![]() |
Gwiazda biała, Orzeł biały to są nasze ideały !
Żuraw niestety zamienił Białą Gwiazdę na czerwoną ... |
Żuraw k.wa chłopie co ty wyrabiasz? Po co Ci to?
|
Cytat:
|
Cytat:
Jasnie wielmożny i oświecony człowieku. Jesli ktoś przychodzi na uroczystość klubową - np. dla młodych piłkarzy albo dla piłkarzy emertów ubrany z pedalskie szmaty (przez innych - np. Przez Jacykowa nazywane modne) to jest to jawne okazanie braku szacunku bobec klubu i innych ludzi, olanie tradycji i zwyczajów panujących w danej grupie społecznej. Oczywiście to nie określiło Jego poglądów politycznych, ale można się było tego domyślać. Jednak po wybraniu tej partii wszystko stało się jasne. Aby była jasność, jako piłkarz ma zasługi dlaWisły, ale aby być legendą tego klubu to trzeba też coś sobą reprezentować w życiu prywatnych oraz w działalności po zakończeniu kariery. |
Śmieszny jest ten kontrast, gdzie w jednym miejscu piszesz o zachowaniu poziomu dyskusji, a w drugim, że ktoś był ubrany w 'pedalskie szmaty'.
Ale nie będę dalej polemizował. Nie ma o czym. |
Cytat:
Jeżeli nazwanie czegoś po imieniu Ciebie bulwersuje to widać jesteś wyznawcą poprawności politycznej. |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Osobiście rozgraniczam Żurawskiego, jako piłkarza i Żurawskiego w innych sferach. Rozgraniczam też Żurawskiego w trakcie kariery piłkarskiej, jak i Żurawskiego po jej zakończeniu. Śmieję się z tych, którzy mówią, iż on się nie nadaje do polityki (też tak sądzę), ale gdyby startował z ramienia ich partii - nagle nie zauważaliby tego :-) Bez wątpienia, jeśli został ogłoszony jako kandydat, to na pewno wcześniej spytał o zdanie klub i zostało to zaakceptowane. Skoro tak, to argumenty niektórych "jako pracownik klubu - nie może!" zostały przez sam klub obalone. Co najważniejsze - jego ruch jest, dla mnie, głupotą. Nie dlatego, że kandyduje z ramienia SLD, ale dlatego, że kandyduje. Obojętnie z ramienia jakiej partii, by kandydował - straciłby wizerunkowo, a to właśnie na wizerunku mógłby teraz zarobić w zupełnie inny sposób niż politycznie. Dodam jeszcze od siebie, że argument o specyficznym ubiorze (a więc byciu lewakiem!), przeszedł moje najśmielsze oczekiwania :-) |
Cytat:
Będąc przy kwestii honoru zatem - czy warto szargać swój rzucając nieprawdziwe zarzuty? |
Z Małego na Stolarskiego, ze Stolarskiego na Żurawskiego i tak to się kręci, w kółko jazda. A ilu było przed nimi to nie sposób wymienić.
|
Cytat:
OK. |
Cytat:
|
Sprawa jest prosta.. Wisła powstała jako klub polski w którym grają Polacy pochodzenia polskiego.
http://historiawisly.pl/wiki/images/...24.05.1931.jpg Idea zrzeszająca społeczność Wiślaków nie polegała na kopaniu piłki na trawie, ale była ściśle związana z ideami narodowymi, z ideami rasowymi (tak wiem..bardzo to niemodny temat dzisiaj) a ludzi typu Reyman szanujemy dzisiaj nie dlatego, że umieli prosto kopnąć kawałek skóry między metalowe słupki, tylko dlatego że swoje życie poświęcili konkretnej idei. Dziś czasy są inne, świat się otworzył, przyjeżdżają i grają u nas reprezentanci innych krajów - nie widzę w tym nic złego. Każdy rozsądny kibic szanuje i docenia postawę patriotyczną okazywaną przez piłkarza innej narodowości wobec swojego kraju (u nas Mauro Cantoro manifestujący dumę ze swojego kraju, czy gdzie indziej Vuković, który jasno mówił że jest Serbem, kocha swój kraj i nigdy nie zagra dla Polski). Kibic instynktownie szanuje taką postawę. Nie szanuje natomiast piłkarzy (byłych czy obecnych) którzy są jak chorągiewki. Takich którzy będą udawali Polaków, byle tylko zagrać tutaj i wypromować się. Takich którzy wycierając sobie gębę nazwą Wisły, będą próbowali kręcić swoje brudne interesy sprzymierzając się z najgorszym ścierwem. Tak jak była tutaj mowa już wcześniej. Nie trzeba pisać żadnego dekalogu Wiślaka. Tradycje ideologiczne symbolizowane przez Białą Gwiazdę są żywe od ponad 100 lat i nie znikną, dlatego że ktoś będzie "postępowy, tolerancyjny", że będzie walczył z "zakompleksionym ciemnogrodem" i promował popularne dzisiaj postawy, dając przyzwolenie na to co zrobił Żuraw. |
Cytat:
Czy osoba ideowa, konserwatywna, przywiązana do tradycji bedzie nosiła torebkę, koszulkę z Che lub arafatkę ? |
Nie będę się wypowiadał o tym co myślę o posiadaniu czegokolwiek wspólnego z czerwonymi, szkoda słów...po prostu nie mogę uwierzyć, że to zrobił.
Interesuje mnie co innego. Żuraw jest pracownikiem klubu. Czy konsultował swój start z kimkolwiek? Podejrzewam,że umowa jaką ma podpisaną z profesjonalnym klubem powinna regulować takie kwestie. Nawet jeśli nie wprost, to na stówę jest jakiś zapis o dodatkowej działalności zarobkowej (a przecież start w wyborach do parlamentu ue jest działaniem zmierzającym do podjęcia dodatkowej działalności zarobkowej). Jeśli klub mu na to pozwolił, to jak to o nas świadczy? Jeśli to samowolka, to Żuraw powinien wylecieć. Ciekawe o co mu chodzi z tym startem. Przecież wiadomo, że się nie dostanie, byłby głupi gdyby uważał inaczej. Płacą mu za udział w tych wyborach? Pewnie tak Fajnie, w ostatnich tygodniach mieliśmy kutasa przy koszulce i teraz czerwonego Żurawia. Ciekawe co jeszcze czas przyniesie. |
Cytat:
Arafatki są "symbolem buntu" lewackiej młodzieży, która zapomina, że dla osób noszących się "militarnie" stanowi element pewnego stroju i popkultury. Większość żołnierzy koalicji nosi ze względów praktycznych arafatki lub ich dłuższe odmiany (khefiyeh). Sam miałem takie na początku lat 2000, ale raczej jako przeciwnik KSC, AJAX-u i Tottenhamu:). Więc powody noszenia arafatek są różne |
Oczywiscie, że są wyjątki, ale one tylko potwierdzają regułę.
|
Cytat:
:alleluja: Jak ktoś uczęszcza na wykłady organizowane przez Wiślackich Patriotów pamięta, krótką historię, którą przytoczył dr Korkuć przy okazji omawiana KPP. Przed wojną Endecja, Pisudczycy, PSL, PPSowcy różnili się między sobą poglądami, dochodziło do jatek ale niezmiennie mieli na jeden temat wspólne zdanie. Dla komunizmu będącego zagrożeniem dla Polski nie ma tolerancji. Podczas jednego z pochodów pierwszomajowych PPSu STRZELANO do komunistów, kiedy Ci chcieli się przyłączać! SLD jako przedłużenie wprost PZPRu nie powinno mieć prawa bytu w naszym kraju (a nie dlatego, ze jest lewicowy). Koniec kropka. I Żuraw dla takiego scierwa będzie świecił twarzą. Gdyby hipotetyczne NSDAP Polska zachiało go jako chodzącej reklamy też trąbiliby obrońcy demokracji o rozdzielności pracy od poglądów prywatnie? Oczywiście jako wolny człek może robić co chce ale za swoje czyny musi brać pełną odpowiedzialność. Tutaj chodzi o WISŁĘ KRAKÓW. Z resztą o czym my tu rozmawiamy... |
Cytat:
Pominę już fakt że Żurawski w tej torebce zamiast pularyska nosi portmonetkę. |
Cytat:
Przede wszystkim nie można mieszac kontekstu historycznego wydarzeń. Partie komunistyczne były zagrożeniem w latach między wojennych bo były przedłużeniem bolszewickich macek na prawie całą Europę. Dlatego KPP zwalczano bez skrupułów. Dodatkowo należy zwrócić uwagę że dla PPS jako partii socjalistycznej była to bezpośrednia konkurencja na scenie politycznej. Wracając jednak do bolszewików to w końcu bylismy świeżo po wojnie z nimi, dlatego nastroje antykomunistyczne były dość powszechne. Warto podkreślić że pozycję PPS budował Piłsudski. Potem z niej odszedł, a po przekształcenia PPS współtworzyła z PPR Polską Zjednoczoną Partię Robotniczą. To właśnie są te różnice kontekstowe o których wspomniałem wyżej. PPS z przed I WŚ to zupełnie co innego niż ten po II WŚ. Podobnie PZPR z okresu komunistycznego to co innego niż SLD teraz (nie chcę poruszać tu kwestii lustracyjnych bo nie o tym dyskutujemy). Teraz jednak jest to partia z którą sympatyzuje wiele osób które mają lewicujące poglądy (lub liberalne) dla których nie ma innych alternatyw (bo umówmy się że za poważne nie bierzemy kabaretowych ugrupowań). I możecie dalej kłaść znak równości między PZPR a SLD, ale społeczeństwo w skali generalnej inaczej to postrzega. Nawet Jarosław puszczał zalotne oczka do Millera przy okazji którychś z wyborów. Żeby nie było offtop, to jeżeli mówimy o wartościach którym hołdował Reyman czyli ojczyźnie i honorze oraz poświęceniu ukochanemu klubowi to pytam czy honorowe jest określanie kibica tego samego klubu mianem czerwonej k.urwy? Sugerowanie że popiera komunistycznych morderców? Gdzie ja napisałem że popieram PZPR, SLD, Kapkę czy kogotamkolwiek? Kto nie z nami to przeciwko nam? Bronię tylko prawa do posiadania poglądów politycznych nawet jeśli sa różne od moich. Chce sobie Żuraw kandydować - to niech to robi. Lubiłem go za to jak grał w piłkę a nie jakie nosił ciuchy. Głosowac na niego nie będę bo moim zdaniem do Europarlamentu się nie nadaje. Gdyby kandydował do Rady Miasta, Rady Dzielnicy to ewentualnie można by się zastanawiać czy nie mógłby w ten sposób czegoś dobrego dla klubu osiągnąć (ale na tym poziomie to przynależność partyjna jest g.. warta). Jestem na forum bo szukam dialogu z ludźmi których coś łączy. Jakbym szukał pyskówki to pisałbym na onecie. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Panowie bo się zaczyna robić temat polityczny SLD to Lewackie Gó...o i koniec pan Żurawski jeśli chce z tym Gów...m się utożsamiać to powinien opuścić nasz Klub i tyle.
|
Cytat:
Obojętnie jaką by partie nie reprezentował, moim zdaniem, nie powinien tego robić, będąc pracownikiem klubu. |
Cytat:
Wystarczy tutaj wspomnieć Kazimierza Pużaka, podstępnie aresztowanego przez sowietów i sądzonego w "procesie szesnastu", którego po powrocie z sowieckiego więzienia ponownie aresztowało UB i próbowano przekonać do współpracy lub emigracji. Kiedy stanowczo się sprzeciwił wytoczono jemu oraz pozostałym przywódcom PPS WRN sfingowany proces na którym powiedział jedynie "Jestem rzymskim katolikiem narodowości polskiej. Więcej nic nie mam panom do powiedzenia". Został zamordowany w więzieniu, kiedy zrzucono Go ze schodów i przez kilka dni nie udzielono pomocy medycznej, dopóki nie skonał. Podobnie było z ludowcami, dla przeciwwagi dla mikołajczykowskiego PSL-u komuniści stworzyli z agentury swoją przybudówkę pod nazwą Stronnictwo Ludowe. Jak można traktować takie marionetkowe twory, jako legalną kontynuację ugrupowania posiadającego swoją historię, tradycję i przede wszystkim legalne władze?? |
Cytat:
|
Szczerze? Ch.uj mnie to obchodzi, że żuraw kandyduje do sld. Ja jestem apolityczny, dla mnie Żuraw zawsze będzie się kojarzył z Parmą, Schalke i Lazio. Dla mnie Żuraw to legenda!!!
|
Cytat:
Jednak w obecnej sytuacji, gdzie Żurawski jest AMBASADOREM Wisły nastąpiło przegięcie i nalezy sie temu sprzeciw. Większość z nas uważa że Wisła powinna być apolityczna jednaj gdy ambasador NASZEGO Klubu oficjalnie miesza się w politykę z ramienia postkomunistycznej i znienawidzonej przez srodowisko kibicowskie i lewackiej szmiry to ....a mówimy NIE! Huj to kogo obchodzi czy to jest Żuraw, Kopernik czy sam Papież. Jeśli swoją osobą szarga imię Wisły to niech z klubu wypierdala . |
Wywiad z byłym szkoleniowcem Wisły, Maciejem Skorżą
http://www.youtube.com/watch?v=IGEFFdR3_Oo |
Cytat:
|
Cytat:
|
Myślę,że jeszcze się kiedyś ze Skorżą spotkamy. Franz już swoje lata ma...
|
Co się dzieje z Damianem Gorawskim ? zakończył karierę czy jeszcze gdzieś kopie ?
|
|
Cytat:
|
Cytat:
Jeśli pewnych rzeczy nie rozumiesz lub udajesz, że nie rozumiesz, to nie jest to tutaj żadnym argumentem. |
Ktoś jeszcze nie napisał*, co mysli o kandydowaniu Żurawskiego z ramienia SLD?
:evil: Może pięćset stron tego tematu już wystarczy? :-D ---------------------- * ja nie napisałem :foch: |
Gorawski miał to szczęści że pukał Natalię Siwiec zanim ta poszła do chirurga.
Przynajmniej miał naturala ;) |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:41. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl