Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Europejskie puchary w wykonaniu polskich drużyn. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=989)

robert777 03.08.2017 11:24

Boguś odszedł i rozpierducha. Jaki był to był ale to trzymał w kupie, a pudelek to taki korpoludzik, nie radzi se z klubem. Tym lepiej dla nas. Mamy ogarnięty zarząd, stopniowo pojawiają się nowi sponsorzy, idzie to w dobrym kierunku. Coś czuję, że jeszcze moze nie w tym sezonie, ale w przyszlym to ich dopadniemy

Genio 03.08.2017 14:49

i pomyśleć ze to wszystko przez tę akcje: https://youtu.be/dvcwQw2iNbc

;d

For_FuN_ 03.08.2017 15:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez d (Post 1478957)
Nie nasz problem, ale Legia coraz bardziej zaczyna podążać drogą Wisły Maaskanta.

Stary, przepłacony zespół - obok Pazdana na teraz za bardzo nie ma kogo sprzedać
Magiera chyba już ostatecznie potwierdził, że sam nie wie, jak drużyna osiągnęła formę z ostatniej jesieni
Gdzie kasa z LM - nie wiadomo
Koszmarne transfery, polityka transferowa gorsza niż u wielu ekstraklasowych biedaków

Masa ostrzegawczych sygnałów zlekceważona, ostatni - doczołganie się do tytułu - nic im nie zasygnalizował. Zdumiewające, że tak szybko udało im się rozpieprzyć to, co budowali Berg i Czerczesow.

Myślenie mocno życzeniowe. Kasa z LM poszła na spłacenie 2 misiów - Leśnodorskiego i Wandzela(chyba ponad 30 mln zł) i uregulowanie rachunków wobec ITI. Mioduski ma klub na czysto i może teraz go sprzedać pewnie z kilkukrotną przebitką(o ile znajdzie Chińczyków, Arabów, Rosjan). Warto też pamiętać, że oprócz tych kilkudziesięciu mln euro za LM, to Legia zarobiła na transferach z klubu kilkanaście mln euro(to też jakiś rekord ligi polskiej, transfermarkt podaje 14 mln euro za okienko letnie i zimowe). Umówmy się, pieniążków tam nie brakuje.

Z tym składem to podobnie... Moim zdaniem Nagy będzie najdroższym piłkarzem polskiej ekstraklasy(o ile przyjdzie jakiś dobry trener do Legii). Facet ma wszystko, ale jest kompletnie nieprzygotowany do sezonu(widzimy to w lidze i w pucharach, gdzie dynamiki nie ma).

A transfery ciekawe, tyle że nie są wkomponowane w zespół. Transfery do europejskich pucharów robi się w zimie, a nie gość przychodzi w połowie lipca i ma grać najważniejsze mecze sezonu :D. Rok temu to przecież Nikolić i Malarz decydowali o awansie do LM, a nie np. Ofoe.

d 03.08.2017 16:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 1478979)
Transfery do europejskich pucharów robi się w zimie, a nie gość przychodzi w połowie lipca i ma grać najważniejsze mecze sezonu :D. Rok temu to przecież Nikolić i Malarz decydowali o awansie do LM, a nie np. Ofoe.

Pełna zgoda i właśnie widzimy, gdzie zimowe transfery doprowadziły Legię. Rozumiem, że chcieli zbić kapitał na LM, tyle tylko, że efektem było całkowite rozpieprzenie potencjału drużyny bez jakiegokolwiek sensownego planu łatania dziur. Już nawet nie napastnicy czy VOO, ale Bereszyński - chłop odchodzi na początku roku, na jego miejsce przychodzi Portugalczyk w lipcu i jeszcze jak się okazuje jest niezdolny do gry.

Rok temu transfery na łapu-capu jeszcze można było zrozumieć, bo przychodził Hasi, natomiast teraz sytuacja wyglądała na znacznie bardziej stabilną, a w efekcie drużyna startowała do pucharów z jednym napastnikiem (i do tego wygląda na to, że mocno przeciętnym).

Oczywiście nie wróżę żadnego upadku, ale nieco za wcześnie zrobiło im się gorąco i brak nawet LE jest z obecną dyspozycją zespołu jest mocno prawdopodobny, a tego chyba nikt nie zakładał.

brylant17 03.08.2017 21:36

Dzisiejsze oba mecze pokazały mi,że żadna drużyna z PL nie nadaje się do Pucharów.Legia też odpadnie...

w0lno. 03.08.2017 21:53

Polska piłka klubowa to dno. Tak, wiem, nie odkryłem Ameryki.

Dawno nie byłem tak zażenowany.

Przez kolejnych 12 miesięcy będziemy pasjonować się rozgrywkami Ekstraklasy z nadzieją, że uda nam się zagrać w Europie, by na koniec ustąpić miejsca w tabeli Jagielloni czy innej Arce...

Później oglądamy popisy polskich reprezentantów i uświadamiamy sobie w jak czarnej dupie jest nasz klub, skoro nie potrafi pokonać takich leszczy.

Legia - he he hegemon...

Brak słów. Co nam pozostaje... wiara, że mądra polityka tranaferowa, niezły trener i dobra atmosfera w zespole pozwolą nam zająć jedno z miejsc premiowanych awansem do europejskich pucharów (i by wydłużyć i tak już niezwykle długą listę eurow.......i).

Cytat:

Ten tydzień to jeden z najboleśniejszych eurow.......i w historii. Nie w tym sensie że trzy polskie drużyny zostały jakoś mocno zbite. Chodzi o to, że wszystkie były bardzo blisko awansu i walczyły o niego do ostatnich sekund. Niefart w ..... I takie porażki są najbardziej dotkliwe. Nie te, w których rywal jest wyraźnie lepszy i ładuje ci piątkę. Ta świadomość, że sukces był na wyciągnięcie ręki jest druzgocąca. Ja .......ę. Już liczyliśmy punkty w klasyfikacji ligowej UEFA, myśleliśmy o wspinaniu się w rankingach. A tu dupa zbita. Nawet jak Legia awansuje do LE to będzie trochę mało… A i ten awans jest wielce niepewny. biorąc pod uwagę ostatnią formę mistrza Polski. Ech… Była Liga Mistrzów, były rekordowe transfery, reprezentacja wbiła się do światowej czołówki. Wydawało się, że teraz to już będzie z górki. Ale jak zwykle rzeczywistość musiała przy.......ić nam trzonkiem od szpadla, bo by było zbyt różowo. I na .... temu Lechowi teraz taka szeroka kadra, jak nie ma ich w pucharach? Mogło być tak fajnie i się zesrało. Oby się za chwilę nie okazało, że Legia płaci zawodnikom horrendalnie wysokie jak na polskie warunki pieniądze, tylko za granie w ekstraklasie… W....iłem się, idę chlać! :-(
Trafny komentarz. Nie płaczę po porażkach Legii, Arki czy Lecha, ale aż odechciewa się oglądać Lotto Ekstraklasy. Swoją drogą, sponsor tytularny dobrany niemalże idealnie, do tak dupnej ligi lepiej pasowałby chyba tylko Velvet.

Bene Nati 03.08.2017 21:58

Wszystkie trzy drużyny mogły awansować, zabrakło niewiele.
Były emocje do ostatnich sekund, świetne widowiska, tylko awansu zabrakło.
Znów.

Nie będę płakał jako kibic Wisły.

Kocur 03.08.2017 22:08

To dzisiaj jeszcze jakieś mecze były?

Banda ch...ja. Niech poodpadają wszyscy równo. Spływa to po mnie jak po teflonie, niech się sami wstydzą.

mitmichael 03.08.2017 22:17

Smiali sie z Nas tyle lat to teraz przezywaja tak samo, my nawet gorzej mielismy. Smiech na sali w jaki sposob odpadli. I znowu zostala Legia, ktora byc moze tez odpadnie

czaro 03.08.2017 22:42

Nie wpływa to na moje postrzeganie Wisły, bo my w pucharach nie graliśmy, a do tego wciąż mamy potencjał na nieco ponad środek tabeli (to ambicja i tradycja zobowiązują nas do walki o najwyższe cele). Dla mnie jako widza (bo jako kibica to chyba oczywiste!) nadal tak samo emocjonujący jest więc nasz każdy kolejny mecz.

Jednak te popisy drużyn z czołówki odrzucają od reszty Ekstraklasy. Nie chodzi o to, że pucharowicze przegrali, bo przegrywali odkąd pamiętam - często po heroicznych bojach, o których słuchało się w radiu albo śledziło na telegazecie. Chodzi o to, w jakim stylu przegrali. Te drużyny przez cały rok rywalizują o przywilej uczestniczenia w pucharach, po czym jak przychodzi co do czego zachowują się, jakby w ogóle nie obchodziła ich gra w Europie. Koncentrują się na lidze, albo w ogóle się dekoncentrują. W Legii rozprężenie mają chyba już od maja i nikt nie reagował. W Lechu też się coś popsuło pod koniec poprzedniego sezonu, a w przerwie wyprzedali cały skład. W ataku grają koleżką, którego szczytem marzeń jest pić piwo podczas meczu. Arka - wiadomo, grała tam z przypadku.

Kiedyś drużyny się na puchary spinały. Wisła goliła ogórów po 5, 7 zero. Odpadała z Barcą, Interem, Realem. Jeżeli się zdarzały wpadki, to powodowały trzęsienie ziemi w klubie i do dziś są wypominane trenerom (Levadia, Tibilisi). Właściciel marzył o Lidze Mistrzów i z niecierpliwości zwalniał niektórych pracowników po 2-3 meczach (nie mówię, że to dobre; mówię, że były aspiracje, cele). Jeżeli klub się rozbrajał tuż przed eliminacjami, mówiło się o tym i krytykowało te działania. Na puchary należało się przecież zbroić i szykować najwyższą formę. Wszystko to miało jakiś sens.

A tutaj drużyny odpadają z Kazachami, słabymi Holendrami etc. i już za dwa dni przystępują do walki o mistrzostwo. Mistrzostwo czego?

Być może wynika to z tego, że nie docierają do mnie pewne informacje (z braku czasu nie oglądam np. żadnych meczów oprócz Wisły i czasem kadry), albo po prostu jestem starszy, ale nie kupuję tego. Jako potencjalnego widza/czytelnika/fana interesują mnie prawdziwi sportowcy. Wojownicy. Tacy, którzy walczą w każdym meczu, w każdej akcji.

edit:
pamiętam jak po odpadnięciu z Tibilisi piłkarze ufarbowali sobie głowy i 1) przepraszali za wpadkę, 2) próbowali każdym kolejnym występem udowodnić, że oni i trener zasługują na kolejną szansę. To chyba zresztą była najlepsza runda któregokolwiek polskiego klubu w historii. Co my wtedy graliśmy to głowa mała. Pamiętam mecz z Zagłębiem : )

!!IRIVER!! 04.08.2017 08:29

Powiem Wam, że o ile z Arką nie mam problemu, bo ten zespół był paradoksalnie najbliżej awansu i nikt niczego dobrego się nie spodziewał (ja zakładałem dwa razy w....... po 1-4, 0-3)... a tu faktycznie dało się dostrzec, że chłopaki walczą + jednak reakcje gdzie część z nich płakała, bo wymknęła się im szansa POKAZANIA SIĘ w Europie, o tyle postawa Legii, Lecha i Jagiellonii serio budzi moje obrzydzenie.

Jagiellonia położyła się przed przeciętniakami z Azerbejdżanu, Lech - owszem, mieli więcej inicjatywy od Utrechtu, ale nie zapominajmy, że strzelili gola ze spalonego i grali przez prawie pół godziny z przewagą jednego grajka a mimo to dali się sponiewierać, no a o Legii to szkoda nawet strzępić ryja - w zeszłym roku przynajmniej mieli kim kąsać amatorów z Irlandii i Bośni, teraz na mistrza Kazachstanu który ma dwóch wybieganych murzynów już nie dało rady...

Duży żal, serio, jeszcze trener Lecha ma czelność mówić, że on zespołowi gratuluje i jest dumny. Uczymy wszystkich BYLEJAKOŚCI. Skoro po dwóch cienkich meczach drużyny, która finalnie odpada z europucharów, jej dowódca mówi, że JEST DUMNY to ja serio nie mam pytań... :|

brylant17 04.08.2017 09:06

Polecę klasykiem w europie nie ma już słabych drużyn.Takie Osijek wyeliminowało PSV z czego Chorwacja ma aż 4 drużyny w Pucharach jedno w LM i trzy w LE .Macedonia! i Słowenia po dwie drużyny, w IV LE jest także zespół z Litwy! Suduva Mariampol. Chorwację jeszcze rozumiem bo to nie są ogórki,ale Macedonia,Słowenia i Litwa! to można powoli gasić światło...

!!IRIVER!! 04.08.2017 09:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1479032)
Polecę klasykiem w europie nie ma już słabych drużyn.Takie Osijek wyeliminowało PSV z czego Chorwacja ma aż 4 drużyny w Pucharach jedno w LM i trzy w LE .Macedonia! i Słowenia po dwie drużyny, w IV LE jest także zespół z Litwy! Suduva Mariampol. Chorwację jeszcze rozumiem bo to nie są ogórki,ale Macedonia,Słowenia i Litwa! to można powoli gasić światło...

Vardar jest "odpadem" po LM, a Shkendija rok temu wywalała naszego reprezentanta :lol:
teraz przejęli rozstawienie po HJK Helsinki, a poziom ligi fińskiej mogłeś ocenić po jej mistrzu... :)

Suduva pobiła Szachtior Soligorsk (gol na wagę awansu w 90 min), Liepaję z Łotwy (więc poziom ten sam) no i szwajcarski Sion - i to można uznać za sporego kalibru niespodziankę, to fakt.

Domzale no też zaskoczyło eliminując Freiburg, no ale tam trafił gość z garbatą dolą, więc czemu się dziwić? :lol::haha:

Vinci 04.08.2017 09:54

Widzę, że Utrecht wsrod potencjalnych rywali. Już kiedyś z nimi grali i było ciekawie na trybunach,,,,

kreseq 04.08.2017 10:15

Ktoś tam mnie wzywał wcześniej ;)
Przepłacona liga i braki na boisku widoczne gołym okiem. Tak jest od lat. Czasami tylko szczęście pomaga.
Magiera i Bielica swoimi pomeczowymi tekstami się ....a skompromitowali, ale to też nie nowość.
Od przyszłego roku kolejne drużyny w drodze do pucharów ( przynajmniej mistrz ) będą mieć kolejne wytłumaczenie eurow.......u :) Zasady się zmienią i trzeba będzie kombinować.
Arka się jako tako starała, Lech zagrał wczoraj nie taki zły mecz. Po tym, ile zmian było i jak takie zmiany wpływają na grę z tyłu to nie wyglądało to tragicznie. Ciekawe tylko co oni teraz z tak szeroką kadrą zrobią.
Co do Legii to zagraliśmy kryminał i zasłużenie dzisiaj czekamy na rywala w drodze do grupy LE.
Ważne by tam się dostać, wtedy nie odbije się to zbyt mocno na finansach.
Nie, brak awansu do LM nie sprawi że nagle wyprzedamy pół składu, to tylko pobożne życzenia niektórych fantastów.
To chyba jeden z najgorszych sezonów w pucharach jakie pamiętam.

brylant17 04.08.2017 12:18

Legia trafiła w IV rundzie na Sheriff wyuczam kolejny wpier..ol :D

kreseq 04.08.2017 12:52

Są piekielnie mocni. W....... murowany.
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/co...J9XIv,w400.jpg
Ja w przeciwieństwie do wielu widziałem chociaż skróty ich ostatnich 4 spotkań w El.LE ale lepiej przeczuwać bo to L :lol: To forum jest poważne.

wiesniak842 04.08.2017 13:00

Bez przesady. Do przejscia sa nawet bez Odzidzi, Radovicia i Nikolica.

PhantomRanger 04.08.2017 13:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1479053)
Bez przesady. Do przejscia sa nawet bez Odzidzi, Radovicia i Nikolica.

Jak ich nie zlekceważą to przejdą.

robert777 04.08.2017 13:27

Krawaty zawsze maja szczeście w losowaniu, zawsze trafią najsłabszego możliwego. Szeryf, wczesniej Astana, Finowie, rok temu Dundalk, kiedys Aktobe itd. Wiem, że współczynnik, ale z tych możliwych zawsze najslabszy...
Szkoda ze my nie mieliśmy takiego farta w losowaniach

!!IRIVER!! 04.08.2017 13:43

https://www.facebook.com/Zzapolowy/v...KGcbMdwg7H8bDQ

Polecam na piątkowe popołudnie jako podsumowanie wyczynów polskich klubów w Europie :D

mitmichael 04.08.2017 14:33

Spokojnie rywal do wyeliminowania, mogli trafic znacznie gorzej

ArturBarlinek 04.08.2017 15:04

Kijj im w oko, na dwa baty nie dadzą rady z taką kadrą

For_FuN_ 04.08.2017 16:24

Co tu dużo mówić, fantastyczne losowanie. Jak nie ograją Szeryfa, to kolejny wpis do księgi z eurow.......ami/agrow.......ami polskich esktraklapowiczów.

Arka strasznie sfrajerzyła. Cofnęli się w tych ostatnich minutach całą 11stką w pole karne(historia pokazuje, że my tak nie potrafimy bronić się, ani klubowo, ani reprezentacyjnie) i tak to musiało się skończyć. A wystarczyło ustawić 2 gości z przodu i ta wybijanka zakończyłaby się kontrą, i golem dla Gdynian. Ewentualnie kradzieżą czasu. Ojrzyńskiemu mimo wszystko należy się pomnik po tym co dokonał z kolesiami, którzy nie potrafią grać w piłkę. PP i SP, i całkiem godny występ(Duńczycy chyba 10x większy budżet...). Najbardziej utytułowany trener w historii Arki.

Lecha nie komentuję, bo tam jakiś odlot totalny(dumny ze swoich piłkarzy, a obrona jak ser szwajcarski). Gdyby trenerem był Polak, to już dawno by poleciał(Nenad przegrał wszystko co było do przegrania).

Kocur 17.08.2017 22:06

Są duże szanse że wszystkie drużyny w tym roku skupią się szybko na rozgrywkach ligowych :-p

szym_ek 17.08.2017 22:09

bardzo gorąco kibicuje zarządowi Legii





żeby zatrzymali w klubie Jacka Magiere


;)

El'kabat 17.08.2017 22:10

Na wyjeździe szanse mają nikłe, że coś zdziałają. Także zapowiada się u nich sportowa i finansowa katastrofa większa niż u nas po holendrach...

he
hehe
hehehehe :D

Levis88 18.08.2017 05:53

Polecam pomeczowa wypowiedź złotoustego Jacka :) znowu wszyscy mieli więcej czasu itp a Legii zawsze kłody pod nogi.

brylant17 18.08.2017 07:45

"Nie poddawaj sie ukochana ma, nie poddawaj się brzydulo jedna." :lol: A wszyscy byli tacy pewni,że wygrają 5:0 a tym czasem peszek :rotfl:

Arked 18.08.2017 15:16

Nie wiem czemu wszyscy byli tacy pewni. Sheriff to nie ogórki, a Legia w ofensywie wciąż wygląda fatalnie. W chwili obecnej szanse na awans mają 50-50.

Arkadiusz.Czerepach 23.08.2017 09:48

podobnie jak Czaro nie ogladam nic poza Wisełką , to gra jeszcze ktoś z "naszych" w pucharach ? jak sytuacja wygląda ?

brylant17 23.08.2017 12:25

Nie rozumiem piszesz o boksie kto może walczyć a nie wiesz kto gra w pucharach? została Legia gdzie gra jutro rewanż z Sheriff Tyraspol

Arkadiusz.Czerepach 23.08.2017 13:17

jest szansa że odpadnie ?

brylant17 23.08.2017 14:22

Jest gdyż zremisowali 1-1 u siebie, a dziennikarze i kibice elki byli pewni wysokiej wygranej.

Arkadiusz.Czerepach 23.08.2017 19:29

o to w Tiraspolu powinni dostac w....... :)

Kocur 24.08.2017 20:06

:lol:


Jacek ! Jacek ! Jacek !

wiesniak842 24.08.2017 20:08

Oby nie wyjebali Magiery choc na chlopski rozum to pierwsza decyzja jaka powinna tam u nich zapasc. Trzymajmy w kazdym badz razie za Jacka kciuki.

Vinci 24.08.2017 20:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1480998)
:lol:


Jacek ! Jacek ! Jacek !

Krzysiu M - zawsze mocno...:idea:

El'kabat 24.08.2017 20:09

Szach mat pedały :D

Życzę owocnej wyprzedaży :)

https://twitter.com/makacwks/status/900793700296667136

Kocur 24.08.2017 20:16

Mączyński to zagra w LM ale na PS4 jak mu prądu nie odłączą w klubie :rotfl:


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:32.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl