Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Arapaho 30.04.2010 15:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mishuh (Post 891116)
a tymczasem potwierdził się kosmiczny scenariusz - przy stadionie zaplanowano DWIE kasy :) co oznacza, że obsługa kibiców przed meczem potrwa od 42 do 125 godzin. I to przy optymistycznym scenariuszu - 30 sekund na osobę. Komuna wraca :)

^^^Skąd ten "news"?
Chwała Bogu ze czytają to forum , bo z niego więcej wynika niż z projektu i dokumentacji przetargowej:)

blackluk 30.04.2010 16:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mishuh (Post 891116)
a tymczasem potwierdził się kosmiczny scenariusz - przy stadionie zaplanowano DWIE kasy :) co oznacza, że obsługa kibiców przed meczem potrwa od 42 do 125 godzin. I to przy optymistycznym scenariuszu - 30 sekund na osobę. Komuna wraca :)

Jakaś kosmiczna bzdura, jeśli coś piszesz to potwierdź to jakimiś dowodami, bo tak to każdy może sobie żucic co mu się zechce.

krakus76 30.04.2010 16:08

Hola hola. Gdzie Ci Wiślacy na śmierć i życie ? Nie będziecie wspominać Wisły na każdym meczu ? Jeżeli jednak bedziecie jak to tu zapowiadacie to kasy Wam nie będą potrzebne ;-) Każdy będzie miał wykupiony karnet a Ci przypadkowi kibice którzy nie kupią wcześniej biletu w tych osławionych kasach powinni sobie kupić (a niech stoją nawet po godzinie, a co, przynajmniej będą mieli motywację do zakupu karnetu).

QBAS 30.04.2010 16:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakus76 (Post 891139)
Hola hola. Gdzie Ci Wiślacy na śmierć i życie ? Nie będziecie wspominać Wisły na każdym meczu ? Jeżeli jednak bedziecie jak to tu zapowiadacie to kasy Wam nie będą potrzebne ;-) Każdy będzie miał wykupiony karnet a Ci przypadkowi kibice którzy nie kupią wcześniej biletu w tych osławionych kasach powinni sobie kupić (a niech stoją nawet po godzinie, a co, przynajmniej będą mieli motywację do zakupu karnetu).

Miało być śmiesznie i uszczypliwie ale chyba nie wyszło..

Nie jestem kobietą, a chcę żeby damskie toalety były w dobrym stanie i odpowiedniej ilości.
Na wózku nie jeżdżę, ale chcę żeby na stadion osoby niepełnosprawne ruchowo mogły w dobrych warunkach mecze oglądać.
Kiełbaskę może dwa razy w życiu na stadionie kupiłem, ale chciałbym żeby nowy stadion przy Reymonta miał stoiska gastronomiczne na europejskim poziomie.

Teraz rozumiesz o co z kasami (jeśli to info jest prawdzie) chodziło? Musimy zwracać uwagę na wszystkie aspekty związane z budową naszego stadionu. No właśnie - NASZEGO. Urzędnikom na nim nie zależy. Traktują tę budowę jak kolejną modernizację skrzyżowania, a dla nas to historyczna chwila w ponad 100-letniej historii klubu

krakus76 30.04.2010 16:25

Ok. Załóżmy że 2 kasy to za mało. Niech ich będzie 20. Czy to za mało czy za dużo ? Nie wiem. Nie robiłem badań. Jednak jakieś założenia zapewne były robione przy projektowaniu stadionu (chociaż znając jak powstawał stadion może okazać się że ktoś czegoś nie przewidział). Bo może jest tak że te 2 kasy wystarczą w zupełności ? Dodatkowe kasy to dodatkowe koszty związane z budową stadionu, zmarnowana powierzchnia itp. Przecież w dobie informatyzacji jednak doczekamy się takiego okresu że nie trzeba będzie iść do okienka gdzie siedzi pani Czesia żeby kupić bilet. Są różne systemy np. indywidualne kody (tak jak w stacjach benzynowych) kótre otrzymuje się po wysłaniu sms.

Rozgraniczam tu kasy i kołowrotki. Z kas nie będą korzystały osoby które posiadają karnety, bilety.

Mishuh 30.04.2010 16:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakus76 (Post 891151)
Ok. Załóżmy że 2 kasy to za mało. Niech ich będzie 20. Czy to za mało czy za dużo ? Nie wiem. Nie robiłem badań. Jednak jakieś założenia zapewne były robione przy projektowaniu stadionu (chociaż znając jak powstawał stadion może okazać się że ktoś czegoś nie przewidział). Bo może jest tak że te 2 kasy wystarczą w zupełności ? Dodatkowe kasy to dodatkowe koszty związane z budową stadionu, zmarnowana powierzchnia itp. Przecież w dobie informatyzacji jednak doczekamy się takiego okresu że nie trzeba będzie iść do okienka gdzie siedzi pani Czesia żeby kupić bilet. Są różne systemy np. indywidualne kody (tak jak w stacjach benzynowych) kótre otrzymuje się po wysłaniu sms.

Nie trzeba być geniuszem, żeby wiedzieć, że dwie kasy biletowe to mało. Jeśli kiedykolwiek byłeś na meczu przy Reymonta i kupowałeś bilet, to powinieneś doskonale to wiedzieć. A teraz stadion będzie trzy razy większy niż był, kiedy tych kas było po ile, po 3(?) na każdą trybunę?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez blackluk (Post 891135)
Jakaś kosmiczna bzdura, jeśli coś piszesz to potwierdź to jakimiś dowodami, bo tak to każdy może sobie żucic co mu się zechce.

dowody będą dziś, ale trochę później.

crazykaro 30.04.2010 17:29

Dizsiaj znowu był pogram o stadionie w TV Kraków i była mowa o murawie. Kopanie ok 1m w dół mają zacząć za ok. miesiąc i całość prac ma trwać drugi miesiąc więc wszystko powinno być gotowe gdzieś pod koniec lipca. Reszta programu była o historycznych występach w pucharach

Mishuh 30.04.2010 18:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 891181)
Dizsiaj znowu był pogram o stadionie w TV Kraków i była mowa o murawie. Kopanie ok 1m w dół mają zacząć za ok. miesiąc i całość prac ma trwać drugi miesiąc więc wszystko powinno być gotowe gdzieś pod koniec lipca. Reszta programu była o historycznych występach w pucharach

co by oznaczało, że nie ma mowy o grze Wisły w pucharach na swoim stadionie, jeśli wylosuje rywala jako gospodarz pierwszego meczu eliminacji PE lub, daj Bóg, LM.

http://stadiony.net/aktualnosci/2010...m_po_krakowsku

dynek.pl 30.04.2010 22:36

ciekawe czy kopacze pojawia sie jutro na dniu otwartym ? :)

PoLi 30.04.2010 22:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mishuh (Post 891190)
co by oznaczało, że nie ma mowy o grze Wisły w pucharach na swoim stadionie, jeśli wylosuje rywala jako gospodarz pierwszego meczu eliminacji PE lub, daj Bóg, LM.

http://stadiony.net/aktualnosci/2010...m_po_krakowsku

Powiem krotko, to co sie dzieje z naszym stadionem to jest cyrk....ktos za to musi beknac nie ma bata.

PiotrG 01.05.2010 01:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez QBAS (Post 891069)
To niech jeszcze ktoś spisze listę pytań, które mamy jutro na wizytacji stadionu zadawać oprowadzającym grupy ekspertom ;) Niech oni wiedzą, że my wiem, że budowa nie idzie tak jak powinna.

1. Kiedy zostaną zlecone pozostałe prace niezbędne do ukończenia budowy (IT, wnętrze północnej, wyposażenie zachodniej, obniżenie murawy)?
2. Czy i kiedy zostaną zrealizowane kioski gastronomiczne w obrębie 4 trybun stadionu?
3. Czy możliwe jest zasłonięcie otwartych przestrzeni w narożnikach trybuny wschodniej panelami z poliwęglanu, jak to miało miejsce w wypadku skrajnych części trybun D/E?
Cytat:

Pierwotnie napisane przez PoLi (Post 891459)
Powiem krotko, to co sie dzieje z naszym stadionem to jest cyrk....ktos za to musi beknac nie ma bata.

Wisła beknie bo później wróci na stadion, nikt względem ZIKITu i prezydenta raczej nie będzie wyciągał konsekwencji.

Co do kas - 2 to śmieszna ilość, zostawiać obecne to też chyba jakieś żarty - za dobrze to one nie wyglądają i zabijają otwartą przestrzeń przed trybunami. W sumie IT ciągle nie zamówiono, więc łatwo sprawę rozwiązać - postawić biletomaty, na to jest miejsce w narożnikach N/E i N/W. Część przestrzeni jest tam otwarta, wstawić przy elewacji.
Ekran dotykowy, obsługa kart kibica, możliwość wydrukowania zwykłego biletu, płatności gotówką lub kartą kredytową.
O ile to zależy już tylko od przyszłościowego myślenia inwestora, o tyle sama Wisła MUSI wprowadzić możliwość wyrobienia kart kibica drogą internetową i przesyłanie ich do domu zamawiającego, podobnie jak internetową sprzedaż biletów. Bez tego będzie kicha i paraliż, zwłaszcza jak faktycznie będą tylko 2 kasy.

kohprzem'68 01.05.2010 06:12

Wiele już napisano w tym temacie ale skandalicznie długi czas wykonania przebudowy stadionu to nadaje się spokojnie do programów typu "Sprawa dla reportera" pani Elżbiety .
Kpiną jest ze strony Majchrowskiego dopilnowanie wykonania wszystkich zleconych prac oraz terminów na obiekcie , patrząc na to z pozycji człowieka który czeka na w miarę cywilizowane warunki do obejrzenia spotkania od wielu lat to ciśnie się na usta jedno słowo - lekceważenie .

<wislak88> 01.05.2010 10:39

Wrażenia po dniu otwartym: nikt nic nie wie, to nie nasz zakres prac, trwają negocjacje i projektant nad tym myśli. Jedyna wiadomość to że 15 maja zabierają się za murawę i trybunę będą budować "od tyły"

DIX1906 01.05.2010 10:52

A ja się dowiedziałem że nie będą demontować pleksi miedzy sektorami i że podobne mają się pojawic na nowych trybunach "bo takie są wymogi"

rav 01.05.2010 10:55

Ano tak jak napisał poprzednik - zero konkretów. Nie widać m.in. krzesełek, przynajmniej ja nie zauważyłem... - może mnie ktoś poprawi.

Prezydent Majchrowski sprytnie zagrał - zanim jeszcze doszło do pytań dziennikarzy oświadczył, że stadion na pewno będzie mógł przyjąć ludzi na pierwszym meczu w lipcu 2010 na co ma zapewnienie prezesa Polimexu. Tenże prezes ma się pojawiać na budowie co dwa tygodnie. W czerwcu ma być kładziona murawa.

Przejechał się też mocno po Wiśle, stwierdzając, że władze zachowują się jak rozkapryszona panna i same nie wiedzą co chcą. Potwierdził, że Sportfive jest zainteresowany operatorstwem stadionu, ale on by wolał, żeby stadion wynajęła Wisła i ona rozmawiała ze Sportfive, bo to zaoszczędzi konieczność dokonania przetargu. Chwalił też władze Cracovii, że z nimi wszystko jest ustalone (Cracovia już przejmuje stadion i zajmie się wynajmem powierzchni komercyjnych; wkrótce będą sprzedawali skyboxy). Prezydent nie potrafił określić jaką kwotę za wynajem ma płacić Wisła! Powtarzał formułkę o 1% i 3%, ale konkretnej kwoty nie podał.

To tak w skrócie.

Aha, przy Reymonta tłumy, na Kałuży marniutko ;)

Proud 01.05.2010 11:01

To co mi odpowiedzieli:
- Wiatrołapy nie wiadomo kiedy będą zlikwidowane, bo na razie nikt tego nie zlecił. Polimex sam za to się brać nie będzie. Będzie zlecenie, będą usuwać.

- Barierki (takie jak na Legii) oddzielające poszczególne rzędy nie są planowane. Będą natomiast takie przy schodach.

- Punkty gastronomiczne będą oddane w takim stanie że ewentualny operator wstawia tam swoje maszyny i urządzenia i może jechać z koksem.

- krzesełka nie są na razie montowane, bo nadal trwają drobne prace nad dachem i nie chcą ich uszkodzić przypadkowo.

- pracują na dwie zmiany. (w każdą niedzielę pracują we wnętrzach trybuny C)

- telebim nie jest w gestii wykonawcy, dlatego nie mają pojęcia jak ma wyglądać jego ostateczna wersja.

To tyle co udało mi się dowiedzieć.

ogólnie jest tak jak piszą Koledzy wyżej "proszę pytać architekta", "to nie do nas pytanie", "to nie leży w naszej gestii", "wykonujemy zgodnie z projektem" itp, itd.

jaszczur90 01.05.2010 11:14

Byłem na tym dniu otwartym , i tyle się dowiedziałem co z interpelacji wysyłanych przez radnego Olszówkę. Oczywiście każdy zwala odpowiedź na inną osobę ( architekt, ZiKIT, Wisła ) Dalej nie wiadomo, co z operatorem , trybuną D( wykończenie), IT. Jedyny konkret to zaczną krzesełka dawać na C jak skończą już napewno przy dachu.

borsuk 01.05.2010 11:30

(post do usunięcia)

Mario Nh 01.05.2010 12:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez <wislak88> (Post 891614)
Wrażenia po dniu otwartym: nikt nic nie wie, to nie nasz zakres prac, trwają negocjacje i projektant nad tym myśli. Jedyna wiadomość to że 15 maja zabierają się za murawę i trybunę będą budować "od tyły"

No dokładnie :lol:

Pleksi? Yyy... to nie wiem nie mam wglądu w projekt budowy. Ale tam będzie odgradzała specjalna ściana sektor gości.
:rotfl:

Pawilon za tyle milionów a wiatraki nie działają, można się było udusić żywcem.

PiotrG 01.05.2010 12:28

Czyli sami nie wiedzą jak skończyć ten stadion.
Cytat:

na co ma zapewnienie prezesa Polimexu

Prezes polimeksu to pewnie nie wie nawet co mają w zakresie prac. ZIKIT nie ma pojęcia co buduje, jak buduje i kiedy buduje, jak przyjdzie co do czego to obudzą się z ręką w nocniku, a winę zrzucą na Wisłę, bo nie chciała wziąć bajecznej oferty i dokończyć obiektu.

SpoXsteR 01.05.2010 12:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 891693)
Czyli sami nie wiedzą jak skończyć ten stadion.

:lol:

.............. przejebane, chlopy nie wiedza co buduja i po co..

A Panowie z Nibylandii uparcie pytaja co ze strategia marketingowa, zagospodarowaniem stadionu etc...

a no nic, bo nie wiadomo co i jak, co do czego, co po ile...
to juz nawet nie jest smieszne... z poczatku bylo

PiotrG 01.05.2010 12:45

Cytat:

A Panowie z Nibylandii uparcie pytaja co ze strategia marketingowa, zagospodarowaniem stadionu etc...
Ale co tutaj zagospodarowywać?
ZIKIT nie wie co zrobić aby stadion dokończyć, bo pogubili się w tym co zawarto w przetargach, a czego nie - chyba czekają na to, aż Polimex odda obie trybuny, po czym przejdą się po stadionie, pomyślą i dojdą do wniosku, że brakuje sporo rzeczy, o których pisali internauci.
Prezes Polimeksu zapewnia, że stadion będzie w stanie przyjąć kibiców już w lipcu - oczywiście, wejdą sobie na trybunę wschodnią i południową, a że wejdą bez biletów (bo nie będzie kołowrotów), nie obejrzą widowiska (bo stadion bez wyposażenia i łączy nie zostanie dopuszczony do rozgrywek), to już inna sprawa. To, INWESTOR powinien wiedzieć, czy stadion będzie gotowy aby rozgrywać na nim mecze - a nie wie, skoro pytanie prezesa Polimeksu, który pewnie nawet nie widział dokumentacji przetargowej i zakresu prac. Zapewnia on nas tylko o tym, że do lipca skończą trybunę wschodnią w ich zakresie prac - to się zgadza.
Nie wiadomo kiedy obiekt będzie gotowy, nic dziwnego że Wisła nie chce go wynająć - nie wie nawet za ile i kiedy. Operator też się tego nie podejmie, bo nie weźmie kota w worku.

krakus76 01.05.2010 13:38

Dotarłem z dzieciakiem przed 11. Czy coś się paliło w budynku ? Czuć było wyraźnie spalenizną. Można domyślać się że padła wentylacja chyba że ona że ona też tylko jest dla picu a nie działa.

Ogólnie mówiąc "nikt nic nie wie" ;-) Miałem szczęście/nieszczęście przejść się z Pracownikiem Polimexu który chyba został znaleziony z łapanki bo w zasadzie nic nie wiedział jeśli chodzi o szczegóły.

Bardzo dużo ludzi przyszło na dzień otwarty i trzeba było odstać od 30 do 45 min. Ogólnie duże zamieszanie. Kolejka wchodziła za plecy piłkarzy którzy podpisywali plakaty, wokół nich osoby chcące otrzymać ich podpisy, temperatura 35 stopni, wilgodność 100% (jak w Afryce), brak tlenu ... Ale o dziwo bardzo spokojna atmosfera, nie było narzekania że trzeba odstać swoje ;-) Jak w Wiślackiej rodzinie ;-)

Gdyby od rana była piękna pogoda to dopiero byłby problem żeby wszystkich chętnych pomieścić. A tak jakoś to poszło ;-) Dobrze że coś takiego zostało zorganizowane, ale czy wszystko było dopięte na ostatni guzik to inna sprawa. W każdym pracownicy Wisły bardzo się starali i widać było że im się chce ;-)

ps. Jak został przywitany "Pan" Majchrowski ? Po jego kilku wyskokach (noworoczny trening Cracovii, hala Wisły, mataczenie ze stadionem) raczej nie jest personą dobrze widzianą na stadionie Wisły.

rav 01.05.2010 13:50

Fajna była rozmowa o dwóch kasach. Spytałem o to prezydenta. Prezydent: "nie znam sprawy" i odwrócił się do stojącej obok pani Barbary Janik. Ta, że "to niemożliwe", że to na pewno jakieś przekłamanie, że "to sprawdzą" i "to pewnie tak jak z tymi krzesełkami, że podobno zamówiono inne niż zostały uzgodnione - a to nie prawda".

Na co spytałem czy aby na pewno zamówiono te, które zostały uzgodnione (m.in. na spotkaniu z kibicami). Powiedziała, że "oczywiście". Wtedy spytałem, kto będzie produkował te krzesełka: Megan Seating czy Nowy Styl. Na co p. Janik mówi, że o to trzeba pytać... Polimex.

A więc:
- pani Janik zapewnia, że będą to identyczne krzesełka jak te zamówione,
- nie umie odpowiedzieć kto je dostarczy.

To (wyolbrzymiając) tak, jakby powiedzieć, że zostały zamówione takie same trzy mercedesy, jak te, które widzieliśmy w salonie, ale jeszcze nie wiadomo czy wyprodukuje je mercedes czy audi. Oczywiście, krzesełka to nie samochody, ale jeśli coś było prezentowane i wybrane, to były to krzesełka pewnego producenta i to on ma je wykonać. Dwa krzesełka mogą wyglądać identycznie, ale są to zupełnie inne krzesełka, m.in. o zupełnie innej trwałości.

Arapaho 01.05.2010 13:56

Poza tym co już tu wspomniano:
-ponoć wyposażenie wnętrz zachodniej(szatnie,prasa) jest w zakresie prac
-o wykańczaniu północnej nikt nic nie wie,na pytanie czy jeśli im to zlecą w ciągu 2 tygodni to zdążą -odpowiedz - NIE MA SZANS
- tych szyb /konstrukcji przy narożnikach - nie będą demontować
- z murawą nie powinno być problemu na 15 lipca
- czy są prowadzone prace nad tymczasowymi szatniami - NIE SĄ PROWADZONE
- telebim nie jest zlecony , nie wiadomo ile trwa zamówienie, szanse na lipiec są : ŻADNE

PiotrG 01.05.2010 14:03

Cytat:

- tych szyb /konstrukcji przy narożnikach - nie będą demontować
Oby je jednak zdemontowali, imo cudnie, kibice z potencjalnie dosyć dobrych miejsc będą zmuszeni oglądać mecz przez szybę i to jeszcze z kratą.
Cytat:

- telebim nie jest zlecony , nie wiadomo ile trwa zamówienie, szanse na lipiec są : ŻADNE
Telebim wchodzi w skład IT,a IT to czarna magia w chwili obecnej. Nie wiem jak oni chcą rozgrywać mecze bez łączy teleinformatycznych, obsługiwać stadion, wpuścić kibiców bez kołowrotów.
Cytat:

-o wykańczaniu północnej nikt nic nie wie,na pytanie czy jeśli im to zlecą w ciągu 2 tygodni to zdążą -odpowiedz - NIE MA SZANS
Jeśli nie zrobią wnętrza, to trybuna nie zostanie dopuszczona do użytku, nawet jeśli pozostałe 3 wraz z IT będą gotowe.

rav, ależ ta sytuacja idealnie pokazuje, jakie pojęcie o inwestycji ma jej inwestor...

Arapaho 01.05.2010 14:15

Aha no i podobno kołowroty na wschodniej i zachodniej maja zlecone.Tak przynajmniej gośc z Polimexu mówił.
Majchrowski nie wiem czy 30 min był i uciekl jak szczur z tonącego okretu

pbciderek 01.05.2010 14:18

a ktoś może pytał o pleksi na D??

matt_1906 01.05.2010 14:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pbciderek (Post 891752)
a ktoś może pytał o pleksi na D??

Pleksi zarówno na D i E nie sa w zakeresie prac Polimexu

FraMat 01.05.2010 14:45

a czy był Jaśnie Pan Projektant Obtułowicz?

SpoXsteR 01.05.2010 14:50

Cytat:

Pan z Polimexu powiedział dziś, że miasto nie zgodziło się na demontaż ściany z plexi oddzielającej narożniki od trybun za bramkami. Podobno chcieli to już na początku budowy zdjąć ale miasto nie pozwoliło.

Jeżeli nie zmieni zdania to demontaż nie będzie leżał już w obowiązkach Polimexu.
Cytat:

Też byłem na dniach, i padło wiele ciekawych odpowiedzi. Pan z Mostostalu który oprowadzał moją grupę, mówił że plexa oczywiście będzie zdemontowana.
skyscrapercity


kosmiczne jaja


chyba kazdy widzial chocby na zdjeciach widok przez te szyby.. to jest 30% widocznosci, widok gorszy niz w telewizorze lazuryt 102 z lat 60.. jak oni chca to zostawic i na dodatek wjebac tam kibicow gosci.. bez komentarza

jak dotad bronilem klub.. tak patrzac na ich informacje z budowy na oficjalnie watpie czy oni w ogole sie tym interesuja.. mydla na sile oczy kibicom.. probuja wmowic ze wszystko jest ok

"Kilka tysięcy osób obejrzało stadion!"
"Od godziny 10:00, od kiedy otwarty był stadion Wisły, przy Reymonta pojawiło się kilka tysięcy osób. Tłok był tak duży, że trzeba był zrezygnować z wpuszczania wszystkich grupami, bo oczekujący nie mieścili się w pawilonie medialnym!"

niesamowite


20 wykrzyknikow , bujdy o jakichs pytanianiach do pracownikow Polimexu... (bez nawiazania do braku jakichkolwiek odpowiedzi.. szybkie zbaczanie z toru i nawiazka do pilkarzy rozdajacych autografy

nic sobie z tego nie robią.. podnieta nie wiadomo z jakiego powodu.. a niech bedzie i 30 tys osob tylko co z tego, napiszcie lepiej ze brak jakichkolwiek przetargow i przestancie mydlic kibicom oczy
nie chodzi o najezdzanie na Majchrowskiego itd.. tylko napisanie w sposob OBIEKTYWNY jak wyglada sprawa ze stadionem.. a wyglada BARDZO KIEPSKO!

bravelukas 01.05.2010 14:54

To jak to jest w końcu z tymi wiatrochłonami na D i E....zdejmą czy nie???

matt_1906 01.05.2010 14:59

mi na to pytanie odpowiedzieli ze to nie leży w ich zakresie obowiążków i oni tego demontować nie będą, jednak powiedział ze on nie wyobraża sobie zeby to zostało i musi zostać zdemontowane

jaszczur90 01.05.2010 15:13

Taki drobny OT..

Co by nie mówić to bardzo ładną pracowniczkę ma ten Polimex..

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...7100966266.jpg


PS. Tak dla rozluźnienia atmosfery :D

pbciderek 01.05.2010 15:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matt_1906 (Post 891756)
Pleksi zarówno na D i E nie sa w zakeresie prac Polimexu

A wogóle w czyimś zakresie prac są?? albo mają być?

crazykaro 01.05.2010 15:33

Nie wiem jakie pytania zadawaliście że nikt nic nie wiedział ale dowiedziałem się wszystkiego co chciałem a co wchodzi w zakres prac Polimexu:
- kopanie murawy 1m w dół zacznie się 10 maja i będzie trwać ok 1 miesiąc dzień i noc,
- pierwszy mecz ma sie odbyć w lipcu, natomiast pierwszy z pełnym oświetleniem dopiero w sierpniu,
- krzesełka są już w produkcji ale kwestia wzoru jest jeszcze otwarta gdyz te same krzesełka będą na zachodniej więc jeśli coś by się zmieniło to zostanie tam zamontowane
- pod betonowym daszkiem na wschodniej ma być tylko barierka betonowa a wyżej stalowa ale jesli policja by coś kręciła głową to jest opcja przeszklenia tej częsci,
- tymczasowa szatnia Wisły będzie na E natomiast trzeba by zrobić tymczasową szatnie dla gości
- Polimex zajmuje się również monitoringiem na C i ma być on taki sam jak na E ale w lipcu się zmieniają przepisy więc mogą być jakieś problemy.

Nie wiem co jeszcze napisać ale jak sobie przypomnę to napisze:)

Co do murawy to jeszcze nie ma pewności że zrobi to Mostostal ale podobno gdyby to zlecili innej firmie to trzeba by rozdzielić budowę trybuny i kopania murawy i potrzebne by było nowe pozwolenie na budowę przez co nie byłoby szans na wyrobienie sie w terminie.
Dodatkowo Polimex będzie robił ul. Reymana i place za trybunami D i E (tymczasowe parkingi). Dodatkowo wszystkie kolowrotki po zakończeniu mają się znaleźć wewnątrz trybun (z tego co zrozumiałem)
Jesli wszystko się skończy w terminie to realny jest mecz z Włochami przy 3 trybunach ale największy problem będzie czy wyrobią się z oświetleniem

gigant 01.05.2010 16:01

Dodam od siebie, wchodziłem koło 12.15 z drugą grupą.
Montaz krzesełek na C zacznie sie za ok 2 tygodnie.
Narozniki na końcach zostaną bez przeszkleń tak jak teraz, czyli przeciąg.
Dach jeszcze nie jest "wypełniony" to cieknie.
Napis na C wg pana z Polimeksu bedzie "WISŁA KRAKÓW" na górze, "1906" na dole, gdzie to zmieści nie wnikałem.
Gość oprowadzający był przekonany że w połowie lipca 3 trybuny będą gotowe i można będzie rozgrywać mecze.
Umiejscowienie trybuny gości, jeszcze nie jest znane.
Fosa wokół i niskie barierki.
Murawa obnizona o ok metr .

Niewiele nowego, ale fajnie było spędzić godzinę na własnych smieciach, wsród przychylnych ludzi.

Na koniec jedna uwaga.
Temperatura wewnątrz okrąglaka, a scislej w sali konferencyjnej oscylowała koło 35 stopni, wilgotność chyba ze 100%, koło 200 osób w środku, a nawiewy w suficie stały.
Kogoś chyba pojebało.

LukL 01.05.2010 17:29

Chcę zaktualizować animacje z budowy AB...a więc jeśli ktoś ma jakieś screany z kamerki to niech wrzuci na dowolny serwer i podeśle linka na priv.
Aha jak kadrujecie zrzut ekranu to róbcie to tak żeby nie przycinać zdjęcia do wielkości mniejszej jak 640x480 !!

picasso 01.05.2010 17:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jaszczur90 (Post 891771)
Taki drobny OT..

Co by nie mówić to bardzo ładną pracowniczkę ma ten Polimex..

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...7100966266.jpg


PS. Tak dla rozluźnienia atmosfery :D

ona chyba pokazuje,że tylko takie rozmiary ją interesują:D.

ps.
podtzymuję atmosfere rozluźnienia.

filip74 01.05.2010 18:21

Crazykaro
A do mnie gość z Polimexsu powiedział że pod tym betonowym daszkiem na wschodniej będą szyby już niedługo montować , nic nie wspomniał o jakiś barierkach . Dodał że z tamtego miejsca jest naprawdę bardzo fajny widok na Kraków.

To co ja dopytałem :
-betony elewacji zewnętrznej stadionu będą szlifowane i malowane farbom w kolorze szaro-niebieskim
-dach zachodniej będzie montowany za trybuny jakimś bardzo dużym dźwigiem dużo większym niż ten co był 750 t wykorzystywanym przy budowie wschodniej . Jak mi wytłumaczyła ta ładna pani z foty powyżej nie potrzebny by był tak duży gdyby nie to że przepisy zmuszają aby dźwig był odsunięty na jakąś tam odległość od ściany budowanego budynku i musi mięć z tego powodu duże ramię.
A ciekawa sprawa tyczy telebimu na głównej z tego co gość mówił na pewno nie będzie tak samo na środku jak na wschodniej , coś mówił o narożniku a potem o okrąglaku .


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:18.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl