Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

heoij 02.02.2014 22:27

Gwiazda biała, Orzeł biały to są nasze ideały !

Żuraw niestety zamienił Białą Gwiazdę na czerwoną ...

coni 02.02.2014 22:41

Żuraw k.wa chłopie co ty wyrabiasz? Po co Ci to?

serek.c2 02.02.2014 22:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adam.M79 (Post 1347176)
Teraz to trochę Cię fantazja poniosła. Szanując Twoje poglądy i innych, po pierwsze z hasłem "klub zawsze zrzeszał ludzi o konkretnych poglądach" to trochę się rozpędziłeś :), po drugie Ty akurat nie będziesz decydował o tym kto jest Wiślakiem kto nie, po trzecie jakbyś zrobił na stadionie ankietę o poglądy polityczne to byś się chłopie zdziwił oj zdziwił :)
Co nie zmienia faktu, iż Żuraw zrobił po prostu GŁUPIO.

Poglądy na Reymonta od dekad wyrażane są przez Wiślaków jasno i czytelnie. Nie piszę o Heńku co na Wisłę chodzi na mecze a w tygodniu o klubie zapomina, piszę o aktywnych kibicach. Ankiety? Nie trzeba ich robić by wiedzieć, że i lewaki się na Wiśle znajdą. Tyle tylko, że mają na trybunach za przeproszeniem gówno do gadania.

domin_czyzyny 02.02.2014 22:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1347141)
Chłopie, ale ty jesteś prymitywny.

Nie sądziłem, że tacy ludzie jeszcze istnieją, raczej myślałem, że tylko w fikcji literackiej czy filmach, ew. na spotkaniach radio Maryja i TV Trwam :D

Jak można tak generalizować i wrzucać do jednego worka. To, że ktoś się interesuje modą, czy tam lubi się ubierać trochę 'inaczej' nie ma żadnego wpływu na poglądy polityczne. Tak samo bycie gejem nie ma nic wspólnego z tym czy ktoś jest lewakiem czy nie.

nie będę Cię wyzywał od prymitywów. Twój bluzg wobec mnie pozostawię do oceny innym forumowiczom.

Jasnie wielmożny i oświecony człowieku. Jesli ktoś przychodzi na uroczystość klubową - np. dla młodych piłkarzy albo dla piłkarzy emertów ubrany z pedalskie szmaty (przez innych - np. Przez Jacykowa nazywane modne) to jest to jawne okazanie braku szacunku bobec klubu i innych ludzi, olanie tradycji i zwyczajów panujących w danej grupie społecznej.

Oczywiście to nie określiło Jego poglądów politycznych, ale można się było tego domyślać. Jednak po wybraniu tej partii wszystko stało się jasne.

Aby była jasność, jako piłkarz ma zasługi dlaWisły, ale aby być legendą tego klubu to trzeba też coś sobą reprezentować w życiu prywatnych oraz w działalności po zakończeniu kariery.

s1mone 02.02.2014 23:02

Śmieszny jest ten kontrast, gdzie w jednym miejscu piszesz o zachowaniu poziomu dyskusji, a w drugim, że ktoś był ubrany w 'pedalskie szmaty'.

Ale nie będę dalej polemizował. Nie ma o czym.

domin_czyzyny 02.02.2014 23:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1347182)
Śmieszny jest ten kontrast, gdzie w jednym miejscu piszesz o zachowaniu poziomu dyskusji, a w drugim, że ktoś był ubrany w 'pedalskie szmaty'.

Ale nie będę dalej polemizował. Nie ma o czym.

A czy pisze nieprawde ? Jak to mam nazwać ? I co w tym jest dziwnego. Jeśli ktoś ubiera jakieś szmaty i jest osobą publiczną i reprezentującą mój ukochany klub i całą "wiślacką rodzinę" mam prawo to ocenić.

Jeżeli nazwanie czegoś po imieniu Ciebie bulwersuje to widać jesteś wyznawcą poprawności politycznej.

darksun 02.02.2014 23:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lazy (Post 1347167)
Misiu kolorowy - Wisła to coś więcej niż klub. To idea która zrzesza i łączy ludzi. I nie jest i nigdy nie będzie własnością grupki zakompleksionych osób które by podbudować swoje ego będą obrażać innych Wiślaków nazywając ich czerwonymi ....ami albo komunistycznymi mordercami. .

Wchodziłeś na link? :>

filemon 02.02.2014 23:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 1347172)
ale nie reprezentuje więc twoje gadanie to zwykłe gdybanie.

Chyba mnie nie do końca rozumiesz, nie chodzi mi o gdybanie, a o argumenty (proces myślowy, hipokryzję, etc.) niektórych.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1347174)
SLD nie jest jakąs taką zwykłą partią (...)

Mnie tego tłumaczyć nie musisz. Oczywiście, że dostrzegam przeszłość SLD w tym wszystkim.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JEDREK76 (Post 1347175)
Jeśli do mnie pijesz to częściowo masz rację. Akurat o dwie partie lewackie zawsze i do każdego kto w czasie kampanii wyborczej będzie powoływał się na Wisłę będę miał pretensje. Wydaje mi się, że jasno określiłem to w swoim poście powyżej, ale skoro masz problemy z ogarnięciem prostego tekstu...

Post nie skierowany konkretnie w twoim kierunku, a ty reagujesz niepotrzebną szyderą, ogarnij się trochę.

Osobiście rozgraniczam Żurawskiego, jako piłkarza i Żurawskiego w innych sferach. Rozgraniczam też Żurawskiego w trakcie kariery piłkarskiej, jak i Żurawskiego po jej zakończeniu.
Śmieję się z tych, którzy mówią, iż on się nie nadaje do polityki (też tak sądzę), ale gdyby startował z ramienia ich partii - nagle nie zauważaliby tego :-)
Bez wątpienia, jeśli został ogłoszony jako kandydat, to na pewno wcześniej spytał o zdanie klub i zostało to zaakceptowane. Skoro tak, to argumenty niektórych "jako pracownik klubu - nie może!" zostały przez sam klub obalone.
Co najważniejsze - jego ruch jest, dla mnie, głupotą. Nie dlatego, że kandyduje z ramienia SLD, ale dlatego, że kandyduje. Obojętnie z ramienia jakiej partii, by kandydował - straciłby wizerunkowo, a to właśnie na wizerunku mógłby teraz zarobić w zupełnie inny sposób niż politycznie.
Dodam jeszcze od siebie, że argument o specyficznym ubiorze (a więc byciu lewakiem!), przeszedł moje najśmielsze oczekiwania :-)

lazy 02.02.2014 23:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darksun (Post 1347184)
Wchodziłeś na link? :>

Hmmm... tak... A potem przeczytałem Twój komentarz...
Będąc przy kwestii honoru zatem - czy warto szargać swój rzucając nieprawdziwe zarzuty?

Blaszczu16 03.02.2014 00:03

Z Małego na Stolarskiego, ze Stolarskiego na Żurawskiego i tak to się kręci, w kółko jazda. A ilu było przed nimi to nie sposób wymienić.

wolfy 03.02.2014 02:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filemon (Post 1347185)
Chyba mnie nie do końca rozumiesz, nie chodzi mi o gdybanie, a o argumenty (proces myślowy, hipokryzję, etc.) niektórych.

Znaczy - krytykujesz niedoszłą hipokryzję:haha:

OK.

filemon 03.02.2014 02:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1347197)
Znaczy - krytykujesz niedoszłą hipokryzję:haha:

OK.

Zabawne, wolfy :-) nie niedoszłą, raczej nieokazaną, doskonale wiesz o co chodzi.

Yggdrasil 03.02.2014 04:11

Sprawa jest prosta.. Wisła powstała jako klub polski w którym grają Polacy pochodzenia polskiego.

http://historiawisly.pl/wiki/images/...24.05.1931.jpg

Idea zrzeszająca społeczność Wiślaków nie polegała na kopaniu piłki na trawie, ale była ściśle związana z ideami narodowymi, z ideami rasowymi (tak wiem..bardzo to niemodny temat dzisiaj) a ludzi typu Reyman szanujemy dzisiaj nie dlatego, że umieli prosto kopnąć kawałek skóry między metalowe słupki, tylko dlatego że swoje życie poświęcili konkretnej idei.
Dziś czasy są inne, świat się otworzył, przyjeżdżają i grają u nas reprezentanci innych krajów - nie widzę w tym nic złego. Każdy rozsądny kibic szanuje i docenia postawę patriotyczną okazywaną przez piłkarza innej narodowości wobec swojego kraju (u nas Mauro Cantoro manifestujący dumę ze swojego kraju, czy gdzie indziej Vuković, który jasno mówił że jest Serbem, kocha swój kraj i nigdy nie zagra dla Polski).
Kibic instynktownie szanuje taką postawę. Nie szanuje natomiast piłkarzy (byłych czy obecnych) którzy są jak chorągiewki. Takich którzy będą udawali Polaków, byle tylko zagrać tutaj i wypromować się. Takich którzy wycierając sobie gębę nazwą Wisły, będą próbowali kręcić swoje brudne interesy sprzymierzając się z najgorszym ścierwem.
Tak jak była tutaj mowa już wcześniej. Nie trzeba pisać żadnego dekalogu Wiślaka. Tradycje ideologiczne symbolizowane przez Białą Gwiazdę są żywe od ponad 100 lat i nie znikną, dlatego że ktoś będzie "postępowy, tolerancyjny", że będzie walczył z "zakompleksionym ciemnogrodem" i promował popularne dzisiaj postawy, dając przyzwolenie na to co zrobił Żuraw.

domin_czyzyny 03.02.2014 07:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filemon (Post 1347185)
Dodam jeszcze od siebie, że argument o specyficznym ubiorze (a więc byciu lewakiem!), przeszedł moje najśmielsze oczekiwania :-)

Bycie lewakiem to On potwierdził kandydujac z ramienia Komunistycznej Parti Polski zwanej SLD.
Czy osoba ideowa, konserwatywna, przywiązana do tradycji bedzie nosiła torebkę, koszulkę z Che lub arafatkę ?

konaar 03.02.2014 07:57

Nie będę się wypowiadał o tym co myślę o posiadaniu czegokolwiek wspólnego z czerwonymi, szkoda słów...po prostu nie mogę uwierzyć, że to zrobił.

Interesuje mnie co innego. Żuraw jest pracownikiem klubu. Czy konsultował swój start z kimkolwiek? Podejrzewam,że umowa jaką ma podpisaną z profesjonalnym klubem powinna regulować takie kwestie. Nawet jeśli nie wprost, to na stówę jest jakiś zapis o dodatkowej działalności zarobkowej (a przecież start w wyborach do parlamentu ue jest działaniem zmierzającym do podjęcia dodatkowej działalności zarobkowej). Jeśli klub mu na to pozwolił, to jak to o nas świadczy? Jeśli to samowolka, to Żuraw powinien wylecieć.

Ciekawe o co mu chodzi z tym startem. Przecież wiadomo, że się nie dostanie, byłby głupi gdyby uważał inaczej. Płacą mu za udział w tych wyborach? Pewnie tak

Fajnie, w ostatnich tygodniach mieliśmy kutasa przy koszulce i teraz czerwonego Żurawia. Ciekawe co jeszcze czas przyniesie.

Don Donson 03.02.2014 08:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1347201)
Bycie lewakiem to On potwierdził kandydujac z ramienia Komunistycznej Parti Polski zwanej SLD.
Czy osoba ideowa, konserwatywna, przywiązana do tradycji bedzie nosiła torebkę, koszulkę z Che lub arafatkę ?

Zgadzam się w 95%
Arafatki są "symbolem buntu" lewackiej młodzieży, która zapomina, że dla osób noszących się "militarnie" stanowi element pewnego stroju i popkultury. Większość żołnierzy koalicji nosi ze względów praktycznych arafatki lub ich dłuższe odmiany (khefiyeh). Sam miałem takie na początku lat 2000, ale raczej jako przeciwnik KSC, AJAX-u i Tottenhamu:).
Więc powody noszenia arafatek są różne

domin_czyzyny 03.02.2014 08:45

Oczywiscie, że są wyjątki, ale one tylko potwierdzają regułę.

darksun 03.02.2014 09:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lazy (Post 1347186)
Będąc przy kwestii honoru zatem - czy warto szargać swój rzucając nieprawdziwe zarzuty?

:mysli:

:alleluja:

Jak ktoś uczęszcza na wykłady organizowane przez Wiślackich Patriotów pamięta, krótką historię, którą przytoczył dr Korkuć przy okazji omawiana KPP. Przed wojną Endecja, Pisudczycy, PSL, PPSowcy różnili się między sobą poglądami, dochodziło do jatek ale niezmiennie mieli na jeden temat wspólne zdanie. Dla komunizmu będącego zagrożeniem dla Polski nie ma tolerancji. Podczas jednego z pochodów pierwszomajowych PPSu STRZELANO do komunistów, kiedy Ci chcieli się przyłączać! SLD jako przedłużenie wprost PZPRu nie powinno mieć prawa bytu w naszym kraju (a nie dlatego, ze jest lewicowy). Koniec kropka. I Żuraw dla takiego scierwa będzie świecił twarzą. Gdyby hipotetyczne NSDAP Polska zachiało go jako chodzącej reklamy też trąbiliby obrońcy demokracji o rozdzielności pracy od poglądów prywatnie? Oczywiście jako wolny człek może robić co chce ale za swoje czyny musi brać pełną odpowiedzialność. Tutaj chodzi o WISŁĘ KRAKÓW. Z resztą o czym my tu rozmawiamy...

SharksiK 03.02.2014 09:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Don Donson (Post 1347206)
Zgadzam się w 95%
Arafatki są "symbolem buntu" lewackiej młodzieży, która zapomina, że dla osób noszących się "militarnie" stanowi element pewnego stroju i popkultury. Większość żołnierzy koalicji nosi ze względów praktycznych arafatki lub ich dłuższe odmiany (khefiyeh). Sam miałem takie na początku lat 2000, ale raczej jako przeciwnik KSC, AJAX-u i Tottenhamu:).
Więc powody noszenia arafatek są różne

W 2000r to się chodziło w szturmówkach, martensach, czerwonych szelkach, płaszowskich crossach, bigstarach silvermine i wełnianych golfach a nie jakiś arafatkach.

Pominę już fakt że Żurawski w tej torebce zamiast pularyska nosi portmonetkę.

lazy 03.02.2014 12:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darksun (Post 1347210)
:mysli:

:alleluja:

Jak ktoś uczęszcza na wykłady organizowane przez Wiślackich Patriotów pamięta, krótką historię, którą przytoczył dr Korkuć przy okazji omawiana KPP. Przed wojną Endecja, Pisudczycy, PSL, PPSowcy różnili się między sobą poglądami, dochodziło do jatek ale niezmiennie mieli na jeden temat wspólne zdanie. Dla komunizmu będącego zagrożeniem dla Polski nie ma tolerancji. Podczas jednego z pochodów pierwszomajowych PPSu STRZELANO do komunistów, kiedy Ci chcieli się przyłączać! SLD jako przedłużenie wprost PZPRu nie powinno mieć prawa bytu w naszym kraju (a nie dlatego, ze jest lewicowy). Koniec kropka. I Żuraw dla takiego scierwa będzie świecił twarzą. Gdyby hipotetyczne NSDAP Polska zachiało go jako chodzącej reklamy też trąbiliby obrońcy demokracji o rozdzielności pracy od poglądów prywatnie? Oczywiście jako wolny człek może robić co chce ale za swoje czyny musi brać pełną odpowiedzialność. Tutaj chodzi o WISŁĘ KRAKÓW. Z resztą o czym my tu rozmawiamy...

Dawno, dawno temu jak zdawałem na studia to historię miałem w małym palcu. Trochę z tego uleciało, ale nieco pamiętam.
Przede wszystkim nie można mieszac kontekstu historycznego wydarzeń. Partie komunistyczne były zagrożeniem w latach między wojennych bo były przedłużeniem bolszewickich macek na prawie całą Europę. Dlatego KPP zwalczano bez skrupułów. Dodatkowo należy zwrócić uwagę że dla PPS jako partii socjalistycznej była to bezpośrednia konkurencja na scenie politycznej.
Wracając jednak do bolszewików to w końcu bylismy świeżo po wojnie z nimi, dlatego nastroje antykomunistyczne były dość powszechne.

Warto podkreślić że pozycję PPS budował Piłsudski. Potem z niej odszedł, a po przekształcenia PPS współtworzyła z PPR Polską Zjednoczoną Partię Robotniczą. To właśnie są te różnice kontekstowe o których wspomniałem wyżej. PPS z przed I WŚ to zupełnie co innego niż ten po II WŚ. Podobnie PZPR z okresu komunistycznego to co innego niż SLD teraz (nie chcę poruszać tu kwestii lustracyjnych bo nie o tym dyskutujemy). Teraz jednak jest to partia z którą sympatyzuje wiele osób które mają lewicujące poglądy (lub liberalne) dla których nie ma innych alternatyw (bo umówmy się że za poważne nie bierzemy kabaretowych ugrupowań). I możecie dalej kłaść znak równości między PZPR a SLD, ale społeczeństwo w skali generalnej inaczej to postrzega. Nawet Jarosław puszczał zalotne oczka do Millera przy okazji którychś z wyborów.

Żeby nie było offtop, to jeżeli mówimy o wartościach którym hołdował Reyman czyli ojczyźnie i honorze oraz poświęceniu ukochanemu klubowi to pytam czy honorowe jest określanie kibica tego samego klubu mianem czerwonej k.urwy? Sugerowanie że popiera komunistycznych morderców? Gdzie ja napisałem że popieram PZPR, SLD, Kapkę czy kogotamkolwiek? Kto nie z nami to przeciwko nam? Bronię tylko prawa do posiadania poglądów politycznych nawet jeśli sa różne od moich. Chce sobie Żuraw kandydować - to niech to robi. Lubiłem go za to jak grał w piłkę a nie jakie nosił ciuchy. Głosowac na niego nie będę bo moim zdaniem do Europarlamentu się nie nadaje. Gdyby kandydował do Rady Miasta, Rady Dzielnicy to ewentualnie można by się zastanawiać czy nie mógłby w ten sposób czegoś dobrego dla klubu osiągnąć (ale na tym poziomie to przynależność partyjna jest g.. warta).

Jestem na forum bo szukam dialogu z ludźmi których coś łączy. Jakbym szukał pyskówki to pisałbym na onecie.

domin_czyzyny 03.02.2014 13:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lazy (Post 1347228)
Podobnie PZPR z okresu komunistycznego to co innego niż SLD teraz (nie chcę poruszać tu kwestii lustracyjnych bo nie o tym dyskutujemy). Teraz jednak jest to partia z którą sympatyzuje wiele osób które mają lewicujące poglądy (lub liberalne) dla których nie ma innych alternatyw (bo umówmy się że za poważne nie bierzemy kabaretowych ugrupowań). I możecie dalej kłaść znak równości między PZPR a SLD, ale społeczeństwo w skali generalnej inaczej to postrzega. Nawet Jarosław puszczał zalotne oczka do Millera przy okazji którychś z wyborów.

SLD to to samo co PZPR, a na dowód niech będzie przykład towarzyszki Senyszyn, już przytaczany powyżej. Towaryszka Senyszyn stwierdziła, że Żołnierze Wyklęci to bandyci i terroryści. I teraz towarzysz Żurawski jest w tej samej parti co ww. Jedynym celem istnienia PZPR było dbanie o interesy ZSRR, a w tzw. "wolnej Polsce" Towarzysz Miller latał do Moskwy po pożyczkę w celu tworzenia partii, która nadal będzie reprezentrować interesy byłego okupanta.

fantom chicago 03.02.2014 13:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SharksiK (Post 1347215)
W 2000r to się chodziło w szturmówkach, martensach, czerwonych szelkach, płaszowskich crossach, bigstarach silvermine i wełnianych golfach a nie jakiś arafatkach.

Pominę już fakt że Żurawski w tej torebce zamiast pularyska nosi portmonetkę.

W latach dziewiecdziesiatych chodzilo sie w szturmowkach ,martensach,czerwonych szelkach,itd , ale rowniez w arafatkach, bandanach. Do tego mozna dorzucic camouflage ,bluzy i kurtki Bundeswehry ,z ktorych odpruwalo sie jej znak. Lata dziewiecdziesiate byly otwarciem na Zachod , Ameryke ,a Bliski Wschod wtedy jeszcze nie klul nas tak w oczy.

darksun 03.02.2014 14:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lazy (Post 1347228)
Dawno, dawno...kabaretowych ugrupowań)

...no i? Co dalej w związku z tym co napisałeś nie gra w mojej wypowiedzi?

Cytat:

możecie dalej kłaść znak równości między PZPR a SLD, ale społeczeństwo w skali generalnej inaczej to postrzega
I to trzeba zmienić!

Cytat:

czy honorowe jest określanie kibica tego samego klubu mianem czerwonej k.urwy?
JAK NAJBARDZIEJ, jeśli takową damą jest. 2+2 =4 .

Cytat:

Jestem na forum bo szukam dialogu z ludźmi których coś łączy. Jakbym szukał pyskówki to pisałbym na onecie.
Słusznie. Są jednak granice. Gdzie ich szukać, indywidualne. Przykładowo sławetny Feliks D. Polakiem był; to nas łączy ale czy chciałbym z nim szukać dialogu? hm...

alkoholik 03.02.2014 14:13

Panowie bo się zaczyna robić temat polityczny SLD to Lewackie Gó...o i koniec pan Żurawski jeśli chce z tym Gów...m się utożsamiać to powinien opuścić nasz Klub i tyle.

filemon 03.02.2014 14:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez alkoholik (Post 1347258)
Panowie bo się zaczyna robić temat polityczny SLD to Lewackie Gó...o i koniec pan Żurawski jeśli chce z tym Gów...m się utożsamiać to powinien opuścić nasz Klub i tyle.

"Temat się zaczyna robić polityczny, ale wrzucę jeszcze swoje trzy grosze o polityce", fajnie.
Obojętnie jaką by partie nie reprezentował, moim zdaniem, nie powinien tego robić, będąc pracownikiem klubu.

JEDREK76 03.02.2014 15:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lazy (Post 1347228)
[...] Warto podkreślić że pozycję PPS budował Piłsudski. Potem z niej odszedł, a po przekształcenia PPS współtworzyła z PPR Polską Zjednoczoną Partię Robotniczą. To właśnie są te różnice kontekstowe o których wspomniałem wyżej. PPS z przed I WŚ to zupełnie co innego niż ten po II WŚ. [...]

Tylko, że formacja która przywłaszczyła sobie po II wojnie św. nazwę PPS-u, była jedynie przybudówką PPR-u, wydmuszką i mistyfikacją kierowaną przez sowiecką agenturę m.in. Edward Osóbka-Morawski czy Józef Cyrankiewicz, którzy rzeczywiście byli kiedyś działaczami PPS-u, ale nigdy nie pełnili najwyższych stanowisk (o ile Cyrankiewicz w czasie wojny do momentu aresztowania przez Niemców kierował PPS-em w Krakowie, o tyle Osóbka większą część wojny spędził w Moskwie, a przed wojną był podrzędnym działaczem współpracującym wbrew władzom partii z komunistami). Nie byli uznawani nie tylko przez emigracyjne władze tej partii z ówczesnym premierem rządu londyńskiego Tomaszem Arciszewskim, ani przez przywódców PPS WRN w kraju, którzy nawet aresztowani i torturowani nie zgadzali się na współpracę z tym "tworem".
Wystarczy tutaj wspomnieć Kazimierza Pużaka, podstępnie aresztowanego przez sowietów i sądzonego w "procesie szesnastu", którego po powrocie z sowieckiego więzienia ponownie aresztowało UB i próbowano przekonać do współpracy lub emigracji. Kiedy stanowczo się sprzeciwił wytoczono jemu oraz pozostałym przywódcom PPS WRN sfingowany proces na którym powiedział jedynie "Jestem rzymskim katolikiem narodowości polskiej. Więcej nic nie mam panom do powiedzenia". Został zamordowany w więzieniu, kiedy zrzucono Go ze schodów i przez kilka dni nie udzielono pomocy medycznej, dopóki nie skonał.
Podobnie było z ludowcami, dla przeciwwagi dla mikołajczykowskiego PSL-u komuniści stworzyli z agentury swoją przybudówkę pod nazwą Stronnictwo Ludowe.

Jak można traktować takie marionetkowe twory, jako legalną kontynuację ugrupowania posiadającego swoją historię, tradycję i przede wszystkim legalne władze??

alkoholik 03.02.2014 22:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filemon (Post 1347262)
"Temat się zaczyna robić polityczny, ale wrzucę jeszcze swoje trzy grosze o polityce", fajnie.
Obojętnie jaką by partie nie reprezentował, moim zdaniem, nie powinien tego robić, będąc pracownikiem klubu.

Zgodzę się z tym aczkolwiek Przynależność Żurawskiego do SLD należy szczególnie potępić ze względu na jakiekolwiek kojarzenie tej partii z Wisłą

Blaszczu16 04.02.2014 01:28

Szczerze? Ch.uj mnie to obchodzi, że żuraw kandyduje do sld. Ja jestem apolityczny, dla mnie Żuraw zawsze będzie się kojarzył z Parmą, Schalke i Lazio. Dla mnie Żuraw to legenda!!!

SharksiK 04.02.2014 02:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1347356)
Szczerze? Ch.uj mnie to obchodzi, że żuraw kandyduje do sld. Ja jestem apolityczny, dla mnie Żuraw zawsze będzie się kojarzył z Parmą, Schalke i Lazio. Dla mnie Żuraw to legenda!!!

Myślę że 99% z nas w normalnych okolicznościach informację, że gdzieś tam Żurawski kandyduje do PE z SLD olała by z pyty, jego poglądy jego chlew. Dla jednych pozostał by legendą a dla innych stał bysię mendą, kogo to huj obchodzi?

Jednak w obecnej sytuacji, gdzie Żurawski jest AMBASADOREM Wisły nastąpiło przegięcie i nalezy sie temu sprzeciw. Większość z nas uważa że Wisła powinna być apolityczna jednaj gdy ambasador NASZEGO Klubu oficjalnie miesza się w politykę z ramienia postkomunistycznej i znienawidzonej przez srodowisko kibicowskie i lewackiej szmiry to ....a mówimy NIE!

Huj to kogo obchodzi czy to jest Żuraw, Kopernik czy sam Papież. Jeśli swoją osobą szarga imię Wisły to niech z klubu wypierdala .

PvD 04.02.2014 10:17

Wywiad z byłym szkoleniowcem Wisły, Maciejem Skorżą
http://www.youtube.com/watch?v=IGEFFdR3_Oo

alkoholik 04.02.2014 12:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SharksiK (Post 1347358)
Myślę że 99% z nas w normalnych okolicznościach informację, że gdzieś tam Żurawski kandyduje do PE z SLD olała by z pyty, jego poglądy jego chlew. Dla jednych pozostał by legendą a dla innych stał bysię mendą, kogo to huj obchodzi?

Jednak w obecnej sytuacji, gdzie Żurawski jest AMBASADOREM Wisły nastąpiło przegięcie i nalezy sie temu sprzeciw. Większość z nas uważa że Wisła powinna być apolityczna jednaj gdy ambasador NASZEGO Klubu oficjalnie miesza się w politykę z ramienia postkomunistycznej i znienawidzonej przez srodowisko kibicowskie i lewackiej szmiry to ....a mówimy NIE!

Huj to kogo obchodzi czy to jest Żuraw, Kopernik czy sam Papież. Jeśli swoją osobą szarga imię Wisły to niech z klubu wypierdala .

Dokładnie o to mi chodziło

Mario Nh 04.02.2014 12:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PvD (Post 1347369)
Wywiad z byłym szkoleniowcem Wisły, Maciejem Skorżą
http://www.youtube.com/watch?v=IGEFFdR3_Oo

Osobiście tęsknie za Maciejem Skorżą, nie żebym narzekał na pracę Smudy, ale... :)

El'kabat 04.02.2014 13:05

Myślę,że jeszcze się kiedyś ze Skorżą spotkamy. Franz już swoje lata ma...

brylant17 04.02.2014 13:09

Co się dzieje z Damianem Gorawskim ? zakończył karierę czy jeszcze gdzieś kopie ?

heoij 04.02.2014 13:30

http://ridelite.pl/trudnesprawy/imag.../178585276.jpg




Mogłeś być żywą legendą ...

huberix 04.02.2014 13:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1347391)
Co się dzieje z Damianem Gorawskim ? zakończył karierę czy jeszcze gdzieś kopie ?

Chyba nie, ewentualnie gdzies w okregowce z kolegami dla zabawy.

domin_czyzyny 04.02.2014 13:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1347356)
Szczerze? Ch.uj mnie to obchodzi, że żuraw kandyduje do sld. Ja jestem apolityczny, dla mnie Żuraw zawsze będzie się kojarzył z Parmą, Schalke i Lazio. Dla mnie Żuraw to legenda!!!

tego typu głosy należy potępić. Nikt mu nie odbiera goli z Shalke, Parmą i Lazio. Ale jeśli chce kandydować z ramienia Komunistycznej Partii Polski to niech to robi nie będąc pracownikiem klubu Wisła Kraków, który dodatkowo jest jedynym klubem w Krakowie tak jawnie odnoszącym się do trandycji narodowej, niepodległościowej i prawicowej.

Jeśli pewnych rzeczy nie rozumiesz lub udajesz, że nie rozumiesz, to nie jest to tutaj żadnym argumentem.

FraMat 04.02.2014 15:48

Ktoś jeszcze nie napisał*, co mysli o kandydowaniu Żurawskiego z ramienia SLD?
:evil:
Może pięćset stron tego tematu już wystarczy?


:-D










----------------------
* ja nie napisałem :foch:

Kocur 04.02.2014 16:01

Gorawski miał to szczęści że pukał Natalię Siwiec zanim ta poszła do chirurga.

Przynajmniej miał naturala ;)

fansorina 04.02.2014 16:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1347417)
Gorawski miał to szczęści że pukał Natalię Siwiec zanim ta poszła do chirurga.

Przynajmniej miał naturala ;)

Pamiętam wywiad z nią w PN Plus z roku bodajże 2004 i już wtedy obawiam się że korzystała z chirurga :D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:41.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl