Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

crazykaro 07.02.2010 18:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 851880)
Umowa na budowę całej zachodniej jest podpisana - nawet jeśli będzie taka "prowizorka" to wykonawca będzie musiał tę trybunę skończyć. Problem w tym, że automatycznie wzrosną koszta budowy, a czy miasto znowu zgodzi się na dodatkowe fundusze to wątpliwa kwestia. Jeśli nie i przerwą budowę, to później ta trybuna może skończyć jak północna. Ja osobiście nie wierzę, że ta prowizorka wypali, choć w tym przypadku nigdy nic nie wiadomo. Spodziewam się raczej, że Wisła wróci na stadion dopiero po ukończeniu budowy trybuny zachodniej, czyli runda jesienna2010/2011 na Hutniku, jak jakimś cudem projekt będzie gotowy dosyć szybko, a wykonawca będzie gonił z pracami, może na 7 ostatnich kolejek rundy jesiennej Wisła już wróci na stadion w konfiguracji 3 trybun, tj S,E,W.
Największą niewiadomą jest projekt monitoringu i kołowrotów - kiedy będzie gotowy, kiedy ogłoszą przetarg, kiedy wybiorą wykonawcę i zakończy się montaż. Na to jest raptem 4 miesiące, licząc że przetarg ogłoszą na początku marca. Przetarg trwa, później mogą być protesty, a montażu też w tydzień nie da się przeprowadzić.

Na jakiej podstawie wypowiadasz się w której kolejce rundy Wisła wróci na stadion. Takie celowanie na chybił-trafił jest co najmniej dziwne. Wykonawca musi przyspieszyć bo obowiązują go terminy. Nawet miesiąc mrozów nie jest wymówką żeby trubune oddać na koniec 2010r. Umowa jest podpisana i nie wiem jakie uzasadnienie musiałby wymyśleć Mostostal żeby nie płacić kary za takie wydłużenie terminu, a natępnie miasto płacić Wiśle. Umowy są podpisane i trzymać się trzeba. To nie jest budowa domu żeby przeciągać w nieskończoność tylko stadion za 400mln zł. I mimo że normalnie niepracuje się na budowach na 3 zmiany to w tym wypadku chyba coś takiego się szykuje aby zdążyć w terminie. Jak widziałem jak budowali Bonarkę to na tydzień przed otwarciem też nie wyobrażałem sobie jak skończą w ciągu 7 dni jak jeszcze elewacja nie była zrobiona, a tu niespodzianka. Jak mus to mus.

koyoot 07.02.2010 18:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez damian755 (Post 851619)
A ja wierzę że się uda robiąc na 3 zmiany z obpowiednią ilością ludzi.

To zadzwon po ekipe "Domu nie do pozniania"...

W tydzien czasu postawia stadion.

PiotrG 07.02.2010 18:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 851923)
Na jakiej podstawie wypowiadasz się w której kolejce rundy Wisła wróci na stadion. Takie celowanie na chybił-trafił jest co najmniej dziwne. Wykonawca musi przyspieszyć bo obowiązują go terminy. Nawet miesiąc mrozów nie jest wymówką żeby trubune oddać na koniec 2010r. Umowa jest podpisana i nie wiem jakie uzasadnienie musiałby wymyśleć Mostostal żeby nie płacić kary za takie wydłużenie terminu, a natępnie miasto płacić Wiśle. Umowy są podpisane i trzymać się trzeba. To nie jest budowa domu żeby przeciągać w nieskończoność tylko stadion za 400mln zł. I mimo że normalnie niepracuje się na budowach na 3 zmiany to w tym wypadku chyba coś takiego się szykuje aby zdążyć w terminie. Jak widziałem jak budowali Bonarkę to na tydzień przed otwarciem też nie wyobrażałem sobie jak skończą w ciągu 7 dni jak jeszcze elewacja nie była zrobiona, a tu niespodzianka. Jak mus to mus.

Wymówkę? Nie trzeba daleko szukać, pisze się o tym już od dawna - brak projektu wykonawczego, który dostarczyć miał Obtułowicz. Bez tego budować nie mogą. Jako, że Obtułowicz został wybrany przez inwestora, projekt miał zostać dostarczony GW zaraz po podpisaniu umowy a do tej pory go nie dostał.
Żadnych innych argumentów wykonawca nie potrzebuje.
Biuro Obtułowicza przez niemal 2 lata nie dostarczyło projektu, po czym w grudniu zerwano z nimi umowę a projektowanie miało dokończyć inne biuro. Zamiast innego biura umowę ponownie podpisano z Obtułowiczem. Skoro biuro Obtułowicza przez 2 lata sobie z tym nie poradziło, to niby teraz dostarczy projekt błyskawicznie?

1q2 07.02.2010 18:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 851923)
Na jakiej podstawie wypowiadasz się w której kolejce rundy Wisła wróci na stadion. Takie celowanie na chybił-trafił jest co najmniej dziwne. Wykonawca musi przyspieszyć bo obowiązują go terminy. Nawet miesiąc mrozów nie jest wymówką żeby trubune oddać na koniec 2010r. Umowa jest podpisana i nie wiem jakie uzasadnienie musiałby wymyśleć Mostostal żeby nie płacić kary za takie wydłużenie terminu, a natępnie miasto płacić Wiśle. Umowy są podpisane i trzymać się trzeba. To nie jest budowa domu żeby przeciągać w nieskończoność tylko stadion za 400mln zł. I mimo że normalnie niepracuje się na budowach na 3 zmiany to w tym wypadku chyba coś takiego się szykuje aby zdążyć w terminie. Jak widziałem jak budowali Bonarkę to na tydzień przed otwarciem też nie wyobrażałem sobie jak skończą w ciągu 7 dni jak jeszcze elewacja nie była zrobiona, a tu niespodzianka. Jak mus to mus.

uff.Po takim poście to jestem spokojny - zdążą :lol:

Stadion to nie centrum handlowe i pewnych opóźnień nie da się ot tak nadgonić - Gdyby to jeszcze była wina Mostostalu to ok - być może bardziej by opłacalne dla nich było zaprzęgnąć do pracy wszystkie siły niż potem bulić odszkodowania.Tyle że wygląda na to iż wina leży po stronie projektantów - projekty są nie gotowe, a jak są gotowe to w części błędne

Jest oczywistym że stadion nie będzie gotowy w całości w lipcu, tak zresztą jak pewnie i w sierpniu i wrześniu - Polecam dobrze się wczytać w to co mówi Majcher - Ani razu nie padło stwierdzenie że stadion będzie w 100% gotowy a jedynie że będzie można na nim mecze rozgrywać - Gdyby istniała jakakolwiek szansa na skończenie inwestycji w lipcu - to było by to powiedziane.

Ja tylko jestem ciekaw jak ta prowizorka pt. 'dopuszczenie stadionu do rozgrywania meczów' - będzie wyglądała.
Jestem zdania że Wisła powinna dopiero wprowadzić się do obiektów ,kiedy będzie on klasy elite - jak wejdziemy na nieukończony stadion to może się to ciągnąć w nieskończoność - odmowa wejścia na plac budowy przystosowany do gry to jedyna szansa by inwestycja szybko została ukończona.

crazykaro 07.02.2010 19:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 851940)
uff.Po takim poście to jestem spokojny - zdążą :lol:

Stadion to nie centrum handlowe i pewnych opóźnień nie da się ot tak nadgonić - Gdyby to jeszcze była wina Mostostalu to ok - być może bardziej by opłacalne dla nich było zaprzęgnąć do pracy wszystkie siły niż potem bulić odszkodowania.Tyle że wygląda na to iż wina leży po stronie projektantów - projekty są nie gotowe, a jak są gotowe to w części błędne

Jest oczywistym że stadion nie będzie gotowy w całości w lipcu, tak zresztą jak pewnie i w sierpniu i wrześniu - Polecam dobrze się wczytać w to co mówi Majcher - Ani razu nie padło stwierdzenie że stadion będzie w 100% gotowy a jedynie że będzie można na nim mecze rozgrywać - Gdyby istniała jakakolwiek szansa na skończenie inwestycji w lipcu - to było by to powiedziane.

Ja tylko jestem ciekaw jak ta prowizorka pt. 'dopuszczenie stadionu do rozgrywania meczów' - będzie wyglądała.
Jestem zdania że Wisła powinna dopiero wprowadzić się do obiektów ,kiedy będzie on klasy elite - jak wejdziemy na nieukończony stadion to może się to ciągnąć w nieskończoność - odmowa wejścia na plac budowy przystosowany do gry to jedyna szansa by inwestycja szybko została ukończona.

A czy ktoś mówi o całości stadionu? Stadion ma być gotowy na tyle aby mogły się na nim odbywać mecze ekstraklasy. I nie próbuj mi wmówić, że napisałem coś czego nie napisałem. Gdzie ja piszę niby że stadion w całości będzie gotowy w lipcu??
Drugie pytanie dlaczego wszyscy piszą o prowizorce związanej z dopuszczeniem stadionu do rozgrywania meczów? Ktoś raz umieścił w poście a reszta powtarza. Na podstawie tego co było mówione od początku mowa jest o wykończeniu stadionu na potrzeby rozgrywania meczów w ekstaklasie, ale o prowizorycznych rozwiązaniach (jak jakieś maszty oświetleniowy itp) nie było mowy. Natomiast nie dokończona będzie częśc komercyjna stadionu i pewnie klatki schodowe na D.

A co do umowy. Czy niedostarczenie pełnej dokumentacji oznacza że termin zakończenia stadionu jest obecnie zależny TYLKO od Mostostalu? A stadion może być gotowy za 3-4 lata, tak bo plany nie zostały dostarczone w czasie? Bo ja już nie wiem...


A Bonarkę podałem jako przykład ponieważ nie można tak sobie "wróżyć" na temat terminu zakonczenia budowy tego co jest zapisane w umowie z mostostalem.

Fafnucy 07.02.2010 19:16

Co tu jest niezrozumiałe ?
Jeśli projekt jest oddany z półrocznym poślizgiem, to psim obowiązkiem inwestora (czyli miasta) jest przedłużyć czas wykonawcy o te właśnie pół roku.

crazykaro 07.02.2010 19:21

Ale jak do tej pory Mostostal nie upomina się o dodatkowy czas tylko cały czas twierdzi że zdąży do lipca:>

63.5 Kg 07.02.2010 19:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 851965)
Ale jak do tej pory Mostostal nie upomina się o dodatkowy czas tylko cały czas twierdzi że zdąży do lipca:>

Pewnie beda czekac do konca.

Pero 07.02.2010 20:25

Ja chciałbym poruszyć inny temat. A mianowicie barierki oddzielające trybuny od boiska. Rozumiem że na budowanych trybunach będą niskie. A czy na trybunach E i D tą rolę będą pełniły te niebieskie barierki na samym dole, które służą głównie jako stolik pod kiełbaskę?? Chyba te inne ogrodzenia zostały zdemontowane.

63.5 Kg 07.02.2010 20:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 851975)
Ja chciałbym poruszyć inny temat. A mianowicie barierki oddzielające trybuny od boiska. Rozumiem że na budowanych trybunach będą niskie. A czy na trybunach E i D tą rolę będą pełniły te niebieskie barierki na samym dole, które służą głównie jako stolik pod kiełbaskę?? Chyba te inne ogrodzenia zostały zdemontowane.

Pamietajmy rowniez o tym ze caly czas sa zasypane fosy i co z nimi??

elomike 07.02.2010 20:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 851975)
Ja chciałbym poruszyć inny temat. A mianowicie barierki oddzielające trybuny od boiska. Rozumiem że na budowanych trybunach będą niskie. A czy na trybunach E i D tą rolę będą pełniły te niebieskie barierki na samym dole, które służą głównie jako stolik pod kiełbaskę?? Chyba te inne ogrodzenia zostały zdemontowane.

W sumie skoro wejścia będą od środka trybuny to nie ma po co robić wyjść na dole. Więc logicznie byłoby, jakby nie było żadnych ogrodzeń oprócz tego niebieskiego no i siatki żeby piłki nie wpadały. Bo mam nadzieje że era dwumetrowych płotów już się skończyła... A wie ktoś coś o demontowaniu pleksów na trybunie D i E? Słyszałem że mają zniknąć tworząc kilkaset nowych miejsc.

Pero 07.02.2010 21:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez elomike (Post 851990)
A wie ktoś coś o demontowaniu pleksów na trybunie D i E? Słyszałem że mają zniknąć tworząc kilkaset nowych miejsc.

Nie sadzę. Nawet jeśli je zdemontują to w ich miejscu postawią barierki i nici z miejsc.

yogul 07.02.2010 21:13

z tego co pamiętam to na stronie SKWK pisalo ze zamiast pleksi będą montowane niskie barierki, ale to chyba na nowych trybunach, a nie zamiana na D i E
ale moge sie mylic

maci0s 07.02.2010 21:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yogul (Post 851997)
z tego co pamiętam to na stronie SKWK pisalo ze zamiast pleksi będą montowane niskie barierki, ale to chyba na nowych trybunach, a nie zamiana na D i E
ale moge sie mylic

Maja zdemontowac pleksy z D i E i zastąpić barierkami, ale z braku kasy i czasu wątpie żeby zrobili to od razu, pewnie trzeba będzie troche poczekac:]

QBAS 07.02.2010 21:43

Zmiana barierek na D i E to najmniejszy z naszych stadionowych problemów

orzeu 07.02.2010 22:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 851923)
Na jakiej podstawie wypowiadasz się w której kolejce rundy Wisła wróci na stadion. Takie celowanie na chybił-trafił jest co najmniej dziwne. Wykonawca musi przyspieszyć bo obowiązują go terminy. Nawet miesiąc mrozów nie jest wymówką żeby trubune oddać na koniec 2010r. Umowa jest podpisana i nie wiem jakie uzasadnienie musiałby wymyśleć Mostostal żeby nie płacić kary za takie wydłużenie terminu, a natępnie miasto płacić Wiśle. Umowy są podpisane i trzymać się trzeba. To nie jest budowa domu żeby przeciągać w nieskończoność tylko stadion za 400mln zł. I mimo że normalnie niepracuje się na budowach na 3 zmiany to w tym wypadku chyba coś takiego się szykuje aby zdążyć w terminie. Jak widziałem jak budowali Bonarkę to na tydzień przed otwarciem też nie wyobrażałem sobie jak skończą w ciągu 7 dni jak jeszcze elewacja nie była zrobiona, a tu niespodzianka. Jak mus to mus.

Jezelu umowa wyglada tak:
"Punkt 1. Polimex wybuduje stadion do lipca 2010.
Podpisy:
Polimex, Miasto"
To wtedy faktycznie mozna byc pewnym ze stadion powstanie na lipiec 2010 i argumentowac w rozmowie "umowa jest podpisana".
Obawiam sie jednak ze oprocz tego jednego punktu jest tez kilkaset innych z czego co najmniej kilkanascie odnosnie ewentualnych opoznien i czym moga one byc spowodowane. Od projektu przez finansowanie po pogode. A wykonawca bylby glupi gdyby teraz oficjalnie powiedzial ze nie wyrobi nawet jesli jest pewien ze nie wyrobi.

PiotrG 07.02.2010 23:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 851956)
A czy ktoś mówi o całości stadionu? Stadion ma być gotowy na tyle aby mogły się na nim odbywać mecze ekstraklasy. I nie próbuj mi wmówić, że napisałem coś czego nie napisałem. Gdzie ja piszę niby że stadion w całości będzie gotowy w lipcu??
Drugie pytanie dlaczego wszyscy piszą o prowizorce związanej z dopuszczeniem stadionu do rozgrywania meczów? Ktoś raz umieścił w poście a reszta powtarza. Na podstawie tego co było mówione od początku mowa jest o wykończeniu stadionu na potrzeby rozgrywania meczów w ekstaklasie, ale o prowizorycznych rozwiązaniach (jak jakieś maszty oświetleniowy itp) nie było mowy. Natomiast nie dokończona będzie częśc komercyjna stadionu i pewnie klatki schodowe na D.

Jaka część komercyjna?
Trybuna zachodnia to zaczynając od poziomów:
-1: szatnie dla drużyn, magazyny, zaplecza gastronomii (chłodnie, magazyny, zmywak, kuchnie), pomieszczenia techniczne, szatnie sędziów, pomieszczenie kontroli antydopingowej, pomieszczenie rodzinne (zresztą wtf? Nie mam pojęcia co to jest), pokoje trenerów, gabinet lekarski, parking, pomieszczenia pracowników.
http://img193.imageshack.us/img193/5...yziemia.th.jpg

00: strefa kibiców z I poziomu trybun, punkty gastronomiczne, toalety, hall, klatki schodowe
http://img130.imageshack.us/img130/1...parteru.th.jpg

+1: strefa VIP, skyboxy, loża prezydencka, foyer, toalety, klatki schodowe.
http://img37.imageshack.us/img37/303...t1pitra.th.jpg

+2: strefa kibiców II poziomu trybun, toalety, punkty gastronomiczne, hall, klatki schodowe.
http://img96.imageshack.us/img96/962...t2pitra.th.jpg

+3: strefa robocza mediów, miejsca dla dziennikarzy, fotografów, toalety, catering, klatki schodowe.
http://img62.imageshack.us/img62/690...t3pitra.th.jpg

+4: strefa TV, dwa panoramiczne studia, dwa zwykłe studia, platformy dla kamer, stanowiska komentatorów, pomieszczenie speakera, pokój narad, pomieszczenie serwera, hall, toalety, catering, klatki schodowe i najważniejsze - pomieszczenie zarządzania stadionem,
http://img691.imageshack.us/img691/5...t4pitra.th.jpg

Jakoś nie widzę tutaj niczego do oddania "na później". Wszystkie pomieszczenia są niezbędne do funkcjonowania stadionu, niezbędne są też łącza aby można było przeprowadzić transmisję meczu, czuwać nad bezpieczeństwem obiektu oraz zarządzać instalacjami zwykłymi (oświetlenie, klimatyzacja, ogrzewanie, systemy awaryjne). O dachu i niezbędnym oświetleniu nie będę już wspominał.

Na tym stadionie nie ma miejsca na wielki business - są jedynie biura na trybunie wschodniej, których część wynajmie Wisła aby klub mógł funkcjonować. Pod trybuną północną bodajże mogą być 2 kondygnacje, jedna to strefa kibiców - punkty gastronomiczne, toalety, druga to być może klub kibica z pubem, trochę dziwne aby na stadionie ligowym tego nie było - wszystkie nowe stadiony takie kluby będą posiadać, ba nawet SN bez stałej drużyny będzie mieć duży klub kibica. Wypadłoby też znaleźć miejsce dla oficjalnego sklepu Wisły Kraków, nowy stadion a sklep zamiast na stadionie to w budce obok niego...
Nie mam jedynie pojęcia co jest pod trybuną E.

crazykaro 08.02.2010 01:25

@PiotrG
Czyli z tego co piszesz jasno wynika że trybuna zachodnia musi zostać oddana w całości do lipca, bo nie ma możliwości aby dopuścić stadion bez wykończenia którejś z części (może poza skyboxami).

PiotrG 08.02.2010 02:22

Teoretycznie tak, chociaż w przypadku tego stadionu nigdy nic nie wiadomo.
Ten stadion został tak zaprojektowany, że nie ma miejsca ani na tymczasowe szatnie, ani na tymczasowe stanowiska dla komentatorów, ani na tymczasowe pomieszczenia dla dziennikarzy - bez trybuny zachodniej funkcjonować on nie będzie.
Trybuna zachodnia to też 1/2 niezbędnego oświetlenia na dachu. Rozgrywanie meczy w lipcu przy rozgrzebanej zachodniej bez dachu to jakiś kosmos - trzeba byłoby dodatkowych pieniędzy na tymczasowe oświetlenie, trzeba byłoby zamontować tymczasowe miejsca dla komentatorów na wschodniej, znaleźć miejsce dla dziennikarzy i fotografów, podciągnąć łącza dla kamer na wschodnią, znaleźć tam miejsce dla obsługi stadionu, pomieszczenie zarządzania z przeciągnięciem tam instalacji - masa przeprojektowywania i dodatkowych kosztów.
Gdyby stadion został zaprojektowany tak, aby bez zachodniej można byłoby rozgrywać mecze, to Wisła nawet na jedną rundę by się z niego nie wyprowadziła. Wyburzenie zachodniej jednak wymusiło zamknięcie obiektu, a nawet pomieszczenia klubowe przeniesiono do kontenerów.
Te tesktyi o zbudowaniu najpierw niezbędnej części a później zagospodarowaniu powierzchni komercyjnej to tylko zwykła niewiedza prezydenta Krakowa, lub co gorsza mydlenie oczu kibicom.

pluton 08.02.2010 08:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 852072)
Ten stadion został tak zaprojektowany, że nie ma miejsca ani na tymczasowe szatnie, ani na tymczasowe stanowiska dla komentatorów, ani na tymczasowe pomieszczenia dla dziennikarzy - bez trybuny zachodniej funkcjonować on nie będzie.

Eeee tam ! Narzekacie.
Cracovia kilkanaście lat nie miała stałego zaplecza tylko kontenery za stadionem.
Dogada się Cupiał z Filipiakim i kupi Wisełce baraki z Kałuży :-)

rav 08.02.2010 08:45

PiotrG, prezydent nie napisał wprost, że stadion nie będzie w 100% gotowy na lipiec. Można to wyczytać między wierszami.

Co można pominąć na zachodniej? Zakładając, że nie będą na nią wpuszczani kibice, proszę bardzo:

-1: magazyny, zaplecza gastronomii, część pomieszczeń technicznych, pomieszczenie rodzinne, pokoje trenerów, pomieszczenia pracowników

cały poziom 0, +1, +2, +3
(jeśli chodzi o media, to potrzebne są tylko miejsca na trybunie + ewentualnie jakieś jedno pomieszczenie, reszta w okrąglaku)

+4: dwa panoramiczne studia, jedno zwykłe studio (jedno musi być dla C+), stanowisko dla komentatorów, hall, toalety, catering, klatki schodowe

Wykończenie w/w przy otwartej reszcie stadionu nie spowoduje dodatkowych kosztów dla Polimexu. Rzeczywiście muszą zdążyć z dachem, z oświetleniem raczej też + kilkoma pomieszczeniami.

SkMk 08.02.2010 09:01

No, ale to jest trochę dziwne, że wszyscy urzędnicy i inwestor ciągle i z uporem maniaka powtarzają : lipiec 2010. Na zdrowy chłopski rozum, powinni podchodzić do tego bardziej asekurancko. Że są pewne problemy, że komplikacje, że pierwotny termin może ulec "niewielkim zmianom" . To by było logiczne, a nie że w lipcu nagle obwieszczą, że potrzeba jeszcze pół roku. No chyba, że po drodze są wybory. To by wiele wyjaśniało :-)

it 08.02.2010 09:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SkMk (Post 852085)
. No chyba, że po drodze są wybory. To by wiele wyjaśniało :-)

Tyle że wybory będą najwcześniej w listopadzie, a mogą być i w styczniu 2011. Trochę by się nie opłacało bezpodstawnie mamić potencjalnych wyborców terminem lipcowym oddania stadionu.

Arapaho 08.02.2010 10:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 852084)
PiotrG, prezydent nie napisał wprost, że stadion nie będzie w 100% gotowy na lipiec. Można to wyczytać między wierszami.

Co można pominąć na zachodniej? Zakładając, że nie będą na nią wpuszczani kibice, proszę bardzo:

-1: magazyny, zaplecza gastronomii, część pomieszczeń technicznych, pomieszczenie rodzinne, pokoje trenerów, pomieszczenia pracowników

cały poziom 0, +1, +2, +3
(jeśli chodzi o media, to potrzebne są tylko miejsca na trybunie + ewentualnie jakieś jedno pomieszczenie, reszta w okrąglaku)

+4: dwa panoramiczne studia, jedno zwykłe studio (jedno musi być dla C+), stanowisko dla komentatorów, hall, toalety, catering, klatki schodowe

Wykończenie w/w przy otwartej reszcie stadionu nie spowoduje dodatkowych kosztów dla Polimexu. Rzeczywiście muszą zdążyć z dachem, z oświetleniem raczej też + kilkoma pomieszczeniami.

Jednej zasadniczej rzeczy nie wziąłeś pod uwagę .Jeśli trybuna będzie nie oddana dla kibiców tzn.nie wykończona w sensie trybun,krzesełek itp. to nie wpuszczą na rozgrzebaną budowęstacji TV i druzyn do szatni itd..Gdyz każda budowa MUSI być odebrana aby wpuscić na nia inne osoby niz związane z budową.Więc nawet jeśli nie wykończą pomieszczen które wymieniłeś kibice powinni miec prawo byc na tej trybunie a jest to raczej niemożliwe

KoPer 08.02.2010 10:28

A jak to wygląda w Lubinie?? Tam zdaje się też jedna z trybun nie ma nawet krzesełek?

rav 08.02.2010 10:34

@Arpaho: Zapewne możesz odebrać fragment budowy, m.in. bez trybun, na których nie ma krzesełek. Właśnie tak jak w Lubinie, gdzie na nieoddanej dla kibiców trybunie znajdują się kamery. Dziennikarzy posadzono na przeciwległej trybunie. Po meczu zapychają dookoła stadionu do starego budynku klubowego znajdującego się za nieoddaną trybuną. Obie drużyny wraz z sędziami, trenerami czy fotografami przechodzą przez niedokończoną trybunę do starego budynku klubowego.
Możliwa jest jeszcze wersja, że wychodzić się będzie z okrąglaka, kilka niezbędnych pomieszczeń zastąpią stojące tam już kontenery... Jedna szatnia jest...

Fuks 08.02.2010 10:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 852072)
Rozgrywanie meczy w lipcu przy rozgrzebanej zachodniej bez dachu to jakiś kosmos - trzeba byłoby dodatkowych pieniędzy na tymczasowe oświetlenie, trzeba byłoby zamontować tymczasowe miejsca dla komentatorów na wschodniej, znaleźć miejsce dla dziennikarzy i fotografów, podciągnąć łącza dla kamer na wschodnią, znaleźć tam miejsce dla obsługi stadionu, pomieszczenie zarządzania z przeciągnięciem tam instalacji - masa przeprojektowywania i dodatkowych kosztów.

jakto podciagnac łącza do kamer na wschodnią? To tam nie bedzie kamer? Przecież mają chyba być..

crazykaro 08.02.2010 11:05

Lepiej by było trzymać się informacji, że bez zachodniej trybuny meczów nie będzie bo wówczas szybciej ją skończą, a jak jak jej nie dokończą w lipcu czy sierpniu to wykańczanie trybuny przeciągnie się do stycznia przyszłego roku, znając zaangażowanie naszych władz.

A co do tych 100% wkończonego stadionu co mówił prezydent, to jak nie będą wykończone skyboxy oraz pomieszczenia biurowe to wówczas stadion też nie będzie skończony w 100%, więc trudno wniskować co miał na myśli "podmiot liryczny":-p

PiotrG 08.02.2010 11:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fuks (Post 852106)
jakto podciagnac łącza do kamer na wschodnią? To tam nie bedzie kamer? Przecież mają chyba być..

Kamery będą ale nie główne platformy kamerowe z których na żywo transmituje się mecz.
Kamery pomocnicze do pokazywania ujęć, śledzenia danych fragmentów gry są w wielu miejscach, przy murawie, przy ławkach rezerwowych, na trybunie z drugiej strony boiska.
A ludzi do środka trybuny nie wpuszczą, dopóki ta nie przejdzie odbiorów.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 852084)
Rzeczywiście muszą zdążyć z dachem, z oświetleniem raczej też + kilkoma pomieszczeniami.

W 4 miesiące konstrukcja żelbetowa + dach + oświetlenie? Samo składanie dachu przy bardzo wysokim tempie zajmie połowę czasu. Niemożliwe aby do lipca było to gotowe.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 852110)
A co do tych 100% wkończonego stadionu co mówił prezydent, to jak nie będą wykończone skyboxy oraz pomieszczenia biurowe to wówczas stadion też nie będzie skończony w 100%

Pomieszczeń biurowych nigdy nie wykańcza GW - to są pomieszczenia pod wynajem, które oddaje się w stanie deweloperskim dla najemcy. On robi niezbędna wykończeniówkę i wyposaża biuro.

Fuks 08.02.2010 12:11

no ale jaki problem grac w lipcu bez sztucznego oswietlenia, jak jasno jest do 20 wieczorem... wiem ze wymogi licencyjne itp ale mysle ze dla Wisły warunkowo dałoby sie to obejsc.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:49.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl