![]() |
Cytat:
Cieszy to, że większość z nas ma podobne zdanie. Karnet na D i E do 200 zł! |
Pamiętam mecz z Legią wygranym przez Wisłę 2:1 stadion wtedy mógł pomieścić 21000 widzów a chętnych było 30000, czy też jeszcze wcześniejsze lata gdy stadion miał pojemność 10000 też często było więcej chętnych, więc niższe ceny biletów muszą być i innego wyjścia nie ma by zapełnić stadion na 33000 widzów. Jeśli bilety będą w granicach 20-40 zł to z łatwością wypełni się do ostatniego miejsca. Po za tym to i tak 3 trybuny będą dostępne najpierw to sytuacja z biletami się ułoży i gdy przyjdzie mecz w sierpniu w pucharach czy szlagier w lidze to dostępnie 24000 miejsc spokojnie się zapełni a jak oddadzą do użytku trybunę zachodnią z 9200 miejscami to ocenimy wtedy jak zapełnić stadion do ostatniego miejsca.
Jak dla mnie to żeby przyjechać do Krakowa i oglądać mecz Wisły z Piastem czy z Odrą nie stanowi problemu wydać 50zł czy więcej by móc być na R22. |
Cytat:
Ustalenie wysokich bądź nawet średnich cen to marketingowy strzał w stopę.Nawet jeśli wyjdzie im że w krótkiej perspektywie to się opłaci. Klienta trzeba zachęcić by przyszedł i zapoznał się z obiektem i w pierwszym sezonie muszą być ceny super promocyjne jeśli oni myślą długofalowo bo nie trzeba czytać tego tematu czy w ogóle posilać się opiniami kibiców Wisły - wystarczy zapytać się ludzi którzy w tym siedzą, z innych branż nawet. Jedyny plus jaki widzę, jeśli chodzi o budowę konkurencyjnego stadionu po drugiej stronie jest taki że oni powinni dać dobre ceny i może choć to przemówi do rozsądku tym którzy chcieli by się szybko nachapać. Jeśli Wisła ustali wyższe ceny niż parchy i to na większym stadionie to będzie to porażka. Rozumiem że najpewniej koszt wynajmu będzie u nas wyższy ale za to będziemy dysponować 2 razy większą ilością miejsc. I przecież też nikt nie wymaga tego by co rok ceny były takie same czyli właśnie 20-25 na DE i 30-40 na AC ale należy zacząć od niskiego pułapu, szczególnie że nie jesteśmy sami w mieście. |
@Belzebub - bardzo w porządku te ceny na Slavii. Może jedyne, co bym skorygował, to podwyższył je o kilka procent, natomiast wprowadził większe zniżki dla młodzieży szkolnej, studentów czy seniorów czy kibiców dopingujących.
Cytat:
Cytat:
|
rav - nie do pisałem co mecz praktycznie żeby był wypełniony bo na ważne spotkania nie będzie problemu mój błąd. Średnia ligowa wynosiła ok 15 tyś przy nowym obiekcie sądze że będzie ok 20 tyś przy starych stawkach biletów więc trzeba zmniejszyć cenę.
|
@djsako - ok.
Natomiast generalnie wydaje mi się, że rzecz nie tyle w cenach a jakości tego, co za nią Wisła zaoferuje. Mam wrażenie, że jeśli w powszechnej opinii Wisła będzie "grać kichę" to czy bilety będą kosztować średnio 10 czy 40 zł, to różnica we frekwencji będzie w granicach 1-2 tys. osób, zaś do zapełnienia trybun będzie baaaaaardzo daleko. |
Dla mnie kluczowa kwestia przy ustalaniu cen biletów na Wisłę to spore zniżki dla młodzieży szkolnej i studentów. Klub musi myśleć o nowych klientach-kibicach, a ci na stadion nie przyjdą jak ceny będą z kosmosu.
Druga sprawa. Przykre, że muszę podać ten przykład, ale na Pasach na hokeju Panie wchodziły na stadion za symboliczną złotówkę. Nie mówię, że to musi być u nas - ale specjalne zniżki dla Pań byłyby mile widziane. Dlaczego to się opłaca? Otóż obecność kobiet na meczu wydatnie poprawia tzw. kulturę kibicowania. Natomiast dla takich osób jak ja, mających normalny etat ceny muszą być ustalane w relacji do innych alternatywnych rozrywek. Skoro bilet do kina kosztuje max. 25 złotych, to bilet na mecz... No, 50 złotych to góra. Bilet na półfinał konferencji wschodniej w NBA (fakt, najtańszy) kosztuje 150 USD. Czyli ok. 350 zł, ale za widowisko na najwyższym poziomie. A teraz weźmy pod uwagę, jaki poziom zapewnia nasza ekstraklasa... |
nasza ekstraklasa zapewnia taki poziom, że kluby powinny płacić za przychodzenie na stadion
np. mecz z Legią - 30 zł bo to "klasowa" drużyna, a z Polonią Warszawa 50 zł bo grają jak patałachy :) a poważnie, to jeśli klub chce mieć pełny stadion to wszystko musi być zgrane - ceny, poziom sportowy, infrastruktura itd. |
nie tylko poziom naszej ligi w przypadku takiego porównania trzeba mieć w świadomości. Także poziom cen w usa, to że trudno porównywać mecz półfinałowy to wciaż nie to samo co ligowy mecz choćby z legią czy lechem.. tutaj zresztą waga meczu bardziej zależy od układu tabel, no i w końcu także relacja podaży biletów do zgłaszanego na nie popytu
|
Gdyby chcieć zachować równowagę między ceną, poziomem ligi, drużyny + zarobkami w Polsce, to bilety pewnie musiałby kosztować po 4 złote.
Niestety tyle kosztować nie będą, będzie pewnie ciężko o tanie wejściówki. podejrzewam, że na wschodnią/zachodnią to będzie 45-50zł minimum. Co do D to może kibice będą mieli coś do gadania, zobaczymy. |
Kibice Wisły potrafią się mobilizować. jednak ludziom potrzebny jest pewien impuls. Dla jednych będzie to dobra gra, dla drugich nowy stadion sam w sobie, dla jeszcze innych wypełnione sektor kibiców gości.;)
Żyjemy jednak w takim świecie, że chcąc, nie chcąc najważniejszym czynnikiem są pieniądze. A właśnie, ilu fanów przyjezdnych będziemy mogli gościć? Nie zgodziłbym się jednak z tym, że gdy będziemy "grać kichę" przy biletach średnio za 10 złotych przyjdzie mniej ludzi niż przy dobrej grze za 40 złotych. Aż tak to chyba nie. |
Nie sądzicie że takimi cenami nie zapełnią stadionu? a chyba na tym im zależy
Bilet tańszy = niemal cały sektor zapełniony Bilet droższy = mniejsza część sektora zapełniona. i co się im bardziej opłaca? |
Wyjdzie na jedno, tyle że będzie mniejszy problem bo mniej ludzi będzie. A dla zarządu wszystko jedno jest czy będzie 30 tyś ludzi z średnia cena biletu 15zł czy 15 tyś za 30zł.
|
Cytat:
Załóżmy że przywalą ceny podobne do iti - oczywiście niżej ale tylko symbolicznie.Już odstraszy to wielu, do tego będziemy grali kichę(co jest możliwe) i wtedy te max 10 tyś, oprócz może Legii i Amiki - z tego pewnie 80 procent pod bramkami - to będzie jedna wielka parodia a już z perspektywy TV to ten stadion będzie wyglądał na opuszczony. Zresztą podobny problem będzie miał Śląsk i Lechia i jestem przekonany że tam pójdą inną drogą niż na 'stadionie marzeń iti';) |
Cytat:
A wracając do meritum to sądzę że znajdą sie osoby które będą chciały wydać więcej, nie wiem czy na Odre i Piasta ale jeśli Wisła zaoferuje im golenie ogórków 5:0 to oni znajdą 65 w portfelu na taką przyjemność. Nikt nie każe osobą zarabiającym 1500 siedzieć na środku boiska i taka jest niestety kolej rzeczy. Osobiście mam nadzieję że ceny będą niższe, ale realnie na to patrząc nie wierze w to. Celem zarządu jest dać maksymalnie wysoką cenę na której zapłacenie będzie chętnych maksymalnie dużo osób, nawet marudząc ale by byli skłonni to rozważyć. Piszę o cenach na każdy mecz z osobna, nie zakładając w swoich rozważanaich zniżek i bonifikat przy zakupie karnetu, które być muszą. |
Cytat:
Przy duzych cenach biletow z frekwencja moze byc rzeczywsicie mało kolorowo. Polska to nie Zachod ,Ojca nie bedzie zwyczajnie stac zeby wziasc 2 dzieci na mecz...takie realnia. D 4 tysiaki +2 tys fankluby ai b po 6 ,C tez z 6 ,E jak w tamtym sezonie z 3 tys. mysle ze tak kolo 20 tys na mecz sie zbierze ,na te szlagiery pwoinnismy dobijac do 30 tys.,no i dodac do tego gosci bo ci zawsze przyjezdzaja do nas w dobrych liczbach . |
Ja nie jestem aż takim optymistą co do frekwencji. Przed remontem mieliśmy 12 tysięcy średnią, a najmniej było trochę ponad 9 tysięcy na meczu. Z racji mniejszej pojemności maksimum ciężko określić (ilu by weszło gdyby mogło). Wg mnie będzie 15 tysięcy średnio, z czego średnią zawyżą mecze z Legią, Cracovią i Lechem.
|
My tu gadu gadu o cenach a jest sobota - na budowie prawie nikt nie pracuje, zlecenia prac na północnej nie ma, zlecenia wykonania murawy nie ma, zlecenia kołowrotów i IT nie ma.Wszystko to miało być zlecone w marcu- a mamy prawie maj.Pozostawiam to bez komentarza
|
Cytat:
widzę bardzo duże zainteresowanie wśród znajomych osób którzy stadion bardziej znają z przed tv i na pewno takich ludzi jest masa |
Istota całej sprawy będą ceny karnetów a nie biletów. Tu powinni się skupić na dobrej cenie, sadze ze przy odpowiedniej stawce to około 10 tyś sprzedanych karnetów. Ceny biletów przynajmniej dla mnie to drugorzędna sprawa.
|
Problemem będzie zapełnienie stadionu w dłuższej perspektywie czasowej. Na początku pewnie nie będzie z tym problemu bo ludzi przyciągnie ciekawość. Jeżeli nie przegną pały z cenami może część " zacznie chodzić również na tego powiedzmy Piasta. Oczywiście podstawę powinny stanowić karnety.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
A dziś przyjeżdża do nas klub który jest na drugim biegunie w Polsce. Brakuje im tylko mistrzostwa, ale... tutaj skończę bo nie chce żeby mnie posądzono o czarnowidztwo. |
Jedno pytanko czy coś wiadomo więcej na temat dnia otwartego na stadionie Wisły??
|
Jak zwykle dowiemy się w piątek 30 kwietnia :lol:
|
Cytat:
Wspomniane wpuszczanie za złotówkę kobiet na mecz to jawna dyskryminacja :-) |
Poziom ligi na pewno wzrośnie gdy oddadzą do użytku budowane stadiony i w następnym sezonie nowa jakość będzie a co do tej frekwencji to ostatnich latach było 21000 najwięcej nie wiemy jak to będzie przy 33000 więc nie ma co już o tym dyskutować.
|
nie liczcie ciagle tych 33 tys..
odejmijcie sobie sektor gosci, zapewne bufory, to moze byc (jak dadza ich na naroznik) w porywach zajetych i 2,5- 3 tys miejsc miejsca dla prasy, loze vip itd czy bylo 21 to watpie.. niestety ale klub ma w zwyczaju podawac liczby z dupy albo pisac ze nie ma biletow.. potem czlowiek wybiera sie pod stadion a w kasach kupa biletow a na stadionie multum wolnych miejsc (wlasnie to przeraza.. niby komplet a cale boki trybun sa wolne.. moze dlatego ze kazdy idzie na srodek choc na pewno cos w tym jest).. nie wiem czemu tak robia.. juz to zauwazylem kilka lat wstecz |
A co do sektory gości to nie wiem kto miał pomysł ich tam zlokalizować bo z obu trybun trzeba będzie ich odzielić a co za tym idzie strata miejsc dla gospodarzy. Więc lepiej było by sektor gości zostawić tam gdzie był już zlokalizowany wcześniej na nowej trybunie.
|
a co do sektoru miało być
|
Cytat:
http://stadionwisly.info/dane_techni...ionu_szczegoly Umiejscowienie sektora gości w narożniku S-E to idiotyzm, ale była już o tym dyskusja, chyba niewiele da się w tej sprawie zrobić... |
Cytat:
System punktow lojalnosciowych - najwiecej za Piasty i Odry i wyjazdy, a najmniej za szlagiery Legie Lecha Derby i LM Tylko czy da sie podliczyc punkty wstecz? |
W Gdańsku na dniu otwartym przewinęło się dzisiaj łącznie ponoć 21 500 ludzi.
|
Cytat:
|
U nas nie można zwiedzić stadionu choćby wirtualnie, a na Legii - jak to wielka obraza i zły temat to skasujcie - już można wybierać miejsca sprawdzając widoczność z konkretnych sektorów: http://stadion.legia.com/index209.ph...edSectorId=427 .
|
Cytat:
Dzień otwarty na stadionie 1 maja od godziny 10. Taka info dziś było w programie o budowie stadionów na TVP Kraków |
czyżby zaczęli montować podtrzymujące rygli??w tym samym sa kolorze co rygle i sa montowane do słupów prefabrykatów
zaczęli chyba od trybuny D i idą w stronę E |
Czyżby przywieźli krzesełka ?? coś czerwonego na murawie leży.
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:12. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl