![]() |
Cytat:
Chwała Bogu ze czytają to forum , bo z niego więcej wynika niż z projektu i dokumentacji przetargowej:) |
Cytat:
|
Hola hola. Gdzie Ci Wiślacy na śmierć i życie ? Nie będziecie wspominać Wisły na każdym meczu ? Jeżeli jednak bedziecie jak to tu zapowiadacie to kasy Wam nie będą potrzebne ;-) Każdy będzie miał wykupiony karnet a Ci przypadkowi kibice którzy nie kupią wcześniej biletu w tych osławionych kasach powinni sobie kupić (a niech stoją nawet po godzinie, a co, przynajmniej będą mieli motywację do zakupu karnetu).
|
Cytat:
Nie jestem kobietą, a chcę żeby damskie toalety były w dobrym stanie i odpowiedniej ilości. Na wózku nie jeżdżę, ale chcę żeby na stadion osoby niepełnosprawne ruchowo mogły w dobrych warunkach mecze oglądać. Kiełbaskę może dwa razy w życiu na stadionie kupiłem, ale chciałbym żeby nowy stadion przy Reymonta miał stoiska gastronomiczne na europejskim poziomie. Teraz rozumiesz o co z kasami (jeśli to info jest prawdzie) chodziło? Musimy zwracać uwagę na wszystkie aspekty związane z budową naszego stadionu. No właśnie - NASZEGO. Urzędnikom na nim nie zależy. Traktują tę budowę jak kolejną modernizację skrzyżowania, a dla nas to historyczna chwila w ponad 100-letniej historii klubu |
Ok. Załóżmy że 2 kasy to za mało. Niech ich będzie 20. Czy to za mało czy za dużo ? Nie wiem. Nie robiłem badań. Jednak jakieś założenia zapewne były robione przy projektowaniu stadionu (chociaż znając jak powstawał stadion może okazać się że ktoś czegoś nie przewidział). Bo może jest tak że te 2 kasy wystarczą w zupełności ? Dodatkowe kasy to dodatkowe koszty związane z budową stadionu, zmarnowana powierzchnia itp. Przecież w dobie informatyzacji jednak doczekamy się takiego okresu że nie trzeba będzie iść do okienka gdzie siedzi pani Czesia żeby kupić bilet. Są różne systemy np. indywidualne kody (tak jak w stacjach benzynowych) kótre otrzymuje się po wysłaniu sms.
Rozgraniczam tu kasy i kołowrotki. Z kas nie będą korzystały osoby które posiadają karnety, bilety. |
Cytat:
Cytat:
|
Dizsiaj znowu był pogram o stadionie w TV Kraków i była mowa o murawie. Kopanie ok 1m w dół mają zacząć za ok. miesiąc i całość prac ma trwać drugi miesiąc więc wszystko powinno być gotowe gdzieś pod koniec lipca. Reszta programu była o historycznych występach w pucharach
|
Cytat:
http://stadiony.net/aktualnosci/2010...m_po_krakowsku |
ciekawe czy kopacze pojawia sie jutro na dniu otwartym ? :)
|
Cytat:
|
Cytat:
2. Czy i kiedy zostaną zrealizowane kioski gastronomiczne w obrębie 4 trybun stadionu? 3. Czy możliwe jest zasłonięcie otwartych przestrzeni w narożnikach trybuny wschodniej panelami z poliwęglanu, jak to miało miejsce w wypadku skrajnych części trybun D/E? Cytat:
Co do kas - 2 to śmieszna ilość, zostawiać obecne to też chyba jakieś żarty - za dobrze to one nie wyglądają i zabijają otwartą przestrzeń przed trybunami. W sumie IT ciągle nie zamówiono, więc łatwo sprawę rozwiązać - postawić biletomaty, na to jest miejsce w narożnikach N/E i N/W. Część przestrzeni jest tam otwarta, wstawić przy elewacji. Ekran dotykowy, obsługa kart kibica, możliwość wydrukowania zwykłego biletu, płatności gotówką lub kartą kredytową. O ile to zależy już tylko od przyszłościowego myślenia inwestora, o tyle sama Wisła MUSI wprowadzić możliwość wyrobienia kart kibica drogą internetową i przesyłanie ich do domu zamawiającego, podobnie jak internetową sprzedaż biletów. Bez tego będzie kicha i paraliż, zwłaszcza jak faktycznie będą tylko 2 kasy. |
Wiele już napisano w tym temacie ale skandalicznie długi czas wykonania przebudowy stadionu to nadaje się spokojnie do programów typu "Sprawa dla reportera" pani Elżbiety .
Kpiną jest ze strony Majchrowskiego dopilnowanie wykonania wszystkich zleconych prac oraz terminów na obiekcie , patrząc na to z pozycji człowieka który czeka na w miarę cywilizowane warunki do obejrzenia spotkania od wielu lat to ciśnie się na usta jedno słowo - lekceważenie . |
Wrażenia po dniu otwartym: nikt nic nie wie, to nie nasz zakres prac, trwają negocjacje i projektant nad tym myśli. Jedyna wiadomość to że 15 maja zabierają się za murawę i trybunę będą budować "od tyły"
|
A ja się dowiedziałem że nie będą demontować pleksi miedzy sektorami i że podobne mają się pojawic na nowych trybunach "bo takie są wymogi"
|
Ano tak jak napisał poprzednik - zero konkretów. Nie widać m.in. krzesełek, przynajmniej ja nie zauważyłem... - może mnie ktoś poprawi.
Prezydent Majchrowski sprytnie zagrał - zanim jeszcze doszło do pytań dziennikarzy oświadczył, że stadion na pewno będzie mógł przyjąć ludzi na pierwszym meczu w lipcu 2010 na co ma zapewnienie prezesa Polimexu. Tenże prezes ma się pojawiać na budowie co dwa tygodnie. W czerwcu ma być kładziona murawa. Przejechał się też mocno po Wiśle, stwierdzając, że władze zachowują się jak rozkapryszona panna i same nie wiedzą co chcą. Potwierdził, że Sportfive jest zainteresowany operatorstwem stadionu, ale on by wolał, żeby stadion wynajęła Wisła i ona rozmawiała ze Sportfive, bo to zaoszczędzi konieczność dokonania przetargu. Chwalił też władze Cracovii, że z nimi wszystko jest ustalone (Cracovia już przejmuje stadion i zajmie się wynajmem powierzchni komercyjnych; wkrótce będą sprzedawali skyboxy). Prezydent nie potrafił określić jaką kwotę za wynajem ma płacić Wisła! Powtarzał formułkę o 1% i 3%, ale konkretnej kwoty nie podał. To tak w skrócie. Aha, przy Reymonta tłumy, na Kałuży marniutko ;) |
To co mi odpowiedzieli:
- Wiatrołapy nie wiadomo kiedy będą zlikwidowane, bo na razie nikt tego nie zlecił. Polimex sam za to się brać nie będzie. Będzie zlecenie, będą usuwać. - Barierki (takie jak na Legii) oddzielające poszczególne rzędy nie są planowane. Będą natomiast takie przy schodach. - Punkty gastronomiczne będą oddane w takim stanie że ewentualny operator wstawia tam swoje maszyny i urządzenia i może jechać z koksem. - krzesełka nie są na razie montowane, bo nadal trwają drobne prace nad dachem i nie chcą ich uszkodzić przypadkowo. - pracują na dwie zmiany. (w każdą niedzielę pracują we wnętrzach trybuny C) - telebim nie jest w gestii wykonawcy, dlatego nie mają pojęcia jak ma wyglądać jego ostateczna wersja. To tyle co udało mi się dowiedzieć. ogólnie jest tak jak piszą Koledzy wyżej "proszę pytać architekta", "to nie do nas pytanie", "to nie leży w naszej gestii", "wykonujemy zgodnie z projektem" itp, itd. |
Byłem na tym dniu otwartym , i tyle się dowiedziałem co z interpelacji wysyłanych przez radnego Olszówkę. Oczywiście każdy zwala odpowiedź na inną osobę ( architekt, ZiKIT, Wisła ) Dalej nie wiadomo, co z operatorem , trybuną D( wykończenie), IT. Jedyny konkret to zaczną krzesełka dawać na C jak skończą już napewno przy dachu.
|
(post do usunięcia)
|
Cytat:
Pleksi? Yyy... to nie wiem nie mam wglądu w projekt budowy. Ale tam będzie odgradzała specjalna ściana sektor gości. :rotfl: Pawilon za tyle milionów a wiatraki nie działają, można się było udusić żywcem. |
Czyli sami nie wiedzą jak skończyć ten stadion.
Cytat:
Prezes polimeksu to pewnie nie wie nawet co mają w zakresie prac. ZIKIT nie ma pojęcia co buduje, jak buduje i kiedy buduje, jak przyjdzie co do czego to obudzą się z ręką w nocniku, a winę zrzucą na Wisłę, bo nie chciała wziąć bajecznej oferty i dokończyć obiektu. |
Cytat:
.............. przejebane, chlopy nie wiedza co buduja i po co.. A Panowie z Nibylandii uparcie pytaja co ze strategia marketingowa, zagospodarowaniem stadionu etc... a no nic, bo nie wiadomo co i jak, co do czego, co po ile... to juz nawet nie jest smieszne... z poczatku bylo |
Cytat:
ZIKIT nie wie co zrobić aby stadion dokończyć, bo pogubili się w tym co zawarto w przetargach, a czego nie - chyba czekają na to, aż Polimex odda obie trybuny, po czym przejdą się po stadionie, pomyślą i dojdą do wniosku, że brakuje sporo rzeczy, o których pisali internauci. Prezes Polimeksu zapewnia, że stadion będzie w stanie przyjąć kibiców już w lipcu - oczywiście, wejdą sobie na trybunę wschodnią i południową, a że wejdą bez biletów (bo nie będzie kołowrotów), nie obejrzą widowiska (bo stadion bez wyposażenia i łączy nie zostanie dopuszczony do rozgrywek), to już inna sprawa. To, INWESTOR powinien wiedzieć, czy stadion będzie gotowy aby rozgrywać na nim mecze - a nie wie, skoro pytanie prezesa Polimeksu, który pewnie nawet nie widział dokumentacji przetargowej i zakresu prac. Zapewnia on nas tylko o tym, że do lipca skończą trybunę wschodnią w ich zakresie prac - to się zgadza. Nie wiadomo kiedy obiekt będzie gotowy, nic dziwnego że Wisła nie chce go wynająć - nie wie nawet za ile i kiedy. Operator też się tego nie podejmie, bo nie weźmie kota w worku. |
Dotarłem z dzieciakiem przed 11. Czy coś się paliło w budynku ? Czuć było wyraźnie spalenizną. Można domyślać się że padła wentylacja chyba że ona że ona też tylko jest dla picu a nie działa.
Ogólnie mówiąc "nikt nic nie wie" ;-) Miałem szczęście/nieszczęście przejść się z Pracownikiem Polimexu który chyba został znaleziony z łapanki bo w zasadzie nic nie wiedział jeśli chodzi o szczegóły. Bardzo dużo ludzi przyszło na dzień otwarty i trzeba było odstać od 30 do 45 min. Ogólnie duże zamieszanie. Kolejka wchodziła za plecy piłkarzy którzy podpisywali plakaty, wokół nich osoby chcące otrzymać ich podpisy, temperatura 35 stopni, wilgodność 100% (jak w Afryce), brak tlenu ... Ale o dziwo bardzo spokojna atmosfera, nie było narzekania że trzeba odstać swoje ;-) Jak w Wiślackiej rodzinie ;-) Gdyby od rana była piękna pogoda to dopiero byłby problem żeby wszystkich chętnych pomieścić. A tak jakoś to poszło ;-) Dobrze że coś takiego zostało zorganizowane, ale czy wszystko było dopięte na ostatni guzik to inna sprawa. W każdym pracownicy Wisły bardzo się starali i widać było że im się chce ;-) ps. Jak został przywitany "Pan" Majchrowski ? Po jego kilku wyskokach (noworoczny trening Cracovii, hala Wisły, mataczenie ze stadionem) raczej nie jest personą dobrze widzianą na stadionie Wisły. |
Fajna była rozmowa o dwóch kasach. Spytałem o to prezydenta. Prezydent: "nie znam sprawy" i odwrócił się do stojącej obok pani Barbary Janik. Ta, że "to niemożliwe", że to na pewno jakieś przekłamanie, że "to sprawdzą" i "to pewnie tak jak z tymi krzesełkami, że podobno zamówiono inne niż zostały uzgodnione - a to nie prawda".
Na co spytałem czy aby na pewno zamówiono te, które zostały uzgodnione (m.in. na spotkaniu z kibicami). Powiedziała, że "oczywiście". Wtedy spytałem, kto będzie produkował te krzesełka: Megan Seating czy Nowy Styl. Na co p. Janik mówi, że o to trzeba pytać... Polimex. A więc: - pani Janik zapewnia, że będą to identyczne krzesełka jak te zamówione, - nie umie odpowiedzieć kto je dostarczy. To (wyolbrzymiając) tak, jakby powiedzieć, że zostały zamówione takie same trzy mercedesy, jak te, które widzieliśmy w salonie, ale jeszcze nie wiadomo czy wyprodukuje je mercedes czy audi. Oczywiście, krzesełka to nie samochody, ale jeśli coś było prezentowane i wybrane, to były to krzesełka pewnego producenta i to on ma je wykonać. Dwa krzesełka mogą wyglądać identycznie, ale są to zupełnie inne krzesełka, m.in. o zupełnie innej trwałości. |
Poza tym co już tu wspomniano:
-ponoć wyposażenie wnętrz zachodniej(szatnie,prasa) jest w zakresie prac -o wykańczaniu północnej nikt nic nie wie,na pytanie czy jeśli im to zlecą w ciągu 2 tygodni to zdążą -odpowiedz - NIE MA SZANS - tych szyb /konstrukcji przy narożnikach - nie będą demontować - z murawą nie powinno być problemu na 15 lipca - czy są prowadzone prace nad tymczasowymi szatniami - NIE SĄ PROWADZONE - telebim nie jest zlecony , nie wiadomo ile trwa zamówienie, szanse na lipiec są : ŻADNE |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
rav, ależ ta sytuacja idealnie pokazuje, jakie pojęcie o inwestycji ma jej inwestor... |
Aha no i podobno kołowroty na wschodniej i zachodniej maja zlecone.Tak przynajmniej gośc z Polimexu mówił.
Majchrowski nie wiem czy 30 min był i uciekl jak szczur z tonącego okretu |
a ktoś może pytał o pleksi na D??
|
Cytat:
|
a czy był Jaśnie Pan Projektant Obtułowicz?
|
Cytat:
Cytat:
kosmiczne jaja chyba kazdy widzial chocby na zdjeciach widok przez te szyby.. to jest 30% widocznosci, widok gorszy niz w telewizorze lazuryt 102 z lat 60.. jak oni chca to zostawic i na dodatek wjebac tam kibicow gosci.. bez komentarza jak dotad bronilem klub.. tak patrzac na ich informacje z budowy na oficjalnie watpie czy oni w ogole sie tym interesuja.. mydla na sile oczy kibicom.. probuja wmowic ze wszystko jest ok "Kilka tysięcy osób obejrzało stadion!" "Od godziny 10:00, od kiedy otwarty był stadion Wisły, przy Reymonta pojawiło się kilka tysięcy osób. Tłok był tak duży, że trzeba był zrezygnować z wpuszczania wszystkich grupami, bo oczekujący nie mieścili się w pawilonie medialnym!" niesamowite 20 wykrzyknikow , bujdy o jakichs pytanianiach do pracownikow Polimexu... (bez nawiazania do braku jakichkolwiek odpowiedzi.. szybkie zbaczanie z toru i nawiazka do pilkarzy rozdajacych autografy nic sobie z tego nie robią.. podnieta nie wiadomo z jakiego powodu.. a niech bedzie i 30 tys osob tylko co z tego, napiszcie lepiej ze brak jakichkolwiek przetargow i przestancie mydlic kibicom oczy nie chodzi o najezdzanie na Majchrowskiego itd.. tylko napisanie w sposob OBIEKTYWNY jak wyglada sprawa ze stadionem.. a wyglada BARDZO KIEPSKO! |
To jak to jest w końcu z tymi wiatrochłonami na D i E....zdejmą czy nie???
|
mi na to pytanie odpowiedzieli ze to nie leży w ich zakresie obowiążków i oni tego demontować nie będą, jednak powiedział ze on nie wyobraża sobie zeby to zostało i musi zostać zdemontowane
|
Taki drobny OT..
Co by nie mówić to bardzo ładną pracowniczkę ma ten Polimex.. http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...7100966266.jpg PS. Tak dla rozluźnienia atmosfery :D |
Cytat:
|
Nie wiem jakie pytania zadawaliście że nikt nic nie wiedział ale dowiedziałem się wszystkiego co chciałem a co wchodzi w zakres prac Polimexu:
- kopanie murawy 1m w dół zacznie się 10 maja i będzie trwać ok 1 miesiąc dzień i noc, - pierwszy mecz ma sie odbyć w lipcu, natomiast pierwszy z pełnym oświetleniem dopiero w sierpniu, - krzesełka są już w produkcji ale kwestia wzoru jest jeszcze otwarta gdyz te same krzesełka będą na zachodniej więc jeśli coś by się zmieniło to zostanie tam zamontowane - pod betonowym daszkiem na wschodniej ma być tylko barierka betonowa a wyżej stalowa ale jesli policja by coś kręciła głową to jest opcja przeszklenia tej częsci, - tymczasowa szatnia Wisły będzie na E natomiast trzeba by zrobić tymczasową szatnie dla gości - Polimex zajmuje się również monitoringiem na C i ma być on taki sam jak na E ale w lipcu się zmieniają przepisy więc mogą być jakieś problemy. Nie wiem co jeszcze napisać ale jak sobie przypomnę to napisze:) Co do murawy to jeszcze nie ma pewności że zrobi to Mostostal ale podobno gdyby to zlecili innej firmie to trzeba by rozdzielić budowę trybuny i kopania murawy i potrzebne by było nowe pozwolenie na budowę przez co nie byłoby szans na wyrobienie sie w terminie. Dodatkowo Polimex będzie robił ul. Reymana i place za trybunami D i E (tymczasowe parkingi). Dodatkowo wszystkie kolowrotki po zakończeniu mają się znaleźć wewnątrz trybun (z tego co zrozumiałem) Jesli wszystko się skończy w terminie to realny jest mecz z Włochami przy 3 trybunach ale największy problem będzie czy wyrobią się z oświetleniem |
Dodam od siebie, wchodziłem koło 12.15 z drugą grupą.
Montaz krzesełek na C zacznie sie za ok 2 tygodnie. Narozniki na końcach zostaną bez przeszkleń tak jak teraz, czyli przeciąg. Dach jeszcze nie jest "wypełniony" to cieknie. Napis na C wg pana z Polimeksu bedzie "WISŁA KRAKÓW" na górze, "1906" na dole, gdzie to zmieści nie wnikałem. Gość oprowadzający był przekonany że w połowie lipca 3 trybuny będą gotowe i można będzie rozgrywać mecze. Umiejscowienie trybuny gości, jeszcze nie jest znane. Fosa wokół i niskie barierki. Murawa obnizona o ok metr . Niewiele nowego, ale fajnie było spędzić godzinę na własnych smieciach, wsród przychylnych ludzi. Na koniec jedna uwaga. Temperatura wewnątrz okrąglaka, a scislej w sali konferencyjnej oscylowała koło 35 stopni, wilgotność chyba ze 100%, koło 200 osób w środku, a nawiewy w suficie stały. Kogoś chyba pojebało. |
Chcę zaktualizować animacje z budowy AB...a więc jeśli ktoś ma jakieś screany z kamerki to niech wrzuci na dowolny serwer i podeśle linka na priv.
Aha jak kadrujecie zrzut ekranu to róbcie to tak żeby nie przycinać zdjęcia do wielkości mniejszej jak 640x480 !! |
Cytat:
ps. podtzymuję atmosfere rozluźnienia. |
Crazykaro
A do mnie gość z Polimexsu powiedział że pod tym betonowym daszkiem na wschodniej będą szyby już niedługo montować , nic nie wspomniał o jakiś barierkach . Dodał że z tamtego miejsca jest naprawdę bardzo fajny widok na Kraków. To co ja dopytałem : -betony elewacji zewnętrznej stadionu będą szlifowane i malowane farbom w kolorze szaro-niebieskim -dach zachodniej będzie montowany za trybuny jakimś bardzo dużym dźwigiem dużo większym niż ten co był 750 t wykorzystywanym przy budowie wschodniej . Jak mi wytłumaczyła ta ładna pani z foty powyżej nie potrzebny by był tak duży gdyby nie to że przepisy zmuszają aby dźwig był odsunięty na jakąś tam odległość od ściany budowanego budynku i musi mięć z tego powodu duże ramię. A ciekawa sprawa tyczy telebimu na głównej z tego co gość mówił na pewno nie będzie tak samo na środku jak na wschodniej , coś mówił o narożniku a potem o okrąglaku . |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:18. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl