy jak... ciagle slysze o jakichs wymaganiach, przepisach.. a nic z tych rzeczy nie widze na innych stadionach zamiast tak szerokie wejscia robic to chyba lepiej to bylo zmniejszyc i dodac kilkaset miejsc dla kibicow |
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:35. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl