![]() |
Cytat:
Jak to jak do 19-stu razy sztuka :D |
A może by tak trójką zagrać obrońców? Właściwie tylko trzech mamy zdrowych, a mecz musimy wygrać by oczymkowiek myśleć. CZemu nie spróbować?
--------Pareiko Jovanovic-Diaz-Bunoza ------Wilk-Nunez Małecki--Melikson---Iliev ------Genkov--Biton Ultra ofensywa :) |
Ultra ofensywa to chyba jedyny sensowny pomysł - bronić to za wiele nie mamy co. Szanse, choć i tak iluzoryczne niestety chyba, daje wygrana.
Nie ma co się szczypać - do ataku :) |
Jovanovic na prawej,Bunoza i Diaz w środkua Nunez na lewej obronie(fajny pomysl).Nie wiem jak wy ja bym za Meliksona postawił na Gargułe aby opanować środek boiska
|
Cytat:
W zimowym okienku liczę na odejście kilku śmiesznych kopaczy,a w lecie resztę. |
Nie ma sensu gry 3 obrońcami, uznam to za błąd Kazka. To jest samobójstwo nawet z rezerwowym Twente! Nie rozumiecie, że wymiana z nimi może się skończyć tragedią? I tyle morale będą podwyższone. Tutaj trzeba walczyć ambitnie, dużo biegać. To zwycięstwo trzeba WYWALCZYĆ, bo czysto piłkarsko nie mamy szans zbyt dużych. Przecież my w środku tracimy tyle piłek, że grając trzema obrońcami każdy kontratak mógłby się skończyć bramką!
|
Zawodnicy Odense BK w duńskiej prasie mówią, że będą gryźć trawę, bo mają wiele do udowodnienia kibicom i pracodawcy. Z kolei na forach piszą, że Utaka stanie na głowie, bo od dawna marzy mu się Premiership.
Fajnie brzmi, ale nie sądzę, aby Fulham odpuściło. |
Cytat:
|
Jeszcze taka ciekawostka ze sklepu Odense, wygląda jak szalik zgodowy :-) http://www.ob.dk/fanshop/europa-league.aspx
|
Pareiko
Jovanović - Diaz- Bunoza - Nunez Iliew - Wilk - Meliskon- Gargua - Melikson Biton Zmiany - Boguski - Jirsak - Kirm W tym meczu czekam na podwójny cud(my + odense), realnie jesteśmy bez szans ale piłka nożna to wyjątkowo nielogiczna dyscyplina. Zastanawiam się czy większą sensacją niż remis/porażka Fulham nie będzie przypadkiem wygrania Wisły. |
Cytat:
|
Cytat:
Zawsze takie wychodzą. |
Obrona Wisły przetrzebiona. Kto zagra z Twente Enschede?
http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...hede,id,t.html Słabo to wygląda... |
Liczę na wygraną, chocby 1-0:)
PS. Panowie to sa jakies jaja, mecz Wisły znowu tylko na polsacie futbol i polsacie sport HD. jak ta telewizja traktuje kibicow? czy naprawde wiekszym zainteresowanie cieszyl sie bedzie jaikis hotel 58? moze jakas petycja? |
Cytat:
|
rzeczywiscie, nie sprawdzilem programu telewizyjnego Czworki, w takim razie sorry za zamieszanie, a Tobie mr_kwolf dzieki za informacje :)
|
Twente do Krakowa zabrało 19 zawodników:
Bramkarze: Nick Marsman, Filip Bednarek. Obrońcy: Tim Cornelisse, Rasmus Bengtsson, Bart Buysse, Dwight Tiendalli, Thijs Bouma, Stefan Thesker, Nils Roseler. Pomocnicy: Denny Landzaat, Emir Bajrami, Steven Berghuis, Willem Janssen, Nacer Chadli, Chris David. Napastnicy: Luuk De Jong, Marc Janko, Ola John, Ninos Gouriye. 7 z nich są z kadry juniorskiej w tym Polak Filip Bednarek :) Z podstawowych zawodników nie ma Michajłowa, Douglasa, Wisgerhofa i Bramy. Ogólnie patrząc na ich kadrę meczową wnioskuję, że będą eskperymentować w obronie (nawet drugi bramkarz Boschker został w Holandii), natomiast pomoc i atak wzieli najmocniejszy jaki mają. |
I tak na nas wystarczy. Mamy na obronie Bunoze i Nuneza! Ja rozumiem, że w piłce wszystko się może zdarzyć, ale mając tylko połowę obrony na jako-takim poziomie to ta ich pomoc rozklepie ich z przysłowiowym palcem w d... A może być jeszcze gorzej bo w razie jakiejkolwiek kontuzji nie mamy nominalnego obrońcy na zmiennika (szczególnie martwi lewa obrona - kto wejdzie ewentualnie za Nuneza? Kirm? To przecież jak postawić im na lewym skrzydle autostradę!)
|
Autostrade? U nas na polskiej ziemi ? Niemożliwe ;)
Ps. Chociaż ostatnio kroczki do przodu są jakieś.. |
Trudno o optymizm przed jutrzejszym meczem.
Rozbita obrona (moze nawet nie rozbita a sklecona z łapanki) naprzeciw drużynie grającej ofensywny futbol to nie brzmi najlepiej. Liczyć mozna jedynie na to, że ich skład będzie równie eksperymentalny jak nasz, choć zupełnie z innej przyczyny. Nie obawiam się tak bardzo o kontuzje, choć oczywiście nie mozna ich wykluczyć. Twente to nie tępe drwale z Polonii. Skoro zapowiadany jest wariant ofensywny być może zobaczymy dłuższą chwilę Bitona i Genkowa razem. Nie ma co wylewać żali, trzeba wyjść i zawalczyć. Nie mamy nic do stracenia, a do ugrania pieniądze i punkty w rankingu i radość zwyciestwa. Jak nie, zostają emocje i dobra zabawa na trybunach. |
Faktycznie, liczyłem jednak że przyjadą bardziej rezerwowym składem natomiast jeśli wystawią w linii pomocy i ataku podstawowych zawodników to mamy duży kłopot i o zwycięstwie możemy raczej zapomnieć...
|
A ja bym znowu tak nie dramatyzował, jeśli Wisła zagra agresywnie ja tu nie widzę żeby Twente dostawiało nogę
|
oj dawno nie widziałem tej drużyny grającej agresywnym pressingiem, bardzo bym sobie tego życzył więc obyś miał racje:)
|
Cytat:
|
Najbardziej obawiam sie tego, że zdobędziemy bramkę i zaczniemy grać na obronę wyniku, co skończy się 2-3 golami w plecy.
Co do dramatu w lini obrony - mieliśmy wszystjkich obrońców w grze to i tak dostawaliśmy bęcki, nasi wielcy nieobecni obrońcy nie są olbrzymią stratą. Twente będzie grało w piłkę, tak jak Sląsk czy Amika, a nie w kości.... a nasze możliwości w ofensywie są zdecydowanie większe niż w meczu w Enschede, gdzie opierały się na Bitonie, Ilievie i Kirmie... |
Obrona wygląda jak wygląda, ale i tak chyba gorzej nie zagra niż w 1szym meczu z Twente. Fajnie by było awansować dalej, ale dziś liczę na to, że po prostu godnie pożegnamy się z pucharami - chociaż... jest Maor, Małecki, Iliev, Biton czy Genkov więc mamy kim postraszyć i jakieś nadzieje są. Zastanawiam się tylko kto zagra za Nuneza w środku pomocy, bo to że Argentyńczyk zagra na lewej obronie jest raczej pewne.
|
Ja bym zagrał tak...
-------------------Pareiko------------------ --------Jovanovic-Diaz-Bunoza-------- Kirm----------------Wilk-----------Nunez ---------------------------------------------- ------------------Garguła------------------- ---------------------------------------------- Małecki--------------------------Melikson ------------------Genkov------------------ Nunez i Kirm tacy fałszywi boczni obrońcy. Nunez niezły w odbiorze, Kirm podobno ma najlepszą wytrzymałość w drużynie. Niech biega na skrzydle ile fabryka dała (tylko kto go do tego zmusi), a potem jakaś zmiana. Wilk czyści wszystko przed naszymi środkowymi defensorami. Garguła oczywiście łącznik między obroną i atakiem. |
Szal Wisły do zgarnięcia. Wystarczy wytypować wynik dzisiejszego meczu:
http://lovekrakow.pl/strona/wisla-twente-konkurs.html |
Gratyfikacje finansowe, jakie UEFA wypłaci Legii:
640 tys. euro - za awans do fazy grupowej Ligi Europy 360 tys. euro - za rozegranie sześciu spotkań w fazie grupowej (6 razy 60 tys. euro za każdy mecz) 140 tys. euro - za domowe zwycięstwo z Hapoelem Tel Awiw 140 tys. euro - za wyjazdowe zwycięstwo z Rapidem Bukareszt 140 tys. euro - za domowe zwycięstwo z Rapidem Bukareszt 200 tys. euro - za awans do 1/16 finału SUMA: 1 620 tys. euro Za onet... Tak więc gramy o spore pieniądze: a) albo 0 $$$ b) remis i 70 tys. euro, c) wygrana i 140 tys. euro, d) wygrana i awans 340 tys. euro. Plus oczywiście wpływy z biletów, z transmisji tv, od reklam sponsorów. Czyli dostaniemy więcej niż wydaliśmy za piłkarzy w zeszłym okienku :) |
Wyniki z tego że zarobiliśmy 1,28 mil euro
|
Jak nie padnie strefa euro :P hehe
|
Cytat:
|
No chyba muszą z takiej kwoty zostać jakieś pieniądze, lekko budżet się przecież powinien zamknąć! Transfery albo odkładać kasę na akademię!
|
Na ten mecz to tylko powinniśmy podejść ofensywnie i agresywnie..jak chcemy liczyć na awans (o ile będzie remis Fulham - Odense ) :)
Taki skład powinien wystawić Kazio : ------------Pareiko------------ -Jovanovic-Diaz-Bunoza------ -------------Wilk----------------- -Illiev-Melikson-Garguła-Mały -------------Biton--------------- I powinno się udać :P |
Jak będzie to będzie. Osobiście na awans nie liczę, ale warto chociaż dobrze zagrać. Nie ma sobie co robić złudnych nadziei.
|
Cytat:
|
Cytat:
ojoj umknęło mi :) Dodał bym jeszcze Genkova :P |
Cytat:
znalazlem na WP coś takiego: "Jak donosi "Gazeta Wyborcza" Wisła już teraz dzięki dwóm wygranym spotkaniom w eliminacjach Ligi Mistrzów zarobiła na biletach, transmisjach i awansach do kolejnych rund niebagatelną sumę 3 mln euro. Jest to najwyższa suma zarobiona przez klub odkąd zaczął w niego inwestować Bogusław Cupiał." do tego doliczyc chyba za wygrana z Apoelem i to 1,28 wiec, jest conajmniej 4,28 mln. EUR a i chyba jeszcze kaza z klauzuli Uche. Wiec to moze byc nawet kwota okolo 5 mln. EUR. Basalaj mowil, ze budrzet jest stworzony od negatywwnej strony a wiec od odpadniecia w I meczu eliminacji do LM. Czyli te 5 baniek bylo by nadwyzka. Ciekawe ile z tego zobaczy klub. |
Eliminacje LM- 2 miliony 100 tys euro
Liga europy- awans do grupy+rozegrane mecze+punkty+podział z transmisji tv= +/- 1milion 700 tys euro Bilety za puchary po odliczeniu kosztów 700 tys euro Kasa za bonus Brożkowie+Kalu= 1milion euro. 5 milionów 500 tys euro To pokazuje,że warto inwestować w transfery bo nawet nie awansując do LM można regularnie zarabiać spore pieniądze. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:35. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl