![]() |
Widać wyraźnie, że miasto, urzędnicy i duża część polityków oraz dziennikarzy traktuje po prostu tą budowę jakby chodziło o postawienie jakiegoś wstydliwego wychodka na podwórku, a nie jedną z największych i najpotrzebniejszych inwestycji w historii miasta. Chodzi przecież do diaska o budowę nie za parę złotych, tylko za ponad pół miliarda, o klub, wizerunek miasta, szereg profitów, jakie przyniesie! To niepojęte, jak wygląda nadzór, zaangażowanie, sposób myślenia wszystkich odpowiedzialnych za prawidłowe i szybkie ukończenie tego obiektu. Większość z nich rzeczywiście ewidentnie ma wszystko w czterech literach, działa i myśli jak w PRL-u, ucieka od obowiązków i odpowiedzialności, jakby chodziło o balast, śmierdzące jajo, a nie coś użytecznego i ważnego.
Jak to w ogóle możliwe, że tylko kibicom plus jednemu radnemu zależy na tym, aby wszystko przebiegało sprawnie, z głową, prawidłowo, fachowo, planowo, z uwzględnieniem różnych problemów, poprawianiem błędów, adekwatnie do potrzeb? To naprawdę niepojęte. Ciągle żyjemy w chorym kraju. |
Cytat:
w pełni się z Tobą zgadzam. ps: tylko mała literówka z tym milionem, pewnie chodziło Ci o miliard. :) |
Cytat:
|
Dużo z was się tam wybiera? Bo mam jutro określoną ilość czasu które mogę poświęcić (zajęcia na uczelni), jeśli mam przyjść i stanąć w kolejce na 100 osób to dzięki, natomiast jeśli ma to być tak że będzie dzień otwarty i przyjdzie 20 osób to wolę jednak wejść nawet na ten sektor E (sic!) ale popytać ludzi odpowiedzialnych za tą budowę co i jak.
|
Cytat:
Ja NIE WIERZĘ, że nie można było zorganizować wejścia na trybunę wschodnią - i to bez problemu można byłoby zorganizować przejście po kondygnacjach od -1 do +3, wejść na trybuny, skyboksy, restauracje. Na dużo bardziej skomplikowanych budowach jak w Gdańsku czy tym bardziej w Warszawie na SN da się zorganizować wejścia, mimo że tam na całej budowie trwają intensywne prace, a nie tylko wykończeniówka jak na trybunie wschodniej. Boją się niewygodnych pytań, raczej wątpię że usłyszelibyśmy odpowiedzi na to, kiedy będą zlecone pozostałe prace, co wnętrzem północnej, IT, wyposażeniem zachodniej itd. To są kpiny ze strony miasta. |
Śmiechu warte nie dzień otwarty. Powinny zamontować kilkadziesiąt krzesełek na wschodniej, szczególnie na piętrze żeby każdy zwiedzający mógł zobaczyć jaki będzie stamtąd widok. Liczyłem też na wejścia do skyboxów. Nie no brak słów, ale to miasto się tylko ośmieszyło.
|
Cytat:
A nie pisz pierdół takich jak piszesz. Reszta na PW bo nikt tu pewnie nie ma ochoty na czytanie nie na temat. P.S.W sobotę o 10-tej się przedstaw pod okrąglakiem zobaczymy ile masz lat ::) |
Oczywiescie 1 i 2 maja mam jakies nauki przedslubne od 8.30-19... no kur**..
Oczywiscie znajac zycie bedzie to jeden jedyny dzien otwarty jaki na tym stadionie zorganizuja... idzie sie zalamac... |
Cytat:
A co do dnia otwartego to pokażą tyle co nic. Trybunę C już widziałem z okrąglaka a skoro wejść nie można na nią ani do środka to żadna atrakcja. Ale jeśli ktoś nie był w okrąglaku to warto zobaczyć, szczególnie teraz jak są tam powystawiane wszystkie trofea, zdjęcia pamiątkowe itp. Ciekawe czy chociaż będzie można popytać o szczegóły wykończenia stadionu? |
A jak sobie wyobrażacie wejście na plac budowy? Przecież jakby komuś się coś stało, to by ich zjedli...
|
Cytat:
Jakoś można wejść na znacznie bardziej niebezpieczne budowy, jak na SN, stadion w Gdańsku. Niby co może stać się w prawie ukończonej trybunie wschodniej? Na głowę nic nie zleci, nikt nie oberwie zbrojeniem, nikt nie jest w zasięgu pracy żurawia. Zero problemów, można puścić lud od -1 aż po +3 i poganiać po trybunach aby sprawdzić widoczność. |
Cytat:
No ale pewnie bedzie taka liczba osob ze to za duzo czasu bedzie potrzebne na oprowadzenie wszystkich. |
A po **** tam włazić w ogóle na teren budowy. Chcecie coś sami pomurować czy może posadzki poukładać ? :D
|
Cytat:
|
Cytat:
cos mi sie wydaje ze zrobilsmy to 5 razy szybciej niz ci fachowcy z budowy :D |
Cytat:
Z ciekawości, podczas meczu Barca-Inter w knajpie zrobiłem mały wywiad wśród znajomych (kibiców Wisły, chodzących na mecze na R22, jeżdżacych do Huty i Sosnowca) a propos dnia otwartego. I co ? I uświadomiłem sobie, jak świetnie zostało to rozleklamowane... Większość stwierdziła, że... to byłby fajny pomysł :shock: Ku**a, ludzie, nikt, kto nie zaglada tutaj lub na SSC nie wie o tej imprezie, pomijam kwestię długiego weekendu... I tu pasuje jak ulał rysunek (chyba Mleczki, a może Sawki), który widziałem dawno temu - siedzi rozebrany facet na kanapie w pokoju, z browarem w ręce i taki podpis : urządziłem orgię, ale nikt nie przyszedł. Spodziewam się takich tłumów, jak na sesje RM sprzed paru m-cy... Damy Niedziałkowskiej argument do przedłużenia urlopu... |
Cytat:
|
tez wam nie działa kamerka na trybuna zachodnia??
|
jesli chodzi o kamerke live to u mnie wszystko ok
(te limity czasowe, jakies bledy sa normalnoscia, wystarczy kilka razy odswiezyc strone, ewentualnie kilka prob polaczen) ja wchodze poprzez http://www.wisla.krakow.pl/pl/stadion/kamery/ wymagany QuickTime.. / mam nadzieje ze te barierki (jesli juz je musza dawac) nie beda wygladaly jak na Legii http://www.legialive.pl/photos10w/10budowa76_f13.jpg http://www.legialive.pl/photos10w/10budowa76_f11.jpg i zeby im do glowy nie wpadlo pakowac tyle niepotrzebnego zelastwa na sektor D .. sa wyznaczone sektory dla osob niepelnosprawnych.. |
kiedy mają być odpowiedzi na interpelację radnego Olszówki?
|
Cytat:
Cytat:
|
Wiem że setny raz, wiem że się powtarzam ale jeśli to jets ten barwiony beton i tak właśnie to miało wyglądać to sam nie wiem co mam myśleć. Na Legii oklejają to płytami i ładnie to wygląda...
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...hodowe//36642/ |
Na Legii robią po prostu elewację z płyt z betonu architektonicznego. Tutaj w założeniu beton konstrukcji miał być sam w sobie architektoniczny, a jak wyszło to wszyscy widzimy. W sumie beton obłożyć jakimiś płytami elewacyjnymi można na Wiśle na wszystkich trybunach, trzeba tylko zmiany projektu i pieniędzy na realizację.
|
Ten stadion ma stać , nie zawalić się jak przyjdzie 33tyś widzów i maja go dopuscic do rozgrywek ekstraklasy.To wszystko .Wygląd jest na 10-tym planie.Ja się juz chyba do tego przyzwyczaiłem i nie chce się więcej denerwować jaki np.bedzie telebim,elewacja,dach,ławki rezerwowych,wyposażenie wnetrz itd
|
^^
tutaj masz rację, chociaż o to drugie to trzeba się denerwować, czy w ogóle będzie. A jak nie będzie, to i Wisła na stadion nie wróci. |
ilu przetargów w sumie brakuje w tej chwili na stadionie, ma ktoś podsumowanie wszystkich?
|
tego pewnie nawet ZIKIT nie wie
|
Cytat:
|
Na murawe to wystarczą 2 tygodnie i po sprawie.
|
A nie mogą zlecić murawy, wykończenia wnętrzn D i IT obecnemu wykonawcy polimexowi bez żadnych przetargów żeby było szybciej?
|
To niech jeszcze ktoś spisze listę pytań, które mamy jutro na wizytacji stadionu zadawać oprowadzającym grupy ekspertom ;) Niech oni wiedzą, że my wiem, że budowa nie idzie tak jak powinna.
Pod koniec dnia jakiś dziennikarz zada pytanie któremuś z przewodników: "i jak się oprowadzało?". Ten odpowie: "fajnie, tylko nie wiedziałem co ludziom powiedzieć, gdy pytali dlaczego sektor gości jest niezrozumiałej lokalizacji, dlaczego z wyborem krzesełek nikt nie konsultował się z SKWK, kiedy zostanie stadion oddany do meczy, a kiedy w całości itd". Może zmusi to choć jednego z dziennikarzy do próby rozwikłania tych zagadek pierwszomajowych i cała prawda o tej budowie wyjdzie na światło dzienne i chociaż ostatnie niedoróbki i zaniechania przetargowe zostaną przyśpieszone |
czy to bedzie czyms zasloniete http://i42.tinypic.com/zuh060.jpg ( tak jak to jest na powstalych D i E http://i39.tinypic.com/fbg802.jpg )
czy to bedzie zasloniete http://i41.tinypic.com/29o39qf.jpg (tak jak to jest na Manchesterze http://i40.tinypic.com/nqzaeg.jpg czy Chelsea http://i41.tinypic.com/6r4mxl.jpg ) czy zamierzaja dac metrowa barierke i liczyc sie z konsekwencjami gdyby jakies dziecko przechodzilo obok balkoniku na wysokosci kilkudziesieciu metrow.. (a nawet i nie dziecko) czy nie mozna zlikwidowac tych plotow przed D i E (i tej niepotrzebnej sciezki na 3 metry szerokosci jak przed jakims blokiem na osiedlu) wstawic tam niskie ploty i wchodzic wychodzic wejsciami w trybunach http://i41.tinypic.com/15etpnk.jpg ,http://i44.tinypic.com/281a4bl.jpga co za tym idzie bedzie lepsza akustyka i widok z dolnych rzedow (nie trzeba likwidowac fosy ktora i tak jest zabudowana) czy te plastikowe szyby na D beda zlikwidowane co pomoze w kordynacji dopingiem (np. za bary) czy w polepszeniu wygladu opraw (np. kartoniad) i przy okazji mogliby tam wstawic wiecej lamp http://i39.tinypic.com/fbg802.jpg bo jak jest oprawa i plotno tam na gorze to calkowicie nie widac co tam pisze.. i najwazniejsze (moze beda osoby z klubu) czy SA zamierza storzyc muzeum wspolnie z TS-em (wszystkie pamiatki, trofea, zdjecia (koszykowka, siatkowka, gimnastyka itd..) i wstawic do muzeum na stadionie, jest tego mnostwo, wrazenie niesamowite.. a przeciez Wisla to Wisla |
Cytat:
|
A czy te odpowiedzi prezydenta mają jakąs moc prawną? Przecież w kwietniu mialy być ogłoszone przetargi na IT z tego co kojarzę z poprzednich odpowiedzi na wcześniejsze interpelacje
|
Metody jak u Łukaszenki na Białorusi. Może ten stadion ma duże znaczenie dla obronności kraju i wszelkie dane są tak chronione, że aby się coś dowiedzieć to trzeba mieć certyfikat NATO.
To jedyna tak utajnioniona budowa stadionu w Polsce. |
Może to nie przypadek, że odpowiedź na tę Pana interpelację będzie PO dniu otwartym.. Pewnie jakaś konferencja będzie z udziałem prezydenta podsumowująca ten dzień na dwóch stadionach więc po co niepotrzebne pytania mają paść w świetle fleszy..
P.S. Drodzy urzędnicy, od samego czytania forum stadionu nam nie przybędzie. Weźcie się zatem do roboty.. ile herbaty można pić w pracy.. |
Cytat:
Trzeba czekać na odpowiedź na interpelację, ale ja już praktycznie nie wierzę w powrót Wisły na stadion w sierpniu i oddanie całego obiektu w październiku. Obyśmy chociaż jeden mecz Wisły na całym stadionie w rundzie jesiennej zobaczyli... |
a tymczasem potwierdził się kosmiczny scenariusz - przy stadionie zaplanowano DWIE kasy :) co oznacza, że obsługa kibiców przed meczem potrwa od 42 do 125 godzin. I to przy optymistycznym scenariuszu - 30 sekund na osobę. Komuna wraca :)
|
Trzeba będzie kupić karnet.. :D
|
Przy dwóch kasach obsługa może potrwać dłużej, bo nie wiadomo czy będą chcieli ładować się w super nowoczesny system kart płatniczych czy zostaną przy dobrym, sprawdzony systemie gotówkowym ;) a wtedy wiadomo, że trzeba co kilkanaście minut kasjer musi biegać i rozmieniać "grube banknoty" ;)
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:20. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl