![]() |
To co się dzieje w Legi jest raczej niewytłumaczalne. Dlaczego oni od 2 lat grają bez trenera? Gwarantują dobre zarobki, a zatrudniają na to stanowisko: faceta bez większego doświadczenia w trenerce, potem dyrektora sportowego, teraz gościa od piłki kobiecej... A najśmieszniejsze w tym wszystkim, że ten współczynnik Legii(która sobie wypracowała to ciężką pracą) gwarantuje rozstawienie w I, II i III rundzie el. do LM i rozstawienie we wszystkich rundach el. do LE. Teraz im odpadnie najsłabszy pucharowy sezon.
A jutro to zobaczymy 3 kolejne kompromitacje... obstawiam 3x w........ Chociaż Lech trafił na ogórkowy zespół, ale jak na tle amatorów z Armenii tak wyglądali... |
@!!IRIVER!!
W ewentualnej III rundzie LE jeżeli Legia odpadnie z eliminacji LM zagra ze słabszym z pary Football 1991 Dudelange / Drita Gnjilane Czyli do play off el. LE bez problemu się zakwalifikują. W ostatniej rundzie eliminacyjnej mają rozstawienie a wylosować mogą z ekip zespołów, które odpadły z eliminacji LM |
Cytat:
obie drużyny grają w LE pierwszy mecz dzisiaj o 17:30 w Luxemburgu |
FC Shakhtyor Soligorsk - Lech Poznań 1:1
Jagiellonia Białystok - Rio Ave FC 1:0 Górnik Zabrze - FK AS Trenczyn 0:1 Tragedii wyjątkowo nie było chociaż takie mecze powinno się wygrywać 4 bramkami a nie męczyć remisy ale biorąc pod uwagę "wysoki" poziom naszej ligi ;) |
Ale z drugiej strony poziom piłki na prawdę się wyrównał. Może nie tyle że aż tak się wyrównał ale wyniki gdzie Legia gra w Lm i sobie walczy z Realem albo jakiś Karabach też sprawia niespodzianki w LM itd itp są teraz normą. Ze wczoraj takie wyniki typu Venstpils - Bordo 0:1, Almaty (Kazachstan) - Alkmaar 2:0, Balzan (Malta) - Slovan 2:1, Atalanta - Sarajevo 2:2, Partizan - Trakai (Litwa) tylko 1:0 to norma obecnie. Oczywiście gdzies tam po drodze w końcu te drużyny, które przyfarciły raczej odpadną ale nie powinny nas już dziwić wyrównane czy słabe mecze z naszej strony ze Słowakami czy innymi Kazachami. A jak widać to i Jagiellonia dołaczyła do grona niespodzianek i pokonała Rio Ave.
|
Ten Soligorsk to chyba pare lat temu Cracovie ostro przewiózł...
Jadze na suchym boisku bedzie bardzo trudno, wiec zakładam, że zostanie jedynie Legia i Lech w LE. Później jacyś Belgowie pewnie i można myśleć o kolejnym sezonie... |
@Jaroo1
Dinamo - Hapoel 5:0 Crvena- Suduva 3:0 Lipska - Hacken 4:0 Velenje - Steaua 0:2 Genk Fola 5:0 Sevilla - Ujpest 4:0 Apoel - Flora 5:0 Lublana - Crusaders 5:1 Molde -Laci - 3:0 Jak ktoś ma drużynę, to nie myśli otym jaki to przeciwnik silny albo nie dyskutuje jak to się poziom piłkarski w Europie wyrównał. Tak samo jak dla nas obowiązkiem było przejście takich mocarzy jak Levadia czy Karabach, AGD powinno pojechać Żalgiris czy Strjernan, a Legia Astanę czy Sheriff Tiraspol. Przaepraszam, tam nawet jeżeli są pieniądze, to nie grają jacyś niesamowici piłkarze. Te kluby raczej nie są/nie będą stałymi uczestnikami rozgrywek grupowych LM/LE stać ich na dobre występy i pojedyncze niespodzianki.. |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
A czy to był jednorazowy wypadek czy nie to się jeszcze okaże., bo coś słabo w tym roku ruszyli Cypryjczycy. Ale to może cisza przed burzą. |
:haha:
A miało być tak pięknie... |
Można powiedzieć "ufff" . Nie będzie kolejnych palmów pochwalnych na lewo i prawo.
|
klatwa Wisly trwa w najlepsze, choc w odpadniecie z LE ti juz nie ma co liczyc , niestety
|
Cytat:
|
Cytat:
Po co im umierac za LM? Panowie pilkarzyki pokopia sie po czole w eklapie, zarobia swoje, wszyscy beda ich uwielbiac a Rado w koncu trafi na okladke Mens health. Przeciez dla nich to jest idealny uklad :) |
Polska kopana to dno i kilometr mułu po co grać w europejskich pucharach skoro i tak będzie agrow....... ?
|
Ale spodziewałeś się czegoś innego ze strony Górnika ?
grali młodzieżą, po odejściu najważniejszych graczy - pograli chwile, fajnie było - teraz walka o utrzymanie |
No prosze az trzy druzyny w 3 rundzie eliminacji LE, sierpien a nasze druzyny jeszcze graja - sukces, oprocz oczywiscie Gornika, ktory skompromitowal sie po calosci.
|
Legia i Lech to raczej nie sukces, szczegolnie Legia:D Jagiellonia mnie zaskoczyla, bardziej wynikiem niz gra, ale zaskoczyla. Tak czy siak po trzeciej rundzie ostanie sie tylko Legia.
|
Dla Lecha i Legii to był obowiązek być na tym etapie - z takimi rywalami to jest masakra, żeby drżeć o wyniki. Biorąc pod uwagę ścieżkę Legii w LM to i tak jest to klęska, a i Lech fartem uniknął dogrywki z Ormianami i męczył się w dogrywce z Białorusinami.
Jaga duże pozytywne zaskoczenie. |
Jaga mega na plus, wynik hokejowy, szacun :)
Za to co Górnik odstawił to powinien mieć ustawowy zakaz pucharów. Rozumiem że nowy skład itp - ale litości. Są pewnie granice ile można dostać w dupę. |
UEFA dokonala podzialu na koszyki przed poniedziałkowym losowaniem IV rundy eliminacji Ligi Europy. Jezeli Legia w 3 rundzie pokona luksemburski F91 Dudelange może trafić na kogos z pary FC Salzburg - FK Skendija 79, FK Astana - Dynamo Zagrzeb albo co ciekawe na przegranego pojedynku Crvena Zvezda Belgrad - Spartak Trnava czyli na druzyne, ktora wyrzucila ich z LM.
W części niemistrzowskiej w gronie zespołów rozstawionych znalazły się Jagiellonia Białystok (grupa 3) i Lech Poznań (grupa 5). Jagiellonia jezeli awansuje do 4 rundy to moze trafic m.in na Bordeaux lub Partizana Belgrad a Lech na RB Lipsk lub angielskie Burnley. |
Cytat:
CFR Cluj / Alaszkert Erewan HJK / NK Olimpija (Lublana) Rosenborg BK / Cork City FC Hapoel Beer Szewa / APÓEL |
I wszystko jasne
sciezka mistrzowska Legia/Dudelange â Alaszkert/CFR Cluj sciezka ligowa Genk/Lech - Spartak Subotica/Brondby Jagiellonia/Gent - Mariupol/Bordeaux |
Cudów nie ma w 4 rundzie zostaje Legia i tylko dlatego, ze maja chłopaków z luxemburga, wrzesień bez polskich drużyn w pucharach....
|
Nie taka słaba Trnawa jak ją malują - wywieźli bramkowy remis z Belgradu po golu Grendela. :lol:
Poszedłby Carlitos do Dinama to już prawie miałby puchary do jesieni w garści, bo Chorwaci na lajciku 2:0 z Kazachami z Astany. Ciekawe, czy sobie pyry plują w gębę, że zwolniły Bjelicę. |
Historia dokonała się na naszych oczach.. carlitos mąka... Szacun
|
Komedia :D
W Dudelange podobno typ co jeździ zawodowo na tirze jeszcze rano rozładunek robił w Biedronce, bo go tacho złapało a wieczorem mecz grał i ich rozjebali :lol: |
Carlos z MąkaCWKS to nasi Wallenrodowie w Legii walczą o jak najgorszy wynik w pucharach
|
Klątwa Wisły wciaz wisi na tych .....ach ...... Ciezniak , makacwks i od dziecka kochjacy warszawe hiszpan ...co prawda nie chce mi sie wierzyc ze tego nie przejda , bo to byloby zbyt piekne
|
Lepiej niech nas UEFA na pare lat zawiesi, przynajmniej nie bedzie kolejnych posmiewisk a byc moze to naszej pilce klubowej by pomoglo. Taaa jasne :rotfl:
|
Moim prywatnym zdaniem jest to najwiekszy blamaz w historii polskiej pilki klubowej.
|
l ustanowiła dziś kolejny rekord żenady, ale... jeszcze nie odpadła.
Nie wiem w tej chwili jakim cudem, ale jeszcze mogą to odwrócić za tydzień. W przeciwieństwie do Jagi i amiki - one już są moim zdaniem na aucie. |
Trudno to nawet skomentować, ale to właśnie oglądamy(żenujący poziom taktyczny, jak i techniczny) prawie w każdy weekend. Pieniądze są jakie są, ale idą na takich gości, że to się w głowie nie mieści. Jeśli ściągamy szrot zagraniczny, to może lepiej przeznaczmy to na szkolenie młodzieży? Prawdziwe puchary(a nie eliminacje) nam nie grożą, więc może za te 10 lat odbijemy się od dna. Lech zresztą częściowo idzie tą drogą, ale jak patrzę na bramkarza(który nie potrafi bronić i gra tylko dlatego, bo jest funflem trenera), czy stoperów z łapanki(tzn. z orlików zagranicznych), to na serio nie wiem o co chodzi.
Dla mnie największą kompromitacją pozostanie Levadia(pamiętam doskonale jakie gówno zaprezentowali w dwumeczu, a i tak lepsi od nas)... Mistrzowie Luksemburga mają jednak chyba zawodowych piłkarzy i budżet na poziomie niezłego ekstraklapowicza(to też mówi, jak stoimy w miejscu finansowo), a Levadia to klub, który miał 500-700 tys. w kasie i kopaczy amatorów(zarabiających po 1 tys. - 2 tys. euro miesięcznie). Zresztą tu można wybierać, bo jeszcze była Vetra Wilno... Polskie kluby i puchary to jednak para niezbyt dobrana ;). |
Nie ma aż tak co przesadzać. Wstydliwych momentów jest i było mnóstwo ale jeśli my jesteśmy takim dnem dna to co dopiero ma powiedzieć jakiś Juventus i Manchester City czy Real, które zremisowały lub przegrały z Lechem/Legią? Taka jest też trochę piłka, że są te niespodzianki, wpadki itd. Przytrafiają się każdemu.
Oczywiście nie ma tutaj co bronić naszych kopaczy bo nie o to mi chodzi ale nie można mówić, że jest tylko źle bo dobre chwile i nawet wyniki dobre lub ponad stan też są. Przecież nawet w tej edycji pucharów przejście Rio Ave przez Jagę to też jest coś bardzo pozytywnego. |
Cytat:
Cytat:
|
A mnie to cieszy - wypisz wymaluj wzrorcowy euro-w....dol :popcorn:
Nie ma się co martwić że skupią się na lidze - Jaga już z nami zagrała kichę i tylko przypadek jej pomógł. Legia gra taką pytę że szkoda że z nimi nie gramy teraz. Tylko Amica wbrew pozorom może odrobić straty. |
Nawet nie ma co porównywać meczu Legii z naszym meczem z Levadią - pomijając fakt, że my cudem uratowaliśmy remis, to Wisła miała wówczas przytłaczającą przewagę nad przeciwnikiem. Wczoraj Legia (oglądałem 2 połowę) była słabiutka, wręcz dramatyczna..... Przebili nasz w....... z Levadią co najmniej razy 3....
|
Cytat:
w przeciwieństwie do takiej Levadii kiedy z nią graliśmy. Każdy klub z polski ma jakąś taką kompromitacje w swoim dorobku, a kluby, które grywają ostatnio w pucharach będą mieć ich najwięcej bo po prostu taki jest poziom polskiej piłki ale warto pamiętać, że ta dziadowska legia w ciągu roku pomiędzy porażkami z drużynami z Kazachstanu i Mołdawii, a tą wczorajszą wygrałą ligę, którą my skończyliśmy na 6 miejscu ? Także można sobie próbować poprawiać humor ale fakty są takie, ze jesteśmy jeszcze większymi dziadami, a przed taimi kartami w historii ratuje nas tylko fakt, że nie jesteśmy w stanie wejść do pucharów od lat. Cytat:
W Poznaniu na bank coś trafią bo w amice w obronie gra 24-letni "junior" wyciągnięty przed tym sezonem z rezerw. |
Kowal ich tam pewnie trafnie podsumował na Weszło...muszę dziś posłuchać :)
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:02. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl