Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków w europejskich pucharach 11/12 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8092)

Bobus17 12.12.2011 11:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piter116 (Post 1200914)
I jak tu być optymistą ? :)


Jak to jak do 19-stu razy sztuka :D

Baala 12.12.2011 11:44

A może by tak trójką zagrać obrońców? Właściwie tylko trzech mamy zdrowych, a mecz musimy wygrać by oczymkowiek myśleć. CZemu nie spróbować?

--------Pareiko
Jovanovic-Diaz-Bunoza
------Wilk-Nunez
Małecki--Melikson---Iliev
------Genkov--Biton

Ultra ofensywa :)

jerry.lii.lewis 12.12.2011 12:17

Ultra ofensywa to chyba jedyny sensowny pomysł - bronić to za wiele nie mamy co. Szanse, choć i tak iluzoryczne niestety chyba, daje wygrana.
Nie ma co się szczypać - do ataku :)

syryls 12.12.2011 12:30

Jovanovic na prawej,Bunoza i Diaz w środkua Nunez na lewej obronie(fajny pomysl).Nie wiem jak wy ja bym za Meliksona postawił na Gargułe aby opanować środek boiska

WiślakNH 12.12.2011 12:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baala (Post 1200922)
A może by tak trójką zagrać obrońców? Właściwie tylko trzech mamy zdrowych, a mecz musimy wygrać by oczymkowiek myśleć. CZemu nie spróbować?

--------Pareiko
Jovanovic-Diaz-Bunoza
------Wilk-Nunez
Małecki--Melikson---Iliev
------Genkov--Biton

Ultra ofensywa :)

Z Diazem na obronie to my zamiast strzelić bramke stracimy ze dwie po jego dziecinnych błędach.Szczerze to z naszą obroną,ogólnie defensywą nie mamy co szukać z 3 obrońcami,choć oczywiste że wygrać musimy.
W zimowym okienku liczę na odejście kilku śmiesznych kopaczy,a w lecie resztę.

fresh.cie 12.12.2011 14:21

Nie ma sensu gry 3 obrońcami, uznam to za błąd Kazka. To jest samobójstwo nawet z rezerwowym Twente! Nie rozumiecie, że wymiana z nimi może się skończyć tragedią? I tyle morale będą podwyższone. Tutaj trzeba walczyć ambitnie, dużo biegać. To zwycięstwo trzeba WYWALCZYĆ, bo czysto piłkarsko nie mamy szans zbyt dużych. Przecież my w środku tracimy tyle piłek, że grając trzema obrońcami każdy kontratak mógłby się skończyć bramką!

mandarynki 12.12.2011 14:46

Zawodnicy Odense BK w duńskiej prasie mówią, że będą gryźć trawę, bo mają wiele do udowodnienia kibicom i pracodawcy. Z kolei na forach piszą, że Utaka stanie na głowie, bo od dawna marzy mu się Premiership.
Fajnie brzmi, ale nie sądzę, aby Fulham odpuściło.

mitmichael 12.12.2011 15:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mandarynki (Post 1200973)
Zawodnicy Odense BK w duńskiej prasie mówią, że będą gryźć trawę, bo mają wiele do udowodnienia kibicom i pracodawcy. Z kolei na forach piszą, że Utaka stanie na głowie, bo od dawna marzy mu się Premiership.
Fajnie brzmi, ale nie sądzę, aby Fulham odpuściło.

Fulham nie odpusci ale po ostatniej porazkce 0-2 ze Swansea znowu kazdy mecz w PL bedzie dla niej wazny.

mandarynki 12.12.2011 17:14

Jeszcze taka ciekawostka ze sklepu Odense, wygląda jak szalik zgodowy :-) http://www.ob.dk/fanshop/europa-league.aspx

Ajax 12.12.2011 17:54

Pareiko

Jovanović - Diaz- Bunoza - Nunez

Iliew - Wilk - Meliskon- Gargua - Melikson

Biton

Zmiany - Boguski - Jirsak - Kirm

W tym meczu czekam na podwójny cud(my + odense), realnie jesteśmy bez szans ale piłka nożna to wyjątkowo nielogiczna dyscyplina.

Zastanawiam się czy większą sensacją niż remis/porażka Fulham nie będzie przypadkiem wygrania Wisły.

lucas8 12.12.2011 17:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ajax (Post 1201017)
Pareiko

Jovanović - Diaz- Bunoza - Nunez

Iliew - Wilk - Meliskon- Gargua - Melikson

Biton

Zmiany - Boguski - Jirsak - Kirm

W tym meczu czekam na podwójny cud(my + odense), realnie jesteśmy bez szans ale piłka nożna to wyjątkowo nielogiczna dyscyplina.

Zastanawiam się czy większą sensacją niż remis/porażka Fulham nie będzie przypadkiem wygrania Wisły.

Meliskon to jakiś brat Maora ? :D

Proud 12.12.2011 18:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mandarynki (Post 1201010)
Jeszcze taka ciekawostka ze sklepu Odense, wygląda jak szalik zgodowy :-) http://www.ob.dk/fanshop/europa-league.aspx

Nie widziałeś wcześniej takiego szalika z Europejskich Pucharów?

Zawsze takie wychodzą.

farben 12.12.2011 21:49

Obrona Wisły przetrzebiona. Kto zagra z Twente Enschede?

http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...hede,id,t.html

Słabo to wygląda...

Wiślak709 13.12.2011 16:58

Liczę na wygraną, chocby 1-0:)

PS. Panowie to sa jakies jaja, mecz Wisły znowu tylko na polsacie futbol i polsacie sport HD. jak ta telewizja traktuje kibicow? czy naprawde wiekszym zainteresowanie cieszyl sie bedzie jaikis hotel 58? moze jakas petycja?

mr_kwolf 13.12.2011 17:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wiślak709 (Post 1201222)
Liczę na wygraną, chocby 1-0:)

PS. Panowie to sa jakies jaja, mecz Wisły znowu tylko na polsacie futbol i polsacie sport HD. jak ta telewizja traktuje kibicow? czy naprawde wiekszym zainteresowanie cieszyl sie bedzie jaikis hotel 58? moze jakas petycja?

Przecież na TV4 masz mecz. Na polsacie LE nie pokazywali chyba ani razu.

Wiślak709 13.12.2011 17:05

rzeczywiscie, nie sprawdzilem programu telewizyjnego Czworki, w takim razie sorry za zamieszanie, a Tobie mr_kwolf dzieki za informacje :)

Edson 13.12.2011 17:35

Twente do Krakowa zabrało 19 zawodników:
Bramkarze: Nick Marsman, Filip Bednarek.
Obrońcy: Tim Cornelisse, Rasmus Bengtsson, Bart Buysse, Dwight Tiendalli, Thijs Bouma, Stefan Thesker, Nils Roseler.
Pomocnicy: Denny Landzaat, Emir Bajrami, Steven Berghuis, Willem Janssen, Nacer Chadli, Chris David.
Napastnicy: Luuk De Jong, Marc Janko, Ola John, Ninos Gouriye.

7 z nich są z kadry juniorskiej w tym Polak Filip Bednarek :) Z podstawowych zawodników nie ma Michajłowa, Douglasa, Wisgerhofa i Bramy. Ogólnie patrząc na ich kadrę meczową wnioskuję, że będą eskperymentować w obronie (nawet drugi bramkarz Boschker został w Holandii), natomiast pomoc i atak wzieli najmocniejszy jaki mają.

riv 13.12.2011 17:53

I tak na nas wystarczy. Mamy na obronie Bunoze i Nuneza! Ja rozumiem, że w piłce wszystko się może zdarzyć, ale mając tylko połowę obrony na jako-takim poziomie to ta ich pomoc rozklepie ich z przysłowiowym palcem w d... A może być jeszcze gorzej bo w razie jakiejkolwiek kontuzji nie mamy nominalnego obrońcy na zmiennika (szczególnie martwi lewa obrona - kto wejdzie ewentualnie za Nuneza? Kirm? To przecież jak postawić im na lewym skrzydle autostradę!)

Marcin_fan 13.12.2011 18:08

Autostrade? U nas na polskiej ziemi ? Niemożliwe ;)
Ps. Chociaż ostatnio kroczki do przodu są jakieś..

Elefant 13.12.2011 19:17

Trudno o optymizm przed jutrzejszym meczem.
Rozbita obrona (moze nawet nie rozbita a sklecona z łapanki) naprzeciw drużynie grającej ofensywny futbol to nie brzmi najlepiej. Liczyć mozna jedynie na to, że ich skład będzie równie eksperymentalny jak nasz, choć zupełnie z innej przyczyny.
Nie obawiam się tak bardzo o kontuzje, choć oczywiście nie mozna ich wykluczyć. Twente to nie tępe drwale z Polonii.
Skoro zapowiadany jest wariant ofensywny być może zobaczymy dłuższą chwilę Bitona i Genkowa razem.

Nie ma co wylewać żali, trzeba wyjść i zawalczyć. Nie mamy nic do stracenia, a do ugrania pieniądze i punkty w rankingu i radość zwyciestwa. Jak nie, zostają emocje i dobra zabawa na trybunach.

RYBA 14.12.2011 08:46

Faktycznie, liczyłem jednak że przyjadą bardziej rezerwowym składem natomiast jeśli wystawią w linii pomocy i ataku podstawowych zawodników to mamy duży kłopot i o zwycięstwie możemy raczej zapomnieć...

TommyTSW 14.12.2011 08:54

A ja bym znowu tak nie dramatyzował, jeśli Wisła zagra agresywnie ja tu nie widzę żeby Twente dostawiało nogę

RYBA 14.12.2011 08:56

oj dawno nie widziałem tej drużyny grającej agresywnym pressingiem, bardzo bym sobie tego życzył więc obyś miał racje:)

Blaszczu16 14.12.2011 10:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RYBA (Post 1201380)
oj dawno nie widziałem tej drużyny grającej agresywnym pressingiem, bardzo bym sobie tego życzył więc obyś miał racje:)

W Dani takowego pressingu nie było?

funkykoval 14.12.2011 11:19

Najbardziej obawiam sie tego, że zdobędziemy bramkę i zaczniemy grać na obronę wyniku, co skończy się 2-3 golami w plecy.

Co do dramatu w lini obrony - mieliśmy wszystjkich obrońców w grze to i tak dostawaliśmy bęcki, nasi wielcy nieobecni obrońcy nie są olbrzymią stratą. Twente będzie grało w piłkę, tak jak Sląsk czy Amika, a nie w kości.... a nasze możliwości w ofensywie są zdecydowanie większe niż w meczu w Enschede, gdzie opierały się na Bitonie, Ilievie i Kirmie...

Popołudniowy Pisarz 14.12.2011 11:23

Obrona wygląda jak wygląda, ale i tak chyba gorzej nie zagra niż w 1szym meczu z Twente. Fajnie by było awansować dalej, ale dziś liczę na to, że po prostu godnie pożegnamy się z pucharami - chociaż... jest Maor, Małecki, Iliev, Biton czy Genkov więc mamy kim postraszyć i jakieś nadzieje są. Zastanawiam się tylko kto zagra za Nuneza w środku pomocy, bo to że Argentyńczyk zagra na lewej obronie jest raczej pewne.

Tominho 14.12.2011 11:42

Ja bym zagrał tak...

-------------------Pareiko------------------
--------Jovanovic-Diaz-Bunoza--------
Kirm----------------Wilk-----------Nunez
----------------------------------------------
------------------Garguła-------------------
----------------------------------------------
Małecki--------------------------Melikson
------------------Genkov------------------

Nunez i Kirm tacy fałszywi boczni obrońcy. Nunez niezły w odbiorze, Kirm podobno ma najlepszą wytrzymałość w drużynie. Niech biega na skrzydle ile fabryka dała (tylko kto go do tego zmusi), a potem jakaś zmiana. Wilk czyści wszystko przed naszymi środkowymi defensorami. Garguła oczywiście łącznik między obroną i atakiem.

Cichy 14.12.2011 13:14

Szal Wisły do zgarnięcia. Wystarczy wytypować wynik dzisiejszego meczu:

http://lovekrakow.pl/strona/wisla-twente-konkurs.html

omen69 14.12.2011 13:30

Gratyfikacje finansowe, jakie UEFA wypłaci Legii:
640 tys. euro - za awans do fazy grupowej Ligi Europy
360 tys. euro - za rozegranie sześciu spotkań w fazie grupowej (6 razy 60 tys. euro za każdy mecz)
140 tys. euro - za domowe zwycięstwo z Hapoelem Tel Awiw
140 tys. euro - za wyjazdowe zwycięstwo z Rapidem Bukareszt
140 tys. euro - za domowe zwycięstwo z Rapidem Bukareszt
200 tys. euro - za awans do 1/16 finału
SUMA: 1 620 tys. euro

Za onet...

Tak więc gramy o spore pieniądze:
a) albo 0 $$$
b) remis i 70 tys. euro,
c) wygrana i 140 tys. euro,
d) wygrana i awans 340 tys. euro.

Plus oczywiście wpływy z biletów, z transmisji tv, od reklam sponsorów.

Czyli dostaniemy więcej niż wydaliśmy za piłkarzy w zeszłym okienku :)

Dani 14.12.2011 14:01

Wyniki z tego że zarobiliśmy 1,28 mil euro

omen69 14.12.2011 14:21

Jak nie padnie strefa euro :P hehe

Blaszczu16 14.12.2011 14:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dani (Post 1201439)
Wyniki z tego że zarobiliśmy 1,28 mil euro

Za awans do 4. rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów otrzymuje się 2 mln euro. Tak więc my więcej zarobiliśmy na ten moment w pucharach niż Legia.

fresh.cie 14.12.2011 14:57

No chyba muszą z takiej kwoty zostać jakieś pieniądze, lekko budżet się przecież powinien zamknąć! Transfery albo odkładać kasę na akademię!

aguero20 14.12.2011 16:00

Na ten mecz to tylko powinniśmy podejść ofensywnie i agresywnie..jak chcemy liczyć na awans (o ile będzie remis Fulham - Odense ) :)
Taki skład powinien wystawić Kazio :
------------Pareiko------------
-Jovanovic-Diaz-Bunoza------
-------------Wilk-----------------
-Illiev-Melikson-Garguła-Mały
-------------Biton---------------

I powinno się udać :P

Sliver12 14.12.2011 16:11

Jak będzie to będzie. Osobiście na awans nie liczę, ale warto chociaż dobrze zagrać. Nie ma sobie co robić złudnych nadziei.

Blaszczu16 14.12.2011 16:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aguero20 (Post 1201470)
Na ten mecz to tylko powinniśmy podejść ofensywnie i agresywnie..jak chcemy liczyć na awans (o ile będzie remis Fulham - Odense ) :)
Taki skład powinien wystawić Kazio :
------------Pareiko------------
-Jovanovic-Diaz-Bunoza------
-------------Wilk-----------------
-Illiev-Melikson-Garguła-Mały
-------------Biton---------------

I powinno się udać :P

Chcesz grać w dziesiątkę od początku?

aguero20 14.12.2011 16:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1201477)
Chcesz grać w dziesiątkę od początku?


ojoj umknęło mi :)
Dodał bym jeszcze Genkova :P

borys 14.12.2011 16:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dani (Post 1201439)
Wyniki z tego że zarobiliśmy 1,28 mil euro

+ to co zarobilismy w kwalifikacji do LM, mysle ze tam ze 2 banki nawet chyba byly? Niech ktos poprawi jak mi sie pomerdalo.

znalazlem na WP coś takiego:

"Jak donosi "Gazeta Wyborcza" Wisła już teraz dzięki dwóm wygranym spotkaniom w eliminacjach Ligi Mistrzów zarobiła na biletach, transmisjach i awansach do kolejnych rund niebagatelną sumę 3 mln euro. Jest to najwyższa suma zarobiona przez klub odkąd zaczął w niego inwestować Bogusław Cupiał."

do tego doliczyc chyba za wygrana z Apoelem i to 1,28 wiec, jest conajmniej 4,28 mln. EUR a i chyba jeszcze kaza z klauzuli Uche. Wiec to moze byc nawet kwota okolo 5 mln. EUR.
Basalaj mowil, ze budrzet jest stworzony od negatywwnej strony a wiec od odpadniecia w I meczu eliminacji do LM. Czyli te 5 baniek bylo by nadwyzka. Ciekawe ile z tego zobaczy klub.

Romuald 14.12.2011 17:01

Eliminacje LM- 2 miliony 100 tys euro
Liga europy- awans do grupy+rozegrane mecze+punkty+podział z transmisji tv= +/- 1milion 700 tys euro
Bilety za puchary po odliczeniu kosztów 700 tys euro
Kasa za bonus Brożkowie+Kalu= 1milion euro.
5 milionów 500 tys euro

To pokazuje,że warto inwestować w transfery bo nawet nie awansując do LM można regularnie zarabiać spore pieniądze.

jcts 14.12.2011 17:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aguero20 (Post 1201470)
Na ten mecz to tylko powinniśmy podejść ofensywnie i agresywnie..jak chcemy liczyć na awans (o ile będzie remis Fulham - Odense ) :)
Taki skład powinien wystawić Kazio :
------------Pareiko------------
-Jovanovic-Diaz-Bunoza------
-------------Wilk-----------------
-Illiev-Melikson-Garguła-Mały
-------------Biton---------------

I powinno się udać :P

Jeśli już Wisła miałaby zagrać trójką obrońców to napewno nie z samym Wilkiem na DP, to by było samobójstwo - 3 obrońców i 1 DP. Wtedy albo Jirsak albo Nunez by musiał grać jako typowy DP obok Wilka


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl