![]() |
Cytat:
|
Cytat:
W tydzien czasu postawia stadion. |
Cytat:
Żadnych innych argumentów wykonawca nie potrzebuje. Biuro Obtułowicza przez niemal 2 lata nie dostarczyło projektu, po czym w grudniu zerwano z nimi umowę a projektowanie miało dokończyć inne biuro. Zamiast innego biura umowę ponownie podpisano z Obtułowiczem. Skoro biuro Obtułowicza przez 2 lata sobie z tym nie poradziło, to niby teraz dostarczy projekt błyskawicznie? |
Cytat:
Stadion to nie centrum handlowe i pewnych opóźnień nie da się ot tak nadgonić - Gdyby to jeszcze była wina Mostostalu to ok - być może bardziej by opłacalne dla nich było zaprzęgnąć do pracy wszystkie siły niż potem bulić odszkodowania.Tyle że wygląda na to iż wina leży po stronie projektantów - projekty są nie gotowe, a jak są gotowe to w części błędne Jest oczywistym że stadion nie będzie gotowy w całości w lipcu, tak zresztą jak pewnie i w sierpniu i wrześniu - Polecam dobrze się wczytać w to co mówi Majcher - Ani razu nie padło stwierdzenie że stadion będzie w 100% gotowy a jedynie że będzie można na nim mecze rozgrywać - Gdyby istniała jakakolwiek szansa na skończenie inwestycji w lipcu - to było by to powiedziane. Ja tylko jestem ciekaw jak ta prowizorka pt. 'dopuszczenie stadionu do rozgrywania meczów' - będzie wyglądała. Jestem zdania że Wisła powinna dopiero wprowadzić się do obiektów ,kiedy będzie on klasy elite - jak wejdziemy na nieukończony stadion to może się to ciągnąć w nieskończoność - odmowa wejścia na plac budowy przystosowany do gry to jedyna szansa by inwestycja szybko została ukończona. |
Cytat:
Drugie pytanie dlaczego wszyscy piszą o prowizorce związanej z dopuszczeniem stadionu do rozgrywania meczów? Ktoś raz umieścił w poście a reszta powtarza. Na podstawie tego co było mówione od początku mowa jest o wykończeniu stadionu na potrzeby rozgrywania meczów w ekstaklasie, ale o prowizorycznych rozwiązaniach (jak jakieś maszty oświetleniowy itp) nie było mowy. Natomiast nie dokończona będzie częśc komercyjna stadionu i pewnie klatki schodowe na D. A co do umowy. Czy niedostarczenie pełnej dokumentacji oznacza że termin zakończenia stadionu jest obecnie zależny TYLKO od Mostostalu? A stadion może być gotowy za 3-4 lata, tak bo plany nie zostały dostarczone w czasie? Bo ja już nie wiem... A Bonarkę podałem jako przykład ponieważ nie można tak sobie "wróżyć" na temat terminu zakonczenia budowy tego co jest zapisane w umowie z mostostalem. |
Co tu jest niezrozumiałe ?
Jeśli projekt jest oddany z półrocznym poślizgiem, to psim obowiązkiem inwestora (czyli miasta) jest przedłużyć czas wykonawcy o te właśnie pół roku. |
Ale jak do tej pory Mostostal nie upomina się o dodatkowy czas tylko cały czas twierdzi że zdąży do lipca:>
|
Cytat:
|
Ja chciałbym poruszyć inny temat. A mianowicie barierki oddzielające trybuny od boiska. Rozumiem że na budowanych trybunach będą niskie. A czy na trybunach E i D tą rolę będą pełniły te niebieskie barierki na samym dole, które służą głównie jako stolik pod kiełbaskę?? Chyba te inne ogrodzenia zostały zdemontowane.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
z tego co pamiętam to na stronie SKWK pisalo ze zamiast pleksi będą montowane niskie barierki, ale to chyba na nowych trybunach, a nie zamiana na D i E
ale moge sie mylic |
Cytat:
|
Zmiana barierek na D i E to najmniejszy z naszych stadionowych problemów
|
Cytat:
"Punkt 1. Polimex wybuduje stadion do lipca 2010. Podpisy: Polimex, Miasto" To wtedy faktycznie mozna byc pewnym ze stadion powstanie na lipiec 2010 i argumentowac w rozmowie "umowa jest podpisana". Obawiam sie jednak ze oprocz tego jednego punktu jest tez kilkaset innych z czego co najmniej kilkanascie odnosnie ewentualnych opoznien i czym moga one byc spowodowane. Od projektu przez finansowanie po pogode. A wykonawca bylby glupi gdyby teraz oficjalnie powiedzial ze nie wyrobi nawet jesli jest pewien ze nie wyrobi. |
Cytat:
Trybuna zachodnia to zaczynając od poziomów: -1: szatnie dla drużyn, magazyny, zaplecza gastronomii (chłodnie, magazyny, zmywak, kuchnie), pomieszczenia techniczne, szatnie sędziów, pomieszczenie kontroli antydopingowej, pomieszczenie rodzinne (zresztą wtf? Nie mam pojęcia co to jest), pokoje trenerów, gabinet lekarski, parking, pomieszczenia pracowników. http://img193.imageshack.us/img193/5...yziemia.th.jpg 00: strefa kibiców z I poziomu trybun, punkty gastronomiczne, toalety, hall, klatki schodowe http://img130.imageshack.us/img130/1...parteru.th.jpg +1: strefa VIP, skyboxy, loża prezydencka, foyer, toalety, klatki schodowe. http://img37.imageshack.us/img37/303...t1pitra.th.jpg +2: strefa kibiców II poziomu trybun, toalety, punkty gastronomiczne, hall, klatki schodowe. http://img96.imageshack.us/img96/962...t2pitra.th.jpg +3: strefa robocza mediów, miejsca dla dziennikarzy, fotografów, toalety, catering, klatki schodowe. http://img62.imageshack.us/img62/690...t3pitra.th.jpg +4: strefa TV, dwa panoramiczne studia, dwa zwykłe studia, platformy dla kamer, stanowiska komentatorów, pomieszczenie speakera, pokój narad, pomieszczenie serwera, hall, toalety, catering, klatki schodowe i najważniejsze - pomieszczenie zarządzania stadionem, http://img691.imageshack.us/img691/5...t4pitra.th.jpg Jakoś nie widzę tutaj niczego do oddania "na później". Wszystkie pomieszczenia są niezbędne do funkcjonowania stadionu, niezbędne są też łącza aby można było przeprowadzić transmisję meczu, czuwać nad bezpieczeństwem obiektu oraz zarządzać instalacjami zwykłymi (oświetlenie, klimatyzacja, ogrzewanie, systemy awaryjne). O dachu i niezbędnym oświetleniu nie będę już wspominał. Na tym stadionie nie ma miejsca na wielki business - są jedynie biura na trybunie wschodniej, których część wynajmie Wisła aby klub mógł funkcjonować. Pod trybuną północną bodajże mogą być 2 kondygnacje, jedna to strefa kibiców - punkty gastronomiczne, toalety, druga to być może klub kibica z pubem, trochę dziwne aby na stadionie ligowym tego nie było - wszystkie nowe stadiony takie kluby będą posiadać, ba nawet SN bez stałej drużyny będzie mieć duży klub kibica. Wypadłoby też znaleźć miejsce dla oficjalnego sklepu Wisły Kraków, nowy stadion a sklep zamiast na stadionie to w budce obok niego... Nie mam jedynie pojęcia co jest pod trybuną E. |
@PiotrG
Czyli z tego co piszesz jasno wynika że trybuna zachodnia musi zostać oddana w całości do lipca, bo nie ma możliwości aby dopuścić stadion bez wykończenia którejś z części (może poza skyboxami). |
Teoretycznie tak, chociaż w przypadku tego stadionu nigdy nic nie wiadomo.
Ten stadion został tak zaprojektowany, że nie ma miejsca ani na tymczasowe szatnie, ani na tymczasowe stanowiska dla komentatorów, ani na tymczasowe pomieszczenia dla dziennikarzy - bez trybuny zachodniej funkcjonować on nie będzie. Trybuna zachodnia to też 1/2 niezbędnego oświetlenia na dachu. Rozgrywanie meczy w lipcu przy rozgrzebanej zachodniej bez dachu to jakiś kosmos - trzeba byłoby dodatkowych pieniędzy na tymczasowe oświetlenie, trzeba byłoby zamontować tymczasowe miejsca dla komentatorów na wschodniej, znaleźć miejsce dla dziennikarzy i fotografów, podciągnąć łącza dla kamer na wschodnią, znaleźć tam miejsce dla obsługi stadionu, pomieszczenie zarządzania z przeciągnięciem tam instalacji - masa przeprojektowywania i dodatkowych kosztów. Gdyby stadion został zaprojektowany tak, aby bez zachodniej można byłoby rozgrywać mecze, to Wisła nawet na jedną rundę by się z niego nie wyprowadziła. Wyburzenie zachodniej jednak wymusiło zamknięcie obiektu, a nawet pomieszczenia klubowe przeniesiono do kontenerów. Te tesktyi o zbudowaniu najpierw niezbędnej części a później zagospodarowaniu powierzchni komercyjnej to tylko zwykła niewiedza prezydenta Krakowa, lub co gorsza mydlenie oczu kibicom. |
Cytat:
Cracovia kilkanaście lat nie miała stałego zaplecza tylko kontenery za stadionem. Dogada się Cupiał z Filipiakim i kupi Wisełce baraki z Kałuży :-) |
PiotrG, prezydent nie napisał wprost, że stadion nie będzie w 100% gotowy na lipiec. Można to wyczytać między wierszami.
Co można pominąć na zachodniej? Zakładając, że nie będą na nią wpuszczani kibice, proszę bardzo: -1: magazyny, zaplecza gastronomii, część pomieszczeń technicznych, pomieszczenie rodzinne, pokoje trenerów, pomieszczenia pracowników cały poziom 0, +1, +2, +3 (jeśli chodzi o media, to potrzebne są tylko miejsca na trybunie + ewentualnie jakieś jedno pomieszczenie, reszta w okrąglaku) +4: dwa panoramiczne studia, jedno zwykłe studio (jedno musi być dla C+), stanowisko dla komentatorów, hall, toalety, catering, klatki schodowe Wykończenie w/w przy otwartej reszcie stadionu nie spowoduje dodatkowych kosztów dla Polimexu. Rzeczywiście muszą zdążyć z dachem, z oświetleniem raczej też + kilkoma pomieszczeniami. |
No, ale to jest trochę dziwne, że wszyscy urzędnicy i inwestor ciągle i z uporem maniaka powtarzają : lipiec 2010. Na zdrowy chłopski rozum, powinni podchodzić do tego bardziej asekurancko. Że są pewne problemy, że komplikacje, że pierwotny termin może ulec "niewielkim zmianom" . To by było logiczne, a nie że w lipcu nagle obwieszczą, że potrzeba jeszcze pół roku. No chyba, że po drodze są wybory. To by wiele wyjaśniało :-)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
A jak to wygląda w Lubinie?? Tam zdaje się też jedna z trybun nie ma nawet krzesełek?
|
@Arpaho: Zapewne możesz odebrać fragment budowy, m.in. bez trybun, na których nie ma krzesełek. Właśnie tak jak w Lubinie, gdzie na nieoddanej dla kibiców trybunie znajdują się kamery. Dziennikarzy posadzono na przeciwległej trybunie. Po meczu zapychają dookoła stadionu do starego budynku klubowego znajdującego się za nieoddaną trybuną. Obie drużyny wraz z sędziami, trenerami czy fotografami przechodzą przez niedokończoną trybunę do starego budynku klubowego.
Możliwa jest jeszcze wersja, że wychodzić się będzie z okrąglaka, kilka niezbędnych pomieszczeń zastąpią stojące tam już kontenery... Jedna szatnia jest... |
Cytat:
|
Lepiej by było trzymać się informacji, że bez zachodniej trybuny meczów nie będzie bo wówczas szybciej ją skończą, a jak jak jej nie dokończą w lipcu czy sierpniu to wykańczanie trybuny przeciągnie się do stycznia przyszłego roku, znając zaangażowanie naszych władz.
A co do tych 100% wkończonego stadionu co mówił prezydent, to jak nie będą wykończone skyboxy oraz pomieszczenia biurowe to wówczas stadion też nie będzie skończony w 100%, więc trudno wniskować co miał na myśli "podmiot liryczny":-p |
Cytat:
Kamery pomocnicze do pokazywania ujęć, śledzenia danych fragmentów gry są w wielu miejscach, przy murawie, przy ławkach rezerwowych, na trybunie z drugiej strony boiska. A ludzi do środka trybuny nie wpuszczą, dopóki ta nie przejdzie odbiorów. Cytat:
Cytat:
|
no ale jaki problem grac w lipcu bez sztucznego oswietlenia, jak jasno jest do 20 wieczorem... wiem ze wymogi licencyjne itp ale mysle ze dla Wisły warunkowo dałoby sie to obejsc.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:49. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl